spoor;tv TOP favoriet voor LD-cup Wouters bang voor 'die ene gek' Vriesekoop weer beschikbaar voor tafeltennisteam Van Dinten ontbreekt in basketbalteam Afdeling krijgt STK-medewerker 'Praten met de kwaadwilligen heeft allang geen zin meer' Straftraining Westduitsers DINSDAG 14 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 LEIDEN Bettine Vriesekoop treedt weer in de schijnwerpers. Na een afwezigheid van ruim een jaar heeft de tafeltennisster zich wederom beschikbaar gesteld voor het Nederlands team. Bondscoach Jan Vlieg heeft voor de momenteel in Italië spelende Vriesekoop prompt een plaats vrijgemaakt. „Natuurlijk", twijfelde Vlieg geen moment. „Met haar en een Kloppenburg in goede vorm heeft Neder land een wereldteam straks op het EK". Afscheid heeft Bettine Vriesekoop nimmer genomen van de sport, die ze van jongs af aan met de nodige verbetenheid beleefde. Na haar laatste internationale optreden op de Olympische Spelen in Seoul zet te Vriesekoop zich alleen nog in voor haar club Avanti. Tijdens de zomer verruilde de inmiddels naar Amsterdam uitgeweken Hazers- woudse de plaatselijke club voor het Italiaanse Ragusa. Geen tot de verbeelding sprekende topper, maar dat was nu juist de bedoeling van Vriesekoop. Het was de na drukkelijke wil van haar om de sportieve carrière op een „rustige en bovendien lucratieve manier" af te bouwen. De Siciliaanse zon vormde voor Vriesekoop een onverwachte inspi ratiebron. Een jaar zonder interna tionale contacten en louter spelen „voor de lol" gaven de ex-Europees kampioene weer het plezier terug in het spelletje. „Als je er een seizoen zo'n beetje uit bent geweest, kun je alles op je laten inwerken. Dan kun je ook oordelen of je er goed aan doet om verder te gaan. Nou, ik vind het weer leuk om de draad weer op te pakken. Ik denk dat het aantrek kelijk is voor het Nederlands tafel tennis dat ik weer terug ben. En wat natuurlijk een prettige bijkomstig heid is dat Mirjam en ik een ijzer- sterk duo vormen". Jan Vlieg maakte „geen hyste risch rondje door de kamer" toen Vriesekoop hem het nieuws mee deelde. „Zo ben ik nu eenmaal niet, maar het is wel duidelijk dat we met Vriesekoop een stuk sterker zijn. De scherpte ontbreekt nog, maar daar gaan we de komende maanden aan werken. Met Vriesekoop en Kloppenburg in de ploeg maken we straks een dikke kans op de Europe se titel". Slappe was Vlieg benadrukt dat de terugkeer van Vriesekoop de ontwikkeling van de aanstormende talenten niet in de weg zal staan. „Het zou van mijn kant a-sociaal zijn als ik een Patricia de Groot, een Gerdie Keen of een Emily Noor uit de ploeg zou gooien. Die meiden hebben hun maatschappelijke carrière afge stemd op het tafeltennis. Nou, ze blijven in de ploeg, mede omdat we wat ruimer in de slappe was zijn ko men te zitten". Afgelopen weekeinde stemde de Bondsraadvergadering in Arnhem in met de plannen van Jan Vlieg om het budget voor de topsport binnen de NTTB te verruimen. De Gronin ger beschikt zodoende sinds zater dag over een bedrag van drie ton. Tweederde van die som moet overi gens nog worden binnen gehaald. Maar de bond hoopt zo spoedig mo gelijk rond te komen met een geld schieter. Wat dat betreft komt de te rugkeer van blikvanger Vriesekoop niet ongelegen. De voormalige protégé van de vier maanden geleden afgezwaaide Gerard Bakker blijft nog zeker twee jaar actief voor het Nederlands team. Dat is althans afgesproken tussen Vriesekoop