'Ik wil graag voor donker binnen zijn' Schakers vernederd Van Seggelens in marathon New York Achteruit lopen, op klompen of normaal? Kloppenburg kanshebber voor eindzege Sovjetunie oppermachtig Zadrobilek bij Gisbers Becker struikelt bijna opnieuw over Masur Dufour weer als 'cowboy' naar winst Bax zet stap in richting van Beneluxbeker Bochuin heeft de wind mee ZATERDAC4 NOVEMBER 1989 PAGINA 19 LEIDEN De marathon van New York houdt de gemoederen in Leiden en omstreken danig be zig. De lopers groep van de Zoeterwoudse vestiging van 3M is met een brede afvaardiging aanwe zig tijdens de drukstbezochte marathon ter wereld. Daarnaast doen de Leidse broers Van Segge- len, verbonden aan een concurrerend bedrijf, morgen een poging de 42,195 kilometer in de Ame rikaanse metropool tot een goed einde te brengen. Van de drie is Theo van Seggelen (35) in de sportwereld de bekend ste. Als profvoetballer en be stuurslid van de spelersvakbond verwierf hij meer dan lokale be kendheid. Drie jaar geleden waagde hij zich aan de marathon, maar dat uitstapje lag hem letter lijk zwaar op de maag. Hij liep New York wel uit, maar door een verkeerd gevallen pizza onder weg bewaart de Leidenaar weinig plezierige herinneringen aan zijn debuut op de klassieke afstand. door Tim Brouwer de Koning Eén metgezel van toen, Hans van Eijgen, vergezelt hem ook nu weer naar New York. Destijds kwam de nu 34-jarige belasting ambtenaar met pijn en moeite binnen de zes uur binnen, maar hij verwacht nu net als Van Seg gelen in maximaal vier uur te fi nishen. Ook Nico (42) en Evert van Seggelen (44) zijn niet van plan hun jongste broer van zich te laten weglopen. Om het wed strijdelement wat op te voeren zwengelen de broers hun onder linge strijd zelfs aan. "Als ik niet voor mijn broers eindig", zegt Theo van Seggelen in een onbe waakt ogenblik, "dan loop ik meteen weer terug naar de start". Zijn optimisme baseert de jongste Van Seggelen op het feit dat hij maandenlang braaf zijn trainingsrondjes heeft afgelegd. "Elke afstand is voor mij een be zoeking", bekent hij. "Als voet baller was ik al geen loper. Maar op mijn manier ben ik nu toch verstandig bezig. Ik ben kilo's af gevallen en wat nog belangrijker is, ik heb helemaal geen last van blessures". De anderen staan er ongeveer het zelfde voor, waarbij Evert van Seggelen, bekend van rugbyver- eniging DIOK, uitlegt dat een si gaartje op zijn tijd geen kwaad kan. "Ik rook natuurlijk niet over mijn longen, maar ik vind het be langrijk dat ik mij prettig voel. Dat is een voorwaarde om goed te presteren. Mijn enige probleem is dat ik na de training geen trek in eten meer heb. Dat schiet er regel matig bij in". Als directeur van een uitzend bureau moet hij net als zijn broers schipperen met zijn tijd om de broodnodige trainingen te kun nen afwerken. "Gelukkig kunnen we allemaal aardig plannen", stelt Nico van Seggelen, die het als een buitenkansje beschouwt dat hij nu eens urenlang ongestoord door zo'n wereldstad kan rond hollen. Als directeur van de Alp- hense vestiging van Fasson wil hij ook uit zakelijke overwegin gen niet op het appèl ontbreken in New York. "Getalsmatig is de groep van 3M weliswaar in het voordeel, maar ze moeten terdege rekening met ons houden", geeft Van Seggelen uiting aan de heer sende rivaliteit tussen de twee be drijven, die niet ophoudt als de bedrijfsdeuren zijn gesloten. Maar meer nog dan uit sportie- ve overwegingen gaat de Van Seggelen-clan, waartoe ook Ruud Wagemaker (46) uit Zegveld be hoort, voor de sfeer naar de mara thon van New" York. De debutan ten stellen zich hoogstens van de marathon van Athene nog meer voor, maar ze hebben verder geen ambities als kilometervreters. "Ik beperk mijn trainingen zo veel mogelijk tot de avonden", zegt Evert