Lendl hekelt gedrag van Zweeds publiek Van Benthem wint in Friese marathon Driebander Bitalis verrast Overwinning in Grand Prix Stockholm Leclercq boekt snookerzege MAANDAG 13 NOVEMBER 1989 PAGINA 21 HEERENVEEN (ANP) - Evert van Benthem heeft voor de derde keer in zijn langdurige loopbaan een schaatsmarathon op kunstijs gewonnen. Op de Thialf-piste in Heerenveen versloeg de tweevou dige winnaar van de Elfstedentocht in de vierde wedstrijd van de reeks om de KNSB-beker zijn medevluchters Lammert Huitema. Albert Bakker en Klaas Bakels. Yep Kramer verstevigde zijn top positie in het klassement door de sprint van het peloton te winnen. STOCKHOLM (Reuter) - Ivan Lendl versloeg gisteren in Stockholm met Magnus Gustafs- son (7-5, 6-0, 6-3) ook de laatste van de Zweedse tennisbende. Met deze tiende Grand-Prix- zege van het seizoen bereikte de Amerikaanse Tsjechoslowaak, dat hij aan het einde van een jaar, waarin Boris Becker de hoofdprijzen (Wimbledon en de US Open) wegkaapte, nog altijd eerste staat op de wereldranglijst. De als tweede geplaatste Westduit- se krachtpatser crashte in de derde ronde tegen Jan Gunnarsson en gaf daarmee de kans uit handen Lendl op de computer-ranglijst voorbij te streven. Maar ondanks deze eerste triomf in Stockholm en de cheque van 199.850 dollar (ruim vier ton) was Lendl niet in zijn nopjes. „Er veel aardigheid beleefde ik hier niet aan het publiek," aldus Lendl. „Bij het opzetten van mijn speelschema voor het komend jaar zal ik daarmee rekening houden." Tijdens de halve finales, waarin hij de als derde geplaatste Stefan Edberg met 6-0 2-6 6-3 uitschakelde, beklaagde hij zich meermalen over de lijnrechterlijke interpretaties van „in en out" en de luidruchtig heid van enkele Zweedse suppor ters temidden van de 14.000 kijkers in de nieuwe Globe Arena. „Het was wat beter in de finale. Ik ga niet zover dat ik vind dat het pu bliek aan mijn kant moet staan, maar het is niet teveel gevraagd, dat het stil is als er wordt geserveerd. Waar ik me over beklaag, zijn de onsportieve manieren. Het is grof ANTWERPEN (ANP) - De top vier zat met de armen over elkaar in de Vip-boxen. Blomdahl, Ko- bayashi, Ceulemans en Komori moesten gistermiddag toekyken hoe Richard Bitalis in een adem benemende finale voor het eerst in zijn loopbaan een toernooi om de wereldbeker en het wereld kampioenschap driebanden won. De wispelturige Franse clown versloeg in de Expo-hal in het Antwerpse voorstadje Deurne Ludo Dielis voor diens voordeur met 4-2. De 43-jarige geëmotio neerde Fransman uit Cannes inde en passant de hoofdprijs van 25.000 Duitse Marken. De zinderende ontknoping van het toernooi in België paste pre cies in het beeld van de verrassin- Ajax-trainer Leo Beenhakker in Voetbal International: „Je ziet nu dat de jeugd op steeds vroegere leeftijd volwassen is, maar bij Ajax zijn ze alleen volwassen bij de contractbespre kingen." Een toeschouwer bij de wed strijd Quick Boys - Feyenoord afgelopen zaterdag: "Zeg weet jij hoeveel die Piet Keur moet kosten? Ik heb name lijk thuis een vrouwtjesschilpad en ik zoek nog een mannetje". Sportjournalist Ben de Graaf over Thijs Libregts in De Volks krant: „De bondscoach is een wezel". FC Den Haag-trainer Co Adriaanse in het Algemeen Dgablad: „Thijs Libregts is een sieraad voor het trainerskorps". Ex-bondscoach Rinus Michels in Nieuwe Revu: „Op de een of andere manier schrik ik mensen af'. Ex-bondscoach Jan Zwart kruis in het Algemeen Dagblad: „De trainer van het Nederlands elftal is vergelijkbaar met een as bak. De mensen drukken hun peuk erin uit". Assistent-bondscoach Nol de Ruiter in het NRCHandelsblad: „Ik denk dat ik het baantje van bondscoach goed aankan". Voetbalinternational Ruud Gullit in de VPRO-gids: Een coach krijg je en daarmee