Foreseate is zeer produktief De Sleutels gaat door met winnen Warmunda heel ruim ASC ldopt Voorschoten verspeelt winst op de valreep Ter Leede rukt verder op LMHC blijft in de degradatiezone Jumping voor Fransman Oegstgeest gaat hard onderuit PAGINA 16 MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 LEIDEN - De strijd aan de kop van de Leidse zaterdagafdeling tussen De Sleutels en Valken'68 gaat onverminderd voort. De Val kenburgers. op twee punten van de Leidse lijstaanvoerder, behaal den een benauwde 1-0 zege op Woubrugge terwijl De Sleutels op overtuigende wijze Abbenes met 2-4 aan de kant zette. AFDELING LEIDEN (za) Abbenes heeft de huid zo duur mogelijk aan De Sleutels probe ren te verkopen maar kon niet voorkomen dat de goed op dreef zijn Hennie Siebert de man van de wedstrijd werd. De ex-VNA- speler trof voor rust éénmaal en na de hervatting tweemaal het Abbenesser doel waardoor de ne derlaag van de thuisploeg voor een groot deel op zijn conto kon worden geschreven. Martin Féli- us en Peter Tamerus probeerden voor de thuisclub de ontketende Siebert bij te benen maar dé laatste kreeg nog hulp van Cor van Oosten die de laatste en be slissende treffer op zijn naam schreef. Valken'68 - Woubrugge 1-0 Met Ton Gruyters weer terug in de basis kan de Valkenburgse de fensie weer wat ruimer ademha len. Het spel van beide ploegen was echter niet om over naar huis te schrijven. In de eerste helft liep het nog aardig maar na rust was het het aanzien niet waard. De wedstrijd werd beslist door een inzet van Kees van de Bosch die op aangeven van Arjan Werkho ven aan Valken de (in de race met De Sleutels) dringend benodigde volle winst schonk. KRV - TAW 1-3 Al in de zesde minuut schoot TAW'er Dick Hoogenes raak maar ploeggenoot René van Leeuwen was zo ongelukkig zijn eigen doelman Fred Ubink te pas seren (1-1). KRV dreigde zelfs op 2-1 te komen maar Ubink stopte een door Gerben Bouma zwak ge nomen strafschop. Daarna domi neerde TAW de wedstrijd en kreeg volop kansen. Kees Hoog enes kogelde de 1-2 binnen en twintig minuten voor tijd maakte Dick Hoogenes met een harcje kopstoot er 1-3 van. Voor KRV was de lol er toen af en heeft daar na niet meer aangedrongen. LSVV'70 - Meerburg 11 Ondanks een onderhoudende partij voetbal werden er weinig kansen gecreëerd. Meerburg kreeg met Marco Spuyman en een kopkans van André van der- Wal aardige mogelijkheden maar doelman Marcel Visser stond pa raat. Een dubieus gegeven straf schop leverde LSW dankzij Jan Baan een 1-0 voorsprong op maar woede om de vermeend onte recht gegeven sanctie schonk Meerburg extra kracht. Een kwartier voor het einde pakten de Zoeterwoudenaren dan ook nog een punt door de zesde seizoen- treffer van Bram van Zwieten. Alphia - ZLC 4-0 Eén keer is het alles en de vol gende keer is het niets met Al phia. Ook dit seizoen is de presta tiecurve tamelijk wisselvallig en hoe vreemd het ook klinkt, on danks de winst kon de Alphense ploeg niet tevreden zijn. Alphia speelde erg matig maar had het geluk om het zwakke ZLC te tref fen. De Morschbewoners, die dit maal zeer geconcentreerd verde digden. kregen in de voorste linie geen kans maar moesten achterin viermaal buigen. Alle Uitvlugt, Ben van Klaveren, Leen Baay (strafschop) en Benny Kleinen- burg tekenden voor de Alphense doelpunten. Lugdunum - MVKV 0-4 Het nieuwtje voor Lugdunum is. na een sterke seizoenstart, er af. Bij de ploeg uit de Kikkerpol der wil het niet meer lopen en ook ditmaal kon Lugdunum weinig weerwerk verrichten. MVKV, be zig aan een verbazingwekkend herstel, knokte voor elke meter en daar had de thuisclub niet van terug. Martin