Rijnsburg op zijn zuinigst QB overleeft in Hoek Katwijk staat in slotfase punt af Noordwijk spot met koppositie Bloedeloze partij Leiden Winst (1-0) in matig duel tegen ARC MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 HOEK - Feestend verlieten de Quick Boys-spelers de kantine van debutant Hoek na de krappe maar zeer verdiende 0-1-overwin- ning. Daar was alle reden toe, want op een verschrikkelijk zwaar veld en tegen een zeer ver dedigende tegenstander haalden de Katwijkers de volle winst bin nen. "De ploeg heeft volwassen heid getoond", heette het volgens trainer Raboen. Een groot plus punt want ondanks de moeilijke omstandigheden bleef Quick Boys recht overeind tegen de strijdende Zeeuwen. Dat het dorpje Hoek met zijn 3000 inwoners voorde regioclubs een dagtocht impliceert is na een blik op de kaart van Nederland duidelijk. Nadere studie levert het gegeven op dat Hoek ook moeilijk bereikbaar is vanaf het 'vaste land'. Dat ondervond scheidsrechter Koopman uit Hal steren in Noord-Brabant aan den lijve. Ruim twintig minuten stond hij in Sluiskil vast voor de brug over het kanaal van Gent- naar-Terneuzen waardoor het aanvangstijdstip met een kwar tier moest worden verschoven. Maar dat was geen enkel pro bleem voor de toeschouwers die zich tegoed deden aan een kopje koffie, vers verkrijgbaar op de tri bune, en de humoristische mede delingen van de omroeper ("De dag kan niet meer stuk voetbal vrienden, want de B-l heeft zo juist zijn eerste punt binnenge haald"). Het publiek komt sowie so weinig tekort bij de HSV Hoek waar in de rust de harmonie West- kapelle-Heist het speelveld opeist onder begeleiding van twee diri genten. Een thuiswedstrijd van de plaatselijke trots is voor de 'Hoeksen' een volksfeest. Radeloos Maar op het veld vallen de pres- ties van Hoek zwaar tegen, de H- side mort en dunt, evenals de se lectie, snel uit. Trainer Emans wordt er radeloos van, zijn spit sen zijn langdurig geblesseerd of vertrokken. De doelcijfers kun nen het gebrek aan spitsen niet treffender duidelijk maken: slechts vijf maal in negen wed strijden vonden de Zeeuwen de weg naar het vijandelijke doel. Het vertrek van vedette Remco van Keeken was voor Hoek een forse aderlating. Routinier Ad Nieuwenhuyse: "Het is heel vreemd gegaan. Ik voelde het aankomen, hij had het niet meer naar zijn zin. Wij komen allebei uit Kruiningen, we kennen elkaar al jaren, maar sinds hij een maand geleden is opgestapt heb ik niets meer van hem gehoord. Hoewel we echt wel ambities hadden, moeten we nu maar trachten om ons in de eerste klasse te handha- Ondanks de gedeukte moraal bij de gastheren, beleefde Quick Boys geen gemakkelijke middag. In de eerste helft hadden de duin bewoners totaal geen grip op de wedstrijd en kwamen zij in de vijfendertigste minuut goed weg toen Gerard Dellaert na balverlies van Hans van der Plas alleen voor doelman Dirk Varkevisser ver scheen, die de van een hersen schudding herstellende Van der Niet verving. De Katwijkers wa ren niet in staat de muur van Hoek-verdedigers te doorbreken. Slechts enkele kansjes voor Mart van der Plas, die goed in de wed strijd zat, en een fraaie vrije trap van Gert Aandewiel stichtten enig gevaar. De 0-0-stand halver wege de wedstrijd wekte de woe de op van Raboen die voor rust herhaaldelijk de dug-out uit kwam om zijn spelers toe te roe pen dat er in een hoger tempo ge speeld moest worden. "Wij speel den in het zelfde tempo als de te genstander, maar wij zijn het aan onze stand verplicht om het spel te maken. Na de rust hebben wij het tempo bepaald en ons