'Uitzettingen van Tamils rechtmatig' Opnieuw luchtbrug voor hartpatiënten 'Groei wereldbevolking beperken' Een stijlvol knokkende vechtjas BovenIJ Ziekenhuis wil eerste hulp sluiten 'Euthanasie comapatiënte mag in ander verpleeghuis VRIJDAG 10 NOVEMBER 1989 AMSTERDAM (ANP) - De uitzetting van zes Tamils naar Sri Lanka op 10 juni 1988 door de rechtbank was rechtma tig. Dit heeft het gerechtshof in Amsterdam gisteren be paald. De advocaten van het zestal, mr. N. Vermolen en mr. T. Spijkerboer, hebben verklaard tegen de uitspraak in cas satie te zullen gaan. DEN HAAG (GPD) - Voor het eerst sinds drie jaar gaan volgende week weer hartpatiënten naar het buitenland om daar geopereerd te worden. De patiënten zullen wor den geholpen In het Londense St. Anthony's Hospital. Deze lucht brug is volgens de Stichting Neder landse Hartpatiënten weer noodza kelijk, omdat minstens 2500 men sen langer dan drie maanden op wachtlijsten van Nederlandse zie kenhuizen staan. Die termijn noemt de stichting "onaanvaardbaar". De verzekeraars hebben gister middag overigens overleg gevoerd met twaalf betrokken ziekenhuizen over uitbreiding van het aantal hart operaties. Het overleg heeft voorals nog niets opgeleverd. De twaalf zie kenhuizen vinden het aanbod van de verzekeraars te mager; zij stap pen nu naar het ministerie van WVC om daar een grotere uitbreiding te bewerkstelligen. Volgens voorzitter S. Weijers van de Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen was aangeboden 20 miljoen gulden extra uit te trekken om in 1990 het aantal hartoperaties met 700 te»verhogen tot 11.500. En bovendien het aantal zogenaamde dotterbehandelingen met duizend te verhogen tot 6500. De ziekenhui zen vinden de voorgestelde uitbrei ding echter ontoereikend om de problemen aan te pakken. Het Catharinaziekenhuis in Eind hoven zette onlangs de dotterbe handelingen zelfs stil, omdat het niet meer zelf voor de kosten wilde Het hof verklaart in zijn arrest dat onaannemelijk is geworden dat de zes Tamils "in Sri Lanka te vrezen hebben voor onmenselijke of verne derende behandeling, vervolging wegens politieke of godsdienstige overtuiging, nationaliteit dan wel wegens het behoren tot een bepaald ras of tot een bepaalde sociale groep". Het hof haalt in zijn vonnis verder aan dat de UHNCR (United Nations High Commisioner for Refugees) een terugkeer-programma voor Ta- Menselijke snuffelaars moeten stank gaan meten ROTTERDAM (ANP) - De Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond gaat bekijken of het zinvol kan zijn in de Rijnmond regio een net van menselijke stanksnuffelaars in te stellen. Op die wijze is het in ieder geval mogelijk om exacter in kaart te brengen hoe de stank in een be paald industriegebied toe- of af neemt dan nu het geval is met de klachtenregistratie bij DCMR. Dat bleek gisteren in de com missie milieuzaken uit de Rot terdamse gemeenteraad, waar stankdeskundige R. Mijnders van DCMR een inleiding hield over stankbeleving. Op het moment beschikt DCMR alleen over de registratie van de klachten van bewoners van het Rijnmondgebied. In de aantallen geregistreerde klach ten zitten echter grote schom melingen, die nauwelijks ver klaarbaar zijn. "In theorie is het zelfs mogelijk dat er bij minder stank toch meer klachten bin nenkomen", aldus Mijnders. Mijnders wijst er echter op dat de kosten van een net van men selijke stanksnuffelaars vrij groot zijn. Er is naar schatting een miljoen gulden nodig om een dergelijk net in de Rijn- mond-regio op te zetten, waarna het in stand houden ervan nog eens enkele tonnen per jaar Ring De Harriët Freezerring, een jaarlijk se prijs van het feministische maandblad Opzij, wordt dit jaar toe gekend aan de twee oprichtsters van de Stichting DES-Actiegroep, Anita Direcks (32) en Ellen 't Hoen (29) wegens de "bewustmakende en emanciperende invloed" van hun werk. De onderscheiding wordt vrijdag 15 december in de Nieuwe kerk in Amsterdam uitgereikt. Leijnse De PvdA-fractie in dé Tweede Ka mer heeft gisteren de sociaal-ec misch specialist dr. F. Leijnse geko zen tot nieuwe vice-fractievoorzit ter. Leijnse wordt tweede mai der de nieuwe fractieleider drs. Th Wöltgens, die partijleider en nieuwe vice-premier alsmede minister van financiën W. Kok is opgevolgd. Kok heeft de fakkel maandag al aan Wöltgens overgedragen. Kanker Het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in Amster dam is op losse schroeven komen te staan. Het onderzoek zou op 1 de cember van start gaan, maar de ze ven Amsterdamse ziekenhuizen hebben inmiddels laten weten dat ze om financiële redenen niet mee doen, hetgeen het doorgaan van het project uiterst onzeker maakt. Heroïne De politie heeft woensdagavond en in de nacht van woensdag op don derdag bij invallen in woningen in Amsterdam, Apeldoorn en Huis ter Heide 18 kilo heroïne met een straatwaarde van ongeveer twee miljoen gulden in beslag genomen. In tien plaatsen heeft de politie 16 personen aangehouden. Zwakzinnigen De directeur-generaal welzijn van het ministerie van WVC, mr. J. Ri- chelle, heeft gisteren op het congres "Zwakzinnigenzorg niet voor niets" in Utrecht de vooruitzichten voor verdere uitbreiding van de capaci teit van de zorg voor geestelijk ge handicapten gunstig genoemd. Hij verwees daarbij naar het regeerak koord CDA-PvdA waarin de, voor 1990 al uitgetrokken 35 miljoen ex tra nog eens is verhoogd met 110 miljoen plus 100 miljoen voor het wegwerken van wachtlijsten in de zwakzinnigenzorg en de verpleeg huizen. opdraaien. De VNZ vindt dat de helft van de duizend extra dotterbe handelingen kan woren verdeeld over de algemene ziekenhuizen, die de laatste tijd veel meer opereerden dan was afgesproken. Dat de wachttijden in Nederland se ziekenhuizen, te lang zijn en tot grote risico's leiden, onderschreef het hoofd van de hartafdeling van het Zwolse Ziekenhuis Weezenlan- den. In VARA's Achter het Nieuws zei hij gisteravond dat hartpatiën ten er "nagenoeg alleen tussenko men als ze acuut behandeld moeten worden". Als voorbeeld noemde hij een hartpatiënt die woensdag werd binnengebracht en "helaas zonder dat we iets voor hem konden doen, is overleden". De man wachtte al ze ven maanden op een operatie. Botulisme NIJEMIRDUM (ANP) - Bij een vee houder in het Friese Nijemirdum zijn de afgelopen weken elf koeien gestorven als gevolg van botulisme. Volgens veearts G. Zimmer van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Drachten hebben de koeien waar schijnlijk kleine restjes van kippe- kadavers gegeten waarin de bacte rie voorkwam. De ziekte, botulisme D, is niet gevaarlijk voor mensen. Er bestaat ook geen gevaar voor be smetting. De resten van de kippen- kadavers zaten in mest die afkom stig was van mesterijen in de omge ving van Sondel. mils heeft waarbij tot februari van dit jaar zo'n 25.000 Tamils naar Sri Lanka zijn teruggekeerd en zelf standig nog eens 11.000 Tamils zijn teruggekeerd. Volgens het hof mag worden verwacht dat dit jaar nog vele duizenden Tamils zullen terug keren zodat "het redelijkerwijs on denkbaar is dat daar sprake een zo ernstige situatie dat van deze minderheidsgroep niet zou kunnen worden gevergd dat hij naar dat land terugkeert". Volgens de advocaten van het zestal zijn de overwegingen van het hof "zo oppervlakkig dat het niet mogelijk is deze serieus te nemen". Volgens Spijkerboer en Vermolen is het hof onvoldoende ingegaan op hun argumenten over de verslech tering van de situatie op Sri Lanka. "Het dodental ligt daar nu rond de 1000 per maand. De zeer ernstige si tuatie heeft er toe geleid dat inmid dels een nieuwe vluchtelingen stroom vanuit Sri Lanka naar