Oudshoorn nam de eerste twee treffers voor zijn reke ning waarna Marcel van Huisste den en Maarten de Mol het kwar tet volschoten. Bij MVKV (dat zonder de basisspelers Michiel Parlevliet, Peter Plug en Peter de Koning aantrad) speelde de uit het vierde elftal gehaalde doel man Kees Ouwerslóot een goede wedstrijd. SVOW - GWS 5-1 Ondanks de ruim uitgevallen zege was de kwaliteit van dit duel bedroevend. Wel kende het tref fen een flitsende start want bin nen acht minuten was er al'drie maal gescoord. Arno Snaterse en Casper Klomp voor SVOW en Ti- nus Bel voor GWS. Daarna 'mod derde' de wedstrijd een beetje voort. GWS verkreeg even het beste van het spel maar na rust dicteerde de thuisclub weer. Een fout van doelman Dirk Jan Vink op een vrije trap van Peter van Santen was het breekpunt (3-1). Tino Snaterse maakte er daarna 4- 1 van en de 5-1 van Bert de Vries was alleen maar goed voor het doelsaldo. LEIDEN - Randstad Sport, Tey- lingen en ASC hebben met vier punten de leiding genomen in de tweede periode van de zondagaf deling. Randstad Sport won de zware uitwedstrijd bij MMO (3-5), en ASC klopte het bezoekende Warmunda (5-2). Ook Teylingen liet hekkesluiter Unitas zonder punten achter (1-3). De Leidse derby tussen ZLC en Leidsche Boys werd een 3-1 prooi voor de Morschclub. AFDELING LEIDEN (zo) ZLC - Leidsche Boys 3-1 Op een veld waarbij goed voet bal niet mogelijk- was (een knol lentuin), trok de thuisclub de winst in de tweede helft duidelijk naar zich toe. In de eerste 45 mi nuten zat dit er zeker niet in. Leidsche Boys dicteerde de wed strijd en kwam door Patrick Kooien aan de leiding (0-1). Een donderspeech van ZLC-trainer Ton Kamphues bracht de omme keer. De geelblauwen tapten uit een ander vaatje en Gé Teegelaar wees ZLC met twee doelpunten de goede weg (2-1). In een pittig maar sportief laatste half uur wist ZLC nog een keer te scoren via Marcel Gubler (3-1). Voor Leidsche Boys zat er niets meer in, wel moest in de slotfase met tien man gespeeld worden omdat Peter Kooien (tweede waarschuwing) het veld moest verlaten. Bernardus - Oranje Groen 1-1 In het eerste kwartier werd de thuisclub ver teruggedrongen, wat uiteindelijk resuteerde in een doelpunt voor de Leidenaars. Na een schitterende aanval schoot Johan de Ridder Oranje Groen op 0-1. Daarna waren de rollen omge draaid en trok Bernardus het spel naar zich toe. In de 35ste minuut kwam de verdiende gelijkmaker toen John Mors Ton Groen lan ceerde. Laatstgenoemde liet Joop de Boer het laatste tikje geven (1- 1). De tweede helft was slechts in het begin leuk, daarna zakte het niveau naar een lager pitje. MMO - Randstad Sport 3-5 De Voorschotenaren hebben zich aan kop genesteld van de ranglijst. Na de 5-3 overwinning bij MMO heeft de ploeg van trai ner Cor Pennenburg. dat een wedstrijd meer heeft gespeeld, drie punten voorsprong op VTL. Bobby van Aken was met twee doelpunten de produktiefse man bij de zwartbroeken. Piet Sloos, Marcel Groenendijk en Marco van der Zon schoten de 'vijf voor Randstad Sport vol. Bij MMO wa ren Hans van Goozen (2x) en Ed Borst de mensen die zich moch ten laten feliciteren. ASC - Warmunda 5-2 Na een wat rustige competitie start komt ASC geheel los. Nu was Warmunda het kind van dé rekening. Benno Schoonwater was met een hattrick de gevierde man. Ook nieuwkomer Arnoud de Mooy nam weer zijn doel- puntje mee en Lohman Leefmans zorgde voor de vijfde ASC-teffer. Voor Warmunda scoorden Marco Verver en Mark van Grieken te gen. VN A - VNL 0-0 De verdedigingen overheersten -de wedstrijd. Beide ploegen kre gen wel een aantgl kansen, maar in een sportieve wedstrijd bleef de beginstand