De Zijl schikt zich in nederlaag Heister plaag voor Scylla Avanti met speek gemak ronde verder Mastenbroek vestigt nationaal record op 100 meter wisselslag Docos vaster op degradatieplaats Nieuwenhuizen naar Ussel Cup LZ zinkt steeds dieper Nederlandse ruiters boeken dubbele zege AZC behoudt als enige ongeslagen status Jos Lansink raakt paard kwijt MAANDAG 13 NOVEMBER 1989 PAGINA 17 HAZERSWOUDE-DORP - De angst die de tafeltennissers van MaxelLAvanti voor het Italiaanse Ferentino hadden, bleek achteraf ongegrond. Met speels gemak plaatste Avanti zich met een maxi male 5-0 overwinning op de zwakke Italianen bij de laatste zestien in de strijd om de Europacup 2. Binnen twee uur was de klus ge klaard. En dat was aanzienlijk snel ler dan in Hazerswoude vooraf ver wacht werd. De Italianen moesten het echter zonder hun Chinese spe ler stellen en dat gemis leek door te werken in de gehele ploeg. Dat bleek al in de eerste partij toen de Chinees van Avanti - Chen Sung - geen ontzag toonde voor Antonio Morgante. Met de cijfers 21-8 en 21- 19 bracht hij zijn club op een 1-0 voorsprong. Rob Turk speelde een prachtige partij tegen de nummer vier van de Italiaanse ranglijst, Ge- naro de Napoli. De Avantiaan won de eerste game met 23-21 en keek in Najaarswedstrijden in Utrecht UTRECHT Tijdens nationale najaarswedstrijden in Utrecht hebben zwemmers van De Zijl/LGB twee van de vier wisselbekers veroverd. Gisteren vestigde Marieke Mastenbroek bij wedstrijden om de Nautilus-bokaal in Dordrecht een nationaal record op de 100 meter wisselslag voor vrouwen. De vierde en tevens laatste A-klasse wedstrijd in het Leidse Vijf Mei-bad leverde veel hoofdprijzen en limieten op voor LZ 1886-zwemmers. Beide verenigingen verbeterden enkele kringrecords. ook met tijden uit het water die derslag liet hij tijden van 1.05,0 en goed waren voor een medaille. De 2.26,5 noteren, tijd van Van Duyvenbode zou naar alle waarschijnlijkheid sneller zijn geweest als hij bij de start zijn zwembril steviger had opgezet. Nu De Hazerswoud.se Chinees Chen Sung overtuigend met 5-0. de tweede game tegen een 12-18 ^1-19 liet hij ook de tweede Ita- achterstand aan. Puur op wils- haan gedesillusioneerd achter: 2-0. kracht knokte hij echter terug e T~'~ LEIDEN Scylla heeft de competitie hervat met een ruime nederlaag. Na enkele weken van ge dwongen inactiviteit verloren de Leidenaars weinig verrassend met 14-4 van Tempo Team/Amster dam. In de eerste divisie vrouwen daarentegen verloopt de competitie onvoorspelbaar: Scylla drong stadsgenoot Docos met een 8-2 overwinning op een degradatieplaats. duel tegen de Italiaanse tegenstander Ferentino. Maxell Avanti won (foto Ben de Bruyn) den ingehuurde Paul Haldan liet er in zijn partij geen twijfel over be de Europacup-wedstrij- staan wie de sterkste was. Hij speel de de Joegoslaaf Vidovic helemaal weg. De cijfers spreken voor zich: 21-7 en 21-4. Pas toen drong het in de goed gevulde speelzaal van Avanti door dat de plaatsing wel haast een feit was. Chen Sung hield de spanning er echter nog even in door zijn eerste game aan De Napoli te schenken door onreglementair te serveren: 18-21. In het vervolg her stelde hij zich prima: 21-14 en 21-5 en dus een riante 4-0 tussenstand. In de vorige ontmoeting met Am sterdam ontbrak ex-Scylla-speler Danny Heister bij de tegenstander. In de wedstrijd van afgelopen zater dag voelde het Leidse team heel duidelijk dat het