KNVB vreest rellen bij sleutelinterland EBBI Verregaande veiligheidsmaatregelen Bax neemt Beneluxbeker mee uit België Burgemeesters buigen zich over 'clubkaart' Handbalsters gelijk op met Joegoslavië Van Eijsden streeft naar opwaardering AEK Athene krijgt EssoEaEae Oud-winnaar doet gooi naar Schipholloop Jakobs verlaat ploeg van Raas Challenger-toernooi ZATERDAG 11 NOVEMBER 1989 PAGINA 19 BADMINTON OPEN INDONESISCH KAMPIOENSCHAP PON- TIANAK Kwartfinales, vrouwen: Troke (Eng) - Lei (Chi) 12-11,11-6, Hua (Chi) - Coene (Ned) 11-0,11-3, Kusumawardhani (Ind) - Xiahui (Chi) 11-5,11-3, Susanti (Ind) - Van der Knaap (Ned) 11 -2, opgege- Mannen Vang (Chi) - Kurniawan (Ind) 12-15.15- 7,15-11, Guobao (Chi) - Sugiarto (Ind) 15-10,15-9, Wenkai (Chi) - B Suprianto (Ind) 15-5,15-2, J. Su- prianto (Ind) - Kusuma (Ind) 15-11,15-5. WERELDBEKER DRIEBANDEN ANTWERPEN Eerste toernooi, eerste ronde: Komori (Jap) - Willy Gijsels (Bel) 3-0 (15-7 15-7 15-9) - 1,406 en 0.741. Van Bracht (Ned) - Stroobants (Bel) 3-0 (15-11 15-6 15-5) - 1,216 en 0,611. Dielis (Bel) - Muller (BRD) 3-1 (15-7 15-4 9-15 15-7) - 1,741 en 1,233. Kobayashi (Jap) - Gilbert (Vsl) 3-0 (15-9 15- 11 15-5) - 1,607 en 0,925, Mano (Jap) - Ceule- mans (Bel) 0-3 (5-15 12-15 7-15) - 0,923 en 1,666. Bitalis (Fra) - Jef Gijsels (Bel) 3-1 (15-1310-1515- 13 15-2)- 1,037-0,026 WK MAUI Eindstand: mannen: 1 Dunkerbeck (Spa) 4.7. 2. Naish (VSt) 7.7, 3 Bringdal (Zwe) 11,0, 4 McGain (Aus) 12,7, 5 Terütehau (Nieuw Caledoniö) 26,0. 6. Bachschuster (BRD). 7 Holm- berg (Zwe) en Wylie (Aus) allen 31,0, 9 Van de Berg (Ned) 30,0. 10. Schrader (BRD) 39,0 Vrouwen: 1 Le Uèvre (Fra) 3.4, 2 Dunkerbeck (Spa) 0,0, 3 Siebel (BRD) 14,0, 4 Kendall (NZe) 15,0, 5. Van Sool.ngen (Ned) en Muller (BRD) 10,0, 7. Cochran (VSt) en Simon (Fra) 16.7, 9 Crisp (Aus) 20,0, 10. De Jong (Ned) 31,0 STOCKHOLM Kwartfinales: Wilander (Zwe/0) - Gunnarsson (Zwe/15) 6-3 6-0, Gustalsson (Zwe) - Agassi (VSt/4) 6-2 7-6 (7-4) LONDEN GP mannen, kwartfinales: Forget (Fra) - Seguso (VSt) 7-5 6-3, Chang (VSt/2) - Tsiesnokov (Sov/7) 6-3,6-4 SAO PAULO Mannen, kwartfinales: Jaite (Arg) - Mattar (Bra) 6-4,6-4, Sanchez (Spa) - Filippini (Uru) 7-6,3-6,7- LEIDEN - Met een kleine over winning op Hasselt heeft Bax de Benelux-beker veroverd. Aan de 4-2 overwinning in de thuis wedstrijd voegde het zaalvoet balteam uit Voorhout gister avond een 2-1 overwinning in Hasselt toe. Alleen in de eerste tien minu ten maakte de kampioen van Belgie het de Nederlandse titel houder moeilijk. Na een doel punt van Philip van der Straten bracht Hennie Koet de Voor- houters nog in de eerste helft op gelijke hoogte. Toen Hans van Leeuwen Bax in de tweede helft zelfs op voorsprong zette (1-2), was de strijd in feite gestreden. Hasselt drong, met de doelman als extra veldspeler nog wel sterk aan, maar zijn collega Ed Zuidhoek was niet te passeren. De beste kansen kreeg Bax zelfs, maar dat verzuimde in de slotfase meer afstand van de Belgen te nempn. UTRECHT (GPD) - De burge meesters van gemeenten met be taald voetbal gaan op korte ter mijn onderzoeken of er een 'club- kaart' op de markt moet komen. Zij baseren zich op het nieuwe re geerakkoord, waarin ruimte is ge schapen voor een partiele identi ficatieplicht. De omstreden pas jesregeling voor risicoclubs, die