overeind.' Unitas L. - Teylingen 1-3 Ron Jansen scoorde in de twee de helft wel voor Unitas, maar ook deze treffer was niet genoeg om de hatelijke nul van de rang lijst wég te werken. Teylingen schoot wakker en Robbert van Leeuwen (strafschop) en Ton van Eyk (2x) zorgden er voor dat de zege als nog mee naar Sassen- heim ging. VOORSCHOTEN - Zichtbaar 'woedend smeet doelman Jos Loose van Voorschoten de kleedkamer deur achter zich dicht. In de laatste ^minuut van de wedstrijd tegen PPSC moest hij voor de tweede keer de bal uit het net halen. Met een 2-2 eindstand behaalde Voor schoten zijn zevende gelijkspel in \dit seizoen. RCL mist het geluk LEIDEN - Een overwegend ster ker spelend RCL deelde in 's Gra- venzande zaterdag de punten met de gelijknamige ploeg. Met enig ge luk hadden de Leiderdorpers wel licht de volle winst kunnen boeken. Het zat hen echter niet mee. In ne gentig minuten scoorden beide ploegen éénmaal: 1-1. Nadat er al diverse kansen waren geweest, scoorde Marcel Brasker voor RCL na een half uur uit een corner van Riny Oosterlee. Hoewel de bal achter de doellijn belandde keurde scheidsrechter Blom deze treffer af. Even later kwam RCL zelfs op achterstand. Spits Dion -Meulink kopte laag in na een goed uitgespeelde aanval over links: 1-0. Met veel inzet probeerde RCL in de tweede helft de gelijkmaker te scoren. Een kwartier voor tijd speel de Marcel van der Blom op rechts drie verdedigers uit en tilde de bal vanaf de rand van het strafschopge bied in de uiterste linkerhoek: 1-1. In de laatste minuut werd diezelfde Van der Blom onderuitgehaald. In plaats van een strafschop te geven floot scheidsrechter Blom tot ieders verbazing voor het einde van de jwedstrijd. Lange tijd zag het er gunstig uit voor de thuisploeg. Bij rust stond het 2-0 door schitterende goals van Cees Hulsebosch en Ruud Boen dermaker. Voorschoten startte overtuigend en wist zich via goed aanvalsspel kansen te scheppen. Na een kwartier werd Rick Abma aan gespeeld in het strafschopgebied. In een stijl die het publiek aan Ro- mario deed denken ontdeed hij zich van drie verdedigers en bood Hulse- - bosch een niet te missen kans. Deze knikte van dichtbij de eerste treffer in. Acht minuten voor rust kwam de tweede verwachte treffer. Van ruim twintig meter joeg Boendermaker de bal in de uiterste hoek. Doelman Ben den Braber was in beide geval len kansloos. Na rust kwam PPSC terug. Via pressievoetbal werd Voorschoten onder druk gezet. De verdediging gaf echter geen krimp en via een snelle counter kreeg Abma zelfs een goede kans op 3-0. Met nog een kwartier op de klok scoorde PPSC. Een corner werd door Eric Kol- meyer op doel geschoten. Marcel Rosier wist de bal uit het doel te schoppen maar volgens scheids rechter Reedijk deed hij dat van achter de doellijn. De angst voor een gelijkspel sloop in de ploeg. O.ok het publiek hield zijn hart vast. In de laatste minuut werd Eric van Harmeien op rechts aangespeeld. Hij zette voor en Sjan van de Wal schoot onhoudbaar in. Meteen hier na floot de scheidrechter voor het eind van de wedstrijd. De woede van keeper Loose was begrijpelijk. Daarvoor had hij met enige prachti ge reddingen bijna de zege veiligge steld. GERARD KUIJPERS Oegstgeest wint van Rohda '76 LEIDEN Ter Leede heeft dank zij een 1-2 zege op Oudewater de tweede plek in de vierde klasse zaterdag van Zevenhoven (1-2 ver lies tegen koploper Xerxes) overgenomen. Oegstgeest volgt op vier punten door Rohda'76 in de uitbeurt met 2-4 te kloppen en Ka- gia hield aan het treffen met De Jodan Boys een schamel puntje over (3-3). LMHC-aanvalster Michaela Schölvinck donker shirt) wordt