Misschien gaan we er wel bij goochelen of koorddansen 'Geen extra journaal nodig' et Goede Doel' weer in het theater Hound Dog van Elvis het meest in de jukebox 'Het Goede Doel' mist grote hit Hollandse spotjes vallen in de prijzen DREIGEND SFEERTJE SNGEN M6NTGN /M6T VGVRUemj MGAlóGLIUKF ÏMUZti,,. ZÜLL6M V\G NA AF LOOP VAN 5XF5 - mrqgn. M. wacht u VOORPE Hond MAANDAG 13 NOVEMBER 1989 HILVERSUM - Na een pauze van ongeveer twee jaar staat Het Goede Doel begin volgend jaar weer li ve op de Nederlandse po dia. In een serie van zo'n 35 optredens komen dan alle grotere en kleinere theaters aan de beurt. De hoofdmoot van die optre dens wordt gevormd door muziek van de nieuwe elpee, 'Souvenir' ge naamd, die zo'n twee we ken geleden verscheen. door Hans Janssen De plaat betekent het einde van een periode waarin Henk West broek, Henk Temming en San- der van Herk vooral voor ande ren actief waren (Kinderen voor Kinderen, Herman van Veen). Het belangrijkste wapenfeit was de elpee 'Iedereen Is Anders' René Froger dankt er zijn reldhit' 'Alles Kan Een Mens Ge lukkig Maken' aan en de Stich ting Colombine vele tienduizen den guldens. Toch hebben al die activiteiten het bestaan van Het Goede Doel nooit bedreigd, zoals wel werd verondersteld. Henk en Henk als de nieuwe Bolland en Bolland? „Nee", zegt Henk Temming, „wat Sander en ik in onze studio doen en wat Henk voor onder meer de VARA doet (presente ren van de Popkrant, VARA's Vuurwerk en soms het lunchpro- gramma op Radio 3, red.) is ge woon een gegeven. Het hoort er bij. Om uitsluitend met één ding bezig te zijn is voor ons gewoon- Er zijn meer dan genoeg ideeën, maar we moeten nog bekijken wat er allemaal haalbaar is", ver telt Westbroek. Een tipje van de sluier? „Mis schien pantomime", zegt Tem ming. „Goochelen lijkt mij ook wel wat, of koorddansen", vult Westbroek lachend aan. Tem ming weer: „We gaan er natuur lijk wel vanuit dat de mensen niet komen om hem (wijst op Westbroek) Hamlet te zien spe len en mij Snip en Snap. Het zal dus voornamelijk muziek zijn, maar we zouden het heel leuk vinden om daar wat kleinighe den aan toe te voegen". Dat die ideeën wel degelijk se rieus zijn, mag blijken uit het feit dat het Henken-duo zelfs danslessen heeft genomen. „We doen straks waarschijnlijk een tango en het zou prachtig zijn als we die al tangoënd zouden kun nen zingen. Maar het was zo dat ik bij de eerste dansles gescheur de enkelbanden opliep omdat hij (Westbroek dus) op mijn voeten ging staan. Het kan dus uiteinde lijk ook nog wel zijn dat we ge- wat hits spe- HILVERSUM - 'Hound Dog' van Elvis Presley siert de bo venste plaats van de top 20 Jukebox hits aller tijden, een nieuwe hitlijst naast de 'gewo ne' top 100. De jiLkebox-hitlijst is ongetwijfeld samengesteld vanwege de hernieuwde be langstelling voor de jukebox, die met name in de jaren vijf tig en zestig furore maakte, daarna jarenlang onder het stof kwam te staan en nu weer grif van de hand gaan voor (tien)duizenden guldens per stuk. Er is in Nederland in middels zelfs een speciale ver eniging opgericht voor en door de liefhebbers van deze singletjes-apparaten, 'De Jukebox-Fanaat'. Inmiddels telt de vereniging een slordige drieduizend leden. De Top 20 Jukebox hits is ge baseerd op de uitslag van een enquête onder de leden van de Amerikaanse Amusement Music Operators Associaton en er staan, logischerwijs, voor het grootste deel swingen de nummers op. Na Elvis Pre sley zijn dat bijvoorbeeld 'Crazy' van Patsy Cline, 'Jiock around the clock' van Bill Ha ley and the Comets, 'Sitting on the Dock of the Bay' van Otis Redding, I Heard It Through the Grapevine' van Marvin Gaye en 'Mack the Knife' van Bobby Darin. weg niet bevredigend". "Ik denk dat we er over een half jaar weer voor een tijd mee op zullen houden, om andere dingen te kunnen doen. Maar we zetten dan zeker niet voorgoed een punt achter Het Goede Doel, daarvoor vinden we het veel te 'Het Goede Doel' is nog niet zo lang geleden een dijk van een hit mis gelopen. 