'Verjonging ambtenaren kans PvdA' Zwaar verzilverd, laagg 'Personeelsbeleid' blijkt voor CDA nog altijd een probleem Grove nalatigheid en wanbeleid SLM Mijnstreek: ongezond wonen Dokter heeft straks geen tijd meer voor kwaaltjes 990,- 1320,- 1642,50 1997,50 1745,- 2497,50 BON VRIJDAG 3 NOVEMBER 1989 BINNENLAND PAGINA 3 Veel CDA'ers en WD'ers met vut DEN HAAG (GPD) - Een huisarts moet anders omgaan met patiënten die bij hem komen voor een griepje of met hoestklachten. Wanneer de komende jaren de druk op de huis artsen groter wordt door meer chro nisch zieke (hoog)bejaarden, heeft hij geen tijd meer voor mensen met alledaagse kwaaltjes. Dat stelde prof. dr. J. van Eijk (43) vandaag in een rede die hij hield ter gelegenheid van zijn benoeming tot hoogleraar voor onderzoek Universiteit in Amsterdam. „Men sen zijn vaak ten onrechte ongerust. De huisarts moet die ongerustheid wegnemen" LEIDEN/DEN HAAG (ANP) - Het CDA doet er goed aan alert te zijn op een potentieel verlies aan ambtelijke steun op het ministerie van Landbouw en Visserij. Van de hogere het kiant-is-koning-principe. ïen ambtenaren die daar de komende vier jaar kunnen vertrek ken (56-65 jaar) heeft iets meer dan de helft voorkeur voor het CDA. Dat is een van de uitkomsten van een onderzoek van de Faculteit der Sociale Wetenschappen van de Univer siteit in Leiden naar de politieke voorkeur van ambtenaren. arts moet zich waarmaken tegen over de klant. Toch komt het nau welijks voor dat iemand met een on schuldig griepje toch iets ernstigs Over de groep ongeruste patiën ten zegt Van Eijk: "Sommige men sen zijn alleen ongerust pleidooi is Van Eijks verwachting dat een huisarts in de toekomst al zijn tijd nodig zal hebben voor de behandeling van langdurig zieken, met name bejaarden. Neem daarbij de trend dat ernstig zieke mensen steeds meer thuis behandeld moe ten worden en de extra zware druk op de schouders van de arts is dui delijk. De heropvoeding van patiënten i de ook nodig met het oog op de plan- Huisartsgeneeskunde aan de Vrije blijkt te hebben". Patiënten moeten dan ook 'heropgevoed' zodat ter weten wanneer het zinvol is eei bezoek aan de huisarts te brengen Van Eijk heeft daarvoor vier ty- Van Eijk wil de schuldvraag niet pen patiënten onderscheiden. Men- alleen bij de patiënt leggen. Hoewel de bevolking de laatste jaren wel steeds meer in de watten is gelegd, waardoor er een soort vanzelfspre kendheid is ontstaan over een be zoekje aan de huisarts. Het ligt meer aan de arts, die ingaat op de klacht van de patiënt en ook doet alsof het heel belangrijk is, meent Van Eijk. die geen medische kennis huis hebben en bij alles denken 'hé, dat ken ik niet'; mensen die zichzelf een vast gedragspatroon aangeme ten hebben en bij elk pijntje naar de huisarts stappen; mensen die onge rust zijn of mensen die met hun pro blemen van alledag aandacht vra- de arts. "dus ook "In Nederland heerst nog steeds hoofdpijn hebben vanwege huwe lijksproblemen". kwaal. Maar er komen ook patiën ten waarbij die ongerustheid ge koppeld is aan die persoon zelf. Die zijn altijd ongerust, bij voorbeeld ook voor een rijexamen". De vakgroep huisarts- en ver- pleegartsgeneeskunde van de VU onderzoekt momenteel welke hulp een huisarts nog te bieden heeft bij zelfs reehtsstrëëk's de meer allerdaagse problemen, list". Daarnaast gaat er een onderzoek van start dat uit moet wijzen wat "Dus als een huisarts zegt: me- artsen kunnen doen aan de begelei- vrouw, u moet zich niet zo ongerust ding van mensen met onder meer maken over dat griepje, dan stapt ze diabetes, hart- en vaatziekten, CA- wel naar een andere arts die haar in RA en reuma en vooral welke rol haar ogen serieuzer neemt. Dat zelfzorg hierbij kan spelen. werkt dus alleen maar kostenverho- Voomaamste reden voor dit gend". -Dekker, voor