Donar ziet rood en geel van ergernis bij Thor 2 Leiden zit in heel diep dal Grasshoppers laat zege liggen Moeilijke periode veldrijden Crisissfeer na dubbel verlies Bottse ldest voor Meppel Volleybalteams verder in EC Polen te sterk voor Aalsmeer MAANDAG 13 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 19 LEIDEN In de volleybalcompeti tie handhaafden de mannen van Ge- mini/Kangeroes zich prima in de top van de ranglijst door WIK/OVM in eigen huis een 1-3-overwinning te bezorgen. NOVO verdween voorlo pig uit de top door een onverwacht verlies tegen Asonia (1-3). Bij de vrouwen maakte Gemini/Kange- roes een misstap door met 0-3 te ver liezen van het laag geklasseerde Dinto. Leython moest, na de verlo ren bekerstrijd, voor de tweede maal in een week de meerdere er kennen in Be Fair: 1-3 De mannen van Gemini werkten twee goede sets af tegen WIK/O VM. Als team fungeerde de Voorscho- tense ploeg prima en de tegenstan der had totaal niets in te brengen: 5- 15 en 7-15. Coach Kees de Ridder wisselde hierna en zette Peter van de Enk op de spelverdelersplaats. Het spel vlotte wat minder en Gemi ni kwam achter te staan. Hoewel Mattie de Tombe weer snel de plaats innam van Van de Enk viel setverlies niet meer te voorkomen: 15-13. In de vierde set namen de Voorschotenaren het heft weer in handen en Finishten op 8-15. NOVO faalde thuis volledig tegen Asonia dat net onder dé Noord wij- kers stond geklasseerd. De ploeg draaide in het geheel niet. Asonia, dat normaal gesproken kwalitatief de mindere is, wist met hard wer ken een licht overwicht op te bou wen dat met name in de laatste twee sets resulteerde in winst in de slot fase (13-15, 12-15). In de eerste twee reeksen leek NOVO onder de stimu lerende inbreng van Bart Pedersen het nog wel bij te kunnen benen (15- 17. 15-6) maar later wreekte zich het gebrek aan scherpte. Leython 2 begon sprankelend te gen ZOVOC in Zoetermeer en over donderde de thuisploeg volledig met een 4-15 setwinst. ZOVOC her stelde zich langzaam en nam pas op 6-6 in de volgende reeks een voor sprong. Vanaf dat moment kwamen de Leiderdorpers in de problemen. In feite speelde het team slechts met vier basisspelers, aangevuld met Rogier Schalkwijk en Jan Key- zer uit het derde en René Leeflang die eigenlijk niet mocht spelen ('ka potte knieën'). ZOVOC's zelfver trouwen groeide en met Leython ging het bergafwaarts. Via 15-8, 15- 10 en 15-9 grepen de mannen uit Zoetermeer de winst met 3-1. In de promotieklasse ging het met Graficon Donar niet zoals de ploeg wilde. Uit tegen THOR 2, de koploper, werd het een nederlaag met 3-1. De thuisploeg begon goed en liep uit naar 11-2. Donar kwam echter steeds beter in zijn spel en kwam zelfs op gelijke hoogte: 11-11. Tot dat de ploeg in aanvaring kwam met de scheidsrechters. Dat resulteerde achtereenvolgens in een gele kaart voor Ron Groen, een gele kaart voor het hele team en zelfs een rode voor George Hageman. THOR pakt de setwinst met 15-12 en zette hierna door met 15-5. De Leidenaars her vonden zich enigszins en wonnen, via 11-14 met 14-16. In de vierde pe riode, de spannendste die ruim drie kwartier duurde, liep Donar naar een 10-12 voorsprong. Opnieuw ru zie met de scheidrechters, die vol gens de Leidenaars een aantal fou ten maakten, leidde het setverlies, en daarmee de nederlaag in: 15-12 en 3-1. LUSV mocht weer eens het ge noegen