O O Lugdunum mag nog hopen SPOoRPTTV 'Een trainer wil bijblijven' Winst baat Dekker weinig Bridge Filatelie Schaken s III il III! Illillllllll J III III lilt: Vii 'MD! Dammen ZATERDAG 11 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 21 Periodetitel bij verlies Olympia LEIDEN Het zit er dik in dat het hele elftal van Lugdunum zich morgen in Noordwijk bevindt, langs de lijn bij SJC. Om de Noordwijkers aan te moedigen in hun inhaalduel tegen het Goudse Olympia. Want bij verlies van de Gouwenaren strijkt Lugdunum na een matige seizoensstart alsnog de eerste periodetitel in de derde klasse voor zich op. Olympia heeft door het betere doelsaldo ge noeg aan een gelijkspel. "Natuurlijk zullen wij onze sportie ve plicht vervullen", zegt Harrie Loerts, trainer van SJC. Bovendien hebben we zelf het nodige belang bij deze wedstrijd. Winnen we, dan doen we weer mee voor de bovenste plaatsen". Kansen in dit belangrijke duel dicht hij zijn ploeg zeker toe. "Ik schat het op fifty-fifty. Olympia draait weliswaar de laatste weken wat minder, en wij zijn compleet, maar er is nauwelijks sprake van krachtsverschil in deze klasse. De kwaliteit van de meeste ploegen is niet zo hoog. Het is veel werkvoet- bal. Lugdunum uitgezonderd, die ploeg moet het meer van combina tievoetbal hebben. Ja, dat proberen wij ook te spelen: een spelletje ge baseerd op techniek en niet zozeer op kracht". Die instelling leverde SJC tot nu toe een plaats op in de subtop. Loerts: "Door zo te spelen, lopen we verdedigend natuurlijk risico's. Zo lang we er meer inschoppen dan de tegenstander maakt het mij niet uit. We kunnen er ver mee komen, denk ik. Nee, aan een titel denk ik niet, wel aan een periodetitel". Roodenburg Een klasse hoger neemt Rooden burg het, ook al in een inhaalduel, op tegen Tonegido. Een zware klus voor de Leidenaars die de laatste tijd op zijn zachtst gezegd maar ma tig presteerden en daardoor steeds verder zakten op de ranglijst. Een sleutelwedstrijd derhalve voor de Leidenaars. "We hebben er een slechte generale opzitten", zegt trai ner Wim Rijsbergen. "Van de week speelden we met 1-1 gelijk tegen Docos". DEN HAAG - De Dekker Squash hebben met 3-2 van HSRC 3 gewonnen, maar zij moes ten toch een stapje terugdoen op de ranglijst van afdeling 2 van de eer ste divisie ten gunste van Kampong 2 dat in Warmond met 3-1 kansloos werd geklopt. Bij de Warmondse ploeg ontbrak, evenals tegen Kam pong 2, Dominique Fleur terwijl HSRC de Engelse Sue Harvey voor de laatste maal kon laten opdraven. Deze sterke speelster keert weer naar Engeland terug. Zij slaagde er echter niet in om haar afscheid met een overwinning te vieren al scheel de dat maar weinig. Liz Weare stak daar een stokje voor. Met 4-9 en 4-8 leek een twee games achterstand voor de Warmondse aanvoerster bijna onvermijdelijk. Temeer om dat Sue Harvey een uitstekende sla gentechniek demonstreerde. Maar Weare is een vechtster. Zij dwong Harvey tot een lange slagwisseling en won de service terug. Het leek niet veel uit te zullen maken omdat Harvey, die de storm voelde opko men, er met een uiterste krachtsin- spanning in slaagde de service toch weer terug te pakken. Dat kostte haar echter zoveel adem dat ze die kans om de game te winnen niet kon benutten. Weare won met 10-8 en was daarna eigenlijk al op voor hand de winnaar, 9-2 en 9-6. Vivian Aalders verloor van Sandy Huisman met 0-3 en Jacqueline Tie- bert raakte na een goed herstel te gen Renske Popma (5-9, 9-4, 9-7) het spoor bijster: 2-9 en 4-9. Mary Gillies faalde niet tegen Astrid van Leeu wen (9-4,9-1 en 9-3) waardoor