een reorganisatie van de gezondheidszorg. Deze plan nen leiden volgens Van Eijk zonder meer tot 'supermarkt-geneeskun- de'. "Alle aanbieders van zorg ko men op de vrije markt terecht. Dat betekent dat je makkelijk van de de andere huisarts stapt, of de specia- De onderzoekers, die 2.500 ambte naren ondervroegen, verwachten dat vooral de PvdA garen kan spin nen bij het vertrek van de oude gar de. Moet het CDA Landbouw en Visserij goed in de gaten houden, de WD moet letten op een mogelijke Bijna-minister Andriessen ziet bedrijfsleven als model overheid AMSTERDAM (ANP) - De minister van economische zaken, dr. J.E. Andriessen, wil de rijks overheid modelleren naar het be drijfsleven, zoals dat de afgelopen tien jaar is veranderd. De bestuurlij ke organisatie van de overheid stamt volgens hem uit de vorig eeuw. Andriessen zei dit vandaag bij de aanvaarding van het ambt als bijzonder hoogleraar Onderne mingsbeleid aan de Vrije Universi teit van Amsterdam. Hij wil aansluiten bij de situatie in Groot-Brittannië, met een top van beleidsambtenaren, en vooral de Verenigde Staten, waar veel beleid en uitvoering liggen bij zogenoem de agencies. "Doen we dat niet, dan blijven we op alle fronten zitten met een niet te overbruggen spanning tussen democratie en doelmatig heid", aldus Andriessen. In afwachting van het eindresul taat moet het volgens hem afgelo pen zijn met de lappendeken van re organisaties, kaasschaafmethodes of wat dan ook. 'Slecht voor de mo tivatie en het maakt de mensen ziek," aldus Andriessen, die wil dat de publieke sector voorwaarden schept om even doelmatig te wor den als de particuliere. Volgens Andriessen bestonden de problemen die de overheid nu heeft, nog niet zo lang geleden bij het bedrijfsleven, dat toen worstel de met zijn identiteit. Bovendien voelen werknemers van nu zich vol gens hem niet meer thuis in een commando-structuur. Binnenland kort Komeet De nog pas kort geleden ontdekte komeet Okazaki zal omstreeks 20 november in Nederland te zien zijn. Wellicht zelfs met het blote oog, om dat hij op die dag zeer helder is, al dus de Utrechtse sterrenwacht. Het hemellichaam moet zich bevinden in de buurt van de ster Arcturus in het sterrenbeeld Ossenhoeder. Gezondheidszorg Het afremmen van de groei van de kosten van de gezondheidszorg heeft de afgelopen jaren geleid tot wachtlijsten, toenemende werk druk en achterblijvende arbeids voorwaarden. Om die problemen op te lossen is volgens econoom Naaborg van de Nationale Raad voor de Volksgezondheid in de ko mende kabinetsperiode 1,3 miljard gulden extra nodig, het dubbele van wat in het regeerakkoord staat. Motorrijder In Nederland vallen bij ongelukken de minste doden, vergeleken met de andere EG/landen. Dat komt vooral omdat er weinig motorrijders om komen. Volgens EG-onderzoek een op de 2200 motorrijders bij een on geluk om het leven, het laagste cij fer in de EG. In België is dat een op de 1000, in Denemarken en Frank rijk zelfs 1 op de 950. Studieschuld De actie om tegen korting oude stu dieschuld af te lossen, levert zo goed als zeker het streefbedrag van 585 miljoen gulden op. De actie was bedoeld voor studenten die al min stens 80 procent van hun schuld hadden afbetaald. De studenten krijgen voor die versnelde aflossing een korting die varieert van 28 tot 38 procent. Shell Bij meerdere universiteiten land is gisteren actie gevoerd tegen het opnemen van Shell-adverten- ties in de universiteitskranten. In Amsterdam werd praktisch de ge hele oplage (32.000 exemplaren) ge stolen, monstreerd bij het kantoor redactie is gevestigd de werden op de universiteit Twente folders wen. Een woordvoerder noemde de actie "hoogst ondemocratisch". verzwakking op Defensie, waar 54 procent van de vertrekkende hoge re ambtenaren een voorkeur voor deze partij