'Liever een goede show dan rijk worden' stkijv Teq&imm PAGINA VOOR JONGEREN Muzieknieuws scoort op jeugdpagina TROS op zoek naar jonge medewerkers DONDERDAG 2 NOVEMBER 1989 PAGINA 21 AfnAT^rP VJl/IAND JWttC i?rr fiiAUMr.Éttï PTEP Voor vragen, opmerkingen en suggesties met betrekking tot Big Deal kun je ons altijd bellen. Tel: 071 -161 442. C-JUNIOREN Bernardus stoot cuphouder er uit Tijdens de tussenronde van toernooi om de Leidsch Dagblad cup voor C-junioren is bekerhou der Rijnsburgse Boys gevloerd. Bernardus was daarvoor verant woordelijk door de Rijnsburgers met 1-0 af te troeven. Dat bete kende de enige verrassing die de negen wedstrijden opleverden. Uitslagen: SVLV - De Sleutels 2-1, Docos - Teylingen 1-4, Ber nardus - Rijnsburgse Boys 1-0, DOSR - Katwijk 2-7, SJC - ROAC 7-0, Lugdunum - Quick Boys 0-6, Leiden - FC Lisse 1-10, Alkmania - WSB 5-0, Roodenburg - Noord- wijk De winnaars plaatsen zich bij de laatste zestien, die waarschijn lijk op zaterdag 16 december in actie komen. De loting moet nog plaatsvinden. Bob Dylan zorgde enkele weken geleden vooreen verrassing in bet Greek Theatre in Los Angeles. Tijdens het optreden van The Poques stapte hij op het podium en zong een vol uur uit volle borst met de groep mee. Het publiek genoot! Wie maakt de beste kerst plaat van '89? Dolly Parton en Kenny Rogers gooien ongetwijfeld hoge ogen maar ook 'Aussie' Jason Donovan is een van de kanshebbers. De heren van New Kids On The Block zijn onlangs voor de vierde keer met platina bekroond. Dat betekent dus dat er maar liefst vier miljoen exemplaren van hun album Hanging' Tough zijn verkocht. Wist je dat Anne-Marie van Kiss AMC postzegels verzamelt? Big Deal! sprak even met het duo en peuterde meteen een aantal cd- singles los. Voor de snelle inzenders ligt A Bit Of... klaar. Curiosity Killed The Cat komt met nieuw album Deze cocker spaniel is de hondse drukte i leidingen bekijkt hij de wereld. i het dagelijks bestaan e Enquête van Big Deal Meisjes tussen 12 en 18 jaar lezen het liefst iets over muziek, ra dio/tv, sport, boeken en seks en verliefdheid op de jeugdpagina in de krant. Dat zou de conclusie kunnen zijn van de steekproef die Big Deal twee weken geleden hield in de vorm van een enquête. Jongens reageerden in ongeveer dezelfde termen op de vragen. Joost van Gijzen deed dat zelfs zo snel, dat hij de uitgeloofde boe- kenbon van 25 gulden in de wacht sleepte. door Tim Brouwer de Koning Van de inzenders leest het meren deel de krant dagelijks. De voor pagina slaat niemand over. Daar naast scoren berichten over ra dio/tv en show-business en de jongerenpagina Big Deal hoog. De oplettende jeugdige krantele zers blijken tamelijk tevreden over wat het Leidsch/Alphens Dagblad te bieden heeft. Ze wil len voornamelijk nog wat meer van hetzelfde, aangevuld met bij voorbeeld een feuilleton. Op school wordt opvallend wei- Muziek is voor veel jongeren be langrijk. De walkman stelt je in staat om. watje ook doet, behalve duiken natuurlijk) naar muziek te blijven luisteren. (foto p.r.) nig mét de krant gedaan. Alleen bij vakken als Nederlands en maatschappijleer wordt er wel eens gebruik van gemaakt, maar van klassikaal krantlezen is hoe genaamd geen sprake. Aan een eigen jongerenpagina be staat bij alle inzenders behoefte, anders zouden zij deze enquête waarschijnlijk niet eens hebben