'Ik droom van een psychologisch programma op tv' Wervelende show Holiday on weer in ons land David Byrne (Talking Heads) geeft concerten Goedele Liekens hoeft niet naar Hollywood Madame Tussaud verhuist 'Meer kijkers in avonduren' INGEN VRIJDAG 3 NOVEMBER 1989 UTRECHT (GPD) David Byrne, vooral bekend als lei der van de Talking Heads, komt als solist voor twee concerten naar Nederland. Op 6 en 7 december treedt de Amerikaanse zanger-gita rist op in het Utrechtse Mu ziekcentrum Vredenburg. Naast een achtkoppige be geleidingsgroep neemt hij de Braziliaanse zangeres Margareth Menezes mee als David Byrne speciale gast. De koop begint morgen. BRUSSEL (GPD) Waar is Goedele Liekens, de Vlaamse schone, gebleven? Goedele Liekens, die na haar titel Miss België plotseling carrière maakte bij de VARA, is niet langer meer te bekennen in de Hilversumse uitzendschema's. Toch werkt ze nog steeds voor televisie. Voor VTM, de Vlaamse commerciële televisie, presenteert ze 'Wie ben ik?', een spelletjesprogramma dat door de aanwezigheid van komiek Urbanus een zeer hoge kijkdichtheid haalt. „Ik wil beslist nog voor een Nederlandse omroep gaan werken. Voorlopig ben ik nog volop aan het onderhandelen. Ik heb geen haast," zegt ze nadrukkelijk. TOULOUSE Een wervelend programma, weelderige kos tuums, schitterende decors en technisch hoogstaand schaat sen. Holiday on Ice benadrukt met de nieuwste ijsshow no- geens de vrijwel onaantastbare monopoly-positie. Geen enkel ander ijscircus in de wereld kan het Holiday in deze vormge ving naar de kroon steken. De 42ste showproduktie van het van oorsprong Amerikaanse maar al jaren in Zwitserland ge vestigde bedrijf, straalt klasse en perfectie uit. Toch is het succes niet uitslui- zaterdag om 15.30 uur en op tend de verdienste van Holiday zondag on Ice. Er ging in Europa een hin derlijke, maar wel heilzaam wer kende prik van concurrent Dis ney on Ice aan vooraf. Deze Ame rikaanse show sloeg enkele jaren geleden de vleugels uit naar an dere continenten, waar Holiday met de ijsshow een monopoly- positie bezat. De komst van Dis ney maakte op harde wijze dui delijk dat Holiday teerde op een teveel aan routine. Niet omdat de shows slecht waren, integendeel zelfs. Maar juist dat extra brokje inzet dat van een show een spraakmakende show maakt, werd niet meer opgebracht en door de critici ook niet opge merkt omdat er geen mogelijk heid bestond tot vergelijken. Een en ander zette de Holiday-direc- tie niet alleen aan het denken, maar spoorde haar ook aan tot handelen. Vorig jaar was de invloed van Disney al merkbaar in een show van aanzienlijk beter gehalte dan het jaar daarvoor. Géén routine matig werk, maar een show met vaart, kleur en artiesten die hun werk vooral méér dan plichtma tig verrichten. Het zijn ook de ijzersterke poten waarop de grootste ijsshow van de wereld is gebouwd, die in november én de cember ruim twintig voorstellin gen geeft in Rotterdam, Eindho ven en Amsterdam. Holiday on Ice 14 tot en met 19 november in Ahoy' Rotter dam. Dagelijks 20.00 uur, be halve op zondag. Matinees op AMSTERDAM (ANP) - Het wassenbeeldenmuseum Ma dame Tussaud trekt in de loop van 1991 in bij Peek en Cloppenburg aan de Dam. Daarvoor is een miljoenen verbouwing nodig die deze maand begint. Madame Tussaud is sinds 20 jaar gehuisvest in de Kal- verstraat en verwacht dit jaar ongeveer 450.000 bezoe kers. De stijging in het be zoek van de afgelopen jaren maakte het noodzakelijk naar andere huisvesting uit Ze heeft leuke herinneringen be waard aan de tijd dat ze voor de VARA de talkshow 'Goedele' presenteerde. „Het is vreemd dat heel wat Vlamingen je geen suc ces in Nederland gunnen. Ik ver moed dat een en ander verband houdt met een soort minder waardigheidsgevoel tegenover Nederlanders. Dat slaat natuur lijk nergens op. Nederlanders staan echt positief tegenover Vlamingen. Ze vinden Vlamin gen niet aleen leuk omwille van dat gezellige taaltje." Tot voor kort was ze nog in on derhandelingen met de VARA voor een nieuw programma dat ze wilde presenteren. „Enkele maanden geleden was ik intens bezig met de voorbereiding van een nieuw psychologisch pro gramma voor de Vara. Er is zelfs een proefprogramma opgeno men. Plotseling heeft de VARA beslist het hele programma af te door Carlos Alleene Inmiddels is ze met een andere Nederlandse omroep aan het on derhandelen. „Ik kan echt niet verklappen met welke omroep ik besprekingen 'aan het voeren ben. Het