Leiden blijkt erg honkvast Givmiiii/K ldopt Leython 2 Foreholte hard onderuit Prost stapt uit in 'dodenrace' MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 19 GELEEN - Noorlander - Forehol te verloor gisteren met 8-16 van V. en L. De eerste deuk in het Voor- houtse bastion. "Slechter kunnen we niet meer spelen", aldus Jan Kecskemèthy, die geen zondebok kon aanwijzen voor dit toch wat onthutsende verlies van de Voor- houtse topploeg. ZAALHANDBAL Jan Kecskemèthy nam de zware nederlaag van Foreholte tegen V. en L. in Geleen berustend op. Als je maar vijf treffers tegen krijgt in de eerste helft ligt de nederlaag in elk geval niet aan de defensie. Aanvallend werd er verschrikke lijk geklungeld. Mirjam Collart en Nicole Donners waren tegen hun oude ploeg nergens. Piet Kivit, trainer van V. en L. over de wed strijd: "Ach, wat zal ik zeggen. Kecskemèthy is tenslotte de top- trainer in Nederland nietwaar en wat zou ik moeten toevoegen aan zijn oordeel. Laat ik volstaan met te zeggen dat mijn ploeg collectief beter heeft gehandbald dan Fore holte en dat Maud Segers in het doel gewoon top heeft gekeept. Marianne Bult heeft geen per soonlijke dekking gekregen. Ze was niet in haar gewone doen. Ze heeft 12 maal geschoten en 3 tref fers gemaakt waaronder een strafworp. Mirjam Collart speelde duidelijk beneden haar niveau. Zij heeft 11 maal geschoten en geen enkele treffer gemaakt. De 4-2 defensie van Foreholte heb ben we stuk gespeeld vanuit de hoeken en vanuit de opbouw. We hebben een gewone 5-1 dekking gehanteerd met, dat wil ik wel even zeggen, Carla Kleintjens als stoorspeelster. Dat speelt ze ook in het Nederlands team. Maar nogmaals, Carla Kleintjens heeft net als alle andere speelsters een goede pot gespeeld. Niemand heeft gefaald. Dat kan van Fore holte niet worden gezegd". Op 19 november krijgt Forehol te de landskampioene SEW op bezoek in de Gaasbak en dan zal Kecskemethy het lek van V. en L. wel boven water hebben ge bracht. Dat zal dan tevens een in directe revanche moeten worden op V. en L. dat bij SEW thuis in Wognum met 20-17 verloor. Mar tin Kohier, de trainer van SEW: "Ik ben niet bang voor de 4-2 de fensie van Foreholte. Elke defen- sievorm heeft zijn zwakke pun ten. Het gaat toch om de speel sters die het moeten uitvoeren en ik heb vertrouwen in mijn speel sters". Over de wedstrijd van Forehol te uit tegen V. en L. (dat in de kwartfinale van de bekercompe titie Foreholte in de Gaasbak met 9-12 moést laten voorgaan) kan al leen worden gezegd dat het V. en L.-duo Collart en Donners inder daad matig presteerde. De con clusie is danook dat Foreholte toch met enig ongeduld zal wach ten op het herstel van het kanon Christine Knigge. Want dan zal V. en L. straks in De Gaasbak onge twijfeld de rekening gepresen-. teerd krijgen van de koude dou che in Geleen. Een voor de hand liggende conclusie. De waarheid is misschien dat V. en L. zeer ge motiveerd binnen de lijnen kwam. HVS De vrouwen van HVS wonnen in de tweede divisie met 16-18, rust 7-10 van de reserves van Hellas in een aantrekkelijke wedstrijd. Hellas had een uitstekende vrije worp die maar liefst zeven treffers opleverde. Bij HVS kwamen de treffers van de break-outs en uit ingestudeerde acties. Bij HVS was Eugenie van Gijlswijk de meest succesvolle schutter met 5 treffers waaronder een strafworp. Je mannen van' Saturnus kre gen in de eerste helft alle hoeken van de 5-mei sporthal te zien te gen Hellas 2. De Haagse ex-eerste divisionisten glipten van alle kan ten de 3-2-1 defensie van de Leid- se ploeg binnen en toonden