Kiekers geeft visitekaartje af Olympia haalt 'titel' bij SJC Lisse nog niet rijp voor de top Roodenburg kan ineens knokken opvallend [aanwezig] Rijnsburg uit bekertoernooi Periode na remise tegen SVLV UVS verslaat Lugdunum in oefenduel MAANDAG 13 NOVEMBER 1989 PAGINA 15 NOORDWIJK Met spanning bekeek een delegatie van Lugdunum de inhaalwedstrijd van SJC tegen Olympia (1-1). Heel even gloorde er hoop voor de Lei- denaars toen SJC even na rust een 1-0-voorsprong nam. Immers, bij verlies van Olympia zou de eerste periodetitel Lugdunum toekomen. De gelijkmaker van Cees de Jong maakte een einde aan de illusies van de 'Kikkers'. De Gouwenaars eisten gisteren, niet onverdiend, de eerste perio detitel op. De Noordwijkers, thuis nog zonder puntverlies, zochten voor al na rust veelvuldig de aanval waardoor er zich in de tweede helft een spannende strijd ont wikkelde tussen de toppers uit de derde klasse. Voor rust was Olympia nog heer en meester, vooral omdat SJC zich op eigen helft terugtrok. SJC-trainer Loerts: "Wij hebben bewust Olympia laten komen. Wij wisten dat zij graag achter de bal spelen om dan via de counter toe te slaan. Daar hebben wij ons tegen gewapend". Met als gevolg een saaie eerste helft waarin alleen Olympia pro beerde aan te vallen. Vooral in de eerste twintig minuten speelde de ploeg heel sterk, het beweeglijke spitsentrio van der Wiel-DeJong- Vleggeert zette SJC onder grote druk. De Noordwijkers moesten alle zeilen bijzetten om vroeg te gendoelpunt te voorkomen. Na drie minuten schoot Rogier Vermeulen net naast het doel van SJC-doelman Chiel Smit, die in de twintigste minuut een snoei hard schot van spelmaker René van der Zwet met zijn vuisten on schadelijk maakte. Toen was het afgelopen met de aanvalsdrang van de gasten die zich herhaalde lijk stuk liepen op de verdediging van SJC. Zoals gezegd moesten de de on geveer 700 toeschouwers tot na de rust wachten op boeiende acties voor de doelen. Na twee minuten in de tweede helft was het bij de eerste uitgespeelde kans van de thuisploeg, waaraan een slordig heidje van de Gouwenaars voor afging, gelijk raak. Leo van der Zalm liet vanaf de linkervleugel een schitterende voorzet los die door de geheel vrijstaande Robert Pont achter doelman Peter Boele werd gekopt: 1-0. Een streep door de rekening van de gasten, want zij waren het die tot dan toe het betere van het spel hadden. Olympia-trainer Jan Reurings zag de bui al hangen: "Als wij op achterstand komen dan weet ik dat wij het moeilijk krijgen. Voor al mentaal, wij missen dan de rust om gewoon door te voetballen. Het is iets wat tussen de oren zit, want wij voetballen verder ge woon goed". SJC leek alle schroom van zich afgeworpen te hebben, veelvul dig werd de aanval gezocht en hieruit vloeiden ook een paar goe de mogelijkheden. "Als we op 2-0 waren gekomen dan was de wed strijd beslist geweest", wist Loerts. Maar in plaats van 2-0 werd het in de 65e minuut 1-1. Een door Jan van der Weyden weggegeven hoekschop was de inleiding tot de overigens ver diende gelijkmaker. Frank Groenland, geboekt wegens aan merkingen op de leiding, plaatste de bal op het blonde hoofd van Cees de Jong en met een stuiter verdween deze achter de verraste Smit, 1-1. Met Ruud Alkemade voor Ar jan Alkemade en Stefan Hulse bosch voor Robert Pont probeer de SJC met man en macht nog voor de winst te spelen, daar waar Olympia wel tevreden leek met een gelijkspel en dus een periode- titel. Uitgespeelde kansen lever de het slotoffensief van de zwart - witten echter niet op. hoewel Olympia nog een hachelijk mo ment moest doorstaan toen laatste man Arie van der Berg ge heel onnodig de bal onzuiver te rugspeelde op zijn eigen doel man. Tot zijn opluchting zag hij de bal centimeters naast het doel gaan. Foutjes die