UVS is volledig opgeleefd Lugdunum mist te veel kansen AANWEZIG Lisse troeft WSB af in streekderby Knappe winst uit bij SVW Docos pas in slotfase langs sterk Foreholte MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 15 Teleurstellend gelijkspel tegen DOSR LEIDEN De teleurstelling na het gelijke spel (1-1) op eigen veld tegen rode-lantaarn-drager DOSR was gisteren groot bij koploper Lugdunum. Begrijpelijk gezien het aantal gemiste kansen en het veldoverwicht van de Leidenaars, maar het moet ook gezegd wor den dat de gasten uit Roelofarendsveen via de counter mogelijk heden op de overwinning kregen. Dan was Lugdunum nog verder van huis geweest. Hennie de Klerk, oefenmeester van de Leidse club, kon het maar moei lijk verkroppen. Hij hekelde de tac tiek van DOSR en verweet de gas ten plichtmatig spel. "Als je geen ri sico's durft te nemen en veelvuldig je eigen doelman in het spel betrekt dan is het niet moeilijk om een fout loze wedstrijd te spelen. Ik denk dat aanvallen meer oplevert, op langere termijn". Makkelijk gezegd uiteraard, want Lugdunum beschikt over een kwa litatief sterkere groep dan DOSR. Trainer Jan Faas liet het initiatief over aan de 'Kikkers', zij speelden op eigen terrein en zij zijn immers de te kloppen ploeg. Faas: "Wij zijn van onze eigen mogelijkheden uit gegaan, we hebben de linies kort op elkaar laten spelen en puur op de counter gegokt". Discussie De bekende discussie, waar nooit .een eind komt. Gezien de kansen die Lugdunum verprutste is deze discussie ook puur stof tot napra ten, want in feite komt het er een voudig op neer dat de Leidenaars niemand anders dan zichzelf wat mogen verwijten. Want als je de kansen niet benut verdien je het niet om te winnen. De ene na de an dere mogelijkheid werd door de Leidse spitsen om zeep geholpen, zelfs een gul gegeven strafschop kon door laatste man Cees van Ton geren niet verzilverd worden. Na twaalf minuten kwam DOSR op voorsprong. Van Tongeren greep niet in toen Walter Koek ach ter een dieptepass sprintte. Koek drukte zijn voet evenwel achter de bal die met één hand door doelman Eradus gekeerd werd, John van der Meer stond klaar om de rebound in te tikken: 0-1. Met John van der Meer is ook de uitblinker van de gasten genoemd. Deze 16-jarige middenvelder, die volgens Faas nog kracht te kort komt, speelde als een OPVALLEND De keepers van Koudekerk blijven verbazen. Was het een aantal weken geleden Jos van der Haas die opvallend aanwezig was, zaterdag was het diens collega Cock Dorrepaal die de aandacht trok bij de vierdeklasser. Na en kele blunders van Van der Haas mocht Dorrepaal het weer eens proberen. En prompt zorgde ook hij voor een spraakmakend optre den. In de uitwedstrijd bij Noot dorp wist de goalie via een uittrap in één keer te scoren. "Nee hoor. Een tijd geleden heb ik het bij Rohda gepresteerd om in één wedstrijd twee keer te sco ren via een uittrap". Oh, het is een specialiteit van je? "Nou ik heb nogal wat kracht in mijn benen en als er dan nog eens een flinke wind onder die bal wil schieten, kom je een heel eind na tuurlijk". En die keeper van de tegen partij slaapt gewoon door? "Je weet hoe dat gaat. Die bal krijgt een enorme vaart door die storm. De keeper aarzelt. Hij denkt dat zijn verdediging de bal pakt. Vervolgens komt hij toch naar voren en dan beoordeelt hij de bal helemaal verkeerd. Ik stond wel even raar te kijken. De hele ploeg kwam natuurlijk naar mijn doel om me te feliciteren. Ik zeg nog tegen die gasten: als jullie ze niet maken, doe ik het wel". Dat liet die keeper van Noot dorp zich zeker geen twee keer gebeuren? "Bijna. De jongens van ons hadden er wel schik in en ik ook natuurlijk. Dus ik lel dat ding weer naar voren en op een gege ven moment zit Ron Paling erbij. Hij raakte de bal één keer aan en dat was onze tweede treffer.. Een assist van mij dus". Wat is jouw favoriete film? 