niet aangepast aan de tegenstander". Jonker In de 57e minuut drukte Quick Boys het veldoverwicht uit in een doelpunt. De bal werd na een kor te corner van Mart van der Plas door Floor van Duyn van links' voor het doel getrokken, waar verdediger Johan Jonker de bal goed aannam en in de draai met een schuiver doelman Nico Knol kansloos liet, 0-1. Na de bevrijdende voorsprong kregen de Katwijkers nog vol doende mogelijkheden om de voorsprong te vergroten, maar Knol hield zijn elftal in de race met enkele spectaculaire reddin gen. In de 64e minuut stopte hij met zijn voet een inzet van Mart van der Plas, die even later licht geblesseerd het veld moest rui men voor Marco Dijkhuizen, en tien minuten voor tijd tikte hij een kopbal van Aandewiel (voor zet Jaap van Duyn) schitterend uit de kruising. Eén minuut later liet Aandewiel, na een rush vanaf de middenlijn, een schot los dat op de lat uiteen spatte. Doelman Varkevisser. die een rustige mid dag had, hoefde zich na rust maar één keer te strekken. Een schot van Richie Bosma tikte hij stijlvol over de lat. Quick Boys kwam de slotfase, met Ben Geyteman voor de moe gestreden Cees Varkevisser, op een boeking voor Hoogervorst na zonder kleerscheuren door. Na tuurlijk tot tevredenheid van Ra boen die stelde dat Knol een gro ter zege in de weg had gestaan- ."Gezien de kansen zou een 0-2- zege niet onverdiend zijn ge weest. We hebben hier twee dure punten weggesleept en ik ben er van overtuigd dat iedereen het hier moeilijk zal krijgen". GIJS VAN OOSTEN LEIDEN - Slecht weer, een slecht veld en een slechte tegenstander inspireerden Leiden zaterdag tot een slechte prestatie. Na vorige week eindelijk weer eens op een acceptabele manier te hebben ge voetbald, zakte het Leidse voet- balpeil naar een bedenkelijk ni veau. Tegen hekkesluiter Duno kwam de Leidse middenmoter in Den Haag niet verder dan een bloedeloze 0-0. Op het door vele kale plekken geteisterde Duno-veld zag Leiden pas halverwege de eerste helft de Haagse doelverdediger Hayati Boyla van dichtbij. Een schot van Rob Bink eindigde in de handen van Boyla. Een kwartier daarvoor had Duno echter al een dot van een kans laten liggen toen een te rugspeelbal in de modder bleef liggen. Steef Venneman slaagde er niet in om de zaterdag sterk keepende Sebastiaan Jansen te passeren. Ua een half uur stond Jansen andermaal een treffer van Duno in de weg. Een schot van Kees Yspelder belandde in de ar men van Jansen. Rob Bink vergat kort na de her vatting een verdediginsfout af te straffen en trof later in de wed strijd na een goede combinatie met Ruud Boot en Mark Duin dam het zijnet. Ook Boot was met twee schoten dicht bij een treffer, maar zijn pegels misten zuiver heid. De beste mogelijkheid kreeg Hassan Kartal. De kleine aanvaller was amper in de wed strijd (voor de onopvallende Pe dro Hilliger) of hij schoot de bal vanaf 25 meter buiten het bereik van Boyla op de paal. Pech dus voor Leiden. Vlak voor tijd mocht de ploeg van Hen Beerenfenger zich echter gelukkig prijzen toen Steef Venneman na Johan Teske en Jansen te hebben uitgespeeld zijn inzet op de lijn gekeerd zag door de alert teruggekomen Ro nald van Wattum. Beerenfenger toonde zich na af loop niet eens ontevreden met het behaalde punt. "Tevoren ga je van twee punten uit, maar als je de wedsrijd ziet dan moet je blij zijn met een puntje. Waar het aan ligt weet ik echt niet. Alhoewel,, als ik zie dat sommige spelers op zo'n spekglad veld met rubberen noppies spelen dan weet ik ge noeg". NOORDWIJK - De eerste periodetitel mocht hij dan in zijn