dit seizoen een vroege dood stierf, achten de burgemeesters niet uit voerbaar. De Vereniging van Nederland se Gemeenten (VNG) kwam gis termiddag onder voorzitterschap van Utrechts eerste burger me vrouw Vos bijeen in de Domstad om de problematiek rond het voetbalvandalisme te bespreken. Bij het overleg was ook het nieu we sectiebestuurslid van de KN VB Jan Masman aanwezig-. Hij heeft veiligheidszaken in zijn por tefeuille. Tot concrete afspraken kwamen de afgevaardigden niet, de burgemeesters wachten af tot de KNVB met een pakket veilig heidsmaatregelen voor de dag komt. Masman beloofde daarmee volgende week in de openbaar heid te treden. Veel geduld hebben de burge meesters niet meer. Het wordt de hoogste tijd dat de KNVB zelf met een totaalpakket op de prop pen komt, menen zij, omdat de kosten die verbonden zijn aan het gladjes laten verlopen van een ri sicowedstrijd de pan uit rijzen. "Het is logisch dat de organisator van een evenement het uiterste moet doen om calamiteiten te voorkomen", wijst mevrouw Vos op de verantwoordelijkheid van de voetbalbond. "Maar we ver trouwen op de belofte van de heer Masman. Het is duidelijk dat alle clubs zich vervolgens ook dienen te houden aan de gemaakte af spraken. Anders zou dat verstrek kende gevolgen kunnen heb ben". De Utrechtse burgemeester doelt op een situatie, waarin het verbieden van wedstrijden meer regel dan uitzondering wordt. "En dat kan de bedoeling niet zijn". ROEROS (ANP) - De Neder landse handbalsters hebben op de derde dag van het toernooi om de Polar Cup in Noorwegen opzien gebaard door het veel sterker geachte Joegoslavië bij te houden. Bij rust keek Oranje weliswaar nog tegen een achter stand aan van 10-13, maar in de slotfase werden de Joegoslavi- schen, vierde bij de Olympische Spelen van Seoul, achterhaald: 22-22. De selectie van bondscoach Ton van Linder, die het de laatste wedstrijden tegen Jong Noorwegen en de DDR moet doen zonder Monique Geitz die gisteren naar de Canarische Ei- landen terugvloog wegens com petitieverplichtingen met haar Spaanse club Vifirehati, keek bijna de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan. Hét Nederlandse team, een juiste mixture van ervaring en aanstormend talent, trad Joego- ZUERICH (ANP) De tuchtcommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft de Griekse kampioen AEK uit Athene voor een jaar uitgesloten van deelneming aan de Europese bekertoernooi en. De Grieken kregen de straf als gevolg van de ongeregeldheden met supporters in de tweede wedstrijd tussen AEK en Olympique Marseille op 1 november in de Griekse hoofdstad. De tweede wed strijd eindigde in gelijkspel (1-1). Omdat Olympique de eerste ont moeting met 2-1 had gewonnen, werden de Grieken uitgescha keld. Volgens de tuchtcommissie is de maatregel genomen omdat de mis dragingen van het publiek ernstig waren en AEK daarvan de conse quenties moet dragen. Voor de wed strijd had het publiek zich reeds misdragen ten opzichte van Olym pique. De spelers moesten een half uur wachten voordat zij bij het sta dion de bus konden verlaten. Griekse supporters omringden de bus en wierpen met aanstekers, munten en plastic flessen. Hetzelfde gebeurde toen de scheidsrechter en de grensrechters het veld betraden. De Oostenrijkse scheidsrechter Kohl