van een overwinning sma ken. Het had er wel vijf sets voor no dig tegen GSC. De studenten speel den wisselvallig, maar hadden het geluk dat Niels Hogeboom in top vorm verkeerde. Om en om werd een set gewonnen, maarin de vijfde en beslissende reeks sloeg LUSV een gat dat niet meer te dichten viel voor GSC: 15-8 en 3-2. NOVO 2 vierde de terugkeer van Jan Pley, die enige jaren in Amerika had vertoefd, met een duidelijke tri omf op Ridderveld. De Alphena- ren, die het dit seizoen proberen met een jeugdige ploeg, komen nog veel te kort en zijn eigenlijk veel te zwak voor het promotieklasse-ni veau. De Noordwijkers waren daar om binnen 40 minuten klaar (15-6, 15-4, 15-7). Leython 3 was tot pakweg 8-8 steeds gelijkwaardig aan ZOVOC 2 maar moest zijn tegenstander daar na laten gaan. De ploeg hikt net te gen het niveau aan van deze klasse maar komt op alle fronten net iets te kort. Hoewel het team in alle sets op voorsprong kwam verloor het met 15-8, 15-8 en 15-12. VCS en Gemini 2 waren aan el kaar gewaagd, vandaar dat het duel ook pas na vijf sets was beslist. Qua spel waren de eerste twee periodes de beste (15-13 en 15-17 na 14-9). Daarna werd het wat rommeliger aan beide zijden. In de derde set stokte het ritme bij VCS (5-15), in de vierde bij Gemini (15-7). In de laatste reeks ging het tot 8-7 gelijk op. Toen sloeg de thuisploeg een gaatje en besliste de strijd in zijn voordeel: 15-11 en 3-2. Vrouwen Bij de vrouwen was Gemini hevig teleurgesteld na de wedstrijd tegen Dinto: 0-3. Het werd een op en neer gaande strijd waarin de Leidse ploeg weliswaar meer wisselmoge lijkheden had, maar de bezoeksters vooral over meer verdedigende kwaliteiten beschikten. Het leek alsof Gemini steeds een fractie te laat kwam. Elsbeth van der Berg speelde erg goed, maar ook zij kon niet in haar eentje voorkomen dat Dinto door de winst Gemini pas seerde op de ranglijst (10-15, 13-15 en 6-15) In zijn algemeenheid kwam Ley thon tegen Be Fair gewoon pure aanvalskracht te kort. In het mid den scoorde het team nog wel over en langs het blok van de tegenstan der, maar op linksvoor was het on voldoende. Dq eerste twee sets gin gen nog gelijk op (13-15 en 16-14), omdat Be Fair nogal wat persoonlij ke foutjes maakte, daarna gaf de buitenaanval de doorslag. Ineke Snelting van Leython gaf de set-ups uitstekend mar de afwerking bleef beneden de maat (7-15 en 12-15). In de promotieklasse gaf WW een punt weg door in de vierde set een 11-14-voorsprong uit handen te geven: 16-14. Daarvoor golfde de strijd tegen AV'40 2 op en neer. In de vierde set ramde WVV echter al les in het blok en dat betekende ver lies met 3-1 (15-10, 8-15, 15-9 en 16- 14). Gemini 2 tegen Velo was een enigszins matte wedstrijd die door een iets beter Gemini verdiend werd gewonnen. Op de beslissende momenten namelijk maakte Gemi ni wel af. daar waar Velo faalde. Het kende dit keer geen uitblinker, maar peurde de winst uit de goede momenten: 11-15, 15-9, 15"-11 en 15- 11. Van te voren had Gemini 3 gete kend voor een 3-2 resultaat tegen koploper Agon, na de wedstrijd was er toch een gevoel van onbehagen, want er had meer ingezeten. Im mers na verlies in de eerste set (15-5) pakte Gemini 3 goed uit en via 14-16 en 7-15 liep het naar een 1-2 voor sprong. In een iets rommeligere pe riode werden domme fouten snel af gestraft door Agon (15-7) en in de vijfde set was