India op gang is gekomen", aldus de ad vocaten die bij het terugkeer-pro gramma van de UNHCR hun twij fels hebben. Volgens het tweetal heeft het hof een aantal Tamils onterecht hoop gegeven door in een tussenuit spraak op 25 mei om meer informa tie te vragen. In totaal zijn in deze zes zaken honderden pagina's met informatie overgelegd waaronder een ambtbericht van het ministerie van buitenlandse zaken. - De Vereniging Vluchtelingen werk Nederland betreurt de uit spraak van het hof. "India heeft aan gekondigd dat het eind 1989 al zijn AMSTERDAM (GPD) Voor het troepen uit de Tamilgebieden van jaar 2000 moet er een eind gekomen Sri Lanka zal terugtrekken. Ge- zijn aan de snelle groei van de we- vreesd moet worden dat een militai- reldbevolking. Dan mogen er niet re eindbeslissing zal worden gefor- meer 6,2 miljard zijn. Om dat doel te ceerd tussen jonge Tamils, getraind bereiken, op dit moment zijn er al door de Indiase troepen, en de gue- 5,2 miljard, zullen rijke en arme lan- rilla-beweging 'Tigers"', zo stelt den aanzienlijke bedragen moeten Vluchtelingenwerk in een verkla- investeren. Volgens de VN-bevol- ring. kingsconferentie kan het bedrag Gezien deze achtergronden vindt oplopen tot jaarlijks 9 miljard dollar de organisatie de veiligheid van de (18 miljard gulden) op het eind van terugkerende Tamils onvoldoende de eeuw. Op dit moment bedragen gewaarborgd. De vluchtelingenor- dé jaarlijkse uitgaven nog slechts ganisatie benadrukt in haar verkla- 3,5 miljard. ring de beslissing van de Europese De UNFPA-conferentie werd de Commissie voor de Rechten van de afgelopen dagen in het Amsterdam- Mens om een klacht van vijf Tamil- se Tropenmuseum gehouden. Ruim AMSTERDAM (GPD) Het Bove- Het ziekenhuis denkt de financié- nlJ Ziekenhuis in Amsterdam- le achterstand niet langer te kunnen Noord kampt met een tekort van oplossen met nieuwe bezuinigin- bijna zes miljoen gulden. Om de fi- gen. Daarom wordt overwogen de nanciële problemen het hoofd te afdeling spoedeisende hulp te slui- bieden, overweegt de directie de af- ten. Een maatregel die overigens deling eerste hulp te sluiten en per- zwaar zal ingrijpen. Bewoners uit soneelsleden te ontslaan. Het perso- Amsterdam-Noord voerden tien neel, dat gisterdagmiddag door de jaar lang actie om deze eerste hulp directie op de hoogte is gesteld, in hun wijk gerealiseerd te krijgen, heeft voor woensdag acties aange- Het BovenIJ Ziekenhuis telt 301 kondigd. bedden en er werken 690 mensen. Het BovenIJ Ziekenhuis werd in "Het personeel zag de bui al han- 1987 geopend na een fusie van drie gen", zegt H. Nieuwland, voorzitter Amsterdamse ziekenhuizen. Vol- van het inderhaast gevormde actie- gens financieel directeur J. D. de comité. In overleg met de AbvaKa- Boer was de achterstand door alle bo en het CFO is besloten dat geen fusieperikelen vorig jaar al opgelo- maatregelen worden geaccepteerd pen tot vierenhalf miljoen. Dit jaar die het personeel treffen. Ook over is het ziekenhuisbudget met een sluiting van afdelingen valt volgens miljoen overschreden. Nieuwland niet te praten. "We heb- "We zijn al twee jaar bezig met ben sinds de fusie in 1987 al ruim personele en materiële besparin- tweehonderd mensen zien vertrek- gen. Die hebben het nodige opgele- ken. We willen nu niet opnieuw de verd, maar nu komt daar de door- rekening betalen", werking van de_cao-verhoging nog DEN HAAG Het nieuwe kabinet-Lubbers heeft vanochtend zijn eerste vergadering gehouden. Op de agenda stonden voornamelijk onderwerpen van organisatorische aard. (foto anpi i alle i Om druk op de ketel te zetten, be- daan gemaakt", aldus De Boer. - onge- sloot het personeel gisteren VN-conferentie besloten met tal van aanbevelingen i beloofd heb- Nederland Pronk wees er nog op dat Neder land nu in één week internationale