Reurings niet vreemd voorkomen. "Dat zie je el ke wedstrijd, altijd sluipt er wel een foutje in ons spel en hoe dat komt weet ik niet precies. Wel iets om aan te werken". Ontevreden was de Olympia-coach echter niet."Nee, we spelen goed voetbal en ik denk dat we samen met Lugdunum om de titel gaan vech ten. Voor enkele spelers een on gewone situatie. Er zijn er bij,die in tien jaar nog nooit iets te vieren hebben gehad". GIJS VAN OOSTEN LISSE "We voetballen nog niet constant genoeg om in de top van deze klasse mee te kunnen draai en" sprak FC Lisse-trainer Laszlo Nanai na de verloren gegane thuiswedstrijd van gisteren tegen Woerden (1-3). Met deze woorden had de Hongaar het bij het rechte eind. De laatste weken presteerde de geel-blauwe brigade meer dan verdienstelijk en de inhaalwed strijd tegen Woerden leek dan ook het moment om aansluiting met de toppers uit de derde klas se A te bewerkstelligen. Maar nu het moest ging het niet zodat Lis- se voorlopig genoegen moet ne men met een plaats m de midden moot. Op voorhand leek Lisse- Woerden garant te staan voor een aanvallende pot voetbal: Lisse op jacht naar aansluiting bij de top en Woerden op zoek naar eerher stel. Want het staat de Woerdena ren, vorig jaar nog in de tweede klasse actief, niet om in de onder ste regionen van de derde klasse te vertoeven. Hoe anders pakte het uit. Uitgerekend de aanvallers van beide partijen leken meer van het weer te genieten dan bezig te zijn met een voetbalwedstrijd. Het mag daarom geen verbazing wekken dat het duel maar zeer weinig aantrekkelijke momenten kende. In de eerste helft werd duide lijk dat Lisse z'n dag niet had. Ie dere keer opnieuw stokte de aan val bij het bereiken van het zes tien-meter-gebied zodat uitge speelde kansen uitbleven. Toch was Lisse tweemaal dicht bij een treffer. Een vrije schop van Pa trick Paardekoper belandde in de aanvangsfase net niet in de krui sing van het Woerden-doel en even later was een door Patrick Bon uitgevoerde vrije trap het zelfde lot beschoren. Woerden was slechts tussen de 25e en 30e minuut bij machte om enig gevaar te stichten voor het Lisser doel. In de 26e minuut kon gelegenheidsspits Dicky Leouha- napessy (normaal voorstopper maar door het niet meespelen van de aanvallers Mare Lumey en Dennis van Overbeek als spits fungerend) een door Ronald van Dalsum voorgegeven hoekschop ongehinderd inkoppen (0-1) en twee minuten later miste een schuiver van Frans Hensen het vijandelijke doel op een haar na. De tweede helft leek meer amu sement te zullen brengen toen Frans Bouckaert al in de zevende minuut met een kopbal de gelijk maker aantekende. Een verwacht offensief van de gastheren bleef echter uit. Sterker nog, Woerden sloeg weer toe, weer uit een dood moment en weer met het hoofd. Theo Visser loodsde een vrije schop naar Ruud Van Leeuwen die Piet Warmedam kansloos liet 1-2. Met een wanhoopsoffensief leek Lisse een puntendeling te bewerkstelligen maar een schitte rende reflex van invaller-doel man Guus Rijkhoek op een volley van invaller Cor Bouckaert ver hinderde de gelijkmaker. Tien minuten voor tijd besliste invaller Johnny Jansen de wedstrijd. Zijn afstandsschot zeilde onhoudbaar in de rechter bovenhoek en be paalde de eindstand op 1-3. JAN BROUWER DE KONING Gelijkspel tegen Tonegido op karakter LEIDEN - Alsof de voetballers van Roodenburg een bezoekje aan de psychiater hadden gebracht en op de divan nieuwe inspiratie hadden opgedaan. Zo voetbalden ze gisteren tegen Tonegido. Het was bepaald nog niet oogstrelend, zelfs verre van dat, maar de spe lers deden tenminste eindelijk wat Wim Rijsbergen van ze ver wachtte en wat ze de afgelopen tijd hadden verzuimd: knokken voor elke meter. Door die instelling kon de ploeg de fysiek veel sterkere tegenstander net