een Agon-serveer- beurt voldoende voor vijf punten achterstand die nooit meer ingelo pen kon worden (15-8). Koploper Ridderveld toonde zich tegen NOVO een klasse beter en wat belangrijker was: het bracht dit in de score ook tot uitdrukking, want in geen enkele set kwam NO VO boven de tien punten (3-0). LEIDEN Voor oog van de buitenwereld wordt de fagade in stand gehouden. Business as usual is het credo in de Vijf Meihal, maar achter de schermen gist en broeit het bij de basketbalploeg van Luba Leiden na de beschamende ne derlagen tegen Akrides (62-89) gn Festo BW 2 (61-72). Twee klappen die in het Leidse kamp keihard aankwamen en die nog lang zullen nagalmen. De vroegtijdige uitschakeling injiet eigen toernooi, nota bene tegen een middenmoter uit de eerste divisie, zette gisteravond de tongen in be weging. Her en der verzamelden zich plukjes spelers die met elkaar of met één van de coaches (Rosdorff en Van Eyck) de zorgwekkende toe stand bespraken. De nieuwkomers Ter Haak, Kemp en Huybens gin gen met elkaar in conclaaf. Anderen weer verlieten beschaamd de sport hal, in ijltempo, de haren nog vol met shampoo. Leiden is volkomen de kluts kwijt en etaleerde het on vermogen om de juiste patronen te vinden voor de ogen van het onhut- ste thuispubliek op genante wijze. De zeperds van het voorbije week einde kunnen op geen enkele wijze met de mantel der liefde worden be- dekt. Zo veel textiel is gewoon niet voorhanden. ,,We hebben gewon nen omdat wij als team beter speel den. Leiden speelde niet als team," luidde de even harde als juiste ob servatie van Voorburg-coach Titus Flapper. Hard werken „Omdat het niet loopt gaat iedereen naar eigen oplossingen lopen zoe ken. Iedereen wil de savior zijn, de redder, en dat kan dus niet," wist de zaterdag aan zijn knie geblesseerd geraakte Erik Huybens. Met die ra ke constatering ligt de oplossing voor de problemen van Leiden ech ter niet op tafel. Vier nederlagen op rij, waarvan drie in de competitie, brengen zelfs de te bescheiden ge achte doelstelling ('handhaving') in gevaar. Zeker nu ploegen als Loko- motief - geholpén door het rugge- steuntje van Leiden - en Basketiers (zaterdag tegenstander in Zevenaar) ook punten gaan pakken. Rudi van Eyck zal snel moeten in grijpen. De neuzen tellen en ze zo nodig met een pijnlijke, doch nood zakelijke ingreep weer allemaal de zelfde kant opdraaien. En wanneer hij zijn team dan toch een face-lift geeft kan de Boskoopse schoolpsy choloog wellicht ook een aantal spe lers de mond snoeren. Het zou de overzichtelijkheid en de rust in het veld zeer ten goede komen. Mis schien dat de Leidenaars dan weer bereid zijn om voor elkaar te wer ken, want daar ligt de sleutel tot ver der succes. Luba beschikt niet over een bovenmatig getalenteerde ploeg, maar kan met hard werken en een no nonsense aanpak ver ko men. Akrides werd zaterdag met mis plaatste arrogantie tegemoet getre den. De vorig jaar uit de eredivisie gedegradeerde IJmuidenaren had den net een oorwassing gekregen van mede-koploper Goba en waren in de heenwedstrijd ternauwernood ADVERTENTIE ontsnapt aan een (verdiende) neder laag tegen het solide Leiden. Reden voor de Leidse spelers om deze wedstrijd al bij voorbaat in de winstkolom bij te schrijven. 