zak hebben, er kon bij John Eelman desondanks geen lachje vanaf. Met een strak gezicht trok de Noordwijkse oefenmeester na het ge lijke spel (2-2) tegen het laaggeplaatste Marken zaterdagmiddag om kwart over vier de kleedkamerdeur achter zich dicht, een ruimte die bij Noordwijk of prima geïsoleerd moest zijn of waar binnen het besef van een wanprestatie toch ook tot een doodse stilte had geleid. "Wat valt er ook te zeggen", doorbrak Eelman dan maar zelf het zwijgen. "Dit leek toch helemaal nergens naar". Hij was dus absoluut niet tevreden en stond daarin niet alleen. Het pu bliek op de Duinwetering bijvoor beeld hield het na de gelijkmaker van Wim Tol reeds een paar minu ten voor tijd en masse voor gezien. Daarmee uiting gevend aan een col lectief gevoel van ongenoegen om trent het vertoonde spel die de mid dag nog droefgeestiger maakte dan waar het weerbeeld al goeddeels in had voorzien. Nee, het was naadje en dat vooral dankzij de koploper die zijn status geen moment kon waarmaken. Op een enkeling na (Kees Nulkes, Ted van Berkel) had iedereen een ATV-dag opgenomen. Dat zinde ook Eelman niet. Hij zelf onderschrijft al jaren het gezegde dat adel nu eenmaal verplicht, en voelde zich derhalve door het me rendeel van zijn mannen flink in de steek gelaten. "Waar die ongeïnspireerde hou ding vandaan komt? Weet jij het? Ik in elk geval niet. In de eerste helft hadden we al op rozen moeten zit ten, maar verprutsen ze drie dotten van kansen. Vervolgens komen we toch nog op 2-0 en geven ze die voor sprong gewoon weer uit handen. Zo'n partij moet je toch lekker met plezier uitspelen. Nee, inplaats daarvan houden ze op met voetbal len en gaan ze zich met hele andere dingen bezighouden. Daar snap ik echt niks van", aldus Eelman. Kern In zijn betoog viel ook nog het woord concentratie en dat zal de kern van de zaak wel raken. Ook in het verleden al had Noordwijk het dikwijls moeilijker tegen de zwak kere broeders dan tegen de betere ploegen. Vorige week tegen de nummer laatst Kozakken Boys viel daar nog nauwelijks iets van te mer ken (3-0), maar tegen het toch be paald niet imponerende Marken was het dit seizoen weer ouderwets opererende Noordwijk even ouder wets niet bij de les. Eelman stipte al die drie gemiste kansen (Smits, Ort en Bakker) aan voor rust die waren voortgekomen uit een enorm veld overwicht. Hoewel ook in die fase al duidelijk werd dat een doelpunt ge woon niet kon uitblijven - Marken speelde met tien man achter de bal en vroeg gewoon om problemen - was toen al te constateren dat de thuisclub niet echt op scherp stond. Maar goed, Noordwijk kwam na de pauze binnen een kwartier op 2-0 en de kleumende toeschouwers re kenden dan toch nog op een hart verwarmend half uurtje. Dat kon den ze, zo bleek al snel, dus wel ver geten. De goals van Jos Smits (har de schuiver waarbij de bal onder doelman Doeland doorslipte) en Pe ter Ruigrok (benutte strafschop na een door Fred Luesken tegen de hand van Henk Zeeman gespeelde bal) waren al niet met veel overtui ging tot stand gekomen, maar wat er daarna gebeurde leek nergens meer naar. Vooral de voorhoede en middenlinie vonden het verder wel best zo. Geen pass kwam meer aan. Knullig balverlies voerde de boven toon. Maar (nog) erger dan dat, was dat sommige spelers zich vanaf dat mo ment met hele andere zaken bezig hielden dan met voetbal. Zo vocht de neo-amateurinternational Leo nard van Utrecht een privé-oorlogje uit met zijn tegenstander Klaas Zee man en meende Jos Smits elke actie die bij hem in de buurt plaatsvond vocaal te moeten