Neil Diamond kiest veilige weg met 'Gouwe ouwen' CHARLES DIANA IN INDONESIË Duizenden nieuwe leden voor TROS Eysvogelwel op tv, niet bij evenement Honey moon Quiz drie keer extra op de buis Bassie en Adriaan stappen uit circus MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 Na jubileum- uitzending HILVERSUM (GPD) De .ju bileumuitzendingen v&n de TROS, vrijdag, hebben tot nu toe zo'n 16.500 nieuwe leden voor deze omroep opgeleverd. Volgens een TROS-vvoord- voerder was het de bedoeling de telefoons alleen tot zater dagnacht te bemensen. Door de enorme toeloop zijn echter ge- improviseerde telefoonploe- gen geformeerd die tot maan dagmorgen de binnenkomende telefoontjes verwerkten. Vrijdagavond had de TROS zo'n honderd telefoonlijnen ter beschikking om de binnenko mende telefoontjes te verwer ken. Volgens de TROS-woord- voerder bleek dat niet genoeg. Het exacte aantal inschrijvin gen is onbekend omdat nog niet alle nieuwe leden in de compu ter zijn ingevoerd. Na rel: AMSTERDAM (GPD) - Hans Eysvogel, bekend hippisch tele visie-commentator, was gisteren de grote afwezige bij Jumping Amsterdam. Het bestuur van het evenement verbood Eysvogel de RAI te betreden, na een fikse rel op vrijdagavond. Toen ging de tandarts uit Heemstede, geze gend met een fors stemgeluid, voor de ogen van de toeschou wers luidkeels te keer omdat een rubriek enigszins uitliep. De paardesport-commentator liet zich niet meer tot de orde roepen-, waarop de organisatie ingreep. Eysvogel gaf gisteravond bij Stu dio Sport commentaar vanuit de studio. Jumping Amsterdam heeft in middels laten weten dat de sanc tie „Eysvogel persoonlijk treft, maar geen invloed heeft op de werkzaamheden van Euro sport", de zender die de tv-beel- den verzorgde. INDONESIË - Het Britse prinselijk stel Diana en Char les brengt momenteel een offi cieel bezoek aan Indonesië en dat betekent dat beiden tal van evenementen afwerken. Zo probeerde Charles dit weekeinde, geheel volgens de traditie, een Boeddha-beeld aan te raken in het binnenste van een zogeheten stoepa van de Borobudur-tempel. Er werd helaas niet meegedeeld of de prinselijke armen lang genoeg waren om het beeld te raken. Zou dat wel het geval zijn geweest, dan had Charles een wens mogen doen diedan nog vervuld werd ook. Inzet: Diana probeerde zaterdag haar geluk op de bowling baan. (foto's AP) HILVERSUM - Ron's Ho neymoon Quiz, het best beke ken en - gewaardeerde televi sieprogramma van het afgelo pen kwartaal, loopt nog even door. Zou presentator Ron Brandsteder afgelopen vrij dag voor het laatst dit seizoen met zijn bruidsparen op de buis te zien zijn, de TROS heeft besloten er drie extra af leveringen aan vast te kno pen. Dit vanwege het door slaand succes van het pro gramma: Ron's Honeymoon Quiz trok de afgelopen weken steeds zo'n vier mihoen kij kers, die het programma een 7,5 gaven. Ongetwijfeld heeft het vervolg ook te maken met de lege uren die producent Joop van den Ende door alle TV 1 O-perikelen nu in zijn agenda zal hebben staan. Een en ander heeft uiter aard gevolgen voor de rest van de TROS-programmering. Zo zal de nieuwe serie 'Terugkeer naar Eden' even moeten op schuiven. Morgenavond zou 'Terugkeer naar Eden' voor het eerst te zien zijn, en vrij dag was het tweede deel ge pland. In plaats van deze serie is morgenavond de show rond het 25-jarig artiestenjubileum van André van Duin te zien en vrijdag, zoals gemeld, is Ron er weer. Het is nog niet be kend wanneer 'Terugkeer