opgemerkt. Één keer per week vinden de meesten zelfs te wei nig. Om de andere dag een jonge renpagina zou de leeshonger van jeugdige lezers beter stillen. Zelf meewerken aan zo'n pagi na ligt wat gevoeligér. De helft van het aantal inzenders heeft geen tijd of geen zin om zelf eens wat te schrijven. De andere inzen ders willen 'misschien wel' of 'heel graag' meewerken aan hun eigen deel van de krant. Een onderwerp dat zeker niet mag ontbreken is muziek. Dat staat bij vrijwel iedereen op het verlanglijstje. Radio/tv, sport, seks en verliefdheid en ook boe ken genieten daarnaast veel be langstelling. 'Moeilijker onder werpen' als Aids, drugs en incest mogen volgens jongeren ook wel aan de orde komen. Eigen the ma's als school en beroepskeuze worden ook regelmatig genoemd. Het klinkt logisch dat krantele zers veelal een voorkeur aan de dag leggen voor een boekenbon als 'beloning1 voor hun schriftelij ke medewerking. Zo ook Joost van Gijzen uit Oegstgeest, die als enige van de allersnelste inzen ders voor zo'n bon koos. Hij krijgt hem zo spoedig mogelijk toege zonden. Verder valt op dat lang niet alle inzenders uit Leiden komen. Lei derdorp scoort net zo hoog en ook uit kleinere dorpen kwamen brie ven en briefkaarten bij de Big Deal-redactie binnen. Onge vraagd deelden heel wat inzen ders hun leeftijd mee. Daaruit blijkt zowel de onderkant als de bovenkant van de doelgroep (12 tot 18 jaar) goed vertegenwoor digd is. Variatie Wat gaat de redactie van Big Deal met deze gegevens doen? Bij de selectie van het (jeugd)nieuws verdwijnen altijd stapels kopij in de prullenmand. Muzieknieuws zal van nu af aan nog zorgvuldiger worden bewaard, maar de be hoefte aan variatie is ook bij de jeugd groot, zodat ook andere on derwerpen aan bod zullen ko men. Bij het zoeken naar eigen onderwerpen kunnen jullie ver langlijsten als richtsnoer dienen. Nena, bekend van 99 Luftballons is weer terug. Haar eerste plaat als solo-artieste heet Wunder Geschehen. Natalie Cole, dochter van Nat King Cole, en bekend van I Miss You Like Crazy geeft 23 november een eenmalig concert in het Utrechtse muziekcentrum Vredenburg. Moet je zien! Rowan Moore en Laura Fygi, ex-Centerfold, heben samen met een vijftal muzikanten de groep The Black Lot geformeerd. Eind deze maand verschijnt de eerste single. Tower Of Love verschijnt ook op de titelloze mini-lp/cd. In de Verenigde Staten maar vooral in Groot-Brittanniê is zanger Luther- Vandross razend populair. In Nederland lukt het nog steeds niet. Misschien brengt bet album The Best Of Luther Vandross bier verandering in. Maakt Dolly Parton de beste kerstplaat YOOML AVÖNPJ StffiTL Vi. \)Ê£V6LlKlfcj'5'H]EjU TOE ---j-rzovZA JE eöi B>\VEKVeilktö 2)EI' De uitzondering begint regel te worden. Meer en meer nemen popartiesten er ruimschoots de tijd voor om nieuw materiaal uit te brengen. Twee, drie jaar smachten is voor de ongeduldige fans een normale zaak geworden. Ook voor de liefhebbers van Cu riosity Killed The Cat. Zanger Ben Volpeliere-Pierrot heeft er een eenvoudige verklaring voor: "We hebben diverse producers getest omdat de platenmaat schappij bang was dat we de ver keerde zouden kiezen. Daarmee ging inderdaad tijd verloren, maar dat was het waard". Het resultaat ligt eindelijk in de winkels en heet Getahead. Heb ben de Curiosity's zich door het grote succes van hun de