omlijsten, hetgeen alsmaar meer irritatie opriep. Toen Eelman na een klein half uur in greep en Van Utrecht ten faveure van Timo Gerlof naar de kant haal de. was het leed al goeddeels ge schied. Marken, dat eigenlijk na die 2-0 al op de knieën lag, richtte zich gaan deweg weer op, vond na een knappe solo van technicus Wim Tol de aan sluiting en profiteerde in de 42ste minuut opnieuw van de chaos die Noordwijk zelf had geschapen. "Het zegt genoeg dat uitgerekend die Tol, de kleinste man van het veld, van vijf meter afstand zo maar vrij mag inkoppen", laakte John Eelman de veel te nonchalante hou ding van zijn manschappen. "Dit mag natuurlijk niet meer gebeu- ren"' AD VAN KAAM Huug Aandewiel (rechts liggend) wordt verzorgd terwijl Arno Lancel (geknield) zijn excuses maakt. Links dis cussieert scheidsrechter Heil met vier ARC'ers vlnr Cees Bonefaas, René hammers, Wilco van Leeuwen en Jacques Keij). <*oto Wün Dijkman) RIJNSBURG - Rijnsburg- se Boys heeft de laatste jaren seizoenen gekend waarin overtuigend en met veel doelpunten werd begonnen, maar waarbij uiteindelijk de hoofdprijs werd gemist. Een goed begin is zelden het hal ve werk gebleken voor de Rijnsburgers. Vandaar dat men in het bloemendorp nu een eigen variant op het spreekwoord hanteert. Eerst half werk en straks - hopelijk - een goed einde. Zaterdag tegen ARC werd de nieuwe 'taktiek' nog eens onder streept. Een zuinige en alles behalve overtuigende 1-0 winst in een matig duel was het resultaat. In feite is van een doordachte tak tiek natuurlijk geen sprake. De na righeid waar de ploeg normaal ge sproken aan het einde van de com petitie in belandt, heeft zich ge woon wat eerder aangediend. Het team draait allesbehalve soepel, de ziekenboeg dijt uit, naar de periode- titel kan men fluiten en Huug Aan dewiel is afgehaakt met een blessu re. Precies die vier factoren braken' het team aan het eind van de vorige jaargang, op. Rijnsburg kan zich troosten met de gedachte dat men de tegenspoed maar beter gehad kan hebben. KATWIJK - Het lijkt zo simpel: wanneer je de wedstrijd geheel in handen hebt een 2-0-voorsprong verdedigen in de slotfase. Dan moet je echter wel de rust bewaren en dat deed Katwijk nu juist niet, afgelo pen zaterdag tegen IJsselmeervo- gels. Een gebrek aan organisatie in de achterhoede kostte dé ploeg de overwinning. In de laatste tien mi nuten van het duel sloegen de be zoekers, uit twee identieke situaties (een hoge bal voor het doel) klin kende munt met een doeltreffende kopbal. Het had zelfs niet veel ge scheeld of IJsselmeervogels had in de laatste minuut zelfs nog de volle winst gepakt. Uit weer een hoge voorzet kopte Ruth van der Groep echter naast. Het bleef dus 2-2. Toegegeven, voorstopper Henk Langemaat, had halverwege de tweede helft geblesseerd afgehaakt. En laatste man Cees Guyt. liep de laatste minuten niet geheel fit rond (hij had bq een koRduel een rug blessure opgelopen). Daarin zocht Arie Lagendijk ook het excuus voor het gelijke spel. "Langemaat haalt normaal veel weg en Guyt is een ex tra slot op de deur. Als dan de één wegvalt en de ander is niet fit meer, dan is dat van invloed". Dat klopt, maar met een beetje meer precisie had Katwijk de wed strijd al lang in de tas kunnen heb ben. De vele kansen in de tweede helft (Piet van Duyn, Marco van der Plas en invaller Jaap Guyt) waren in de meeste gevallen echter niet be steed aan de thuisploeg. Die. wel pech had toen Jaap Guyt halverwe ge de tweede helft (bij de stand 1-0) leek te scoren. Uit een razendsnelle aanval had uitblinker Marco van der Plas de bal