jeugdige talent dit maal wel meespeelde bij de kampi oenskandidaat uit Amsterdam. He ister won zonder al te veel moeite al zijn partijen tegen zijn voormalige teamgenoten en had hiermee een groot aandeel in de 14-4 winst van zijn team. Ook Peter Paul de Vrind moest tegen hem het onderspit del ven. In zijn wedstrijd tegen Bart van Haren compenseerde hij dit verlies echter met een nette overwinning. Ook Hoevers werd aan de zegekar team-speelster Angelique De Vrind gebonden. Daarnaast bleek hij ook in staat om samen met Mirjam Kloppenburg het dubbel van Andrew/Hoevers te winnen. Na het zware toernooi in Oosten rijk, waarbij Kloppenburg voor het eerst overtuigend op Europees ni veau doorbrak, wist de opvolgster van Bettine Vriesekoop toch de concentratie op te brengen om te winnen van de niet eenvoudig te be spelen Bart van Haren. Dat zij haar andere partijen verloor wekt, gezien de situatie, geen verbazing. Docos. Het op de vijfde plaats be lande team kijkt tegen een achter stand aan van tien punten op num mer vier, Schimmert. De speelsters van Docos lijken zich al zo ongeveer te hebben neergelegd bij degrada tie. Twee personen legden de basis voor de grote overwinning. Aller eerst wist Sophia Vaalburg (drie maal winst) voor het eerst meer te winnen dan haar teamgenoten De Haas en Lepelaar (ieder tweemaal winst). Daarnaast was de afwezig heid van Tessa Brócker (geveld door een auto-ongelukje) een be langrijke factor in de einduitslag. Zij werd vervangen door tweede den het dubbelspel eveneens uitschakeling zou beteke- Haldan liet er geen twijfel over vief winstpartijen ongeslagen speler van de wedstrijd. Een kleine smet op deze prestatie was zijn verlies ii met Paul de Jong. a Herman van der Broek zag bestaan slechts het contact fnet tegenstan der Richard van Beek verkeerd af lopen. Zijn drie andere 'ontmoetin gen' Reitsma Reitsma verloor, behalve Haldan kon vervolgens de partij beslissen. Bij een overwinning van de huurling zouden de overige vier enkelspelen immers overbodig _de, _®n.1.^,e worden omdat Ferentino nooit dichterbij zou kunnen komen dan 5-4 nederlaag, wat uiteraard het meeste recht had op een plaats in de achtste finales. Met een duidelijke 21-13 en 21-16 zege aan haar lijstje. De 100 meter rug- kon Morgante het tij niet keren voor slag legde zij af in een tijd van 1.13,7. In Dordrecht, waar gisteren werd gestreden om de Nautilus-Bokaal, zwom Marieke Mastenbroek een nieuw Nederlands record op de 100 meter wisselslag voor vrouwen in 1.04,4. Ook liet zij op de 50 meter vrije slag het kringrecord sneuvelen en bracht dat op 0.26,1. Er vielen nog meer kringrecords te noteren voor de ploeg van De Zijl. Vijf esta fette-nummers, twee bij de vrou wen en drie bij de mannen, vielen ten prooi aan de Kooi-bewoners. De zwemploeg van De Zijl werd in deze marathon wedstrijd, waaraan het grootste gedeelte van de vaderland se topclubs deelnam, tweede achter het Amsterdamse Dolfijn. Met beestachtig geweld ging Christian de Groot (LZ) zaterdag, tijdens wedstrijden van de Kring Gouwe Rijnstreek, te keer op de vlinderslag-afstanden 50, 100 en 200 meter. Niet fraai, maar ijzersterk slaagde hij erin om op zowel de 100 meter, waarop hijzelf recordhouder was, als de 200 meter een kringre cord te vestigen. Met tijden van ach tereenvolgens 1.01,5 en 2.18,7 komt hij al aardig in de schaduw van de schijnwerpers die op de ploeg voor de Europese jeugdkampioenschap pen