concept van het pro gramma wordt niet gewijzigd. Als het niet van vandaag op mor gen gerealiseerd kan worden, vind ik dat helemaal niet erg. Zo lang ik de garantie niet krijg dat mijn programmavoorstel in de beste omstandigheden gereali seerd kan worden begin ik er niet aan. Ik ben niet meer zo ongedul dig als indertijd. Je moet kunnen wachten in de omroepwereld". Enige tijd geleden vloog ze naar de Verenigde Staten voor een screentest. Of ze actrice wil worden? „Tijdens het filmfesti val van Cannes heb ik een regis seur ontmoet die het met me kennelijk zag zitten. Hij heeft me in Los Angeles voor een screen test geïnviteerd. Hij vond het best leuk, maar ik moest wel een stoomcursus acteren in Holly wood volgen. Dat schrikte me af, dus ben ik maar naar België te ruggekeerd. Ik droom helemaal niet van een carrière als filmster in de Verenigde Staten, laat staan dat ik in Hollywood ga wo nen. Je hebt er geen idee van hoe de sociale omgang er is, alles is er delicious. Ik voelde me er echt niet behaaglijk. Een maand in Hollywood wonen lijkt me een onmogelijke opgave." HILVERSUM - De aloude meidengroep Luv' is een paar maanden geleden weer nieuw leven ingeblazen en waarachtig, de dames prijken momenteel al hoog in de hitparades met hun single 'Welcome to my party Maar zoals vroeger wordt het natuurlijk niet meer, want twee van de drie LUV'-leden zijn nieuw. Zowel José Hoebee als Patty Brard hadden er anno 1989 geen zin meer in. Daarom, uit nostalgie: nog één keer een foto van de oude LUV-formatie, de 'enige echte' dus.... voor het laatst: van links naar rechts Patty, José en Marga. AMSTERDAM (ANP) - Het commerciële televisie station Véronique onderneemt pogingen vooral de. kijkcijfers in „prime time" wat op te vijzelen. „Pri me time" is de tijd tussen globaal zes en negen uur 's avonds, een tijd dat er veel televisie wordt geke ken, maar niet naar Veronique. De commerciële zender trekt tijdens de Ontbijt- show en na tien uur 's avonds aardig wat kijkers, maar in de uren die druk bekeken zouden moeten zijn, zit het gros van de kijkers gekluisterd aan an dere zenders, voornamelijk Nederland 1 en 2. De adverteerders zijn daar niet blij mee en daar om is Veronique volgens een woordvoerster aan het bekijken hoe de programmering aantrekkelijker kan worden voor de kijkers en dus ook voor de ad verteerders. Zo zal bij voorbeeld de serie „The Munsters Today" tussen zeven en acht uur moeten wijken voor een quiz en ook verder is de zender bezig haar aanbod in de uren waarin zij de meeste kijkers zou moeten trekken aan te passen. De woordvoerster erkent dat er ook over de tarieven wordt gepraat, volgens haar geheel volgens afspraken, omdat de tarieven elk kwartaal worden aangepast aan de kijkcijfers. In de Australische deelstaat Queensland is een 100 miljoen jaar oud skelet gevonden. Pa leontologen geloven een nieuw soort dinosaurus ontdekt te hebben. De zoon van een vee houder vond de 5 meter lange pliosaurus drie weken geleden in een rivierbedding. In het ge bied had het tevoren hevig gere gend. Volgens Mary Wade, conser vator van de paleontologische afdeling van het museum van Queensland, noemde de vondst „opmerkelijk" en zei dat het skelet bijzonder goed bewaard was gebleven. Zelfs de kleinste deeltjes van de staart waren in tact, aldus Wade. Een team van paleontologen heeft het skelet in brokken uitgegraven en in plastic gewikkeld voor trans port naar het museum. Een dergelijk skelet is voor zover bekend nog nooit eerder in Australië De pliosaurus was een vleeseter die zo'n 100 mil joen jaar geleden leefde in de binnenzee die het westelijk ge deelte van Queensland toen be dekte. foto en tekening AP) Vrachtrijders In Tanzania wordt begonnen met een speciale voorlichtingscam pagne over aids, die wordt gericht op vrachtrijders. De vrachtwa genchauffeurs zijn ontdekt als nieuwe risicogroep voor Aids door de Afrikaanse Stichting voor Geneeskunde en Onder zoek, Amref. In eerste instantie zullen voor lichtingsmateriaal en condooms worden verspreid onder chauf feurs die rijden op Zambia en Ma lawi, terwijl later ook chauffeurs die alleen naar de buurlanden Rwanda en Burundi gaan aids- pakketten zullen krijgen. De bedoeling van de campagne is de vrachtrijders zover te krij gen dat zij afzien van seksuele contacten tijdens hun ritten naar het buitenland. In Tanzania zijn sinds 1983 5.000 mensen aan aids overleden.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22