Mouawad nieuwe president Libanon Thatcher ambieert geen vijfde termijn Exodus baart Bonn zorgen 'Valse berichten van leger over invasie Namibia' Generaal Aoun erkent verkiezingen niet Russisch leger krimpt in met 235.000 man 'Geheim contact Libië en VS via Nederland' MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 PAGINA 5 BRATISLAVA (AP) - Terwijl vrij wel overal in het Oostblok 'glasnost' de boventoon voert, wordt in Tsjechoslowakije vandaag de be langrijke dissident Jan Carnogurs- ky berecht. Carnogursky, een in Slowakije bekende activist voor de mensenrechten, werd op 14 augus tus gearresteerd en heeft sindsdien in voorarrest gezeten. Vier andere dissidenten die tegelijk met hem werden aangehouden, zijn tussen tijds wel op vrije voeten gesteld. Hoewel in Hongarije, Polen, de Sovjetunie en nu zelfs in Oostduits- land tegenwoordig openlijk kan worden gediscussieerd en hervor mingen worden ingevoerd, lijkt de Tsjechoslowaakse regering van BAYRUT (AP) - De Libanese christelijke leider generaal Michel Aoun weigert het presi- plan met het proces tegen Car- dentieel paleis te verlaten om plaats te maken voor de gisteren gekozen nieuwe president nogursky Rene Mouawad. De 64-jarige Mouawad werd gekozen in een bijzondere zitting van het Li- ste en banese parlement op de luchtmachtbasis Kleiat in het door Syrië beheerste noorden van Libanon. Meteen na zijn verkiezing bepleitte de nieuwe president, die al 32 jaar lid is van het parlement, de vorming van een kabinet van nationale verzoening om een eind te ma ken aan de nu 14 jaar durende burgeroorlog in Libanon. T sjechoslowaldje blijft oppositie hard aanpakken Carnogursky's arrestatie heeft zelfs tot protesten geleid van intel lectuelen die tot het communisti sche establishment behoren. Zij hebben president Husak gevraagd de 45-jarige activist gratie te verle nen. De dissidente toneelschrijver Vaclav Havel hfeeft de Poolse pre mier Mazowiecki en de Hongaarse hervormer Pozsgay in een brief ge- geen praktijk meer mag uitoefenen vraagd tussenbeide te komen ten ^2.^™ sinds hij de manifesten^'an Charta behoeve van Carnogursky. 77 heeft ondertekend. Zijn proces vloeit voort uit een verklaring var dissidenten die hij heeft onderte kend en uit een artikel dat hij ondergronds blad macht van het Russische Rode Le ger is verminderd met 235.500 man, terwijl uit Europa bovendien zo'n Dat de leiders van Tsjechoslowa- 7000 tanks, 700 vliegtuigen en 3000 co ...J vkije zo onbuigzaam zijn tegenover stuks artilleriegeschut zijn terugge- Bratislava de oppositie, komt vooral doordat trokken. Dat heeft het Russische heeft geschreven. Hij kan worden ZÜ aan de macht kwamen veroordeeld tot een gevangenisstraf Praagse Lente van 1968 t maximaal tien jaar. De vier an- vormingen de partijblad Pravda gisteren gemeld, de her- Sovjet-president Gorbatsjov had toen hebben onder- eind vorig jaar bekendgemaakt dat dere dissidenten die tegelijk met drukt. Hoewel ondergronds al jaren het Rode Leger in twee jaar krachtig voorbeeld te hem werden gearresteerd, zullen actieve oppositie bloeit, zijn worden ingekrompen met een half volgende week terecht staan op veel Tsjechoslowaken sceptisch miljoen LONDEN (Rtr) - Amerikaanse rege ringsfunctionarissen voeren in het geheim besprekingen met de Libi sche leider Muammar al-Gaddafi. Volgens de Sunday Correspondent, die enkele hooggeplaatste Ameri kaanse diplomaten citeert, kwam het overleg op gang nadat Libië via de Nederlandse en Belgische rege ring signalen had gegeven dat het betere betrekkingen wilde. In 1986 bombardeerde de Ameri kaanse luchtmacht de Libische ste den Tripoli en Benghazi omdat Gaddafi een bomaanslag zou heb ben gesteund op een Westberlijnse disco waar veel Amerikaanse solda ten kwamen. Sindsdien hebben zich voor de Libische kust scher mutselingen voorgedaan tussen de Amerikanen en de Libiërs. Het Britse