heeft. Ook Financiën kan een liberaal zorgenkindje wor den (50 procent). De inkleuring van het beleid wordt deels bepaald door de politie ke voorkeur van de hogere ambte naren. De combinatie van een fors vertrek en een homogene politieke samenstelling van de vertrekkende hoge ambtenaren vergroot de bete kenis van de te verwachten uit stroom. Een minister kan de ko mende vier jaar desgewenst 'orde op zaken steÜen' binnen zijn depar tement. Bij vergelijking van de politieke voorkeur van de hoge ambtenaren per departement met het algemene beeld per ministerie, doet de PvdA het zeer goed op Binnenlandse Za ken (46 procent van de hogere amb tenaren daar kiest voor de socialis ten) en Economische Zaken (39). De PvdA is ronduit slecht vertegen woordigd in de hogere rangen bij Justitie (6 procent). D66 is bij Justitie in de hogere rangen ongekend populair (38 pro cent), evenals bij defensie (29). Groen Links doet het met 18 pro cent goed op VROM. Woordvoerder Ruding lelystad <anp> - uu protest te- Voorlichter en woordvoerder J.S.J. de overvloedige aanwezigheid Hillen van scheidend CDA-minister van stof en ander vuil heeft de Ruding van Financiën heeft zijn schoolleiding van de openbare ba- functie als directeur voorlichting sisschool De Klipper in Lelystad be- Politie bevrijdt ontvoerd meisje SELLINGEN (GPD) - De poli tie heeft gistermiddag in het Groningse dorp Sellingen een einde gemaakt aan een tweeën half uur durende ontvoering van een 15-jarig meisje uit Bor- culo. De politie arresteerde een 42-jarige man die vier jaar lang pleegvader was van het meisje, met wie hij een verhouding was begonnen nadat de relatie met de moeder stuk liep. Sinds vier weken was het meisje uit huis gehaald en in een pleeggezin in Borculo geplaatst. De man werd bij de ontvoering geholpen door een bevriend echtpaar, dat ook werd gearresteerd. De politie ging in eerste instantie uit van een gijzelingsactie door vuurge- vaarlijke criminelen. Vanaf Val- thermond werd de auto achter volgd. Enige tijd later werden de inzittenden zonder problemen aangehouden. DEN HAAG (ANP) - De directie van de Surinaamse Luchtvaart Maat schappij (SLM) heeft zich schuldig gemaakt aan "grove nalatigheid en zelfs aan mismanagement". Dit staat in een rapport dat een door de Surinaamse overheid ingestelde commissie heeft opgesteld SLM. In het rapport wordt een apart hoofdstuk gewijd ,;juni met de Anthony Nesty. Dit toe- 'stel was één van de twee vliegtuigen die de SLM in april 1986 aanschafte. tie meermalen geattendeerd op mis standen die de veiligheid in gevaar konden brengen. Dit leidde tot een slechte relatie tussen de VSV en de SLM-directie. Tot slot noemt de commissie in haar rapport het feit dat het kabinepersoneel niet verze de kerd was. De ramp heeft volgens de comm- grote financiële consequen- de ramp"op*7 t'es- Claims van overlevenden nabestaanden en het terugbrengen de capaciteit op het niveau van de ramp zullen een ferme a De ramp heeft het grote publiek ge- sla8 betekenen op de krappe devie- confronteerd met misstanden bij de zenpot van de SLM. Suriname is SLM, aldus de commissie. Zo was niet toegetreden tot het Verdrag de gezagvoerder van het veronge- van Warschau dat de aansprakelijk- lukte toestel ouder dan 60 jaar, wat heid van maatschappijen na het ver in strijd is met de Surinaamse en de ongelukken van vliegtuigen kan af- Amerikaanse wetgeving en de wijzen of beperken als het op sch' schriften van de ICAO, de interna- devergoeding aankomt, tionale organisatie voor burger luchtvaart. Als eerste officier op de Anthony Nesty fungeerde een vlieger met tweede crash, "Terwijl dit voor de overlevenden n nabestaanden goed de SLM we dubieuze achtergrond. sloten de kinderen niet i schoolgebouw les te geven, i i het tweeling' Ruding/Hillen zoals die het