De Mos kan voorlopig niet stuk Sparta en Feyenoord delen punten als broeders in nood 'Ik ben El Salvador niet' Gelegenheidsspits Trost scoort drie keer voor Roda Cijfers en feiten Köln weer aan kop ©VER 'DE GRENZEN' Van Basten wijst Milan de weg tegen Juventus PAGINA 14 MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 9ROTTERDAM (GPD) - Zoals het broeders in de nood betaamt, hebben Sparta en Feyenoord gistermiddag op het Kasteel de punten gedeeld. De eindstand van 2—2 was aardig in overeenstemming met de krachtsverhou ding, maar omdat Sparta twee keer een voorsprong had, mocht Feyenoord het meest tevreden zijn over het gelij ke spel. Conclusie van Pim Verbeek: „Het probleem van Feyenoord is dat we steeds een achterstand oplopen". Conclusie van Rob Baan: „Het zwakke punt van Sparta is dat we niet in staat zijn om een voorsprong of een gelijke stand vast te houden. Dit is, na MW en Fortuna Sittard, nu al de derde keer dat we in de slot fase een punt laten glippen. We zul len de zaken achterin toch beter moeten organiseren". Sparta—Feyenoord was naar Rot terdamse begrippen niet eens zo'n slechte wedstrijd. De supporters van de twee clubs zijn de laatste tijd zo weinig gewend, dat ze met een paar spectaculaire momenten al te vreden zijn. Het applaus, dat hij in de rust en na afloop van de tribunes had horen opklinken, was voor Rob Baan aanleiding om op te merken dat de twee clubs hadden aange toond dat de wedstrijd ten onrechte vantevoren als een degradatieduel was bestempeld. Baan vergat even wel dat er in het eerste half uur voor de 10.000 toeschouwers weinig te genieten viel en dat de wedstijd ook in de tweede helft pas opbloeide, nadat Sparta voor de tweede keer een voorsprong had genomen. Het spectaculaire van deze derby zat 'm in het feit dat Feyenoord twee keer slechts één minuut nodig had om de schade te herstellen en dat ROTTERDAM (GPD) - Vertrou wensman Joop van der Reijden weet waar het probleem bij Feye noord zit („tussen de oren"), maar een oplossing heeft ook hij niet zo een, twee, drie voorhanden. „Jullie willen al concrete dingen horen, ter wijl ik nog niet eens ben begon nen", verzuchtte de voormalig staatssecretaris na de 'degradatie- derby' op Het Kasteel, die zowel Sparta als Feyenoord een punt ople verde (2—2). „Ik ben El Salvador niet". Vooruitlopend op het gesprek met Van der Reijden („Officieel ben ik er niet eens van op de hoogte dat hij er is, maar ik heb inmiddels be grepen dat hij zelfs mijn baas is"), wilde Verbeek niet ingaan op de vraag wat hij zal doen, indien de voorzitter van de NOS zich intensief met technische zaken gaat bemoei en. „Ik wil eerst wel eens van hem zelf horen wat precies zijn taken en bevoegdheden zijn. Daar ben ik wel nieuwsgierig naar, eerlijk gezegd". „Net als ieder ander uit de krant" had Pim Verbeek begrepen, dat Feyenoords technische staf op kor te termijn zou worden uitgebreid en dat hij „iemand boven zich" zou krijgen. Ger van Welsenes, voorzit ter van de beheerstichting, had zich donderdag in die richting uitgela ten en er zelfs aan toegevoegd, dat de geplaagde coach tegenover Van der Reijden had laten doorscheme ren een beetje steun wel te kunnen gebruiken. Verbeek wist van niets: „Ik heb Van der Reijden vorige week twee keer vijf minuten ge sproken. De eerste keer wilde hij weten wat er volgens mij aan schortte, de tweede keer de och tend na de nederlaag tegen FC Den Haag - hebben we het even over die wedstrijd gehad en vroeg hij wie er geblesseerd waren. Dat was al les". Joop Hiele en Ed de Goey bijna evenveel werk kregen op te knap