'Thijs is niet meer herkenbaar SpoopTTV Westduitsers staan stijf van de stress Ook Ajax moeizaam naar winst in Katwijk Ex-bondscoach Jan Zwartkruis benijdt Libregts niet Gullit bestolen WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 PAGINA 17 KATWIJK - Quick Boys is hard op weg om zich danig uit de markt te prijzen als oe fentegenstander van prof clubs. Want nadat afgelopen zaterdag Feyenoord ont snapte aan een blamerende nederlaag (2-3), ontkwam ook Ajax gisteravond maar net aan pijnlijk gezichtsver lies: 1-2. Je moet dus tegen woordig wel van hele goede huize komen, zoals het Ne derlands elftal vorig jaar, om in Katwijk niet van een kou de kermis thuis te komen. Gert Aandewiel De tijd dat profs of zelfs semi-profs op zo'n middag of avondje het zelf vertrouwen middels een half dozijn bij de huidige status 4 tiekandidaat, subtopper Ajax pre senteerde zich gisteravond heel wat j positiever op het prima verlichte en ™et b'j"a 4000 toeschouwers om- nó ton in to.iri O th,u Ho t zoomde veld- Dat bij het opmaken De top m het amateurvoetbal doet van de eindbalans dJe Amsterdam- mers er desalniettemin net zo slecht j j. vanaf kwamen als hun Rotterdamse ±netr,fr,S,tS confraters lag deels aan henzelf, deels ook aan Quick Boys. qua niveau vandaag de lijks onder voor de eerste divisie de onderlaag het gebied van mentaliteit zeker niet, want wat dat betreft kunnen de heren broodvoetballers nog wel het een en ander leren van de rechtge aarde amateur, als die tenminste nog bestaat. Maar ook in kwalitatief opzicht is-er de laatste jaren sprake van nivellering. Verschillen en gradaties blijven een paar venijnige tegenstoten van nale kopbal van specialist Ron Wil- Quick Boys waarbij Dennis-Jan lems die de bal na een vrije trap van Mieras zich onderscheidde en een Arnold Scholten hard en diagonaal stiftballetje op de lat van Dennis langs Van der Niet mikte. Het talent Bergkamp nam Ajax toch al snel Bryan Roy was door hulptrainer weer gas terug. Wat zich vervolgens Spitz Kohn toen allang vervangen, openbaarde, en wat de club v r Leo Beenhakker in de competi- Hij toe ook duidelijk parten duels compleet uit 4 ;n heeft, voo opvallend onvermo— getuiêe ziJn optreden in Katwijk binnen het zestienmeterge- gisteravond, nog een lange (terug- Speels De thuisclub namelijk steeg, veel meer nog dan zaterdag het geval was, ver boven zijn normale niveau uit. Sinds de komst van 'succes-trai- Melbi Raboen acteert de ploeg tie tot speelt, gen or bied een zinnig vervolg te geven de verder heel verzorgd ogende opbouw. Elke vorm van scherpte ontbrak en het rondspelen van de bal werd zodoende verheven tot doel, inplaats van gebruikt als middel om openingen te natuurlijk nog wel bestaan, het al veel gedisciplineerder en speel- x i j ser dan ooit, maar gisteravond lukte ook nog eens bijna alles. Bijna alleen een hinderlijke deklat kwam nog eens twee fraaie treffers van Johan Jonker en Gert Aande wiel, die beiden van ver buiten het strafschopgebied invaller-doelman helemaal te gek worden als dat niet zo was. De duels met Feye noord en Ajax toonden dat ook dui delijk aan. Leverde het eens zo trot se, maar intussen ver weggezakte, Feyenoord bijvoorbeeld zaterdag op Nieuw Zuid een wanprestatie van de eerste orde door een instel ling te tonen die absoluut niet paste Oranje-beloftes verslaan Finnen HEERENVEEN (ANP) - Jong Oranje is iets beter dan Jong Fin land, maar het is de vraag of die ge dachte troost biedt. Voor 8.500 voor al jeugdige toeschouwers in Heerenveen wonnen de Nederland se talenten hun laatste kwalificatie wedstrijd voor het Europees kam pioenschap met 2-1 van Finland. Het resultaat verhief ze met vier punten uit zes duels net boven de tegenstander van gisteren. In de eindafrekening bleken IJsland en de Bondsrepubliek, dat zich al plaatste voor de kwartfinales, ech ter ruimschoots beter. Gelukkig was Nederland