Ziekenhuis wenselijk in Haarlemmermeer College presenteert nota 'toekomstverkenningen' Scholieren uit Moskou te gast bij 'Fioretti' Ruzie onder Alphense archeologen Beimddelingsbureau oppas voor kinderen Alphen/Leiden Knapen stelen auto-emblemen Man steelt twee jaar elektriciteit VRIJDAG 3 NOVEMBER 1989 HAARLEMMERMEER - Nu de bedrijven in de rij staan om zich in de Haarlem mermeer te vestigen, wil de gemeente de komende jaren daarop inspelen. Dat bete kent niet alleen het aanwij zen van nieuwe bedrijfster reinen, maar ook extra wo ningbouw bij Hoofddorp en Nieuw-Vennep, meer scho len en winkels en een zie kenhuis. De akkerbouw wordt teruggedrongen tot al leen het zuiden van de pol der. LISSE Een groep van 18 leerlin gen van een school in Moskou is volgende week te gast bij het Fioret- ti-college in Lisse. De kinderen ko men zondag samen met hun docent Engels per trein aan in Nederland. In Leiden worden ze van het station gehaald en naar de gastgezinnen ge bracht. De Russische leerlingen zul len volgende week een aantal uit stapjes in de omgeving maken. De uitwisseling is ëen gevolg van een bezoek van leerlingen van 4 en 5 havo van de Lissese school vorig jaar aan Moskou. De school met de originele naam 'school 98' ontving toen de Lissese leerlingen. De Rus sische school had echter even tijd nodig om een tegenbezoek op poten te zetten. Een visum was geen pro bleem, maar wel het regelen van de reis. Pas dinsdagavond kwam be richt dat de reis doorgaat. De Russische gasten zullen maandag enkele lessen op het Fio retti bijwonen. Dinsdag staat Am sterdam op het programma en woensdag verblijven zij in de streek. Donderdag wordt in Den Haag onder meer de Tweede Kamer bezocht, het waterleidingbedrijf en een Russisch Orthodoxe kerk. Vrij dag snelt de bus naar Schiphol, Fokker en de bloemenveiling Aals meer. Vrijdagavond wordt een af scheidsfeest gegeven in de school, waarna de leerlingen zaterdag per trein terugkeren naar Moskou. houders hebben gepresenteerd. In woningen' wordt. Tussen de wijken de nota wordt in grote lijnen de toe komstige ontwikkeling van de pol der uiteengezet. Het college wil de toekomst van de Haarlemmermeer Hoofddorp en Nieuw-Vennep zijn dan ook grote parken en een golf-terrein als buffers voorzien. In dat geval zijn recreatiegebieden ook eigen hand houden en bewust onder handbereik. Veel groen De polderbestuurders hebben het afgelopen jaren te eentonig gevoel dat anderen te veel de toe komst willen bepalen. Zo is Schip hol door het rijk aangewezen als 'speerpunt van de nationale econo mie' en moet de polder nadrukke lijk een onderdeel worden van de Randstad. De vraag naar bedrijfs terreinen wordt steeds groter en het rijk wil nog eens 12.000 woningen in het westelijk deel van de polder la- 'ten bouwen. Het college stelt voor bij de uitgif- bouwd. Verbeteringen zijn op dit punt mogelijk en noodzakelijk. Haarlemmermeer mag van het college geen doorgangshuis worden waar de mensen naartoe gaan om dat daar nog plaats men snel weggaat zodra elders 'betere woning' wordt gevonden. "Er moeten dus aantrekkelijke woonwijken komen met veel groen, winkels, scholen en kinderopvang. Wat de uitstraling en de voorzienin- te van bedrijfsterreinen voorrang te gen betreft, willen we niet plaatsen zoals Amsterdam, Haarlem den kopiëren. Dat kunnen we niet en dat willen we ook niet", stelt het college geruststellend vast. Ziekenhuis heel lijst je gemaakt van gewenste voorzie ningen. Zo moet er in de toekomst een eigen ziekenhuis in de Haarlem mermeer worden gevestigd. geven aan schone bedrijven die duidelijke relatie met de luchtha ven hebben. Dergelijke terreinen zullen rond Schiphol worden aan gelegd, omdat die streek vanwege de