Bordeaux pakt de herfsttitel Moeizame winst SVV Hans Gillhaus naar Aberdeen DDR-fans: geen visum nodig Mika Iipponen scoort weer KNVB zoekt samenwerking met Belgen Ronald Koeman benut ook zevende strafschop Chekea handhaaft zich ak koploper ©VER WW =DE GRENZEN' Anderlecht nog leider ondanks eerste verlies Voetbalrellen in Griekenland PAGINA 14 l_.. MAANDAG 13 NOVEMBER 1989 ANTWERPEN (GPD) Barry Hulshoff is na afloop het duidelijkst: „Hij heeft een lange bal, dat is alles". De wat brutale kwalificatie van de trainer van Lierse SK volgt een halfuur nadat Hulshoff met zijn ploeg met 4-1 van het veld is gespeeld door twee voetballers. Een van de twee is Frans van Rooij... De vraag is actueel vanwege het nakende WK in Italië en de lange reeks van wedstrijden, die de mislukte PSV'er inmiddels bij Antwerp FC als chef op zijn naam heeft staan: hoort Frans van Rooij niet in de selectie van het Nederlands elftal? Tegen Lierse komt Van Rooij niet toe aan een nieuwe sollicitatie. Met twee vingers in de neus speelt hij de wedstrijd uit, de weerstand van Lierse mag nauwelijks naam heb ben. Van Rooij is mede verantwoor delijk voor een snelle 2-0 voor sprong. Na een kwartier verstuurt hij nog dik op eigen helft een won derschone bal over vijftig meter naar de blind weggesprintte Lehn- hoff. Die schat de pass, kijkt of kee per Rondags uit z'n doel komt en besluit dan tot een fantastische vol ley binnenkant schoen: 1-0. Vijf mi nuten later is het duel na een blun der van Rondags gespeeld. Een dag voor de derby tegen Lier se willen Frans van Rooij de belang rijkste details over zijn vertrek uit Eindhoven naar Antwerp FC maar niet te binnen schieten. „De fout is natuurlijk van twee kanten ge maakt, ik ben er zelf ook schuldig aan dat ik het bij PSV niet heb ge haald. Aan de andere kant ben ik er niet netjes behandeld. Je werd er als manneke van de eigen jeugd toch klein gehouden. Meer zeg ik er niet over. Toen ik bij Antwerp kwam, was ik gelijk de nummer één" Jan Reker, geraadpleegd als ont dekker en oud-trainer van de krulle- bol, vindt dat Van Rooij niet moet zeuren. „Frans miste dominantie, wat hij nu wel heeft. In mijn eerste jaar als hoofdtrainer begon hij in de basis, omdat Koolhof geblesseerd was. Hij speelde perfect, zestien wedstrijden op rij, maar kreeg toen een verschrikkelijke terugval. 'Ik speel ook alleen maar omdat Kool hof geblesseerd is', zei hij toen. Dat was typisch Frans. Hij keek tegen Gullit, Thoresen en Arnesen op, kroop in een hoekje als ze hem uit daagden. Later heb ik hem gezegd, dat hij het in één keer niet zou red den bij PSV en dat het beter was als hij een jaar verhuurd zou worden. Dat vond hij toen zelf ook". Thuis in Brasschaat zeurt Van Rooij verder ook niet en is hij de 'zelfbewuste prof die hij volgens Reker nu bij Antwerp is. Nuchter vertelt hij van de aanbiedingen die hjj de afgelopen jaren kreeg van 1. FC Köln en Sampdoria. Een gigan- DEN HAAG (ANP) - SW heeft zich in de topwedstrijd tegen Heracles waargemaakt als koploper van de eerste divisie. Althans, qua resul taat. De Schiedammers wonnen met 1-0 (doelpunt Van Velzen) van nummer drie. Een gelijk spel was op zijn plaats geweest. NAC handhaafde zich op de twee de plaats, door bij het jeugdige AZ een punt weg te halen: 0-0. Scheids rechter Uilenberg deelde vijf gele en een rode kaart uit. Doelman Kooistra van de thuisclub werd kort voor tijd weggestuurd, nadat hij de doorgebroken Van Gils op ontoe laatbare wijze afstopte. RBC won in een doelpuntrijk du el van Wageningen: 4-3. De neder laag van Heerenveen en het gelijke spel van PEC Zwolle waren nor maal. De winnaar van de eerste pe riode uit Friesland ging onderuit bij Telstar, 3-1. Het was het zevende verlies voor de ploeg