staan gericht. Clubgenoot Mark Schouten werd in het over-all klas sement tweede met op de 200 meter een tijd van 2.27,2, goed voor een startbewijs voor de Nationale Win terkampioenschappen (NWK). Ook Fleur Bakker voegde een nieuw startbewijs voor de NWK toe Paulien Stastra benaderde bij de vrouwen niet haar snelste tijden, maar kwam na drie rugslagnum- mers toch als winnares uit het wa- moest hij een groot deel van de ter. Antoine van Weerde liet op de Bos. Aan de Docos-kant trachtte Marijn Olden het zinkende schip nog boven water te houden. Haar verwijderd zijn dubbelspel met Friso professionals uit Italië: 5-0. wat 2,3 seconden binnen de gestel verliepen gelukkiger. jn de derde ronde moet Avanti de tijdslimiet was. In haar kielzog TT irl2.or'. behalve van de- het opnemen tegen SPVG Steinha- trok zij Saskia de Keyzer (LZ) mee zelfde Van Beek, ook van Eric gen yan de Westduitsers is nog naar een inschrijflimief van 1.16,1. Mooij. Paul de Jong ging eveneens weinig bekend. Pr-man Nico Stol- Bakker won ook de 50 meter rug- dejtout Harry Vesseur wijk: "Ze hebben een hele oude ver- slag in 0.34,0 zodat zij eerste werd, ui dediger, Hukin, bij insiders wel een terwijl De Keyzer op de derde plaats bekende. Daarnaast schijnt hun eindigde. >or 120.000 mark wegge- Tom Onderwater kwam als win- kocht te zijn en hebben ze daarvoor naar uit het water bij de tien-jarige mindere teruggekregen. Maar jongens, gevolgd door zijn trai ningsmaatje Stephan van Iterson. strijd met de bril op zijn lippen zwemmen en met een eindtijd van 1.17,6 genoegen nemen. Overigens bleek hij toch nog de snelste te zijn. Singeling tikte in 1.19,0 aan waar mee hij derde werd. Joachim de Ruysscher (Zijl) verraste met een tweede plaats in 1.18,8. Een andere Zijl-zwemmer kon ook met een medaille huiswaarts keren. Laurens van Kampen werd bij de jongens van zestien jaar twee de. Op de 100 en de 200 meter vlin- LEIDEN Jan Nieuwenhuizen en Goska Tomporowska hebben af standsoverwinningen geboekt bij jongstentot selectiewedstrijden voor de IJssel Cup. Mede dank zij zijn overwin ning op de 500 meter (39,6) schaatste de Nieuwkoper zich gisteren in Alk maar in de ploeg van het gewest Utrecht. Tomporowska reed een sterke 5000 meter in Den Haag (8.15,2). In tegenstelling tot Arnold van der Poel (500 meter in 39,3 en 1500 me ter in 2.01,7) kwalificeerde de in Sas- senheim woonachtige Poolse zich niet voor het gewest Zuid-Holland. Petra Grimbergen beëindigde de 3000 meter in Den Haag als tweede (4.54,7). 100 meter vlinderslag bij de i nen een persoonlijk record noteren van 1.00,8 en kon met zijn 200 me- tertijd van 2.17,4 ook winaar over twee afstanden worden genoemd Bij nationale najaarswedstrijden in Utrecht waaraan een selecte groep van De Zijl deelnam, kwam Hanneke Koopmans in het bezit van één van de vier wisselbekers. Zij won de 100 meter schoolslag voor vrouwen in 1.16,2. De tweede beker kwam in het bezit van de esta fette vrouwenploeg 4x100 meter vrije slag met een tijd van 4.01,7. Dit was tevens een nieuw kringrecord en een NWK-limiet. Ook de mannen estafetteploeg op de 4x100 meter vrije slag kan zich opmaken voor de winterkampioenschappen. Zij deed de klokken stilstaan op 3.40,4. Jo- rien Kleywegt kwam in dit gere nommeerde gezelschap bij de aller- tijd van 1.13,3 op de 100 meter vrije slag, waarmee zij tweede werd. Bianca Hoeks (LZ) behaalde in Leidschendam tijdens een vijf kamp een