pen en met elkaar wedijverden wie de man van de wedstrijd was. Ook hun duel eindigde onbeslist. Eddy Treijtel en Pim Doesburg, de privé- trainers van respectievelijk De Goey en Hiele, hadden hun pupillen deze keer weinig te verwijten. Tackle Sparta vreesde Feyenoord kenne lijk meer dan omgekeerd, want Rob Baan begon met een vijfmans-de- fensie. Desondanks kon Jan Mulder gemakkelijk 0-1 scoren, nadat hij eerst Raymond Libregts door de be nen had gespeeld. Ook de verdedi ging van Feyenoord, waarin Sjaak Troost door een venijnige tackle van Wijnberg al snel geblesseerd raakte Brands verving hem liet nogal wat steken vallen. De hoek schop, die aan het eerste doelpunt van Sparta voorafging, werd onno dig door Roth weggegeven, en bij de individuele actie, waarmee Vu rens de basis legde voor Sparta's tweede doelpunt, lieten Mulder en Roth zich wel heel gemakkelijk pas- Michel Valke nam Sparta's eerste treffer voor zijn rekening in de 32e minuut met een schot van 25 meter, dat vlak voor Hiele van richting werd veranderd en Prince Polley was de hemel te rijk, toen hij Sparta in de 82e minuut voor de tweede keer op voorsprong zette, nadat Hiele het schot van Vurens slechts ten dele had kunnen keren. Feyenoord redde tenslotte een punt (en voorlopig het hoofd van Pim Verbeek) door een treffer van Smolarek. Toen Metgod een hoek schop van Lokhoff doorkopte kwam de bal precies op het hoofd van de verder onzichtbare Pool, 2— r drie in de Tilburgse touwen. De verdediger (foto ANP) KERKRADE (ANP) - Een gouden greep van trainer Jan Reker heeft Roda JC voor de vijfde keer dit sei zoen de koppositie bezorgd. Vele wenkbrauwen werden gefronst en hoongelach weerklorik, toen links back Trost tegen Willem II in de spits opdook als vervanger van de aan een liesbreuk geopereerde John van Loen. Anderhalf uur en een hattrick van Trost later was de verbazing omge slagen in bewondering voor de wij ze waarop de Tilburgers met 4-1 werden afgedroogd. Reker had het elftal op diverse plaatsen omgegooid om uit de im passe van de voorbije weken te ge raken. Al na anderhalve minuut le verde dit succes op, toen Trost een vrije trap van Groenendijk in de driehoek kopte. Willem II was voor rust optisch niet de mindere, maar de ploeg kon zich nauwelijks uitge speelde kansen creëren ook al om dat Loggie goed uit de wedstrijd werd gehouden door Fraser. Van Roda JC, dat zijn kans rook om PSV andermaal van de eerste plaats te verdringen, ging veel meer dreiging uit. Niet alleen door het plotselinge doelpunteninstinct van Trost, vooral ook door het goede spel van Groenendijk en Blattler. Het middenveld, tot nu toe hét zor genkindje van Roda, groeide door de terugkeer van Blattler, voor het eerst na tien maanden blessureleed weer in de basis, uit tot het sterkste deel van het elftal. Vlak na rust was Willem II de ge klopte ploeg, toen Trost, andermaal uit een prachtige voorzet van Groe nendijk, de score verdubbelde. EREDIVISIE PSV - Volendam 2-2 (0-0). 71. Romario 1- 0. 75. Pastoor 1-1, 78. Steur 1-2, 81. Romario 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers 24.200. Gele kaart: Nielsen (PSV). NEC - BW Den Bosch 2-2 (1-0). 45. Van Wanrooy 1-0, 46. Van Schijndel 1-1,51. Roelofsen 2-1, 60. Van Duren 2-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Roelofsen, Lok (beiden NEC) en Willems (Den Bosch). Ajax - FC Groningen 3-2 (0-1). 32 Roossien (strafschop) 0-1. 48 Winter 1-1, 57. Willems 2-1,58. Blind (eigen doel) 2-2, 73. Willems 3-2. Scheidsrechter: Bakker Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Menzo (Ajax), Koevermans en Veenhof (beiden FC Groningen) FC Twente - Fortuna 1-1 (0-1). 