moet je het doen". De Belgische tv-commentator Rik de Saedeleer in 'Bal op het dak': Het is niet mijn intentie om bondscoach te worden, maar ik zou het beter kunnen dan Meeuws". om te klappen voor dubbele fou ten." Gustafsson (hij was afgelopen zo mer nog te bewonderen in Noord- wijk tijdens de Noordzee Cup) is op de wereldranglijst pas op de 92ste plaats terug te vinden. Hij verdedig de zich met dezelfde solide ground- strokes en vechtlust, die hem enke le opmerkelijke wapenfeiten ople verden; een zege in de kwartfinale op 'de als vierde geplaatste André Agassi en in de halve eindstrijd op de vroegere nummer één Mats Wi- lander. Stunt Het was de tweede keer dat de 22-ja- rige Guastafsson in Stockholm stuntte. Twee jaar geleden stond hij al eens in de halve finales. Zijn fina leplaats geeft Zweden weer een beetje hoop voor het treffen met de Bondsrepubliek Duitsland in de fi nale van het Daviscuptoernooi; van 15 t/m 17 december in Stuttgart. Zweedse spelers hebben dit jaar slechts twee Grand-Prix-titels ver overd, vergeleken met de zeventien van verleden jaar, waarbij alle vier gen op vrijdag en zaterdag. De plaatsen bp het ereschavotje wer den niet door de favorieten inge nomen, maar waren bestemd voor Bitalis, Dielis en Van Bracht. Zij stootten het lotingsysteem in de war en gaven de ouverture van de vierde jaargang om de wereld beker een onverwachte wending. Rini van Bracht stootte in de partij om de derde plaats pro bleemloos de ook verrassend goed voor de dag komende Ray mond Steylaerts van het blauwe laken, 3-0. De enige Nederlandse profbiljarter evenaarde zijn pres tatie van drie jaar geleden in i Columnist Youp van 't Hek in het NRC Handelsblad: „De meeste sporters zijn nog stommer dan hun trainer". Rob Bianchi, trainer van de hockeyclub Kampong, in De Volkskrant: „Als Tom van 't Hek op zater dag jarig is dan wordt zijn ver jaardag dus gewoon op zaterdag gevierd en dan wordt er gewoon tot 's nachts vier uur doorgehesen, terwijl het 's middags wel compe titie is". Ajax-voorzitter Michael van Praag in Het Parool: „We mogen niet fouilleren op ge slachtsdelen, misschien moeten we Linda de Mol daarvoor vragen". PSV-keeper Hans van Breu- kelen over PSV in Nieuwe Re vu: „Als we ons best niet doen, zijn we een middelmatig elftal". De Belgische schaatsenrijder Andy van de Gehugte in De Te legraaf: „Zonder spuit in mijn billen wil ik me prepareren op de Olympi sche Spelen van 1992 in Albertvil- le" Ajax-trainer Leo Beenhakker in Voetbal International over de oorzaken van het gemis aan be zieling bij de talentvolle jonge voetballers: „Dan is er ook nog het voeaings- probleem. Ik heb het in dat kader ook over de patat-generatie... Het is een gegeven dat de jeugd van nu veel meer geconfronteerd wordt met het patatje-oorlog tot aan de frikandel. Waar wordt el ke dag nog sterke, gezonde kost op tafel gezet?" Ajacied Jan Wouters in KRO Studio: „Hier heb ik geen binding met de jongens van de F-side. Totaal geen behoefte aan dok. Met zulke jongens hoef ik niet te spreken, hoor. Al ben ik me ervan bewust dat er ook goeie supporters tussen zitten. Het is een groepje van twintig man dat de rest meesleept. Het is zoiets van: die supporters- groep durft dit, dan doen wij dat. Denk ik, want ik ben geen psycho loog. Het ergste vind ik het nog voor de mensen die lekker naar het voetballen komen kijken en dan een bom naar zich toe ge gooid krijgen. Ontplofte dat ding maar in... nee, nee, dat kan ik be ter niet zeggen". de Grandslamtoernooien. In Stock holm drongen echter drie Zweden door tot de laatste vier, terwijl in de Zweedse hoofdstad niet minder dan zes van de eerste tien van de we reldtop aanwezig waren. Chang Na Parijs heeft Michael Chang ook Londen aan zijn voeten gekregen. De 17-jarige