niet op zijn sterkst. Bondscoach Jap Rab had bijvoorbeeld geen enkele Aja- cied geselecteerd. De inzet van de Amsterdammers zou in het vorige treffen, in-Schiedam tegen IJsland (2-3 verlies), beneden peil zijn ge weest. „Zelfs medespelers klaagden na afloop over hen", aldus Rab. Met Ajax kwam de keuzeheer overeen, voor Jong Oranje en het Olympisch Elftal voorlopig geen beroep te doen op de Ajax-talenten. In Heerenveen dus geen Roy, Vink, Witschge en broertjes De Boer. Na enige kansjes over en weer, kwam Finland na 42 minuten zelfs op voorsprong. Via de muur schoot Saastomoinen een vrije trap langs doelman De Goey. Dankzij scheids rechter Bindels werd het gelijk. De corpulente Luxemburger, in zijn land waarschijnlijk gewend te flui- bij duels als Kaarten ant De enigen bij Ajax die momenteel nog in staat zijn om die ban zo nu en dan te doorbreken, zaten een paar kilometer verderop in het Noord- wijkse Huis ter Duin, ongetwijfeld te kaarten met de rest van de Oran- Sjaak Storm verrasten met een paar je-selectie. Motor Jan Wouters, knallers van jewelste. En het moge misschien vreemd klinken, maar Quick Boys had drie goals - de enige echte kwam van de voet van Fred Kanbier die na een schot van Leen van der Plas de gelijkmaker zo voor het intikken had - nog verdiend ook. De blauwwitten speelden over de hele linie dermate onbevangen en goed dat Ajax er af en toe gewoon niet goed van werd. voorzetten-virtuoos Johnny Schip en gatentrekker Aron Winter zijn voor dit Ajax onmisbare scha kels. Dit nog behoudens de absentie van de lang gemiste Zweedse spits Stefan Pettersson die aan het terug komen is van een blessure en na zijn eerste oefenwedstrijd van afgelo pen zaterdag tegen Valleivogels last had van stijve spieren en derhalve tegen Quick Boys niet meedeed. Zonder dat kwartet is Ajax als een kat zonder nagels, onder ti* cc». )weS te gaan. Geheel los daarvan is aardig ^et nu vraaë welke profclub dit jaar de weg naar Nieuw Zuid nog wil nemen. Misschien iets voor PSV? AD VAN KAAM Van der Gijp mag van Baan spelen GROOT AMMERS (ANP) - René- van der Gijp maakt zaterdag in de uitwedstrijd tegen Haarlem zijn rentree bij Sparta. Trainer Rob Baan gaf gisteravond na afloop van de oefenwedstrijd (10-0) tegen vier deklasser Groot Ammers het be stuur van de in degradatiezorgen verkerende Rotterdamse eredivi sieclub een positief advies over het huren van de 29-jarige aanvaller voor de rest van Ajax zelf kwam overigens uitste kend uit de startblokken, want de ten de wedstrijd was nog niet koud begon nen of Ronald de Boer had nummer één al achter de verbouwereerde lijk nog met de winst Tom van der Niet gekogeld. Maar na gen, was te danken aa De huursom die Sparta aan het Zwitserse Aarau, waar Van der Gijp i het einde Quick Boys telkens der contract staat, dient te betalen, 'hinderlijk' gemakkelijk wegglipte. Dat de Amsterdammers uiteinde huis gin- fenome- bedraagt ruim 150.000 gulden. De armlastige Kasteelclub rekent erop, dat sponsors dit bedrag voor hun re kening zullen i Namen noemen Het noemen van (juiste) namen kost de heren voetballers steeds meer moeite. Vaker dan voorheen volgt na een officiële waarschu wing niét de naam van de dader, maar die van een nog onbestrafte collega-voetballer. Een veelge bruikt handigheidje. De dader ontloopt immers een duel schor sing, volgend na drie boekingen. Lugdunum maakte zich daaraan vorig seizoen schuldig. Een schrale troost: de Leidse club stond daarin niet alleen. Naar nu is gebleken hebben ook de voetballers van Voorburg op 23 april tegen VELO een to neelvoorstelling opgevoerd. Het waren alleen slechte acteurs, want de tuchtcommissie van de KNVB heeft de spelers ontmas kerd. Wegens misleiding van de scheidsrechter én rechtsprekers zijn drie spelers (Frits de Bruin, Ron de Bruyn en Dick Sloos, de laatste speelt inmiddels voor SV'35) plus voorzitter en elftalbe