'Gejaagd door de wind' zeker? "Wie? Nee, nooit gezien". En je favoriete keeper? "Dat is Jos van der Haas die nu weer in het tweede staat. Dat is mijn grote voorbeeld en concur rent tegelijk. We steunen elkaar in moeilijke tijden. Nu sta ik er weer in. Maar ik heb ook een paar slechte zaterdagen gehad". Wie in een wedstrijd scoort en een assist verzorgt blijft toch gewoon in de basis staan? "Jawel, maar toen ik .wind te gen kreeg, ging het al een stuk moeilijker. We verloren uiteinde lijk ook met 4-2. Het was nog mooier geweest als het door dat doelpunt van mij 1-0 was geble- Ëén minuut na het openingsdoel punt kreeg Ger van der Zwet na slordig uitverdedigen van de thuis club een riante kans op 0-2, maar Eradus behoedde zijn ploeg van een grotere achterstand. Toen de groen- witten eenmaal van de schrik beko men waren werd het frisse aanvals- spel van de laatste weken weer zichtbaar. Maar voor het doel liepen de aanvallen vast op de vele rood gele verdedigers, of wisten de spit sen er geen raad mee. Nadat Ver hoogt en Hoekstra allebei voor de goal misten, kreeg Harm de Vos rond het half uur een opgelegde kans die hij normaal zou hebben be nut. De Vos leidde de aanval zelf in, passeerde enkele tegenspelers en zocht de combinatie met Verhoogt. Drie meter voor doelman Arno Schouten kon De Vos zijn hoek uit kiezen, maar zijn inzet vloog over het doel hoog in de ballenvanger. Lugdunum kreeg enkele minuten later de kans om alsnog op gelijke hoogte te komen. Nadat Verhoogt aangetikt werd door Schouten wees scheidsrechter Te Pas, die zijn kaar ten op zak hield, naar de stip. Zelfs deze mogelijkheid was niet aan de Leidenaars besteed. Cees van Tong eren, bijna altijd trefzeker vanaf elf meter, schoot de bal nu echter rechts naast het doel. Terwijl iedereen rekening hield met een 0-1 ruststand scoorde Lugdunum via André Hoekstra de gelijkmaker. Cees Schouten speel de zijn ploeggenoot vrij die de bal vervolgens onder DOSR-goalie Ar no Schouten schoof. Stofzuiger In de tweede helft strandde het Leidse aanvalsspel op de massale verdediging van de gasten die stof* zuiger Pim van der Meer weer eens opgetrommeld hadden. Toch waren er nog genoeg kansen voor Lugdunum om de zege te grijpen, maar de spitsen hadden evenals voor de rust niet het nodige geluk. Vlak voor tijd ontsnapte de thuis club aan een nederlaag toen de tra ge Ger van der Zwet Wim Eradus op zijn weg vond. GIJS VAN OOSTEN Sterker Altior remiseert met SJC LANGERAAR - SJC is vast van plan om het inhaalduel tegen Olympia volgende week aan te grijpen om Lugdunum aan de pe- riodetitel te helpen en zichzelf daardoor weer in de kop van de derde klasse A te nestelen. De Noordwijkers raakten gisteren de aansluiting even kwijt door bij Al tior met 2-2 te remiseren. Als SJC dat stuntje wil verwezenlijken, zullen de daden echter groter moeten worden dan de woorden. Want als één van de twee ploegen in de 'open' wedstrijd de overwin ning verdiende, dan