Zwangerschapstest onbetrouwbaar Tlü I VENTI L SKC en VCS geven elkaar niets cadeau Minder zon, meer nitraat in groenten Veel apparaten voor ouderen te ingewikkeld Ski-blessures door verkeerd afstellen binding - /IV Veel lawaai van afwasmachines fUQ4cifc)[fr(circifl ftg)[]afl(B(afflarra Leo Oosterlee weg bij Alphia Snookertoemooi voor Roedoe DINSDAG 7 NOVEMBER 1989 Nu de donkere dagen dichterbij ko men wordt er van verschillende kanten weer gewaarschuwd voor toeneming van de hoeveelheden nitraat in bladgroente. Dit stijgt na melijk als de planten niet voldoen de licht krijgen. Konsumenten Kontakt openbaarde vorige week al onrustbarende nitraatgehalten en adviseerde de consument dan ook maar niet vaker dan eens per week verse bladgroente te eten. De fractie van de PvdA in de Tweede Kamer gesteld heeft de minister van volksgezondheid vragen gesteld over deze zaak. KK baseert zich op gegevens van de Keuringsdienst van Waren, waaruit bleek dat in de kas geteelde bladgroenten als sla, spinazie, raap stelen, postelein, peterselie, selde rij, radijs en veldsla soms wel 6000 tot 8000 milligram nitraat per kilo bevatten. Nitraat wordt in het li chaam omgezet in het giftige nitriet en kankerverwekkende nitrosa- minen, wat vooral bij kinderen ge vaar voor de gezondheid veroor zaakt. Volgens voorschriften van het ministerie van volksgezondheid is voor volwassenen een opname van 1540 milligram nitraat per week nog acceptabel. Voor kinderen ligt die grens (het wordt berekend per licht- aamsgewicht, de gemiddelde vol wassene wordt geacht zo'n 75 kilo te wegen) uiteraard lager. Daar komt bij dat via het drinkwater en andere voeding gewoonlijk al 434 milli gram het lichaam binnen komt. Via groente mag dus niet meer dan 1106 milligram per week wor den opgenomen. Een flinke eter, die een pond spinazie consumeert met het niet eens uitzonderlijke gehalte van 6000 milligram nitraat per kilo, krijgt bij één maaltijd 3000 milli gram binnen. Dat is 2000 milligram meer dan goed voor hem is. Uit het onderzoek van de Keu ringsdienst van Waren blijkt dat de gangbare normen voor het nitraat- gehalte vaak worden overschreden. Ambtenaren van het ministerie van volksgezondheid onderzoeken of verlaging van de maximaal toege stane hoeveelheid nitraat wenselijk Overigens wordt van de kant van de producenten van de groenten de hoge nitratagehalten onzin bestem peld. Volgens Hans Moonen, direc teur van de groenteveiling West- land-West, is het onmogelijk dat te hoge nitraatgehalten zijn aangetrof fen. Alsof de Keuringsdienst van Waren ze uit de duim zou zuigen. Voor zwangerschapstest wordt vaak sterk overtrokken reclame ge maakt. Een aantal is beduidend minder betrouwbaar dan in adver tenties wordt gezegd. Gebruiksge mak, hygiëne, snelheid en duide lijkheid bleken in de praktijk nogals eens achter te blijven bij wat in de reclames voorspiegelden. Een onderzoek door een analist en een vrouwenarts in het blad Huisarts en Wetenschap wijst uit dat slechts één van de vijf onder zochte tests er redelijk uitkwam, zo- Fabrikanten en producenten houden te weinig rekening met de pro blemen van ouderen, vindt de Nederlandse ouderenvereniging ANBO. (archieffoto Sommige apparaten zijn qua ge bruik en handleiding te ingewik keld voor ouderen, zodat deze men sen die apparaten niet gebruiken. Fabrikanten en producentren zou den er rekening meer moeten hou den dat een extra knopje aan een huishoudelijk apparaat voor een ge ring deel van de consumenten het produkt aantrekkelijker maakt en voor een belangrijke juist moeilij ker te hanteren en minder aantrek kelijk. De kritiek leveren leveren drs. A. Morren en F. Winter in 'Samen op weg', een uitgave van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO). Volgens Morren