13. Van Helmond 0-1, 88. Gaasbeek 1-1. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Paus en 84. Smolarek 2-2. Scheidsrechter- Reygwart. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Vurens (Sparta). - e 0-1 (0-1). 7. Joore (e.d.). in Van FC Den Haag - Haarlem 6-1 (4-111Van der Laan 1 -0,16. Holverda 1 -121Van der Laan 2-1,24. Lems (strafschop) 3-1,40. Van der Laan (strafschop) 4-1,54. Hoekman 5-1,78. Otto 6-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Tevreden, Helenklaken en Purperhart (allen Haarlem). Roda JC - Willem II4-1 (1-0). 2. Trost 1-0, 51Trost 2-0,59. Trost 3-0.60. Feskens 3- 1.90. Haan 4-1. Scheidsrechter: Van de Ende. Toeschouwers: 5500. Haverkort 0-1,67. Van de Pol 1-1,72. Van der Born 2-179. Oosterhuis (strafschop) 3- 1, 89. Van de Pol 4-1. Scheidsrechter: Brekelmans. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Van der Born (Wageningen). Heerenveen - VW 0-0. Scheidsrechter Wegereef. Toeschouwers: 2400. Gele kaart: McDonald (Heerenveen). Veendam - AZ 1-3 (1-1). 31Van Ham 0- 1,40. Bolhuis 1-1, 72. Van Ham 1-2, 90. Cocu 1-3. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Kooistra, Reuser en Kool (allen AZ). Telstar - GA Eagles 3-1 (OO). 57. Visser (strafschop) 1-0,64. Smak 2-0,74. Visser 3-0, 90. Maaskant 3-1. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 1500. Rode kaart: Marbus (GA Eagles). RBC - Helmond Sport 0-0. Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Machielse (RBC) en Schuman (Helmond Sport). n 2-0 (1-0). 34. Slagboom 1-0. 60 Van der Kley 20. chter: Luyten. Toeschouwers- Sele kaart: Leeuwerik, Van Stee en Jen (allen De Graafschap). DS'79 - NAC 1-2 (0-0). 46. Cornelissen 0- 1. 47. Van der Gijp 0-2. 82. Beuk 1-2. Scheidsrechter: Blankenstem. Toeschouwers: 1500. Excelsior - Heracles 0-1 (OO). 55 Brilhuis 0-1. Scheidsrechter Egbertzen. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Dams (Heracles). TOPSCORERS 1. Kieft (PSV) 10, 2. Romario (PSV). Van den Brom (Vitesse) 8.4. Ronald de Boer (Ajax), Hoekstra (RKC), Loggie (Willem II). Berghuis (Volendam), Van der Laan (Den Haag) 7. 9. Winter. Fischer (Ajax). Steur (Volendam), Van Loen (Roda JC), Nielsen (FC Twente) 6. FEITEN EREDIVISIE Acht wedstrijden. MVV - Utrecht woensdag 8/11Aantal toeschouwers: 70.600. Na dertien speeldagen: 907.507. zBest bezochte wedstrijd: PSV - Volendam 24 200. Slechtst bezochte wedstri|d: NEC - Den Bosch 3500. Rode kaart: geen. Ma dertien speeldagen: 7. Gele kaarten: 20. Na dertien speeldagen: 234. Meeste gele kaarten: Twente - Fortuna 5. Aantal doelpunten: 32. Na dertien speeldagen: 332. Hoogste uitslag: FC Den Haag - Haarlem 6-1. Eerste treffer: Trost (Roda JC) 3e minuut. Topscorer van de dag: Trost (Roda JC), Van der Laan (Den Haag) 3, Topscorer na dertien speeldagen; Kieft (PSV) 10. wedstrijd: PEC Zwolle-SVV 3000 Slechtst bezochte wedstrijd: Excelsior-Heracles 1000. Rode kaarten: 1. Na veertien speeldagen: 14. Gele kaarten: 13. Na veertien speeldagen: 230. Meeste gele kaarten- Veendam-AZ en De Graafschap- Eindhoven 3. Aantal doelpunten: 23 Na veertien speeldagen: 387. Hoogste uitslag: Wageningen-Emmen 4-1. Eerste treffer- Van Ham (AZ) 31e minuut Topscorer van de dag: Van Velzen (SVV) 3. Topscorer na veertien speeldagen: Van Velzen (SVV) 16. Benfica wint derby LISSABON (Reuter) - Benfica heeft in de Portugese voetbal competitie de derby tegen Spor ting in Lissabon met 1-0 gewon nen. Voor 70.000 toeschouwers maakte Cesar Brito acht minu ten na de pauze het doelpunt, na een voorzet van de