Pancras-Oost zet strijd tegen studenten Hooigracht voort Katwijkse toeristenmarkt verhuist naar de dinsdag VEILING FLORA GROEIT VRIJDAG 10 NOVEMBER 1989 Nieuw bezwaar tegen bewoning Elisabethcomplex .SHEEEaiHSL LEIDEN - Buurtvereniging Pancras-Oost blijft zich verzet ten tegen de bewoning van het voormalig Sint Elisabethcom plex door 200 studenten. De vereniging gaat hoogst waar schijnlijk schorsing bij de Baad van State aanvragen van het be sluit om in het gebouw tijdelijk studenten te huisvesten. Pan cras-Oost heeft de Leidse advo caat mr W. Sluiter in de arm ge nomen die een tweede bezwaar schrift bij de gemeente heeft in gediend. door Meindert van der Kaaij Het eerste bezwaar dat de vereni ging indiende werd door de ge meente afgewezen. "Toch blijven we volhouden. Het inhuren van een advocaat kost een lieve duit, maar we hebben het er voor over", zegt woordvoerder Gerrit-Jan Mulder. Het nieuwe bezwaarschrift ver schilt overigens niet zo heel veel van de vorige. Ook nu worden ge luidsoverlast, overbevolking, ver vuiling en parkeer- en verkeers overlast aangevoerd. Het betreffende pand aan Hooi gracht werd onlangs verlaten door de faculteit psychologie. Het com plex heeft daarom nu nog een uni versitaire bestemming. De gemeen te heeft een tijdelijke ontheffing daarvan verleend voor een periode van anderhalf jaar. Dat maakt be woning mogelijk. Tegen deze ont heffing is het bezwaar gericht. Mocht de gemeente die wederom afwijzen dan stapt de buurtvereni ging naar de Raad van State. Aanvankelijk werden in het pand studenten toegelaten om te voorko men dat het gekraakt zou worden. Volgens de buurtvereniging is dit maar een halfslachtige reden. Vol gens Mulder is de ware reden dat de Stichting Leidse Studentenhuis vesting (SLS) met een enorme wo ningnood kampt. Afgezien van het tekort aan kamers wordt ook nog eens een deel van het kamerbestand van de SLS gerenoveerd, waardoor er tevens een groot tekort aan tijde lijke huisvestingplaatsen is. Vijfjaar "Wij begrijpen dat studenten er gens moeten wonen. Maar aange zien het er dik inzit dat de gemeente en SLS over anderhalfjaar geen op lossing hebben voor het probleem, wordt de termijn natuurlijk simpel verlengd. De gemeente kan zelfs voor een periode van vijf jaar ont heffing geven. We vrezen ook dat in het gebouw zelfs meer dan 200 stu denten komen te wonen", zo ver woordt Mulder het wantrouwen te gen de gemeente. Dat de studenten daar tijdelijk wonen vormt dan ook een van de grootste bezwaren van de omwo nenden. "Van deze mensen hoef je geen betrokkenheid bij de wijk te verwachten. En dat baseren wij op ervaringen met het studentenhuis aan de Middelstegracht. Ze wonen hier zes tot zeven maanden en dan gaan ze weer weg. Wat kan het ze dan schelen", meent Mulder. De buurtvereniging geeft toe dat er tot nu toe nog nauwelijks sprake is van geluidsoverlast. Ook met de vervuiling valt het allemaal nog mee. Wel vinden omwonenden dat er her en der al te veel fietsen gepar- Hongarije Reisleider Hai Reisleider Hans van As spreekt donder dag 16 november over Hongarije. Dat gebeurt in de kapelzaal van het K&O-ge- bouw aan de Oude Vest 45. Bij de lezing die wordt verlucht met een diareportage, wordt onder meer Boedapest behandeld. De lezing is uitermate geschikt voor men sen die overwegen naar dit Oostblokland op vakantie te gaan. Kaarten van acht gulden per stuk zijn verkrijgbaar bij K&O, tel. 141141. Ingeschrevenen van de volksuniversiteit betalen twee gulden minder. Skicursus De directie sport en recreatie van de ge meente organiseert in samenwerking met skischool Duinrell een cursus skiën en langlauf voor beginners. Beide cur sussen bestaan uit vijf lessen van ander halve uur. Deelnemers kunnen kiezen uit lessen op zaterdag of zondag. De