is vooral de verpakking van produkten vaak een probleem voor ouderen. "Hoe denkt de farmaceutische industrie dat mensen met artrose (een ge wrichtsziekte) de pilletjes uit druk- strips kunnen krijgen? En hoe stelt de verpakkingsindustrie zich het openen voor van een blikje met een lipje? Iemand met artrose of reuma krijgt er zijn vinger niet in en kan het blikje nooit open krijgen", aldus Morren. Winter vergelijkt de huidige ver pakkingen met die van vroeger. "Vroeger hadden we een gewoon papiertje voor het verpakken van brood. Nu moet je eerst de plastic sluiting lospeuteren. Niet iedereen wel qua hanteerbaarheid voor de vrouw als gevoeligheid zoals door de fabrikant beweerd. Alle onder zochte tests zijn nieuw. Ze verschil len van de oudere doordat zij pre tenderen op de eerste dag na het uit blijven van de menstruatie zwan gerschap te kunnen aantonen. 'Clearblue' bleek net zo gevoelig als de reclame beweerde, echter minder duidelijk af te lezen dan ge wenst. De onderzoekers vonden dit produkt onhygiënisch: er lekte uri- qe uit het testbuisje. Bovendien ver eist dit produkt negen handelingen voordat de uitslag kan worden afge lezen. 'Clearblue One Step' is veel min der gevoelig. Deze test kan ten on rechte aangeven dat de vrouw niet zwanger is of dit onvoldoende dui delijk maken. In sommige gevallen moest in plaats van de beweerde drie tien minuten worden gewacht op de uitslag. Het resultaat van 'Dagytest' was volgens de medici onbetrouwbaar. De uitslag was erg slecht af te lezen, het produkt geeft de negatieve of heeft even veel geduld om zo'n brood in plastic te openen. De ver pakking is wel modern, maar voor ouderen heel frustrerend". Huishoudelijke apparaten laten volgens Morren nogal eens te wen sen over. "Ouderen hebben behoef te aan goed leesbare apparaten met een eenvoudige bediening. Het aan tal keren dat je na je vijfitgste jaar een apparaat koopt is misschien niet zo groot, maar als je wat koopt moet het wel goed zijn. Bij sommige wasmachnies zit het tekstpaneel aan de voorkant. Ouderen moeten dan onnodig bukken of door de knieën om de tekens te kunnen le zen". "Bovendien hebben veel machi nes te veel knoppen. Ouderen heb ben geen behoefte aan allerlei toet sen die ze toch niet gebruiken. Een paar knoppen zijn voldoende om de nodige handelingen te kunnen ver richten. Nu gebrukken ouderen hun apparaten vaak niet omdat ze te ingewikkeld zijn". Overigens worden de hierboven aangestipte problemen, ANBO schrijft dat zelf ook in zijn blad, niet alleen door ouderen ondervonden maar ook door jongere mensen. Wat meer aandacht van fabrikanten en ontwerpers voor gebruiksvriende lijkheid van hun produkten zou op zijn plaats zijn. Bijna de helft van de ski-onge vallen wordt veroorzaakt door verkeerd gebruik van bindin gen. Dat blijkt uit een onder zoek van het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg en de Stichting Consument en Veiligheid. Per jaar gaan ongeveer 900.000 Nederlanders op ski-va kantie. Eén op de twintig vakan tiegangers loopt daarbij een blessure op die medisch moet worden behandeld. Knie, enkel, voet en duim zijn de lichaams delen die het meest gekwetst ra ken. In het kader van de landelijke campagne 'Blessures blijf ze de baas' staat in de wintermaanden het onderdeel skiën centraal. Het is de tweede sport die uitge breid aan bod komt, nadat de campagne in augustus met de aanpak van voetbalblessures van start is gegaan. Doel van de campagne is via reclamespotjes, folders en affiches voorlichting te geven over het voorkomen van blessures. In de campagne wordt vooral veel aandacht besteed aan het gebruik van ski-bindingen en- het gedrag op de ski-pistes. Zelf overschatting, alcoholgebruik en skiën blijken na het verkeerd gebruik van de