Angolees Abel. Benfica, dat uit speelde, werk te zich op tot de gedeelde derde plaats op de ranglijst. FC Porto is koploper met dertien uit acht. Porto won eenvoudig van Bra- ga: 3-0. Rui Aguas en de Belgi sche international Demol met twee strafschoppen maakten de doelpunten. Zesde doelpunt voor Den Boer PARIJS (AFP) - Girondins Bordeaux heeft op de zeventiende speeldag van de Franse eerste divisie de leiding geconsolideerd. Het versloeg thuis heel simpel Nantes met 3-0. Den Boer opende in de derde minuut met zijn zesde competitiedoelpunt de score. Olsen (45) en Ferreri (75) tekenden voor de andere twee. Marseille bleef op drie punten achterstand, met een duel minder ge speeld. De landskampioen won in en van Mulhouse (1-2). De Engelse international Waddie maakte het winnende doelpunt. Daarvoor had Sliskovic Mulhouse op voorsprong gebracht en Vercruysse de gelijk maker ingetikt. De achterstand van Sochaux groeide tot vier punten. De club gleed hard onderuit in Lille (5-0). Bij Montpellier speelden de Colombiaanse international Valderrama en de weer in genade aangenomen Cantona in het tweede elftal. De hoofdmacht verloor in Caen met 3-2. Door de nederlaag kwam de dure huishouding van Montpellier in de degradatiezorgen. St Etienne met Rob Witschge verloor thuis met 0-1 van Racing Paris. Het doelpunt kwam op naam van de Marokkaanse international Bouderbala. HAMBURG (DPA) - FC Köln heeft zaterdag Bayern München van de eerste plaats in de Bundes- liga verdrongen. De Keulse ploeg won in Hamburg met 2-0 van Hamburger SV. De landskam pioen uit München bleef in het Olympisch stadion tegen Werder Bremen steken op 1-1. Bayer Le- verkusen had vrijdagavond tegen St. Pauli al een punt verspeeld en zakte naar de derde plaats. FC Köln had in de beginfase van het duel met de Hamburger SV de UEFA-Cupwedstrijd van woensdag tegen Spartak Moskou nog in de benen zitten. In het met 54.000 toeschouwers bezette Volksparkstadion waren de beste kansen voor de gastheren. De Noordduitse ploeg, die dinsdag Zaragoza had uitgeschakeld, ver zuimde echter doelpunten te ma ken. Köln had in de eerste helft aan een kansje voldoende om op voorsprong te komen. Greiner profiteerde in de 22ste minuut van een complete desorganisatie in de Hamburgse defensie. Doel man Golz liet het houdbare schot via zijn vingertoppen glippen, 0-1. Direct na de hervatting besliste Görtz het duel. Nadat eerst de bal van de lat was teruggesprongen, schoot de rechterspits tegen de paal. In de rebound trof hij het net, 0-2. Bij Bayern München tegen Werder Bremen vielen de doel punten pas in de tweede helft. In valler Kögl bracht in de 67ste mi nuut de titelverdediger vanaf de strafschopstip op voorsprong, 1- 0. Acht minuten voor tijd kwam Werder door Riedle op gelijke hoogte, 1-1. Borussia Mönchen Gladbach heeft een triest dieptepunt in zijn bestaan bereikt. Voor het eerst in het 24-jarige verblijf in de Bun- desliga belandde de club op de laatste plaats van de ranglijst. Te gen VfB Stuttgart, het elftal van Arie Haan, liep Gladbach tegen de zesde nederlaag in successie op, 4-0. Ook Belanov, die zijn de buut maakte, kon het tij niet ke ren voor Borussia Mönchen Glad bach. Een kwartier voor tijd werd de Sovjetrus vervangen. Bayern Uerdingen en Kai- serslautern behaalden belangrij ke punten in de'strijd om lijfsbe houd. Uerdingen speelde thuis met 3-3 gelijk tegen FC Nürnberg. Kaiserslautern moest zich, on danks het feit dat het twee keer een voorsprong nam, tevreden stellen met een gelijkspel van 2-2 tegen Borussia Dortmund. MECHELEN (GPD) Aad de Mos kan voorlopig