kosten bedragen 125 gulden, inclusief gebruik van schoenen en ski's. Jeugd tot en met elf jaar kan voor 75 gulden op de lange latten. Nadere inlichtingen zijn te verkrij gen bij de directie sport en recreatie, tel. 315601Vragen naar Aad van der Luit of Elly Wulms. Hier kunnen belangstellen den zich ook inschrijven. Hulpdienst De stichting telefonische hulpdienst heeft dringend enkele vrijwilligers nodig voor telefoondiensten overdag, 's avonds en 's nachts. Op 18 november begint een training telefonische hulpver lening. Wie hiervoor belangstelling heeft kan contact opnemen met de stichting, tel. 143578. Aikido De stichting Tryade geeft iedere woens dag- en vrijdagavond aikidolessen. Aik ido is een Japanse bewegingskunst die is gebaseerd op geweldloosheid en in nerlijke harmonie. Het is een beetje te vergelijken met yoga. De lessen omvat ten onder meer meditatie, training van basisbewegingen en ademhalingsoefe ningen. Ze worden gegeven in de 3-Oc- toberhal. Inlichtingen onder de telefoon nummers 020-960277 en 071-126302. Oort Het Koninklijk Nederlands Onderne- mersverbond (KNOV) houdt maandag 13 november zijn najaarsvergadering in het Antonius clubhuis aan de Lange Mare. Belastingdeskundige B. Bongers geeft op de vergadering uitleg over de belastingwijzigingen die gepaard gaan met de invoering van hef plan Oort. Le den en andere belangstellenden zijn wel kom op deze avond die om 20.00 uur be gint. keerd staan. Wat betreft de overlast stelt de vereniging zich op het standpunt: voorkomen is beter dan genezen. De SLS doet vooralsnog alles om overlast te voorkomen. Er is in het complex een huismeester aange steld die opdracht heeft om de teu gels strak aan te halen. "Mensen die zich niet aan de regels houden gaan er meteen uit", zegt huismeester H.A. Joziasse. Hij geeft het voor beeld van twee studenten die voor de lol met de brandspuit aan de gang waren gegaan. "De volgende dag kregen ze het bericht dat de huur was opgezegd en dat ze voor het eind van de maand konden ver trekken", aldus Joziasse. Daarnaast zijn er volgens de SLS nog andere maatregelen getroffen. Zo zijn er naast de huismeester ook beheerders onder de studenten aan gesteld om de orde te handhaven. In de kelder van het gebouw is een fietsenstalling ingericht voor ruirn 200 fietsen. Tot slot is het niet toege staan om in het gebouw feesten te geven of de geluidsinstallatie te hard aan te zetten. Onderzoek Volgens Gerrit-Jan Mulder zijn de 200 studenten een zorg voor de kor te termijn. Voor de langere termijn wil de buurtvereniging van ver schillende partijen nu eens weten wat voor plannen ze hebben. "Ook door de gemeente worden we in on zekerheid gelaten. We horen van verschillende kanten allerlei plan nen, maar we hebben concreet nog nooit iets mogen vernemen". De buurtvereniging vindt dat de wijk zo langzamerhand overbevolkt is geraakt. Op een klein gebied wo nen in Pancras-Oost nu zo'n 2000 mensen. Om meer leefruimte te krijgen, wil de vereniging een deel van het Elisabethcomplex aan de zijde aan de Middelstegracht slo pen. Op deze plaats moet een wijk- parkje komen, dat al heel lang op het verlanglijstje van de buurt staat. Alleen het gedeelte aan de Hooi gracht kan blijven staan voor bewo ning. De gemeente heeft nog geen con crete plannen. De voorkeur gaat uit naar bewoning door studenten. De SLS zou daar wel kamers willen hebben maar kan niet de vraagprijs van zeè miljoen gulden op tafel krij gen. Projectontwikkelaar Erica Be heer heeft al te kennen gegeven daar luxe-appartementen te willen neerzetten met winkels op de bega ne grond, maar daar voelt de ge meente weinig voor. Volgens chef-stadsvernieuwing Leo Meijer is de gemeente nu bezig met het berekenen van verschillen de varianten van slopen van