geleider geschorst. En dat alle maal voor het opgeven van een verkeerde naam. De feiten. De Hoogmadese ar biter Koree deelt in het bewuste duel een prent uit aan een Voor burger. Die stelt zich voor als Ron de Bruyn. In de tweede helft ver dwijnt nóg een Voorburger in het boekje. De boosdoener deelt Ko ree mee dat hij luistert naar de naam Ron de Bruyn. De fluitist kijkt in zijn boekje, ziet dat de naam De Bruyn al een keer is ge noteerd en stuurt de overtreder weg. Die, het blijkt later de échte Ron de Bruyn, kijkt raar op zijn neus, maar, na tussenkomst van zijn aanvoerder Frits de Bruin, pakt hij toch zijn biezen. Met dank dus aan ploeggenoot Dick Sloos, verantwoordelijk voor de persoonsverwisseling. ten. "Ik stond, wel een beetje raar te kijken, toen de naam R. de Bruyn voor een tweede keer viel in die wedstrijd. Je kunt niet alles ont houden, maar ik meende bij de eerste waarschuwing met een an der te maken te hebben. Maar in mijn boekje stond twee keer De Bruyn. De laatste mocht dus dou chen". Koree maakte wel rapport op van het voorval. Als gevolg daarvan moest de inwoner van Hoogmade in juni verschijnen voor de KN- VB-rechtbank. Dat de tuchtcom missie vorige week pas tot een uitspraak is gekomen, verbaast Koree in hoge mate: "Daar hebben ze dan lang over gedaan. Misschien wilden ze in Zeist niet over één nacht ijs gaan. Ik vind het een goede zaak dat de boosdoeners nu eens worden aan gepakt. Want waar liggen gren zen? Ze worden steeds verlegd. Al le fatsoensnormen worden over treden in de voetballerij. En dat zeg in met pijn in mijn hart, want ik vind het een schitterende sport. Ik begeef me nu op glad ijs als scheidsrechter, maar ik beweer dat de trainers een belangrijke rol spelen in deze kwalijke praktij ken". Een verscherpte pasjescontrole vindt Koree geen oplossing: "Ik heb absoluut geen zin om politieagent te spelen. Als de scheidsrechters als controleurs moeten gaan optreden, houd je er weinig meer over. Het wordt voor ons een stuk gemakkelijker als ie dereen gewoon de fatsoensnor men in acht neemt". Voorburg heeft overigens be roep aangetekend tegen de straf fen. Ronsel-pad De handbalsport is volgens de statuten nog een amateuristisch tijdverdrijf, maar bij vele vereni gingen weten ze door de jaren wel beter. Ook de bond zelf lijkt nu wakker geschrokken. Het Neder lands Handbal Verbond (NHV) is van zins een transfersysteem in te voeren. Net als in de voetballerij, maar dan met minder idiote be dragen. De voorstellen moeten nog in de najaarsvergadering worden besproken en niet alle af delingen in het land lijken onver deeld gelukkig, maar de intentie ligt er overduidelijk. Belangrijkste reden om met transfersommen te gaan werken is dat de kleinere clubs in be scherming moeten worden geno men. Gebleken is dat de grote en sterke verenigingen zich nogal eens op het 'ronsel-pad' begeven. De bedragen zullen zeker niet schokkend zijn en vermoedelijk variëren van duizend tot tweedui zend gulden, afhankelijk van het niveau waarop een speler of speelster acteert. Het NHV wil daarbij nog eens afrekenen met de mogelijkheid die clubs nu nog hebben om een week voor de competitie nog een spelerswisse ling door te voeren. De selecties zullen straks op 1 augustus com pleet moeten zijn. Er wordt dus paal en perk ge steld aan handbalclubs die als een soort 'PSV in het klein' te werk gaan in het wereldje. Bij het NHV noemt men geen namen, maar het is niet zo moeilijk om een club te verzinnen die men - onder andere - op het oog heeft met de nieuwe regelgeving. Foreholte uit Voorhout dus. De debuterende eredivisionist versterkte zich in de afgelopen overschrijvingsperiode (dat heet straks 'transferperiode') met drie speelsters en trok zelfs na de overschrijvingsdatum nog twee nieuwe krachten aan. In het or gaan van het NHV, getiteld 'Handbal', wordt de club vaak met enig cynisme aangemerkt