bindingen de be langrijkste oorzaken van de vele ongevallen tijdens de winter sport. Ter ondersteuning van de campagne kunnen bij de sport- speciaalzaken tot en met vrijdag 10 november, de ski-bindingen gratis worden afgesteld. (ANP) Slecht afgestelde skibindingen zijn vaak de oorzaak van verwondingen en blessures tijdens de wintersport. positieve uitslag met onvoldoende zekerheid. Deze test is volgens de onderzoekers dan ook ongeschikt om zelf thuis te gebruiken. De test van de Samenwerkende Apothekers Nederland (SAN) laat wat de duidelijkheid van de ge bruiksaanwijzing betreft te wensen over. De vrouw moet met behulp van veel proefmateriaal te veel (tien) handelingen verrichten voor dat de uitslag duidelijk wordt. Ove rigens zou de kwaliteit van deze test inmiddels zijn verbeterd. De 'Predictor Stick' kwam het best uit de test: goede bijsluiter, goed materiaal en een betrouwbare uitslag. Alleen bij een lage concen tratie zwangerschapshormonen kan de uitslag onvoldoende duide lijk zijn. De onderzoekende medici adviseren de gebruikster van deze test overigens niet te snel te testen. In de praktijk kan zwangerschaps hormoon in de urine voorkomen van een bevruchting die ongemerkt is afgebroken. Een positief testre sultaat klopt dan niet. Afwasmachines maken minder la waai dan drie jaar geleden, maar spectaculair is de verbetering niet te noemen. Deze conclusie trekt de stichting Vergelijkend Waren On derzoek (VWO) na een test van 14 vaatwassers. Drie jaar geleden wer den deze apparaten ook getest en na vergelijking van de resultaten meldt VWO dat het watergebruik met gemiddeld tien procent is te ruggedrongen. Een probleem blijft volgens VWO het zoutverbruik van de machines. De gemiddelde afwasmachine brengt 56,5 kilo zou per jaarin het milieu, een gevolg van het feit dat waterontharders nodig zijn in veel delen van Nederland. Volgens de stichting is niet meer dan 6,5 kilo nodig. VWO besteedt in het ondrzoek ook aandacht aan afwas- en naspoelmiddelen. De meeste blij ken namelijk nog vrij veel fosfaten te bevatten. Alleen 'Ecover' en 'Nixe M', bij reformzaken te koop, bevatten geen fosfaten. Een afwasmachine kost de ge bruiker bij vier of vijf keer draaien per week ruim 250 gulden per jaar. De zuinige handafwasser komt op 90 tot 120 gulden per jaar. Heeft men een elektrische boiler dan maakt het qua kosten niet zo veel uit of met de hand of met de machi ne wordt afgewassen. Een minder produktieve periode van Lei- den-spits Rob Bink en twee bijzonder goe de weekeinden van Kagia-aanvalsleider Richard Trompert zijn er debet aan dat de leider van het eerste uur zijn positie aan kop van de strijd om de ló-bokaal voor topscorers is kwijtgeraakt. De man uit Lis- serbroek doorbrak op zaterdag met zijn puntgave hattrick tegen Jodan Boys als eerste de barrière van tien goals en is meteen twee goals 'los' van de rest. Let trouwens op Marcel van der Blom. De spe ler van RCL pikt vrijwel elke week zijn doelpuntje mee en staat nu op een totaal Ook op zondag weer een nieuwe lijstaan voerder, al moet Marcel Valk (UVS) zijn nummero één plaats dan nog delen met de niet spelende Kickers-spits Ronald de Rijk. Valk scoorde gisteren tegen SVW tweemaal. Zijn treffer van 50 meter af stand verdient eigenlijk een bonus, maar daar voorziet het reglement helaas niet in. Stan Uljee van Foreholte is de man op het vinketouw. Hij staat samen met Hans van Marwijk op een gedeelde derde plaats met zes goals. Rob Bmk (Leiden) Marcel van der Blom (RCL) Rick Abma (Voorschoten) Jacques Keij (ARC) Arno Filipjoo (Koudekerk) Leon Laros (Haz.Boys) Rocky Pitti (Ter Leede) ZONDAG Marcel Valk (UVS) Ronald de Rijk (Kickers) Hans van Marwijk (Docos) Stan Uljee (Foreholte) Steef Roodakkers (SVLV) Frank Bakker (Alph