werd aan een dij geraakt door een fles en het trio was gedwongen terug te gaan naar de kleedkamer. Vlak voor het be- ginsignaal was vuurwerk op de tri bunes afgestoken dat zoveel rook verspreidde dat de aftrap drie minu ten moest worden uitgesteld. Door allerlei ongeregeldheden moest de wedstrijd bovendien driemaal wor den onderbroken. Bovendien moest de politie twee keer worden gevraagd in te grijpen omdat het pu bliek bleef doorgaan met het wer pen van voorwerpen naar het arbi trale trio en de Franse spelers. AEK is de tweede club die dit sei zoen wordt uitgesloten. Eerder strafte de UEFA Ajax met twee jaar uitsluiting, een straf die na beroep werd teruggebracht tot één jaar. Partizan Belgrado, dat FC Gro ningen in de strijd van de bekerwin naars uitschakelde, moet voor de slavië in de met 800 toeschou wers gevulde sporthal van Róros tegemoet met twee cirkel loopsters in de personen van Ur sula Dekeling en Diana Mouton. De kleine nadelige marge werd in de slotminuten teniet gedaan nadat Joegoslavië op 20-22 een. strafworp had gemist. Carla Kleintjens, met acht treffers topscorer, schoot in de navolgende Nederlandse aanval wel raak. Mouton miste vervol gens ook van de zevenmeter- streep, maar Dekeling zorgde met haar enige doelpunt van de avond alsnog voor het gelijk spel. tweede maal dit seizoen zijn thuis wedstrijd op een terrein spelen, dat hemelsbreed 300 kilometer van de Joegoslavische hoofdstad is verwij derd. In de eerste ronde was dat Partizan ook al overkomen naar aanleiding van gebeurtenissen in het afgelopen seizoen. De UEFA legde de straf opnieuw op wegens het herhaaldelijk wer pen van vuurwerk, het gooien van een fles en het binnendringen van het speelveld door een supporter in de wedstrijd tegen Groningen op 1 november (3-1). Partizan moet we gens het onsportieve gedrag van de ploeg bovendien een boete van 3000 Zwitserse franken (ongeveer 4000 gulden) betalen. De speler Goran Milojevic werd voor drie wedstrij den geschorst. Real Madrid werd door de com missie veroordeeld tot het betalen van een boete van 200.000 Zwitserse franken (ruim 270.000 gulden) we gens grof spel in de wedstrijd tegen AC Milan. De boete viel zo hoog uit omdat Real Madrid zich al eens eer der aan een dergelijk vergrijp had schuldig gemaakt. Manuel Sanchis werd wegens handtastelijkheden ten op zichte van een tegenstander voor vijf wedstrijden uitgesloten. Fors De tuchtcommissie deelde nog twee forse boetes uit. Paris St.Ger- main moet 100.000 Zwitserse fran ken betalen omdat toeschouwers op 18 oktober in Parijs voor de wed strijd de spelersbus van Juventus met voorwerpen hadden bekogeld en beschadigd. Juventus kreeg een geldstraf van 25.000 Zwitserse fran ken omdat Italiaanse supporters tij dens de wedstrijd vuurwerk op het veld gooiden. Dat leidde tot rook ontwikkeling en vertraging van de ontmoeting. Zaragoza (Spa) moet 100.000 Zwitserse franken op de rekening van de UEFA overmaken als straf omdat de formatie met een totaal negatieve instelling op 1 november de wedstrijd tegen Hamburger SV speelde. Jose Luis Chilavert, de doelman van Zaragoza werd voor acht wedstrijden uitgesloten we gens onsportief gedrag en een po ging de scheidsrechter aan te val len. t/ Cy EERSTE DIVISIE PEC Zwolle - Helmond Sport 0-0 Scheidsrechter