Rmy?/ Dit heb ik heel erg graag Bassie en Adriaan: 'Niet zomaar weggelopen* 'Alsof je 'n kind verliest' HOLLYWOOD- LEGENDEN Zanger Albert West vanaf vanavond met eigen show op tv Concert Jerry Lee Lewis verschoven Pin Up club wekelijks De vrienden van André van Duin Boete voor TROS na ledenactie o?% m PtTpe mmrumsL omemt PAGINA 22 V LONDEN Herkent u deze dames nog? Het gaat Russell, rechts Dorothy Lamour. De twee waren gisteren in Londen om met de pers te praten dragen aan 'Stairway to the Stars' met als thema de aloude Hollywood-musicals van de jaren veertig HILVERSUM (GPD) - Albert West (40) presen teert vanavond de eerste aflevering van het muzi kale NCRV-programma „Songbook". In deze vijf tig minuten durende show ontvangt de Brabantse zanger tal van nationale en internationale artiesten. „Dit heb ik de laatste jaren heel erg graag gewild", zegt Albert West over zijn show. „Het is ge weldig dat ik zo'n programma mag maken. Songbook is een re delijk easy-listening-program- ma, een beetje chique, met mooie muziek". West ontvangt in zijn eerste show de succesvolle Britse for matie Wall Street Crash, Deniece S?M^TetLE^jsJaen en vijf- R?bdeNUs. De Top 40, 25e jaargang - week 45 - 11 november 1989. Copyright Stichting Neder landse Top 40. 1 1 Girl I'm gonna miss you - Miüi Vanilli - Ariola 2 2 If only I could - Sydney Youngblood - Virgin 3 3 Right here waiting - Richard Marx Emi Bovema 4 7 Streef Tuff - Double Trouble - Polydor 5 15 Lily was here - David a Stewart Candy Dulfer - RCA 6 4 Lambada - Kaoma - CBS 7 5 A bit ofKiss AMC - Emi Bovema 8 14 That's what 1 like - Ji ve Bunny The Mas- termixers - Indisc 9 6 It's hard to be tender - Carly Simon - Phono gram 10 10 Knockin' on heaven's door - Randy Craw ford - WE A Records 11 11 Fine brown frame - Lou Rawls Diana Reeves - Emi Bovema 12 18 Sweet Surrender - Wet Wet Wet - Phonogram 13 8 Oye Mi Canto (Hear my voice- Gloria Es- tefan - CBS 14 31 Another day in para dise - Phil Collins - WEA Records 15 17 Call it love - Poco - RCA 16 20 Take care of yourself - Level 42 - Polydor 17 25 You are my hero - An nie Schilder - CNR 18 9 If I could turn back ti me - Cher - WEA Re cords 19 12 We didn't start the fire - Billi Joel - CBS 20 13 Room in your heart - Living in a box - Chry salis 21 27 When i looked at him - Expose - Ariola 22 22 Welcome to my party - LUV - Dureco 23 32 Bust a move - Young MC - Ariola 24 30 Name and number - Curiosity Killed The Cat - Phonogram 25 16 Pump up the jam - Technotronic Felly - CNR 26 The arms of Orion - Prince Sheena Eas- ton - WEA Records 27 28 Met open ogen - Het goede doel - Polydor 28 Scandal - Queen - Emi Bovema 29 I'm still missing you - SOS Band - CBS 30 19 Poison - Alice Cooper - CBS 31 Yellow moon - Neville Brothers - Polydor 32 Listen to your heart - Roxette - Emi Bovema 33 23 White horses in the snow - Maarten Peters - Emi Bovema 34 Cry of freedom - Piet Veerman - CBS 35 29 Numero Uno Star light - Indisc 36 21 The sensual world - Kate Bush - Emi Bove- 37 35 Ride on time Black Box - IMC 38 24 Crossroads - Tracy Chapman - WEA Re cords 39 26 Sowing the seeds of lo ve-- Tears for fears - Phonogram 40 33 The invisible man Queen - Emi Bovema ROTTERDAM (GPD) - We gens ziekte van Jerry 3Lee Lewis moet het concert dat hij vanavond in de Rotter damse Doelen zou geven worden verplaatst naar za terdag 18 november, ook in De Doelen in Rotterdam. Een aantal andere optre dens van Lewis in Europa moet eveneens worden ver- Kaarten voor het afgelaste concert van morgen blijven geldig voor het concert op 18 november. In maart werd West benaderd door regisseur Jurgen Koen. Sa men bedachten ze in drie maan den tijd deze formule: „We bla deren als het ware door het song book van de artiesten. De liedjes hoeven niet persé hits te zijn; ze moeten gewoon lekker klinken". Met Rob de Nijs zingt West een zogenaamd „barkrukkennum- mer". „Dat is een duet op een lu dieke manier gebracht. Je kunt het vergelijken met het duet wat ik vier jaar geleden met Albert Hammond voor de AVRO heb gedaan. Het