inschrijflimiet voor de NWK op de 200 meter wisselslag in 2.35.1. Aijan Pont deed van zich spreken bij B-klasse wedstrijden in Nieuw koop door op de 100 meter rugslag een A-limiet te zwemmen in 1.38,2. Robert Barmentloo zwom een snel le tijd op de 100 meter vrije slag in 1.13.2, wat 0,2 seconden van de A-li miet verwijderd was. NORA BAKKER tweemaal en Eric Mooij bleken te sterk hem. Het mannenteam van Docos blijft Chinees^ lekker 'middenmoten'. De winning op Gouda houdt de Leidse ploeg veilig op de derde plaats, ver officieel zijn deze berichten alle- weg van degradatie, maar net zo ver maal nog niet". een kampioen twee winstpartijen zetten echter schap. Edward Hulst had 'off- i het Leidse team Wanneer de wedstrijd gespeeld wordt is nog niet bekend. In princi- 25 november de dag waarop de Afzon- strijd gepland staat, de natio- geen zoden aan de dijk. BT Lifters/Oegstgeest sprokkel de weer een groot aantal punten bij elkaar tegen De Blaeuwe Werelt 2. aail nCUC11 lc De uiteindelijke 13-4 overwinning enkelspelen. Gezamenlijk sleepten ^"Amsterdamse'TempoTeam? day'. Als enige moest hij verlies aag«HH....wg derlijk wonnen Michel van der naie competitieleiding verplicht Bakker (LZ) eindigde op de derde Kooij en Sascha van Weeren al^hun Avanti die dag aan te treden tegen plaats. Beide LZ-knapen lieten goede tij den noteren op de 100 meter vlin derslag van respectievelijk 1.26,9 en 1.28,9. Ook Natasja Sierag werd eer ste op de rugslagnummers. Rosan i groot deel gedragen zij het dubbelspel in de wacht. door Ron Schipaanboord. Met zijn WOUTER LANGEVELD competitievervalsing te voorko- Richard van Duyvenbode en Rem- LEIDEN De nederlagen stapelen zich op voor LZ 1886. De Leide naars liepen na het debacle van vo rige week (2-24) zaterdag tegen nog grotere nederlaag op. Het ont ketende Polar Bears, dat na de sma delijke confrontatie tegen Het Ra vijn (13-11) revanchegevoelens koesterde, walste volledig over LZ heen. stond c Singeling (beiden LZ) kwamen 27-3 stand op het scorebord die dui- Het lijkt erop dat de v Scylla het lot hebben bezegeld van stadgenoot Docos. In de klasse met het zwaarste degradatie-systeem (drie van de zeven teams degrade ren) ziet het er, na de zware 8-2 ne- l tegen Scylla. triest uit voor MAASTRICHT (ANP) - Zo matig als de Nederlandse ruiters presteer den tijdens Jumping Amsterdam, zo goed is het een week later in Jumping Indoor Maastricht gegaan. Zowel de Grote Prijs (Jos Lansink) als de EC-Trophy (Marcel Dufour) bleef in eigen land. De tweede editie van het zeer sterk bezette concours werd een grandioos succes. In to taal kwamen 26.000 toeschouwers naar de hypermoderne piste in het MECC-gebouw, vierduizend meer dan bij de primeur. In de slotwedstrijd om de EC-Tro phy was er zelfs een dubbele Neder landse zege, met de eerste prijs van 30.000 gulden voor Marcel Dufour en 20.000 gulden voor nummer twee Piet Raymakers. Toen er vijf van de zes combinaties in de tweede barra ge over het gereduceerde en op last van bouwer Henk Drabbe verhoog de parcours waren gegaan, stond Raymakers nog bovenaan. Hij had weliswaar met Olympic Zamira ZB vier strafpunten opgelopen, maar was sneller rondgegaan dan de Fransen Rozier en Nicolas, die ook een springfout hadden gemaakt. Alleen Dufour kon Raymakers nog van de eerste prijs afhouden. Hij hoefde daarvoor slechts fout loos rond te gaan. De ruiter uit Gra- them, die nooit de stijlprijs zal ver dienen, bleef