schoolplein. Alle honderd leer- lingen zullen net zo lang buiten les krijgen totdat de gemeente afdoen de maatregelen heeft genomen. "Sinds vorige week de afgelopen zeven jaar het CDA-fi- nanciënbeleid heeft uitgedragen. Hillen heeft een en ander maal naar voren gebracht dat hij het zijn taak achtte om het CDA-beleid van Ru ding "te verkopen". In politiek Den Haag zou het andere Milieugroepen eisen grote schoonmaak na klachten ontreinigingen in heel de Oostelijke Europese Gemeenschap. De erva- Mijnstreek met onder andere ring namelijk die in Nederland schoolgebouw niets meer schoonge- Mijnstreek een milieu-actieplan maakt. Dit is zeer funest voor onder worcjen opgesteld. Het moet geba- .-patiëntjes die bij nonhoud- stof hoopt lokalen. Uit nood net zolang buiten les vreemd overkomen als datzelfde °P school zitten. Het "oog en oor" van de CDA-bewinds- bare situatie. Het vuil man onder het nieuwe centrum linkse kabinet plotseling een poli tieke koerswijziging zou vertonen totdat alles onder de sociaal-democraat Kok. Hillens' waarnemer Stapper is PvdA-lid. Hij was voordat hij over stapte naar het departement van fi nanciën beleidsmedewerker van wijlen PvdA-fractievoorzitter Den voldoende schoongemaakt kan Uyl. Hillen fractie ii staat 63ste op de kandidatenlijst. geregeld is' aldus directeur mevrouw L. Klos. De verantwoordelijke wethouder MUieufederatië"^ Umbu^Natuur seerd zijn op uitgebreid onderzoek van lucht, water en bodem en op een studie over de gezondheidssitu atie en van de bewoners van wijken die zijn gebouwd op voormalige mijnterreinen. Die eis hebben de stichtingen PAK's (polycyclische aromatische wordt opgedaan, kan koolwaterstoffen). Bovendien zijn niet minder dan 120 terreinep te vin den waar verontreinigde mijnsteen plaatst worden en mijnslik zijn gestort. In mijn- ringen, steen zijn alle mogelijke zwavelver- nut zijn mijngebieden in het nabije buitenland die binnenkort ook ge- herstructure- onderwijs in Lelystad erkent dat door de bezuinigingsmaatrege- len, van de ouerheid er nauwelijks dêponeêrd. Aanteid'ië'ë den in schoolgebouwen. "Wij geven kandidaat voor de CDA- als rapportcijfer aan de landelijke wijken de Tweede Kamer. Hij maatregel een zesje. Maar de kinde- (Hopel) Milieu, en Nederland Gifvrij bij Provinciale Staten van Limburg ge- tot actie te gaan, vormen de vele klach- bewoners van nieuwbouw- onder andere Kerkrade Heerlen (Zeswegen). Bij buiten lesgeven is geen miiieu-actieplan mogen de j Wanneer er negen CDA-ers uit de Qoed alternatief, aldus wethouder meenten wel betrokken worden, milieuorganisaties het dat Kerkra- Van Provinciale Staten van Lim- bindingen aanwezig. Zij kunnen burg wordt uiterlijk in januari vol- hoofdpijn en aandoeningen van de gend jaar een standpunt verwacht, luchtwegen veroorzaken. PAK's Binnen een half jaar zou het moge- kunnen bovendien kankerverwek- lijk moeten zijn van start te gaan kend zijn. met de bepleite sanering. Aan de minister van milieu en aan de Ka- De resultaten van het door de mercommissie zijn afschriften van milieuorganisaties verlangde on- de eis aan Provinciale Staten ge- derzoek zouden wel eens tot een stuurd. grootschalige sanering kunnen lei den, waarbij woonwijken aan hun bestemming onttrokken moeten OP VRIJE VOETEN (ANP) - De 27- worden. Onbegrijpelijk noemde de jarige verdachte uit Kampen, die huidige fractie van 54 leden toetre- Huisman. Er had volgens hem eerst den tot het kabinet van CDA PvdA, of om andere redenen bedan- plaatsvinden. ken, schuift Hillen door naar de Ka - ...aar de aanpak ervan dient provin- overleg met de gemeente moeten ciaa| of Uever nog natl0naal te ge- ■rtinnt*,,,»"Indien nodig kun- beuren. Lucas Reijnders van Natuur en Milieu wees op ernstige bodemver- sinds vorige week dinsdag vast zat op verdenking van de moord op de 