luchtvervuiling en geluidsover last toch niet in aanmerking komt Toch heeft het college voor woningbouw. Akkerbouw gronden ten westen en zuiden van de luchthaven zullen hiervoor wor den opgeofferd. Het college ver wacht zelfs een uitbreiding tot Rij- senhout, waarbij niet wordt uitge sloten dat de kassenteelt voor een deel zal moeten wijken voor de bouw van kantoren. Huilende mensen "Bedrijfsvestigingen, prima. Maar we willen nadrukkelijk voorkomen dat we straks huilende mensen aan de balie van het gemeentehuis krij gen omdat ze geen woning kunnen vinden in de polder en noodge dwongen elke dag drie uur in de au to zitten. Dat betekent dat er veel woningen moeten worden ge bouwd en dat ook alle voorzienin gen op een hogere niveau worden gebracht", verduidelijkt gemeente- voorlichter H. Boerdam. Het komende decennium ver wacht het college jaarlijks tussen de 800 en 1000 nieuwe woningen te bouwen, waarvan een kwart voor werknemers van nieuwe bedrijven. Het inwoneraanttal van de polder neemt dan per jaar met 1200 toe. Wanneer Schiphol de vierde lucht haven van Europa blijft, zal de werkgelegenheid met 1500 arbeids plaatsen per jaar groeien. In eerste instantie zijn nieuw bouwwijken voorzien ten westen van Hoofddorp en Nieuw-Vennep. Eric van der Most beticht van schatgraverij ALPHEN AAN DEN RIJN - Ei- (AWN) plaatsgenoot en amateur-; genmachtig optreden en schatgra- cheoloog E. van der Most. De AJ_ verij. Daarvan beticht de Alphense henaar zou op eigen houtje aan het afdeling van de Archeologische werk zijn geweest zonder de wette- Werkgemeenschap Nederland lijk verplichte opgravingsbevoegd heid. Bovendien zou Van der Most -niet ajie stukken die hij in de Alp hense bodem vond, hebben overge- eerst wat afkoelen", aldus de voor der Most. De Alp- zitter van de AWN. De Alphense S. Sprey heeft Van der Most als projectleider vervan gen bij de opgravingen die nu nog bezig zijn op het voormalige terrein van Couvée aan de Julianastraat. Ook zij wenst niet in te gaan op de dragen aan de AWN. De amateur-ar- aantijgingen. Volgens haar heeft de cheoloog heeft inmiddels de schop terzijde gelegd en bedankt voor zijn lidmaatschap van de vereniging. ALPHEN AAN DEN RIJN/LEI DEN - De eerste honderd inschrij vingen heeft de Alphense Astrid Vis binnen. De Alphense bemant in haar eentje het bemiddelingsbu reau voor kinderoppas in Alphen en Leiden. Zij brengt ouders die oppas voor hun kind zoeken in contact met kandidaat-oppassers. Van de honderd inschrijvingen zijn er 70 afkomstig van oppassers en 30 van ouders die oppas voor hun kind zoeken. Volgens Vis is dat een heel werkbare verhouding. "Nu kan ik kiezen welke oppasser het meest geschikt is. De omgekeerde situatie zou vervelend zijn, deze niet". Wel is Vis wat ontevreden over het nog te geringe Leidse aandeel in de in schrijvingen. Overigens is het geen wet van Meden en Perzen dat een Alphense oppasser op een Alphens kind moet letten. Alvorens Vis tot inschrijven over gaat, voert zij gesprekken met de in schrijvers. Uit die gesprekken put zij die informatie die ze nodig heeft om te bepalen welke ouders en wel ke kinderen bij welke oppassers passen. De oppassers moeten mini maal vijftien jaar zijn. De meeste op passers zijn vrouwen. Vis moedigt mannen aan zich in te schrijven. Daar is één 'maar' bij: "De kinderen maakt het niet uit maar de ouders soms wel. En het zijn de ouders die beslissen. Ook oudere dames zijn van harte welkom. Oppas-oma's kunnen we heel goed gebruiken", aldus Vis. Vis bemant het bemiddelingsbu reau sinds juni. Zij is één van de tachtig regiomedewerkers die dit werk onder, de vlag van het lande lijk bemiddelingsbureau (ENBO) verrichten. Met de vergoedingen die de ouders de