het ge bouw. Ook moet bekenen worden welke subsidiemogelijkheden er zijn. Nog steeds is de vraagprijs van de eigenaar van het pand, de Dienst der Domeinen, een heet hangijzer. Meijer maakte wel duidelijk dat de gemeente niet gevoelig is voor het 'discriminerende' argument dat stu denten overlast veroorzaken. "Het zijn allemaal Leidenaars die zich netjes behoren te gedragen". Reclames Als we het niet dachten. Hoe meer geld het aanprijzen van een shaggie of pikketanissie in het ge meentelaatje brengt, hoe mooier het gemeentebestuur al die recla mes in de stad gaat vinden. Een paar jaar geleden was commercie in de ogen van het gemeentebe stuur nog uit den boze. Maar, an dere tijden, andere zeden. Recla meboodschappen worden nu ge afficheerd als een uiting van kunst. Het begon ruim een jaar gele den. De stad werd in een mum van tijd overspoeld met 110 ver lichte reclamezuilen en 187 splin ternieuwe bushokjes, ook voor zien van levensgrote reclamepos ters. Pas onlangs werd de diarree van abri's en reclamezuilen vol tooid. De firma Publex betaalde de bushokjes en het onderhoud daarvan uit het geld van de adver teerders. Uiteraard brengt de re clame ook nog het nodige geld in Publexlaatje. We hoeven deze fir ma dus niet te bedanken voor alle vrijgevigheid, al mag best eens gezegd worden dat de bushokjes er fraai uitzien en door de firma Publex keurig worden onderhou den. Geen kwaad woord daar over. Wachten op het openbaar vervoer is bijna een genoegen ge worden. Het genot van mooie bushokjes zou aanvankelijk een voorrecht blijven van de stadswijken in en om het centrum. In onderhande lingen met Publex heeft de ge meente echter voor elkaar gekre gen dat ook op plekken die niet interessant genoeg zijn voor de reclamejongens (in de buitenwij ken) bushokjes geplaatst worden, maar dan zonder reclame. Wethouder Van der Molen (ruimtelijke ordening) was uiter aard heel blij met dit onderhande lingsresultaat. Niet in de laatste plaats omdat de reclames op bus hokjes als een noodzakelijk kwaad werden beschouwd en hokjes zonder reclame dus in tweeërlei opzicht als een aan winst zijn bestempeld. Deze week bekende de wethouder evenwel dat ze. tot haar eigen verrassing, REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 De gemeente Leiden kent tal van mogelijkheden voor reclamevoering. Dit neemt niet weg dat het illegaal plakken nog steeds een veel beoefende sport is. Ook de fraaie Koornbeursbrug moet er de laatste tijd aan gelo ven. Zelfs de plakkers van een politieke partij die de milieubescherming hoog in het vaandel heeft (Groen Links) en de brengers van schone kunsten (galerie De Grote Beer) schrikken er niet voor terug het monument met hun handel te bevuilen. In het kader van de actie 'schone stad.' zouden wij er overigens helemaal niet van opkijken als de zuilengalerijen onder de Koornbeursbrug eens werden schoongemaakt. (foto Jan Holvast) de hokjes met reclame eigenlijk leuker vindt dan zonder. Het kan verkeren... Reclames (2) Uit de handel en wandel van de firma Publex blijkt wel dat het combineren van 'straatmeubilair' met het maken van reclame een lucratieve business is. Kennelijk heeft Publex de ogen van het ge meentebestuur geopend want de,- ze week werd besloten dat ook andere buitenreclames en tijdelij ke reclames in de gemeente Lei den goed zijn om wat meer florij nen in de gemeentekas te laten glijden. In een nota over de buitenrecla me zijn alle mogelijkheden in de gemeente Leiden op een rijtje ge zet. Naast de genoemde Publex bushokjes en zuilen zijn dat de grote reclameborden bij viaduc ten of blinde muren, de borden bij invalswegen van de stad (veel al gebruikt voor de aankondiging van evenementen als de Leidato), de driehoeksborden rond lan taarnpalen (vooral bekend