opmerkelijk rustig on der de druk. Hij leverde met Simply Magic een keurige ronde af en voeg de zo een nieuw succes aan zijn langzamerhand indrukwekkende prestatielij st van ALPHEN AAN DEN RIJN Na vier speeldagen is titelver dediger AZC/Tarvo tot zijn eigen verbazing als enige in de waterpolohoofdklasse nog ongeslagen. De Alphenaren, die vorige week nog in de kaart werden gespeeld door een knul lig verliezend Polar Bears, hoefden zaterdagavond tegen medekoploper De Zijl/LGB niet al hun troeven uit te spelen om probleemloos met 18-13 te winnen. De Leidenaars na men op hun beurt bij voorbaat al genoegen met een aan vaardbare nederlaag. "Als sportman wil je natuurlijk al tijd winnen. Maar je moet daarbij niet de realiteit uit het oog verlie zen. Voor ons is er een kans om in het kielzog van de grote jongens mee te gaan. Dat is een goede uit gangspositie. Ik was bang dat als we tegen AZC een achterstand zouden oplopen, we als gekken zouden gaan aanvallen. Met het risico flink geklopt te worden. Dat is niet ge beurd, we hebben de zaken aardig onder controle kunnen houden. Daarom kunnen we Alphen met een redelijk tevreden gevoel verlaten", liet Albert Spijker zich na afloop wel in de kaart kijken. slechte indruk. Door het hanteren van een zoneverdediging hielden de Leidenaars AZC in de eerste perio de aardig van scoren af en konden zij zelf slim gebruik van snelle te genaanvallen. Daarbij nam Anton Heiden van meet af aan krachtig het voortouw. In zeven minuten bleef de score in evenwicht: 2-2. De Zijl bleef die ruimtedekking toepassen met het doel de speelruimte voor de gevaarlijke en produktieve AZC- midvoor John Jansen klein te hou den. Toen Remco Pielstroom zich echter als een zelfbewuste en suc cesvolle schutter vanuit de tweede lijn ging manifesteren, viel de tac- De opvolger van Frits Welling tiek in het water. Pielstroom èn Jan- heeft een hele nuchtere kijk op de Leidse waterpolozaken. Daarom was de botsing tussen de in het ver leden vaak heetgebakerde streekri- valen opvallend rustig. De hand van Spijker, die discipline eist, was dui- Daarbij kwam i Foutenlast x de streekderby tegen AZC. De Alphense (foto Ben de Bruyn) opgevoerd. AZC begon te draaien veel goals tegen gekregen. Geluk- deed een laatste poging om het c duel tegen AZC. Daardoor liep het een foutenlast gebukt gaande Leid- wel eens uit de hand. We hebben nu se ploeg kon het toen niet meer bol- het doel om bij de bovenste zes te werken. "Maar ik ben al tevreden eindigen, zodat we in de play-offs als ze van de wedstrijd hebben kun nen leren. Het zelfvertrouwen is bij ons toegenomen, dat kan ik je wel moet de jeugd ingepast worden. Het zeggen", telde Spijker toch winst zaak om te proberen de druk kig hebben we geen probleem ze zelf ook te maken". Spijker: "Toen Pielstroom meer aandacht ging vragen, ging het in onze verde diging ook meteen mis". Hij kan dat met recht zeggen want steeds levendiger wordende duel Zijl/LGB maakte in Alphen geen werd de score naar een grote hoogte en dreigde De Zijl te overspelen (7- 3). De bezoekers, met Redegeld als voornaamste afmaker, gingen ech ter mee in de Alphense tempover snelling. Ze hielden knap stand, ge tuige de 9-7 stand halverwege. Twaalf treffers binnen zeven mi nuten, het leek wat onwerkelijk. Maar verdedigend haalden beide De Thermen door Leidse veer- ploegen bepaald geen voldoende, kracht tot een neuslengte beperkt In de tweede periode van