was het niet SJC maar Altior. De Langeraarse trainer Paul van der Zwaan stelde na afloop dan ook niet onterecht dat 'twee nonchalante momenten in de achterhoede' zijn ploeg de das om hadden gedaan. "Van het spel heb ik zitten genieten, ik ben al leen een beetje treurig van de uit slag'. We zijn twee keer voorgeko men, maar we hebben daarna ook twee keer de concentratie verlo ren. Dat straft een ploeg als SJC verdiend af'. Van der Zwaan ging niet voor bij aan het feit dat beide ploegen nauwelijks voor elkaar onder de den. Zowel in de eerste als de tweede helft werden aan weers kanten voldoende doelrijpe kan sen gecreëerd om een van de twee in een riante positie te krijgen. SJC (met Frank van den Berg en Richard de Ridder als vervangers vor Jos Alders en Ruud Alkema de) had echter de meeste moeite om tot een goede afwerking te kó men. De aanvallen van Altior lie pen wat soepeler. In het eerste kwartier bleef een inzet van Wilco van Riethoven op de SJC-doellijn steken. Na 25 mi nuten was het echter raak. Van Riethoven kwam op rechts vrij en zond een afgemeten pass naar Wim Fransen, die laag in de hoek schoot: 1-0. Binnen dertig secon den stond SJC weer op gelijke hoogte. Onoplettendheid aan Al- tior-zijde bood Robert Pont de ge legenheid een voorzet van Marco de Ridder over doelman Robert Jan Poelwijk heen te koppen. In de tweede helft werd de sco re verder opgevoerd. Opnieuw nam Altior de leiding. Een verre ingooi van Louis van der Hoorn bereikte in de twaalfde minuut William Oostdam, die sluitpost Chiel Smit kansloos liet: 2-1. Daarna kreeg de thuisclub via Oostdam en Van Riethoven uit stekende kansen om de voor sprong te vergroten. Maar de Noordwijkers hielden stand en bleven uitzicht op de gelijkmaker houden. Die kwam er tien minu ten voor tijd toen de treuzelende Louis van der Hoorn bij de ach terlijn de bal verspeelde en Kees Alkemade van een daaruit vol gende rommelige situatie in het Langeraarse doelgebied profi teerde: 2-2. NOORDWIJKERHOUT - FC Lis- se heeft er in de derby tegen WSB geen twijfel over laten be staan wie van de twee in de Bol lenstreek (voorlopig) de sterkste is van de derde klasse. Als het aan de ploeg van trainer Laslo Nanai ligt zal het, afgaande op de gister middag gespeelde wedstrijd ook wel zo blijven want de 2-4 winst van de Lissenaren was maar een flauwe afspiegeling van de ware krachtsverhoudingen. Nanai had zich van te voren ook goed op de hoogte gesteld van de defensieve mogelijkheden van de tegenstander. "Ik wist dat de ach terhoede van WSB wat zwak was. We moesten hen op eigen helft houden dus moest er voorin agressief worden gestoord", sprak de van origine Hongaarse oefenmeester. En dat lukte met nante in de eerste helft prima. Het verdedigende werk in de Lisser frontlinie leverde een enorm veldoverwicht op. De gastheer werd vastgezet en kwam nauwe- lijk aan een gestructureerde aan val toe. Centrumspits Robert Ma- rijnen toonde zich wel sterk aan de bal maar ondervond te weinig steun van de vleugelspitsen, de broertjes Paul en Sander War merdam. Bovendien maakte het middenveld de indruk dat de oversteek naar het Lisser doel een te grote opgave was. Dat leverde derhalve tussen de Noordwijker- houtse aanvals- eg middenlinie een enorm gat op waarin de be zoeker vrij spel had. In de elfde minuut kroop WSB nog door het oog van de naald bij een schot van de Lisser aanvoerder Lau van der Voort en even