van de aankondigingen van voorstellin gen in de Leidse Schouwburg of van het circus, als dat in de stad is), en dan tenslotte de verlichte borden aan lichtmasten. De borden voor tijdelijke re clamevoering bij invalswegen (90 stuks) brengen de gemeente per jaar zo'n 36.000 gulden op. Het aantal grote borden voor com merciële reclamevoering bij via ducten en voor blinde muren wordt uitgebreid van 15 naar on geveer 55 stuks. Dat brengt straks zo'n 138.000 gulden in het ge meentelaatje. De tijdelijke reclamevoering op driehoeksborden rond lichtmas ten was tot dusver slecht gere geld. Er kwamen er daardoor steeds meer. Om de wildgroei een beetje in te dammen heeft de ge meente nu 230 plaatsen aangewe zen die voortaan voor deze vorm van reclame gebruikt worden. Deze plekken kunnen van de ge meente worden gehuurd in groe pen van 25, 30 of 50 (kosten: 20 gulden per bord voor 10 dagen of een gedeelte daarvan). Samen goed voor zo'n 40.000 gulden per jaar. Omdat de nieuwe verhuurre- geling de Leidse Schouwburg op extra kosten zou jagen, krijgt de schouwburg het bedrag dat hij kwijt is aan deze vorm van re clamevoering door de gemeente vergoed. De verlichte borden die aan lichtmasten hangen brachten ui teraard al de nodige florijnen in j het laatje. Maar deze tarieven worden, vanaf 1 januari 1990, drastisch verhoogd. In 1995 zal de totale opbrengst ruim 5 ton per jaar bedragen. Kassa... Een verhaal apart is de sigaret ten-rokende-cowboy aan de licht mast in de Plesmanlaan. Weini gen zijn er blij mee. Maar de cow boy brengt de gemeente jaarlijks wel 25.000 gulden op. In totaal zal de opbrengst uit re clames op straat in 1995 zijn ver dubbeld tot ongeveer 8 ton. Uiter aard heeft de gemeente een regel neef nodig om alle reclamevoe ring in goede banen te lijden. Dit geregel gaat ongeveer 25.000 gul den per jaar kosten. De rest van de meeropbrengt (een kleine 4 ton) wordt gestort in een speciaal fonds waarmee de gemeente de openbare ruimte in de stad zal verbeteren. Dat betekent dat er meer geld beschikbaar komt voor straatmeubilair (zo noemt de ge meente bushokjes, zitbankjes, fietsklemmen, prullenbakken en bloembakken op straat). Wat zal het straks mooi worden in de stad. Eerste Mei (2) Gisteren meldde wij dat het be stuur van de Partij van de Arbeid de gemeenschappelijke 1 meivie ring (met andere linkse partijen en organisaties) voor gezien houdt. Weinigen zullen dit be treuren, veronderstelden wij. "Voor de ouderen in de Partij van de Arbeid hoeft die gemeen schappelijke 1 meiviering al lang niet meer", reageert het oud- PvdA-raadslid Toos Fallaux naar aanleiding van het bericht van gisteren. "De senioren in de PvdA vieren 1 mei al jarenlang apart. Met een spreker, een gezellig mu ziekje, de Stem des Volks. Ge woon, gezellig ouderwets". "Als de mensen uit het besluit van het PvdA-bestuur maar niet opmaken dat ook deze viering van de eerste mei tot het verleden behoort. Wij gaan gewoon door", verzekert Toos Fallaux. en eindigt zondag o Spreekuur van 12:12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Mèyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, tel: 215510, Stokroos 1 zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661 Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeijer, tel: 226201, Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, tel: 122522, Wasstraat 2a. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaayer Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, tel: 765400, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, tel: 120347, Zoeter- woudsesingel 11. Groep 5 Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammersteinen A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma. tel: 310420, Haagweg 60. «t 24 i Vondellaan 58. H.J. Prince, tel: 761754. 