bijbenen: 1-1. Rijsbergen stond er zelf van te kij ken. "Ik heb er niks aan gedaan. Dat kan ook niet. Zelfvertrouwen is iets wat je ze niet kunt aanpraten. Dat moeten ze zelf zien te krijgen. Goed was het nog niet, maar er is in elk ge val agressief gevoetbald". De spe lersgroep was eens duchtig bij zich zelf te rade gegaan, zo bleek uit de woorden van uitblinker Nico van As: "Iedereen wist dat er Snel wat moest gebeuren. Dat het zo niet kon doorgaan. Nu kwam dat er uit, want we hebben er weer eens met z'n al len voor geknokt". Zelf speelde hij een niet onbe langrijke rol in die plotselinge gees telijke wederopstanding. In de ploeg gekomen omdat Cees Verver Naam: Martin van Rhijn Club: Lugdunum Leeftijd: 34 jaar Beroep: Bouwkundige Lugdunum, debutant in de za terdagafdeling, kende een voortvarende seizoenstart maar moest de laatste wedstrijden met enkele nederlagen genoe gen nemen. Tot het afgelopen weekeinde. Toen versloeg de ploeg het Zoeterwoudse Meer burg met 1-3. Aan de basis van het (hernieuwde) succes stond Martin van Rhijn. De al eerder voor Lugdunum en UVS optre dende aanvaller nam alle tref fers van zijn team uit de Kikker polder voor zijn rekening. Driemaal scoren koint niet zo veel voor, nietwaar? "Nee, ik voetbal niet regelma tig want ik speel puur op recrea tiebasis. Bovendien, het wordt steeds moeilijker als je in de af deling speelt tegen jongens die fanatieker bezig zijn. Ik ben er dus wel heel trots op hoor, die drie doelpunten". Waarom speel je in de zater dag-één? "We hebben voor de zaterdag afdeling maar één ploeg. Mijn zoontje van negen voetbalt hier ook in de El en ik wil de hele zondag tot mijn beschikking hebben. Er is meer in het leven dan voetballen". Speelt Lugdunum nou zo hard? "Daar ben ik het natuurlijk niet mee eens. Er zullen best si tuaties zijn dat er hard wordt in gegrepen. Natuurlijk zijn de jon gens als het tegenzit wat prik kelbaarder en als je in de wed strijd de loef wordt afgestoken dan wil je je wel eens afreageren. Laat ik vooropstellen dat het bij Lugdunum weinig voorkomt. Wij willen niet ten koste van al les een overwinning behalen". Wie is jouw favoriete voet baller? "Marco van Basten. Ik ben niet zo op de hoogte van voetbal lers uit de regio. Bij Lugdunum (zondag, red.) vind ik Harm de Vos en Robert de Roo goede voetballers. Andere ploegen zie ik nooit voetballen". Wat is je favoriete uitgaans gelegenheid? "Ik ben zo rooms als ik weet niet hoe. Ik heb geen favoriete gelegenheid hoewel ik wel uit ga. Bijvoorbeeld naar' Malle Babbe. Bij het voetbal appre cieer ik vooral de gezelligheid erna. Verder heb ik geen andere hobbies. Buiten die drie doel punten ben ik geen spectaculair type om over te schrijven". aan zijn rug was geblesseerd ging hij, als 'stofzuiger' op het midden veld geposteerd, vol overtuiging voorop in de strijd. Toch was de openingsfase duidelijk voor de be zoekers. Dat kwam ook omdat Roodenburg had gekozen voor een voorzichtige aanpak. Bij balbezit van Tonegido liet de ploeg zich stee vast terugzakken tot achter de mid denlijn om pas daar met storen te beginnen. Aanvankelijk nog zonder te veel overleg zodat de bezoekers een paar maal gevaarlijk dicht bij een doel punt waren. Al na een paar minuten stormde Rob van der Tas uit een verre pass van Joost Timmer alleen af op doelman Marcel Vink die ter nauwernood redding wist te bren gen. Ook de aalgladde Meivin Tin Tjan Lin verscheen even later alleen voor Vink die opnieuw kon pareren. Een schot van dezelfde Van der Tas ten slotte werd door Van As van de lijn gehaald. Roodenburg wist daar aanvallend nauwelijks iets tegenover te stellen. Spits Marcel van der Burg streed een eenzame en ongelijke strijd te gen de boomlange en stevige cen trale verdedigers John Koole en Hans van Kempen. Pas