Reygwart. toeschouwers I A 1500 Gele kaart: Smook (PEC) ryrk OT"V*OT O lo /I I QV vriendschappelijk De Graatschap - FC Groningen Ik\j\ Mil" O LI CLL CtLo -L~\. I CIA 2-1 (0-0) 75 Langeler 1-0, 77 Langeler 2-0, 79 Eykelkamp 2-1. Scheidsrechter Lammers, toe schouwers' 600. Netten moeten het Feyenoord-stadion veiliger maken tijdens de W K-kwalificatiewedstrijd Nederland-F inland. ROTTERDAM (GPD) Bevreesd, liet Jan Masman weten, is hij niet voor rellen bij Neder- land-Finland, "maar ik zou wel opgelucht zijn als alles voorbij is". De vice-voorzitter van het bestuur betaald voetbal, met in zijn portefeuille veiligheidszaken, verzocht de suppor ters van Oranje gisteren om begrip. "Het is een onaangenaamheid die ons spijt, maar wij zijn helaas gedwongen om verregaande veiligheidsmaatregelen te nemen". Nederland-Finland, WK-kwalifica- tie-interland, woensdag in Rotter dam. Daar, in de Kuip van Feye- noord, moet Oranje over vier dagen het ticket voor Italië veilig stellen. Maar met de bommen bij Ajax- Feyenoord, de staven bij Ajax- Austria Wien en twee jaar geleden het bomincident bij Nederland Cy prus in gedachten, vreest de KNVB die ene gestoorde geest, die alle zoe te dromen met een daverende klap in rook kan laten opgaan. Want telt het Legioen woensdag avond ook maar één kwaadwillige, dan kan het Nederlands elftal de WK-eindronden wel vergeten. De FIFA heeft ons land na alle suppor tersellende van de laatste tijd op de korrel en zal niet aarzelen met harde straffen in geval van nieuw voetbal vandalisme. Vandaar dat Nederland-Finland, waarbij slechts 400 Finse suppor ters worden verwacht, als een risi cowedstrijd zal worden behandeld. En vandaar ook die verregaande veiligheidsmaatregelen, die scherp er zullen zijn dan ooit bij een voet balwedstrijd in ons land, waarvoor Jan Masman zich al bij voorbaat ex cuseerde. Hoe ver de maatregelen precies zullen strekken, bleef gisteren on duidelijk. Op de KNVB-persconfe- rentie in Rotterdam - aanvankelijk bedoeld als presentatie van het boek 'Koning Voetbal, honderd jaar KNVB' en van de nieuwe co-spon sor Croky Chips - was, hoewel aan gekondigd, geen vertegenwoordi ger van de Rotterdamse politie aan wezig. De Hermandad van de Maas stad belegt maandag een eigen pers conferentie. Masman: "De samenwerking met de Rotterdamse politie verloopt uit stekend. Uiteraard weet ik welke maatregelen de politie gaat treffen, maar ik ga daar niet verder op in". De burgemeester van Assen liet nog wel doorschemeren dat hij in het overleg met de Rotterdamse politie gebruik heeft gemaakt van het draaiboek van de Asser TT. "Voor zover ik dat in mijn hoofd heb zit ten, maar daar twijfel ik niet aan". In detail wilde Masman niet treden. "Dat behoort tot de verantwoorde lijkheid van de politie". Kosten De veiligheidsmaatregelen die de KNVB heeft getroffen, kosten vol gens Rob de Bakker ruim een ton. "En misschien nog wel meer, ik heb het nog niet opgeteld", aldus de vei ligheidsfunctionaris van de hon derdjarige. De Bakker liet verder weten dat het doorberekenen van de Rotterdamse politiekosten aan de KNVB niet aan de orde is ge weest en dat de genomen veilig*- heidsmaatregelen dinsdag met FI- FA-waarnemer Rothlisberger zul len worden doorgenomen. De Zwit ser arriveert die dag in Rotterdam. De Bakker