naar Eden' nu op de buis komt. Neil Diamond tijdens zijn optreden in een uitverkocht Ahoy' gisteravond. Ahoy' twee keer totaal uitverkocht ROTTERDAM - Met Abraham bijna in zicht maakt Neil Diamond zich nogal zorgen over zijn imago. Het gros van zijn fans, zelf ook niet meer zo piep, zou in hem inmiddels meer een be daarde Las Vegas-attractie zien dan een nog immer brui sende rockzanger. Aldus ge- .HILVERSUM (ANP) - De van de televisie bekende clowns Bassie en Adriaan stoppen met hun activiteiten in het circus Bassie en Adriaan. De beide clowns vertrokken gisteravond na een optreden met het circus in Hilversum met de mededeling dat ze het voor gezien hielden. Perso neelsleden van het circus, het voormalige circus Rens met mededewerking van Bassie en Adriaan, hebben dit gis teravond in Hilversum bevestigd. Volgens het ontgoochelde personeel gaven Bassie en Adriaan als re den op „elders beter werk te kunnen krijgen". Bij de circa 80 perso neelsleden van het circus heerste een geladen stemming. Een vijfdaagse voorstelling in Maastricht, die morgen van start zou gaan, is nu afgezegd. Volgens het personeel gaan reeds geplande voorstellingen in Bel gië en de Bondsrepubliek nu ook niet meer door. Bassie en Adriaan: elders beter werk gevonden... prikkeld toert de Amerikaan se vedette al enige tijd dat het een lieve lust is en geeft hij zich op iedere halteplaats he lemaal. Een afgeladen Ahoy' werd gisteravond dan ook blij verrast met een zeer geïn spireerd optreden, dat niette min toch erg braaf bleef we gens de overdosis aan gouwe ouwen. door Louis Du Moulin Neil Diamond koos gisteravond voor de zekerheid van een Best Of-overzicht. In repertoire-aan bod was er niet veel verschil met het twee jaar geleden verschenen live-dubbelalbum 'Hot August Night II'. De volgorde was deels anders, ook waren er enkele nummers van het recente studio album 'The Best Years Of Our Li ves' aan toegevoegd, maar in es sentie waren inhoud en sfeer de zelfde. Dat Neil Diamond's snellere werk van pakweg twintig jaar ge leden (onder meer 'I'm A Belie ver', 'Sweet Caroline', 'Beautiful Noise', 'Cracklin Rosie') niet al te belegen klonk, was vooral te danken aan zijn inzet en die van zijn hechte negenkoppige band, die hem overigens al veertien jaar trouw volgt. Hun gedreven heid werd nog eens versterkt door een fraaie licht- en laser show, die net niet te opdringerig In siechts een enkel geval pakte de 48-jarige Newyorker behoor lijk alternatief uit: met 'Red Red Wine', in een speelse reggaever- sie a la UB 40, dat zes jaar gele den met dit nummer meer suc ces had dan de componist ooit zelf mocht verwelkomen. Wellicht nog meer plezier deed de als Naoh Kaminsky geboren zanger de eerste lichting liefheb bers vanavond volgt de twee de, Ahoy' is wederom uitver kocht met zijn romantische ballads, die hem over de hele we reld tot een geliefd vrouwenidool hebben gemaakt. Na twee enerverende uren be sloot Neil Diamond ingetogen met 'Heartlight', zijn laatste gro te internationale hit uit 1982. Even tevoren had de joodse im- migrantenzoon nog even zijn va derland geprezen met 'America', waarbij naast de eigen nationale vlag ook de Nederlandse drie kleur werd ontvouwd. Onder (andermaal) luid gejubel uiter aard. Nog een opvallend detail: Neil Diamond zong niet alleen dat hij ze niet kreeg, hij ontving ze ook niet, de vele bossen bloe men, die anders een optreden hier zo Hollands maken.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22