later moest zijn collega aan de andere kant, Frank Uitenbo- gaard, op de lijn een kopstoot van de sterk spelende Paul Pijpers onschadelijk maken. De coun tertactiek die WSB noodge dwongen hanteerde was al bij voorbaat tot mislukken gedoemd omdat vooral op links de door de middenvelders veel gezochte Paul Warmerdam een diagonaal aangespeelde bal steeds met rechts wilde aannemen wat maar niet lukte. Dat ontnam de noodza kelijke diepte aan het Noordwij- kerhoutse spel maar leverde een makkelijke eerste helft op voor de verdediger Frans Wessels. Trouw aan de opdracht van Nanai ging de Lissenaar ook regelmatig over zijn opponent heen die dan ook meer achter Wessels aanrende dan andersom. De openingtreffer na een half uur spelen van Patrick Paardeko- per en daaropvolgende 0-2 van Patrick Bon was zonder meer ver diend. Haast onverdiend was daarentegen de onverwachte te gentreffer van Paul Warmerdam die de buitenspelval omzeilde en in de korte hoek de zwak acteren de doelman Piet Warmerdam ver sloeg: 1-2. Op appelleren van de op de grens van het toelaatbare vlaggende Lisser grensrechter Van Eeuwijk protesteerde Lisse nog bij arbiter Zuidwijk maar de leidsman liet zich (terecht) niet vermurwen. Zuidwijk floot overi gens een uitstekende party. De 1-3 van Bon was van een zeldzame schoonheid. Nadat hij een vrije trap in de WSB-muur had geschoten nam hij in de re bound het leder weer op de schoen en raakte de bal zo perfect dat hij vlak voor doelman Rijkert van Soeren opstuitte en onder de lat verdween. Een blunder van doelman Warmerdam op een vrije trap van John Jansen bracht de spanning terug (2-3) maar het was niet meer dan gerechtigheid dat Lisse, dat toch veel kansen onge bruikt liet, via een lange ren van Marco Elderbroek de eindstand op 2-4 bepaalde. WSB-oefen- meester Theo van der Burg had geen moeite om FC Lisse als de terechte winnaar aan te wijzen. "Normaal kunnen we goed partij bieden", verwees hy en passant naar het grote aantal blessures in zijn team, "maar vandaag was dat niet aan de orde". RUUD PATTIAPON Quick Boys en Noordwijk delen Noordwijker Bram Marbus omspeelt Quick Boys doelman Marco Ruwaard. Marbus zal echter slechts de paal treffen. (foto Dick Hogewoning) LEIDEN - De 'broederstrijd' tussen Quick Boys en Noordwijk kende geen winnaar. Noordwijk, dat het beste van het spel had, werd door Quick Boys op 2-2 gehouden. UVS kon het tegen koploper Elinkwijk niet redden. De Leidenaars werden met 0-2 verslagen. Roodenburg deed het iets beter. Bij Hollandia pakte de ploeg uit Leiden-Noord beide punten (1-2). LANDELIJKE JEUGD Quick Boys - Noordwijk 2-2 Noordwijk was de betere ploeg maar moest door treffers van Pascal Homan tot diep in de tweede helft tegen een 2-0 achterstand aankij ken. Dat was deels te danken aan het sterke spel van Katwijker Len ny van Rijn op de gevaarlijke Bram Marbus, die van zijn opponent geen meter ruimte kreeg. De ommekeer kwam echter in de 80ste minuut toen Mark van Kesteren met een ferme kopstoot de Noordwijkers weer terug in de race bracht. Quick Boys raakte in paniek ook al omdat de belangrijkste man van de Katwij- kers, Jan Jeroen Schaap, met een blessure was uitgevallen. Iedere bal werd de duinen ingejaagd en ook het publiek bemoeide zich daad werkelijk met de wedstrijd. Dat gaf de nodige oponthoud waardoor ar biter Schuitemaker zich genood zaakt zag tijd by te trekken. Dat le verde liefst negen minuten