Baalhsflisn Nieuwe indelingen in caravan-interieurs proms I CARAVAN* CAMPING RAI Savsjö presenteert zich nadrukkelijk "Loodvrij" koken kan nu ook Slagvaardige kampeerauto Neem de zitproef-en u hebt uw Baal bergen bank gevonden j|[ Gemeente Voorhout r MEUBELS KOPEN 10-15% KORTING ƒ2000,- VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 Fabrikanten besteden veel aandacht aan afwerking De Caravan en Camping RAI, die van 24 tot en met 29 november in het Amsterdamse tentoonstellingscentrum wordt gehouden, is weer groter dan vorig jaar. Niettemin komen de oranisatoren ruimte te kort. De kampeer- RAI heeft zijn tenten opgeslagen in het Holland-complex en in het Europa-complex. Dat betekent dat de tentoonstelling op de Amstelhal na alle ruimten in gebruik heeft. De Smalandia 470 L van Savsjö. De caravanfabriek Savsjö uit de Zuidzweedse provincie Smaland presenteert zich nadrukkelijk op de Caravan en Camping-Rai. Het be drijf, sinds kort in een samenwer kingsverband opererend met het eveneens Zweedse Polarvagnen (Polar), heeft kans gezien haar wat gedateerde modellen een frissere aanblik te geven. door Cor van den Burg Debet daaraan zijn skirts over de lengte van de carrosserie en het ge bruiken van wielkastverbreders. Bovendien is een nieuwe kleuren palet ontworpen, waarbij deelkleu- ren worden toegepast. De caravans zijn duur, maar evenals de Polarca- ravans bij uitstek geschikt om het hele jaar door te gebruiken. De wa gens zijn bijzonder goed geïsoleerd. Het grootste deel van de model len is momenteel voorzien van een Alko Delta as, waardoor de caravan in totaal zo'n 100 kilo lichter is ge worden. Dat houdt in dat de trek kende auto kleiner kan zijn. Ook het interieur heeft de nodige "opwaardering" ondergaan. Verbe terd zijn onder meer de elektrische installatie en de watervoorziening. Ook de zitbanken zijn anders ge worden: dieper en voorzien van een dikkere kussenlaag. Dat heeft uiter aard ook consequenties voor de daarvan te maken bedden, die beter liggen. In de meeste modellen is een 110 liter koelkast opgenomen. Kinderkamer Voor gezinnen met kinderen is in middels het model 545DB te koop, waarin een aparte kinderkamer, die van de rest van het interieur kan worden afgescheiden door middel van een zwaar gordijn. Er is gebruik gemaakt van een stapelbed. Daar door blijft veel vloerruimte behou den als speelplek. De Savsjö caravans worden in de Benelux en Westduitsland geleverd door Euro Caravan Import uit Via- nen. Prijzen: variërend van 27.750 tot 50.995 gulden. 24t/m29novemberl89 AMSTERDAM raï door Nol van Bennekom Behalve voor het zeer uitgebreide aanbod van caravans is er ook een aanzienlijke plek ingeruimd voor kampeerauto's en tenten. Opmerke lijk is dat er een groei valt waar te nemen in de verkopen van kam peerauto's. Drs. L.A. de Winkel, voorzitter van het uitvoerend comi té van de expositie, schat dat er dit jaar rond de 400 campers verkocht zullen worden. Lang kwam dit aan- Inspelen op trends. Dat heeft het bedrijf Coleman, in Nederland ver tegenwoordigd door Depot Hol land," goed begrepen. Zij brengt een kooktoestel op de markt dat ge schikt is voor loodvrije benzine. Daarmee wordt, de aanschafprijs: 190 voor de goedkoopste twee-pit- ter even buiten beschouwing gela ten, het koken in het vrije veld heel goedkoop. De gemiddelde prijs van een liter loodvrije benzine in aan merking genomen claimt Coleman dat een vol uur koken op haar com- foor slechts 80 cent kost. Daarbij mag natuurlijk niet uit het oog verloren worden dat nog lang niet in alle landen van Europa loodvrije brandstof even vanzelf sprekend is als bijvoorbeeld in ons land of de ons direct omringende landen. Coleman brengt ook een lantaarn die geschikt is om te branden op loodvrije benzine. Die lantaarns zijn echt iets bijzonders. Ze kunnen niet lekken en ze zijn niet kapot te krij gen. Daar staat wel een forse prijs tegenover: de goedkoopste lantaarn kost altijd nog 249 gulden. Battery guard Onder de veelzeggende titel Battery Guard brengt SEI Electronics een elektronische schakeling op de markt, speciaal bedoeld voor auto- caravancombinaties. Bij stilstaande motor ontkoppelt de Battery Guard de caravankoelkast van de stroom voorziening van de auto. De overige elektrische apparatuur blijft func tioneren. Niet zodra wordt de auto motor weer gestart of ook de koel kast wordt weer bijgeschakeld. tal niet boven de 100 en vorig jaar lag het rond de 200 