en bondscoach Vlieg. Het onderwerp Olympische Spelen is vooralsnog onbesproken gebleven. Vlieg: „Bettine speelde al Zwemkampioen Davis overleden MONTREAL (Rtr) - Victor Davis, de Olympische zwemkampioen op de 200 meter schoolslag van 1984 is gisteren, na twee dagen tussen le ven en dood te hebben gezweefd, overleden. Hij werd 25 jaar. De Ca nadese oud-zwemmer werd het slachtoffer van een incident, dat de politie vooralsnog beschouwt als een gewoon verkeers-ongeluk, maar dat door omstanders wordt beschreven als een regelrechte aan slag. een tijdje met de gedachte om weer te beginnen. Voor mij komt haar be slissing om weer te beginnen niet als een verrassing. Ik heb haar wei aangeraden om het eerst eens goed te overdenken. Want als je weer gaat beginnen stuit je onherroepelijk op een periode met tegenslag. Daar moet je je van bewust zijn. Maar Bettine heeft me verzekerd dat ze volledig achter haar besluit staat. Nou, dan heb ik er als coach geen problemen mee dat ze er weer bij' komt. Haar kwaliteiten staan ge woon buiten kijf'. Bijtanken Jan Vlieg is ervan overtuigd dat Vriesekoop weer snel terug is op in ternationaal aanvaardbaar niveau. „Ze is een goede, technische tafel tennisster. Op haar leeftijd (29) kan ze nog moeiteloos mee. Met haar techniek had ze op de top-12 (febru ari in Charleroi, red) de nummer één geweest. De eerlijkheid gebiedt mij wel te zeggen dat het niveau bij de vrouwen niet bijster hoog is. Je bent dus sneller dan bij de mannen een topper". In haar huidige woonplaats Am sterdam .wordt Vriesekoop op de wekelijkse centrale trainingen klaargestoomd voor het internatio nale werk. Vlieg: „Daar traint een sterke groep, waarin Bettine weer kan bijtanken. Dat is voor haar het beste. En of ze nu speelt voor een Nederlandse of Italiaanse club, maakt mij niet uit". ROB ONDERWATER LEIDEN - Vandaag beginnen de voorronden van het vijfde toer nooi om de Leidsch Dagblad-Cup korfbal. De organisatie heeft voor dit lustrum opnieuw voor een andere opzet gekozen. Evenals vorig jaar worden de voorronden in de aanloop voor de zaalkorf- balcompetitie gespeeld. De finales worden echter op Tweede Kerstdag gehouden. De rust na de Olympische spelen in Seoul heeft Bettine Vriesekoop goed gedaan. De Hazerswoudse heeft zich veer beschikbaar gesteld voor de nationale ploeg. (archieffoto) SASSENHEIM - De afdeling Leiden van de KNVB gaat akkoord met het aanstellen van een zogeheten STK-medewerker (Sport Technisch Kader). Een gro te meerderheid van de voetbalclubs uit de afdeling heeft zich daar gisteravond voor uitgesproken tij dens de algemene vergadering in Kasanova in Sas- senheim. Voor de medewerker, die met ingang van juni volgend jaar te werk zal worden gesteld, zal bin nenkort een sollicitatieprocedure worden gestart. De functionaris zou een coördinerende rol moeten vervullen binnen de afdeling Leiden, onder meer op het gebied van de opleidingen en de vertegenwoor digende elftallen. De KNVB besloot eerder tot het in stellen van een dergelijke functie (gesubsidieerd door het ministerie van wvc), waarbij de twintig lan delijke afdelingen - indien zij dat wensten, elk zo'n medewerker konden aanstellen. Hij komt in dienst 'van de KNVB. De zogeheten functioneringskosten - gebruik van een bureau, reiskosten en dergelijke - komen daarentegen voor rekening van de afdelin gen. John ter Beek, voorzitter van de BAVL (Belangen vereniging Amateur Voetbalverenigingen