ook aan dat zij bijzonder weinig ruim te nodig hebben om doeltreffend uit te halen. Duidelijk bleek dat de tweede divisie voor de Leidse debutanten nog wel enige aan passingstij d vergt. Toen na de hervatting de mouwen waren op gestroopt was het overwicht van Hellas 2 nog wel aanwezig maar niet meer zo nadrukkelijk als in de eerste helft. De defensie-wisse lingen bij Saturnus, van 3-2-1 naar 4-2, gaven bij Hellas toch ook de nodige stoornissen in de balcircu latie. Het werd tenslotte 17-23 voor Hellas. Beste spelers bij Sa turnus waren de gebroeders Van Leeuwen. In de derde divisie speelden de vrouwen van Olympia 72 met 10-10, rust 6-6, gelijk tegen het Goudse Vires et Celeritas. De Goudse break-out was dodelijk bij balverlies van Olympia'72. Be halve de break-out beschikte Vi res ook over een even effectieve vrije worp. De Wassenaarse vrou wen stelden daar een creatiever aanvalsspel tegenover en zonder het wat overdreven aantal uitslui tingen voor Olympia '72 had de winst waarschijnlijk naar Olym pia '72 gegaan. HW 70 verloor van Ancora met 9-11, rust 4-3 voor HW70. De Voorschotense defensie liet in de tweede helft enkele steken val len en daar profiteerde het gerou tineerde Ancora dankbaar van. Maar het verlies van HW 70 zat in het balverlies in de aanval dat break-outs van Ancora opleverde en die werden niet gemist. De reserves van Foreholte ver loren in de derde divisie van Sa turnus' 72. In Ridderkerk werd het 14-10. FRANK BONTE ADELAIDE (ANP/Reuter) - Alain Prost is de best betaalde formule-1-coureur. De drievou dig wereldkampioen verdient per jaar ongeveer dertig miljoen gul den. Daarvoor stelt hij zijn leven in zestien races om de wereldtitel in de waagschaal. Gisteren, in de laatste Grand Prix in Adelaide, voelde hij zich onderbetaald. De Fransman weigerde de tweede keer van start te gaan. Het circuit in Adelaide stond onder water. De gevaren van aquapla ning waren enorm. Na een ronde stapte Prost demonstratief uit zijn wagen. De overigen volgden een ronde later. Een half uur later volgde de herstart. Zonder Prost. Hij was de enige dienstweigeraar. De rest vertrok opnieuw. Acht van de 23 cirkelden de zeventig rondjes van 3780 meter rond. De anderen vielen een voor een uit. Dodelijke ongelukken deden zich niet voor. Dat was op zich al miraculeus. Het zicht bedroeg door het opspattende water soms nog geen meter. Senna, de aarts vijand van Prost, dook in de veer tiende ronde op de bolide van de Engelsman Brundle. Exit Senna, die op drie wielen de pits binnen reed. Weg kansen op de wereldti tel van Prost via inschakeling van de rechter of desnoods het Inter nationale Hof van Justitie in hel Haagse Vredespaleis. Daarmee lag in de Grote Prijs van Australië de blank staande weg vrij voor de Williams van Boutsen en Patrese. Boutsen won. Voor de tweede keer in zijn loopbaan, na de zege op 18 juni in Montreal. In Adelaide betrof het voor de Belg een Pyrrhus-over- winning. Zonder betekenis. Het bevestigde alleen zijn kwaliteiten als regenrijder. Patrese werd der de achter zijn Italiaanse landge noot Nannini in een Benetton. „Dit was zelfmoord", verklaar de Prost. „Achter elke bocht gluurde de dood. Door de wolk breuk had niemand enig zicht wat er voor hem gebeurde. Het is een wonder dat iedereen heel is geble- De Parijzenaar kreeg bijval van alle coureurs. Op één na. Ayrton Senna. Zijn stalgenoot bij McLa ren/Honda èn de titelverdediger. De Braziliaan bleef als enige in de pauze tussen de twee starts in de cockpit zitten. „Ik wilde de con centratie niet verstoren." Senna was ook de enige