'Alles kan een mens gelukkig maken...' had op de nieuwe lp van de groep. 'Souvenir', moeten staan. De groep heeft de giganti sche Froger-hit daar namelijk voor geschreven en niet, zoals de rest van 'Iedereen Is Anders', toegeschreven op een bepaalde artiest. „De plaat was aftoen we te horen kregen dat René Froger, die eerst van zijn platenmaatschappij niet mocht, nu toch mee kon doen. Daarop hebben we hem een nummer laten zingen dat ik, samen met wat andere dingen, voor onze nieuwe elpee had geschreven". Het verhaal dat het nummer vervolgens bijna in de prullenbak was beland, is waar. „Sander en ik vonden het eigenlijk maar niets, alleen Henk vond het weiwat hebben", vertelt Temming. „Het is ab soluut het meest 'platte' nummer van de hele elpee en wij hadden dus zeker niet verwacht dat dat nu het grote succes zou worden. Als wij het gezongen hadden was het ook nooit op nummer één gekomen", vult de andere Henk aan. Theatertour Op 30 januari van het volgend jaar begint Het Goede Doel aan een theatertournee, iets waarin de helft van de Nederlandse pop wereld de groep al voorging. Trendvolgers dus? Henk Tem ming: „Nee, het is iets wat we al heel lang van plan waren. En je moet niet vergeten dat we ooit in het theater begonnen zijn. Ons eerste programma was een thea terprogramma". „Alleen kende niemand ons toen nog, dus er kwam ook hele maal niemand kijken. Dat was een beetje tragisch", voegt West broek toe. „En spelen in theaters is ook niet zo 'anders' als het mis schien klinkt. Als je een grote tournee maakt speel je altijd al in De Flint in Amersfoort, of in Alk maar in De Vest." Een uitdaging is ook het invul len van het programma, dat de naam Theater-tourisme heeft meegekregen. „Daar gaan we de komende maanden aan werken. Ondanks historische gebeurtenissen bij muur HILVERSUM (GPD) - Ondanks het openstellen van de Berlijn- se muur en de andere histori sche ontwikkelingen in de DDR was er donderdagavond geen extra journaal te zien op de Ne derlandse televisie. RTL Vero- nique daarentegen onderbrak de uitzendingen wel voor een extra bulletin. Wordt de NOS geklopt door de concurrent uit Luxemburg? Gerard, van der Wulp, hoofdredacteur van het NOS-Joumaal, meent van niet. „Het is allemaal vrij eenvou dig: over de avond verspreid hebben wij zes uitzendingen en Veronique één, om tien uur. Als ik maar één uitzending zou hebben zou ik 's avonds ook met een extra bulletin komen. Bo vendien kwamen de echt bij zondere gebeurtenissen pas in de nacht van donderdag op vrijdag en niet op donderdag avond. Dat is voor ons ook de reden waarom we vrijdag wél met twee extra uitzendingen zijn gekomen. We willen de mensen overdag de laatste ont wikkelingen niet onthouden wanneer er 's nachts of 's och tends wat is gebeurd. Maar wanneer er 's avonds iets bij zonders aan de hand is kunnen we dat altijd in een van onze zes bulletins kwijt." Op de vraag of het Veroni- que-nieuws een sterkere con current wordt dan aanvanke lijk verwacht, antwoordt Van der Wulp ontkennend. „Het is een minder sterke concurrent dan we hadden voorzien. Naar het journaal van Veronique kijkt gemiddeld 1 procent van de kijkers. Dat is iets meer dan honderdduizend mensen. Wij bereiken nog steeds ruim vijf miljoen mensen per dag. Wat dat betreft hoeven we ons dus nog geen zorgen te maken." HILVERSUM (GPD) Het Rotterdamse reclamebureau ARA bv heeft met drie spotjes voor Prince biscuits een gouden award gewon nen op het internationale reclamefilmfestival van New York. De prijs werd behaald in de categorie 'snacks'. Op