niet meer stuk in België. Nadat de Hollander eerst KV Mechelen had laten uit groeien van een provincieclubje tot een Europese topper, wordt hij amper vier maanden na zijn entree bij Anderlecht in Brussel op handen gedragen. Het duel bij en tegen zijn oude werkgever sloot De Mos zaterdagavond met 0-0 af, waardoor Anderlecht drie da gen na het succes in Barcelona Fier aan kop blijft gaan in de Belgi sche competitie. Het vertrek van De Mos naar KV Mechelens grootste concurrent An derlecht had dit jaar veel voeten in aarde. De steenrijke voorzitter John Cordier, die een unieke relatie met zijn oefenmeester dacht te hebben opgebouwd, raakte in alle staten en het publiek in Mechelen kon het bloed van De Mos vanaf dat mo ment wel drinken. Een aantal spelers had in de me dia vooraf al aangekondigd dat de confrontatie tussen de nummer één en twee in België een keihard ge vecht zou worden. KV Mechelen verdediger Koen Sanders voorspel de zelfs 'een oorlog' op het veld. Zover kwam het niet, maar het Hofkens woedend MECHELEN (GPD) - Ruud Krol heeft het als trainer verbruid bij Wim Hofkens. De Oranje-interna tional is boos op Krol, omdat deze niet communiceert met zijn spelers. De Amsterdammer weigerde vorige week uit te leggen waarom Hofkens tegen Malmo en tegen Anderlecht in de basis ontbrak. De pers kreeg zaterdagavond wel een verklaring (Krol: „Als ik Hofkens opstel heb ik te weinig loopvermogen in mijn ploeg"), waarna voor Hofkens de maat vol was. Voor vandaag heeft de midden velder een officieel onderhoud met Ruud Krol aangevraagd. Hofkens: „Het is gewoon zielig als grote men sen zo met elkaar omgaan. Vorige week hoorde ik nog dat ik onmis baar was voor het elftal. Een dag voor het Europa Cup-duel met Mal- mö kwam Krol naar me toe en zei: „Ik reken erg op je, Wim". Een dag later hoorde ik dat ik op de bank zat... En vervolgens zegt hij heel de week niets meer tegen me. Dat kan niet door de beugel". De rol van wisselspeler, die eer der dit seizoen Graeme Rutjes werd toebedeeld, kwam Hofkens tegen Anderlecht helemaal slecht uit, om dat bondscoach Thijs Libregts op de tribune zat. „Ik denk heel hard aan Oranje", aldus Hofkens. „Het Nederlands elftal is voor mij ver schrikkelijk belangrijk". heeft weinig gescheeld of het duel was inderdaad in een veldslag ont aard. Sanders deed in elk geval alle moeite elke doorgebroken aanval ler van Anderlecht neer te sabelen en kreeg daarvoor na een uur het rood voorgetoverd. Hoewel het vuur daardoor alleen maar oplaaide, hielden de spelers van Anderlecht het hoofd koel. On der aanvoering van de sublieme en dominante Adri van Tiggelen, die een geweldige indruk bij bonds coach Thijs Libregts moet hebben achtergelaten, trachtte Anderlecht in het hol van de leeuw nog de winst weg te slepen. Dat KV Mechelen, bij vlagen overklast door de taakbewuste vol gelingen van De Mos, niet ten onder ging had het te danken aan zijn doelman Michel Preud'Homme. Volgens Erwin Koeman is Preud 'Homme op dit moment de 'beste keeper in de wereld'. Gelet op de fe nomenale reddingen, die hij zater dagavond verrichte, zou je Koeman wel gelijk moeten geven. Beest Aad de Mos, die Preud'Homme zelf heeft binnengehaald bij KV Meche len, gunde zijn ex-pupil alle eer, om helsde hem na afloop voor het oog van tientallen fotografen en kon la ter niet genoeg benadrukken hoe hoog hij de kwaliteiten van de Bel gische international aanslaat. „Het is een beest in het doel, hij is zo ver schrikkelijk goed. Zo loopt er niet nog één rond op de Europese vel den..." Hoewel Ruud Krol zich de morele winnaar noemde, omdat