laag voorgetrokken. Guyt draaide weg van Erik Angel en schoot in. Omdat scheidsrechter Metz echter meende dat de Katwijk- aanvaller daarbij zou hebben ge duwd, keurde bij de goal af. "Een glaszuivere goal", meende Lagen dijk. "Een zuiver doelpunt", vond ook IJsselmeervogels-trainer Hans van der Zee. Kort daarvoor was de thuisploeg op voorsprong gekomen door een fraaie actie van Van der Plas. De aanvaller kapte op rechts Angel uit, trok naar binnen en knalde vervol gens steenhard raak: 1-0. Een ver diende voorsprong omdat Katwijk op dat moment veruit de gevaarlijk ste ploeg was. Daarvan was in de eerste helft nog geen sprake, qua kansen hiel den de ploegen elkaar in evenwicht. Na een paar minuten al knalde IJs- selmeervogels-aanvaller Henk de Jong hard op de vuisten van Teun van Duivenbode. Verder werd Henk de Graaf tijdens de eerste rondgang tot tweemaal toe in laatste instantie gestuit door de Kat wijk-keeper. Ook de kustbewoners kregen welgeteld drie kansen in de eerste helft. De doelman van IJsselmeer vogels, Raymond Koopman, was net iets eerdei- bij de bal dan Van der Plas en ook Piet van Duyn ver scheen na een passje van Pim Lan- geveld alleen voor de keeper die echter met zijn benen redding kon brengen. De derde mogelijkheid kreeg Cees Guyt valk voor rust. De mee opgekomen verdediger schoot de bal via de lat over. Was er voor rust nog sprake van' evenwicht, daarna nam Katwijk het heft in handen. Vooral daarvoor verantwoordelijk was Van der Plas. Hij nam niet alleen de schitterende openingsgoal voor zijn rekening, maar stichtte daarnaast voortdu rend gevaar. Uit een actie van hem, na ongeveer een half uur, vloeide ook de 2-0 voort. Weggestuurd door Langeveld sprintte hij aan de rech terkant het strafschopgebied bin nen. Jeroen Peters liep hem vervol gens van de sokken waarop arbiter Metz niets anders meer kon doen dan de bal op de stip leggen. Piet van Duyn schoot de penalty onbe rispelijk raak. Het offensief van IJsselmeervo gels dat daar op volgde leek aanvan kelijk geen kans van slagen te heb ben. Totdat Van der Groep ineens als een duveltje uit een doosje zeven minuten voor tijd een voorzet van De Jong inkopte: 2-1. Katwijk raak te geheel de kluts kwijt. Een terug speelbal van Leon Meijs op Van Duivenbode, die op dat moment juist uitliep, bleef nog zonder gevol gen. De Katwijk-verdediger, die overigens Jan-Joop Pruys geheel uit de wedstrijd speelde, kreeg de bal via zijn doelman weer voor de voeten en wist het leer tijdig weg te werken. In de 90ste minuut van de officië le speeltijd sloeg IJsselmeervogels dan toch nog toe. Voorstopper Wim Muys knikte de bal uit een vrije trap van Angel langs Van Duivenbode: 2-2. In blessuretijd kopieerde Van der Groep die actie bijna. "Maar dat zou te veel van het goede zijn ge weest", toonde van der Zee zich na afloop realistisch. HERMAN JOUSTRA In voorgaande jaren was een thuiswedstrijd tegen de Alphense Racing nog goed voor minimaal drie treffers van de geel-zwarten. Nu qtokte de teller al na één doel punt. Hoewel een verbetering bij ARC daar deels de oorzaak van is, past dat zuinige karakter prima bin nen de huidige denkwijze van trai ner Arie Kurver. Rijnsburg mag dan ver verwij derd zijn van de vorm die men ge zien het spelerspotentieel dient te etaleren, de ploeg staat wel gewoon nummer twee (met Quick Boys) achter koploper Noordwijk. En ver der niet zeuren, zegt Kurver. "Voor een kampioenschap moet ik waarschijnlijk meer dan veertig punten meebrengen. Dan is het soms niet belangrijk hoe die er ko men. Voorlopig hebben we er 9 in 5 