als 'de zwaar gesponsorde ploeg uit Voorhout'. "Maar ik kan me moeilijk voor stellen dat de bond Foreholte spe ciaal op het oog heeft". "Wij zijn heus geen trendsetter in het handbal. De dingen die wij doen, gebeuren ook bij andere clubs. Ik vind overigens die trans ferbedragen een farce. Wij liggen er in elk geval niet wakker van als we 1600 gulden moeten betalen voor een speelster die we graag willen hebben. Trouwens: elke club kan dat bedrag met een beetje fantasie bijeen brengen. Het is wel zo dat een club die spe lers opleidt en ze vervolgens naar een andere club ziet vertrekken, nog een leuk bedrag meepikt. Zoals V en L bijvoorbeeld". Van die Limburgse club be trokken de Voprhouters recente lijk ook twee speelsters, Mirjam Collart en Nicole Donners. Op het moment van overschrijving was de daartoe gerechtigde datum reeds lang verstreken, waardoor het duo niet mag meespelen in EC-duels. Chris de Bakker kan zich wèl voorstellen dat voor die oneffen heden een duidelijke regel komt. "Ik vind het reëel datje de over- schrijvingstermijn vastlegt waar na er geen mogelijkheden meer zijn om te schuiven. Wij hebben gebruik gemaakt van de moge lijkheden die er nu nog wel be staan. Maar wij zijn heus niet de oorzaak van het feit dat het NHV er nu opeens werk van wil ma ken". SOESTERBERG Ooit, in 1978, ging hij samen met Ernst Happel in Argentinië op zoek naar damesslipjes. Of Jan Zwartkruis ze vond, laat hij in het midden, maar de anekdote mag er desondanks zijn. Hij kent er meer. Als kapitein bij de luchtmacht nam hij in juni 1976 in Zeist de technische leiding op zich als opvolger van George Knobel en een turbu lente tijd volgde. Op 12 januari 1981 haakte hij af. Eerder leidde hij, met 'supervisor' Hap pel, Oranje naar het WK-zilver in Argentinië. Jan Zwartkruis duikt terug tijd en de imitatie mag ei „Even voor de WK-finale begonnen die Argentijnen te zeuren over het manchet om de hand van René van Red Boys - Spora, gaf-Öranje vlak de Kerkhof. Daar had-ie al twee de openingstreffer straf- wedstrijden mee gespeeld, r schop. Vehkakoski liet ten opzichte Italiaanse scheidsrechter trapte o de ter dat ik een uur nodig heb om de zijn. opstelling te veranderen en een spe ler van de tribune te halen. Sag dat ze even moeten warten". Zwartkruis, opgewonden nu: „Begrijp je? Die Happel wilde de die hele bende een uur later wachten! ernstig. Volgens de chirurg was het op dat moment niet verantwoord om zes weken naar Argentinië te gaan. Ik kón gewoon niet mee en bedankte". Vurens slechts zien, hoe schouderduw uit te voeren. Viscaal scoorde. Vijf minuten na de pauze zorgde MW'er Lanckohr voor de beslis sing, door na een pass van Viscaal raak te knallen. Voor de rest was het pover. Gelukkig, dat tenminste de jeugd het prachtig vond tot het eind. Tumult natuurlijk. Alleen Johan Neeskens begreep er iets van". 'René mag niet spelen', schreeuwde Neeskens, want je. moest echt schreeuwen om je in die heksenketel verstaanbaar te ma ken". Zwartkruis, met een perfectie imitatie: „Also goed", zei Happel. „Sag der Joker van een schiedsrich- HENNEF (ANP) - Het Westduitse voetbalelftal en niet in de laatste plaats zijn omvangrije gevolg staan stijf van de stress, hoewel er voor vanavond niets meer op het programma staat dan de wedstrijd tegen het onbeduidende Wales. In Keulen moet de Bondsrepubliek bij het ingaan van de laatste ron de echter nog steeds kwalificatie afdwingen en dat is wat de manschap pen van Beckenbauer grote zorgen baart. Nooit eerder in de geschiede nis leefde de ploeg zo lang in onzekerheid, waar het ging om plaatsing voor een belangrijk toernooi. De Westduitsers verloren in het verleden slechts één keer een kwali ficatie-interland. In 1985 was Portugal in Stuttgart te sterk, 0-1. Dat re sultaat was toen alleen van statistisch belang, aangezien er niets meer op het spel stond. In Keulen ligt