zondagsblad wijst erop dat de VS geen diplomatieke be trekkingen meer onderhouden met Libië, en België en Nederland wel. Dat verklaart wellicht de bemidde lende rol van Nederland. Volgens de Sunday Correspondent eisen de VS dat Libië stopt met financiële steun aan terreurgroepen en pogin gen staakt om chemische wapens te fabriceren. De Libische leider zelf ontkent elke steun aan het terroris- De krant schrijft verder dat Was hington de Syrische president As sad heeft gevraagd het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina- Algemeen Commando (PFLP-GC) het land uit te zetten. Het PFLP-GC zat volgens diverse westerse gehei me diensten achter de bomaanslag op het PanAm-toestel in december vorig jaar, waarbij alle 259 inzitten den omkwamen. De Palestijnse or ganisatie ontkent alles. Buitenland kort Generaal Aoun bleef na de bëedi- ging van Mouawad in de comman do-bunker van het presidentieel pa leis en gaf een verklaring uit waarin hij zei de presidentsverkiezing niet te erkennen en Mouawad om schreef als een "Syrische lakei". Hij noemde de gang van zaken in Kleial ongrondwettig en kondigde verzei aan tegen de "samenzwering die hei laatste restje soevereiniteit van Li banon uit handen geeft". De gene raal had voor de zitting in Kleiat ge dreigd met een artillerie-beschie ting en ontbond het parlement om te verhinderen dat dit het vredes plan zou aannemen. Aoun is fel tegen de aanwezigheid van het 40.000 man sterke Syrische leger in Libanon. Vorige maand ver wierp hij een vredesplan dat op ini tiatief van de Arabische Liga is op gesteld door het Libanese parle ment, omdat het volgens hem on voldoende garanties bevat voor te rugtrekking van het Syrische leger. De verkiezing van Mouawad, evenals Aoun een maronitische christen, is gisteren erkend door de sunnitische, gisteren afgetreden moslimleider Hoss en de Syrische president Assad. Assad liet via een woordvoerder weten de verkiezing van Mouawad te beschouwen als een belangrijke stap op weg naar het eind van de langdurige "beproe ving" waaraan Libanon is blootge steld. Ook Frankrijk, Saudiarabië en de Verenigde Staten hebben ge zegd de nieuwe president te steu nen. Sinds september 1988, toen de ambtstermijn van de vorige presi dent Gemayel afliep en het parle ment niet in staat bleek een opvol ger te kiezen, was het ambt van pre sident in Libanon onbezet. Aoun werd door Gemayel benoemd aan het hoofd van een interimregering die zou aanblijven totdat een nieu we president werd gekozen. De zitting in Kleiat begon giste ren na de aankomst van 30 overwe gend christelijke parlementsleden uit Parijs, die vanuit Taif niet naar Libanon terug waren gekeerd om dat ze door Aoun als verraders wer den aangemerkt en bedreigd. Ze werden uit Parijs opgehaald door parlementsvoorzitter Husseini en voegden zich bij de bijna 30 overwe gend islamitische parlementsleden, die zaterdag al vanuit Bayrut naar Kleiat waren gekomen. De Libanese parlementsleden herkozen eerst Husseini voor een jaar en hechtten unaniem hun goed keuring aan het vredesakkoord tus sen christenen en moslims dat vori ge maand met bemiddeling van de Arabische Liga was opgesteld in de Saudische badplaats Taif. Tenslotte kozen zij Mouawad tot president. ruimte te scheppen akkoord tussen het War schau Pact en de NAVO over con ventionele wapens en troepen. De Pravda meldde dat zich onder de gedemobiliseerde militairen 65.000 officieren en 20.000 hogere onderofficieren bevinden. Twee in terne militaire districten zijn opge heven. „De aanvalscapaciteit van de strijdkrachten van het Warschau Pact in Midden-Europa is vermin derd," aldus de Pravda. Westerse defensie-experts menen niettemin dat het Warschaupact nog altijd over veel meer wapens in Europa beschikt. Volgens Moskou zijn de vermin deringen onderdeel van een algehe le militaire reconstructie die moet leiden tot een meer