Leiden) had gevraagd, het al dan niet aanstellen van de me dewerker in stemming te brengen. Naar zijn zeggen bestond in eigen kring niet zozeer twijfel over de doelstelling van de KNVB als wel over het rende ment van de medewerker. "Het is een veredelde be stuurder, die voornamelijk op kantoor zit. Hij is er om het talent op te leiden en vervolgens weg te pluk ken bij de clubs. Dat zijn een paar van de kritische geluiden die ie bii ons hoort", aldus Ter Beek. Tegen het aanstellen van de STK-medewerker stemden Oranje Groen, VNA, VNL, Docos, Leidsche Boys, Lugdunum, Meerburg en Warmunda. In zijn openingsrede had afdelingsvoorzitter Diederik van der Veen Meerstadt het belang van de nieuwe func tie benadrukt. "Het moet gezien worden in een bre der Verband: de opbouw van de selecties, het verder ontwikkelen van het voetbal en de promotie van het voetbal". Onderscheidingen Tijdens de vergadering werd een aantal bestuurders onderscheiden vanwege hun verdiensten voor de voetbalsport. Zo kreeg bestuurslid van der Ploeg van Foreholte de bronzen KNVB-speld uitgereikt. Een zilveren kleinood was er voor Rietveld (RCL), Fasseur (Roodenburg), Veefkind (De Sleutels) en Jesse (Alphen). De voorzitter van Alphense Boys, Van Geest, werd onderscheiden met een gouden speld. „We hebben de eindronden naar Tweede Kerstdag verschoven om dat zo'n toernooi anders een beetje in een week wordt afgeraffeld. Het is vanuit sportief oogpunt gezien leuker om zoiets in het midden van het seizoen te houden", concludeert Thea van der Kaaij van de toernooi- commissie. „Het kan nu ook omdat 26 december niet op een zondag valt, anders ben je gelijk alle zater- dagploegen kwijt". Een organisatorisch schoon heidsfoutje is wellicht, dat drie van de vier voorronden morgenavond worden gespeeld. „Het is inderdaad heel jammer dat het tegelijk valt met de voetbalinterland Nederland - Finland, maar we zitten wat dat be treft vast aan de zalenhuur", erkent Van der Kaaij. Vanavond bijten Fluks, Crescen do, Pernix en Zuiderkwartier het spits af in de de Noordwijkhal. Per nix, dat vorig jaar beslag legde op een tweede plaats, is de grote kans hebber in deze poule. De ploeg van coach Rob van Dort zal in Zuider kwartier waarschijnlijk haar be langrijkste concurrent hebben. Hoofdklasser TOP, dat morgen avond in sporthal De Wasbeek voor eigen publiek mag aantreden, lijkt opnieuw de belangrijkste gegadig de voor de titel. De houder van de LD-cup is het gezien haar hoofd klasse-status minimaal verplicht om tot de ëindronden door te drin gen. Cor Gravekamp, coach van tweedeklasser De Algemene, hoopt de Sassenheimers nog wel tot een missstap te kunnen verleiden. „Wij zijn niet uit op een verrassing, want we zijn toch vooral bezig met de op bouw op lange termijn", aldus Gra vekamp, die zijn achttal als verras- sende winnaar van het Fides-toer- nooi uit de bus zag rollen. „Ik ben zeker niet ontevreden over wat ik tot nu toe gezien heb in de voorbe reiding. Wat TOP betreft denk ik dat we leuke kansen hebben, ik hou wel van een sensatie". Fiks Het Oegstgeester Fiks is terug in de race voor de LD-cup na een afwezig heid van twee jaar. „Dat ligt niet aan mij hoor", weet Cees Zuurmond. „Ik denk dat het bestuur heeft ge zegd dat we maar weer eens mee moesten doen. Ik vind die oefen wedstrijden ook best aardig. Je moet wel een beetje voorzichtig zijn met blessures zo vlak voor de com petitiestart". De strijd in