het Noordegraaf: "Dat klopt en daar bleef. Want ook de in de derde pe- zullen we aan moeten sleutelen. Te- riode opgebouwde marge van gen De Robben hebben we ook al treffers (13-7) bleef niet intact. Belt OOTMARSUM (GPD) - Het bes te paard van stal is eindelijk ver kocht. Twaalf weken lang stond Felix, de formidabele springer van Jos Lansink, in de etalage. Pas op een zaterdagnacht in Maastricht - terwijl het paard op stal stond in Twente - werd de knoop doorgehakt. Felix verhuist van stal De Wiemselbach b.v. te Ootmarsum naar het kapitaal krachtige Zwitserland van Willy Melliger. Van uitstel kwam dit keer geen afstel. "Logisch, dat het lang heeft geduurd", verklaart mede- eigenaar Hans Hom. "Het gaat om een groot bedrag, dat niet voor iedereen is weggelegd". De vraagprijs benaderde het bedrag van eén miljoen dollar, uiteindelijk is er tussen de ander half en twee miljoen gulden be taald. Daarvan wordt het grootste gedeelte verdeeld tussen Hans Horn en de Italiaanse architect Orsini. Lansink pikt, bij wijze van uitzondering, een graantje mee van de verkoop. Vanmiddag wordt het paard gekeurd door de Belgische veterinair De Backer, waarna Hom meteen een vervan ger voor Felix hoopt te presente ren. Een deel van het geld wordt dus opnieuw geïnvesteerd. "In principe kan Libero gewoon het eerste paard worden", aldus Hom. "Maar er komt in elk geval een derde paard bij". De verkoop kwam in de nacht van zaterdag op zondag rond. De koper is multi-miljonair Kramer, een Duitser die leeft van zijn geld en woont in Monaco. Hq is erfge naam van een bierbrouwerij, die hij vervolgens verkocht. Hij spon sort de ervaren ruiter Willy Melli ger. "Het was een klein kringetje op het laatst", zegt Hom. "Verder hadden alleen de familie Hafe meister en een paar Engelsen in teresse. Ik moet zeggen dat men toch bang was dat men het paard ,niet zou kunnen rijden. Melliger is een goede ruiter, bepaald geen amateurtje. Wij, Jos en ik, zullen hem de eerste tijd begeleiden". Horn heeft nooit gedacht dat het paard onverkoopbaar zou zijn. "Het wachten was op de situ atie dat iemand Felix nodig zou hebben. De paarden van Melliger presteren niet zoals verwacht. Maar zijn sponsor wil bij de wed strijden die komen gaan, wel graag een beetje voorop staan. Felix moet voor hem de oplossing zijn". Jos Lansink voelt zich geen rui ter zonder paard. Vlak voor de verkoop van Felix een feit werd, bleef bijvoorbeeld zijn tweede paard de mondiale concurrentie voor in Maastricht. Er is nog le ven na Felix voor Lansink, die zonder wrok omziet. Immers: de ruiter maakte Felix tot een top per, maar Felix maakte Jos groot. Libero H, de talentvolle hengst, moet de ruiter uit Rossum aan de top houden. Horn beaamde volmondig dat het vertrek van Felix een slechte zaak is voor de Nederlandse paar- desport. "Zonder meer. Maar dit was niet te vermijden". spelen. Merkwaardig genoeg toonde de verliezende ploeg zich meer tevre den dan de winnende. Noordegraaf: "We moesten even wennen aan die zone. Het spel was wat statisch en de variaties waren beperkt. Het tempo moest omhoog om De Zijl te overspelen. Het duurde lang voor we loskwamen. En je moet niet ver geten dat De Zijl een goede ploeg kan worden, die heus nog wel voor verrassingen gaat zorgen. Hoewel ik niet helemaal tevreden ben over ons eigen spel, ben ik dat wel over het resultaat". AZC - Zijl/LGB: 18-13 (2-2, 7-5, 4- 2, 5-4) Doelpunten AZC: Pielstroom 