19-jarige Ceciel Bot uit Gorssel, is vrijgelaten. Rechter-commissaris J. de Vries was niet bereid de bewa ring te verlengen. Eerder werd een 35-jarige man aangehouden en na besloten wordt tot tweeëneenhalve maand vrijgelaten, duizenden woningen. Ceciel Bot, die in Kampen aan de kunstacademie studeerde, werd in juni van dit jaar vermoord. de nog steeds doorgaat met huizen te bouwen op verontreinigde mijn- terreinen. Gevreesd wordt dat de omvang van de gehele operatie vele honder den miljoenen guldens gaat vergen, zeker w afbraak Provincie en Rijk zouden steun kunnen aankloppen bij de kunnen betekenen", aldus het rap- zullen een behoorlijk percentage van de uit te keren schadevergoe ding als honorarium opeisen. Wat de capaciteit van de SLM be treft: het inzetten van een van Mar tin Air gehuurde DC-10 tot half ok tober heeft de component aan de- viezenkosten van de SLM aanzien lijk verhoogd. Door de deviezensi- tuatie waarin Suriname verkeert zal het "bijkans onmogelijk" zijn de ca paciteit terug te brengen op het ni veau van voor de ramp, en die bleek toen al vaak te klein, staat in het rap port. In haar slotopmerking zegt de commissie dat de SLM in een kritie ke periode van haar bestaan is be land. De overheid zal op korte ter mijn moeten beslissen over route structuur, vlootsamenstelling en sa menwerkingsverbanden met ande re luchtvaartmaatschappijen. "Wa re het niet dat het overgrote deel van het reizend publiek gedwongen wordt met de SLM te vliegen en zou de keuze een vrije zijn, dan zou de SLM waarschijnlijk een noodlij dend bestaan hebben". Terwijl de commissie, die in juli door minister Wilfred Grep van eco nomische zaken werd geïnstalleerd, bezig was met haar evaluatie van de SLM heeft Atta Mungra zijn functie beschikbaar gesteld aan de raad van commissarissen. Hij heeft gisteren bekendgemaakt dat hij op 1 decem ber opstapt. De commissie vindt het overi gens "heel kwalijk" dat de SLM-di- recteur ondanks herhaalde verzoe ken niet is ingegaan op de uitnodi ging tot een gesprek over de proble men van de maatschappij. ADVERTENTIE DEN HAAG - Het slot van de for matie van het derde kabinet Lub bers leek eenvoudig te kunnen blij- 1 met al van een zelden Dat blijkt achteraf taktiek. Behalve PvdA die vooral zichzelf erg ge schikt vinden voor een plaatsje iri eerder vertoonde spanning. Slechte het kabinet, hoefde Kok regie binnen het CDA kan daarvoor als de hoofdoorzaak worden aange- De aanloop was vertrouwd: al we ken lang suggereren de media aller lei die den zijn voor een post op het rege ringspluche. Soms verschijnen die namen tot absolute verbazing van de betrokkene zelf in de krant, soms ook hebben ze er zelf voor gezorgd dat hun naam in het 'circuit' rond ging. door Henri Kruithof mand teleur te stellen. Bovendien had hij tijdens de onderhandelin gen met Lubbers en De Vries zijn handen vrij om zaken te doen, zon der dat dat dramatische persoonlij ke gevolgen zou hebben. geslaagde moest De Vries met al deze factoren rekening houden. Voor elke post die het CDA kreeg toebedeeld in de stroom varianten, had hij onmiddel lijk een of meer kandidaten in zijn achterhoofd. Om een beetje redelijk aan alle in de achterban levende wensen te kunnen voldoen, kon De Vries weinig anders dan eens voor zichtig kandidaten polsen. Toen de vorming van het komen de CDA/PvdA-kabinet in het stadi um van de 'poppetjes' kwam, was al snel duidelijk welke namen het CDA zoal naar voren zou schuiven. Het waren er echter meer dan vol doende voor ten minste twee kabinetten, terwijl toch maar de helft van het aantal ministerszetels het geleverd mocht worden. Met de PvdA lag het voor de bui tenstaanders heel wat moeilijker om namen te bedenken, omdat Wim Kok zijn voorkeuren angstvallig voor zich hield. Tot enkele dagen Groningen werd gede- geleden