Weare geen game meer mocht prijsgeven. i Dekker Squash wilden kennelijk niet bij de vrou wen achterblijven. Zij overtroffen hun eigen verwachtingen door in Warmond te winnen van de reser ves van HSRC: 3-1. Brian Wither- den was de enige die een nederlaag moest incasseren, maar hij had ook een tegenstander van enig formaat tegenover zich, Remeynse: 5-9, 5-9, 2-9. Graeham Smith maakte dat goed tegen John van Nispen: 9-7, 9- 3 en 9-3. Brielle van der Poel deelde voor Dekker de beslissende tik uit door te winnen van technisch zeer sterke Athar Khan: 7-9, 9-10, 9-8,9-1, 9-1. Conditioneel zat Khar, in de vierde game al volledig stuk. Allard van der Weerden maakte het karwei af met een winst op Michel Bosch: 5-9, 9-3, 9-6, 9-4. Met de vrouwen van LSRC gaat het niet zo best. Zij verloren van O verhout met 1-3 en dat was een ploeg waar de Leidse speelsters juist van dachten te kunnen win nen. Claire Freling won wel met 3-2 tegen Michelle Kooper. De mannen van Casino staan op de tweede plaats van de ranglijst in de derde divisie afdeling 8. HSRC 4 werd in Noordwijk met 3-1 geklopt. Kansloos. Anton Will van Zoelen won flitsend van Rigby: 9-2, 9-4 en 9-3 en Marcel Knijnenburg deed hel nog sneller tegen Pollart: 9-2, 9-2, 9- 0. Jan van Duyn gaf een game weg aan Ferguson maar kwam geen mo ment in de problemen, 9-4, 3-9, 9-1 en 9-3. Alleen invaller John Simp son moest zijn tegenstander, var der Kamp, feliciteren, 3-9,9-6,2-9, 9 5,4-9. Nodig was het overigens niet. FRANK BONTï Of die slechte generale morgen wordt gevolgd door een goede uit voering is een voorspelling waaraan de oefenmeester zich maar liever niet waagt. "Het loopt niet opti maal, maar wat kan ik daaraan doen. De trainer die in zijn eentje de spelers op scherp kan zetten, moet nog geboren worden. Beenhakker kan dat niet. En Cruijff ook niet". "De spelers moeten het zelf doen. Ik kan wel tegen ze aanpraten, ze het één en ander proberen over te brengen, maar als ze eenmaal voet ballen hangt het niet meer van mij af. Als hun instelling goed is komen de resultaten vanzelf. Dat betekent dan ze moeten meedenken en niet alleen maar hard moeten rennen". Over Tonegido wil Rijsbergen nog wel kwijt 'dat het tot nu toe goed heeft gespeeld'. "Niet leuk om mee te beginnen, na twee weken niet te hebben gevoetbald. We zul len de borst nat moeten maken, ik heb Tonegido afgelopen zondag nog gezien. Het is een fysiek sterke ploeg, met veel lange spelers. Die hebben wij niet. Het zal van ons ka rakter afhangen". Derby "Docos is een vrij complete ploeg, met veel power", zegt Meerburg- trainer Frank van Dam, vooruitkij kend naar de wedstrijd in de vierde klasse tussen zijn ploeg en de Leide naars. Tegen Foreholte (2-1-winst in de slotfase, red.), afgelopen week, vond ik ze overigens niet zo sterk. Wanneer Foreholte op de aanval was blijven spelen, hadden ze de wedstrijd nooit uit handen gege- Volgens Van Dam heeft Meer burg 'tegen elke vierdeklasser een kans'. "Krachtsverschil is er niet in deze klasse. Wel verschil in speel stijl. SVLV is vrij stug, LDWS is in dividueel goed en Docos is collec tief sterk". En Meerburg? "Aanvallen is ons kenmerk. Offensief loopt het ook goed. Alleen het overschakelen na balverlies verloopt nog niet naar wens. Dan maken we nog wel eens foutjes". Hans van Marwijk, die voor Do cos geregeld zijn goaltje meepikt, heeft wel vertrouwen in een goede afloop. "Het is alleen te hopen dat Kickers verliest, dan kunnen wij de periodetitel nog pakken". Dat Docos dat niet in eigen hand heeft 'dankt' de ploeg aan een mati ge seizoensstart. "Het