die een voorgestelde totale afgelasting saboteerde. „Ik doe wat mijn ba zen opdragen. Als zij zeggen: rij den, rij ik. Dat staat in mijn con tract." Zijn landgenoot Piquet smaalde er om. „Hij dacht nog een kans te maken op de wereldti tel. Als hij hier gewonnen had, had hij zijn gelijk kunnen bevech ten voor de rechter. Door zijn ver lies is dat definitief van de baan." Piquet gaf Prost het grootste gelijk van de wereld. „Wij moes ten hier rijden. Op gezag van Ec- clestone. Uit financiële motieven. Hij wilde de wereldwijde televi sie-uitzending redden. Ik ben ge start uit solidariteit met de ande ren, in mijn hart was ik solidair met Prost. Alain heeft iets gemak kelijker praten dan de anderen. Hij heeft al een contract bij Ferra ri voor het volgend seizoen. Vele anderen verkeren nog in onzeker heid." In Adelaide kwam een einde aan een tumultueus formule-1- seizoen, dat wederom werd be heerst door McLaren/Honda. De technische hoogstandjes waren de stille getuigen van bijzonder vernuft, maar raakten volledig ondergesneeuwd door de verbale mini-oorlog tussen Senna en Prost. Aanvankelijk koos stal- baas Dennis geen partij, maar na de desertie van Prost ging zijn voorkeur van lieverlee uit naar Senna. Okeanos naar tweede roeizege AMSTERDAM (ANP) - De vier van de Amsterdamse studentenvereni ging Okeanos, met aan boord de Olympische kampioenen Nico Rienks en Ronald Florijn, heeft voor het tweede achtereenvolgende jaar de 'Novembervieren' gewon- Op het bochtige, vier kilometer lange Amstelparkoers bleef lang onduidelijk wie deze najaarsklas- sieker zou winnen. Okeanos vertrok weliswaar als favoriet, maar een on ervaren viertal van stadgenoot Ne- reus gaf onverwacht veel weerwerk. Pas na felle strijd kwam in de laatste kilometer een positieve mar ge van acht seconden voor Okeanos op de klokken. Bij de vrouwen dubbel-vieren, die in de ochtenduren het parkoers aflegden, was de strijd minder he vig. Met groot vertoon van macht passeerde de monstercombinatie Nereus/Okeanos, met daarin skif- feuze Harriet van Ettekoven, de voornaamste concurrent Di Leythe nog voor de race tot de helft gevor derd was. T aekwondoka' s Leiden scoren ROTTERDAM - Taekwondovere niging Leiden keerde gisteren met vier eerste, vijf tweede en nog eens vier derde prijze/i terug van de Westnederlandse kampioenschap pen in Rotterdam. Opmerkelijk was dat met name in de A-klasse zeer goed werd gescoord door de Leide- Opnieuw uitnederlaag DEN HAAG/LEIDEN Eigen haard blijkt voor de basket ballers van Luba Leiden goud waard. Buiten de vertrouwde Vijf Meihal staat de promotiedivisie-debutant ook na zater dagavond nog met lege handen. Hekkesluiter Lokomotief veroverde ten koste van het royale Leiden in de verlenging de eerste winstpunten: 96-93. In de eredivisie blijft Grasshoppers goed spelen. Concurrent Midland werd door de vrouwenploeg van coach Han Wallaart met 61-74 over tuigend teruggewezen. Bij de senioren in de A-klasse leg den Macetti Martina, René Pet en Simon Heshusius beslag op eerste plaats en greep Remigio Rouse de derde prijs. In de B-klasse scoorden Ton van de Berghe en Rick Elio met een tweede plaats hoog. Kees Kuyt won zijn finale in de C-klasse. Bij de junioren B moest Alexan der Sanders genoegen nemen met een tweede plek, evenals Dave de Haan en Michael Bavelaar. Michel van Duyn werd hier derde. Bij de meisjes adspiranten reik ten de zusjes Andrea en Mariska van der Kwaak tot een een plaatsje net op het podium. Goed weekeinde voor René Guyt LEIDEN - De Katwijkse veldrijder René Guyt heeft een uitstekend weekend