wordt een vast on derdeel in het programma, dat maandelijks gedurende het hele winterseizoen te zien is". West wil ook jong en nieuw ta lent een kans geven. Vanavond zal die eer aan de zeventienjarige Michelle Meijer te beurt vallen. „We proberen zoiets in iedere show te doen, maar het valt en staat natuurlijk met het aanbod wat voorhanden is". (Vanavond, Nederland 1, 20.25 uur) Albert West: dolgelukkig met eigen tv-show. HILVERSUM (GPD) - Vero nica gaat vanaf eind deze maand, het erotische tv-pro- gramma Pin Up Club voortaan wekelijks uitzenden in plaats van eens per maand. Aanvankelijk was het niet de bedoeling dat Veronica dit seizoen de Pin Up Club op het scherm zou brengen. Produ cent Jef Rademakers had een contract getekend met Joop van den Ende om voor TV 10 (onder meer) een licht erotisch programma te maken. Toen duidelijk werd dat TV 10 voorlopig niet van start gaat, nam Rademakers alsnog con tact op met Veronica-direc- 1:eur Rob Out om zijn produkt te slijten. HILVERSUM Uit de jubileum-uitzending die vanavond over het scherm rolt, blijkt dat volkskomiek André van Duin heel wat vrienden heeft onder de talloze 'bekende Nederlanders' die tijdens het gala-feest kwamen opdraven. Vanavond kan heel televisiekijkend Nederland meegenieten van alle hoogtepunten uit de 25-jarige carrière van Van Duin. Én van alle mensen die ook privé een belangrijke rol in zijn leven hebben gespeeld, dan wel in omgekeerde richting. Zo uit zangeres Willeke Alberti zich in superlatieven over André en verhaalt geëmotioneerd over een moeilijke periode in haar leven. "Negen jaar geleden was ik in een scheiding verwikkeld en André en zijn vriend Willem bleken toen mijn beste vrienden. Zij hebben mij er doorheen geholpen. Dat is een kant die veel mensen niet van André kennen". Corrie van Gorp, die het theaterleven een paar jaar geleden om persoonlijke reden vaarwel zei, brengt anecdotes over Van Duin. Ze voegt eraan toe dat haar leven met André niet altijd even makkelijk is ge weest. "André is zo onvoorspelbaar. Hij improviseert iedere avond weer en dat bracht mij vaak uit mijn evenwicht. We hebben heel wat afgelachen en als mens is hij mijn beste vriend". HILVERSUM Het was al langer be kend dat de clowns Bassie en Adriaan uit het gelijknamige circus zouden stappen omdat ze het verblijf in de piste na drie jaar niet meer konden combineren met hun vele televisiewerk. Dat verklaarde woordvoerder E. van den Bos van de twee clowns gistermiddag. Zoals wij gisteren meldden, ontstond er zondagavond in Hilversum grote pa niek toen Bassie en Adriaan na een op treden opstapten met de mededeling dat ze het voor gezien hielden. Volgens per soneelsleden van het circus, het voorma lige circus Renz, gaven Bassie en Adri aan als reden op "elders beter werk te kunnen vinden". Van den Bos beweert dat drie weken geleden al in prima harmonie zou zijn overeengekomen dat Bassie en Adriaan na dit seizoen zouden stoppen. "Bassie en Adriaan konden het niet meer bolwer ken. Voor de komende periode zouden ze al zeker zeven maandagen niet kun nen optreden met het circus door tv-op- namen en afwerking van twee televisie- produkties. Daarnaast hebben ze hun theatershow nog". Officieel wil de directie van circus Renz geen commentaar geven. Maar offi cieus laat een aantal (vroegere) collega's van het clownsduo weten flink de pest in te hebben. "Die Bassie mogen ze voor mij onder het asfalt stoppen. Die heeft voor mij afgedaan", aldus een circus-me dewerkster geëmotioneerd. En één van de Tsjechische acrobaten van de familie Lagroni: "Wat Bassie heeft gedaan met ons is niet erg diplomatiek. Hij weet dat Circus Renz niet zonder hem kan be staan, want dan komt er te weinig pu bliek om van te leven. Bassie heeft zijn macht gebruikt om het hele circus in zijn eentje dood te drukken". Groei Bassie en Adriaan hebben de afgelopen jaren een onstuimige groei meegemaakt. Razend populair werden ze als de tv-per- soonlijkheden Bassie en Adriaan. Adri aan als de aangever, Bassie als de dwaze clown met zijn krakerige