elftal stond er toen nog niet, maar we zijn met de week beter gaan voetballen. De laatste zes wedstrijden hebben we gewonnen. Op de aanval, we scoren vrij veel. Verdedigen ligt ons niet Wim van Langeveld: "Hoe vul je je tijd zodat het een zinvolle training wordt?". (foto Eiien Martei WON en KNVB beginnen applicatiecursus LEIDEN - Je kunt wel een ama teurvoetbalclub trainen, diploma's hebben, maar dat wil nog niet zeg gen dat je daarom voor altijd de wijsheid in pacht hebt. Want het voetbal is onderhevig aan verande ringen, in spelstijl, tactiek. Een beetje bijscholing is dan ook nooit weg, vindt de WON, de Vakbond Van Oefenmeesters Nederland. Binnenkort start de vakbond daar om een applicatiecursus voor trai ners in het amateurvoetbal, in sa menwerking met de afdeling oplei dingen van de KNVB. "We hielden al wel af en toe spe ciale demonstraties", zegt Wim van Langeveld (52), de secretaris van de afdeling 's Gravenhage van de WON (waartoe ook Leiden be hoort), "maar de aandacht daarvoor verflauwde zo langzamerhand. Het was ook meer vrijblijvend, we no digden een bekende trainer uit die het één en ander uitlegde". De indruk bestond echter bij de WON dat er bij de vele trainers in het amateurwereldje behoefte was aan bijeenkomsten waar meer aan dacht werd besteed aan een speci fiek onderdeel van het trainen. Van Langeveld: "Een trainer wil toch ze ker bijblijven, bijleren?" Reden om te beginnen met het ontwikkelen van een cursus die in de behoefte daaraan voorzag. De nadruk hier van lag op de voorbereiding op het Van Langeveld: "Hoe moet je als amateurtrainer een elftal in el kaar zetten voor de competitie? Welke en hoe veel baloefeningen? Wat moet je doen aan looptrai ning?". De cursus die dit voorjaar op di verse plaatsen in ons land werd ge geven trok in totaal ongeveer 800 oefenmeesters. In Rotterdam, bij Sparta, kwamen 96 trainers uit de afdeling 's Gravenhage opdraven. Een enquête na afloop van de bij eenkomsten bracht echter aan het licht dat de cursus gedeeltelijk aan zijn doel was voorbijgeschoten. "De stof was volgens velen te hoog ge grepen, te ingewikkeld. Niet spe ciaal op de afdelingen gericht. En dat was nodig. Kijk, een trainer van pakweg Rijnsburgse Boys of Quick Boys heeft veel meer tijd tot zijn be schikking. Een trainer van een klein clubje heeft per week maar één of twee trainingen van een uur. Vaak is het halve team er dan ook nog eens niet. Hoe vul je je tijd dan zodat het toch nog een zinvolle training wordt?" In overleg met de KNVB, die aan vankelijk nog buiten schot was ge bleven, werd besloten de cursus een vervolg te geven. De afdeling oplei dingen van de voetbalbond droeg zorg voor het samenstellen van de oefenstof, vanuit de zogeheten 'Zeister visie' op het coachen en trainen van voetballers. De ideeën volgens deze visie, zijn sinds 1987 zijn ingevoerd in de diverse trai nersopleidingen van de KNVB. Het trainen in kleinere groepjes (vier te gen vier) neemt daarin een belang rijke plaats in. Op 20 november wordt op zes plaatsen in Nederland een begin ge maakt, onder leiding van trainers als Ab Fafié, Nico van Zoghei en Jo Bonfrère. Voor de afdeling 's Gra venhage heeft de eerste bijeen komst plaats bij Feyenoord, in Rot terdam. Deze deelcursus heeft als thema 'de wedstrijdperiode' meege kregen. "Eerst kijken wat er aan schort, nagaan wat een elftal ver keerd doet tijdens een wedstrijd. Daar de trainingen op afstemmen. Dat gebeurt tijdens de cursus niet in een voorgekookte vorm, maar aan de hand van vragen. Wat doet die speler fout, wat moet hij doen in die spelsituatie? Moet hij de bal breed leggen of juist een dieptepass ge ven? En, als de fouten zijn opge spoord, het coachen tijdens de wed strijd". Daarna staan nog twee deelcur sussen op stapel. Van Langeveld: "De problemen tijdens de winter stop. Welke oefeningen moeten worden gegeven om een elftal scherp te houden? Het laatste deel beslaat de periode aan het eind van het seizoen. Het afbouwen, het spe len van toernooien en bekerwed strijden". HERMAN JOUSTRA 11.00-13.00 EURO Snooker. 