buutelpee Keep your distance bij de produktie van de nieuweling geremd gevoeld? "Ik geloof het niet. We hebben er niet eens zo bij stilgestaan dat dit ons tweede al bum was. Bovendien hebben we hier meer ontspannen aan kun nen werken". Curiosity Killed The Cat. Vreemd verhaal. De eerste single, Misfit, sneuvelde jaren geleden. De plaat kwam niet hoger dan 76. De opvolger, Down to earth, deed het aanmerkelijk beter. Pas na zestien weken verdween de schijf uit de lijsten, om later te worden opgevolgd door hits als Ordinary day, Free en (opnieuw uitge bracht): Misfit. Het begin van een reputatie. Curiosity Killed The Cat staat op het Britse eiland voor knap ge boetseerde popmuziek door vier frisse jongeheren. De status in de album van 'Curiosity Killed The Cat' rest van Europa is nog voor ver betering vatbaar. "Natuurlijk is Europa belangrijk voor ons", zegt Ben. "Elk succes telt. We hopen alleen dat we als band de kans krijgen om beoordeeld te worden op wat we werkelijk presteren". "Tot dusver hebben we bij voorbeeld in Nederland niet veel meer dan een paar televisiepro gramma's gedaan. Van die play- back-optredens. Behoorlijk ver nederend. Je staat daar maar een beetje je eigen werk te mimen, je krijgt geen enkele kans om je echt te uiten. Je voelt je beperkt. Daar om willen we straks dolgraag con certen op het Europese vasteland Extraatjes Volgens Volpeliere-Pierrot en bassist Nick Thorpe hangt het he le bestaan van Curiosity Killed The Cat van geluk aan elkaar. "Doelen stellen we ons niet. Wat heb je eraan om louter materieel te denken? Voor ons is het be langrijker om een dag mooi te le ven. Doe watje kunt, dan zijn alle extraatjes mooi meegenomen. Daar dromen we van. Als je jezelf een doel stelt, en je bereikt dat, wat dan?" "Een paar jaar geleden sprak ik Nathan Moore, de zanger van Brother Beyond. Nathan zei: 'We laten Stock, Aitken en Waterman een nummer voor ons schrijven. Zij krijgen alle rechten en royal ties, als wij er maar beroemd mee worden'. Waar ben je dan mee be zig?, vroeg ik me af. Hun droom is uitgekomen, maar wat nu?" Nick: "Het is ook een heel ver schil dat wij niet uit geldzucht handelen. We hebben bij voor beeld met z kening. En v tournee met e man. Als het c ten te doen i bankre- gaan straks op band van twaalf s echt om de cen- je dat soort dingen wel uit je hoofd laten". Ben: "We brengen liever een goe de show dan dat we binnen lopen, heus. Dat kan ook niet anders wanneer je, zoals wij, alles op ge luk baseert. Met een stel goede vrienden kun je al behoorlijk ge lukkig zijn. En verder: een hoop lol maken en niet te zelfbewust zijn,alstublieft". Deze week vroegen we de Big Deal!-lezers: Wat is jouw favoriete stopwoord? 1 (7) Yo kids 2 (5) Meen je dat nou? 4 Onwijs wreed zeg 5 Big deal! 6 (3) Soit 7 (6) Te erg 8 (2) Shit! 9 (8) Really! 1 iiiiliiifol 10 (94) Helaas pindakaas Volgende week: Waar geef jij je zakgeld meestal aan uit? Laat jouw stem ook gelden in de Hart stikke Top 10. Bel even. Big Deal! Tel: 071-161442. (MUL38 Omdat ik na weken zoeken nóg steeds geen redelijke kamer in Amsterdam heb gevonden, ken ik het treintraject Haarlem- Amsterdam zo langzamerhand wel uit mijn hoofd. Elke dag om 8.17 uur sta ik gereed op perron 5a. Het is er altijd druk. Iedereen staat te wachten met nauwelijks ingehouden ongeduld. Als men de trein in de verte hoort