'Ons kan niets gebeuren' was de spelop vatting, met als gevolg dat zelfs de old-timers op de tribune zich eens flink achter de oren moesten krab ben. Het zal toch minstens zo'n tien, twaalf jaar geleden zijn sinds een Leidse basketbalpoeg op zo'n ma nier van het eigen speelveld werd gespeeld. „Alles ging mis," vatte Erik Huy bens de gebeurtenissen van zater dagavond samen. Huybens over dreef niet. Tussen de achtste en twaalfde minuut scoorde Leiden niet, een act die kort daarna nog eens een paar minuten werd her haald. Het verbaasde Akrides wilde geen spelbreker zijn en vond de weg naar de Leidse basket even gemak kelijk als de Oostberlijners de afge lopen dagen de weg naar het weste lijk stadsdeel. Alleen het applaus en de bloemen ontbraken, maar verder was de ontvangst even hartelijk ge tuige de tussenstanden (10-13, 12- 25, 16-34). Er was ook niemand die de vloed golf kon stoppen, of ook maar een serieuze poging in die richting deed. Tom Gussen al helemaal niet. De Amerikaan moet zich verkeken hebben op de fysieke en geestelijke aanslag die een jaar ononderbroken basketballen op twee verschillende continenten op zijn gestel heeft ge pleegd. Gussen kwam in 28 speel minuten welgeteld tot één (gemist) schot. Nul punten dus, een absoluut dieptepunt in zijn loopbaan, op alle continenten. Gussen kon het zelf ook niet geloven. „Dit is me nog nooit gebeurd." Gisteravond, tegen Festo BW in de kwartfinales van het Luba-toernooi, wist hij de bas ket weer te vinden (7 punten), maar tegen een schrikbarend schotper centage. Wie verwachtte dat Leiden na de pauze (32-44) terug zou vechten kwam bedrogen uit. Onderling ge krakeel en pogingen om de per soonlijke scoutingscijfers op geheel eigen wijze nog een positief randje te geven voerden de boventoon. Erwin Hageman krijgt met geen mogelijkheid de bal uit handen van de vastberaden Ben de Jong (10). Het l zaterdag één van de weinige keren dat de Leidse basketvallers hun tegenstander uit IJmuiden de baas war Tom Gussen houdt een oogje in het zeil. (foto Loek zuyderd Akrides, met Patrick van Gooi (15) en Erwin Hageman (17) voorop, bouwde het verschil dan ook gesta dig verder uit. Leiden kwam er met de 62-89 nog genadig van af. De ontmoeting tegen Voorburg 2 bood een uitstekende gelegenheid om voor eigen publiek revanche te nemen en uit het diepe dal te klim men. In plaats daarvan werd de voorstelling van een avond eerder herhaald. Voorburg leidde direct al met 6-19 en hoewel Leiden dank zij Anthony van Eyck nog wel dichter bij kwam (25-33) behielden de be zoekers vrij zicht op de Final Four van het Luba-toernooi. Bij rust was de marge weer vergroot (27-43) en na de hervatting was de Amerikaan Brandell Studevan (26 pnt) er per soonlijk verantwoordelijk voor dat Leiden op afstand bleef. De te lang doorgevoerde zone-verdediging werd omzeild omdat Leiden ver zuimde te scoren en bij 61-72 plaats- finale op 24 december. Leiden in te Voorburg zich als eerste van de een crisissfeer achterlatend, acht kwartfinalisten voor de halve HANS JACOBS KATWIJK Een schot, goed voor drie punten, had Yvonne Plug za terdag topscoorster kunnen maken van de vrouwenploeg van Grasshoppers. Maar belangrijker nog dan de in het algemeen zwaar overgewaardeerde positie van top schutter was het feit dat die ene sco re Plug ook tot matchwinnaar had gemaakt. Nu draaide de bal tergend langzaam over de ring om uiteinde lijk aan de verkeerde kant, dus niet door het netje, naar de grond te ko men. En daarmee