Amerikaan van Chine se afkomst achtte deze week na een lange periode van minder goede prestaties de tijd gekomen voor een nieuw wapenfeit. Hij bracht giste ren het 500.000 dollar indoortoer- nooi van Londen op zijn naam. In de eenzijdigste finale van de veer tienjarige geschiedenis van het Grand-Prix-evenement had hij slechts 89 minuten nodig voor de ze ge op de niet geplaatste Guy Forget: 6-2 6-1 6-1. Een haperende opslag en gebrek aan inzicht hebben Manon Bolle- graf de finaleplaats gekost in het in ternationale vrouwentennistoer nooi van Nashville, Tennessee. Ne derlands beste speelster van dit mo- Brussel en verdiende 10.000 Duit se Marken. Van Bracht is de laatste maan den aan een opmerkelijke opmars bezig. Hij schrijft die vormstij- ging vooral toe aan de nationale competitie, waarin volgens hem meer tegenstand wordt geboden dan ooit. In Antwerpen verloor Van Bracht van de vier partijen slechts één. Dat kostte hem de fi naleplaats ten faveure van Bitalis, nadat hij in de kwartfinale Komo ri had verslagen. „Ik had goed zicht op de finale, maar in de derde set was ik min- Onveilig (1) Bergbeklimmers organiseren de ongelukken die hen overkomen meestal zelf. Tot die conclusie kwam prof. dr. W. Wagenaar, hoog leraar in de psychologische functie leer aan de Rijksuniversiteit in Lei den, afgelopen zaterdag tijdens een symposium over bergsport. Wage naar is zelf bergsporter en weet dus waarover hij praat. Menselijk falen ligt vaak ten grondslag aan een on geval, maar in dat falen zit een sys teem en daarom is er wat tegen te doen. Volgens de hoogleraar is het zaak dat bergsporters de controle en or ganisatie tijdens beklimmingen vergroten en hun ambitie verklei nen. "Zelf lees ik in het blad De Bergvriend mooie reportages over fantastische prestaties van bergbe klimmers. Dan zie ik altijd dingen die ik zelf niet in mijn hoofd moet halen. Jammer genoeg staat dat laatste er meestal niet bij...". Wagenaar zelf kan zijn zelfover schatting nog aardig onderdruk ken, maar volgens hem is het gros van zijn hobbygenoten dat niet ge geven. Met als gevolg vele ongeluk ken die - vaak althans - kunnen worden voorkomen. De spreker had het zaterdag te genover honderden bergsporters in de Utrechtse Jaarbeurs over een zo geheten 'defence-line.Een soort imaginaire verdedigingslijn, zeg maar vangnet, die een falende berg beklimmer kan opvangen waardoor een calamiteit wordt voorkomen. Die 'defence-line' is in het meest let terlijke en voor de hand liggende geval een touw dat de vallende avonturier kan opvangen. Maar het begrip omvat ook vele andere voor zorgsmaatregelen. Volgens Wagenaar1 kunnen der geconcentreerd. Oorzaak? Te weinig rust tussen twee partijen. Ik had nauwelijks anderhalf uur om na de kwartfinale tegen Ko mori op adem te komen. En dat brak me tegen Bitalis op", meen de Van Bracht. „Deze situaties moeten vermeden worden. Dat past niet bij een professionele or ganisatie," sprak de Waalwijker kritisch. „De sportieve ontwikke lingen hier in Antwerpen zijn ech ter louter goed voor het profbil jarten." Zaterdagavond in de hal ve finale tegen Bitalis liet Van Bracht in de derde set bij 13-13 de kans liggen op 2-1 te komen. Het bergsporters voor een belangrijk deel zelf de kwaliteit van hun vang net bepalen door de juistë maatre gelen vooraf te treffen. Overmoed en onzorgvuldigheid vormen de voorname ingrediënten van een valpartij, verdwaling of andere ver velende ervaringen. De jubilerende Nederlandse Bergsportvereniging (40 jaar en organisator van het sym posium) stelde hij medeverant woordelijk voor het gebrek aan or ganisatie op dat gebied. "Soms zie ik bepaalde gebieden in de Alpen die eigenlijk zouden moeten wor den aangemerkt als gevaarlijk of al leen toegankelijk voor de zeer geoe