defensieve stra tegie van het Sovjetrussische leger. Verzet Nicaragua wil uitstel vredesoverleg TEGUCIGALPA (IPS) - De Con tra's in Nicaragua willen uitstel van de besprekingen met de sandinisti- sche regering. Een woordvoerder van het rechtse verzet zei zaterdag in de Hondurese hoofdstad Tegu cigalpa dat de onderhandelaars zich niet eerder dan op 13 november in het VN-hoofdkwartier in New York kunnen melden. De ontmoeting stond oorspron kelijk voor vandaag en morgen op het programma. President Daniel Ortega opperde deze data afgelopen woensdag nadat hij de opschorting van het eenzijdig bestand van het regeringsleger bekendmaakte. De besprekingen moeten het vorige week verstoorde vredesproces weer op gang brengen. Een delegatie van het Nicaragu- aans Verzet (RN) toonde zich zater dag bereid tot een gesprek tegen over de Internationale Commissie voor Steun en Verificatie (CIAV), bestaande uit vertegenwoordigers van de VN en van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). De is ingesteld op het top- i Tela (Honduras) van 7 m toe te zien op het vre- in Middenamerika. Het staakt-het-vuren en on voorwaardelijke amnestie voor po litieke gevangenen. politie greep pas in toen de demon stranten naar het Rode Plein wilden optrekken, LONDEN (GPD/AP) Premier Nigel Lawson heeft gisteren in Margaret Thatcher ziet de volgende een televisie-interview gezegd dat algemene verkiezingen, over twee hij is afgetreden omdat premier of drie jaar, als haar laatste. Terwijl Thatcher weigerde haar persoonlij- ze afgelopen zomer de mogelijkheid ke economische adviseur Sir Alan niet uitsloot de Britten ook in het Walters voor het eind van het jaar de begin van 20e eeuw te zullen aan- laan uit te sturen. Lawson weer voeren, heeft Thatcher nu een dui- sprak daarmee de lezing die That- delijke limiet gesteld aan haar lei- cher had gegeven van de gebeurte- derschap van de Conservatieve Par- nissen die tot Lawsons aftreden tij. leidden. De onverwachte mededeling van de premier, in een exclusief inter- Lawsons onverwachte vertrek op met het nieuwe zondagsblad 26 oktober was nogal pijnlijk voor tv-interview Sovjetunie In Moskou heeft de oproerpolitie gisteren zeker zeven Armeense de monstranten opgepakt, die voor het Kremlin hadden gedemonstreerd om steun te betuigen aan hun leider Paijoer Ayrikjan. Ayrikjan is begin dit jaar naar Etiopië verbannen en leeft nu in de Verenigde Staten leeft. Naar schatting 50 Armeense nationalisten hielden spandoeken i Armeense vlaggen omhoog. De The Sunday Correspondent, heeft Thatcher. In opnieuw grote verwarring en op- dat ze al het mogelijke had gedaan winding veroorzaakt in de conser- om Lawson te behouden, maar dat vatieve gelederen, toch al zo be- hij vastbesloten was te gaan. Ze zei proefd door het plotselinge vertrek niet te weten waarom Lawson was p van de minister van financiën Nigel vertrokken. C1 u Lawson en hardnekkige geruchten In het Peruaanse Andes-dorp Puca- over diepe onenigheid binnen het Lawson zej gisteren echter dat hij ra zijn zaterdag de lijken gevonden kabinet en vooral de Europese poli- naar zijn mening overduidelijk had van acht mensen, onder wie twee tiek van de premier. gemaakt dat hij zijn ontslag zou in- meisjes, die enkele malen in het Thatcher verklaarde tegenover dienen als Walters niet vertrok. Hij hoofd waren geschoten. De politie het blad een vijfde termijn niet te verklaarde dat zijn positie als minis- wijt de moorden aan de maoïstische ambiëren, "omdat ik denk dat de ter van financiën werd ondermijnd guerrillabeweging Lichtend Pad. In mensen zullen vinden dat het tijd door Walters' afwijkende uitlatin- het nabijgelegen plaatsje Huancayo wordt dat iemand anders de fakkel gen over het economisch beleid en Chili De Chileense guerrillagroep Pa triottisch Front Manuel Rodriguez (FPMR) heeft aangekondigd af te zien van aanslagen tijdens de