achter de rug. Zaterdag in Tubbbergen ging hij op de solotoer en liet Edward Kuypers ver achter zich. Gisteren in Maarn kwam hij weer goed voor de dag. Achter prof Reinier Groenendaal kwam de Swift/Casba-renner met slechts een achterstand van slechts 22 secon den op de tweede plaats. John Kuy- venhoven leeft nog steeds in een overwinningsroes. Bij de liefheb bers behaalde de Leidenaar zijn ze vende seizoenszege. Dick Ariesen uit Veenendaal werd tweede. In een ATB-veldrit (een nieuwe van de KNWU) was Jan Paul van Brunsveld (Wassenaar) de sterkste. Danny Zuiderduin (Lisse) werd ze vende en Patrick Chen (Katwijk) veertiende. Breedveld trainer bij De Danaïden LEIDEN De korfbalclub De Da naïden heeft voor de rest van het seizoen Janko Breedveld gecon tracteerd als trainer/coach. De oud speler van Pernix, die momenteel de tweede selectie van TOP onder zijn hoede heeft en eerder het Alp- hense Tempo trainde, volgt de on langs na een conflict opgestapte Re né Versloot op. Na afloop van het zaalseizoen zal overleg plaatsvin den over een mogelijke verlenging van het contract, aldus voorzitter Kaj Locher van de Leidse eerste- klaser. Rob van de Bosch van Leython in de aanval op aangeven van Hans Broere. Het blok van de Voorschotenaren Ype Roe >.r overigens goed uit. LEIDEN - Behalve voor de competitie kwam een aantal volleybalteams ook uit in een bekerronde. Bij de man nen was Leython de klap van vorige week nog niet te boven. Uit bij koploper Del- taLloyd/AMVJ 2 werd een 3- 1 nederlaag geleden. Gemi- ni/K bereikte de tweede plaats door een ruime 3-0 ze ge op Leython 2. Leython 1 presteerde niet best bij AMVJ. Een aantal spelers bleef ver onder zijn normale niveau, waar door het niet veel te vertellen had. Na 15-4 verlies in de eerste set her stelde Leython het evenwicht even via 10-15, maar in de volgende sets bleek Leython niet bij machte het hechte AMVJ-blok uit elkaar te spe len. Toen de Amsterdammers ook nog moeilijk gingen serveren was het snel gedaan: 15-5, 15-7. Het eni ge positieve punt voor Leython was het weer inzetbaar zijn van Leon Jungschlager, die hersteld is van zijn hernia en aantoonde nog leuk te kunnen meppen. Gemini was na de 3-0 winst op Leython 2 niet tevreden. Men vond dat er beter gespeeld had moeten worden. Er werd namelijk slecht verdedigd - vooral het blok sloot niet aan - en de concentratie was vaak ver te zoeken. Gelukkig had men zoveel surplus aan aanval, dat de zege geen moment in gevaar kwam. Leython kon er weinig te genover stellen en scoorde alleen nog wel eens met de direct doorge speelde ballen van spelverdeler Hans Broere (15-11, 15-9 en 15-7). In de promotieklasse werkt Ge- mini 2 zich wat verder omhoog. Het deed dit door na ruim twee uur Su per/Spanning met 3-1 te verslaan. Na de eerste winst (15-9) lukte er in de tweede set niets meer (7-15). Daarna ging Gemini 2 meer in de combinatie spelen en daarmee werd het Superblok uit elkaar ge speeld. John Kahlmeyer en Jan Dompeling stegen tot grote hoogte en sleepten de anderen mee naar de 15-8 en 15-10 triomf. NOVO 2 redde het niet bij Be Fair. Alleen in de eerste set kon het gelijke tred houden met de Wad- dinxveners (15-13 verlies), daarna spreidde de jonge Be Fair-ploeg een dermate groot overwicht ten toon dat NOVO 2 er moedeloos van werd (15-6, 15-10). Duidelijk werd wel dat de NOVO-ploeg inhoud heeft, er te genaan zit, maar dat het allemaal net niet lukt. Bij de vrouwen werd er alleen in de promotieklasse gespeeld. NOVO kon de hoge verwachtingen na de leuke successen van de laatste we ken niet waarmaken. Tegen