Apollohal zal zich naar alle waarschijnlijkheid voornamelijk afspelen tussen De Danaïden en Fiks. „We hebben ma tig gepresteerd op het veld, dit is een ideale gelegenheid om te laten zien wat Fiks wel kan", zo hoopt Zuurmond het publiek aan zich te binden. De wedstrijden van poule D vin den plaats in de Vijf Meihal. Op pa pier is Fides Pacta de sterkste van die vijf ploegen. „Als het normaal gaat moet je alles winnen. Maar Fi des neemt nogal eens een soort van houding aan van 'we winnen toch wel'. En zo werkt het vaak niet", al dus coach John Tims. Het gelegenheidsteam van de LKF-prominenten onder leiding van coach Jan van der Kaaij hoopt Fides in ieder geval de voet dwars te kunnen zetten. Gerard Nap, Cees Christiaanse (beiden De Danaïden), Dick Onderwater (FP) en Ruud en Wim van Vliet (De Algemene) zijn de mannelijke componenten van het LKF-team. Yvonne Devilee, Trudy Nap, Ciska Peeters (allen De Danaïden), Diet Rijsbergen (FP), Carla Akse (Zuiderkwartier) en Co- bie Deegenaars (Ons Eiland) com pleteren het rijtje der prominenten. „Ik denk wel dat er een finaleplaats- je voor ons in zit", stelt Cees Christi aanse optimistisch. JETSKE GOUDSMIT NOORDWIJK Anderhalve maand na dato liggen de gebeurtenissen bij Ajax-Austria Wien Jan Wouters nog steeds als een baksteen op de maag. De 'gatenstopper van Oranje' huivert alleen al bij de gedachte, dat 'er altijd ie mand op het idee kan komen om iets raars te doen of met iets te gooien'. De Ajacied sluit sinds die rampzali ge woensdagavond in De Meer niets meer uit. „Het is volstrekt absurd. Mij houdt echter meer de vraag be zig: hoe moet ik nou verder. Geble ken is, dat je het altijd kunt ver wachten, bij Ajax en bij het Neder lands elftal". Het bijna paranoïde gedrag van een handjevol kwaadwilligen houdt Wouters meer bezig dan de afloop van Nederland-Finland. „Je pro beert het van je af te zetten, maar toch spookt het steeds door je kop. Er hoeft er maar één tussen te zit ten, en het loopt verkeerd af. Dat zou een ramp zijn. Als je nu kijkt naar de straf, die de staafgooier ge kregen heeft en je ziet welke schade hij heeft aangericht, dat is toch een lachertje. Ik wil niet op de stoel van de rechter gaan zitten, maar zo kom je er wel erg gemakkelijk af voor iets wat absoluut niet door de beu gel kan". Verbitterd Behoefte om contact te zoeken met de F-side van Ajax heeft Wouters niet. Hij is verbitterd. „Waarom zou ik gaan praten met jongens die rot zooi schoppen en mij de lol beder ven om tegen een bal te trappen? Dat lost toch niets op. Praten heeft allang geen zin meer, het schijnt niet anders te kunnen. Ja, ik kan me voorstellen, dat er spelers zijn die bij Ajax wegwillen omdat ze vol-1 gend seizoen geen Europees voet bal spelen. Voor mijzelf geldt dat niet. Ik heb het WK en dus iets om naar uit te kijken. Daar kan ik mij hoofdzakelijk op richten. Maar die jonge jongens missen nu een deel van de ontwikkeling die ik al achter de rug heb". Wouters, 29 inmiddels, behoort tot de staf van Oranje. Op de slotdag van het EK werd hij door Michels geprezen als het ideale verlengstuk van de trainer, sindsdien heet hij in eens het trekpaard van de ploeg te zijn. „Aanduidingen als de regis seur en het brein, dat vind ik eng en overdreven. Ik denk dat het voor heen nooit is opgevallen, maar ook in mijn tijd bij Utrecht praatte ik al veel. Misschien nog wel meer dan nu. Ik schrok er zelf wel eens van hoe ik bij een verkeerde