ver kiezingen die voor 14 december op het programma staan. FPMR- woordvoerder Jorge Salas verklaar de in de hoofdstad Santiago dat het linkse verzet de overgang naar de democratie niet wil hinderen. Vol gens plan zal in maart 1990 een bur gerbewind de scepter overnemen van generaal Augusto Pinochet. draagt". Volgens Thatcher, die 1979 voor het eerst premier werd e inmiddels 64 jaar is, zijn er wel ei kele geschikte opvolgers maar 2 wilde geen r BANGKOK Een passagiersbus op de snelweg tussen Prachaub Khi- ri Khan en Chumporn in Thailand is van de weg geblazen onder het ge weld van de tyfoon Gay, die het land zaterdag teisterde. Zeker 350 men sen kwamen om het leven door de ty foon, de zwaarste in 35 jaar in Thai land. Een 117 meter lang Ameri kaans boorschip, de Seacrest, kap seisde in de Golf van Thailand. Meer dan 90 opvarenden zijn verdron ken. De Seacrest kapseisde bij wind stoten van 185 km per uur. Het dra ma speelde zich zaterdagochtend vroeg af bij het eiland Samui, onge veer 400 kilometer ten zuiden van Bangkok. Zeker dertig vissersboten en vrachtschepen zijn omgeslagen of gezonken. Hoeveel mensen hierbij om het leven zijn gekomen, is niet be kend. Ten minste 1500 huizen wer den verwoest, ruim 500 mensen raakten dakloos en meer dan 8000 moesten naar veiliger oorden wor den geëvacueerd. De wervelstorm blies daken van de huizen, ontwor telde honderden bomen, verwoestte bruggen, dammen en zette een groot aantal wegen en meer dan 2000 hec taren landbouwgrond onder water. Oproep tot vrije verkiezingen in DDR schappij van de communistische de massa-vlucht geen oplossing SED. Terwijl hervormers ovatio- voor het Duitse probleem. Hij appe- neel werden toegejuicht op de slot- leerde aan de Oostduitse commu- West-Duitsland stonden vanoch- bijeenkomst op de Alexanderplatz, nistische partij om door middel van tend nog kilometerslange files. Met werden leidende communistische werkelijke democratische verande- (vervolg van pagina 1) BONN (GPD) - Voor de grensover gangen tussen Tsjechoslowakije 1 het bijzonder over het Europese wisselkoersarrangement. "De enige De telefoonlijnen tussen Bangkok en conclusie die ik kan trekken is dat de getroffen provincies zijn ver- ze niet geloofde dat ik het meende," nield. aldus Lawson. (foto afp> acht extra treinen werden het afge lopen weekeinde rond 7.000 Oost duitse vluchtelingen naar het Wes ten vervoerd. Het Westduitse minis terie van binnenlandse zaken deel de vanmorgen mee, dat hoewel de opvangkampen vol zitten, er nog geen grote problemen met de huis vesting worden verwacht. Het leger en de grenspolitie heb ben kazernes ontruimd, de kerken stellen duizenden slaapplaatsen ter beschikking en veel nieuwkomers reizen direct door naar kennisen of familie, waar ze voorlopig onderdak vinden. In Oost-Berlijn demonstreerden zaterdag meer dan een miljoen Oostduitsers voor democratie, her vormingen en tegen de alleenheer- functionarissen uitgefloten. De Oostduitse radio en televisie zonden deze grootste demonstratie in de geschiedenis van de DDR di rect uit. Het protest was georgani seerd door Oostberlijnse kunste naars, die na overleg met de politie, ook de ordebewaking op zich had den genomen. ringen een klimaat te scheppen waardoor de Oostduitsers in hun land willen blijven. CSU-voorzitter Theo Waigel eist het recht op zelfbeschikking voor alle Duitsers. De Oost-West-expert van de SPD, Egon Bahr, sprak de vrees uit dat een liberale Oostduitse reisregeling tot gevolg kan hebben dat meer dan een miljoen DDR-bur- gers hun toevlucht in de Bondsre publiek zullen zoeken. „Dat zou tot situatie leiden die wij noch de Zuidafrikanen probeerden verkiezingen te torpederen WINDHOEK (GPD/Rtr/AP/UPI) - Rechtse officieren uit het Zuidafri- kaanse leger worden ervan ver dacht minister van buitenlandse za ken Pik Botha te hebben misleid met valse berichten over een