5x, Jansen 4x, Van der Leden 4x, Van Winsen 2x, Noordegraaf, Thomas, Bontje. Man meer: 70% (7 uit 10). Doelpunten De Zijl/LGB: Kerk vliet 4x, Redegeld 3x, Marc van Bel- kum 2x, Heiden 2x, Belt 2x. Man meer: 50 (3 uit 6). Arbiters: Hans Klopper/Gidion Reemnet. Toeschouwers: 300. WIM VAN WANROOY Het vertrek van vier basisspelers doet zich pijnlijk voelen, terwijl in de wedstrijd tegen Polar Bears doelman Jan Teske op het appèl ontbrak. De 41-jarige invaller Erik de Vos trof in het eenzijdige treffen geen enkele blaam, maar ook hij kon niet verhinderen dat Polar Be- ars de score van vorige week nog overtrof. De arme goalie kwam han den en ogen te kort bij de vele aan valsgolven van Polar Bears, dat vrij wel elke poging in een doelpunt om zette. Via de periodestanden 7-0,14- 0,18-2 eindigde de wedstrijd in 27-3. Vreemd genoeg was er niemand bij de Leidse vereniging die zich na af loop zorgen maakte over deze mon sternederlaag. Zelfs trainer Hans Parrel bleef opmerkelijk monter: "Tegen deze ploegen hebben we toch niets te zoeken, hoewel ik Po lar Bears minder hoog aansla dan AZC. Maar als ze eenmaal draaien dan liggen er wel zeven speedboten in het water en bij ons vier woonbo ten. De Leidse doelpunten kwamen op naam van Hans van Hees, Jim van Es en Renee van der Zeeuw. In de tweede klasse stond de streekderby WZK-Katwijk op het programma. De ploeg uit Wasse naar blijft vriend en vijand verba zen. Ook Katwijk was niet in staat WZK af te stoppen en verloor met 12-5. In eerste instantie leek WZK direct op een ruime zege af te steve nen. Met de snelle George van Rijn en Evert Bregman als speerpunten en Hugo Bregman als architect stond WZK al snel met 3-0 voor. Zo snel gaf Katwijk zich echter niet ge wonnen. Tot in de laatste periode bleef het in het kielzog van WZK. Bij 7-5 viel de beslissing. Katwijk trok geen profijt van een scrimmage voor het doel van Cees Ketelaars en WZK counterde bekwaam naar 8-5. In de laatste minuten was WZK op permachtig en liep het nog uit naar 12-5. Doelpunten WZK: George van Rijn 5x, Hugo Bregman 2x, Ermond van Beek 2x, Joost van der Kroft, Erik van der Kroft en Evert Breg man. Doelpunten Katwijk: Van Duyvenbode 2x, Arres Parlevliet, Ronald Heemrood en Evert van We- ly- Vivax was veel te sterk voor SZC. De in Delft spelende Schiedam mers werden met 1-17 opgerold. Pas in de laatste periode konden de Schiedammers de eer redden. Door deze zege blijft Vivax ongeslagen leider in de derde klasse. Topsco rers: Eddie Hoek 5x, Dick van der Bosch 3x en Serge Dietz 3x. Sasscnheim behaalde een ver dienstelijke 5-2 zege op WVZ. Met nog twee minuten te spelen stopte Sassenheim doelman Donald van Leeuwen een strafworp bij een stand van 3-2. De ploeg van Ruud Wormgoor kreeg hierna vleugels en won verdiend met 5-2. DKD behaalde het eerste punt door tegen koploper RWV met 7-7 gelijk te spelen. Verdedigend zat het bij beide ploegen goed in elkaar, aanvallend werd er aan twee kanten nogal wat gemist. 7-7 was dus een terechte uitslag. Topscorer DKD: Frank Dreef 5x. Bij de vrouwen lijkt De Zijl/LGB dit seizoen hoge ogen te gaan gooi en. Na een overigens matige wed strijd overtroffen de vrouwen van coach Krik Parrel het team van stadgenoot LZ 1886 met duidelijke cijfers: 5-2. Doelpunten De Zijl: In- grid van Veen 3x en Margareth van Veen 2x. Doelpunten LZ: Wendy van Berkel en Wendy Hoogeboom.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17