verspeelde Grasshoppers de verdiende winst op titelkandidaat Luba RZ: 68-70. „Het was een goed schot. In ba lans, heel trefzeker, maar het zat ons niet mee. De bal rolde eruit," voor de Katwijkse eredivisiecoach Han Wallaart zat er zaterdagavond in sporthal Cleijn Duin niets anders op dan in de nederlaag te berusten. „We hebben onverdiend gewon nen," verklaarde collega Carla de Liefde voor de radiomicrofoon, maar die troostende woorden brachten de twee winstpunten na tuurlijk niet alsnog waar ze op grond van het vertoonde spel thuis hoorden. Netzomin als het protest dat Wallaart na afloop liet aanteke nen tegen de uitslag veel effect zal sorteren. De Katwijkse wedstrijdjury maakte in de eerste helft een pas na afloop bemerkte schrijffout. Een score van de thuisploeg werd niet met twee, maar met één punt be loond. „De eindstand is dus eigen lijk 69-70," betoogde Wallaart. „Ik denk dat je zo'n eindfase anders speelt wanneer het verschil nog kieiner is. Het heeft wel degelijk in vloed." Meer dan een geknakte stro halm kan het protest voor Grasshoppers toch niet zijn. Het ene punt had de slotfase wellicht nog spannender kunnen maken, bij rust (45-29) maakte het niet uit en RZ zou zich ook aangepast hebben. Per saldo verandert er dus niets. Wallaart was overigens wel zo eer lijk om te bekennen dat zijn ploeg vlak na rust de winst heeft laten lig gen. In eerste helft maakte RZ een MEPPEL (ANP) - Raymond Bottse heeft een contract van an derhalfjaar getekend bij Compu- terij/Meppel. De spelverdeler van de nationale basketbalploeg treedt op 1 december in Meppelse dienst en is begin volgend jaar speelgerechtigd voor de Drentse club. Bottse wordt de vervanger van ex-Leiden speler John Erna- nuels, die voor het seizoen over stapte naar Canadians. Meppel ging de competitie in met één gu ard: Jeroen Talens. Bottse werd aan het begin van het seizoen werkeloos. Hij bereik te geen overéenstemming met zijn club Nashua Den Bosch over een verlenging van zijn contract. De speler verlangde een hoger sa laris dan de Bossche ploeg wilde betalen. Zijn rol bij Den Bosch werd overgenomen door de Ame rikaan Lott. Bottse zou daarna in tijdelijke dienst treden bij SSV Ulm in de Bondsrepubliek. Ook dat ging niet door. In de laatste weken waren ver schillende clubs actief om de ge talenteerde spelverdeler alsnog in te lijven. Vooral Den Bosch, te leurgesteld in de verrichtingen -van Lott, en Miniware Weert de den pogingen de dribbelkoning binnen te halen. Woensdag meng de Meppel zich in de tweestrijd en werd de lachende derde. De lange periode van non-acti viteit heeft Bottse voorlopig zijn plaats in de nationale ploeg ge- kost.'Hij werd niet opgenomen in de selectie van tien, die in zeven dagen de eerste helft van de kwa lificatieronde voor de eindstrijd van de Europese titelstrijd 1991 afwerkt. Luba Uitzend Buro GIETEN (ANP) - Het Nederlandse veldrijden, opgekrikt door Stam- snijder en Groenendaal en mede hoog gehouden door Van der Poel, maakt slechte tijden door. Op de Hondsrug in Gieten, bij de tweede veldrit voor de Super Prestige Tro fee, voorkwam subtopper Henk Baars met een goede dag een totale afgang op eigen bodem. De uitslag beloofde niet veel goeds voor de volgend jaar in het naburige Gasselte te houden we reldkampioenschappen. Twee Bel gen overklasten het veld. De 33-jari- ge Paul de Brauwer versloeg we