dat vanavond anders. Drie gelijke spe len (twee keer Nederland, een keer Wales) maken winst op Wales nood zakelijk. In de sportschool van Hennef, waar de Westduitse ploeg voor de 17e interland in Keulen zijn intrek heeft genomen, overheersen derhalve de twijfels. De oude Fritz Walter, wereldkampioen van 1954, werd zelfs van stal gehaald om de zenuwlijders moed in te spreken. „Een kam pioenschap zonder de Bondsrepubliek? Dat is ondenkbaar." Matthaus, de aan zijn enkel geopereerde captain, is eveneens van de partij om voor inspiratie te zorgen. Bovendien viel Beckenbauer nóg eens overdreven uit zijn rol, nadat hij zijn ploeg zondag in de toch mei 14-0 gewonnen oefenwedstrijd tegen een amateurselectie had zien fa len. „Ik reken er op dat ze vanavond wel geconcentreerd zijn." Beckenbauer sprak bij zijn laatste voorbeschouwing op het duel met het al uitgeschakelde Wales van de belangrijkste wedstrijd sinds jaren. „We mogen de kwalificatie eenvoudig niet missen. Zoiets zou een on voorstelbare klap voor het Westduitse voetbal zijn. De gevolgen? Die kan ik onmogelijk overzien. We hebben namelijk geen ervaring met dit soort dingen. Het lijkt me het beste dat we dat maar zo houden." Miljoenen televisie-kijkers, de hele wereld had moeten wachten. Al was de president van Argentinië, Vide- la, de kleedkamer binnen gestormd, Happel had het elftal niet het veld op gestuurd. Niks mee te maken! Zie je het voor je? Paniek alom, ren nende mensen, zwetende officials, gekrijs op de tribune en Happel staat op z'n dooie gemak een siga retje te roken. Begrijp je nou dat ik het nooit als een bezwaar heb gezien om met die man, dat fenomeen, die wereldtrainer, samen te werken?" Dirigeren Zwartkruis die, met moeite, kwalifi catie had afgedwongen, moest met een rol op het tweede plan genoe- gen nemen omdat hij niet capabel genoeg werd geacht dirigeren. Tenminste, in 1978. Brugge „De KNVB kwam toen bij Happel terecht, maar vanaf het begin was de relatie met Zeist slecht. Happel bleef met Brugge namelijk maar winnen, die ging voor de Europa Cup, voor de titel, tijd voor Oranje had-ie nauwelijks. Dus toen de FI FA 40 namen wilde hebben van spe lers voor het WK, kwam ik weer in beeld. Wist die Happel veel van het Nederlands voetbal. Vanaf het be gin klikte het voortreffelijk". „En toen kwam Hogewoning bij me langs, want Happel bleef maar winnen met Club Brugge. De chi rurg vertelde me vervolgens dat m'n vrouw er mentaal tegenop kon dat ik naar Argentinië zou gaan. Dus ik mee". Tal van anekdotes worden opge- OranjeTe ra^el<f- ..Had Jacques Hogewoning heette het het verhaal de wereld ingeholpen dat sommige jongens, Krol natuur- Elf jaar later geeft Zwartkruis l«k. Rep. Neeskens,'s nachts meis- r details prijs over die turbulen- jes op de kamer hadden. Happel r te periode, in Buenos Aires leidend a«e,erdf onverstoorbaar: „Nou tot een zilveren medaille. „Dat kan Heb s nachts wel ns in mijn bed nu wel. Maar leg er niet te veel de gekeken, nadruk op. Mijn vrouw had net een ernstig auto-ongeluk gehad. Heel Weegschaal „Maar toch, 't zat hem niet lekker. Werd er plotseling om half vijf 's nachts op mijn kamerdeur gebonst. Stond Happel, met een weegschaal. Ging-ie alle kamers langs. 'Dit is de Ruud ideale tijd om te wegen', zei-ie. „En de spelers geloofden het ook nog! weegschaal, Handbalsters behouden vorm SCHOTTEN (ANP) - Bij de gratie van enkele afvallers mag het Neder landse vrouwen zaalhandbalteam aantreden bij de WK-kwalificatie van 1 t/m 16 december in Denemar ken. Maar die in de schoot gewor pen uitgangspositie behoeft niet te leiden tot een onopvallend aanwe zig zijn. Integendeel, naarmate de oefenduels zich aaneenrijgen groeit bij de vrouwen van het nationale zaalhandbalteam het besef, dat straks kwalificatie voor de eindron de in Seoul tot de mogelijkheden behoort. Na de wedstrijdenreeks om de Polar-cup en een