thuiswedstrijden en 5 in 3 uitwed strijden. Dan doe je het toch niet verkeerd, dacht ik". In het optelsommetje van Kurver is overigens één fout geslopen. "Ja, die verloren pot by Hoek wens ik niet mee te tellen. Dat was te bela chelijk om over te praten", aldus Kurver. Met deze manier van reke nen kan Rijnsburg de titel moeilijk meer ontgaan. In werkelijkheid is het gat met de subtop T- ARC, Vitesse Delft, Spa kenburg, Katwijk - nu al vier pun ten. "Vier punten op clubs als Quick Boys, Rijnsburg en Noordwijk ma ken die gasten natuurlijk niet gauw goed", meent Kurver. De hoofdprijs in de zaterdageersteklasse B gaat dus sinds tijden weer eens naar een bollenclub, zo lijkt het. Mondjesmaat ARC is in elk ge\*il niet meer dan een achtervolger. Zelfs in de slotfa se toen de 1-0 stand in een uiterste poging moest worden veranderd, kropen de bezoekers maar mond jesmaat uit hun schulp. Ook al viel er weinig te verliezen. "In principe gingen we uit van één punt. Toch kun je moeilijk zeggen dat we hier met onze kont in de goal zijn gaan hangen", zei trainer Bert Jansen. "Aan de andere kant heb ik geen zin om een half uur voor het einde al va banque te spelen. Ik ga er vanuit dat kans komt". Dat laatste kon de coach terecht doen. Johan Boer kreeg na een doorkopbal van Paul Dijkman een kans waarbij alle voorgaande moge lijkheden van Rijnsburg verbleek ten. De blonde spits nam de bal vrjj voor keeper Jan Blankespoor in eens op zijn slof en miste jammer lijk. Hoewel kort daarvoor Dijkman (ingevallen voor Arno Lancel) nog een dot van een kans om zeep hielp, was het vooral Rijnsburg dat moge lijkheden kreeg. Hans Zwaan was tot drie keer toe te onrustig en voor Nico Oosterlee gold hetzelfde. De voormalige ARC-spits had zijn ou de club kort voor tijd definitief kun nen vellen maar René Lammers verhinderde dat. Zwaan Hans Zwaan werd dus matchwin naar door zijn kopdoelpunt na een half uur in de eerste helft op aange ven van Ron Carli. Doelman De Graaf verkeek zich behoorlijk op de voorzet en was nergens meer toen Zwaan in de lucht Gerrit Lammers klopte. Dick Ernst had ARC daarvoor de paal geraakt, i__ dat alles en iedereen voor het RB- doel de bal had laten lopen na zijn vrije trap. Tot driemaal toe redde De Graaf vervolgens zijn ploeg wèl op de juiste manier. Drie keer ook was Martin de Louw zijn belager met af standschoten. Voor rust zorgden verder alleen Huug Aandewiel (RB) en Arno Lan cel (ARC) voor opschudding. Lan cel raakte in een onschuldig duel de enkel van de Rijnsburgse der die door de tackle buiteling maakte. Al moest Aande wiel afhaken met een fikse enkel blessure (Leon Vonk viel in), het in cident zelf leek ernstiger dan het was. Niet voor arbiter HeU. Lancel - hij maakte zijn rentree na een schorsing van zes weken - kreeg een misplaatste boeking. Ploegge noot Jacques Keij zou volgen we gens praten. Als er wérkelijk een overtreding plaats vond, had Heil beduidend minder moed. Zoals m de slotfase toen René Lammers in het straf schopgebied Zwaan onreglemen tair wegzette en zo van een doelkans afhield. De man in het zwart durfde niet te fluiten en deelde zodoende in de middelmatigheid op Middel- m0rS' ROB VAN DER ZANDEN 'FC Lisse moet nog veel leren' LISSE FC Lisse bewees zichzelf een slechte dienst door op eigen sportpark met 1-3 van hekkesluiter Kozakken Boys te verliezen. Het was de tweede keer dat de ploeg van trainer Eilander, die tot zaterdag thuis slechts één punt verspeelde, een degradatiekandidaat te hulp schoot. Eerder verleende Lisse voorrang aan het als voorlaatste ge klasseerde