reldkampioen Danny de Bie met een demarrage tijdens de slotkilo- meter. De beste Zwitsers bleven in eigen land ze trokken zoals ge-, woonlijk hun neus op voor de Super Prestige, dat daardoor voor de acht ste keer op een Belgische-Neder- lands onderonsje zal uitdraaien. Stef van den Berghe, de met veld rijden belaste bondsofficial, erken de de neergang. De crisis zal vol gens hem niet lang duren. Hij ver wees naar talenten als Frank Groe nendaal, wereldkampioen der ju nioren, Geert Ophey, Niels van der Steen en Jean-Pierre Leyte. In de tussentijd is er éven niets. Stamsnijder (35) en Groenendaal (37) zijn te oud. Hun spraakmaken de duels zijn definitief historie. In Gieten waren ze er nog wel bij, maar hun rivaliteit ontspon zich ditmaal om de twaalfde plaats. Van der Poel, die vorige winter nationaal ie dereen overklaste en vice-wereld- kampioen werd, mag na een de sastreus wegseizoen niet meer van zijn sponsor. Prestatiedrang Jarenlang werd Martin Hendriks gezien als hun opvolger. De Drent kwam snel op, ging evenwel nog sneller af. Gieten is het thuispar- koers voor de man uit Assen. Giste ren moest hij het gaan maken, zijn supporters stroomden met honder den tegelijk toe. Zijn vierde plaats, vorige week in Zürich, had immers zijn vorm aangetoond. Hendriks stortte zich overlopend van prestatiedrang in het ellebogen werk bij de start, hij werd omgeroe pen als leider, maar zakte hoe langer hoe meer weg. Groenendaal op zijn wilskracht en Stamsnijder op zijn ongetrainde restje klasse fietsten hem in de laatste ronden achteloos voorbij. Voor de zoveelste keer werd Hen driks overmand door zijn zenuwen. Hij kon nooit onder druk presteren. Aangenomen mag worden dat hij dat ook niet meer zal leren. „Te vroeg prof geworden", oordeelde Van den Berghe. Of het veldrijden zich in de jaren negentig nog in de populariteit van de jaren tachtig mag verheugen, moet worden betwijfeld. Een ander gevaar loert om de hoek: mountain biking, bergfietsen. Deze spectacu laire tak van wielersport, overge waaid uit Amerika, wint steeds meer terrein. Wie daar goed in is kan in het Amerikaanse circuit pak ken geld verdienen. Weerstand Het veldrijden moet daar weerstand tegen bieden. Het is de vraag of dat lukt. Internationaal valt ook weinig nieuw bloed te bespeuren. In Zwit serland is Richard (26) meer weg renner dan veldrijder en voert Breu (35) de boventoon. In België is de rol van Liboton uitgespeeld en is De Brauwer (33) op dit moment de ve dette. Wereldkampioen De Bie dankt zijn status aan mooie weers omstandigheden, als de parkoersen te berijden zijn en er niet te veel ge lopen kan worden. Om zijn voor keuren te optimaliseren heeft hij zich aangeleerd over dwarsbalken te fietsen. Door het mooist denkbare herfstweer in Zürich en Gieten is De Bie met zijn twee tweede plaat sen op dit moment ook heerser in de Super Prestige. De drager van de re genboogtrui klampte zich vast aan zijn land- en ploeggenoot De Brau wer. Na een matige start kwam Henk Baars tot op 100 meter van de lei ders. De twee Vlameingen vooraan lieten hem niet dichterbij komen, wat Baars ook probeerde. Hij be rustte al snel in de troostprijs op het laagste treetje van het erepodium. De Bie moest De Brauwer de over winning laten, zyn vluchtgezel was sterker. Veel meer dan voor omwo nende Hendriks was Gieten De Brauwers parkoers. Hij won im mers voor de