ondanks de assistentie van Eiske Dorresteijn (links) op het nippertje van scoren a: houden tijdens het eerste-klasséduel met Rood Wit. De Aèrdenhoutse ploeg won met 0-3. (foto Henk sna VIERDE KLASSE (za) Oudewater - Ter Leede 1-2 Sassenheimer Arjan Leget be ging binnen de beruchte lijnen een overtreding tegen de gevaarlijke Jo- -han de Boer waarna Ed van den Heuvel de elfmetertrap voor Rohda verzilverde (1-0). Desondanks was Ter Leede veel beter dan de tegen stander en de 1-1 van Willem Pieter JCeuning op een voorzet van Jeroen Désar was dan ook verdiend. Doel man Ed Roering speelde bij de gast heer een hoofdrol want tot twee- Breu toont zich sterk in modder ZURICH (SIZ) - Beat Breu voelt zich ondanks zijn leeftijd (32 jaar) nog steeds thuis in de modder en de -klei. De kleine Zwitser, dit jaar op weg al winnaar van de Ronde van Zwitserland, opende de cyclus om "de supersprestige gisteren op eigen bodem in Zürich met een afgete kende overwinning. Wereldkam pioen veldrijden Danny de Bie kon de 'bejaarde berggeit' niet volgen en eindigde als tweede. - De Zwitser Frischknecht werd derde, voor de beste Nederlander Martin Hendriks. Hennie Stamsnij- der, die na dit seizoen stopt, beland de met de 24ste plaats in de achter hoede. De Nederlanders speelden een geringe rol tijdens de Zwitserse opening. In de modder waren het vooral de Zwitsers die de strijd dic- -teerden. Breu, De Bie en Frisch knecht liepen al in de tweede ronde weg van de overige rijders. Breu en De Bie lieten hun medevluchter een ronde later machteloos achter. De Bie kon aanvankelijk zonder problemen zijn Zwitserse concur rent volgen. Twee tempoversnellin gen van Breu in de vierde ronde kon .'de Belg echter ook niet meer beant woorden. maal toe weerhield hij Rocky Pitti van een doelpunt en ook stopte hij een kopstoot van Désar. Een prach tige actie van Désar twee minuten voor tijd bezorgde Ter Leede ten slotte de volle winst. Rohda'76 - Oegstgeest 2-4 Arbiter Koekoek had drukte een stempel op de wedstrijd met wat dubieuze beslissingen maar deed dat zowel bij Rohda als bij Oegst geest. Rein Grooters, die ook wat opgelegde kansen miste, zette de bezoekers op 0-1 waarna Dick de Jong de stand weer gelijktrok. Tref fers van weer Grooters en. Willem- Jan Pott-Hofstede toverden een 1-3 stand op het bord maar een alles-of- niets offensief van Rohda leverde de aansluiting op, al had de thuis ploeg daarvoor de medewerking van Oegstgeestenaar Coen Colsen nodig. Hij kopte de bal in eigen doel. Gert Ouwersloot maakte ech ter met een magnifieke actie aan al le onzekerheid een einde: 2-4. De Jodan Boys - Kagia 3-3 Richard Trompert was met drie treffers (een onvervalste hattrick) de gevierde man bij Kagia. Hij maakte daarmee de fouten van de Kagia-defensie, waardoor de Goud se spelers Bert van der Meer, Teus de Kruyff en Ard Keus konden sco ren. ruimschoots goed. Trompert had zelf meer kunnen krijgen in dien hem, na een onreglementair gestuitte actie, geen strafschop was onthouden. DOSC - SMS 0-0 (Vierde Klasse B West I) Een wedstrijd met twee gezich ten. Voor rust zette SMS de toon en na de hervatting had de Den Dol- derse ploeg een overwicht. Rick IJzelendoorn kreeg voor SMS nog de beste kans maar hij verprutste de minimale mogelijkheid. SIZO - Hoofddorp 2-1 Klaas Jan Vijn en Peter Heij (schitterende vrije trap) zetten Hoofddorp al voor rust op een on overbrugbare achterstand. Dat bleek, want een hardwerkend SIZO hoefde in de tweede rondgang slechts één tegentreffer toe te staan. LEIDEN De hockeyers van Foreseate waren bijzon der produktief gistermid dag. De mannen- en de vrou- wenploeg wonnen met 7-1 