aankomen, begint de massa al te dringen. Iedereen wil als eerste door deuren die nog niet eens open zijn. Het voordringen gaan onopvallend, er wordt niet openlijk geschopt, maar toch ontvang ik menig venijnige du\y. Zo kom je dan binnen, schuifdeurtjes door en op zoek naar de laatste plaatsen. De meeste passagiers hebben hun territorium goed afgebakend met jassen en tassen. Als je vraagt of die plaats nog vrij is, houden ze zich slapende. Zelfs voor een vrij brutaal iemand als ik is het lastig een zitplaats te pakken te krijgen. En waar je dan uiteindelijk terecht komt... Naast de breedste vrouw van de gemeente Haarlem en tegenover die vent met de langste benen van het noordelijk halfrond. En dan het ergste. Iedereen kijkt naar je. Ogen die ogenschijnlijk in het niets staren, maar toch steeds weer afdwalen naar jóuw schoenen, jóuw tas, jóuw handen. Je wilt een kauwgumpje uit jé jaszak. Je pakt je jas, lept 'm op je schoot, hand in je jaszak... Minstens drie paar ogen volgen deze doodnormale handelingen met een spanning alsof ze verwachten dat je een rose sabcltandkonijn uit de zak gaat toveren. De manier waarop je het ordinaire stukje snoepgoed uit zijn felbedrukte papiertje frummelt, wordt geobserveerd alsof het een schaaktweekamp betreft. Een geïrriteerd opkijken van mijn kant helpt niets. Van het ene op het andere moment is iedereen uitermate geïnteresseerd in het saai voorbijzoevende landschap. Richt ik mijn aandacht weer op het kauwgumpje dan gaan alle ogen direct mee. Uiteindelijk belandt het onderwerp van belangstelling in mijn mond. Een halve treincoupé houdt zijn adem in. Zal er daadwerkelijk gekauwd gaan worden? Vijfentwintig martelende minuten word ik zo elke ochtend nauwlettend in de gaten gehouden door stomvervelende, starende medereizigers met duffe koppen. Een krant kopen helpt niet. Niets is zo interessant als wat degene leest die naast of tegenover je zit. Ik geef toe, die krant onttrekt de andere passagiers wel aan het oog, maar je hoort de nekken rekken en je voelt de brutaal starende ogen door het dunne papier heen. Minstens twintig mensen doen hun uiterste best om gezamenlijk te lezen in één krant. Dit is zo mogelijk nóg irritanter dan mensen die je bewegingen op de voet volgen. Maar nu denk ik de oplossing te hebben gevonden. Ik kwam op het idee toen ik gisteren per ongeluk het nieuws voor doven en slechthorenden op televisie zag. Morgen zit ik in de trein met een vel papier voor mijn hoofd van 1 bij 1,5 meter. Ik zie niemand, niemand ziet mij. En over schouders meelezen is er niet bij... Het blad is onbedrukt. De 'krant voor blinden en slechtzienden'. Eindelijk ongestoord met de trein. De Tros is op zoek naar jongeren tussen de tien en veertien jaar, die het leuk vinden als presentator of verslaggever mee te werken aan het programma Tros Aktua Ju nior. Het actualiteitenprogramma voor kinderen werd vorig jaar ook al uitgezonden en bleek een groot Als je interesse hebt kun je een briefje sturen naar Tros Aktua Ju nior, Postbus 7000, 1200 AA Hil versum. Een fotootje bij de brief is heel erg welkota. Mocht je worden uitgenodigd voor een gesprek of beter nog, als je mag meewerken aan het pro gramma, geef de redactie van Big Deal! dan even een belletje. Mis schien kunnen we een leuk ver haaltje maken.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21