bal soms te keer ging. Nu doe ik dat wat genu anceerder. Ja, wat zakelijker en wat minder grof, zo zou je dat wel kun nen zeggen". Invloed Aan de reacties van trainers en spe lers heeft Wouters in de voorbije maanden echter gemerkt dat hij meer invloed heeft dan voorheen. „Je moet dat alleen niet overdrij ven. Ik ben ook maar een radertje in het geheel". Hij is wars van sterallu res en doet wat van hem gevraagd „Ik 2 moet de trainer het mij wel vragen. Ik ga niet naar hem toe en zeg: je kunt beter die speler daar neerzet ten. Dat vind ik onzin". Door een knieblessure, die hij twee dagen voor de interland tegen de Sovjetunie overhield aan een botsing met Theo Snelders, miste Wouters dit voorjaar de kwalifica tie-interlands tegen Westduitsland en Finland. Het gekrakeel in Helsin ki ging goeddeels aan hem voorbij. „Ik had toen genoeg aan mezelf, met de problemen rond het Neder lands elftal heb ik mij nauwelijks beziggehouden". Beide wedstrij den scoorden hooguit een zesje en betekenden daardoor een forse aan slag op het prestige van de Euro- AMSTERDAM - Chris van Din ten zal niet meedoen met het Ne derlands basketbalteam dat op 22 november in Polen zijn eerste kwalificatiewedstrijd speelt voor het Europese kampioenschap van 1991. De speler van Den Hel der ondervindt nog steeds last van een blessure die al dateert van het vorige seizoen en die hem meer buiten dan binnen de lijnen heeft gehouden. Bondscoach Ruud Harrewijn, die zijn selectie donderdag in Landsmeer bijeen roept, zal na het oefenduel van zaterdag tegen eredivisieploeg Weert een ver vanger aanwijzen. Hij kan daarbij kiezen uit de geroutineerde Ray mond Bottse of het jeugdige ta lent Marcel Huybens. Spelverde ler Bottse kwam dit seizoen niet tot overeenstemming met zijn ploeg Den Bosch en derhalve nauwelijks in actie. Afgelopen weekeinde tekende hij een con tract bij Meppel en hij is inmid dels weer volop in training. Oranje werkt eind november behalve de uitwedstrijd tegen Po len ook nog twee thuisduels af. Op 25 november ontvangt Neder land in de Amsterdamse Apollo hal de Belgen en op 29 november is Italië te gast in de Maaspoort in Den Bosch. Volgend jaar novem ber zijn de returns. De eerste twee van de poule plaatsen zich voor het EK dat vermoedelijk in Rome wordt gehouden. De selectie van Oranje luidt: Van Rootselaar, Te Velde, De Waard en Cooper (Den Helder), Kuipers, Schilp en Pieterse (Den Bosch), Van Noord en Bottse (Meppel), Emanuels (Canadians) en Huybens (Orca's). Basketbalweek De achtste Haarlemse basketbal- week wordt een onderonsje tus sen Amerikaanse en Russische ploegen. Op het toernooi, dat vol gens traditie rond de jaarwisse ling (26 december tot en met 2 ja nuari) wordt afgewerkt, verschij nen ditmaal uit beide grootmach ten in deze tak van sport twee ploegen. In totaal zijn er nu zeven teams vastgelegd, waaronder de top twee van Nederland, Den Hel der en Den Bosch. Het veld wordt gecompleteerd met nog een bui tenlandse formatie. Stroitel Kiev en Zalgiris Kau nas vertegenwoordigen de Sov jetunie en dat dit land het evene ment in Haarlem serieus neemt, mag blijken uit het feit dat dit de nummers één en twee van de af gelopen competitie zijn. Hoewel sterspeler Arvidas Sabonis van Kaunas op dit moment - en in af wachting van zijn entree bij de Amerikaanse profploeg Portland Trail Blazers - in de Spaanse ere divisie speelt, brengen de' Balten een zeer sterke ploeg in het