fende klimmers. Maar er staat al leen een bordje met de naam van het gebied en verder bij wijze van spreken de uitnodiging 'hup naar boven'. Onveilig (2) De vraag of bergsport onveilig is, is moeilijk te beantwoorden, vindt Wagenaar. Dodelijke gevallen zijn moeilijk te relativeren. "Er ontbre ken namelijk veel gegevens over de bergsporters. Hoeveel mensen zit ten er in de bergen en hoeveel uren verblijven ze er. Pas als je dat weet, kun je vergelijken". Maar de professor weet wel dat het bedrijven van de bergsport ge vaarlijker is dan vele andere bezig heden. Zijn statistieken geven dat aan. Tegenover één dode in de bergsport staan vier gewonden. In het verkeer vallen daarentegen achttien keer zoveel gewonden als doden. In het industriële verkeer en het huishouden is de verhouding 1: 50. "Met andere woorden: als er in de bergen iets gebeurt, is dat in één van de vier gevallen fataal". Bepaald geen veilige sport inder daad... brak zijn verzet, want in de vierde serie maakte hij slechts drie pun ten. „Vermoeidheid speelde me parten, want als ik die set win, speel ik de finale tegen Dielis. Nu kreeg Bitalis vleugels en stokte mijn spel." Van Bracht toonde zich echter geenszins teleurgesteld over het totale resultaat. Een derde plaats en dertig punten. Een geruststel lende gedachte voor de komende vier wereldbekerwedstrijden. In 1990 wordt in Nederland weer een toernooi om de wereld beker en het wereldkampioen schap driebanden voor professio nals gehouden. Dat werd gisteren in Antwerpen door Dr. Werner Bayer van de BWA (Billiard World Association) bevestigd. Onveilig (3) De Canadese zwemmer Victor Da- vis, Olympisch kampioen in 1984, is zaterdag zwaar gewond geraakt toen hij door een auto werd aange reden. Volgens ooggetuigen opzet telijk. De daders vluchtten. De 25-jarige Davis liep ernstig hoofdletsel op en werd in bewuste loze toestand overgebracht naar het ziekenhuis Notre Dame in Mon treal. De doktoren verklaarden hem pas te kunnen opereren als de zwel lingen verminderen. Volgens de medici verkeert hij de komende 48 uur in levensgevaar. Zijn 22-jarige vriendin Donna Clavel was getuige van het ongeluk, dat volgens haar een aanslag was. Dit heeft zij tegenover de politie verklaard. De politie heeft intussen de indentiteit van de bestuurder achterhaald. Het gebeurde zaterdagochtend vroeg na een ruzie voor een bar in Sainte-Anne-de-Bellevue, een voor stadje van Montreal. Davis had met Clavel en nog een vriendin de bar bezocht. Aan een tafeltje naast hen hadden drie mannen gezeten, die grote hoeveelheden bier dronken. In de bar had geen woordenwisse ling plaats gevonden. Buiten was Davis aan de overkant een boodschap gaan doen. De drie mannen uit de bar vielen de twee vrouwen uit zijn gezelschap lastig, waarop de ex-zwemkampioen de mannen wegjoeg. Zij vertrokken, maar keerden een stuk verderop om vervolgens met grote snelheid in te rijden op Davis, die zich op dat moment middenop de weg bevond. Hij probeerde nog opzij te springen, maar werd toch geraakt, vloog door de lucht en landde met zijn hoofd op een andere auto. De overwinning van Van Benthem is zeer verrassend. Hij heeft de wed strijden op kunstijs altijd be schouwd als voorbereiding op pe rioden met natuurijs. De veehouder uit Sint-Jansklooster is een lichtge wicht met een enorm uithoudings vermogen en voelt zich tijdens ul tra-lange races onder moeilijke om standigheden altijd in zijn element. In 1985 en 1986 kwamen zijn bijzon dere gaven tot uitdrukking in de klassieke Elfstedentocht en in die zelfde jaren zegevierde hij ook op kunstijs in Assen en Den Haag. Nog altijd gaat zijn voorkeur uit naar het natuurijs. Van Benthem vond het leuk om opnieuw in Fries land te winnen, maar met smart wacht hij op een strenge vorstperio