van trainer Gritter. PEC Zwolle, vorig jaar nog in de eredivisie, speelde voor de elf de keer gelijk. tisch contract bij Strassbourg ('In driejaar was ik helemaal binnen ge weest') wimpelde hij ook al af. „Het gezicht van de Poolse trainer van die club stond me niet zo aan". Ook de trainers in Zeist overlaadt Van Rooij niet met lof. Hij neemt het Thijs Libregts kwalijk, dat die nog nooit in Antwerpen is gesigna leerd. „Michels is een keertje ko men kijken. Die zei toen dat ik niet in elke ploeg zo veel vrijheid zou hebben. Later is De Ruiter nog eens geweest. Hij vertelde me, dat hij me in de gaten moest houden voor het Olympisch elftal. Pffff, het Olym pisch elftal... Toen ben ik maar snel weggelopen. Dat is toch eigenlijk hetzelfde als wanneer PSV belt om te vragen of ik daar op de bank wil komen zitten" Eén keer droeg hij het Oranje shirt, vier jaar geleden in Italië, voor een oefenwedstrijd van het Neder lands elftal. „Ik had nummer 11. Vlak voor de aftrap werd de wed strijd door de scheidsrechter afge last. Er stond te veel water op het veld..." De vraag of hij verwacht bij de laatste 40 te zitten, kan hij moeilijk beantwoorden. Van Rooij is niet op de hoogte van het feit, dat anderhal ve maand voor het WK van Italië een lijst met 40 namen naar de Fifa moet worden gestuurd. Hij zegt een beetje ziek te worden van de vraag of hij wèl geschikt is voor selectie. „Natuurlijk kan ik mee in het Ne derlands elftal. Ik hoor zo veel flau wekul... Ik weet heus wel, dat je in het Nederlands elftal niet kunt spe len zoals ik bij Antwerp doe. Wat dat betreft ligt het spel van het Bel gisch elftal me trouwens ook beter. Maar ik vind alle discussie overdre ven, als je weet dat ik hier de afgelo pen driejaar steeds bij de beste drie Frans van Rooij: de grote spelmaker bij Antwerp. spelers van de competitie ben geko zen. Dat zegt niet alles, maar wel iets". Viscaal Een dag later speelt hij een wed strijd die ook niet alles zegt. Wel iets. Dat Van Rooij geweldig kan voetballen, was bekend. Tegen Lierse heerst hij met de allure van een record-international, stram bo ven de bal. Antwerp FC bestaat uit Frans van Rooij en de Duitser Lehn- hoff, aangevuld met negen anderen. Het Nederlands-Duitse verbond is sterk genoeg voor Lierse, dat afhan kelijk is van Eric Viscaal - ook mis lukt bij PSV - die echter kans op kans mist. Van Rooij scoort wel, uit een strafschop, veroorzaakt de penalty die Viscaal in de rebound benut en heeft alleen niks van doen met de laatste goal van Claessen. Na afloop blijkt Van Rooij niks geleden te hebben. Hij zit erbij of de wedstrijd nog moet beginnen. Oud- bondscoach Kees Rijvers, met een ruime PSV-delegatie aanwezig, kijkt sceptisch als hem naar de Oranje-kansen van Van Rooij ge vraagd wordt. „Alles hier draait om Van Rooij. Het duurt een hele tijd voordat je in een ander elftal een dergelijke positie hebt". Hij zegt het op een toon alsof Van Rooij die tijd in een echt topelftal wel nooit zal worden gegund. 13. Van der Laan 1-1.25. Houtman 2-1,42. Houtman 3-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Snoei (Sparta). EERSTE DIVISIE RBC - Wageningen 4-3 (1-1). 40. Johan Molenaar 1-0,41. Oosterhuis 1-1,53. Mario Molenaar 2-1, 54. Van der Burg 2-2. 63. Loupatty 2-3,66. Johan Molenaar 3-3,75. Van Hooydonk 4- 3. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Van Gastel, Meyer (RBC). Broeder (Wageningen). Excelsior VW 0-1 (0-1). 28. Rutten (strafschop) 0-1. Scheidsrechter: Van der Neut. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Van Bremen (Excelsior), Boere (WV). AZ - NAC 0-0. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 4600. Gele kaart: De Visser, Stroes (AZ), Den Haan, De Jong, Van den Dungen (NAC). Rode kaart: Kooistra (AZ). Telstar - Heerenveen 3-1 (0-1). 