Hoek, hetgeen weinig goeds belooft voor de eerstvolgen de competitiewedstrijd. Daarin is Marken, de nummer drie van onder en, de opponent. Als ook die con frontatie voor Lisse verkeerd af loopt, kan de FC zichzelf wel eens terugvinden op een van de twee de gradatieplaatsen. Niet alleen de statistieken (uit nog nul punten) voorspellen een niet al te florissant resultaat in Mar ken, ook het vertoonde spel in het duel met Kozakken Boys biedt wei nig perspectief. Verdedigend is Lis se, mede door de offensieve hou ding van laatste man Rob Vermeu len, kwetsbaar en ook in aanvallend opzicht is lang niet alles botertje tot de boom. Toen Lisse bijvoorbeeld in de tweede helft moest attaqueren om een 2-1 achterstand ongedaan te maken, kon het geen enkele goed lopende aanval opzetten. Alleen een toevalstreffer had de Lissenaren uit dc brand kunnen helpen. Ook Kozakken Boys toonde wei nig voetbalintellect. Philip den Haan was de enige die wat fijn in het spel trachtte te brengen, maar was veelal een roe pende in de woestijn. Het was dan ook niet vreemd dat alle Werken- damse doelpunten voortkwamen uit spelhervattingen. Lisse kwam de eer toe de enige 'normale' goal te scoren. De volgelingen van Eilan der waren in de eerste helft aanvan kelijk wat offensiever ingesteld dan Kozakken Boys, dat maar liefst zes basisspelers door blessurës en schorsingen miste. Dat was aan het spel van de Werkendammers te merken. Op Den Haan na nam nie mand initiatief, reden waarom de voorsprong die Lisse in de 38ste mi nuut nam zeker niet onverdiend Simpel Arnold Vermeulen zette op rechts voor en zag invaller-doelman Peter van der Vaart de bal slechts ten dele wegwerken. Gerard van Rooyen kon er vervolgens simpel het hoofd onder zetten en Lisse naar een voor sprong koppen. Daarvoor was de thuisclub alleen gevaarlijk geweest bij hoekschoppen. Marinus van der Pijl moest een door René Warmer dam voor doel gebrachte bal zelfs van de doellijn werken en Rob Vermeulen raakte met een kopbal de bovenkant van de lat. Dat Kozak ken Boys de achterstand nog voor rust in een voorsprong kon veran deren, dankte het volledig aan blun ders in de Lisser defensie. Eerst tastte doelman Paul Veen- boer volkomen mis bij een verre in gooi van Den Haan en even later stond een Kozak bij een corner van dezelfde Den Haan zo vrij als een vogeltje. Beide keren volgde een doeltreffende kopbal. De eerste kwam van Kees Koudstaal, de twee de van Cees Spaan. De uit de ploeg gelaten Wim Bouckaert (Eilander: "Ais er verdedigd moet worden heb je niets aan hem") nam in de tweede helft de plaats in van Jan Broekhui zen. Veel helpen deed het niet meer. Bouckaert toonde tenminste enige creativiteit. Iets wat van zijn colle ga-middenvelders Leon van der Zwet, Van Rooyen en Broekhuizen niet gezegd kan worden. In de 72ste minuut was het Bert Schouten die Lisse alle illusies ont nam. Hij werkte de bal na weer een corner van Den Haan voor de derde keer achter Veenboer in de touwen. Kozakken Boys kreeg in de twee de helft toch veruit de beste kansen. Als met name Koudstaal in de slot fase wat attenter gereageerd had (hij schoot op de paal en voor een leeg doel naast), had het scorebord niet 1-3 maar 1-5 aangegeven. Eilan der: "We hebben heel zwak ge speeld, dat kan ik niet ontkennen. Het breekpunt vormden die twee goals vlak voor rust. Zoiets mag toch niet gebeuren, zo simpel een voorsprong uit handen geven. Daar uit blijkt weer eens dat FC Lisse nog heel veel moet leren". CHRIS HARTMAN Periodetitel zonder glans

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17