veld. Stroitel Kiev, de kampioen van de Sovjetunie, vliegt met de 2.20 me ter lange reus Tkachenko en de 2.16 meter lange Bellosten.v zijn imposante luchtmacht over. Uit de Verenigde Staten komt ongetwijfeld het meest spectacu laire team: de WBL All Stars. Die ploeg herbergt (proOspelers die niet langer zijn dan 1.95 meter en die mede daardoor niet in aan merking komen voor de NBA, waar vrijwel uitsluitend dubbele meters in het veld komen. Maar wat die 'kleintjes' missen aan lengte compenseren ze met snel heid en balvaardigheid. Het ande re team uit de VS is de college- ploeg van Auburn Montgomery, een minder bekende universiteit uit de staat Georgia. Hapoel Tel Aviv uit Israël is in middels in Haarlem een vaste gast, zoals ook Den Helder en Den Bosch dat zijn. De Neder landse kampioen begint binnen- kort aan zijn serie wedstrijden in de finale-poule van de strijd om de Europa Cup I. Dat zijn er veer tien. Ondanks dat zware pro gramma vond coach Ton Boot het blijkbaar toch de moeite waard om ook ditmaal weer in de Ken- nemersporthal te verschijnen. Het zegt wat over dit toernooi, dat de afgelopen jaren steevast bom volle zalen trok. AD VAN KAAM pees kampioen. „We proberen er te gen Finland een hele goede wed strijd van te maken, maar niet uit het oogpunt dat we iets goed heb ben te maken", verdedigt Wouters de aanpak van Libregts. Te kritisch Het stoort Wouters merkbaar dat de buitenwacht het Nederlands elftal op weg naar het WK zo kritisch heeft beoordeeld. Hij noemt dat ty pisch Nederlands. „Na het Euro pees kampioenschap waren de ver wachtingen misschien wel te hoog. Iedereen verwachtte dat we wel even met een nuUetje of vijf over Wales heen zouden lopen. Maar bij na iedereen vergat* dat Wales het EK maar net had gemist, en dat wij daarna niet een keer in een behoor lijke samenstelling hebben kunnen spelen. Dat is geen excuus, maar het is wel een verklaring. Daar werd echter met geen woord over gerept. Alleen maar over het geluk dat we hadden. Je zult mij niet horen zeg gen dat We heel goed hebben ge speeld, maar dat heeft wel te maken met automatismen. En dat red je niet in drie dagen, als de hele as van het elftal ontbreekt". Ter ondersteuning van Libregts verwijst Wouters naar de periode die vooraf ging aan het EK. „Toen waren er ook de nodige problemen en liep het allemaal niet zo ge smeerd. Michels heeft een jaar no dig gehad voor de ploeg goed op el kaar was ingespeeld. Kort voor het EK heeft hij Van Aerle en Vanen burg nog op links uitgeprobeerd. Je kunt Libregts toch niet verwaten, dat het in Duitsland met Silooy links in de zone niet goed uitpakte. Datzelfde gold voor de thuiswed strijd met Winter in de rol van Gul- lit. De afspraken waren goed, het ontbrak alleen aan de uitvoering. Die staat of valt met de spelers. Dat gezeur moet maar eens over zijn. We willen nu voetballen. Want als we door dit soort dingen de WK mis zouden lopen, zou ik mij dat m'n he le leven kwalijk nemen". ALBERT GEESING KEULEN (ANP) - De Westduitse voetbalprofs zijn met hun gedach ten in Berlijn, niet in Keulen. Drie dagen voor de beslissende kwalifi catie-interland tegen Wales zag teamchef Beckenbauer zich zelfs genoodzaakt een straftraining in te lassen, om zijn internationals bij de les te krijgen. Beckenbauer noemde het spel in de oefenwedstrijd van zondag tegen een amateurselectie van Siegburg/Winterscheid „kin derlijk onnozel." De teamchef speelde in de test