Boys) PietervanZoest(Alp.Boys) Hoekstra (Lugdunum) Regionale volleybalcompetitie LEIDEN - In de regionale volleybalcompetitie werden in verband met de districtsbekercompetitie maar enkele wedstrijden ge speeld. Bij de vrouwen won Leython 4 in de eerste klasse van Ley- thon 3 zonder grote problemen, 14-16, 15-11, 15-12 en 15-6. Beter verdedigen van Leython 4 en een grote dosis vechtlust bracht deze toch wel verrassende uitslag. Het vierde team passeerde door deze overwinning het derde op de ranglijst. Bij de mannen was Leython 4 kans- werkten zich vooral defensief loos tegen Donar 2,10-15,12-15 15. Hoe kansloos blijkt wel uit het gemak waarmee Donar de tweede set nog won na een voorsprong van 11-3 voor Leython. Een vaste en goede service en een sterk blok wa ren de wapens waar Leython geen raad mee wist. Het jonge team van Leython 4 miste vooral overzicht en daardoor waren de onnodige mis sers talrijk. DAC 2 verloor met 1-3 van DAC 3 en dat had tot resultaat dat het derde op de ranglijst drie punten is uitgelopen op het tweede. SKC speelde Gemini/Kangeroes 3 volledig zoek, 9-15, 13-15 en 4-15. In de derde set had Gemini het nut teloze van het verzet kennelijk inge zien en bood alleen voor de vorm nog tegenstand. Dat de tweede set nog een redelijke score te zien gaf slagen de nodige bressen in de topprestatie. De mannen van SKC maakten het feest helemaal compleet door Rid- derveld 1 dat uitkomt in de promo tieklasse met 3-0 kansloos te laten, 15-5, 15-7 en 15-5. Het jonge team van Ridderveld dat ontegenzegge lijk kwaliteit bezit faalde vooral op de pass. Hetgeen dubbel werkte omdat de service van SkC niet te wensen liet. Ook RW kende in de bekerstrijd een succes. De vrouwen waren in drie sets te sterk voor Quintus, 16- 14,15-11 en 15-10. De Delftse eerste klassers waren defensief gelijk waardig aan RW maar in aanval lend opzicht waren de Rijnsburgse volleybalsters superieur. Ook de sloeg als die diep werd ge- eerder aan het feit dat SKC alle spelers van het eerste team, dat uit tien man bestaat, aan de bak bracht met als gevolg enige verwarring dan aan de betere tegenstand van Gemi ni/Kangeroes. De wedstrijden i Delftse defensie. Maar het was de aanval van RW die domineerde met acties door het midden zowel als buitenom. De mannen deden er tegen Torna do uit Delft vijf sets over om tenslot te te verliezen maar de hele wed de distriktsbe- strijd vergde maar vijf minuten lan- kercompetitie leverden soms meer ger speeltijd dan de wedstrijd van Lotto 44: Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, bruto 100.000 gulden; derde prijs: 82 winnaars 2854,80; vierde prijs: 4509 winnaars 51,90, vijfde prijs: 71941 winnaars 5,00. Toto 44: Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 10 winnaars 1455.90; derde prijs' 171 winnaars 212,80. Toto-gelijk 44: Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars 146,50; derde prijs: 49 winnaars 29,90; vierde prijs: 852 winnaars 2,70. SAO PAULO (130.000 dollar), eerste ronde: Koe vermans (Ned) - Tabares (Cub) 6-3 6-1 STOCKHOLM: eerste ronde: Gustafsson (Zwe) Nijssen (Ned) 3-6,6-4,6-1 SWINDON (25.000 dollar), eerste ronde: Vis (Ned) - Cordwell (NZI) 7-5 6-3. kijkplezier op dan de gewone petitie. Zo was de wedstrijd tussen de vrouwen van SKC en VCS een absolute thriller. De tweede klas- i SKC wonnen na twee uur spelen met 15-10, 12-15, 13-15, 16-14 en nog eens 16-14. In de vijfde set stond VCS conform haar standing als eerste klasser op winst met 14-8. Niemand, zelfs de meest verstokte SKC- er, gaf toen nog een stuiver voor de kansen van hun ploeg. Maar wat pure wilskracht vermag toon den de vrouwen van SKC. Wat VCS ook probeerde, de bal kwam steeds terug. Dat werkt op de zenuwen en de vrouwen van SKC, die natuurlijk toch