36. Dijk 0-1,46. Smak 1-1, 58. Otte 2-1, 60. Pronk 3-1. Scheidsrechter: Van Boekei. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Hommeles (Heerenveen). DS'79 - Emmen 1-1 (1-0). 26. Langerak 1-0,49. De Jonge 1-1. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 600. Gele kaart: Schaap (Emmen). Veendam - Eindhoven 2-1 (1-1). 5. Borrenbergs 0-1, 22. Jans 1-1, 54. Steenge 2-1. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Hindriks, Brouwer (Veendam), Teuben, De Leeuw (Eindhoven). Cambuur Go Ahead Eagles 1-0 0-085. Hoogma 1-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Carbo (Cambuur). SW - SC Heracles 1-0 (1-0). 8. Van Velzen 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 5500. TOPSCORERS Eredivisie I. Kieft (PSV) 10,2. Romario (PSV), Van den Brom (Vitesse), Van der Laan (Den Haag) 8. 5. Ronald de Boer (Ajax). Hoekstra (RKC), Loggie (Willem II), Berghuis (Volendam) 7 9. Winter. Fischer (Ajax), Steur (Volendam), Van Loen (Roda JC). Nielsen (FC Twente) 6. FEITEN EREDIVISIE Twee (inhaal)wedstrijden: Sparta - Den Haag, MW - Utrecht (woensdag). Aantal toeschouwers: II.000. Na dertien speeldagen* 918.507. Rode kaart: 1Na dertien speeldagen: 8.Gele kaarten: 4. Na dertien speeldagen: 238. Aantal doelpunten: 4. Na dertien speeldagen: 336. Topscorer na dertien speeldagen: Kieft (PSV) 10. EERSTE DIVISIE Negen wedstrijden, De Graafschap vrij. Aantal toeschouwers: 24.400. Na vijftien speeldagen: 416.412. Best bezochte wedstrijd: SW Heracles 5500. Slechtst bezochte wedstrijd: DS - Emmen 600. Rode kaarten: 1. Na vijftien speeldagen: 15 Gele kaarten: 18. Na vijftien speeldagen: 248. Meeste gele kaarten: AZ - NAC 5. Aantal doelpunten: 19. Na vijftien speeldagen: 406. Hoogste uitslag: RBC - Wageningen 4-3. Eerste treffer: Borrenbergs (Eindhoven) 5e minuut. Topscorer van de dag: Johan Molenaar (RBC) 2. Topscorer na vijftien speeldagen: Van Velzen (SW) 17. VRIENDSCHAPPELIJK Willem II VfL Bochum 4-2 (34)). 5. Loggie 1-0. 33. Loggie 2-0,39. Sylla 3-0, 54. Heinemann (strafschop) 3-1, 63. Ostermann 3-2, 70. Wolffs 4- 2. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 1.400. Bijzonderheid: De wedstrijd begon een half uur te laat, omdat de lichtinstalatie bij Willem II aanvankelijk niet werkte. Valleivogels (eerste klasse zaterdag) - Ajax 0-7 (0-3). Toeschouwers 2000. Voor Ajax scoorden: Roy (2), Bergkamp (3), Willems (2). Chinese nationale ploeg - Deto (eerste klasse zaterdag) 4-2 (1-1). Scheidsrechter Braamhaar, toeschouwers 500. Voor China scoorden Yong, Gang, Qiang en opnieuw Yong. De doelpunten van Deto werden gemaakt door Brandes en Schipper. Quick Boys - Feyenoord 2-3 (2-2). Scheidsrechter: Wolthuis. Toeschouwers: 3.000. Voor Quick Boys scoorde Leen van der Plas twee keer, voor Feyenoord Van Geel drie keer; waarvan een maal uit een strafschop. NEC - Laverkusen 1-3 (0-1). 39. Kree 0-148. Aafders 1-1, 65. Lesniak 1-2,80. Lesniak 1-3. Scheidsrechter Overkleeft. Toeschouwers 1200. Leverkusen spelde zonder Reinhardt, Förster en Jorginho. FC Twente - Uerdingen 3-3 (2-2). 24. Huistra 1- 0. 33. Schmidt 2-0,37. Witeczek 2-1,44. Reich 2- 2, 60. Gaasbeek 3-2,63. Hellmann 3-3. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 3000. Watervrienden Lisse kampioen LISSE - Het eerste team van de zwemvereniging Watervrienden Lisse heeft afgelopen weekeinde de tiende keer in haar nen. De wedstrijden werden in het thuisbad in Lisse gehouden. Op de tweede plaats eindigden de Zaan- de NCS-zwemcompetitie gewon- landse Watervrienden. EINDHOVEN (ANP) - Hans Gil lhaus speelt de komende jaren voor Aberdeen. De 26-jarige aanvaller vertrekt maandag naar Schotland om een contract te tekenen, dat loopt tot juni 1992. PSV en de club uit de Schotse eredivisie kwamen een transfer som van 1,8 miljoen gulden Gillhaus, die twee keer speel de voor het Nederlands elftal, ging twee en een half jaar gele den voor 800.000 gulden van Den Bosch naar PSV. Hij had vier jaar in het eerste elftal van Den Bosch gespeeld. Feyenoord toonde dit seizoen meermalen belangstelling voor Gillhaus. De transfer ketste af op de door landskampioen PSV gevraagde vergoeding van 2,1 mihoen gulden. Een delegatie van Aberdeen was deze week bijzonder te spreken over het optreden van Gillhaus bij een ontmoeting van de tweede elf tallen tussen PSV en Roda JC. WENEN (Reuter) - De politieke hervormingen in de DDR hebben ook invloed op de voetballerij. Oostduitse voetbalsupporters die woensdag in Wenen de wk-kwalificatiewedstrijd Oostenrijk - DDR in het Prater- stadion willen bezoeken, hebben daarvoor geen visum nodig. Franz Loeschnak, de Oostenrijkse minister van Binnenlandse Za ken, maakte dat zaterdag bekend. Loeschnak verklaarde, dat speciaal voor deze wedstrijd de visumplicht voor Oostduitsers twee dagen niet van toepassing is. GENEVE (SIZ) - Mika Lipponen heeft voor de tweede keer gescoord voor zijn nieuwe club Aarau. De spelers, die enkele weken geleden door de Zwitserse vereniging werd overgenomen van FC Twente, maakte het tweede-doelpunt in de wedstrijd tegen Sion, 2-1. Lipponen speelt overmorgen in Rotterdam met Finland de kwalifi catie-interland tegen Nederland. Aarau, waar René van der Gijp op een zijspoor is geraakt, staat er in Zwitserland nog niet florissant voor. De ploeg staat op de voorlaatste plaats. NOORDWIJK (GPD) De KNVB zal bij de voorbereiding op het ver blijf van het Nederlands elftal in Ita lië nauw samen gaan werken met België. De voetbalbond heeft in middels in Brugge contact gehad met een delegatie van de KB VB. Twee Belgische équipes bekeken afgelopen maand in Italië vijftig ho tels. De KNVB hoopt binnenkort van die kennis te kunnen profite- Het staat nog niet vast dat Oranje volgend jaar de tenten zal opslaan in Milanello, het vaste trainingskamp van AC Milan. De clubleiding heeft toegestemd in de komst van het Ne derlands elftal, maar de KNVB wenst eerst de loting op 9 december in Rome af te wachten. Een beslis sing of vanuit een vaste basis geope reerd zal worden of bijna dagelijks verhuisd zal gaan worden, is even eens nog niet genomen. De belangrijkste kandidaat om in Italië als 'verbindingsofficier' aan de begeleidingsstaf te worden toe gevoegd, is Paolo Taverchia. De sportdirecteur van AC Milan is bij de KNVB aanbevolen door Rijk aard, Van Basten en Gullit. Dak- en thuislozen "Zijn dat ook MENSEN ZOALS WIJ?" Reageer: Landelijk V.P.C. Anlwoordnr. 9089 3500 ZA Utrecht Tel. (030) 33.15.49 Nederlander Wilbert Suvrijn (6) neemt namens Montpellier tegenstander Jean Marc Ferratge in de heupzwaai Suvrijns club verloor met 1 -0. (foto afp; MADRID (GPD) - Real Madrid en Barcelona hebben het af gelopen weekeinde hun thuiswedstrijd op de elfde dag van de Spaanse competitie gewonnen. Barcelona versloeg zon dag Logrones met 4-2 door doelpunten van Salinas (2), Be- guiristain en Koeman (uit een strafschop). Het was de ze vende strafschop die de Nederlandse international benutte. In totaal maakte hij tot nu toe acht goals en staat daarmee achter Sanchez op de tweede plaats van de topscorerslijst. Real rekende zaterdag af met Athle- pen weekend in Spanje bloot stond het elftal van John Toshack geen dent van de Madrileense aartsrivaal PARIJS (AFP/Reuter) - Bordeaux heeft zaterdag de kroon op een uit stekende eerste helft van de Franse o o competitie gezet. Hekkesluiter Nice het duel met Caen de grote werd op de negentiende speeldag de titelverdediger. i de Nederlander