het festival waren ook drie zilveren en een bronzen award weggelegd voor Nederlandse reclamebureaus. In totaal dongen 3800 inzendingen uit 45 landen naar de prijzen. De awards werden gisteravond in New York bekendge maakt en uitgereikt. ARA won de gouden award met de filmpjes 'They won't come', 'Psy chiatrist' en 'Whizzkids' voor de koekjesfabrikant Lu. Zilveren awards waren er voor de reclamebureau's Kuiper Schouten (Puch), Ogilvy Mather (Nationale Nederlanden) en VW&A/HDM (het Rode Kruis). De prijs voor de beste tv-commercial van het jaar ging naar het Ame rikaanse bedrijf Levine, Huntley, Schmidt Beaver met een reclame filmpje voor lingerie. COLOMBIA Zo gaat het soms. Militairen schaduwen kandi dates voor de Miss Colombia-verkiezingen afgelopen weekein de. De veiligheidsdienst was gewaarschuwd dat terroristen kor te metten zouden komen maken met het glitter- en glamourfes- tijn. Deze kandidaat-miss weet ondanks het dreigende sfeertje nog een lachje op haar gezicht te toveren... (fotoAFP) In Aurora in de Amerikaanse staat Indiana had afgelopen vrijdag een zeer bijzondere be grafenis plaats. Een 62-jarige vrouw werd ter aarde besteld in haar kostbare Cadillac El Dora do uit 1976. Op de achtergrond kijkt haar man Ray Schuck toe hoe de auto langzaam in het graf zakt en de laatste wens van zijn vrouw werd vervuld. «foto ap) Hitchcock Een vlucht raven, 50 tot 70 in ge tal, heeft zaterdag in het Israëli sche stadje Kiryat Hayim, bij de noordelijke havenstad Haifa, een flatgebouw aangevallen. De vo gels vlogen door en tegen ramen, brachten bewoners in paniek en verwondden een man. Functionarissen van de Israëli sche milieubescherming moesten twee vogels doodschieten voor dat de aanvallers zich lieten weg- jagen. „Het was precies als in 'The Birds' van Hitchcock", zei politie chef Roni Raz. „De vogels vlogen boven het gebouw en in en uit de appartementen". De politie waarschuwde de milieubescherming, die daarop met luid loeiende sirenes en an der lawaai had geprobeerd de vo gels te veijagen. Toen dat niet lukte schoten zij twee raven dood, waarop de vogels wegvlogen, maar later weer terugkeerden. Met nieuwe schoten in de lucht lukte het eindelijk de aanvallers definitief te weg te jagen. Deskundigen van de milieube scherming zeiden dat de aanval het gevolg kon zijn van pogingen van mensen een ravenjong te ste len. Zij zeiden dat raven menselij ke vijanden maandenlang in de gaten kunnen houden en vergel- dingsaanvallen op hen uitvoererl. Driehoekige zegel PTT Post geeft ook dit jaar weer een decemberpostzegel uit, waar mee Kerst- en Nieuwjaarskaarten met korting kunnen worden ver zonden. Deze keer is het een drie hoekige zegel, die in velletjes van 20 stuks te koop is. De laatste driehoekige zegel die door de PTT is uitgegeven, dateert van 1936. De speciale decemberzegels hebben een frankeerwaarde van 50 cent. Afhankelijk van de soort wenskaart levert het gebruik van de zegel een voordeel van 5 of 15 cent op per 4caart. De kortingsre geling geldt alleen voor Kerst- en Nieu wj aarskaarten Blunder bank De Bank of England zal vijf mil joen bankbiljetten van vijf pond sterling (16,50 gulden) vernieti gen omdat te laat is ontdekt dat bij het drukken daarvan een ge nante fout is gemaakt. Volgens een bericht in de Britse pers be droegen de drukkósten 180.000 pond (595.000 gulden). De bankbiljetten van 5 pond dragen het portret van George Stephenson, pionier op het ge bied van de stoomlocomotief. Stephenson overleed in 1848, maar op de te vernietigen biljet ten is als jaartal 1845 vermeld. „We willen geen bankbiljetten uitgeven met fouten. Daarom worden ze vernietigd", aldus de woordvoerder van de centrale bank. w/id mm m wra mm w- jt i

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 24