«KHKSBR Klasse van Djurovski is Groningen te veel Winst van Napoli zonder Maradona if f««sesiseisissBiSP? V M r fv «I w ^UlMfltBPIMB M Geduld Barcelona begint op te raken mw m Feyenoord is een hopeloos geval DONDERDAG 2 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 19 Opnieuw conflict met sterspeler NAPELS (DPA/REUTER) - Napoli, zonder sterspeler Maradona, is gisteren ontsnapt aan een blamage. De houder van de UEFA-be- ker won in Napels voor 60.000 toeschouwers op het nippertje met 2-1 van Wettingen. In de eerste wedstrijd hadden de Zwitsers de Italiaanse miljoenenploeg een doelpuntloos spel afgedwongen. De Argentijnse sterspeler zei dat hij toestemming had van de trainer Napoli trad in het San Paolostadion en clubleiding om de training te ver tot ieders verbazing aan zonder zuimen. Diego Maradona. De duur betaalde "Ik was fit om te spelen. Ik had vedette was disciplinair gestraft, permissie om verstek te laten gaan omdat hij zonder opgaaf van reden in het trainingskamp", vertelde hij niet was verschenen daagse trainingskamp voor het duel tegen Wettingen. Maradona meldde zich gisteren pas één uur voor de wedstrijd in het stadion. Na een hevige woorden wisseling met manager Moggi van Napoli pakte de Argentijn zijn spul len en ging naar huis. Maradona kwam eerder dit seizoen ook al in conflict met de clubleiding toen hij langer dan toegestaan op vakantie bleef in Argentinië. oggi verklaarde na afloop dat Na poli het gedrag van Maradona niet langer zal tolereren, maar hij ver wachtte dat de grillige Argentijn zondag tegen Lecce voor de compe titie weer speelt. De twijfel die in zijn woorden klonk was verklaar baar. Twee dagen later trouwt Mara dona in Argentinië met zijn levens gezellin Claudia Villafane en of hij daarvoor nog zin heeft om een wed strijd te spelen.... Napoli, koploper in de Italiaanse competitie, mocht van geluk spre ken dat Wettingen, derde van onder in de Zwitserse competitie, niet pro fiteerde van de afwezigheid van Maradona. De Zwitsers sprongen in de eerste helft zeer slordig met de kansen om. Bij de pauze had de stand al 0-3 in plaats van 0-1 moeten zijn. Nadat Bertelsen in de 14e mi nuut Wettingen op voorsprong had gebracht, verzuimden Heldmann en Corneliusson Napoli op een gro tere achterstand te zetten. Beiden misten voor open doel. Hoewel Baroni vlak na de rust 1-1 maakte, bleef Napoli zonder Mara dona en de maar een half uur mee spelende Braziliaan Careca kwets baar. Mauro voorkwam echter dat de Italianen al in de tweede ronde uitgeschakeld werden. Een kwar tier voor tijd werd hij door Hauser- mann in het strafschopgebied ge vloerd; penalty. Mauro, spelend in het shirt met nummer 10 van Mara dona, schoot koelbloedig vanaf de stip raak: 2-1. Diego Maradona verklaarde gis teravond voor de Italiaanse televi sie dat hij ervan uitgaat dat de ver bintenis met Napoli verbroken wordt. woensdagavond. "Er steekt meer achter deze disciplinaire straf. Ik beschouw het als het einde van mijn verbintenis met Napoli". Maradona verklaarde dat hij zich telefonisch had afgemeld bij de clubleiding. Hij wilde zijn 29e ver jaardag thuis vieren. "Ik heb het bo vendien druk met de voorbereiding op mijn huwelijk volgende week dinsdag in Buenos Aires", aldus de Argentijn. Manager Moggi bestreed dat Maradona vooraf toestemming had gevraagd en gekregen om