van respectievelijk Capelle en Asvion. Alecto had ook een goede dag met twee overwinningen. LMHC bleef zowel met het mannen- als het vrouwenteam na nieuwe nederlagen in de degradatie zone. De pauzestand van 1-2 in deel van Tegenbosch dat op bezoek kwam bij LMHC, gaf nog voldoen de hoop voor de thuisploeg op een goed resultaat. Enkele minuten voor rust scoorde Marc van Pappe- lendam namelijk uit een harde voorzet van Luc Breebaart tegen nadat de gasten al op 0-2 waren ge komen. Inplaats van de gelijkmaker moest de ploeg van Edwin Dekker echter 1-3 toestaan van de Philips- ploeg die een slordigheid genade loos afstrafte. LMHC drong nog sterk aan, maar het iets sterker Te genbosch benutte tweemaal een kans om verder uit te lopen en met 1-5 te zegevieren. Door een verhuizing van het ene (afgekeurde) kunstgrasveldnaar het andere kunstgrasveld was de •voorbereiding van de LMHC-vrou- wen verre van ideaal. Tegenstander Rood Wit had van de verlate start minder last en kwam via twee straf- corners op een voordelige 0-2 rust stand. Michaela Schölvinck en Bar bara Boertje waren dichtbij een te gentreffer. maar in de slotfase had Rood Wit het laatste woord en sloeg nog een keer toe, wat tot de 0-3 eind stand leidde. Veel balverlies van Roomburg in de wedstrijd tegen thuisploeg Hud- ito was de oorzaak van het gebrek aan stootkracht in de Leidse aanval. Keeper Enno Schets en lijnverdedi- ger Alfons Woudstra redden Room burg van een snelle achterstand bij èen serie Delftse strafcorners. Het openingsdoelpunt kwam na een kwartier voort uit een Leidse coun ter waarbij Max Ligtenberg de voor zet van Woudstra afrondde: 0-1. Een half uur lange domineerde Room burg, maar Hudito kwam langszij (1-1) door uit vrije positie raak te schieten. Een strafverzwaring (strafcorner) na praten tegen de scheidsrechter over wie de vrije slag mocht nemen, vijf minuten voor tijd, was de inleiding voor de winnende Delftse treffer. De hockeysters van Roomburg opende d§ score door Babette de Jonge in hun duel met Evergreen. Roomburg liep nog uit naar 3-0 in de rommelige eerste helft door twee geslaagde pogingen van Manon van Ette. Evergreen bracht de spanning echter weer terug door twee straf- cornergoals. Maar zeven minuten tijd gaf invalster Kathleen Arendsman, na mooie passeeraeties op links, de bal op maat aan Van Et- te, die de uiteindelijke 4-2 scoorde. Weinig krachtsverschil tussen het thuisspelende Alecto en Asvion. Maurits Huigen doelpuntte voor de Leiderdorpers uit een moeilijke hoek na 30 minuten 1-0. Asvion ant woordde zeer snel met een tegen treffer, wat de 1-1 ruststand oplever de. Ludo Mennes gebruikte twee maal de strafcorner om weer af stand te nemen (3-1), waarbij hij de tweede keer combineerde met Hugo Kranenburg. Asvion kwam nog sterk terug, maar kwam niet verder dan 3-2. De vrouwen van Alecto benutten de kansen beter in de gelijkwaardi ge wedstrijd tegen Amersfoort en won met 3-0. Paulien Huygens opende met een direct schot uit een strafcorner. Huygens reageerde voorts succesvol met een geslaagde tip-in na een snelle vrije slag van Eugenie Westerduin: 2-0. Amers foort bleef in gebreke bij zijn afwer king en zag Alecto nog verder weg lopen door Madeleine Nivard, die langs de uitlopende keepster push te. Foreseate kwam binnen één mi nuut op voorsprong door een inzet van Bernhard Thieme in het duel met staartploeg Capelle. In een niet zo'n goede wedstrijd liep de kandi daat voor de tweede-klassetitel toch uit naar 7-1 door treffers van Eric Cornelissen, Wouter van Paassen, Nol van der Steen, Willem-Jan Meij er en Olivier Kist. Ook de vrouwen van Foreseate waren goed op