12.00-12.30 RTL V Aanvallen: quiz 12.30-13.00 RTL V: Sportretlen 13.15-18.00 BBC 1 Grandstand met voetbal,autoraces, paarderennen in Chel tenham. tafeltennis, rugby league (Enge- land-Nieuwzeeland) en uitslagen. 13.25-14.30 TV 5 Sports Loisirs 14 45-16.30 RAI UNO: Sabato Sport. 15 00-17 00 Did 3 Sport 3 extra. 18.00-18.10 Did 1 Sportschau-Teie- gramm. 18.00-18 15 BBC 1 Sport. 18.00-19.00 EURO: Bobsleeën World Cup in Altenburg. 18 10-19.20 RTL V Match. 18 15-19.00 Did 1 Sportschau: met o.a. Bundesligavoetbal. 18.30-20.30 Super: Ultra Sport: met o.a. skateboarding, mountainbiking, Thai boxing en windsurfen. 19.00-20.00 RTL Anpfiff met Bundes- ligavoetbal. 19.00-20.00 EURO: Rugby league: Enge- land-Nieuwzeeland. 19.25-20.00 Ned 2: De Heilige Koe: auto- en motorsportmagazine. 19.35-20.00 Did 3 Sport im Westen. 20.00-21.00 EURO Tenms: Open kam pioenschappen in Stockholm. 20.30-21.25 Super: Snooker 21.50-23.10 Old 2: Das aktuelle Sport studio. 22.00-22.15 BBC 1 Sport. 22 30-23.00 Ned 3 Studio Sport. 22 30-23 10 RTL V Match Extra. 22.45-23 40 BRT 2: Sport op Zaterdag. 23.00-00 00 EURO Voetbal topwedstrij den in EURO pa. 23.05-00.05 Ned 2: Veronica Sport: met bobsleeën, Australian Football. American Football, historische race Formule-I, Sport Kort en voetbal (samenvatting van de eer ste divisiewedstrijd tussen SW en Hera cles. 00.00-01.00 EURO' Paardesport: Con cours hippique in Maastricht. 01.00-02.00 EURO: Bobsleeën: World Cup in Altenburg. ZONDAG 10.30-11.00 EURO: Tennis Legends: Na- stase-Okker. 11.00-13 00 EURO: Rugby Union: Frank- rijk-Australië. 13.00-14.00 EURO: Voetbal: topwedstrij den in EURO:pa. 14.00-18.00 EURO: Tennis Open kam pioenschappen in Stockholm. 14 00-18.15 RAI UNO Domenica in: met o.a. Notize Sportive 15.00-17.10 BBC 2: Tennis: Silk Cut Mas ters voor mannen in Wembley. 15.00-18.00 BRT 2: World Cup biljarten finale driebanden in Antwerpen. 16.00-18.00 Ned 2: Indoor Jumping: Con cours hippique in Maastricht. 16.30-17.30 Super: Snooker. 17.10-18.00 BBC 2: RAC Rally 1988: compilatie. 17 10-18.10 Did 2: Die Sporl-Reporlage: met Bekervoetbal, ijshockey en handbal. 18.00-19.00 BBC 2: Rugby Special: Mun- ster-AII Blacks. Frankrijk-Australié en lei- cester-Saracens. 18.00-19.00 EURO: World Cup dressuur in Joegoslavië. 18.10-18.40 Did 1Sportschau. 18.15-20.00 RAI UNO: 90 Minuto: voet balmagazine. 18.45-19.30 BRT 1: Sportweekend. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.00-20.00 EURO" Rugby Union: Mun- door Ton Schipperheyn In een vorige rubriek kwam de nieuwe Bols bridgetip-competitie ter sprake, met als eerste kanshebber de tip van de Pakistaanse kaarttovenaar Zia Mah- mood, die uit de doeken deed waarop zijn soms onnavolgbare acties zijn geba seerd. "Een kwestie van psychologisch inzicht; ik ben zeker geen Houdini'. Zia heeft inmiddels concurrentie ge kregen en niet van de eerste de beste. Te rence Reese, een van de sterkste spelers aller tijden, heeft zich in de strijd gewor pen met en al even simpele als doeltref fende tip: 'Speel van heer-boer', vrouw tien of boer-negen sec eens misleidend de hoogste, als