Zeven huizen 2 faalde het volledig. De pass kwam er niet uit en in de opstelling werden fouten gemaakt. Gevolg: een snel verlies (3-0). NOVO maakte even pas op de plaats. Mannenbeker Voor de nationale bekerstrijd was bij de mannen Zovoc te sterk voor NOVO. Zovoc had zich versterkt met Peter Kooien en wat dat bete kende ondervond NOVO aan den lijve. Hij organiseerde de boel uit stekend en in de eerste set tastte NOVO volledig mis (6-15). Het kwam wel goed terug (15-10) maar had daarna niet veel geluk. In de derde set kwam het met 3-11 achter, vocht uitstekend terug, trok de stand gelijk, maar verloor schlemie lig met 12-15. Ook in de laatste set had men geen greintje geluk. Nu werd het na 16-16 een 16-17 winst voor Zovoc, dat daarmee in de vol-i gende ronde zit. Gemini moest thuis aantreden te gen het twee divisies hoger spelen de Radius en was er dan ook heen gegaan met de gedachte 'het zal wel in drie kwartier bekeken zijn'. Dat viel mee, want pas na anderhalf uur kapituleerde men. Vooral blokke rend waren de Voorschotenaren goed op dreef. Ze kwamen met 2-0 achter, maar pakten toch de derde set. Dat bleek cond'ticneel zoveel gevergd te hebben dat men in de vierde set compleet 'instortte, om dat het tempo dat Radius ontwik kelde niet bij te benen viel (1-3). De Leython-vrouwen kwamen slecht in hun spel door veel indivi duele fouten tegen Be Fair (15-5).. Aanvankelijk ging het in de tweede set net zo. Leython kwam achter met 13-8 tot Waija Kruithof aan de opslag kwam. Mede door haar werd die stand gelijk getrokken op 13-13, waarna Leython kon uitmaken naar 13-15. Die stunt leek men te herha len, nu werd 13-15 ingelopen door Inge Smits tot 13-14. Drie maal fout serveren brachten 16-15 op het sco rebord waarna een rode kaart voor de coach 17-15 betekende. Toen was het bekeken en Leython gaf zich ge wonnen (15-10). Gemini begon niet met zijn sterk ste opstelling tegen het een divisie lager spelende VS Haag. Het ver loor de eerste set, maar boekte in de volgende twee eenvoudig de winst. In de vierde set ging het weer mis, waardoor coach Van Nierop (omdat hij wel verder wilde bekeren) ge dwongen werd met zijn sterkste op stelling uit te komen. En dat lukte (2-3 winst voor Gemini). Districtsbeker In de districtsbeker moesten alle standaardteams in actie komen. Bij de mannen waren de belangrijksten onder andere Utopia tegen Grafi con. Graficon liep in de eerste set ver weg van het twee klassen lager uitkomende Utopia (4-13), maar liet toen even de teugels vieren (11-14) voor het uitmaakte (11-15). In de volgende set ging Donar er toen wat aan trekken - de serve werd moei lijker en het tempo ging omhoog - en dat betekende 8-15. Donar, dat Oebo Brouwer miste (vader gewor den van een zoon), walste hierna over zijn tegenstander heen met 2- 15. Gemini 2 beschouwde de beker ontmoeting met Velo als een oefen partijtje en speelde alleen maar combinaties. Na 11-15 winst liep Gemini 2 naar 0-8 in de tweede set. Toen werd er gewisseld (spelverde ler Ronald Meyer eruit en Rob Gommans erin) en dat verstoorde het ritme. De pass viel weg en Velo kwam op 11-9. Een wissel herstelde het evenwicht en weer werd het 11- 15. Opnieuw kwam Velo voor (6-0) maar vrij simpel nam Gemini 2 over en maakte uit: 13-15. Promotieklasser Netwerk had zijn handen vol aan tweedeklasser DVO. Na een. verkenningsronde (0- 6 voorsprong voor Netwerk) kreeg DVO allengs meer grip op de aan val, sloot het blok en deed wat te rug. Wat ongelukkig ging de set nipt naar Netwerk (15-17). DVO probeer de het weer, maar nu werd het ver