oppassers uitke ren, bemoeit het bemiddelingsbu reau zich niet. door Letty Stam komst van een nieuwe provinciaal archeoloog ook iets met de zaak te maken. "Het is natuurlijk zo dat nieuwe bezems schoon vegen. Eric mocht van de nieuwe man dit pro ject verder leiden onder bepaalde voorwaarden. En daarmee ging hij niet akkoord". Irritaties Van der Most, die al bijna twintig LEIDEN - Een bewoner van de Ti tus Brandsmastraat heeft gister avond twee knapen aangehouden die emblemen van auto's stalen. Een derde jongen kon ontsnappen. De man zag de drie emblemen van auto's slopen, waarschuwde de politie en greep twee van de drie Leidenaars (13 en 14 jaar) in de kraag. Tijdens het verhoor beken den de jongens dat zij van 25 tot 30 auto's de merkplaatjes hadden ge haald. Golfclub Zegersloot breidt gebouw uit ALPHEN AAN DEN RIJN - De stichting Openbare Golfcourse Zee- gersloot mag haar clubgebouw aan de Kromme Aarweg in Alphen uit breiden. Het college heeft besloten artikel 19-procedure te volgen om het aldaar geldende bestem mingsplan overeenkomstig te wijzi gen. De commissie ruimtelijke or dening en stadsontwikkeling moet zich buigen over het voorstel van burgemeester en wethouders. Door de groei van de vereniging heeft de golfclub behoefte aan een groter clubgebouw. De grond waar op het pand staat, is eigenlijk be stemd als heemgebied voor passie ve recreatie. In 1985 diende de ge meente een verzoek bij de provincie in om de bestemming te wijzigen van heemgebied naar golfterrein. In afwachting van het antwoord op de ze herziening, stelt het college voor ook medewerking te verlenen aan het bouwplan van de golfvereni- ging. Zaalvoetballende agenten derde LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van de Leidse politie is gisteren in Utrecht derde geworden bij de Ne derlandse politiekampioenschap- pen. Het team was een van de acht distictswinnaars die om het kam pioenschap streden. der Kooij. "Ik heb zelf altijd jaar de Alphense bodem afgraaft op heel prettig met Van der Most 5 mengewerkt. Maar we zijn één ver niging en moeten eigenlijk alles s zoek naar resten van het verleden, weet niets van voorwaarden af. "Ze zijn misschien wel aan de verehi- doen. En dat is niet altijd het ging gesteld maar niet geval geweest. En wat die schatgra- nieuwe provinciaal archeoloog wil- verij betreft, in de archeologie loopt de zich doelbewust niet mengen in dat van minder erg tot heel erg. Dat deze zaak omdat het zijn pakkie an is öf houden voor de eigen collectie niet öf verkopen aan de kunsthandel". Van der Kooij wenst geen mede- Het is iets tussen de niging en mij". Volgens Van der Most zijn langere tijd irritaties tussen hem c delingen te doen in welke mate Van het bestuur. "Maar hoe ze bij eigen der Most zich schuldig heeft ge maakt aan schatgraverij. "Dit is een interne zaak en die is nog in onder zoek. Het moet zich nog uitkristalli- hebben getrapt. Ik heb bij seren. Ik wil daar ook geen verdere beeld afspraken gemaakt met mededelingen doen. De soep moet nemers zonder daar machtig optreden en schatgraverij komen, dat is me een raadsel. Ik zal best wel eens mensen op hun tenen Tussen 9 en 5 (I) De gemeente Leiden is weer een overleg rijker. Vorige maand werd namelijk het homo/lesbisch emancipatie-overleg ingesteld. Homoseksuele en lesbische amb tenaren hebben dit overleg in het leven geroepen met als doel de problemen die zij ervaren binnen het gemeentelijk apparaat te in ventariseren. Ook willen homo seksuele ambtenaren elkaar on dersteunen en stimuleren om voor hun homoseksualiteit uit te komen. En natuurlijk zal het overleg het gemeentelijk beleid, zoals dat is vastgelegd in de Ho mo-nota, nauwlettend volgen. Een overleg van