van Seggelen. "Het groot ste voordeel daarvan is, is dat ik meteen, daarna naar bed kan". i de i irbe- Andere aspecten reiding op de uithoudingsproef die de gelegenheidslopers wel aanspreken zijn de rust en de vor stelijke maaltijden in de laatste week voor de marathon. En de disco op de avond er na, wanneer zij vermoedelijk als houten kla zen de dansvloer zullen betreden. Hoewel hardlopen bijzaak blijft voor drukbezette managers als de Van Seggelens, twijfelen zij er niet aan dat zij de finish op eigen De marathonlopers toasten op een goede afloop. Van links naar rechts Hans van Eijgen, Evert t Ruud Wagemaker en Nico van Seggelen. Op de foto ontbreekt Theo van Seggelen. kracht zullen halen. "Ik wil in elk geval voor het donker binnen zijn", stelt Nico van Seggelen, die morgen met de ruim 21.000 ande re hardlopers om 11.00 uur plaat- broer houdt er een andere mening selijke tijd van start gaat. "In het op na: "Het voordeel van 's nachts donker lopen vind ik namelijk loop is dat niemand dan kan zien heel vervelend". Zijn oudste hoe langzaam ik eigenlijk loop". NEW YORK (GPD) - In New York wemelt het momenteel van de Ne derlandse sporters. Onder hen be vinden zich nauwelijks toppers, of het zouden de squash-speelsters Babette Hoogendoorn, Nicole Beu- mer en Marjolein Houtsma moeten zijn, die aan een professioneel vrou wentoernooi deelnemen. Het groot ste aantal van de ruim 600 sportieve Nederlanders bestaat echter uit modale marathonlopers die dezer dagen met vliegtuigladingen tege lijk in 'The Big Apple' worden ge dumpt. Morgen van 11.00 tot pakweg 16.00 uur, lopen zij tijdens de 20ste marathon van New York eventjes in het middelpunt van de massale be langstelling. Dan zijn de 600 Neder landers, overigens op eerbiedige af stand van wereldtoppers als Delay- neh Densimo uit Ethiopië, de Britse vorig jaar Steve Jones en de Noorse Ingrid Kristiansen, voor de ogen van miljoenen hun 42,195 km aan het voltooien. New Yorl^ staat toch al bekend als een stad van grote contrasten. Be halve zwart en wit, rijk en arm, staat morgen de tegenstelling langzaam- snel centraal. Het verschil tussen de tijd van de winnaar, die rond de twee uur en tien minuten zal liggen, en duurprestaties van twee of drie keer zo lang. Ook nu ziet het er naar uit dat de kwaliteit van de Nederlandse af vaardiging gaat lijden onder de kwantiteit, want gekende Neder landse toppers als Marti ten Kate en Gerard Nijboer staan niet op de deelnemerslijst. Alleen hun ex-coach Wim Ver- hoorn wordt in New York verwacht, maar dan als meelopende begelei der van de grote groep Nederlan ders die voor het goede doel aan de drukste bekeken marathon van de wereld deelneemt. Zijn voormalige rechterhand, Roelof Veld, staat met een tijd van 2.14,02 als snelste Ne derlandse deelnemer te boek, maar die prestatie leverde de nu 45-jarige hulptrainer in een zeer grijs verle den. Met het aantrekken van interna tionale toppers als Densimo en Kristiansen hoopt de organisatie van de New York City-marathon een beetje af te komen van het eti ket van 'gezelligheidsmarathon', dat al jaren aan deze door Boston en Chicago naar de kroon gestoken marathon kleeft. Aan de ene kant mag organisator Fred Lebow trots zijn op de 23.000 deelnemers aan zijn evenement, aan de andere kant is het loodzware parcours in New York al lang niet meer geschikt voor het vestigen van wereldrecords. Dus mijdt menig topper deze klas sieker, waarop de bonuspremie voor zo'n officieus record onmoge lijk te bemachtigen valt. Het zal de recreanten een zorg zijn, een wereldprestatie en de daar bij behorende revenuen. Als de fi nish maar wordt bereikt in een ac ceptabele tijd. Het verwachtingspa troon kan van loper tot loper enorm verschillen, want de een legt de ma rathon af op klompen (de popgroep Normaal uit de Achterhoek), de an der achterstevoren en een derde neemt deze marathon juist wel zeer Maar het applaus van de naar schatting twee miljoen belangstel lenden uit New York, die morgen een dagtaak hebben aan het toejui chen van de onafzienbare rij mara thonlopers, houdt hen allemaal urenlang op de been. TIM BROUWER DE KONING LINZ (ANP) - Mirjam Kloppenburg heeft haar kandidatuur gesteld voor de eindzege in het individuele toer nooi van de open Oostenrijkse tafel tenniskampioenschappen. De speelster van het Leidse Scylla bleef in Linz in het landentoernooi ongeslagen. Ondanks haar twee overwinnin gen in de halve finales tegen de Sov jetunie haalde de vrouwenploeg de eindstrijd niet (2-3). Hoewel Emily Noor gisteren veel sterker voor de dag kwam dan op de openingsdag, zat er voor de Brabantse geen over winning in. Tegen de pure verde digster Palina, twee jaar geleden Europees jeugdkampioene en de opvolgster van Boelatova, kwam ze er heel dicht bij, 19-21 in de derde game. Voor Kloppenburg is het toernooi in Linz van belang. De nationale kampioene is nog niet voor honderd procent zeker van deelneming aan de top twaalf in Hannover (19-21 ja nuari). De Europese federatie (ET- TU) maakt begin december een nieuwe ranglijst op, aan de hand waarvan de uitnodigingen de deur uitgaan. Op de oude staat Kloppen burg twaalfde. Door haar prestaties in de Superliga en in Oostenrijk en later in de maand in Italië kan ze voor de eerste keer in de top tien doordringen. Maradona haalt zijn gelijk niet NAPELS (Reuter) - Een recht bank in Napels heeft gisteren een miljoeneneis van Maradona afgewezen. De veel besproken en omstreden Argentijnse ve dette had 2,2 miljoen dollar (4,5 miljoen gulden) als schadever goeding geëist van een foto graaf. Hij zou twee jaar geleden zonder toestemming Marado- na's dochter Délma op de lucht haven van Napels hebben gefo tografeerd. De foto's van de toen twee maanden oude baby werden in 1987 in het Italiaanse weekblad Gente gepubliceerd. Dalmita, de pas twee jaar ou de dochter van Diego Marado na, is niet alleen het meest be reisde maar ook het meest be sproken meisje van Napels. Zij is onbewust de bron van het conflict tussen haar vader en de voetbalclub Napoli. Dalmita wilde afgelopen dins dag met haar moeder naar Ar gentinië. Zonder omhaal bracht Maradona zijn gezinnetje naar het vliegveld, terwijl hij zich had moeten melden in het trainings kamp van Napoli voor de Uefa- cup-wedstrijd tegen Wettingen. Voor de zoveelste keer brak er ruzie uit tussen de club en zijn sterspeler. Diego werd ge schorst voor de Uefacup-wed- strijd. LUZERN (ANP) - De nationale schaakploeg heeft in Luzern de grootste nederlaag in de historie geleden tegen de Sovjetunie. Het werd gisteren in de zesde ronde van de strijd om de wereldtitel voor landenteams 1/2 - 3 1/2. Het halve punt kwam op naam van Van der Wiel. Er gaat geen Nederlandse schaakploeg naar de Europese titel strijd in Haifa. Voor de topspelers Piket al de handen van de tegen stander geschud. Sosonko had aan derde bord zwart tegen De treurnis in Luzern was allesbe halve voorzien. Op de jongste Olym piade in Thessaloniki werd het zon der Timman nog 2-2. In Zwitserland Ivantsjoek was Timman van de partij en trad Nederland in de sterkste samenstel ling aan. Bij de Sovjetunie ontbra ken Karpov en Ehlvest. Karpov had geen trek in een duel met Timman, zijn tegenstander in de finale van het kandidatentoernooi. Door zijn afwezigheid hanteerde de Amsterdammer gisteren de zwarte stukken tegen Beljavski. De twee kennen elkaar door en door en altijd ontstaan er vlijmscherpe stel lingen. De partij in Luzern vormde daarop geen uitzondering. Timman w had lange tijd de beste kansen. Hij afloop. „Ik zag niets. Maar ik