halverwege dé eerste helft kwam er wat meer te kening in het spel van de Kooiclub, hetgeen leidde tot kansjes voor Van der Burg en Jan Kromwijk. Na de hervatting werd daalde het peil aanzienlijk. Van enige lijn in het spel van beide ploegen was nog nauwelijks sprake. De treffer van Tonegido-voorstopper Koole, na een kwartier, kwam dan ook volko men onverwacht. Uit een corner van Timmer kon hij de bal, met geen Roodenburger in de buurt, eenvoudig inknikken: 0-1. "Een rot- goal. We hebben een keeper van drie meter lang en nog kan die man bij de eerste paal vrij inkoppen", he kelde Rijsbergen het optreden van Vink, die verder overigens op een gode partij kon terugzien. Hierna bleek pas goed dat de Roodenburgers bij zichzelf te rade waren gegaan. De 'koppies' gingen dit keer niet omlaag. In plaats daar van werden de mouwen nog eens extra opgestroopt. Alleen de her sens werkten niet altijd op volle toe ren. Zoals bleek toen Van der Burg de buitenspelval omzeilde en alleen voor doelman Peter van der Laan verscheen. Hij wilde het echter te mooi doen door de sluitpost te om spelen, hetgeen falikant mislukte. Even later werd een schot van Ri chard Gottmer geblokt door Tim mer waarop de bal terugvloog rich ting middenveld. Omdat nagenoeg heel Roodenburg was opgerukt kreeg Tin Tjan Lin de gelegenheid, met Van der Tas en invaller Frank Vader naast zich, om de genadeklap uit te delen. De aanvaller koos ech ter, net als Van der Burg had ge daan, voor de verkeerde oplossing door in zijn eentje te proberen de enig overgebleven verdediger, Rob Pret, uit te spelen. Dat ging zo moei zaam dat de hoek inmiddels te moe- lijk was geworden om te scoren. Rijsbergen over deze ontsnapping: "Dat is het nou net, ik hamer er zo vaak op. Je moet blijven denken als je voetbalt. Ook bij een 1-0 achter stand moetje discipline kunnen op brengen. Er komt altijd wel een kansje". Dat 'kansje' kwam er uiteindelijk ook. Het was Duncan Alberga die de mentale wederopstanding van Roodenburg in een score tot uiting, bracht. Uit een corner van Fred Ou- werkerk kopte hij de bal een mi nuut of acht voor tijd achter Frank Dobbe: 1-1. Met een beetje geluk had Roodenburg zelfs nog de volle winst gegrepen. Invaller Robert Goodway, voor de licht geblesseer de van As, voorzag zijn solo vlak voor tijd echter niet van een pas send slot. Zijn schuiver mistte de kracht om doelman Van der Laan te verontrusten. HERMAN JOUSTRA Rijnsburgse Boys kan na de betaal de voetbalbeker ook de amateurbe ker vergeten. De reserves van eredi- visionist FC Den Haag verrasten za terdag door de eersteklasser uit te schakelen, al gebeurde dat pas na de wedstrijd via de penaltystip. In de tussenronde van het toer nooi om de districtsbeker kwamen beide teams in Rijnsburg niet tot scoren in de reguliere speeltijd. De thuisploeg moest het stellen zonder Hennie Koet, Wim Driebergen en Huug Aandewiel. Laatstgenoemde herstelt van een enkelblessure die naar verwachting enkele weken in beslag neemt. De eerste helft was nauwelijks het aanzien waard. In het tweede part ging de ploeg van trainer Arie Kurver voortvarender en vooral agressiever te werk. Die speelwijze resulteerde meteen in drie kansen voor Hans Zwaan. De lange spits miste ze alle drie. Een keer had hij de bal voor het intikken, maar de Rijnsburger knalde het leder onbe suisd en hard tegen de onderkant van de lat. In de penaltyreeks misten Dick Heemskerk (hij liep net als Jaco van Delft een boeking op) een straf schop. waarna invaller Alexander Luyk de beslissende elfmetertrap om zeep hielp. FC Den Haag 2 - dat eerder derdeklasser Leiden elimi neerde - ging zodoende op een 'goedkope' manier met de eer strij ken. Noord wijk Noordwijk had alleen in de eerste helft wat problemen met zaterdag vierdeklasser BVCB. De