bliksembezoekje thuis oefende het team van Ton van Linder gisteravond alweer in Schot ten tegen de Bondsrepubliek. De zevende wedstrijd in acht dagen ging weliswaar verloren, maar het kleine verschil in de einduitslag (25- 22, rust 11-9) was iets waar men vijf jaar geleden in handballand nog niet van had durven dromen. Nederland krijgt zijn eerste handbalprofs. Böndscoach Guus Cantelberg is er samen met het Ne derlands Handbal Verbond in ge slaagd voorwaarden te scheppen waarbinnen de spelers van het na tionale team zich in elk geval tot en met het EK-kwalificatietoemooi, dat april volgend jaar in Finland wordt gehouden, uitsluitend met handbal kunnen bezighouden. Jan Zwartkruis: Wat Libregts moet doormaken is hemelschreiend" MILAAN (ANP) - De flat Gullit in de Milanese wijk Segrate in het weekeinde doelwit geweest Jongbloed het inbrekersgilde. Zijn kluis Schrijvers op de weegschaal, alle- lijk, openhartig en zonder rancunes. met voor hondderdduizend gulden maal". En gierend i juwelen en waardevolle spullen werd uit muur gesloopt en meege nomen. Bovendien verdween een deel van de garderobe van de voet baller. Happel ondertussen r En Libregts r i Thijs i beschikken Het echte gezicht vermogen. Dat aanpassingsvermo de loop der jaren de pers toe, het publiek, onder bedden kijken, op zoek loren gegaan", aldus de voormalige de clubs, daar heeft hij moeite r damesslipjes en beha's „Een hetze bleef mij gelukkig be spaard, maar wat Thijs Libregts r Het appartement op de vierde allemaal moet doormaken, is he- verdieping in de Rue Fratelli Cervi was verlaten. Ruud Gullit bevond zich in Nederland voor medische behandelingen van zijn knieblessu re. Momenteel verblijft de gebles seerde Gullit bij de selectie van Oranje om zijn teamgenoten moreel te steunen. melschreiend. En onfatsoenlijk, niet fair. De verloedering sluipt in alle geledingen van de samenleving om zich heen. Nederland heeft al tijd moeite gehad met kwalificatie wedstrijden, dat vergeet iedereen". Zwartkruis bleef indertijd zich zelf; idealistisch, zachtmoedig, eer- Soldaat van Oranje. „Ik leerde hem kennen toen hij bij mij in het Neder lands militair elftal speelde, 't Was cholieke oogopslag van Happel, dat i gangmaker, een academisch ge- herkent het publiek. Nu De Mos, vormde jongen bovendien, net onbevangen als een Wim Suurbier, een Jan Mulder, brink". „Een bondscoach moet eisen voldoen om optimaal te func- grootheid, net zoals de clubs tioneren. Hij moet vakkennis heb- publiek' ben en persoonlijkheid, creatief zijn Beenhakker, Haan, Reker, precies hetzelfde. Libregts heeft dat niet en Rob Rensen- dat werkt in zijn nadeel. Bovendien ziet hij de pers als storend element. Fout! Dat kan niet. dat is een vaste het PAUL ONKENHOUT WOENSDAG 18.00-19.00 EURO Cup in Altenburg. 9.00-20.00 EURO: Trans World 19.30-22.10 Did 2 WK Kwalificatie'Voet bal: live verslag van Westduitsland-Wales en samenvattingen van de wedstrijden Nedertand-Finland. Roemenië-Denemar- ken en Oostenrijk-Oostduitsland. 19.53-22.00 Ned 3 Studio Sport met een rechtstreeks verslag van de laatste kwali- ficatiewedstrijd voor het WK in Italië tus sen Nederland en Finland. 20.00-22.00 EURO: Snooker: Dubai 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond. 22.00-23.00 EURO Bobsleeën: World Cup in Altenburg. 22.30-23.10 RTL V: Match extra. 22.45-23.15 Ned 3: Studio Sport: met een nabeschouwing op de voetbalwedstrijd Nederland-Finland en andere WK-kwalifi- catiewedstrijden. 23.00-01.00 EURO: Voetbal samenvat tingen van de WK-kwalificatiewedstrijden Roemeniê-Denemarken, Portugal- Tsjechoslowakije en Oosten ri jk-Oost- 23.20-00 45 BBC 1Sportsnight: met beelden WK kwalificatievoetbalwedstnj- den Westduitsland-Wales en Engeland- Italiö. DONDERDAG 10.00-11.00 EURO: Trans World Sport. 11.00-13.00 EURO Snooker: Dubai Open.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17