van de baan Kort geding NOS-radio IS Tracy Chapman blijft ook na 9 miljoen lp's wie ze is p- isSK Ruim 26 miljoen voor 'Over Leven' Jan Akkerman samen met wereldsterren YABBA DABBA DOO Zieke Willem Nijholt even niet in 'Cabaret' - INGEN -sa DONDERDAG 2 NOVEMBER 1989 NEW YORK Actrice Brooke Shields en haar begeleider, Andrew Houghton, showen hun 'Pebbles' en 'Bam Bam'-kostuums in het roemruchte New Yorkse Sam's Café. Het 'Ftinstones'-stel was daar op een charitatief feestje. (foto ap> HILVERSUM (GPD) De nationale AVRO televisie actie Over Leven ten bate van de veertig-jarige kan kerbestrijding heeft ruim 26 miljoen gulden opgebracht. De voorlopige stand op de dag na de uitzending, 19 ok tober, was 25 miljoen gul den. Van de netto-opbrengst gaat tachtig procent naar het wetenschappelijk kanker onderzoek. De actie was er op gericht om extra veel pro jecten te kunnen financie ren, die andere jaren wegens geldgebrek moesten blijven liggen. Voorts gaat tien pro cent van de opbrengst naar uitbreiding van de voorlich tingsactiviteiten. De rest van het geld wordt besteed aan een vakantiefonds voor kankerpatiënten. HILVERSUM (GPD) - Het kort geding dat de Dienstenbond FNV had gedreigd aan te span nen tegen de door NOS-radiodi- recteur Willem van Beusekom bedachte reorganisatieplannen is van de baan. Dat is het resul taat van een gesprek gisteren tussen Van Beusekom en FNV- onderhandelaar Klaas Koorn- stra. Afgesproken is dat de reorga nisatie van de NOS-dienst radio voorlopig niet doorgaat. Een aan tal werkgroepen gaat de plannen tot reorganisatie nader bekijken. De problemen rondom de reor ganisatievoorstellen van radiodi recteur Van Beusekom bereik ten een hoogtepunt, toen 43 van de 70 medewerkers van NOS-ra- dio vorige week een brandbrief stuurden naar hun directeur. Daarin eisten zij opheldering over de op handen zijnde reorga nisatie. De door Van Beusekom voor genomen reorganisatie, die be trekking had op de programme ring van Radio 1 en 5. had tot doel te komen tot grotere pro gramma-eenheden. Gevolg hier van zou zijn dat het aantal eind redacteuren fors zou verminde Tracy Chapman: 'Ik ben en blijf wie ik ben.., Wereldster treedt vanavond in Amsterdam op AMSTERDAM Op Whitney Houston na heeft de jonge Amerikaanse zangeres Tracy Chapman de laatste jaren het opvallendste debuut op haar naam geschreven. Met muziek die de folksfeer en de revolutionaire geest van de jaren zestig reflecteert, verovert een kleine, zwarte vrouw slechts met behulp van een gitaar de wereld. Van haar debuutalbum (Tracy Chapman) gaan negen miljoen kopieën over de toonbank. Vanavond staat ze in het Muziektheater Amsterdam. AKKRUM (GPD) - Mees- tergitarist Jan Akkerman uit Akkrum gaat begin vol gend jaar naar Los Angeles om een plaat op te nemen met Stewart Copeland, de vroegere drummer van The Police, en de bekende Ame rikaanse jazzrockbassist Stanley Clark. „In februari of maart gaan we de studio in en als het een beetje klikt gaan we daarna toeren door Amerika. Daar heb ik wel zin in", aldus Akkerman. Hij vertrekt deze week naar Londen om de laatste hand te leggen aan zijn nieuwste solo-plaat, die in januari moet verschijnen. De samenwerking met Copeland en Clark vloeit voort uit de contacten met de vroegere Police-manager Miles Copeland, de broer van drummer Stewart. Jan Akkerman maakte eerder dit jaar deel uit van de Night Of The Guitar-band onder supervisie van Miles Cope land, die de Akkrumer ver volgens uitnodigde voor een wereldtournee met Sting. Hierover is nog wei- nig bekend, aldus Akker man. „Als het doorgaat, be gint die tournee pas eind volgend jaar. Ik richt de aandacht eerst op het pro ject in Los Angeles." Miles Copeland moet zo langza merhand een mateloze be wondering voor Akker mans kunnen hebben. De van oorsprong Amsterdam se gitarist: „Dat kun je wel zeggen ja." door John Oomkes Bij toverslag ontving ze gister avond toch vier persvertegen woordigers. Chapman, halver wege de twintig (ze is zó terug houdend over haar privéleven dat haar precieze geboortedatum niet bekend is), is voorkomend, maar een moeilijke prater. Zelfs na ingrijpende gebeurtenissen als de Nelson Mandela Memorial in Wembley-stadium en de uitge breide tournee die ze vorig jaar deed ten behoeve van Amnesty International is ze nog niet aan de attenties van de media ge wend. Op haar nieuwe, tweede, al bum Crossroads wordt de sobere muzikale lijn van haar debuut door producer David Kershen- baum (Supertramp, Joe Jack son, Joan Baez en Richie Ha vens) doorgetrokken. De instru mentatie is met behulp van een aantal bekende Californische sessiemuzikanten spaarzaam en terughoudend toegepast, zodat geleken stemgeluid je