conferenties op het gebied van milieu en bevolkingsproblemen ge- organiseerd had. Daarnaast noem- zodat vaardigden uit andere werelddelen de hij het van belang dat nu ook het kingsgroei spelen' natuurlijk het kinderen op dit moment tot 3,2 kin van dat doel, stelde de conferentie den verzetten zich tegen deze strak-- vast. Voor de vrouw moet gelden ke regeling. Zij hielden het congres, moet zij in staat worden gesteld zelf niet haalbaar zouden zijh. De afge- een inkomen te haar afhankelijkheid vermindert. de asielzoekers in behandeling te men. "De jurisprudentie van het Europese hof, dat de klacht nu be handelt, is ook bindend voor de Ne derlandse regering", aldus de ver klaring. tachtig landen, veelal uit de derde wereld, hadden afgevaardigden ge stuurd om afspraken te maken hoe de wereld leefbaar te houden voor toekomstige generaties. Naast de beperking van de bevol- Streefgetal Over deze laatste onderdelen van het slotdocument verschilden de af gevaardigden overigens langdurig van mening. Uiteindelijk werd be- piet Bukman sloten af te zien van het vastleggen rijk dat van een streefgetal voor de gemid- gelegd delde gezinsgrootte. In het verband werd gelegd tussen gezins grootte en de sociaal-economische problemen op familieschaal in de ontwikkelingslanden. Het congres heeft een aantal aan bevelingen gedaan die nog komen- zijn voorganger de week door gastland Nederland het vooral belang- voorgelegd zullen worden J~ accepteerden uiteindelijk dit stand punt. Volgens de Nederlandse minister Pronk (ontwikkelingssamenwer king), die de verantwoordelijkheid voor het internationale forum dins king. Bij •or het eerst tussen milieu volgende bijeenkomst, spronkelijke document werd nog dje in april onder auspiciën André Kloos (67) overleden André Kloos, woensdagmorgen op 67-jarige leeftijd na een langdurige ziekte in zijn woonplaats Korten- hoef overleden, was tussen 1965 en 1971 voorzitter van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen, in die jaren naast NKV (rooms-katho- liek) en CNV (protestants-christel- jk) de grootste vakbond van Neder land. Zijn populariteit was in 1969 zo groot, dat een enquête onder de Nederlandse bevolking uitwees dat hij de de meest geschikte man was om minister-president te worden. In tal van tv-journaals en actualitei tenrubrieken had de bevolking hem leren kennen als een man, die als "stijlvol knokkende vechtjas op de bres stond voor de belangen van de werknemers". door Ale van Dijk en Jan Harren Zijn 'tegenstanders' waren vooral werkgeversvoorzitters, maar ook zij waardeerden Kloos, al noemden ze hem achteraf "de veroorzaker van de loonexplosie, die de inkomens tussen 1954 en 1969 liet stijgen met 170 procent, terwijl de prijzen in die periode met 50 procent toenamen. Kloos voelde vlijmscherp aan wat er uit onderhandelingen te peuren viel". André Kloos wilde geen minister president wordep: "Als iemand daarvoor in aanmerking komt, is dat Joop den Uyl", zei hij na het be- André Kloos. altijd betreurd dat hij CNV niet onder de pa kendworden van de uitslag van de heeft kunnen krijgen. enquête. In plaats van premier werd snel. Hij werd een der jongste voor zitters, die het NW ooit heeft ge kend. Onder zijn leiding werd de fu sie met het NKV tot FNV voorbe reid. Kloos heeft altijd betreurd, dat hij het CNV niet onder de paraplu van het FNV heeft kunnen krijgen. verband Algemene Vergadering van de Ver- n bevol- enigde Naties in New York. De landen worden opgeroepen om voorlichtingsprogramma's op te zetten waarin duidelijk het verband gelegd wordt tussen bevolking, eco nomie en milieu. Voorts moet ge probeerd worden de status van vrouwen te verbeteren en moeten man en vrouw samen verantwoor delijk zijn voor de grootte van hun gezin. Het aantal gezinnen in de der de wereld dat aan geboortebeper king doet