zal Rothlisberger dan van de volgende punten op de hoog te stellen: de capaciteit van het stadion is van 54.000 toeschouwers terugge bracht tot ruim 49.500. in de twee staanvakken worden niet meer dan 1000 mensen toegela ten; normaal is dat 3000 per vak. fouillering bij de ingangen van het stadion zal, met ondersteuning van handdetectoren, zeer intensief zijn. de controle op entreekaartjes zal eveneens zeer scherp zijn. de bestaande video-installatie van het Stadion Feyenoord wordt uitge breid met tien extra camera's voor een nog betere registratie van even tuele calamiteiten. achter de doelen worden over de volle breedte van het veld demonta bele netten geplaatst met een hoog te van zeseneenhalve meter. in het stadion wordt geen alcohol geschonken. mensen die in kennelijke staat ver keren zullen het stadion niét bin nenkomen. Nieuwe namen op scheidsrechterslij st ZEIST (ANP) Mario van der En- de en Hans Reygwart zijn nieuwe Nederlandse namen op de interna tionale scheidsrechterslijst. Dat blijkt uit de voordracht die de KN VB heeft gedaan. Van der Ende (33) en Reygwart (40) moeten de plaat sen van Chris van der Laar en Wim Egbertzen innemenDe wereldvoet- balorganisatie mofét de voordracht nog goedkeuren. LEIDEN - Wie de Schipholloop ooit op zijn naam heeft geschreven, komt alleen terug voor een nieuwe overwinning. Henk Bronswijk is de enige oud-winnaar van de 61 kilo meter lange ronde om de Haarlem mermeer, die het heeft aangedurfd zich van tevoren in te schrijven voor de twaalfde editie van de superma rathon, die morgenochtend om 9.30 uur vanaf het sportcomplex De El zenhof op de luchthaven Schiphol van start gaat. Een andere specialist, Henk van Hoek, neemt alleen deel als hij er ze ker van is dat hij de Schipholloop kan winnen. De winnaar van 1983, 1985 en 1987 wacht dan ook tot het laatste ogenblik met inschrijven. Hij zou dan de opvolger worden van Jan Oijen, die de verzamelde con currentie vorig jaar te vlug af was. Oijen, ook winnaar in 1986, ont breekt morgen vanwege een blessu re op het appèl. Onder de negentig atleten die zich tot nu toe hebben aangemeld bevinden zich organisa tor Ad Ulijn (De Zilk), die voor de twaalfde keer deelneemt, en Arie van der Vlist en Wim van Vliet van de AV Holland. Bij de vrouwen is Netty Saive uit Veldhoven de bekendste van dege nen die zich al hebben ingeschre ven. Haar reputatie dankt zij niet al leen aan haar overwinning in 1986, maar ook aan een ongeluk tijdens de Schipholloop van 1987, dat haar toen afhield van een zekere zege. Zelfs een jaar later kampte Saive nog met de naweeën van de onzach te aanraking met een auto, maar dit jaar gaat de Brabantse weer voor de overwinning. De inschrijvers op de wedstrijd dag zelf meegerekend verwachten de organiserende atletiekverenigin gen Holland Leiden en Haarlem mermeer ongeveer 120 deelnemers. Onder hen bevinden zich atleten uit Belgie, Frankrijk en de Bondsrepu bliek maar vooral veel veteranen. Ook voor rolstoelatleten staat de wedstrijd open. GRONINGEN (GPD/ANP) - De wielerprof Gert Jakobs gaat de ploeg van Jan Raas (nu nog Super- Confex, straks Buckler) verlaten. Het contract is per 1 november ont bonden, nadat Jakobs daarop, in sa menwerking met zijn zakelijk advi seur Andre Boskamp, had aange drongen. Van harte is Raas