u met de laagste zou kun nen volstaan; soms leidt dat tot verras send succes!' Reese berijdt daarmee een van zijn bekende stokpaardjes, maar de manier waarop hij zijn ideeën presen teert is als altijd briljant. Zuid opent 2K1 (mancheforcing), noord 2Ru, zuid 2 Ha, waarna 4 Ha wordt bereikt. Noord is er niet gerust op, maar een simpele optelsom leert dat zuid tien potdichte slagen heeft. OW starten met drie ronden klaveren, de derrie Hnnr 7iiiH #8 5 3 C?10 8 4 09 7 4 2 #B65 N V 10 9 4 A, 9B9 W 0 O H 5 3 Z #V872 AH OAHV732 OA VB #10 3 getroefd. Zuid vervolgt 'met HaA en oost.... gooit HaB bij. En opeens blinkt de hebzucht in zuids ogen. Het is een paren wedstrijd en hij zal partner eens even la ten zien dat hij zelf met diens armetierige verzameling elf(!) slagen kan maken. Zuid heeft namelijk bedacht dat hij via een snit op Ha9 nu tweemaal in dummy kan komen en dus ook tweemaal kan snijden op RuH. In slag 5 volgt dus har ten naar de acht en arme zuid is down in A 10 7 V 10 4 2 H 9 5 3 OH62 08 7 3 V B 8 4 N V 10 W W U OH B 9 Z #10 7 62 A H 9 7 4 2 OV94 O A 6 5 A een niet te verliezen contract. Een ander voorbeeld (diagram 2). Zuid opent ISch, noord ISA, zuid 3Sch en noord 4Sch. West start met troef en we kijken eens naar het mogelijke spelver- loop. Zuid zal de troeven trekken in twee ronden, K1A incasseren en oversteken naar SchB. Van tafel volgt K1V en als bij oost niet de heer verschijnt doet zuid rui ten weg. •201 "Post a penny, show You car". Onder dit motto brengt de Britse post op 14 novem ber een serie kerstzegels uit, waarvan vier van de vijf zegels een bijslag hebben van 1 pence. Doel is op deze manier 1 mil joen pond bijeen te krijgen om dat be drag als kerstgeschenk te verdelen onder charitatieve instellingen. Om de keus, of men wil meedoen aan deze postale kerst actie (voor het eerst in de geschiedenis) aan de klant over te laten rust op één van de zegels geen bijslag. De kerstserie is gewijd aan de Ely ka thedraal van Cambridgeshire, die het 800-jarig bestaan viert. Op de zegels zien we de voorgevel van de kathedraal en verder details, zoals gotische en romaan- se bogen. Waarden: 15 p, 15 1 p, 20 1 p, 34 1 p en 37 1 pence. Ieder jaar heeft in Londen in novem ber een spectaculaire show plaats: de Lord Mayor's Show, de 'parade' van de eerste burgemeester van Londen, een traditie die 800 jaar teruggaat. Een serie van vijf 20p-zegels, die op 17 oktober als strook verscheen, geeft een beeld van de ze show, met op de middelste zegel de in 1757 gebouwde gouden koets van de Lord Mayor. Op de achtergrond op de verschillende zegels de Guildhall, Man sion House Square, de St. Paul kathe draal en het gerechtsgebouw. STEMPELNIEUWS - Van 17 novem ber tot en met 3 december neemt de PTT deel aan de internationale postzegelten toonstelling World Stamp Expo '89 in Washington. In verband daarmee wordt een bijzonder stempel gebruikt. Corres pondentie naar: PTT Post Filatelie, Post bus 30051, 9700 RN Groningen. Op de expeditieknooppunten Den Haag en Rotterdam wordt van 1 tot en met 29 november een stempelvlag ge bruikt met de tekst: Hoogheemraad schap van Delfland 700 jaar Water en Dij ken. Op 24 oktober zijn, zoals bekend, de eerste drie nieuwe Cour-zegels uitgege ven. Tot en met 24 hovember kunnen nog poststukken - uitsluitend voorzien van deze nieuwe zegels - ter stempeling worden opgestuurd om nog in het bezit te komen van een afdruk van de dagteke ningstempel 's-Gravenhage Vredespa leis 24.X.89. Correspondentie naar: Di recteur hoofdpostkantoor, Postbus 99130, 2500 NA Den Haag. door Rinie Kuijf Vorige