al meer hadden gedaan dan van hun mocht worden verwacht, de vrouwen. De score vertelt het achterliggen de verhaal duidelijk, 15-6,4-15,3-15, 15-4, 11-15. Alleen in de laatste set was er sprake van een wedstrijd in die zin dat aanval en defensie aan el kaar werden getoetst. Stand in de competitie eerste klasse tot en met de vijfde week: Vrouwen: Leython 2 4-8, Liusna 4-8, RW 4-8, Blok'77 4-4, In Up Go 4-4, VCS, 4-4, LUSV 4-3, S'70 4-3, Leython 4 5-3, VCO 4-2, Leython 3 5- 2. Salvo 1 4-1. Mannen: SKC 5-9, Aspasia 4-8, RW 4-8, VCO 4-7, Graficon 2 4-6, DAC 3 5-5, Gemini/Kangeroes 3 5-3, Orion 4-2, Ridderveld 2 4-2, DAC 2 5-2, Aarl.veen 4-0, Leython 4 4-0. Op een veilig in de Amerikaanse stad Lexington paradeert Winning Co lors voorzijn nieuwe eigenaars. Boven het hoofd van het paard staat het be drag waarop de klok is blijven stilstaan: 4,1 miljoen dollar, bijna negen miljoen gulden. Winning Colors won dit jaar de Kentucky Derby, de meest prestigieuze race in de Verenigde Staten. Vandaar dat prijsje. (foto ap> ALPHEN - Leo Oosterlee is gis teren opgestapt als trainer van Alphia. Wat interne strubbelin gen binnen de selectie en de te genvallende resultaten van het eerste team liggen ten grondslag aan zijn beslissing. Hoewel Al phia afgelopen zaterdag nog met 4-0 won van ZLC neemt de afdelingsploeg een bescheiden zesde plaats op de ranglijst van de eerste klasse in. Vorig seizoen vertrok Ooster lee ook al vroegtijdig bij zijn toenmalige club Aarlanderveen. Alphia is inmiddels op zoek naar een vervanger. LEIDEN - Weer kende het snookertoemooi om de Rijnlandbokaal een an dere winnaar. Ditmaal, tijdens de vierde ronde van het toernooi in het Jumbo Snooker Centre in Warmond, mocht Wladimir Roedoe zich de sterkste noemen. In de finale won de Leidenaar afgetekend met 3-0 van Harold Fleurke uit Oegstgeest. De vierde snookerspeler in totaal derhalve die een ronde op zijn naam bracht. Roedoe had in de halve finale Erik Beentjes uit Beverwijk teruggewezen met 2-0, terwijl Fleurke George Wijte uit Beverwijk versloeg met dezelfde cijfers. De Oegstgeestenaar verloor daarop weliswaar de finale, maar kon toch terugzien op een geslaagde wedstrijd. In zijn eerste duel had hij ver rassend Peter Moen verslagen, één van de drie vorige winnaars in War mond. Vervolgens versloeg Fleurke de winnaar van vorige week, Marcel van Vuuren. De verliezersronde streek Daan Hoekstra voor zich op door een zege op Jeroen de Koning. De hoogste break was ten slotte voor eindwinnaar Roedoe. Hij kwam tot een serie van 26 punten. In totaal werden overigens 18 breaks van boven de 20 gemaakt in de deze vierde ronde. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duiventiode) zondag tussen 20.30 en 21.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Na twee jaar regionaal, zou den de zaterdageersteklassers volgend seizoen weer interregio naal worden ingedeeld. In een bij eenkomst van de zaterdagclubs is de KNVB verzocht de huidige re gionale indeling niet te wijzigen Zaalvoetbalvereniging Bax uit Voorhout heeft besloten niet deel te nemen aan een Europees toer nooi in Rome. De competitie en de wedstrijden om de Benelux Beker laten dit leuke reisje niet toe Nel Geeris (Ter Leede) is ge selecteerd voor het Nederlands vrouwenvoetbalelftal dat zater dag 18 november in Zaandijk een interland tegen Ierland speelt. De wedstrijd is er één in het kader van de EK Het kraanverhuurbe drijf Verschoor uit Sassenheim is ook sponsor geworden van rug byclub The Bassets De Leidse wielerclub Swift/Casba heeft een amateurselectie geformeerd die in het voorjaar van 1990 gaat deel nemen aan enkele Belgische klas siekers. Met Jan Hendrik Lager- wey (Woubrugge), Hans van Eg- mond (Rijnsburg), Tom de Jong (Roelofarendsveen), Erwin