wedstrijd van zondag een helft lang met zijn min of meer „vaste" elf. Na de belabberde 4-0 voorsprong bij rust verving hij geïrriteerd negen spelers. De reserves vergrootten de marge tot veertien treffers. Klin- smann bewees hersteld te zijn van zijn griepaanval. Hij maakte zes doelpunten. Op de plaats van de on langs aan zijn enkel geopereerde aanvoerder Matthaus stond Dorf- ner. De middenvelder van Bayern München zal ook tegen Wales de rol van de ster van Inter Milan overne- Na afloop wisten de spelers niet hoe snel ze terug moesten keren naar het hotel. Bij de buis wilden ze toch vooral niets missen van de ge beurtenissen in Berlijn, waar de on menselijk muur wordt afgebroken. „Als je dit ziet", relativeerde Klin- smann, „begrijp je pas hoe betrek kelijk het voetbal is." Het werd hem door de Westduitse media niet in dank afgenomen. De wedstrijd te gen het al uitgeschakelde Wales werd afgeschilderd als het zoveelste ,Spiel des Jahres." Het elftal wil zo snel mogelijk een interland in West-Berlün spelen. Dit om de voetballiefhebbers, met name uit het oostelijke deel van de stad, tegemoet te komen. Als datum wordt 25 april 1990 genoemd. Dan staat een wedstrijd gepland, in prin cipe ter voorbereiding op het toer nooi op het wereldkampioenschap. Een tegenstander en plaats van han deling is nog niet bekend. Nederland tegen Brazilië in Kuip DEN HAAG (ANP) - De interland wedstrijd Nederland - Brazilië zal op 20 december in het Feyenoord- stadion te Rotterdam worden ge speeld. De aanvankelijke voorkeur van het sectie-bestuur betaald voet bal voor de huisvesting van deze ju bileum-wedstrijd in het PSV-sta- dion te Eindhoven, had protesten vanuit Rotterdam tot gevolg. Volgens het bondsbestuur van de KNVB is de beslissing Nederland - Brazilië in Rotterdam te houden, genomen op grond van de grote be langstelling van de zijde van het pu bliek. Programma LD-cup Dinsdag 14 november Noordwijkhal, Poule A: 19.00 uur Fluks - Zuiderkwartier, 19.35 uur Crescendo - Pernix, 20.20 uur Pernix - Fluks, 20.55 uur ZKW - Crescendo, 21.40 uur Fluks - Cres cendo, 22.15 uur ZKW - Pernix Woensdag 15 november Wasbeek (Sassenheim), Poule B: 19.00 uur Tempo - TOP, 19.35 uur Vriendenschaar - De Algemene, 20.20 uur Algemene - Tempo, 20.55 uur TOP - Vriendenschaar, 21.40 uur Tempo - Vriendenschaar, 22.15 uur Algemene - TOP Apollohal (Oegstgeest), Poule C: 19.00 uur Fiks - Madjoe. 19.35 uur De Danaïden - Ons Eiland, 20.20 uur Ons Eiland - Fiks, 20.55 uur Madjoe - Danaïden, 21.40 uur Ons tfiland - Madjoe, 22.15 uur Danaïden - Fiks Vijf Meihal (Leiden). Poule D: 19.00 uur Fides Pacta - KNS, 19.25 uur KIOS - LKF, 19.50 uur Velocitas - F.Pacta, 20.15 uur KIOS - KNS, 20.40 uur LKF - Velocitas, 21.05 uur F.Pacta - KIOS. 21.30 uur KNS - LKF, 21.55 uur Velocitas - KIOS. 22.20 uur LKF - F.Pacta, 22.45 uur KNS - Velocitas OINSDAG 16.00-18.00 EURO Snooker Dubayy Open. 18.00-19.00 EURO: Bobsleeen: World Cup in Altenburg. 20.00-22.00 Super Ultra Sport. 20.00-22.00 EURO Snooker Oubayy Open. 20.20-21.05 Ned 3 Sportstudio. 21.00-22.00 TV 5 Sport 21 30-22.00 BBC 1 A Question of Sport 22 00-23 00 EURO: Bobsleeen: World Cup in Altenburg. 22.10-00.10 Super Ultra Sport. WOENSDAG 10.00-11.00 EURO: What a Week. 11 00-13.00 EURO: Snooker. Dubayy Open. 13.00-14.00 EURO: Samenvatting van de Open tenniskampioenschappen in Stock holm. 14.00-15.00 EURO: Worstelen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17