week eindigde ik deze rubriek met een illustratie van de bedenkelijke vorm die Anatoli Karpov in zijn match tegen Joesopov toonde. Het slot van de door Karpov gewonnen derde matchpar tij sprak boekdelen, overigens ook over de blunderhand van Joesopov. Toch zal de Nederlandse supportersschare van Jan Timman voor de komende kandida- tenmatch tegen Karpov niet te vroeg moeten juichen. Het magere optreden van Karpov moet voorlopig nog als een incident worden beschouwd. Wel kan Timman uit dit optreden enige moed putten. Het gegeven van een slechte vorm is namelijk wel het enige houvast om hoop op een daaropvolgend uitda gerschap tegen Kasparov te koesteren. Daar houdt het immers wel gelijk mee op, Karpov blijft een speler van uitzon derlijke klasse. Om nog even op de ver gelijking tussen Fischer en Kasparov te rug te komen: een opponent van dergelij ke allure ontbrak toch in Fischer's tijd, al was de Amerikaan anderzijds wel de spe ler die van de twee de meest imponeren de scores liet aantekenen. Timman zal ondertussen op moeten passen bij zijn match tegen Karpov niet' overschaakt aan te treden. Een euvel dat m in A aiü in Pil O Ifll Oi ill \i M All IA 01 hem reeds eerder danig opbrak. De agen da van de Amsterdammer is voorlopig al weer overladen. Reeds bij de ploegen- WK in Luzern (waarover volgende week van collega Kuijf meer) kon hij de verlei ding niet weerstaan om meer partijen te spelen dan hij zich had voorgenomen. Wel schijnt Timman zich twee maanden voor de match absolute rust voor te schrijven. Het valt te hopen dat hij aan dit advies strak de hand houdt. Overi gens is Karpov op zijn beurt in tegenstel ling tot Timman weer juist de man die ter voorbereiding op een belangrijk evene ment veel moet spelen. In de periode voor de match tegen Joesopov hield hij zich rustig. Rust roest kennelijk bij hem, want het ging prompt mis. Dat Karpov het echter nog altijd kan bleek uit de laatste pot tegen Joesopov. In de diagramstelling heeft hij zich reeds stevig voordeel verworven. Pf6-d5 als laatste zet van zwart (Joesopov) kan als een dubieus nieuwtje worden gezien. Wit vervolgt met 18. Tc3-g3. Een logisch ver volg gelet op de daaruitvolgende druk op de zwarte koningsvleugel. 18Lc8-f5, 19. Ddl-h5; Lf5-h7, 20. Dh5-g4; g7-g5. 20g7-g6 sluit weliswaar de loper in, maar is toch minder dramatisch dan g7- g5. 21 h2-h4;f7-f6. 21....J7-f5 biedt nog minder perspectief. 22. h4xg5; h6xg5, 23. f2-f4; Ta8-e8? 23Kg8-h8 lijkt de scha de in de perken te houden, maar 24. Tg3- h3! resulteert toch in fraaie winstvarian ten voor wit. 24. f4xg5; f6xe5. 24Lh7- f5 leidt evenmin tot iets. Wit vervolgt in dat geval met 25. g7xf6; Lf5xg4, 26. Tg3xg4; Kg8-h8, 27. Pe5-f7 en wit wint spoedig. 25. g7-g6; Lh7xg6, 26. d4xe5; Dd6-e6, 27. Lb3xd5; c6xd5, 28. Dg4xg6; De6xg6, 29. Tg3xg6. Karpov's winst vergde nog enige tijd, maar kwam toch probleemloos in 54 zetten tot stand. door Hans Vermin 2 3 4 5 1 2 3 4 5 Bij het eerste Andreiko-Memorial toer nooi in Riga leerde ik de bekende proble mist Vadim Bulat kennen. Van zijn hand zijn de nu volgende ongepubliceerde combinaties. Ik zou zeggen maak uw borst maar nat voor deze beslist niet een voudige opgaven. Veel plezier. i ii i: i na 9 "li*" 9 6 m 9 9 91 SM H SÉ1 16 9 m 111 Ir ill B O O 9 Q; 26 9 9 I Oi o| 1 9 i o al i»i oi liiiui 10 36 0 0 IOI 1 IP 3 0 0 li f i li 46 in öi oi oi 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 0 'm o m 6 Oij ;j 9 O o 9 ;ii Q O O 16 9' 9 9 9 3 9 26 Q! L i 9 0 0 9 36 0 0 .1! 0 0 '0 P O' j O H 46 Oi

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21