niet akkoord ge gaan met het vertrek van zijn 25-ja- rige meesterknecht van Drentse ori gine, die drie jaar in dienst van Su- perCongex heeft gereden. Het duo Jakobs-Boskamp moest via de juri dische weg het ontslag bevechten. Boskamp: "Raas wilde uiteindelijk wel inzien dat Jakobs zich zowel in sportief als in financieel opzicht aanzienlijk kan verbeteren". Volgens Boskamp is Jakobs een veelgevraagd waterdrager. Hij heeft aanbiedingen van vier ploegen, twee van Nederlandse en twee van buitenlandse signatuur. In eigen land gaat het om Panasonic en PDM, waar respectievelijk Gert-Jan Theunisse een Erik Breukink din gen naar Jakobs' gunsten. Gisteren hadden Jakobs en Boskamp een ge sprek met Post (Panasonic). Een be slissing wordt volgende week geno men. Boskamp: "We gaan alles eerst nog even rustig op een rijtje zetten en dan beslissen we". De wielerploeg van Jan Raas heeft er gisteren een nieuwe renner bijge- kregen. Marco van der Hulst, die in Spaanse dienst was van de formatie waarvoor ook Matthieu Hermans reed, tekende een contract voor één jaar. De 26-jarige Haarlemmer Van der Hulst gaat zijn vijfde jaar als wieler prof in. Johan van der Velde heeft een contract getekend bij de Spaanse ploeg van sprinter Mathieu Her mans. De Brabander, die er afgelo pen seizoen bij achtereenvolgens TVM en Carrera helemaal niets van terecht bracht, kwam via zijn ment or Rini Wagtmans in contact met de Spanjaarden die in de Nederlander een assistent van Hermans zien. Van der Velde wil deze (laatste) kans met beide handen aangrijpen, getuige het feit dat hij nu reeds de voorbereiding op het seizoen 1990 is gestart met het deelnemen aan veld- ritten. Spakenburg-Fey enoord woensdag 13 december SPAKENBURG (ANP) - De KN- VB-bekerwedstrijd Spakenburg - Feyenoord, die oorspronkelijk op 9 december in Spakenburg zou plaatsvinden, is verplaatst naar de Kuip en wel naar woensdagavond 13 december (aanvang 20.00 uur). De burgemeester van Spakenburg gaf geen toestemming de wedstrijd in zijn gemeente te spelen. VALKENSWAARD (GPD) Piet van Eijsden heeft weer grootse plannen. Of eigenlijk: nog steeds. De directeur van het zogeheten Challenger-toernooi in Valkenswaard, dat maandag aan zijn vier de editie begint, liet gisteren weten het nu nog met 75.000 dollar gedoteerde evenement in de toekomst flink te willen 'opwaarde ren'. "In 1991 ben ik van plan te gaan werken met een prijzengeld van 150.000 a 200.000 dollar", aldus de Hilversummer. De lokatie zal dan wel moeten ver anderen. "De Valkencourt-hallen zijn voor een .toernooi van een der gelijke omvang te klein. Eigenlijk was het plan om volgend jaar al naar de Evenementenhal in Eindhoven te verhuizen. Maar die is dan nog niet klaar. Ik geloof dat ze net de eerste spade in de grond hebben ge zet. De vijfde editie zal dus ook hier in Valkenswaard plaatsvinden", gaf Van Eijsden te kennen. Het toernooi, dat in 1986 als een liefhebberij van de uitbater van de Valkencourt-hallen Pieter Bnig- genwirth begon, blijkt dus toch le vensvatbaar te zijn. De overdracht aan Van Eijsden, vorig jaar, heeft het 'couveuse-kind' in elk geval goed gedaan. Voor de vierde afleve ring meldde zich een hoofdsponsor (Peugeot), die voorlopig een éénja rig contract tekende maar een optie op de komende drie edities