moet tot het jaar 2000 bij na verdubbelen tot 535 miljoen echtparen en in het jaar 2000 moet zeker 56 procent van alle vrouwen anti-conceptiemiddelen gebruiken. Uitgeven Volgens UNFPA-directeur dr. Nafis Sadik uit Pakistan betekent het ac tieplan'dat tal van landen in de der de wereld hun geld anders zullen moeten gaan uitgeven. Er zal vol gens haar met name geschoven moeten worden van defensie naar bevolkingsprogramma's. Werknemers van de VARA waren verheugd toen bekend werd, dat Kloos er als voorzitter kwam: im mers, tijdens zijn NW-jaren was hij de stimulator van de totstandko ming van ondernemingsraden en 'medezeggenschap van werknemers in bedrijven. Maar Kloos maakte het bij de VARA minder goed. Het liefst was hij er als een soort hoofd redacteur/directeur opgetreden, maar in de loop van de VARA-jaren raakte hij beklemd tussen de struc tuur-veranderingen, die het VARA- parlement enerzijds en het VARA- bedrijf anderszijds botsend be werkstelligden. Toen voor Kloos nog alleen het voorzitterschap van de Vereniging VARA overbleef, gaf hij de strijd op. Typerend voor hem is, dat zijn op treden tussen omroepvoorzitters in het NOS-bestuur bij vriend en vij and in diezelfde jaren diepe indruk maakten. In dat NOS-bestuur kwam hij als de beste voor de VARA-belangen op. Bijna 25 jaar heeft André Kloos in de vakbeweging gewerkt. In okto ber 1946 begonnen als jongen op de boekhouding NW, werd hij plaatsvervangend di recteur van het wetenschappelijk bureau en vertrok er in 1970 als voorzitter. Hij stapte op in de tjjcl JTedSStó woensdag drie afdelingen te slui ten: de polikliniek, de eerste hulp en de afdeling opname. Slachtoffers van verkeersongevallen zulléïi naar andere ziekenhuizen in de hoofd stad worden verwezen. Uitsluitend in noodgevallen zal die dag nog hulp worden geboden. De ziekenhuisdirectie is nog in overleg met de ziektekostenverze keraars over verhoging van het zie kenhuisbudget. Dat bedraagt op dit moment 59 miljoen gulden. Vol gens directeur De Boer zou daar jaarlijks twee miljoen bij moeten om op een redelijke manier te blij ven draaien. "We hebben al moeten besluiten om niet-spoedeisende patiënten te verwijzen naar andere ziekenhuizen of op een wachtlijst te zetten. Die wachtlijsten dreigen steeds langer te worden. Dat geldt met name voor orthopedie en oogoperaties. Overi gens gelden voor beide specialisa ties in heel Amsterdam inmiddels al lange wachtlijsten". Duitser rijdt militair dood DEN HAAG (ANP) - Een Westduit- se automobilist is gisterochtend in gereden op een groepje van zes Ne derlandse militairen die deelnamen aan een oefening, zo heeft Defensie voorlichting meegedeeld. Eén van hen, een 24jarige dienstplichtige uit Meppel, werd gedood. Drie anderen werden met lichte verwondingen ter observatie in een Duits zieken huis opgenomen. De automobilist reed tijdens een inhaalmanoeuvre van achteren in op de groep, die aan de linkerkant van een weg in de omgeving van Os- nabrück liep. In de omgeving van Osnabrück wordt op het moment de oefening "Brave Unicorn" gehouden, waar aan in totaal 7.500 Nederlandse mili tairen deelnemen. HAAKSBERGEN (ANP) - Het vrouw om hc verpleeghuis Het Wiedenbroek in broek weg te I Haaksbergen heeft er geen bezwaar ligt al 15 jaar i tegen als een ander verpleeghu 47-jarige Ineke Stinissen laat ster ven. Dat zei directeur E. Nij Bijvank vanochtend in een reactie op de plannen van de echtgenoot van de Geen stop op inname drinkwater uit Rijn LELYSTAD (ANP) - De Water- het" "toenmalig transportmaatschappij Rijn-Ken- Kloos - "moegestreden in de vak bond", zo heette het - voorzitter van een ander lid van de 'rode familie van die dagen', de VARA. Teleurge steld legde Kloos in 1979 de voorzit tershamer bij de VARA neer. Kloos was 19 jaar lid van de Eer ste Kamer voor de PvdA (tot 