wisten slechts drie mensen de welke namen Kok in gedachten Ensche- had. De PvdA-voorman wilde zo voorkomen dat allerlei mensen in de krant gevou- zijn omgeving verwachtingen gin- Shell gen koesteren, doordat hij ze ge- Amsterdam polst zou hebben voor de één of an- "Stu- dere post. Eerst wilde Kok weten denten kunnen zelf wel uitmaken welke posten hij te verdelen had, welk r met iemand wilde welk Voor Bert de Vries, die voor het CDA de personeelschef mocht uit hangen, lag dat veel moeilijker. Om te beginnen had hij te maken met enkele zittende bewindslieden, die graag nog een periode hetzelfde ambt wilden vervullen. Bovendien had hij, voor de echte onderhande lingen over de stoelen begonnen, ook al eens met deze en gene ge sproken over een mogelijke kandi datuur. Een extra handicap voor De Vries vormde het zogeheten 'bloedgroe pen-probleem'. Dat heeft te maken met het geloof, of beter nog met de politieke afkomst van kandidaten. Het CDA bestaat uit de oude partij en KVP, ARP en CHU. En ondanks het feit dat CDA-oprichter en ere voorzitter Piet Steenkamp menig maal geroepen heeft dat het CDA nu een eenheid is, wordt de oude verdeling vooral bij benoemingen op gewichtige posten niet licht ver geten. Daardoor ontstonden de afgelo pen dagen discussies over rooms katholieken, hervormden en gere formeerden. Waarbij bovendien niet hervormden als vanzelfspre kend tot de CHU en gereformeer den tot de ARP mochten worden gerekend. Katholieken worden wel automatisch bij de KVP ingedeeld. Bij de verdeling van de posten Het gevolg was wel dat hij al snel met een veel te groot aantal poten tiële bewindslieden in zyn maag zat. Dat leidde tot vertraging, maar uit eindelijk kwam er uit de interne CDA-strijd toch nog een evenwich tig beeld, waarbij van de zeven CDA-ministers er vier uit de KVP, twee uit de AR en één uit de CHU kwamen. Sterke indruk Bij de PvdA ging het er ontspanne- ner aan toe. Wim Kok heeft in de he le formatie, maar vooral ook in het laatste deel daarvan, een sterke in druk gemaakt. Al direct bij de eer ste besprekingen over de 'poppe tjes' maakte hij bekend dat hij zelf Financiën zou bezetten. Merkwaar dig genoeg is het de huidige minis ter van financiën Ruding geweest die de snelle beslissing van Kok heeft geforceerd. Hij kwam namelijk vorige week vrijdag in het CDA-blad met een fel le qithaal naar Kok. Deze zou het nooit redden om èn vice-premier èn minister van financiën te zijn. Kok pareerde onmiddellijk: dat kan Ru ding helemaal niet weten, hij is nooit vice-premier geweest. Naar verluidt was formateur en premier Lubbers duidelijk geïrriteerd over de uitspraken van Ruding. En dat is dan ook de reden dat de invulling van deze belangrijke post al zo snel bekend werd. Messcherpe prijzen door direkte fabrieksverkoop! Sola levert rechtstreeks van fabriek naar kon- sument. Omdat u bij de fabriek zelf koopt profi teert u van ongekende lage fabrieksprijzen Onze zwaar verzilverde kollektle Is tijdelijk wel héél voordelig geprijsd. Komplete verzilverde cassettes Keus uit meer dan 15 modellen o.a. Haagsch Lofje, Hollands Glad, Puntfilet, Perle Classique. Fabrieksprijs 6 persoons 40 delig adviesprijs f 1980.- 9 persoons 60 delig adviesprijs f 2640.- 9 persoons 90 delig adviesprijs f 3285.- 9 persoons 105 delig adviesprijs f 3995.- 12 persoons 78 delig adviesprijs f 3490,- 12 persoons 135 delig adviesprijs f 4995,- Losse bestekartikelen Alle artikelen zijn ook per stuk verkrijgbaar U krijgt minimaal 25% korting op de adviesprijs Ook voor pannen, keukengerei, huishoudelijke arti- i bij Sola aan het juiste adres Onze koopjeshal staat boordevol fantastische aan biedingen en verrassende koopjes Sola Fabriek Van Reenenweg 155 Zeist Naam Adres Plaats i: Sola Fabriek.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3