van Diest (Lisse) en Richard van Kempen (Nieuwveen) zijn ook de nieuwkomers Erik Bos (Moord recht), Peter Mol ('s-Gravenpol- der), Remco van Gils (Voorburg), ex-Vener Caspar van der Meer (Hulst) en Dick Kooiman (Rotter dam) geselecteerd Mart Moraal (Oegstgeest) behaalde een goede negende plaats bij de NK Winter- triathlon in Assen Omdat de Koninklijke Wieier Unie (KNWU) niet meer toestaat dat individuele personen wielerwedstrijden orga niseren, is de "Stichting Wieier- belangen Leiden" opgericht Op zaterdag 18 november zullen vele Olympische medaillewinnaars (waaronder de wielrenners Ger ijen Karstens, Bart Zoet, Joop Zoetemelk en roeier Ronald Flo rijn) in Utrecht aanwezig zijn om uit handen van Juan Antonio Sa maranch een draagmedaille in ontvangst te nemen Zaterdag oefent de v.v. Oegstgeest om 14.30 uur tegen SIZO. LFC heeft een dag later ESTO als oefenpartner. Aanvang 14.00 uur Nog meer voetbal. Vanavond om 20.00 uur bij Docos spelen twee selectie-elf tallen tegen Roodenburg Oud- Noordwijkvoetballer Jan van der Lippe heeft de tenniswereld vaar wel gezegd en speelt inmiddels golf met een handicap van 22. De NGF-functionarissen spreken van een klein wonder De bij de zaterdagclubs bekende Remco van Keeken (Hoek) mag van de KNVB tussentijds niet naar Vlis- singen. Van Keeken heeft nu een contract getekend bii het Belgi sche Lokeren Renbaan Duin- digt (Wassenaar) start morgen middag om 13.00 uur met de Yong Ones-prijs Voetbalclub VTL kreeg weer eens ongewenst bezoek. De Leidse afdelingsclub zal het nu een tijdje zonder af speelapparatuur moeten doen De Leidse korfbalclub Fides Pac ta zoekt nieuwe bestuursleden Diverse Europese en wereldkam pioenen zijn op zondag 19 novem ber aanwezig op de Fietscross- promotiedag in de Leidse Groen- oordhallen De voetbalfinale van de LD-Cup wordt bij de v.v. Lei den gehouden Op 8 december neemt voorzitter Koos van der Geest afscheid bij Alphense Boys. Als de vergadering accoord gaat volgt Jan de Rijk hem op Bij voetbalvereniging Docos is Peter Wijnen als secretaris opge volgd .door Henk Snijders De bij SVLV bekende Rinus Pieterse heeft van de NKS de gouden speld van verdienste ontvangen De voetbalvrouwen van Leiden 2 hebben een unieke sponsor: de Leidse band 'Nightshift' Bij Meerburg is Jos Silverentand de nieuwe'voorzitter. Als secretaris nam Cees Hogervorst afscheid en wordt opgevolgd door Jan Zand bergen. Als penningmeester fun geert nu Aad Kortekaas. Met Jac ques Straman als bestuurslid er bij heeft de club een geheel nieuw (bestuurs)gezicht gekregen De Leidse tennisvereniging De Me- renwijk heeft Voorschotenaar Mark Fleischeuer aangetrokken Wat Feyenoord 2 betreft, goed nieuws. De Rotterdammers won nen met 1-0 van Excelsior. Zier Tebbenhof scoorde nog vlak voor hij door SW werd overgenomen De loting voor het wereldkam pioenschap voetbal is op zaterdag 9 december om 17.00 uur in het sportpaleis Palacur te Rome Warmonder René Vergeer won vorige week in Utrecht een schaatsmarathon voor B-rijders Altena, DSVP, Scheveningen, TOGR, SV'35, Xerxes, BVCB, Rijnmond, Hoogvliet, Voorburg, Verburch en Delfia zijn in de KN VB West II de eerste periode kampioenen. Het komende week einde volgt waarschijnlijk de rest. Uit de Leidse regio zijn Lugdunum (bij verlies Olympia). Kickers, Foreholte en Docos nog kanshebber Bij VNL werden Chris Bos, Bert Lakenberg, Koos Wesselman, Henny van de Hoog- en en Henny Visser benoemd tot lid van verdienste Zondag be gint de meest onregelmatige com petitie van Nederland: de rugby- competitie. Voor uw geheugen Castricum (5-10) staat aan de lei ding voor DIOK (6-10) en HRC (5- 8). De Bassets is één van de hek- kesluiters met twee punten uit zes wedstrijden

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 20