koploper van de zaterdageersteklasse han teerde een te laag tempo en de linies sloten slecht aan, waardoor de gas ten het spel van de thuisclub moei teloos konden bijbenen. Toen trainer John Eelman tijdens de rust (stand 0-0) zijn manschap pen naar een hoger tempo dirigeer de, was het snel gebeurd met de be zoekers uit Bergschenhoek. Peter Ruigrok opende de score voor de Noordwijkers. Timo Gerlof (2x), Ted van Berkel en Fred Luesken maakten de vijf vol: 5-0. Bij Noord- wijk werden onder anderen Geert Jan Bakker en Dick Dortmundt op de bank gehouden. Wielrenners op avontuur in Spanje SVLV-spits Steef Roodakkers wordt op de huid gezeten door Leimuidense verdedigers. Kickers i GIETER (GPD) Een vijftal Ne derlandse wieleramateurs reist deze week af naar Spanje in de hoop er een profcontract te krijgen. Plaats van bestemming is San Sebastian, de standplaats van de ploeg van Mathieu Hermans. De amateurs gaan er op uitnodiging van Her mans' ploegleider en mentor Albert Stofberg een tijdje proef draaien. De uitverkorenen zijn Richard Lup- LEIMUIDEN - Opgelucht haalde oefenmeester Anton Ma- rijt adem, na het binnenhalen van de eerste periodetitel in de zondagvierdeklasse A. Het gelijke spel tegen naaste con current SVLV (2-2) was voor Kiekers genoeg om zich na acht speelronden de sterkste te noemen. Niet op het veld, maar pas in de kleedruimte werd het succes van de jonge ploeg gevierd, uiteraard met champagne. De vorig seizoen nog in de afdeling Leiden acterende Kiekers gaf ook in de topper tegen SVLV haar visitekaartje af en is daardoor nog steeds ongeslagen. VIERDE KLASSE (zo) Al na negen minuten spelen bezorg de centrumspits Ronald de Rijk de SVLV-ers rode wangetjes. Hij schoot het leder snoeihard in de kruising en leek pardoes te scoren. Met een formidabele snoekduik wist Rob Hannaart het speeltuig echter weg te werken. Daarna ge raakte de verhouding in balans. Het van beide zijden nogal rommelige spel werd daarbij door de 22 acteurs met een tomeloze inzet gecompen seerd. De meeste lof kwam in dat opzicht toe aan SVLV-er Stephan Roodakkers, normaal spelend op het middenveld, maar wegens een blessure van John van Veen nu als gelegenheidspits opererend. Roodakkers, die op links voortdu rend zijn direkte bewaker Rob van Spijkeren te snel af was, kreeg ech ter weinig steun van zijn medespe lers. In de loop van de eerste helft was het SVLV dat het nodige initiatief zocht. De voor rust eveneens in de spits opererende Jelle Raap kwam halverwege het eerste part centime ters te kort om een door Hans Douw verstuurde pass binnen te schieten. De Leimuidense defensie bleek in die fase kwetsbaar. Bovendien liet de van Altior afkomstige keeper Ar nold Mollers geen overtuigende in druk achter. De openingstreffer viel na ruim een laf uur spelen. Een uitstekende pass van Douw (buitenkant rechts) bereikte via voorstopper Marcel van Tol de behendige Roodakkers. Deze joeg het leder vervolgens uit de draai vanaf zo'n dertig meter on houdbaar via de binnenkant paal binnen:0-l. De wakker geschudde thuisclub nam vlak voor rust het roer over. Uit een voorzet van Danny Maliepaard zag de hoog opkomende en koppen de Peter van de Hoek een prima rea gerende Rob Hannaart in de weg staan. Dat aan de andere kant Roodakkers in buitenspelpositie nog een doelpunt zag afgekeurd door de goed maar soms te lief lei dende arbiter Van de Berg, was voor de Kiekers geen reden om het hoofd te laten zakken. Integendeel, het spel werd voortdurend gedic teerd, hetgeen tot kansen leidde van Beuk (solo) en de Rijk (schot net naast. Amper twee minuten na de thee kwam de stand dan ook in even wicht bij een bliksemaktie van Dan ny Maliepaard. Die speelde eerst Marcel van Tol uit en stelde vervol gens Ronald de Rijk bij de tweede paal in staat te