de. „Mijn hoogtepunten moeten in januari en februari komen. Ik hoop op natuurijs. Dat zou een hele goede zaak zijn voor het marathonschaat- sen. Voor de rijders, het publiek en de sponsors. Komt er geen natuur ijs, dan wil ik graag in Finland het wereldkampioenschap winnen." Revalidatie Drie jaar geleden leek de loopbaan van Van Benthem ten einde. Tij dens een wedstrijd in Deventer sneed een schaats van een collega een pees van zijn linker kniege wricht door. Maar na een langduri ge revalidatie keerde hij na bijna een seizoen afwezigheid terug op het ijs. Van Benthem moest gerui me tijd afzien. Meer dan een bijrol in het peloton was voor hem niet weggelegd. Maar zijn come-back was het belangrijkste. Het opkrik ken van de conditie en het bereiken van de echte vorm zou een kwestie van tijd zijn. In de voorgaande twee seizoenen had Van Benthem geen sterke ploeg om zich heen. Maar daar is nu verandering in gekomen. In een nieuwe formatie geniet hij steun van zijn broer Henk en de routiniers Piet Kleine en Jos Pronk. Vooral de inbreng van Kleine is erg belang rijk. Na een wedstrijd zonder echte hoogtepunten demarreerden Van Benthem en zijn drie collega's in Heerenveen twintig ronden voor het einde uit het peloton en ging Kleine het tempo drukken. De klassementsrijders vonden het prima, omdat geen concurrent in de kopgroep aanwezig was. Van DICK WASSENAAR Niet van eergisteren zou voor Dick Wassenaar een betere titel zijn. Wie de 73-jarige Leidenaar zelf op de korfbalvelden heeft zien acteren moet ook al aardig op leeftijd zijn, want de Flukser be ëindigde zijn actieve carrière reeds in het begin van de jaren veertig. Toch kent vrijwel iedere Leidse korfballer Wassenaar, die ruim zeventien jaar als lid van de keuzecommissie te vinden was op alle velden in de Leidse regio. Wanneer hij zich aanmeldde als lid van Fluks, weet Wassenaar zich niet meer precies te herinne ren. Wel dat hij als zesjarige aan de hand van zijn vader ging kij ken naar Fluks en Vitesse. Zijn oom maakte deel uit van het Fluks-twaalftal dat in 1919 de landstitel greep. Korfballen deed Wassenaar als eerste in de Munni- kesiraat achter de Zijlsingel. „We speelden vier tegen vier of zes te gen zes, al naar het uitkwam. De korf was een straatnaambordje op de hoek van de straat. Als je 'em hoorde klinken als je de bal er tegen aan gooide was het een doel punt." De groep straatkorfballers met de toen vijftienjarige Dick Wasse naar kwam bij Fluks in een van de aspiranten ploegen terecht. Een club van middenstanders, typeert Wassenaar de uit 1911 stammen de tweede Leidse korfbalclub, niet zo extreem als Vitesse, dat de naam had een tamelijk elitaire club te zijn. Fluks nam met vier se nioren en twee jeugdtwaalftallen deel aan de competitie en gold in die tijd als een grote club. „Er waren in de eerste tijd geen meisjes genoeg in onze aspiran- tenploeg", vertelt hij bij een kam pioensfoto uit de eerste jaren. „We hadden acht jongens en maar vier meisjes in de ploeg. Toch speelden we daar de competitie mee in de Leidsche aspirantencompetitie". In die eerste jeugdcompetitie, nog daterend voor de oprichting in 1934 van de Leidsche Korfbal- bond, speelden naast KNKB- clubs Vitesse, SDO en Fluks ook Pernix en Fiks, beide christelijke (zaterdag-) verenigingen uit de CKB. Inmiddels was Dick Wassenaar op achttienjarige leeftijd tot de rijen der senioren toegetreden. „Je werd hier en daar ingepast, een paar maal mocht ik ook in het eerste invallen, maar uiteindelijk kwam ik in het tweede terecht. Ik heb daar gespeeld met Jaap van Nierop (de latere voorzitter van de afdeling Rijndelfland, BvG) en zijn moeder, met Jan en Stetf Buijs, Jan van Weezel. We speel den in de tweede klasse van de landelijke competitie van de KNKB. Promoveren