drei gende invasie in Namibia door de verzetsbeweging Swapo. Volgens goed ingelichte bronnen in de Namibische hoofdstad Wind hoek wilden zij met deze gefingeer de berichten het onafhankelijks- heidsproces in Namibia torpederen. In deze voormalige Zuidafrikaanse kolonie vinden deze week verkie zingen voor een grondwet gevende vergadering plaats. De officieren zouden de op handen zijnde onaf hankelijkheid van Namibia als een nederlaag voor Zuidafrika ervaren. Minister Botha zorgde verleden week voor grote opschudding door te verklaren dat er berichten va'n de VN-vredesmacht, Untag, in Nami bia waren onderschept die melding maakten van troepenconcentraties van de Namibische verzetsbewe- het ïeven, Dit heeft de g'ne Swapo aan de grens met Ango- campagnecoordinator van Collorde ja- Zuidafrikaanse^ troepen werden Mello, Juca Colagrossi, in Rio de Ja- bereid. Onderzoek later uit, werd bezworen toen Swapo onder derde van de zetels in de grondwet gevende vergadering zal behalen. In dat geval zou de Swapo namelijk In West-Duitsland begint men zich steeds meer zorgen te maken over de aanzwellende exodus. De DDRkunnên"vé™erken'""üdul meeste Westduitse politieke partij- Bahr De voorzitter van de vakcen- en nepen de Oostduitse communis- trale DGB Ernst Brelt waarschuw. tische partij op de aanspraak op de de de nieuwkomers voor illusies rol als leidende politieke macht op over de reatjteit in het Westen. Het te geven en vrije verkiezingen toe te moet de Oostduitsers duidelijk wor- laten. Kanselier Helmut Kohl vindt den gemaakt dat West-Duitsland geen paradijs is, zei Breit, die zijn respect uitsprak voor de mensen die in de DDR blijven en daar voor veranderingen strijden. SPD-voorzitter Hans Jochen Vo gel riep de Oostduitsers op „zorg vuldig te overwegen of ze nu weg willen, of dat het misschien niet be ter is juist te blijven en zich te enga- reren in het hervormingsproces". Tamils Bij gevechten tussen twee rivalise rende Tamil-bewegingen zijn giste ren zeker 36 mensen om het leven gekomen en 15 gewond geraakt. De gevechten deden zich voor bij de dorpen Tampiluvil en Tamputte, 30 kilometer ten zuidoosten van de stad Ampara. Volgens de autoritei ten ontstonden de gevechten toen ongeveer 50 leden van de Bevrij dingstijgers van Tamil Eelam twee kampen overvielen van het Tamil Nationaal Leger. Vliegongeluk In Brazilië is zaterdag een klein vliegtuig neergestort dat werd ge bruikt voor de verkiezingscampag ne van de rechtse presdidentskan- didaat Fernando Collor de Mello. Bij het ongeluk kwamen zeker dat de berichtingen vervalsingen internationale druk inbond. Waarnemers De verkiezingen in Namibia'duren Eerlijk Botha kwam zaterdag naar Wind- van dinsdag tot en met zaterdag. De hoek om over de ontstane situatie uitslagen worden aan het begin van overleg te plegen met de Zuidafri- de week daarop verwacht. Zuidafri kaanse goeverneur voor Namibia, ka. dat Namibia 74 jaar heeft be- Pienaar, Swapo-leider Sam Nujo- stuurd, organiseert de verkiezin- ma, VN-vertegenwoordiger Athis- gen. maar de Verenigde Naties zien aari en de Angolese minister van er op toe dat ze naar behoren verlo- buitenlandse zaken Castro van pen. Behalve de 7650 man van de Dunem. VN-vredesmacht die sinds april in Na afloop van dit beraad zei Bo- Namibia aanwezig is, zullen ook tha op een persconferentie er van nog waarnemers uit 25 landen voor overtuigd te zijn dat de verkiezin- de verkiezingen naar het land ko gen, die duren van 7 tot en met 11 men. Bij ieder stembureau zullen november, eerlijk en vrij zouden tot 25 waarnemers aanwezig zijn. zijn. Hij accepteerde ten volle de verzekering van Nujoma dat er Desondanks is het heel wel moge- nooit sprake van een invasie door lijk dat er vertragingen optreden en Swapo-troepen is geweest. "Nujo- dat er nog heel wat wordt geruzied ma en ik hebben besloten bijzaken voor de uitslag