John op overtuigende wijze met 3-0 i partij en de uitslag zwakke afspiegeling lijke verhoudingen i grote uitblinkers bij Real Westduitser Schuster caan Hugo Sanchez. Schuster maakte v< sinds een maand weer ting. Toshack had hem niet als laatste man geposteerd, maar liet nestelde hem op het middenveld spelen, hy ook het afgelopen Atletico, meende dat Sanchez an de werke- goed van de Spaanse velden ver- het Vveld. De bannen zou moeten worden en de waren de trainer van At. Madrid, Javier Cle- de Mexi- mente sloot zich hierbij aan door Sanchez de grootste schurk op de jor het eerst internationale voeltbalvelden te zijn opwach- van vier punten op Bordeaux, maar op naam 1 heeft de inhaalwedstrijd tegen Lammers, Monaco nog te goed. Papin was in Toulouse boekte door een doel man bij punt van Debève een knappe winning (1-0) bij Nantes en nes zich naast Sochaux en Monaco (1-0 - - - De kleine spits nam na de rust zege op Montpellier) op de derde onder Leo Beenhakker stond, beide doelpunten voor zijn reke- positie. De drie clubs koesteren Schuster kreeg zaterdag van het te- ning. Papin voert nu met de Luxem- echter nog nauwelijks kam- genvallende Athletic alle ruimte, vrijdag nog goed is weggekomen burger Robby Langers van Nice de pioensaspiraties. De achterstand k?n uitleven in sublieme bewe- met de straf die de club door de UE- Voor de nieuwe „herfstkam- pioen" scoorden de Franse interna tional Ferreri, de Westduitser Allofs topscorersranglijst en de Nederlander Den Boer. Voor treffers, Allofs was het de elfde seizoenstref fer, voor Den Boer de zevende. Marseille, dat moeizaam met 2-0 bij Caen won, heeft een achterstand nende doelpunt kwam in dat duel scoorde Tibeuf twee keer. Zout Gil y Gil strooide nog wat meer zout in de voetbalwond van Real door te verklaren dat de Spaanse kampioen met twaalf van acht punten op Bordeaux lijkt g|ng^n onoverbrugbaar. Subtopper Sochaux beging bij Toulon een misstap (1-2). Het i Saint-Etienne bleef op eigen ter- niet gemist kan worden in Lille met 2-1 de baas. Voor de Het meeste applaus kreeg even- ,,h van ov.Ajaeied Rob Witschge wel Hugo Sanchez, de Mexicaanse topscorer van Real, die het afgelo- LONDEN (Reuter) - Chelsea heeft zich zaterdag gehandhaafd als koploper van de Engelse lea gue. De club uit Londen versloeg het eveneens hoog geklasseerde Everton. Steve Clarke maakte in de 50e minuut het enige doelpunt in Liverpool. Voor Everton kwam het verlies op eigen veld hard aan. De ploeg was er op gebrand een goed resul taat neer te zetten, na de gevoeli ge nederlaag van 6-2 vorige week tegen Aston Villa. Stadgenoot Liverpool verging het niet veel beter. De nummer twee van het vorige seizoen ging onderuit bij Queens Park Ran gers, 3-2. Twee doelpunten van in ternational Barnes waren niet voldoende voor de formatie van manager Dalglish. Voor QPR scoorden Wright (2) en Falco. Het was de eerste overwinning van de Rangers in zeven weken. Arsenal volgt Chelsea op de voet. De kampioenen van het vo- - rige seizoen staan slechts een punt achter. De ploeg uit de hoofdstad versloeg zaterdag Mill- wall, 1-2. Thomas en Quinn scoor den voor de Londenaren. Norwich, dat vorige week een spektaculair duel met Arsenal let terlijk uitvocht, herstelde zich door op eigen veld Aston Villa te verslaan. De subtopper eindigde in 2-0 voor de thuisclub. Mount- field zorgde voor de openingstref fer, door in eigen doel te schieten. Nummer twee van Norwich werd gemaakt door Linigham. Saunder bereikte de koppositie van de topscorerslijst. De spits van Derby scoorde twee keer, bei de keren uit strafschoppen, tegen Manchester City. Het werd 6-0. Saunders maakte dit seizoen al tien doelpunten. Ian Rush zal niet meespelen in het elftal van Wales in de