extra speeltijd op waarin Joop Soeder- huyzen Noordwijk het verdiende punt schonk. Hollandia - Roodenburg 1-2 Zeker voor rust speelden de Lei denaars een uitstekende partij met als enige opmerking dat te weinig doelkansen werden gecreëerd. Al leen laatste man Ron de Bruin kon bogen op een (schitterende) treffer waardoor Roodenburg in elk geval met een voorsprong de rust inging. Halverwege de tweede helft bouw de Patrick Kamperveen, na een ge miste opgelegde kans van Michael Verver, met een solo die voorsprong uit naar 0-2. Hollandia kwam pas vlak voor tijd tot het tegendoelpunt. UVS - Elinkwijk 0-2 "Niet gelukkig maar wel tevre den", zei UVS-trainer Fred Filippo na afloop. In het eerste geval beodelde hij de uitslag bedoelde en in het tweede geval het spel van zijn pupillen. Want UVS speelde een goede wedstrijd tegen de sterk spe lende koploper die pas in de tweede helft de strijd in zijn voordeel beslis te. Onno Laman en Édgar van Tol misten de kansen om de Leidse eer te redden. GORINCHEM - Gorinchem is UVS gunstig gezind. Na vori ge week bij Unitas de punten te hebben weggegritst (0-1), viel er gisteren ook voor buur SVW weinig eer te halen in de confrontatie met de volledig opgeleefde blauwwitten. Die, dank zij de dikverdiende 0-3 winst en de misstap van Voor burg, vanuit de middenmoot ineens de troon van de eerste klasse B hebben betreden. Een ontwikkeling die na de misbak sels tegen RKAW (2-1 verlies) en Neptunus (1-1) voor onmogelijk werden gehouden, maar kennelijk heeft UVS ingezien dat de titel van de eerste klasse niet zomaar voor het grijpen ligt. Er moet gebuffeld worden en dat is de formatie van Ruud de Groot zich inmiddels be wust. Toen SVW gistermiddag met alle beschikbare middelen de 0 2 achterstand ongedaan wilde ma ken, hield de uit louter lichtgewich ten bestaande ploeg zich kranig staande. En dat is wel eens anders geweest. Als UVS er een gewoonte van maakt om in elke wedstrijd het achterste van de tong te laten zien in plaats van hooghartig gelanterfan- ter, dan is het team een regelrechte titelkandidaat. Op papier heeft Ruud de Groot de beschikking over de meest getalen teerde voetballers van deze afde ling. De klasse van Marcel Valk is op deze plaats veelvuldig onder streept. Gisteren bijvoorbeeld te kende de Kouderkerker voor het doelpunt van het jaar. Valk won ter hoogte van de middencirkel een scheidsrechterbal en joeg het leder tot verbijstering van te ver voor zijn doel staande poortwachter Pierre Scheffers en de overige SVW'ers van zo'n 50 meter het doel in. Het betekende 0-3 en de 'zekere' over winning voor UVS. De winst werd door De Groot met instemming begroet maar de wijze waarop de 0-3 tot stand kwam kon vooral de tevredenheid van de oe fenmeester wegdragen. "Ze hebben het nu eindelijk opgepikt. Eindelijk beseffen die gasten dat er gewerkt moet worden. Ik heb ze altijd voor- gehouden dat inzet aan de kwaliteit gekoppeld moet worden. Het kan altijd gebeuren dat er slecht wordt gespeeld, maar dan moet je wel met het zweet in de schoenen van het veld af'. Het heeft de nodige verliespun- ten gekost, maar UVS heeft in de strijd om de felbegeerde titel eieren voor zijn geld gekozen. Net op tijd trouwens, want als het dubbele uit- Blauw Zwart gaat weer onderuit LEIDEN - Opnieuw ging Blauw Zwart onderuit. Uit tegen VUC in Den Haag leed de ploeg van Peter Ciere ditmaal een 2-0 nederlaag. Door dit resultaat