stemgeluid. In 1980 bouwden zij hun roem uit met een eigen circus onder leiding van Joop van den Ende. De belangstelling taande niet, integendeel, de broers kregen het drukker en drukker. De hulp van circus Renz werd ingeroepen om het program ma nog meer handen en voeten te geven. Het circus behoorde tot de grootste van Nederland. Aanbiedingen en contracten te over. Totdat zondagavond het bedrijf onder zijn eigen gewicht inklapte toen de twee .broers hun biezen pakten en de tent verlieten, tachtig man personeel in op perste verwarring achterlatend. Of er voor Bassie en Adriaan nu defini tief een einde komt aan het circuswerk, staat niet vast. "In ieder geval volgend jaar geen circus. We maken dan een tele visie-serie in het kader van de Europese eenwording. Voor 1991 bestaan er plan nen om naar Disneyland in de Verenigde Staten te reizen voor eeh complete se- Medisch Centrum West-regisseur over ontslag HILVERSUM (GPD) Een week voordat de populaire TROS-serie Medisch Cen trum West weer op het scherm verschijnt, drijven voor regisseur Nico Knap per donkere wolken over. De producent van de serie, John de Mol jr, heeft Knap per te verstaan gegeven dat hij de vierde en eventuele volgende serie afleveringen niet meer hoeft te regisse ren. Aan die beslissing ligt een ernstig artistiek me ningsverschil ten grond- door Frederike Contant HILVERSUM (GPD) - De TROS mag rekenen op een fikse boete na de ledenwerfac tie van afgelopen vrijdag, die de omroep meer dan 16.000 nieuwe leden opleverde. De TROS heeft de wettelijke be palingen over reclame in ei gen zendtijd fors overtreden. Het Commissariaat voor de Media onderzoekt deze zaak nu. Na dat onderzoek kan het commissariaat een boete van maximaal 200.000 gulden uit schrijven. De TROS liet vrijdag in het ju bileumprogramma ter gele genheid van het 25-jarig be staan vele coryfeeën opdra ven om leden te werven. Vol gens J.M. Kleyn, hoofd van de afdeling toezicht van het Commissariaat voor de Me dia, heeft de TROS de regels, die niet meer dan maximaal twee minuten reclame per omroep per avond toestaan, ver overschreden. John de Mol jr. probeert de artis tieke ruzie te bagataliseren door op te merken dat er geen sprake is van een conflict. „Knapper kon gewoon zijn andere werk zaamheden niet combineren met Medisch Centrum West. Ik had de opnamen voor de vierde serie volgend jaar april gepland. Knapper heeft in die periode an dere verplichtingen". Ander verhaal Regisseur Nico Knapper vertelt een heel ander verhaal. „De Mol heeft mij van de serie afgehaald omdat we een artistiek conflict hadden over de voortgang van Medisch Centrum. Ik heb De Mol te kennen gegeven dat ik graag nog een vierde serie wilde regisseren, maar dat ik het ver standig zou vinden om de serie dan ten einde te laten lopen. Ik werk graag naar Amerikaans mo del. In dat land is het heel gebrui kelijk om een serie in haar beste jaren te stoppen en dan volgens hetzelfde recept met een nieuwe serie te komen. Dat hebben ook de makers van Hill Street Blues gedaan. Je moet zien te profite ren van de faam die je hebt opge bouwd en niet eindeloos door gaan met een serie totdat de po pulariteit gaat afnemen". Volgens Knapper is die rede nering John de Mol in het ver keerde keelgat geschoten. „De Mol wil graag nog seizoenen lang doorgaan met MCW en vond dat als ik alleen nog maar een vierde serie wilde regisseren, ik beter meteen kon stoppen. Hij heeft het volste recht om mij van MCW af te halen. Die macht heeft hij en daarvan heeft hij nu gebruik ge maakt. Ik vind dat heel verve lend. Het is toch net alsof je een kind verliest".* Dat bij Knapper uitsluitend ar tistieke overwegingen ten grond slag liggen aan zijn denkwijze, blijkt uit het feit dat hij ook part ner van De Mol is in de winstde- ling van de serie. Overigens zullen de TROS-kij- kers voorlopig nog niets merken van het feit dat Knapper op een zijspoor is gerangeerd. De twaalf nieuwe afleveringen maken deel uit van de tweede serie. <£3

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22