kwali ficatie-wedstrijd tegen de Bonds republiek. De aanvaller van Li verpool meldde zich gisteren af bij bondscoach Yorath. Hij kreeg zaterdag in het competitieduel te gen Queens Park Rangers, die Li verpool verloor met 3-2, last van een achillespees. Yorath heeft Rush vervangen door Iwan Roberts, spits bij twee de divisieclub Watford. Voor Wales is de uitwedstrijd tegen de Bondsrepubliek, woensdag in Keulen, het laatste duel in groep 4. Het elftal van Wales is in de kwalificatiegroep nog zonder overwinning. Rush ontbrak door een schorsing (twee gele kaarten) in de laatste thuiswedstrijd van Wales tegen Nederland (1-2). FA kreeg opgelegd. Behalve schorsing van vijf wedstrijden voor de tegen AC Milan uit het veld ge stuurde Sanchis, kreeg Real ook een boete van 200.000 Zwitserse francs voor het harde spel van zijn spelers in die wedstrijd. Volgëns Gil y Gil hadden ook Hugo Sanchez en keeper Buyo door de UEFA voor een aantal wedstrijden geschorst móeten worden. Sanchez kreeg in de wedstrijd te gen Athletic weliswaar - ironisch genoeg ten onrechte - een gele kaart, maar scoorde ook twee van de vier doelpunten van Real. Het 75.000-koppige Madrileens publiek scandeerde regelmatig zijn naam en beloonde hem na afloop met een staande ovatie. Aan de kop van de Spaanse eerste divisie verandert er niet veel. Real Madrid blijft aan de leiding met 16 punten, terwijl Bar celona door het gelijkspel van Mal-- lorca tegen Athletico en dat van Ov- ideo tegen Valencia alleen op de tweede plaats is gekomen, met een punt achterstand. BRUSSEL (ANP) - KV Mechelen wordt het FC Twente in het Belgi sche voetbal. De landskampioen speelde gisteren op de twaalfde speeldag voor de zesde keer gelijk, 0-0 in Brugge tegen Cerkel. Door de puntendeling bleef Anderlecht on danks de verrassende nederlaag te gen AA Gent (0-1) koploper. Voor de club van Aad de Mos was het het eerste verlies in de competi tie. Het elftal was zaterdag in het ei gen Astridpark onherkenbaar. Geen swingend collectief, maar elf ploeteraars, die geen raad wisten met de zeven-, soms achtmans ver dediging van AA Gent. Nilis miste een levensgrote kans, een doelpunt van Degryse werd afgekeurd we gens buitenspel. In de eerste mi nuut na de pauze sloeg AA Gent via Danny Veyt toe (0-1). KV Mechelen profiteerde niet van de nederlaag. Het zesde gelijke spel werd behaald in een teleurstel lende wedstrijd. In het Olympia-sta- dion van Brugge zagen 12.000 toe schouwers een oersaaie wedstrijd, waarin beide ploegen geen greintje risico namen. Bij KV Mechelen stonden de Nederlandse internatio nals in de basis, inclusief Hofkens en Rutjes. Club Brugge klom naar de ge deelde derde plaats door de over winning bij RC Mechelen (1-2). Ceu- lemans uit een strafschop en Farina met zijn negende competitietreffer scoorden voor Club, Krohm voor Racing. Club deelt de derde plaats met FC Antwerp, dat Lierse SK gis teren royaal versloeg (4-1). Lehn- hoff en Czerniatinsky bepaalden de ruststand op 2-0. Na de pauze hal veerde Viscaal de achterstand, waarna Claessen en Van Rooy uit een strafschop de eindstand naar 4- 1 tilden. ATHENE (AFP) - Bij rellen tijdens een voetbalwedstrijd in het Karas- kaikis-stadion in Athene zijn giste ren 21 personen licht gewond ge raakt, onder wie zes politiemensen. De incidenten vonden plaats tegen het slot van het duel tussen Olym- piakos Piraeus en Paok Saloniki. Uit beide supportersgroepen wer den voorwerpen naar elkaar gewor pen, waarna talrijke fans het veld opstormden. Even later daalde er een regen van stenen neer op toege snelde politiemensen. Acht jeugdi ge vandalen werden gearresteerd. De wedstrijd eindigde in 4-0 voor de thuisclub Olympiakos.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14