vertelt van de gevaren die óf de maatschap pelijke óf de juiste persoonlijke verhoudingen bedreigen. Ziel Chapman geeft toe dat Cross roads, en ook All that You have is your Soul, wel kunnen worden bekeken in het licht van de carri ère die voor haar zo'n vlucht heeft genomen. Waarom is haar ziel haar zo lief dat ze er een cen traal thema van heeft gemaakt? Waarom is het verlies van haar ziel volgens haar hef ergste dat haar zou kunnen overkomen? Tracy, kuchend, zuchtend: „Wel... Misschien is het niet het ergste dat je kan overkomen. Maar je gevoel voor zelfrespect en je gevoel voor de waarden die belangrijk zijn in het leven hou den verband met dat wat we on der ziel verstaan. Als je je kern, je ziel verliest, dan verlies je het zicht op de juiste verhoudingen, je horizon. En je gevoel voor wat juist is voor je leven." Als een artieste die in een com mercieel milieu functioneert, loopt Tracy nou juist wel dat risi co. „Ik word niet gevraagd om dingen te doen die veel populaire artiesten nou juist wel moeten doen. In de eerste plaats omdat ik vanaf het begin heb duidelijk gemaakt dat ik daar niets van moet hebben. Ten tweede, om dat ik niet geloof in compromis- - Als ik in jouw schoenen stond zou ik wakker liggen van de vraag waarom negen miljoen mensen mijn plaat willen kopen. Wat heb je gedaan om dat te rechtvaardigen Tracy Chapman: „De politieke boodschap bedoel je? Ik geloof daar niet in. Niet als ver koopar gument tenminste. Ik denk dat mensen in de eerste plaats op de muziek afgaan. Die vinden ze mooi, die roept wat bij hen op. Punt. Ik zie mezelf ook niet als een activiste, maar primair als een muzikante. Ik zing nog steeds over mensen aan de zelf kant van de maatschappij, en over uitbuiting, omdat ik die as pecten tijdéns de eerste twintig jaar van mijn leven goed heb le ren kennen. Het succes heeft me nief in die zin veranderd dat ik nu zo'n slaaf van het systeem ben geworden dat ik daar niets meer van af wil weten. Nee, ik ben en blijf wie ik ben." ARNHEM (GPD) Willem Nijholt, die de rol van spreekstal- meester in de musical 'Cabaret' speelt, is wegens ziekte niet in staat op te treden. Deze week zou Nijholt zesmaal met de voor stelling in de Arnhemse schouwburg staan. Waarschijnlijk zal hij drie avonden verstek laten gaan en zaterdag weer kunnen spelen. Zijn plaats wordt ingenomen door Corné du Crocq. fA Tyrannosaurus De ontdekking van het skelet van een tyrannosaurus door twee amateurarcheologen in de Ameri kaanse staat Montana wordt door paleontologen van groot belang geacht, omdat onderdeel van de vondst een complete arm is. Ze denken te maken te hebben met het meest complete skelet dat ooit van een tyrannosaurus is gevonden. De vondst stelt onderzoekers in staat na te gaan hoe de dino saurus zijn korte, maar sterke ar men gebruikte. Skeletten van ty- rannosaurussen zijn zeldzaam. Tot op heden zijn er 9 gevonden, waarvan 7 in Montana. Er zijn slechts 3 complete schedels ge vonden. Een tyrannosaurus, de grootste dinosaurus, kon wel 10 meter lang en 5,5 meter hoog worden en bijna 6,5 ton wegen, maar zijn ar men .waren niet langer dan die van een volwassen man. Onder- zoekers hebben verondersteld dat ze alleen werden gebruikt bij het paren, of dat ze misschien be zig waren door de evolutie te ver dwijnen. Presidentschap Een van de populairste televisie persoonlijkheden in Brazilië heeft zich kandidaat gesteld voor de presidentsverkiezingen van half november. Hij geeft zelf toe dat hij niets van politiek weet, maar dat vormde kennelijk geen beletsel voor zijn kandidatuur. De 58-jarige Silvio Santos komt uit voor de kleine Braziliaanse Gemeentepartij (PMB). Heel Bra zilië kent Santos, een vroegere straatventer en oprichter van een circus. Hij is nu eigenaar van de In St. Calgary in de Ameri kaanse staat Atlanta staat sinds jaar en dag dit standbeeld van een leeuw in het centrum van de stad. De nacht na Halloween za gen voorbijgangers verrast dat er twee voeten uit zijn bek sta ken. Een grappenmaker is ver antwoordelijk voor deze plotse ling mensenetende stenen leeuw. «foto ap) SBT, de op één na grootste televi- siezender van Brazilië en presen teert een populaire televisie-quiz, waar kandidaten vragen gesteld worden als „waar vrijt u liever, in een motel of thuis". Santos' kandidatuur kan van grote invloed zijn op het verloop van de verkiezingsstrijd. Hij heeft grote aanhang onder de armen, waartoe een meerderheid van de 82 miljoen kiezers behoort. Eerder had hij al aangeklopt bij twee grotere partijen, maar daar ving hij bot. ce óusutsja/OOPPEN ZIJN: 5FFECTIVITEIT PRIVATISERING OWreUREAUERAri- 5ERING.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 24