homoseksuele en lesbische ambtenaren, is dat nu echt nodig? Willard Brand horst, Jeannette Pels, Mark Mar- kusse en Maijanne Grotenhuis re ageren volmondig met "ja". Ne derlanders mogen dan de naam hebben een tolerant volkje te zijn. Tussen 9 en 5, op de werkplek, blijkt dat het mensen die een an dere seksuele voorkeur hebben dan de meeste collega's nog vaak heel lastig wordt gemaakt. "Dat kan variëren van het maken van grappen tot pure discriminatie", aldus Willard. Enkele maanden terug werd nog een bedrijf door de kanton rechter in Hoorn veroordeeld om dat het een werknemer op grond van diens homoseksuele geaard heid had ontslagen. Doorgaans is het echter heel moeilijk om con crete gevallen te ontdekken van mensen die niet in een bepaalde functie worden aangenomen, ont slag krijgen aangezegd of hun car rièrekansen in het gedrang zien komen omdat ze homoseksueel zijn. Immers: de werkelijke ach tergrond van een personele be slissing is vaak een heel andere dan aan de betrokkenen wordt meegedeeld. Uit onderzoek is gebleken dat ruim 30% van de personeelsfunc tionarissen uit het bedrijfsleven geen homoseksuelen wil op plek ken waar externe contacten wor den onderhouden en dat Neder landers zich vaak minder tolerant uitlaten over hun homoseksuele of lesbische collega's wanneer die zelf niet bij het gesprek aanwezig zijn. Hoe gaan Leidse ambtenaren om met homoseksualiteit tussen negen en. vijf? "In mijn werk is het helemaal geen probleem", re ageert Jeannette. Voor Mark geldt hetzelfde. Maar ik denk dat wij in eén betrekkelijk luxe posi- REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Marjanne, Mark en Jeannette (v.l.n.r.): "Op afdelingen waa- lijk om als ambtenaar voor je homoseksualiteit uit te komen". tie verkeren. Het hangt heel erg af van de afdeling waarbij je werkt. Op afdelingen waar een typische mannencultuur heerst is het veel moeilijker om voor je homo seksualiteit uit te komen". De Leidse ambtenaren zeggen uit ervaring te weten dat discrimi natie op de werkplek voorkomt, ook al hebben ze dit niet aan den lijve ondervonden. "Zoiets sim pels als het maken van grappen kan heel vervelend zijn. Wanneer je als ambtenaar op een afdeling komt te werken waar vervelende grappen of negatieve opmerkin gen worden gemaakt over homo seksualiteit dan denk je, zeker als je je homoseksualiteit zelf nog niet helemaal geaccepteerd hebt: daar kan ik maar beter mijn mond over houden. En dat doe je dan ook". Tussen 9 en 5 (2) 'Ambtenaren die hebben gerea geerd op de oproep aan het homo- /lesbisch overleg deel te nemen blijken dan ook vooral werkzaam in de wat hogere functies ten stadhuize of bijvoorbeeld bij de sociale dienst", vertelt Maijanne Grotenhuis die optreedt als coör dinator voor het overleg. "Kenne lijk hangt het heel erg af van je af deling en je individuele situatie of je aan zo'n homo/lesbisch overleg kunt deelnemen", aldus Mark. "Als je eerst toestemming moet vragen aan het directiehoofd om weg te kunnen en je moet precies duidelijk maken waar je naar toe gaat dan is dat al een énorme drempel". Maijanne: "We willen daarom in het kader van het cultuur- veranderingsproces bij de ge meente ook leidinggevenden bij een homoproject betrekken om een beter klimaat op alle afdelin gen te scheppen. Dat kaji bijvoor beeld door een excursie te organi seren naar de tentoonstelling -Goed Verkeerd, in het Amster dams Historisch Museum, over de geschiedenis van homoseksu ele mannen en vrouwen". Opmerkelijk is dat naast amb tenaren in lagere functies ook ambtenaren in topposities niet hebben gereageerd op de oproep aan het gemeentelijke homo- overleg deel te nemen. "Mis schien hebben ze er geen behoef te aan, maar het zou wel heel be