scoren. Met een dro ge schuiver verdween de bal achter doelman Hannaart: 1-1. Pndanks de paniekerige reactie van Corné Klaassen ("Laat ze niet komen"), waren de Voorschotenaren niet in staat het offensief te stoppen. De opgekomen Rob van Spijkeren was in de 60ste minuut vrij om aan te leggen. De bal kwam uiteindelijk voor de voeten van De Rijk, die geen genade kende. Met een droge schuiver schoof hij het speeltuig voor de tweede maal achter Han naart: 2-1. Kiekers leek op rozen te zitten, maar de vreugde was van korte dutir. Een inworp van de voor de onzichtbare Gijs Diebei ingevallen Hans van Gils, werd door Richard Zonneveld doorgekopt. De bal be landde met 'hulp' van Kicker-ver- dediger Rob van Spijkeren bij Roodakkers, die het buitenkansje niet onbenut het: 2-2. Ofschoon de slotfase nog 'koortsachtig' was, met onder meer een gevaarlijk schot van Hans Douw, kwam er geen verande ring meer in de score. "Het was een moeilijke wedstrijd. Vooral omdat sommige jongens te gespannen wa ren, kwamen we moeilijk in ons spel. Bovendien was het gemis van Carlo van Muiden een behoorlijke aderlating. Hij is een jongen die rust in de ploeg brengt", aldus de be scheiden maar gelukkige Kickers- trainer Anton Marijt. Hij wenste er ook geen doekjes om te winden: "Het succes van mijn ploeg schuilt ook in het feit dat een aantal ploe gen Kiekers behoorlijk heeft onder schat". Foreholte - UDO 0-2 Een verrassende zege voor de Oegstgeestenaren die de furieus ge- startte gastheer (spelend zonder Stan Uljee, Puck en Jan van der Voort) aardig in de tang hadden. Een solerende Werner Knets be zorgde zijn ploeg aLna drie minuten een 0-1 voorsprong. Deze werd me de dankzij het sterke optreden van Ed van Abswoude(door Nico van Rijn geen lengte te geven), en het alerte optreden van sluitpost Mi chel van Haren geconsolideerd. Na de pauze ontbrak het bij de thuis club aan overtuiging, zodat de be zoekers vrijuit konden spelen. Hoe wel Knets halverwege een ideale kans had om de marge te vergroten, was het Marco den Hollander die de 0-2 kon inkoppen, maar diens inzet werd door Frank Dofferhoff in de rebound wel keihard raak gescho ten, 0-2, waarna in de stand, on danks een gevaarlijke kopbal van Voorhouter Joost Deutekom geen verandering meer kwam. Alphen - LDWS 0-1 Ondanks goed spel van de Alphe- naren moest de thuisclub ook dit maal buigen voor de Vlietclub. Bin nen een kwartier spelen waren schoten van Piet Verlooij en Rene van Engelen te onzuiver. De handi ge Joop Tegelaar stond wel op scherp toen hij zich door Arjan Schild keurig zag aangespeeld en beheerst de 0-1 binnenschoot. Met nog een kwartier voor de pauze werd Tegelaar tot twee maal toe on reglementair gestuit, tot zijn grote woede. Navraag van de arbiter naar diens voornaam bleek aan dove mansoren gericht, waarna Tegelaar mocht vertrekken. Ofschoon LDWS na de rust met 10 man verder moest spelen, bleef Alphen met lege handen. Daarbij hadden de gasten wel de steun nodig van LDWS-kee- per Marco Kamphuis die voortdu rend onder vuur werd genomen, maar zijn handen niet verbrandde. SJZ - Stompwijkse Boys 3-1 Een gelijkopgaande derby die pas vijf minuten voor de tweede helft openbrak. Een corner van Pieter de Lange zeilde voor de voeten van Rob Retel die de bal in een keer op zijn schoen nam en heel fraai het net deed bollen: 1-0. De met veel inzet spelende bezoekers werden deson danks in de 57ste minuut op 2-0 ge- tracteerd, via een uitgespeelde aktie van Joost Vink, die werd gesteund door Michel Pieterse. Een door Rob Doelman bij de eerste paal verleng de cornerbal werd kort daarop door Walter de Kieviet achter goalie Pe ter Niek Plooij getikt: 2-1. De in de slotfase in verdrukking gebrachte thuisclub paste zeven minuten voor het einde de counter toe. Stompwij- ker