1982), vice-voorzitter van de Sociaal Eco nomische Raad (SER), lid van de Stichting van de Arbeid, voorzitter van het Europese Verbond van Vrije Vakverenigingen, een ver bond, dat hij heeft helpen oprich ten. Daarnaast was hij commissaris van de Hoogovens en sinds hij zich in 1983 nagenoeg helemaal uit het openbare leven terugtrok saris van de Perscombinatie (Pa rool, Volkskrant en Trouw), lid geboren. Als scholier deed hij veel aan atletiek: hij was een verdienste- 400-golf lijk 100 meter-loper. Van verder stu- spoelen de woelingen in de Rotterdam- haven die uiteindelijk als de Nederland heen zou Uit de metingen van Rijnwater i de i het curatorium van het Rotterdam- deren kwam in de jaren de Tweede Wereldoorlog niets: Kloos Kloos ondertussen een onmisken- liep - terwijl hij zich voor Duitse be- baar dragende rol gespeeld in het Commissarissen van de Gelders zetters schuilhield in een tochtige streven naar de vorming van een Ontwikkelingsmaatschappij, lid atletiek-stadion-ruimte - de ziekte grote vakbeweging, samen met het tuberculose (tbc) op, die hem in het Nederlands Katholiek Vakverbond, sanatorium deed belanden. Samen met zijn collega bij het NKV, Na de oorlog kwam op afdeling Jan Mertens, heeft Kloos de grond boekhouding van het NVV terecht, slagen gelegd voor wat nu de Fede- Daar studeerde hij in zijn vrije economie, eerst middelbaar, daarna (FNV) aan de universiteit. Hij schreef ook André Kloos wordt morgen boeken, waaronder het werkje 'Het miliekring gecremeerd. Slechts was gistermiddag nog geen exact beeld op te maken over de vervui ling met nitrobenzeen als gevolg Tijdens zijn voorzitterschap heeft lpj-fffr a ctp^-n°+°w r* ^estc*uitse In", nnHprt„„pn ppp nnmictpn. bedrijf BASF. Dat heeft een woord voerder van het Rijksinstituut voor de Zuivering van Afvalwater (Ri de Commissie Wagner zitter van de Omroepraad. "Topfunctionarissen moeten zich steeds zo breed mogelijk oriënte ren", zo verklaarde hij alle functies, die hij ook als NW-voorzitter be kleedde. André Kloos werd 67 jaar geleden in een Amsterdams arbeidersgezin ZA) meegedeeld. Steekmonsters die in de Bondsre publiek zijn genomen, hebben op sommige plaatsen een nitroben- - - ,T zeen-gehalte aangetoond dat hoger 0 Vakbeweging ligt dan vijf microgram per liter, wat Nederland als kritische grens be- achterste van mijn tong'. In de vak- kelen van buiten de familie zullen WOensdag 08.00 i beweging steeg zijn ster vervolgens erbij aanwezig zijn. r bleven onder die grens. !-fout bij een keizersnee. G. Stinissen had na een gerechte lijke uitspraak aangekondigd dat hij zijn vrouw uit het verpleeghuis zou weghalen om haar thuis te laten sterven. Volgens Nij Bijvank zal het verpleeghuis daaraan in ieder geval niet meewerken. "Mevrouw Stinis sen mag alleen naar huis als haar echtgenoot garandeert dat ze daar dezelfde verzorging onder medi sche begeleiding krijgt", aldus de directeur. Als Stinissen echter een ander verpleeghuis vindt dat wel bereid is euthanasie toe te passen op zijn echtgenote, zal Het Wiedenbroek haar verhuizing daar naar toe niet verhinderen. "Dan draagt het ande re verpleeghuis de juridische en medische verantwoordelijkheid", aldus Nij Bijvank. Stinissen heeft al verschillende keren aangekondigd het recht in eigen hand te zullen ne men als hij juridisch niet in staat wordt gesteld zijn vrouw te laten sterven. Het gerechtshof in Arnhem be sloot ruim veertien dagen geleden dat euthanasie op mevrouw Stinis sen niet geoorloofd is. Maar het von nis geeft Stinissen wel de mogelijk heid om zijn vrouw uit het verpleeg huis weg te halen. Volgens Stinis sen is het gerechtshof ervan op de hoogte dat hij eventueel zelf zijn vrouw wil laten sterven en geeft het hof langs deze weg daar indirect toestemming voor.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3