was er voor Benthem ging de laatste ronde als tweede in, achter Bakker, maar gooide op 200 meter voor de finish alle remmen los. „In een massas print kom ik niet uit de voeten. Maar als ik in een kleine groep zit, ben ik meestal de snelste. Helaas ge beurt dat niet zo vaak. Deze over winning is mooi meegenomen. Geef mij toch maar wedstrijden op na tuurijs. Dat is het mooiste wat er is." LEIDEN - Christel Leclercq uit Antwerpen heeft gisteren het snooker-ranking-toernooi voor vrouwen in Warmond gewonnen. In de finale, in het Jumbo Snooker Centre, versloeg zij de Haagse Karin van der Made, vorig jaar Neder lands kampioene, met 3-1. In de halve finale had Leclercq af gerekend met Linda Pauw (2-1), ter wijl Van der Made met dezelfde cij fers te sterk was voor de Leidse Liesbeth Ouwerkerk. Het toernooi in de Snookerij in Leiden leverde een overwinning op voor Wladimir Roedoe die in de fi nale Co Vrins voorbleef. Vrins was in de eindstrijd gekomen door een overwinning op Christine König. Roedoe haalde het in de andere hal ve eindstrijd tegen Parkas Kaliga- run. Het team van Centraal uit Oegstgeest heeft in de biljartcom petitie driebanden opnieuw een ne derlaag geleden. Ditmaal was het Amsterdamse Kil/Bavana de sterk ste in eigen huis: 6-2. Door dit resul taat zijn de Amsterdammers thans koploper en vertoeven de Oegst- geestenaren nog steeds in de onder ste regionen van poule 2. Hein-Jan Salman kwam tot de enige winstpartij van Centraal. Hij versloeg Van Vliet met 40-33. De tweede man, Nico de Ridder, ver loor ruim van De Vegte met 35-19. Minimaal een gelijkspel behoorde nog tot de mogelijkheden, maar Rob Hilgeman verloor zijn partij heel nipt tegen van Schaik (30-26). Door de nederlaag van Jan Tolenaar tegen Buninga (30-10) werd het ver lies een feit. ons niet bij, want het eerste speel de al in de hoogste klasse en met twee ploegen in eeh klasse mocht toen niet. We waren toen als twee de team heel sterk, want we heb ben eens tegen het eerste gespeeld in de finale om het Zilveren ALO- veld". „In 1940 ben ik getrouwd en om dat m'n vrouw niet korfbalde ben ik gestopt met het actieve korfbal. Ik ben altijd wel bij het korfbal be trokken gebleven". De eerste jaren vooral als toeschouwer van Fluks, maar ook, in de periode waarin zich de fusie van Fluks en Vicus Oriëntis voltrok, van de voetbal club UVS. „Ik was zeker niet tegen de fusie, Vicus had op dat moment de leden en Fluks het geld, maar in Fides Pacta 1 speelden alleen oud-Vicus leden en dus zei het me als Flukser maar weinig meer". De aandacht werd verlegd naar de jeugd, want inmiddels was Wassenaar in de keuzecom missie van de nieuwe afdeling Rijndelfland gekozen. „Ik heb zo heel wat wedstrijden gezien. Dat moest ook wel om een goed beeld te krijgen. Eerst kennen ze je niet, maar later wisten ze al tevoren dat je speciaal voor hen kwam. Dat kon ook moeilijk anders, als je als een van de weinigen langs de lijn in de regen stond". Vele Leidse talenten heeft Wassenaar en de keuzecommissie de weg naar Zeist gewezen, waar sommi gen zich in het Oranje mochten tooien. „Carla van der Vegte, Pe ter Kuipers. Nico Pikaar, Robin Sommeling", somt hij op. Later Jan Willem Meijer, Bettina Som meling, Alfred Lambooy, Remco Molloy, Edward Dekker, Karin westerbeek en Anne van der Zaag". Ook al heeft hij in 1988 afscheid genomen van de keuzecommisse, nog altijd is hij elke week langs de velden te vinden. Op zijn karakte ristieke plek, de achterlijn, dicht bij de aanval... BRAM VAN GENT Het ging er in het afgelopen weekeinde tijdens de Open NK strandzeilen in Scheveningen minder snel aan toe dan bij een Formule 1-autorace. De coureurs pakken zich niettemin wèl in alsof ze die snelheden bereiken. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21