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: M.B. Landsmeer, tel: 413913, spreekuur: Florijn 10, tel: 891000; zo: P. van t Woud. Hoofdstraat 40, tel: 410070,spreekuren (uit sluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. vanza 8 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voorzaat, Jan Campertlaan 20, tel: 177461. Voorschoten za: J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel: 2520; zo: F. Koopmans, Churchillweg 19, tel: 6352. Warmond Praktijk Hoornweg/Sleeboom, Prof. Aalberse- laan 2. Voorhout, tel: 02522-11393. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, -verneemt u welke huisarts de weekenddienst APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 10/11 tot vr. 17/11 door: Apotheek Zuider, Lammenschansweg 7, 'Lei den, tel: 071-123663; Apotheek Boehmer, Florijn 21Leiderdorp, tel: 071-894400; DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden-Me- renwijk, tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens. v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 63, Lei den, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk. Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: B.B. de Boer, Lammenschansweg 28, Leiden, tel: 071-124172, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Eüllegom nu definitief bij brandweer in regio Leiden HILLEGOM - De gemeente Hille- gom wordt definitief ingedeeld bij de Leidse brandweerregio. Het be sluit van staatssecretaris M. de Graaf-Nauta zal binnen enkele we ken schriftelijk bij de gemeente in de bus rollen. De beschikking is al mondeling al burgemeester J.L.E.M. Hermans meegedeeld. Het is niet mogelijk tegen het besluit in beroep te gaan. Hillegom heeft tot het laatste toe verzet tegen een indeling bij Rijn land. De gemeente valt nu nog on der de regionale brandweer Kenne- merland. Bij calamiteiten is er bin nen 10 minuten assistentie uit Heemstede en vervolgens Haarlem. Vanuit Leiden zou de bijstand veel langer op zich laten wachten. De re gionale brandweer Rijnland is ech ter van plan een steunpunt in de bollenstreek te vestigen, bij voor keur in Lisse. In dat geval is de re gionale bijstand toch snel in Hille gom. sputteren gewonnen voor het ver plaatsen van de toeristenmarkt. Wel plaatsten enige commissiele den kanttekeningen bij de invulling van de markt. Zo opperde E. Berg man (RPF) het idee om het toeristi sche karakter van de markt wat meer op te vijzelen. Ook andere commissieleden zagen liever een duidelijker onderscheid tussen de weekmarkt en de zomerse toeris tenmarkt. CDA'er H. van Duijn verzette zich tegen een dergelijke discussie. "Ik dacht dat de meerderheid van de raad onlangs liet weten geen be hoefte te hebben aan een discussie over het karakter van deze markt. Laten we dit dan niet elke keer op rakelen", zei hij. Volgend jaar wor den de opgedane ervaringen onder de loep genomen. LEIDEN Geboren: Naleye Junior zv M.M.A. Dolmans, Nerissa Maroussia dv. H.M.A. Mo- kiem en I.B. Tjong-Akiet, Rieuwerl zv R.J.M. Lüling en D. Kerkstra, Joep zv H.J.M. van der Geest en H.M.L. Loos, Daniël zv D. Kromhout en B. Stok, Maria Cornelia dv F.M.G. Steen voorde en C.A.G. van Bohemen, Mandy Jaco- ba dv F. Varkevisser en H.A. Ouwehand, Dean Cornelis Nicolaas Hubertus zv. C. Glasbergen en Y.M. van der Schoot. Johan Pieter zv J.J.G. van der Bruggen en C.G.P. Deckers. Jacobus Johannes zv M.A.J. Berbee en M.L. de Vogel. Dammes Michiel zv W.S. Knol en M.C. van Eg- mond, Mandy dv M. Vermond en P. Besselink, Aletta 8v R. van den Berg en M. Kelderman, Sadesh Rajeev zv S. Mahesh en G.l. Hoeba, Joanne Susanne dv A. Jansen en J. Paauw, Denise dv R. Rijksen en C. de Mooi), Johnny zv C.R. van Dijk en P.T.A. van der Zwet, Renee dv R. Zandbergen en M.A. van der Eijk, Eline Johanna dv P.T.A. van Berkel en M.M. van Stijn, Jeremy David zv J. Kruit en M.H.R. Donk, Stella dv D.P. van der Niet en S.M. van Klin ken, Susanne .Theodore Annechiene dv M.J. Kroon en E. Ie Mair, Pascal Maria zv E.F. Ver burg en C.M. van der Holst, David zv J. 