heb al erd door de stadge- geen geld beschikbaar, de subtop i: noot van Beljavski overspeeld. De grootmeester uit Lvov zette in de Hongaarse variant van het Sicili- aans op de koningsvleugel een over weldigende pionnen-opmars in (e4, f4, g4, h4). Zwart stond machteloos en was na 28 zetten reddeloos. Niet veel beter verging het Piket. Nederlands jongste grootmeester is volledig uit vorm. In Luzern werd hij door Goerevitsj (Elo: 2645!) com pleet overklast in een Hollandse partij. „Elke zet was voor mij een verrassing", zei de Leiderdorper offerde in de Nimzo-indiër een pion en sloot daarna een wit stuk in. Bel javski rekende en rekende om het stuk te redden. Na zestien zetten had hij al 1 uur en 25 minuten ver bruikt, waardoor er voor de reste rende 24 zetten slechts 35 minuten niet gezien in Luzern." Alleen Van der Wiel handhaafde zich. De Leidenaar bereikte met wit tegen Vaganjan in het frans na vele turbu lente verwikkelingen een eindspel, dat nog net remise was. Door de forse overwinning resteerde. Ten koste van een posi- Sovjetunie zo goed als zeker tionele concessie redde hij het be- wereldtitel. Het zestal heeft 19 pun de dreigde stuk. Op het moment dat ten uit zes ronden. Nederland zakte De Belg Edwig van Hooydonck won gisteren in de buurt van Tokyo een wielerwedstrijd in hét Super Criterium International 1989. (foto epa> DEN HAAG (ANP) - De Oostenrij ker Gerard Zadrobilek, winnaar on dermeer van de wereldbekerwed strijd in San Sebastian, rijdt vol gend jaar voor de ploeg PDM. De 28-jarige Zadrobilek kwam het af gelopen seizoen uit voor de 7-Ele- ven ploeg van Andrew Hampsten. De Oostenrijker zal in principe, vol gens manager Krikke, deel uit ma ken van de ploeg die de Ronde van Frankrijk rijdt. Zadrobilek eindig de al eens als veertiende in de Tour. Een rechter in de Amerikaanse stad Reno heeft Greg LeMond een schadevergoeding toegewezen van 1,4 miljoen dollar, zo'n drie miljoen gulden. De rechtbank in de Ameri kaanse staat Nevada achtte de lei ding van de Belgische wielerploeg ADR schuldig aan het niet nako men van financiële verplichtingen en van het verspreiden van kwaad willige beschuldigingen. Wereldkampioen en Tour de France-winnaar LeMond reed het afgelopen seizoen voor de Belgi sche kledingsfirma en heeft zich voor het volgend seizoen verbon den aan Z-Peugeot. Francois Lambert, de man achter ADR, werd verschillende keren ge maand weerwoord te leveren in Re no. maar liet steeds verstek gaan. Waarschijnlijk is hij van mening, dat een vonnis van een Amerikaan se rechter niet bindend is voor een in België gevestigde wielerploeg. Volgens Bob LeMond, vader van Greg en tevens diens zaakwaarne mer. is in Reno vast komen te staan dat het contract tussen ADR en Le Mond is afgesloten volgens de Ame rikaanse wet. Mede daardoor verklaarde de rechter zich ontvankelijk de over eenkomst te toetsen. De Franse beroepswielrenner Roland Leclerc heeft een contract voor een jaar getekend bij Toshiba, de ploeg voor wie onder andere Jean- Francois Bernard rijdt. Timman leek te gaan oogsten, galoppeerde hij zich. Hij zag een taktische wending over het hoofd en wit kreeg razend actief tegen spel. Ondanks de tijdnood maakte Beljavski er handig gebruik van. Zwarts stukken coördineerden ab soluut niet en nog voor de 40e zet gaf Timman op. Zijn overgave betekende de derde nul. Daarvoor hadden Sosonko ën Herstel van SVV ZWOLLE (ANP) - Peter van Velzen heeft SW naar de overwinning op PEC Zwolle jgeleid. De topscorer in de eerste divisie scoorde gisteren in Zwolle drie keer (1-3). Hij voerde zijn produktie op naar zestien doel punten in veertien wedstrijden. Met de overwinning herstelde de koplo per zich van de nederlaag van vori ge week in eigen huis tegen Veen- dam. ADVERTENTIE r de voorlaatste