Dick de Bruin beroerde het le der met de hand, waarop Marco Rotteveel de wedstrijd vanaf de stip besliste: 3-1. Docos - Meerburg 3-3 Een doelpuntrijke wedstrijd met het publiek als de grote Docos ging aanvankelijk in het of fensief, hetgeen al snel tot kansen van Rob Reizevoort, Paul Dirkse en Hans van Marwijk leidde. Het was dan ook de thuisclub die de score opende. Uit een voorzet van Edwin Klaassen wist Luc Kok te scoren: 1- 0. Luttele minuten later schoot Fred Hagenaars een goed genomen vrije trap op de vuisten van Stefan Har- teveld. In de rebound was Loek van der Wal er als de kippen bij: 1-1. Twee minuten na de hervatting moest Docos een 18-karaats treffer van Sjors van der Heiden incasse ren, toen deze bal snoeihard in de kruising joeg: 1-2. Rob Reizevoort wist de hatelijke achterstand enkele minuten later via een fraaie vrije trap weg te poetsen: 2-2. De wed strijd leek een kwartier voor tijd door Hans van Marwijk beslist te worden die een vrije trap recht streeks achter de goed keepende Peter van der Heijden schoot: 3-2. Een verbeten spelend Meerburg kwam echter een minuut later ver diend langszij dankzij een gave voorzet van Hagenaars die door de hoog opkomende Loek van der Wal (boven Van Polanen uit) werd inge kopt: 3-3. RON HOOGENDAM pes, Gerrie Takens, Tonnie Acker- mans, Pierre Duin en Ben Lamb- regts. Het is overigens nog maar de vraag of zij bij gebleken geschikt heid volgend seizoen in ook echt als beroepsrenner aan de slag kunnen. De Financiële kant van de zaak die Stofberg op stapel heeft staan, is nog niet rond. Stofberg: "Maar ik heb goede hoop dat het over een week of twee in orde is". De bedoeling is dat de ploeg van Hermans in tweeën wordt opge splitst. Stofberg: "Het blijkt makke lijker te zijn twee kleinere sponsors te vinden dan een grote". De ene ploeg krijgt Mathieu Hermans als kopman, de andere de Spaanse klassementsrenner Jokin Mujica en een andere Nederlander, de sprin ter Marcel Arntz. Hij won afgelopen week de Ronde van Australië. LEIDEN - Lugdunum en UVS hebben gisteren hun 'vrije dag' be nut voor het spelen van een onder ling oefenduel. Laatstgenoemde ploeg kwam uiteindelijk als win naar tevoorschijn uit deze buren strijd (2-4). Met het nodige geluk omdat de thuisclub een enorme hoeveelheid kansen mistte. UVS kwam in de eerste helft op voorsprong in dit duel dat al om 12 uur begon omdat Lugdunum later op de middag aanwezig wilde zijn bij de beslissende wedstrijd om de periodetitel in de derde klasse tus sen SJC en Olympia. Nico van Dam stiftte de bal fraai over Wim Eradus: 0-1. Nog voor de pauze kwam daar een tweede doelpunt bij voor de eer steklasser van Alex Leeflang die een voorzet van Gerry Jansen in kopte. Na de hervatting liep de ploeg van Ruud de Groot uit naar 0-3 door een treffer van invaller Richard On- stenk, in het veld gekomen voor de licht geblesseerde Toon Houteka mer. Het venijn van dit duel zat 'm in de staart. In de laatste minuten kwam de thuisploeg terug tot 2-3. Eerst scoorde Cees van Tongeren, even later deed ploeggenoot Harm de Vos datzelfde. Op de valreep was het echter opnieuw Leeflang die doelpuntte voor UVS en daarmee de eindstand bepaalde op 2-4 Ook zaterdagtweedeklasser Leiden verscheen het afgelopen weekeinde in de wei voor een vriendschappelijke wedstrijd. Uit tegen Scheveningen, dat een klasse lager speelt, werd het zaterdag een 3-1-nederlaag. De ploeg van Hennie Beerenfenger kwam nog wel op voorsprong in de eerste helft door een goal van Rob Bink, die bij deze gelegenheid als voorstopper speel de. Daarna was het over en sluiten voor de Leidenaars. Het werd ten slotte een verdiende winst voor de technisch vaardige thuisploeg die in de tweede helft drie maal doel puntte.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15