zijn de Wasenaar- ders weer verder in de problemen gekomen en bevinden zich nu grie zelig dicht bij de uitgang van de tweede'klasse. In het vier-punten-duel, VUC stond vlak achter de Wassenaarders geklasseerd, was het spelpeil van de bezoekers allerbedroevendst. Op het door de regen loodzware veld kwam bijna geen pass aan. De thuis ploeg daarentegen zocht vaak mét succes de lange bal. De eerste kans was nog voor Blauw Zwart. Op twee meter van het doel kreeg Ronald van der Giessen de bal aangespeeld. VUC-back Gilbert Taument wist echter in laatste instantie redding te brengen. Na een half uur viel het eerste doelpunt. Michel Vissers snelde langs Marcel l'Ami en zijn voorzet werd door Dennis Olman ingescho ten: 1-0. Een schuiver van dezelfde l'Ami werd even later gekeerd door VUC-doelman Leon de Jager. De thuisploeg breidde vlak voor het rustsignaal van de beste man van het veld, scheidsrechter Ploeg uit Vlaardingen, de voorsprong uit. Een schot van Michel Schouten, op aangeven van Jelle Veenstra, werd in eerste instantie nog gekeerd door doelman Kees Nieuwendorp. In de rebound schoot Schouten echter raak: 2-0. Na de hervatting volgde een of fensief van Blauw Zwart dat een mi nuut of twintig duurde. Gescoord werd er echter niet. Hierna nam VUC het heft weer in handen, even eens zonder tot scoren te komen. Het duel werd vlak voor tijd ont sierd door de uitsluiting van Vis sers van VUC die l'Ami had nage trapt. De Blauw Zwarter zelf ver dween in het boekje van pleog om dat hij Vissers had vastgehouden in de actie die voorafging aan het na trappen. Marcel Valk. stapje naar Gorinchem met mindere instelling v dan had UVS nu met een kleurloos bestaan in de middenmoot genoe gen moeten nemen. De vier uiterst belangrijke punten, bovendien ver gaard op verplaatsing, hebben de elf van Ruud de Groot nu naar de met Unitas en Voorburg gedeelde toppositie gemanoeuvreerd. Voor alsnog kijkt de oefenmeester nog niet verder dan een periodetitel. Gisteren begon de strijd om het tweede tussensucces (Voorburg is de eerste 'deelkampioen') en UVS heeft daarin direct de leiding geno- Dat UVS op scherp stond was de voetballers van SVW niet ontgaan. Althans, ze stonden vanwege de af gelasting van hun eigen wedstrijd vorige week allemaal langs de kant bij Unitas, maar kennelijk boezem de de Leidse tegenstander weinig angst in. Die instelling leidde indi rect tot de afgang van de thuisploeg, tot niet bepaald een kleintje in de eerste klasse. Van een subtopper mag toch worden verwacht dat van meet af aan de strijd wordt aange gaan, maar SVW liet het initiatief over aan UVS. Veel kansen leverde het Leidse overwicht overigens niet op. Tot de 22ste minuut konden de bezoekers bpgen op een over het doel verdwe nen lobje van Marcel Tolsma. De eerste keer dat een UVS'er in kans rijke positie opdook voor de kalen de keeper Scheffers was het direct raak. Dat gebeurde trouwens met medewerking van de balabberd fluitende leidsman Van der Valk. Op het moment dat Marcel Valk de bal ter hoogte van de 'zestien' ont ving van Rick van Dijk, verkeerde de spits in buitenspelpositie. Valk hoorde echter geen signaal en schoot koelbloedig via de binnen kant van de paal 0-1 binnen. Van der Valk haalde daarmee de woede van SVW op zijn hals. De boosheid was terecht, hoewel de Gorinchemmers de achterstand min of meer aan hun eigen grensrechter te danken had den. Hij vlagde in de openingsfase