plaats. dezelfde periode verwikkeld de halve finales van de nationale ti telstrijd, waarin een entreebewijs voor de eindronde in Hilversum te verdienen valt. Het Europese kampioenschap wordt een week na de wereldtitel strijd in Luzern gehouden in Haifa, Israel. Timman, Van der Wiel, Piket en Sosonko hadden geen trek in het evenement, waarnaar de vooraan staande schaaklanden min of meer B-ploegen afvaardigen. Bovendien beschikt de schaakbond niet over de benodigde gelden om de groot meesters uit te zenden. De schaakbond besloot tot een compromis. Van de eerste zestien spelers op de nationale ranglijst moesten er teminste zes toezeggen om een ploeg af te vaardigen. So sonko (uit solidariteit), Van der Sterren, Nijboer, Douven en Blees stemden in principe toe, maar bij de overigen bestond geen belangstel ling. Zondag 5 november Waterpolowedstrijd Zijl LGB - Brandenburg/BvB Zwembad DE ZIJL Aanvang 19.00 uur u aangeboden door: GRAFISCH II. TEKSTVERWERKINGSBURO J°°P Burghouwt 111 Lag» R ndi|K 36-2315 JV Le.cer PARIJS (Reuter) - Bijna was Boris Becker weer over Wally Masur ge struikeld. De 23-jarige Australiër hield de Westduitser gisteren in sportpaleis Bercy in Parijs drie uur in de tang in de kwartfinale voordat hij capituleerde: 6-7 6-4 7-6. Twee jaar geleden leidde Masur tijdens de Open Australische kam pioenschappen de terugval van Becker in. De Westduitse vedette zakte na de uitschakeling in Mel bourne een aantal plaatsen op de rankinglijst, verbrak zijn relatie mét trainer Günther Bosch en doolde enkele maanden verdwaasd door tennisland. Gisteren kwam het niet zover, ook al bezorgden Becker en Masur de 12000 toeschouwers in Bercy een spannende middag. Evenals was hij tegen Masur beter op dreef dan een dag tevoren tegen Forget. „Het was een aantrekkelijke par tij. Masur speelde ook goed", zei Becker na afloop. „Ik heb het ge voel dat mijn vorm weer op peil be gint te komen. Ik heb sinds de over winning in Wimbledon tegen Lendl vaak tot het uiterste moeten gaan om te winnen. Telkens was het lot mij gunstig gezind. Ook vandaag weer. Ik maak me niet meer zo druk. Het enige dat fout kan gaan is dat ik een partij verlies", zei de Westduitsër laconiek, die de halve finale tegen McEnroe moet spelen. De Amerikaan versloeg zijn landge noot met 6-4, 6-3. De als tweede geplaatste Stefan Edberg had aanmerkelijk minder moeite zich te plaatsen voor de hal finale. De Zweed versloeg de dag eerder tegen de Fransman Guy Zwitser Jacob Hlasek in twee sets Forget verloor Becker de eerste set 6-4 6-3. Edberg toonde zich optimis- in de tiebreak, won hij de tweede en tisch over zijn kansen op de eindze- hield hij in de derde set het publiek ge in het met bijna 2,5 miljoen gul- lang in spanning. Via een tiebreak den hoogst gedoteerde tennistoer- bereikte hij uiteindelijk toch de hal ve finale. Becker, die in de Franse hoofd stad na een afwezigheid van twee Alleen bij de Grand Slam toer nooien is meer geld te verdelen. „Ik voel me uitstekend. Ik ben met de wedstrijd beter gaan spelen' maanden wegens een knieblessure Edberg die in de halve Krickstei zijn come-back maakt, speelde nog ontmoet. Laatstgenoemde schakel- langs niet als vanouds. Desondanks de Gilbert uit. AMSTERDAM (ANP) - Voor de tweede keer in vier maanden heeft Marcel Dufour de voltallige Neder landse concurrentie achter zich ge laten. De ruiter uit Grathem, die vanwege zijn onorthodoxe rijstijl wel eens smalend 'de cowboy' wordt genoemd, werd deze zomer in Arnhem verrassend hationaal kampioen. Gisteravond eiste hij tij dens Jumping Amsterdam ook de NHS Dunhill Trophy op plus een bedrag van 3.000 gulden. Dufour moet het ondanks zijn na tionale titel nog altijd zonder grote sponsor stellen. Alle< n zijn vader, die projectontwikkela ir is. stopt