schot. Asvion kwam na 10 minuten aan de leiding, maar snel daarna kwam de gelijkmaker en de eerste van de zeven Voorscho- tense doelpunten van de stick van Danielle Engelen uit een voorzet van Maud de Groot. Willemijn van Woensel (2), Marije Wiegant (2), Bir- git Lempers en Maud de Groot volg den het voorbeeld en stuurden de Schiedamse opponent met een 7-1 nederlaag naar huis. De hockeyers van Noordwijk kwamen op het natuurgras van WV onwennig uit de voeten» Mede door mooie reddingen van Noël Minnes kwam Noordwijk de eerste helft door zonder kleerscheuren. In de grimmige en harde tweede helft sloegen de Amsterdammers echter toe uit een strafbal en een rommeli ge strafcorner: 2-0. De Noordwijkse vrouwen gingen op bezoek bij tweede-klassekoplo per Cartouche en verloren daar met de cijfers 2-0. De winst voor Noord wijk zat volgens coach Ruud van der Veen echter in de progressie in het spel. Nicole van der Berg (14 jaar) en keepster Heidi Boogaards waren goed op dreef. Vierde klasse De vrouwen van koploper Leidse Studs rekenden af met het op de ge deelde tweede plaats staande Alke made door met 6-0 te zegevieren. Anneke Verheul nam het leeuwe- deel van de produktie voor haar re kening. Josien van der Feltz schoot ook een keer raak. Catwijck heeft de winnende draad weer opgepakt. In Bodegra ven werd met 0-3 van de gelijknami ge club gewonnen. Cees Wendt scoorde tweemaal, terwijl Kees Zwaan de Bodegraafse keeper een keer met een push verraste. Saxenburg moest het ontgelden in zijn uitwedstrijd tegen de Kat- wijkse hockeysters, die met 8-0 wonnen. Auketien Dijkstra (2), Ni- colette Verkade (4 strafcorner- goals), Cherry Nienkemper en Eve lien Taat waren succesvol in de afronding. Thuisclub Kikkers kwam wat ge lukkig aan twee treffers in het eer ste deel in het duel met Hisalis, dat niet veel onderdeed voor de kampi oenskandidaat. In het laatste kwar tier incasseerde de bollenstreek- ploeg nog twee goals: 4-0. Het krachtsverschil tussen de be zoeksters van Heerlijkheid en Hisa lis is door Hisalis met 8-0 uitge drukt. Miëtta Groeneveld (3), Dona te Baardolf. Helen van Laarhoven, Annette Huismans. Anoesjka Le vendig en Maaike Draayer scoor den. NIEK FAAS AMSTERDAM (GPD) - Holland fi gureerde als zelden- tevoren bij de grote finale van Jumping Amster dam. Wout-Jan van der Schans, dé attractie na zijn overwinning in Hel sinki, strompelde halverwege zijn rit met Olympic Treffer al terug naar de stallen. Jos Lansink, kans hebber nu Felix nog altijd niet is vérkocht, reikte voor het eerst sinds lange, lange tijd niet tot de barrage. En zo verging het de meesten. De bezoekers van het champag ne-concours moesten het doen met* een wat onbekende winnaar: Hervé Godignon. De enige spraakmaken de Nederlander was bondscoach Henk Nooren, maar met die opzien barende rol waren zijn landgenoten minder gelukkig. Van de acht Nederlanders vond een kwartet zich terug met vier strafpunten. Alleen Marcel Dufour bereikte de barrage, maar daarin dolf hij met Simply Magic al snel het onderspit tussen de snelheids duivels en behendige stuurmannen uit Frankrijk, Engeland en Duits land. De geboren Amsterdammer - en nationaal kampioen tilde er niet te zwaar aan. Piet Raymakers, bekroond als beste Nederlandse ruiter, haalde zijn schouders op over de valse start van Nederland in het wereldbeker circuit. "Ik vind het erger als- ik straks in Moskou niks win. Dan heb ik dat hele stuk voor niets gereisd. LEIDEN - In de interregionale klas se van het vrouwenvoetbal behaal de Ter Leede een afgetekende 0-9 overwinning op Oranje Wit. Valken '68 slaagt er weliswaar steeds beter in te scoren maar