heeft. "Indien Peugeot doorgaat, blij ven we zeker in Eindhoven", beken de Van Eijsden, die ook door de ge meente Maastricht is benaderd. "Maastricht wil graag een groot ten- nisevenement. Maar de sponsors voelen weinig voor een verhuizing naar Zuid-Limburg. Dat is voor de meeste bedrijven geen Nederland meer. Tevens kom ik dan in de knoei met Jumping Maastricht". Over twee jaar zal Eindhoven dus zeer waarschijnlijk op de Challen- ger-kalender verschijnen. Dan viert multinational Philips overigens ook het honderdjarig bestaan. Hetgeen Van Eijsden zeker zal onthouden. Afgelast Voorlopig heeft de patron van het Melkhuisje het te druk met Val kenswaard 1989 en 1990. Komend jaar stijgt het prijzengeld naar hon derdduizend dollar. Van Eijsden: "Ik heb de indruk dat de ATP (de spelersvakbond, red.) de Challen- ger-toernooien steeds meer gaat steunen. Deze evenementen heb ben het op het ogenblik financieel gezien niet gemakkelijk. In West- duitsland zijn er al twee, te weten Munster en Munchen, afgelast." "Door de nieuwe opzet die de ATP volgend jaar hanteert, krijgen de organisatoren van Challengers' het sowieso gemakkelijker. Spelers die op de wereldranglijst tussen de veertigste en tachtigste plaats staan, komen dan vanzelf. Ze heb ben de punten namelijk hard nodig. Nu durven ze nog tienduizend dol lar te vragen". Van Eijsden denkt er dan ook niet over om de vierde en laatste 'wild card' aan iemand als Jan Gunnars son, die eerder deze week in Stock holm Boris Becker versloeg. "Wat financiën betreft, heeft Gunnarsson het een beetje hoog in zijn bol. Ik ben niet bereid daarop in te gaan. De vierde 'wild-card' gaat waar schijnlijk naar een Westduitser". Eerder kregen Patrick McEnroe, de broer van John, Tom Kempers en Christian Feenstra een rechtstreeks toegangsbewijs voor het toernooi. Met Tom Nijssen meegerekend staat het aantal deelnemende Ne derlanders nu (voorlopig) op drie. Van Eijsden had ook nog graag Paul Haarhuis en Mark Koevermans ver welkomd, maar het tweetal gaf de voorkeur aan een trip naar Brazilië. "Dat heeft me teleurgesteld", gaf Van Eijsden te kennen. "Vooral Haarhuis had ik hier verwacht. De Valkencourt is toch zijn thuisha ven". Michiel Schapers verschijnt overigens wel in Valkenswaard, maar zal alleen aan het dubbelspel- toernooi deelnemen. Het deelnemersveld ziet er als volgt uit: 1Dan Goldie (VSt), 2. Eric Jelen (WD1), 3. Darren Cahill (Aus), 4. Karel.Novacek (Tsj), 5. Alex Anto- nitsch (Oost), 6. Mark Woodforde (Aus), 7. Jens Wöhrman (WD1), 8. Martin Strelba (Tsj), 9. Tom Nijssen (Ned), 10. Michael Stich (WD1), 11. Olivier Delaitre (Fra), 12. Eric Wino- gradsky (Fra), 13. Thomas Hogstedt (Zws), 14. Christian Saceanu (WDi), 15. Milan Srejber (Tsj), 16. Udo Riglewski (WDI), 17. Marian Vajda (Tsj), 18. Chris Bailey (Eng), 19. Mar kus Zoecke (WDI), 20. Steve Guy (NZ1), 21. Paul Vojtisek (WDI), 22. Ricki Osterthun (WDI), 23 Patrick McEnroe (VSt), 24. Tom Kempers (Ned), 25. Christian Feenstra (Ned). Daarbij komen nog vier spelers uit het kwalificatie-toernooi. STOCKHOLM Magnus Gustafsson viert zijn overwinning op Andre Agassi uitbundig. Met 6-2, 7-6 plaatste de Zweed zich voor de halve finale van de open tenniskampioenschappen van Stockholm. (foto ad

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19