't Hart en A.K. Romeijn, Glenn Franciscus Nicolaas zv A. Leeflang en J.C. Hoogervorst, Kimberley Elisabeth Maria dv J.A.M. van der Poel en M.J.H. van den Burg, Nicoline Stephanie dv J.C.J. van Vliet en A.G. van Dam, Frederick Siegfried Ludwig zv F.A. de Zwart en G.L.A.M. de Jongh. Remco zv W. Swart en M. van den Berg. Petrus Johannes Hubertus zv P.W. Ver- hart en M.W.G. van Paridon. Teunis Willem zv J.C. Bedijn en E.J. Haasbroek, Maria Lena dv M.L. Schaap en A.M. den Haas, Hanneke Sophia dv J.L.G. Baart en E.L. Bremer, Irene dv H.C. Slegtenhorst en F. de Wit, Kevin zv R. van der Tang en H.M.J. in 't Veld, James Guy zv E.J. Keasberry en S. Yperlaan, Mark André Cornelis zv J.C. Verweijmeren en E.J. van der Niet, Peter Bernard zv S.R. Gjaltema en L.P. Hofstede, Jacqueline Alinda dv S.R. Gjaltema en L.P. Hofstede, Axel Owen zv T.W. Polet en H. Schalkwijk. Overleden: M.H. van Berkel (1911) vrl. geh. gew. met L.J. van Rooden, S. Kurt (1986) vrl., V. Peltenburg (1899) vrl., W.M. Janson (1921) man, J.M. van Dijk (1974) vrl., M.J. van Velzen (1916) man, J. van den Oever (1933) vrl. echtg. van C. Haasnoot, J. de Vreugd (1929) man. C.C. Thepass (1924) man, P.C. Epskamp (1922) man, M. Kikkert (1904) vrl. geh. gew. met J. Haasbroek, E. Loos (1905) vrl. echtg. van C.J. Kooien. P.J. Jansen (1905) man, J. van der Plas (1932) vrl. echtg. van J. Haas noot, G. van der Plas (1909) man, W. Dijkxhoorn (1902) vrl. geh. gew. met H. Jur gens, M.L. Brittijn (1908) man, J. Jansen (1911) vrl. echt. van A.C.J. Mulder, P.H. de Groot (1924) vrl. echtg. van J. Hartzema, J. van Duuren (1908) vrl. geh. gew. met B. de Kier, F. van der Niet (1989) man, J. Mooij (1926) man, GehuwdfJ.H. Roelandse en N.W. van Lunte- ren, A.L. Clumpkens en S.S. Buts, R.F. van den Boogaart en S.S. Zandvliet, A. de Vos en w nijinouiiu - ue uLueitieicueiLuty r luru. m mj nsburg. Het complex zal de komende tien jaar bijna tweeënhalf keer zo groot worden. De weilanden zijn al aangekocht door de Flora. Aan de andere kant van.het Oegstgeesterkanaal kunnen agrarische nevenbedrijven zich vestigen. (foto F KATWIJK - De Katwijkse toeris tenmarkt verhuist volgend jaar van de donderdag naar de dinsdag. Door de verplaatsing ontstaat er een grotere 'tijdsruimte' tussen deze markt en de gewone weekmarkt, die het gehele jaar door op vrijdag wordt gehouden. Bovendien onder vindt de weekmarkt op die manier minder concurrentie van de toeris tenmarkt. De leden van de raads commissie voor zorg, volksgezond heid, economische zaken en eman cipatie stemden gisteravond una niem in met de verplaatsing van de markt. De toeristenmarkt wordt al sedert enkele jaren gedurende de zomer maanden op donderdag in het cen trum van de kustplaats gehouden en trekt doorgaans veel publiek, zo wel toeristen als inwoners van Kat wijk. Vorig jaar hield de gemeente een enquête onder de vaste markt kooplieden op de toeristenmarkt. De enquête viel aanvankelijk uit in het voordeel van de donderdag. Ook het gèmeentebestuur was niet van plan om met de markt te gaan schuiven. In februari dit jaar stelde het D'66-raadslid W. Krijgsman echter voor de kwestie nog eens voor te leggen aan het Hoofdbedrijfsschap Detailhandel. Dat gebeurde en deze instantie adviseerde onlangs dat verplaatsing naar de dinsdag wen selijk zou zijn. Dit advies blijkt uit eindelijk doorslaggevend te zijn ge weest, want gisteren gaven de com missieleden zich zonder veel tegen-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14