hij met tien man een gelijkspel uit het vuur had gesleept, was De Mos de gevier de man. Hij wordt geprezen om zijn vakmanschap, zijn mensenkennis en het feit dat hij overal direct resul taten boekt. Anderlecht heeft wat- karakters betreft de moeilijkste se lectie van alle Belgische profclubs. Binnen het elftal dat t^gen KV Mechelen in het veld kwam worden acht talen gesproken. Internatio nal Marc van der Linden even bui ten beschouwing gelaten beschikte de Brusselse formatie van Constant Vanden Stock vorig seizoen over dezelfde spelers, die toen weinig MILAAN (GPD) Marco van Basten eiste gisteren de hoofdrol op in het klassieke topduel tussen AC Milan en Juventus. De Utrech ter trof onder toeziend oog van bondscoach Thijs Libregts twee keer het Turijnse doel en hielp zijn club aan de eerste belangrij ke overwinning in deze competi tie: 3-2. Het duel kende een traditioneel boeiend verloop, waarbij Van Bas ten in de 82ste minuut uit een voor zet van Evani fraai voor de beslis sing zorgde. Een half uur daarvoor had hij vanaf de strafschopstip be heerst de score geopend. Scheids rechter Agnolin gaf deze strafschop Maradona eiste aan de Europese kampioen nadat Tricella Donadóni onderuit had ge haald. Tien minuten later kreeg Ju ventus ook een penalty, nadat Fuser de uitblinkende Zavarov in het be- '3-2. Eerder in de week ^.6_ev0Ü bedwong de Zuiditaliaanse club het Zwitserse Wettingen dank zij dubieuze strafschop, scoorde Carnevale in duidelijke Barcelona op een punt van Madrid MADRID (ANP) - Barcelona is Real Madrid op de tiende speeldag van de Spaanse competitie tot op een punt genaderd. Trainer John Tos- hack van de landskampioen zag zijn positie verder ondermijnd door met 1-2 te verliezen bij Real Sociedad. Johan Cruijff haalde met Barcelona voor het eerst twee punten in een uitwedstrijd, door met dezelfde cij fers Celta Vigo te verslaan. Real Madrid bleek zich met de midweekseschoppartij tegen AC Milan danig te hebben uitgeput. Ernstig verzwakt speelde de „Ko ninklijke" in de uitwedstrijd tegen Real Sociedad een onderdanige rol. blessures ontbraken basisspelers, onder v ecu Butragueno, Martin Vazquez en Gisteren Pac0 Llorente. De hysterische doel- zuidelijke "?an tBu>:0 was]] vervangen door buitenspelpositie in de blessuretijd Ag- De m &m de beslissende treffer. De Lecce- Sebastian barre omstandigheden: spelers verlieten woedend het veld, door hevige regenval stond het veld 1 ach' bijkans onder water. De Basken hadden binnen een half uur een voorsprong van 2-0 ge nomen. De Ierse international John Aldridge scoorde na een kwartier, tien minuten later vergrootte Gajate het verschil. Het ontbrak de Ma- drilenen aan veerkracht en kwali teit om het evenwicht te herstellen. Pas twee minuten voor het einde zorgde Hugo Sanchez voor 2-1. Maradona alle aandacht zich op. „In het veld blijft hij een unieke verschijning. Het is jam mer dat hij vooral buiten het veld de publieke aandacht opeist", zei manager Moggi na afloop De Joegoslaaf Jankovic schermt c heeft het nakijken. presteerden en nauwelijks iets voor elkaar over hadden. Door de hand van de nieuwe coach staat er nu weer een hecht team op het veld. In tegenstelling tot De Mos kampt Ruud Krol met de nodige problemen. De voormalige Oranje- international spreekt weliswaar pri ma zijn talen (Frans, Italiaans), maar is als trainer minder goed van de tongriem gesneden dan zijn voorganger en ligt daardoor vanaf de eerste dag overhoop met de Vlaamse sportpers. Daarbij komt dat hij de spelersgroep niet in de vingers heeft. Krol maakte een moeizame start bij KV