zo veel als mogelijk was in 'eigen' voordeel. Zozeer dat hij zijn geloof waardigheid aantastte. Toen hij in de 22ste minuut terecht voor bui tenspel vlagde, zag de scheidsrech ter hem niet meer staan. SVW schroefde na de tegenvaller het tempo omhoog. De boomlange middenvelder Lermo Carlo dook steeds vaker voor Marijn Mokveld op, maar de UVS-goalie fungeerde gistermiddag als een zekere pion. Niet alleen hij, maar ook de verdedi gers Van Dijk, Van Orssagen, Houtekamer (hij werd evenals Ger ry Jansen geboekt) gooiden zich met verve in de strijd en weerhiel den de pompende thuisformatie van de gelijkmaker. Nadat Hans van Leeuwen pal voor het rustsig naal (na goed voorbereidend werk van Hans de Kruijs) voor 0-2 zorgde, leek er voor UVS geen vuiltje meer aan de inmiddels opgeklaarde lucht. Op het goed bespeelbare veld ver wachtte de Leidse ploeg in de twee de helft een ontketend SVW. Pas twintig minuten voor tijd gooide de equipe van Hans van Dongen alle schroom van zich af. Spitsuur der-, halve voor het doel van Mokveld, maar de doelman hield zich staan de, al had hij de hulp nodig van Frans van der Zeeuw (redd ing op doellijn) en SVW-invaller Peter de Jongh. De boomlange stand-in had tot twee keer toe de aansluitings- treffer op zijn schoen. In beide ge vallen zocht De Jongh het doel te hoog. Marcel Valk daarentegen toonde aan veel gevoel voor richting te heb ben. Zijn wonderschone knal vanaf de middenlijn deed voor SVW defi nitief de deur dicht: 0-3. Dat het bij die stand bleef, was te danken aan arbiter Van der Valk. Ogenschijn lijk was op de inzet van Gerry Jan sen (na een combinatie met Hans van Leeuwen) in de slotminuut niets aan te merken, maar als enige op het speelveld had de spelleider buitenspel geconstateerd. Geen 0-4 dus, tot grote ergernis van De Groot. "Het doelsaldo is met die pe- riodetitels van groot belang. Stel dat je aan het eind van de rit een doelpunt te kort komt. Belachelijk dat die goal werd afgekeurd". ROB ONDERWATER LEIDEN - In de zondagvierdeklas- se boog Docos in het duel tegen Fo reholte een 0-1 achterstand tijdens een sensationele slotfase om tot een nuttige 2-1 zege. SVLV en LFC speelden een tumultueuze partij die uiteindelijk in 2-0 eindigde voor de thuisploeg. VIERDE KLASSE (zo) Docos - In deze ontmoeting kwam een te lauw spelend Docos tot een kwar tier voor rust nauwelijks in het spel voor. De hard werkende Voorhou- ters zagen na ongeveer vijf minuten kans om via Stan Uljee aan de lei ding te komen: 0-1. Dank zij de voortreffelijke inzet van Luc Kok en routinier Peter van der Kooij be gon Docos aan een goede tweede helft. Daar ging dan wel een donder- speech van Docós-trainer Wim Mugge aan vooraf. Mugge: "De tweede helft zijn we met vier spit sen gaan spelen (Ron Hoogenboom voor Verhaar en Dennis Stuifzand voor Edwin Klaassen), dat leidde er toe dat we ze onder druk konden zetten". Wel mocht de Docos-trai- ner zich gelukkig prijzen met het feit dat de twijfelende arbiter van der Berg een kwartier voor tijd een doelpunt van Nico van Rijn van Fo reholte (door Puck van der Voort aangespeeld) wegens buitenspel af keurde. Met nog vijf minuten spe len schoof Rob Reizevoort het leder na een pass van Ron Devilee be heerst achter goalie Ralph Ver hulst: 1-1. Tot ieders verbazing schoot Paul Dirkse zijn ploeg in de 92ste minuut uit een gave voorzet van Hans van Marwijk zelfs naar de overwinning: 2-1. SVLV - LFC 2-0 Een rommelige wedstrijd die met name voor de in de 60ste minuut van het veld gestuurde Sjaak te Hennepe (tweemaal geel) nog wel een staartje zal krijgen. Nadat vol gens de LFC'ers Te Hennepe was 'weggezet', werd een goede combi natie tussen Hans van Gils en Come Klaasen door Stephan Roodakkers in de 12de minuut gedegen afge rond: 1-0. De irritatie die zich daar na voordeed leidde aan LFC-zijde uiteindelijk tot vier boekingen, in clusief trainer Mart de Groot en de later verwijderde Te Hennepe. LFC kreeg voor rust desondanks nog kansen'via een schot van Peter Gijs man en een door een SVLV-verde- diger van de lijn gehaalde bal. Tien minuten na rust leek Corné Klaasen onreglementair gestuit door keeper Peter van de Wal. De roep van SVLV-zijde om een strafschop werd echter door scheidsrechter Van der Berg niet gehonoreerd. Aan de andere kant vroeg een gehinder de Peter Gijsman kort daarop even eens tevergeefs om een soortgelijke sanctie. Een alles-of-niets-offensief van de bezoekers bood SVLV in de slotfase alle gelegenheid tot counte ren. Vijf minuten voor het einde rondde daarbij Corné Klaasen een inzet tussen Hans Douw en Roodakkers doeltreffend af: 2-0. Stompwijkse Boys - UDO 2-2 Op een moeilijk bespeelbaar veld hadden beide partijen uiteindelijk vrede met het resultaat. UDO open de halverwege de eerste helft de score, toen de door Ronald de Jong in de diepte gelanceerde Peter Stuifzand de bal op maat voortrok. Marco den Hollander zorgde vervol gens met een vallend ingekopte bal voor de fraaie 0-1. Na een misser van UDO-verdediger Ed van Abswoude kon Jos Oliehoek nog voor de rust vanuit de rebound gelijkmaken: 1- 1. Na de rust kende UDO geruime tijd een licht overwicht. Maar nadat Frank Dofferhof in de derde minuut al snel de lat had getroffen, bleven kansen toch uit. Aan de andere zijde was het in de 75ste minuut Theo van de Bos die onverwacht voor 2-1 zorgde. Een slotoffensief van de gasten leidde vijf minuten later tot de gelijkmaker van Carlo van de Broek (2-2). Werner Knets miste daarna een opgelegde kans om UDO alsnog aan de winst te helpen. Hoofddorp - Van Nispen 2-1 Ook ditmaal gaven de Zilkers de zaken onnodig uit handen. Een ster ke eerste helft leidde allereerst tot gemiste kansen van Ruud de Klerk en Erik Meijland. In de 30ste mi nuut was het alsnog prijs, toen John van Eeden op aangeven van Meij land doeltreffend uithaalde: 0-1. Kort na de hervatting liet Van Nis pen de kans op grotere voorsprong onbenut, toen Van Eeden een we gens een gevloerde Ruud de Klerk toegekende strafschop door de kee per zag gestuit. Daarna kwam de thuisclub opzetten, hetgeen een kwartier voor tijd tot de gelijkma ker leidde: 1-1. In blessuretijd was de misère compleet, toen Ravelli via keeper Martin Duivenvoorden de 2- 1 binnentikte. Kwinten bij selectie AMSTERDAM (ANP) - Bonds coach Hans Jorritsma heeft Harry Kwinten als zestiende speler opge nomen in de nationale hockeyselec- tie, die zich gaat voorbereiden op het toernooi om de wereldtitel, be gin volgend jaar in Lahore. Kwinten speelt bij Orarye Zwart. Nederland krijgt in Lahore (Pakistan) een zwaar programma af te werken. Twee keer moet er twee opeenvolgende dagen worden ge speeld. Tegen Frankrijk en de Sov jetunie. Na Argentinië volgt een dag later het duel tegen India. Australië fungeert als laatste tegenstander in de poule.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15