derde keer in vier starts. Katwijkse ontsnapping (14-12, 30- 12, 32-26) ongedaan, maar de gerou tineerde doch kwetsbare formatie leek voor en na de pauze rijp voor de slachtbank (52-37). Grasshoppers miste echter de meest simpele in leggers en gaf de taaie Rotterdam- sen de gelegenheid de achterstand in vijf minuten tijd weg te werken. Gerda de Ridder en Simone Klaver- dijk voerden RZ naar 52-50 en 60-61. Daarna gaven beide teams elkaar geen duimbreed meer toe. Pas bij 68-68 wist Petra Weeda een beslis sing te forceren (68-70). Voor Grasshoppers was er echter nog voldoende tijd voor een laatste aan val. Die werd goed opgezet, maar de basket werkte uiteindelijk niet mee. De driepunter van Yvonne Plug, evenals Margreet Visscher goed voor 16 punten, liet het netje links liggen. In de promotiedivisie zette Lisse de zegereeks voort ten koste van streekrivaal MSV: 60-68 (24-36). „Die achterstand van twaalf punten is voor mijn ploeg ontzettend veel. Dat is haast onoverbrugbaar," stel de de Noordwijkse leidsman Frans Nelisse. Desondanks streed MSV met volle inzet tegen de fysiek ste vig spelende bezoekers uit Lisse. Het verschil werd drie minuten voor tijd teruggebracht tot 56-61, maar verder reikte de polsstok van MSV niet. „Het is nu zaak dat we za terdag de wedstrijd tegen BOB win nen. Ik heb mijn speelsters voorge houden dat wanneer dan dezelfde inzet wordt getoond het geen pro bleem mag zijn," aldus Nelisse, die voor het eerst dit seizoen weer kon beschikken over Ria Bröring. Joke van der Heuvel was topscoorster bij Lisse met 18 punten, Maijon de Bruin volgde met 17 punten. De mannen van Lisse wonnen met 89-86 van WSC na een 51-38 ruststand. De Waalwijkers kwamen in de tweede helft nog wel aan de leiding (61-65), maar Lisse hield dit maal het hoofd koel. Leiderdorp kreeg in de eerste divisie B de reke ning gepresenteerd voor de forse uitoverwinning op Elementum. De ploeg uit Maassluis kende zaterdag in Leiderdorp in de terugwedstrijd geen genade: 69-87 (36-41). JERUZALEM (ANP) - De man nen- en vrouwenploeg van AMVJ maakten het afgelopen weekeinde een uitstapje naar Israël en speel den daar meteen wedstrijden voor de eerste ronde van de Europa Cup volleybal tegen Hapoel Bat-Yam. In het toernooi van de landskampioe nen wonnen de Amsterdamse man nen zaterdag met 3-1 (15-12 15-13 15- 17 15-4) en gisteren met 3-0 (15-6,15- 8, 15-12). In de tweede ronde komt AMVJ op 2 december in en tegen het Italiaanse Modena uit. De return is een week later in Nederland. De vrouwen van dezelfde vereni gingen troffen elkaar voor de Euro pa Cup II. AMVJ won twee maal met 3-0. Zaterdag met 15-5 15-1 15- 11 en gisteren met 15-10, 15-3 en 15- 3. Longa '59 uit Lichtenvoorde heeft zich zaterdag geplaatst voor de derde ronde van de EC III. In Hongarije werd de tweede wed strijd tegen Alba Volan gewonnen met 3-2: 15-12, 0-15, 15-10, 3-15, 15- 10. Longa zegevierde in de thuis wedstrijd met 3-1. GDANSK (ANP) Aalsmeer is in het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars uitgeschakeld. De handbalploeg van trainer Cees van Meurs verloor gisteren in Gdansk met 21-27 (13-15) van GKS Wybreze- ze. Aalsmeer moest vorig week in het thuisduel met 20-24 buigen. Door de eliminatie is de laatste Ne derlandse vertegenwoordiger in de Europese mannnentoernooien ver dwenen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19