Mechelen omdat zijn eigen systeem geen resultaten opleverde. Pas nadat hij op aandrang van de spelers was teruggekeerd naar het ruchte gebied had gevloerd. Inter- spannende duel. Maradona stond aan de basis van de eerste twee tref fers van Napoli. Carnevale opende de score, maar de voormalige spits van AC Milan Virdis maakte verras send gelijk. Uit een voorzet van de Argentijnse sterspeler bracht Fusi de stand op 2-1. Meteen na de pauze concept van De Mos kwam de rood gele trein weer op de rails te staan. Alleen door de tweede plaats in de competitie en het overleven van de tweede ronde in het Europa Cup I- toernooi is muiterij uitgebleven, maar de selectie van KV Mechelen zegt niet te kunnen werken met een trainer die zo 'contactarm' is. Aad de Mos hield zich wijselijk buiten alle discussies, ofschoon hij het niet kon nalaten op het sportie ve vlak een plaagstootje uit te delen en hij een tikkeltje provocerend het gros van zijn ex-werknemers voor de wedstrijd in de armen sloot. „Het was voor mij een moeilijke avond, omdat ik twee elftallen van mijzelf tegen elkaar zag spelen", sarde De Mos voor de microfoons van radio en televisie. national Luigi de Agostini maakte daar gebruik van. Juventus rook zijn kans om na vijf jaar weer ééns te winnen in San Siro, zoals de club in haar goede tijd gewoon was. Trainer Sacchi van AC Milan had een paar spelers (doel-1 man Galli, Colombo en Evani) een rustdag gegund na de veldslag in Madrid. Een counter van de Portu gees Barros bracht topscorer Schil- laci in stelling om de Oude Dame op voorsprong te zetten. In het laatste kwartier met Evani en Massaro als invallers weer op het veld boog de roodzwarte ploeg de achterstand om. Donadoni scoorde voorbeeldig uit een directe vrije LONDEN (Reuter, - Cyrille Regis maakte Conté opende Napoli, zonder Renica, Francini, Alemao en Careca, een wanhopige jacht op de derde tref- Barcelona was voor rust meer dan een klasse beter dan het laag geklas seerde Celta en nam via Bakero (22) en Beguiristain (42) voorsprong. Mosquera maakte vlak voor rust 1- 2. Na de pauze begon het hard te re genen en startte Celta het offensief. Met het einde van de regen was het gelijk. Daarna ook afgelopen met de kracht van de thuisclub. Ronald Koeman speelde als laatste man een onopvallende wedstrijd. Barcelona deelt de twee de plaats met Mallorca en Oviedo. Chelsea leider in Engeland veilig stelde. De oud-Ajacied toon- st°"d driejaar geleden hoog op de de zich na afloop zeer tevreden: verlanglijst van Johan Cruijff, toen „Hoewel we last hadden van de aan- nog trainer/coach van Ajax. De bal slagen van Real Madrid, hadden we sterke zwarte spits van Coventry nog zoveel kracht over om deze slag had wel oren naar het Amsterdamse te winnen Dit is een goed teken* de aanbod. Ajax treuzelde om de zaak achtervolging van AC Milan op Na- rond te maken en Regis zette alsnog poli is begonnen. We zijn in de titel- handtekening onder een vierja- strijd nog lang niet uitgeschakeld r.g contract b« Coventry. AC Milan staat nog altijd zes pun- Zaterdag bracht hij Liverpool de ten achter op koploper Napoli, dat eerste nederlaag op eigen grond toe Van Basten de zege in de league. Met zijn kopbal twee minuten na rust (0-1) maakte hij een einde aan de reeks van 22 nederla gen van Coventry op Anfield Road. Door het verlies, het tweede na de 4- 1 bij Southampton, raakte Liver pool de koppositie kwijt. Chelsea ging de club van manager Dalglish voorbij. De club van Monkou keer de dit seizoen terug in de hoogste divisie.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14