vaststaat. Zestig pro bijzaken te laten". cent van de kiezers is analfabeet en Door de gebeurtenissen van ver- daarom zijn de stembiljetten voor leden week, die een enorme smet op zien van nogal verwarrende symbo- komt aan het Zuidafrikaanse be stuur over Namibia en aan een woe lige overgangsperiode. Op 1 april, de eerste dag van de overgangspe riode waarvoor de VN-vredesmacht naar Namibia was gebracht, kwa men honderden SWAPO-strijders in strijd met het akkoord de grens over. Bij de daarop volgende ge vechten zouden 340 mensen om het leven zijn gekomen. Vervolgens zorgden de VN voor de terugkeer van ruim 41.000 vluch- grondwet kunnen opstellen zonder bemoeienis van andere par tijen. Volgens VN-resolutie 435, waarin het onafhankelijkheidsproces voor Namibia uiteen is gezet, moet een grondwet worden opgesteld, waar in de burgerrechten zijn vastgelegd en die voorziet in een onafhankelij ke rechterlijke macht, regelmatige verkiezingen, een meerpartijenstel- telingen, voornamelijk aanhangers BUDAPEST (Rtr) - Hongarije van de Swapo, uit een tiental lan- Belgie hebben een akkoord geslo den, zodat zij deel zouden kunnen ten dat voorziet in een beperkte nemen aan de verkiezingen. Som- vorm van militaire samenwerking, mige teruggekeerde vluchtelingen Het is voor het eerst dat een lidstaat Hongarije en België sluiten militair akkoord vrijheid van meningsuiting. De Swapo heeft die resolutie geac cepteerd als 'richtlijn', maar het ver kiezingsprogram van de Swapo i: strijd met of onduidelijk over deze zeiden dat zij door de Swapo 1 de NAVO met een land 1 het andere kwesties, zoals een vrije pers en de herverdeling van land. Woelig In totaal hebben tien partijen zich voor de verkiezingen aangemeld. De belangrijkste na de Swapo is de de reputatie van Botha hebben ge- len voor de partijen en is een inge- Democratische Turnhalle Alliantie, gezegd. Colagrossi zelf ont snapte aan de dood doordat hij op het laatste moment besloot niet mee te gaan. staat van paraatheid gebracht 1 de regering in Pretoria dreigde de verkiezingen uit te stellen. Zowel Untag als Swapo ontkenden ten stelligste dat er een inval werd voor- wikkelde identificatieprocedure voor de stembusgangers opgesteld De grote vraag mededingers zijn vooral plaatselij- worpen, dreigde het onafhankelijk heidsproces in Namibia opnieuw in gevaar te komen. Op 1 april, de da tum dat het vredesplan voor Nami- is of de Swapo, de beweging die 23 groepen bia officieel in werking trad, zorgde jaar strijd heeft geleverd met de Als alles goed gaat, zal begin vol- een invasie door Swapo-strijders Zuidafrikaanse troepen, er in zal gend jaar een nieuwe regering aan- voor een diplomatieke crisis die pas slagen een meerderheid van twee- treden, waarmee formeel een eind gemarteld en valselijk beschuldigd Warschaupact een dergelijke over- van spionage voor Zuidafrika. Uit eenkomst aangaat, onderzoek van de VN bleek dat 315 Het Hongaarse persbureau MTI mensen die door de Swapo zouden meldde vrijdagavond laat dat op ba- zijn vastgehouden, vermist werden sis van het akkoord Hongaarse en en dat 100 mensen dood waren. Belgische legerstafchefs, militaire studenten, historici, chirurgen en Ook de verkiezingscampagne, die muSiCi eikaars landen de komende maanden duurde en zaterdag drje jaar kunnen bezoeken. De Bel- multiraciale coalitie. Andere werd afgesloten, stond jn het teken gische minister van defensie Guy Hjüom— ----«-- 6eweld- Partijen probeer- Coeme, die een tweedaags bezoek de verkiezingen ke of door stammen gedomineerde den eikaars aanhangers te intimide- aan Hongarije aflegt, zei dat kleine ren, een blank bestuurslid van de landen als Belgie en Hongarije kun- Swapo werd vermoord, journalis- nen bijdragen tot een "vruchtbare ten en VN-troepen werden aange- dialoog" tussen de NAVO en het vallen. Warschaupact.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5