moest deson danks toch met 4-2 het onderspit delven tegen Vlissingen. Oranje Wit- Ter Leede 0-9 Een heerlijke wedstrijd voor Ter Leede. waarin Tineke Datema al na drie minuten de score opende. Daarna werd het de wedstrijd van Nathalie Geeris. Voor de twee vol gende doelpunten leverde zij de be slissende voorzet, beide keren afge rond door Anette Beerendonk. De vierde en de vijfde treffer schoot Geeris zelf binnen. Doelpunt num mer zes werd door Els Schoon vanaf de penaltystip in het doel gewerkt, nadat alweer Geeris in het straf schopgebied was gevloerd. Tineke Datema schoot vanaf afstand raak, waarna Geeris opnieuw twee tref fers voor haar rekening nam» Vlissingen-Valken '68 4-2 In de eerste helft bleken de partij en aan -elkaar gewaagd. Josephine van Dam bracht Vlissingen op voor sprong, maar even later schoot Mo nique van Egmond vanaf de rand van het strafschopgebied. Valken weer op gelijke hoogte. De eerste tien minuten na rust waren fataal voor Valken. Opnieuw Van Dam en Ella Kerkhoven brachten Vlissin gen op 3-1. Een kwartier voor tijd hielp Marian Boogert met een af standsschot Valken weer in de wed strijd. "Vlissingen zakte daarna wat weg, maar Valken verzuimde daar van gebruik te maken en tegen de verhoudingen in scoorde Monique Baljeu vlak voor het eindsignaal nog een keer voor de thuisploeg. In de hoofdklasse zaterdag bracht Oegstgeest de koppositie in gevaar door een 2-0 verlies tegen Berkel. Maar ook de andere ploegen boven in lieten de punten liggen. Tot de rust bleef. Oegstgeest tegen een sterk spelende thuisploeg overeind, maar moest in de tweede helft toch buigen voor een doelpunt van Syl via van Tol, die een corner binnen- werkte en een goal van Mary Arb- man die een solo doeltreffend afrondde. In de eerste klasse was Katwijk met 2-4 SVLV de baas. Voor Kat wijk was Sylvia Soeverijn met drie treffers goed op dreef. Nicole Witte brood nam de doelpunten van SVLV voor haar rekening. In de eerste klasse zondag kon UVS ondanks de vele afgelastingen toch aantreden tegen Meerburg. In de partij die door UVS met 2-0 werd gewonnen, lieten de ploeg toch nog te veel kansen liggen. Het bleef nu ondanks het enorme overwicht bij een goal van Heieen van Dongen en een benutte penalty .door Tanja de Jong, toen een inzet van Joke de Graaf door een Meerburgse verde digster met de hand uit het doel ge werkt werd. FC Lisse ging met 4-1 ten onder tegen Alkmania, dat de tweede plek op de ranglijst helemaal waarmaak te. Mary Kerkvliet, in haar eerste seizoen bij de senioren meteen al een aanwinst voor de Alkmania ploeg, schoot raak na een snelle uit val. Anita van Ewijk bracht Lisse weliswaar nog langszij, maar daar na maakte Alkmania via twee maal Linda Verveen en een maal Trudy Broeksterhuizen korte metten met de Lissese vrouwen. Trouwens, we hebben hier toch vier dagen prachtige sport gezien en dat telt. Niet een Nederlandse win- Niet gehinderd door de gedwon gen pauzes - dit wegens de commer cials van Eurosport tijdens de recht streekse uitzending - bereikten alle Fransen de barrage. Om daar als 1. 2, en 4 uit tevoorschijn te komen. Hervé Godignon was na een uit muntende rit de snelste, voor Phil lip Rozier, Evelyn Blaton en Pierre Durand. Geen Franke Sloothaak of Nick Slcelton, maar een wat kleurlo ze Fransman uit Bonniéres-sur-Sei- ne, 37 jaar oud en al eens eerder tweede bij Jumping (in 1982). Zijn grootste wapenfeit was naast het winnen van de Grote Prijs het ver krijgen van een boete van vierhon derd dollar. Op het voorterrein had hij zijn paard op een ongeoorloofde wijze tot de orde geroepen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16