schil groter (10-15). Toen was het de beurt aan DVO. Netwerk werd op achterstand gezet en liep dit niet meer in (15-9, 15-9) waardoor een vijfde set noodzakelijk werd. Dit rally-point systeem was DVO niet bekend en een kleine in het begin opgelopen achterstand kon niet meer worden goedgemaakt. (10-15; 2-3). NOVO 2 had een makkie aan WW. Het had enige jeugdspelers opgesteld waarvan Ferry de Ruyter een prima debuut maakte (0-3 winst). VCS had moeite het klasse- verschil tot uitdrukking te brengen. Pas na vijf sets werd eersteklasser Ariston bedwongen (2-3), Vrouwen Ook bij de vrouwen weinig verras sends. Gemini 2 speelde niet gewel dig tegen eersteklasser DEO, maar won wel dik (5-15, 12-15 en 6-15). Al leen in de tweede set was er van eni ge spanning sprake. Ook WW kwam een ronde verder. Het liet zich nogal eens verrassen door bal len die er ineens overheen werden gespeeld door Serviljo (eerste klas se, afdeling Gouda), waardoor er rommelige situaties ontstonden. Maar de zege kwam niet in gevaar (1-3). Noordwijk-Katwijk, oftewel NOVO tegen Blok werd een simpe le zege voor Novo. Blok kon geen moment het klasseverschil teniet doen en verloor met 0-3. GER RENES Het script is steeds hetzelfde, alleen de tegenstander en het decor wisse len. Bij Akrides gaf Leiden in de slotminuut een voorsprong uit han den, bij Goba gebeurde hetzelfde en zaterdag was het in Den Haag voor de derde maal raak. Met een 83-85 voorsprong op het bord en balbezit gaf Leiden de winst uit handen. De bal werd verkeerde afgespeeld, waardoor Peter van Eijck de Rijs- wijkse uitwijkelingen (de eigen speelzaal is voor het spelen in de promotiedivisie afgekeurd en de Marimbahal is nog niet geschikt) op gelijke hoogte kon brengen: 85-85. Leiden kreeg nog één scorekans. Peter Kemp lanceerde een even fraaie als doeltreffende driepunter. De Delftenaar leek daarmee zijn re putatie als afstandschutter en matchwinnaar waar te maken. Leek, want hoewel Kemp niet faal de met zijn eindschot, faalde wel de arbitrage. De scheidsrechters con stateerden dat de Leidse spelmaker buiten de lijnen stond, maar zagen niet hóe Kemp daar terecht geko men was. Lokomotief-aanvoerder Peter van der Meer: „Hij werd ge duwd geloof ik. We hadden geluk dat de scheidsrechter dat niet zag." In plaats van 85-88 bleef de stand nu gelijk en moest de beslissing vallen in de verlenging. Wim Pronk gebruikte de extra speeltijd om de draad uit de eerste helft weer op te pakken. Toen had de Hagenaar met zijn lepe afstands schoten de op gatenkaas gelijkende Leidse verdediging al te kijk gezet (24-6), maar na de pauze had de strakke bewaking van Ronald van der Geest zijn tol geëist. De verlen ging leek Pronk echter een geschikt moment om uit zijn dwangbuis te komen en met zes punten op rij was het pleit beslecht: 96-93. Leiden, dat de zieke center Ben de Jong moest missen, bleek opnieuw niet bij machte om in een uitwedstrijd (0 uit 4) het hoofd koel te houden en kan slechts verlangend uitzien naar het volgende thuisduel (3 uit 3). Voor het komend weekeinde staan er zelfs twee op het programma. De nederlaag tegen het tot zater dag nog puntloze Lokomotief deed na afloop extra pijn toen bekend werd dat twee van de drie koplopers (Akrides en Gunco) onderuit ge gaan waren. Leiden raakte daar door voorlopig de aansluiting met de kopgroep kwijt. Grasshoppers Door hier en daar wat punten te pakken tegen de titelkandidaten, zoals tegen Flash, en door daarnaast de wedstrijden tégen de directe concurrenten als Voorburg, Tonego en Midland te winnen, kan Grasshoppers zich dit seizoen