stuks. Ook in de campers is er veel keus. Bovendien zijn er opmerkelijke op- bouw-versies op de markt. Een bij zondere verschijning is de Romaho- me Hylo van Caravancentrum Os dorp. Het is een compacte kampeer auto op basis van de Citroen Visa. Het dak van de polyester opbouw wordt met een compressor omhoog en omlaag gebracht. In het dash board is een metertje aangebracht, dat aangeeft of er voldoende lucht druk voor het heffen van het dak voorradig is. Prijs 47 mille. De Bij zondere Verbruiksbelasting maakt deze wagens zoals bekend onnodig duur en verknoeit in feite de markt. Toercaravans Er zijn veertig exposanten van toer caravans, dus keus is er volop. Zij tonen gezamenlijk ongeveer vijftig merken en maar liefst 714 typen. De prijzen variëren van 6000 tot ver over de 50.000 gulden. Dertien cara vansexposanten komen met nieu we produkten. Een kleine greep: Adria, dat er vijf modellen bij heeft; Tabbert presenteert een Comptesse 440 voor rolstoelcaravanners en brengt een nieuwe Comptesse 545. Eriba heeft een kleine "Puck" in de aanbieding met een groot hef- dak. Frans de Witte toont een nieu we serie Franse toercaravans van Gruau onder de naam Floreal. Opvallend is dit jaar de grote aan dacht die de fabrikanten aan de af werking van hun caravans hebben besteed. Verder zijn er volstrekt nieuwe indelingen bedacht. De ca ravan lijdt bepaald niet aan gelijk vormigheid: Er is keus uit oplopen de opbouwlengtes, indelingen met eindkeukens en dwarsslapers of ca ravans met schuifwanden en met treinzitten. Cassette-toiletjes worden veelal standaard meegeleverd of kunnen, tegen meerprijs als uitschuiftoilet worden ingebouwd. Zo zijn er meer comfortverhogende bijdragen te ontdekken. Op de vaste pvc vloer bedekking kunnen losse passende tapijtdelen worden gelegd. Steeds meer ingang vinden de zo genoemde service-luiken die toe gang geven tot van buitenaf bereik bare bergruimten voor gasflessen en schoonwatertanks. Dissel De caravanrijder weet dat zijn wa gen een betere wegligging krijgt naarmate de wielen verder naar achteren zijn geplaatst. Dat voor komt slingeren. We zien nu in toene mende mate dat de fabrikanten daartoe langere dissels toepassen. Er worden nieuwe chassis toege past en gestreefd wordt naar een la ger gewicht en een groter laadver mogen. Er zijn caravans waarbij thans schijfremmen worden toege past. Bovendien worden veel wa gens "wintervast" door de toepas sing van sandwichconstructies met polystyreen en styrofoam. Vloer verwarming wordt ook toegepast. Tenten In de sector van de tenten blijkt er epn groeiende vraag te bestaan naar exemplaren met stahoogte. Dat zorgt er mede voor de de traditione le bungalowtenten nog steeds zeer in trek zijn en zelfs terreinwinst boeken. Maar de pyramidetenten en de koepeltenten zijn sterk in de mode. Hierbij worden veelal kunst stof stokken toegepast. Voor de sportieve kampeerder is er veel te beleven. Er is een keur aan lichtgewicht tentjes in koepel- en tunnelvorm, handig opbergbaar in een rugzak. Een voorbeeld is de tun neltent met de naam Orlando van AGU. Ook op gebied van de vouwwa gens is er nieuws te melden, o.a van Combicamp en Alpenkreuzer. Combi-Camp presenteert een klei ne vouwwagen, die in Amerika ach ter motorfietsen mag worden ge hangen. De naam is Marco Polo. Volgens Combi—Camp is het de eerste wagen met sandwichcon- structie en een dikke isolatietent. Het geheel weegt overigens maar 150 kilo. Alpenkreuzer komt met een nieu we wagen met vaste deksel in plaats van het afdekzeil. Dat biedt meer ruimte, want de wagen wordt er in uitgeklapte toestand breder door. De Caravan en Camping RAI is van 24 t/m 29 november geopend van 10.00- 18.00 uur. Toegangsprijs 12,50. Kinde ren van 4 t/m 11 jaar. Pas-65 en groepen (van ie voren aanmelden) 5,-. Kinde ren tot 8 jaar kunnen een paar uur in de crcche worden ondergbracht. Kampeerauto's veroveren, ondanks de fiscale problemen die nog immer over deze groep recreatievoertuigen worden uitgestort, een steeds groter deel van de markt. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het veelal zelf bouw betreft, maar wie het echt breed heeft, kan het ook als zodanig laten hangen. Die kan voor een be drag van ongeveer 100.000 gulden de Knaus Traveller 625 aanschaf fen. luxe De Knaus Travelier, vorig jaar op de markt gebracht en in Nederland verkrijgbaar op een Fiat Ducato on derstel met een benzine, een diesel of een turbodieselkrachtbron, ken merkt zich door een luxe, uitgeba lanceerd interieur met veel grijs en wit. In de (binnenwerks) 5.60 meter lange en 2.15 brede en 2.07 hoge me ter kampeerauto, vinden vijf men sen een royale plaats. De wagen is voorzien van een eindkeuken met een tweepitscomfoor, waarboven een afzuigkap, elektrische water kraan, een koelkast van 70 liter en heel veel bergruimte. Een grote hangkast, waarin ook de boiler en de gasleidingen een plaats vinden en waar op de buitenwand het elek trische schakelpaneel is aange bracht. Onder de banken, een driezits in de lengterichting en twee tweezits in de breedte van de wagen, uiter aard allemaal voorzien van veilig heidsgordels, zijn grote bergladen op kogellagers gemonteerd, die in uitgetrokken toestand dienst doen als ondersteuning voor de bedver- breding die tussen het twee per- soonsbed en de eenpersoons dito in de kabine kan worden aangebracht. De hele woonruimte van de wa gen is daardoor tot bed te maken. Daarbij komt dat in de bovenbouw van de cabine ook nog eens een riant tweepersoonsbed is, met een ter zake doend hekwerk, zodat kin deren niet in het holst van de nacht onverhoeds naar beneden komen zetten. Badkamer Een woord apart voor de badkamer; zeer luxe, wastafel met warm en koud stromend water, een aparte doucheruimte, waar uitgebreid kan worden gedoucht, want de schoon- watertank bevat maar liefst 120 liter en de vuilwatertank kan 80 liter be vatten. Verder een toilet met wa terspoeling, waarbij de 45 liter fae- caliën tank via de buitenkant van de wagen bereikt kan worden. De uitstekend geïsoleerde wagen biedt de kampeerder in voor-, hoog- en naseizoen alle comfort, niet in de laatste plaats door de doordachte indeling, maar ook omdat de aan wezige apparatuur zelf gebruiksze- ker is. Dat geldt met name voor de gemonteerde gaskachel, die kans ziet binnen vijf minuten het binnen ste van de wagen op een aanvaard bare temperatuur te brengen. Dat kost overigens wel een aardige slok gas, zeker als ook de koelkast op gas functioneert. Intercare BV zoekt per direct: f. part-time schoonmakers/sters Inl. 020-423254 off 423297. -i Zuidelijke zwier in modelering en een schitterend soepele rundleder, maken onze bank NAPOLI tot een topmodel voor de ware leerliefhebber. Maar bo vendien, grote klasse in zitcomfort. Neem nu de zitproef... en U heeft Uw bank absoluut gevonden. I Velbelovend nonen. Zitgroep NAPOLI lever baar in heel veel leder- kleuren. Een schitterende bank voor de echte leer liefhebber. AQ A rundleer. L) 2 3 zits D.tvUj" verrassing(i Prijs 2 zits Een heel mooie faut< bescheiden afmetii w Stijlvol en comfortab Bekleed met soepel ndleer. De prijs is e rrassing(in 1 C 2.435,- alle modische LZtJj" kleuren leverbaar) K MRIRR PROMFMAHF HA tel. 01718 - 28151 tel 071 -41 44 66 donderdagavond/i kooravond MEUBELPROMENADE KATWIJK MÊUBElPUiJN LEIDERDORP Vergadering commissie ruimtelijke ordening c.a. op dinsdag, 21 november 1989 om 20.00 uur in het gemeentehuis. Spreekrecht Agenda (behoudens wijzigingen) 1Notulen vergadering d.d. 31 oktober 1989. 2. Mededelingen/Ingekomen stukken 3. Jaarverslag 1988 van de Stichting Ouderenzorg Voorhout. 4. Bouwplan C.J.G. van Leeuwen te Voorhout. 5. Uitgifte gronden Spoorlaan I en Spoorlaan II. 6. Verkaveling 42 vrije sectorwoningen in deelplan Oosthout C-2. 7. Emancipatienota Voorhout. 8. Gescheiden inzameling afvalstoffen. 9. Rondvraag. Voorhout, 17 november 1989. De voorzitter, dr. D.J.W. IJdo. Uniek voor heel Nederland. Via onze inkoopclub geniet u op uw meubelaankopen Precies de meubelen van uw keuze zijn meestal leverbaar. Ook geniet u korting op vele andere artikelen zoals: Vloerbedekking, bedden, gordijnen, behang, kleding, schoeisel, cassettes, serviezen, keukenuitzetten, verlichting, uurwerken, goud en zilver, enz. Ja..., zelfs op de discountprijzen van wasautomaten, koelkasten, gasfornuizen, radio, TV, enz. geven wij als regel nog 5 tot 10% korting. Bij het inrichten van een huis kunt u rekenen op een totaal korting van ver over de Enorme keus in 50 aangesloten winkels te Leiden en bij 500 fabrieken en importeurs. Betere voorlichting en maar liefst 30 jaar Linkanto ervaring zijn een waarborg voor uw belangen. Contributie 10,-. Vraag inlichtingen en deelnemerskaart. CONSUMENTEN ORGANISATIE LINKANTO Antwoordnummer 10323, 2300 WB LEIDEN (portvrij) Hooigracht 67. leleloon 071-133914 b g g 140266

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11