hem het een en ander toe. De nationale kampioen ging met een voorsprong van zestien punten op Albert Voorn de finalewedstrijd in. zodat hem weinig meer kon ge beuren. Toen de enige tijd geleden naar Limburg verhuisde ruiter zich 'met Simply Magic uit en veld van twaalf combinaties met vier ande ren voor de tweede barrage had ge plaatst, was hij zeker van de trofee, die in nationale hippische kringen in hoog aanzien staat en al voor de elfde keer op het spel stond. De acht strafpunten in de slotronde konden hem dan ook niet meer deren. Tops De rubriekszege ging naar Jan Tops, die met Voila T Albert Voorn (ook tweede in de eindrangschik king) met Goldika K ruim een halve seconde voorbleef. De Masters, vanavond als 'nieuwe uitvinding' in de 32e sessie van Jumping Amsterdam in de plaats van de verfoeide puissance, moet het voorlopig nog zonder Nederlan ders doen. De pogingen van Jos Lansink en Piet Raymakers om zich in de kwalificatiewedstrijden van donderdag en gisteren een startbe wijs te verwerven, mislukten op het nippertje. Beiden eindigden als der de. Alleen de eerste twee combina ties plaatsten zich. Vanmiddag is de laatste gelegen heid om zich bij het eliteveld van ze ven combinaties te voegen, dat mag strijden om de eerste prijs van maximaal 48.000 gulden in de Mas ters. Dan zijn er in een progressief springconcours nog drie plaatsen te vergeven. Werd Lansink donderdagnacht door de als laatste startende West duitser Franke Sloothaak naar de derde plek verwezen, Raymakers verdween uit beeld door toedoen van de Belg Philippaerts, die als voorlaatste de ring inkwam voor de barrage. Hij was met Darco een hal ve seconde sneller dan de Braban der, die Olympic Ramira ZB had ge zadeld. Schockemöhle Philippaerts kwam met 29,32 secon den echter net niet toe aan de tijd (29,06), die de Brit Michael Whitaker als startruiter in de beslissende ron de met Didi had neergezet. Veertien combinaties beten zich vervolgens stuk op dat voorbeeld. Gisterochtend zijn in Amsterdam, de besprekingen tussen Optiebeurs' en Paul Schockemöhle afgerond over een sponsorcontract, dat in eerste instantie voor eéri jaar, met een optie voor verlenging, is aange gaan. President-directeur Tjerk Westerterp weigerde in te gaan op vragen over de bedragen die daar mee zijn gemoeid. „Over het geld zijn we het eens geworden", was het enige, dat hij kwijt wilde. LEIDEN - In de strijd om de Bene- lux-beker heeft het zaalvoetbalteam van Bax gisteravond met 4-2 ge wonnen van Hasselt. In De Gaasbak nam Jeffrey Forrée drie treffers van de Voorhoutse ploeg voor zijn reke ning. Bax denkt volgende week vrijdag in de return de marge van twee doelpunten met succes te kunnen verdedigen. Het team verloor an derhalf jaar geleden voor het laatst een uitwedstrijd. Omdat de Belgen moeten aanvallen en scoren hoopt Bax de nodige countermogelijkhe den te krijgen. De winnaar over de twee duels is Benelux-kampioen. Forrée zette Bax gisteravond op 1-0 waarna Hasselt gelijkmaakte. Opnieuw Forrée en Mart Bax brach ten de ruststand op 3-1. Na de pauze scoorden de bezoekers en Forrée nog een keer. LEVERKUSEN (DPA) - Bayer Le- verkusen heeft zich gisteravond een punt laten ontfutselen. De mede- koploper van de Bundesliga speel de voor 12.200 toeschouwers teleur stellend gelijk tegen hekkesluiter Sankt Pauli, 1-1. Ondanks de puntendeling is Le- verkusen tot zaterdagmiddag alleen leider in de Westduitse competitie. Het was de vierde remise van Lever- kusen in eigen stadion. Vfl Bochum bleef voor de vijfde achtereenvolgende keer met veel geluk ongeslagen. Vlak na rust maakte Nehl 1-0 tegen Homburg. Fortuna Düsseldorf en Waldhof Mannheim deelden de punten. Bei de ploegen kwamen niet tot scoren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19