plaat sen voor de kampioenspoule van de eredivisie. Na twee (uit)nederlagen tegen uitgerekend Tonego en Voor burg was het zaterdag derhalve noodzaak om de ontmoeting met Midland wèl in winst om te zetten. „Dit is een sleutelwedstrijd," vond coach Wallaart dan ook. De Katwijkse vrouwen zetten Midland al direct goed onder druk en halverwege de eerste helft prijk te er een 13-21 voorsprong op het scorebord. Grasshoppers verzuim de op dat moment echter om door te drukken. Vooral in de verdediging werden openingen gemaakt, waar de Utrechtse speelsters dank baar gebruik maakten. Bij rust was het verschil daardoor verkleind tot 35-37. Verder lieten de bezoeksters het echter niet komen. Bij 37-45 was er weer afstand en daarna bouwde Grasshoppers de voorsprong gesta dig uit (48-62 en 61-74). Margreet Visscher (22 pnt, 12 reb) en Anja Kuyt-Aandewiel (17) zorgden voor een flink aantal Dunten. In de promotiedivisie zorgden de vrouwen van Lisse ervoor dat de re serves van Luba RZ geen voet aan de grond kregen (83-59). Sinds de basketbalbond toestaat dat reserve- teams promoveren tot één niveau onder dat van de hoofdmacht, wordt de uitslagenlijst regelamtig beïnvloed door het feit of de wed strijden van reserveploeg en eerste team wel of niet samenvallen. Slim me wedstrijdsecretarissen plannen de thuiswedstrijden van, in dit ge val RZ 2, op een doordeweekse dag. Dan kan een aantal speelsters van het eerste team namelijk meespe len. De uitwedstrijden zijn echter minder makkelijk te sturen. Van daar dat de resultaten van de 'reser ves' van week tot week grote ver schillen vertonen, zozeer zelfs dat diverse coaches van 'competitiever valsing' spreken. RZ 2 is een goed voorbeeld. Twee weken geleden waren er zes speel sters voor de wedstrijd tegen Akri des, die met z'n honderd punten verschil werd verloren. Thuis tegen Landslake werd een week later ge wonnen, maar zaterdag walste Lis se na een moeilijke eerste helft bin nen zeven minuten (34-34, 55-34) over de Rotterdamse formatie heen. MSV kan de toekomst weer wat zonniger tegemoet zien. Ria Brö- ring begint vandaag weer voorzich tig te trainen en verwacht na het kerstreces weer volop mee te kun nen doen. Ook Christa van Schie hoopt in januari weer present te zijn, zodat de Noordwijkse ploeg in de tweede helft van de competitie wellicht afscheid kan nemen van de degradatieplaatsen. Koploper Cheetah bleek zaterdag in Nijme gen nog duidelijk te sterk voor de gehandicapte formatie van Frans Nelisse: 63-42 (30-20). Eerste divisie De mannen van Lisse concentreren zich nog regelmatig op het randge- beuren en niet op de wedstrijd of de tegenstander. Twee onnodige, maar wel verdiende technische fouten il lustreerden dat ten overvloede nog eens tegen Windmills. De Zaankan- ters zagen een goede eerste helft be loond met een 53-39 voorsprong bij rust. Lisse kwam via een stevige verdediging terug tot 77-75, maar moest in de resterende tijd de prijs betalen voor de late start en de ge brekkige concentratie. Windmills hield de winst vast: 90-82. Leiderdorp moest gisteren even eens naar de Zaanstreek. Twee sei zoenen geleden gooide Early Bird de deur voor Leiderdorp dicht naar de promotiedivisie. Het verblijf van de Birds in de hogere afdeling duur de slechts één jaar en vandaar dat de roodhemden gisteren weer aan traden in Purmerend. Andermaal zonder succes overigens. Na een. sterke eerste helft (40-42), moest Leiderdorp toch capituleren voor de overmacht van met name Ruud Kroon en Mitchell Runderkamp 90-72.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19