langrijk zijn als topambtenaren er vooruit durven komen dat ze ho moseksueel zijn. Hetzelfde geldt voor Leidse politici. Zij kunnen het een stuk gemakkelijker ma ken voor jongeren om hun homo seksualiteit te accepteren. "Wan neer je als puber ontdekt dat je homoseksueel bent, denk je altijd datje de enige bent. Je zoekt naar andere voorbeelden. De herken ning van topmensen in het be drijfsleven, bij de overheid en in de politiek is heel belangrijk voor jongeren maar ook voor de homo emancipatie in het algemeen". Het viertal is er van overtuigd dat het bespreekbaar maken van homoseksualiteit op de werkplek ook de ambtelijke organisatie ten goede komt. Mark: "Als Piet en Truus met vakantie zijn geweest kunnen ze uitgebreid verhalen vertellen en foto's laten zien. Wanneer iemand met een andere leefstijl dat niet kan, en niet ge woon kan kletsen over hoe hij het weekend heeft doorgebracht, dan kan hij of zij zich als ambtenaar ook minder ontplooien. De ge meente is er dus zeker bij gebaat dat homoseksualiteit op de werk plek bespreekbaar wordt ge maakt". Tussen 9 en 5 (3) Het laatste onderzoek naar discri minatie op grond van seksuele ge aardheid is alweer meer dan tien jaar oud. Het aantal gevallen van discriminatie is sindsdien waar schijnlijk afgenomen onder druk van wettelijke maatregelen en een zekere gewenning. Maar het behoort zeker niet tot het verle den. Uit ervaring en onderzoek blijkt met name dat carrière ma ken voor een homo vaak moeilijk is. Tot op zekere hoogte wordt hij wel geaccepteerd, maar voor be paalde functies is welhaast on denkbaar dat die door een homo seksueel worden bekleed. In het bedrijfsleven is men bijvoorbeeld heel terughoudend als het gaat om het benoemen van homo seksuelen in functies waaraan een representatief aspect is ver bonden. Bij officiële gebeurtenis sen wordt van een man immers verwacht dat hij zich door een vrouw laat vergezellen. Of dit in de Leidse gemeentelij ke organisatie ook een rol speelt, is moeilijk vast te stellen. Willard Brandhorst geeft toe dat hij niet al teveel publiciteit zoekt rond zijn persoon. "Ik heb in mijn werk veel externe contacten en te maken met, laat ik zeggen, de wat conservatievere organisaties in deze stad. Gevoelsmatig denk ik dat het de soepelheid van die con tacten negatief zou beïnvloeden wanneer ik mij duidelijker als ho moseksueel zou manifesteren. Ik kies er dus zelf voor om dit niet te doen. Naar buiten toe vorm ik een stukje gezicht van de gemeente Leiden. Dat is wat anders dan binnen het gemeentelijk appa raat. Dan vertel ik wel mijn va kantieverhalen en ga ik ook naar recepties met mijn vriend". Homoseksuelen zien zich nog vaak gesteld voor de vraag: carri ère maken en jezelf verlooche nen, of voor je homoseksualiteit uitkomen en geen carrière ma ken. Jeanette zegt zich niet aan de indruk te kunnen onttrekken dat ook Leidse ambtenaren vaak kie zen voor het eerste en een dubbel leven lijden. Vijf tot tien procent van de Nederlandse bevolking is homoseksueel. Reken maar uit om hoeveel Leidse ambtenaren dat gaat. Dat aantal ligt tussen de 100 en 200. Aan het overleg ne men slechts tien ambtenaren deel. Dat is een teken aan de wand. Homoseksualiteit tussen negen tot vijf is kennelijk nog steeds een beladen onderwerp. delegatie van het bestuur bij te slepen. Ik ken de meeste bouwers al jaren en ik heb ook een goed contact met ze. Maar dat komt domweg ook omdat de andere leden overdag werken, terwijl ik er elke dag mee bezig ben, sinds ik twee jaar geleden werkloos werd". "Ik ben ook wel eens gaan graven terwijl officieel de opgravingsbe voegdheid nog niet binnen was. De administratie van de AWN is slecht georganiseerd, dus heb ik projecten gedaan zonder die bevoegdheid. Maar dat heeft met tijd te maken. Vaak krijg je maar kort de gelegen heid om te graven. En hoe klein het gat ook is, je wilt toch zoveel moge lijk boven tafel krijgen". Van der Most geeft grif toe dat hij wel eens voorwerpen mee naar huis heeft genomen. "Om ze schoon te maken of te reconstrueren. En soms hield ik stukken iets langer omdat ik ze mooi vond en er nog even van wilde genieten. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. de Ruiter, tel: 125096, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: E. Baart, tel: 318543. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, tel: 213546, Prinsenstraat 5. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, tel: 132500, Middel stegracht 129. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lety, W. de Bruyne, J. de Bruyne. Stolk, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruijne, tel: 134345, de Lt. de Kanterstraat 32. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Oltheten, tel: 121897. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr, Van Rijn, 8é- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: LEIDEN - Een 47-jarige Leidenaar heeft twee jaar illegaal stroom af getapt zonder dat het elektriciteits bedrijf daar iets van heeft gemerkt. Hij is gisteravond aangehouden we gens diefstal. De elektricteit in de woning aan de Pluimgras was in 1987 afgesloten omdat de man twee jaar lang geen rekening had betaald. Voor alle ze kerheid verwijderde het elektrici teitsbedrijf ook de meter. Gisteravond zag een controleur licht branden in de woning. Hij be trad samen met de politie de wo ning en zag dat stroomdraden ille gaal waren doorverbonden. De man is gearresteerd en zat vandaag nog vast. Pink Party De Pink Puppies, de jongerengroep van de Leidse Werkgroep Homosexualiteit, organiseert activiteiten op de eerste zon dag van de maand. Op 5 november houdt de PP een tropical pink party. Hier bij treedt de afro-antilliaanse percussie groep Djemga op. Daarna is er disco. Aanvang in het gebouw De Kroon aan de Langegracht 65 is 20.00 uur. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, j welke huisarts de weekenddienst ir tot z r: G.J.P. Benit, tel: 765400. M. Horn, tel: 766123, Zo- Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammer$tein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Harmsen, tel: 769563. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: O. Du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel: 891100; zo: R. van Velzen, Vlaskamp 16, tel: 891100, spreekuur (uitsluitend voor spoed gevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur; J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel: 170605 Voorschoten za: S.M. Platteel, Diepenbrocklaan 6. tel: 5417; zo: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 2356. Warmond L. Lempers^hurchilllaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar za: G. Schaapman, tel: 14561, v.Z.v.Neijevelt- apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 3/11 tot vr. 10/11 door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel: 071- 226085; Apotheek Carlina, Boerhaaveplein 21, Oegst geest. tel: 071-176154; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor- tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest, Ockenrode 14. Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38. Lei den, tel: 071-125215, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar T.R. Sprey, Voorstraat 36. Voorschoten, tel: 01717-2477. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59. tel: 120144na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor dringende hulp buiten kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14