weg te blijven uit het trainingskamp. "Geen enkele speler, ook Maradona niet, kan ongestraft verstek laten gaan .tijdens de trainingen", oor deelde de manager streng. Fiorentina Behalve Napoli bereikten ook Ju- *4 v j;j fcEr ImAinns Hete herfst voor Cruijff na nieuw verlies BARCELONA (GPD) Johan Cruijff en in diens spoor Ronald Koeman en Tonny Bruins Slot gaat een hete, wellicht tropische Catalaanse herfst tegemoet. Het geduld van socios, pers en be stuur, toch al zwaar op de proef gesteld door de inmiddels al royale achterstand op Real Madrid, werd gisteravond in het eigen Nou Camp gehalveerd. Het spannende spel is, na de eliminatie (2-1 na verlenging) door Anderlecht, dat een 2-0-voorsprong op zak had, uit de Europa Cup, voor het Nederlandse trio op de wankele wa gen. De vraag of Cruijff de Kerst haalt, werd gisteravond in alle he vigheid actueel. anen met moeite verder. Aladren stuurde hem het veld uit. Ondanks het feit dat de Fransen een numerieke meerderheid bezaten, 1 versloeg. De enige Franse club die in het UEFA-beker-toernooi de laatste zestien haalde was Auxerre kwamen de Italianen door Buso op dat in beide wedstrijden geen Ook Koeman ziet problemen aan de horizon opdoemen. De wegen van Cruijff, tegen Anderlecht zich op nieuw naar hartelust uitlevend op het taktische vlak, zijn ook voor de ex-PSV'er vaak duister en Ondoor grondelijk. Ook over zijn ei^en toe komst begint hij zich ongerust te maken: "Dit zal hier nog wel even doorwerken. Iedereen roept altijd maar dat de Europa Cup onderge schikt is aan de competitie, maar vanavond zat hier wel 100.000 man. Dat zegt toch wel iets". Over zijn rol in het elftal is Koem- te spreken. Aan zijn escapa- eind ge- 9 AP) komen en als laatsFe man heeft hij aanzienlijk meer pret in zijn werk Köln en VfB Stuttgart over naar de dan enkele weken geleden: "Ik voel laatste zestien. FC Köln had in Mos- r"e b*er n,u Pas happy. Daar- kou voldoende aan een gelijkspel door fPeTal Jk °°kmeen stuk beter- (0-0) tegen landskampioen Spartak. J T' Napoli raak vanaf de strafschopstip tegen Wettingen: 2-1. Zonder Maradona reikten de Itali- <jes binnen de ploeg is denk ik. Ik zou graag alleen nog iets Sterkst op ge- Palloseura. ventus en Fiorentina voor Italië de lijke hoogte door Laurey, maar kon derde ronde van het Europees toer- in de tweede helft geen profijt trek- nooi om de UEFA-beker. Fiorenti- ken uit het feit dat men een man na moest tegen Sochaux zelfs 85 mi- meer in het veld had. Paris Saint geen enkele ploeg kwijt. Met nuten met tien man spelen, want Germain werd de doortocht naar de clubs in de derde ronde zijn de vijf minuten na het beginsignaal derde ronde versperd door Juven- Westduitsers het sterkst vertegen- moest Paccenda de kleedkamer al- tus, dat na de overwinning van 1-0 woordigd. Na Werder Bremen en weer opzoeken. Arbiter Soriano in Frankrijk thuis de Fransen met 2- HSV stapten gisteravond ook FC te had .met de zwakke Finse ploeg De eerste wedstrijd had het Keulse aanvallender spelen. N,u kom ik a elftal thuis met 3-1 gewonnen. VfB f.9,hi®t?n nauwelijks toe. Of eigen- Stuttgart had tegen Zenit Le- kik helemaal niet ningrad geen enkele moeite om zich Door de stunt van Anderlecht, dat Bondsrepubliek Duitsland raakte te kwalificeren voor de achtste fina- in Nou Camp nèt niet lang genoeg le, 5-0. Sigurvinsson maakte twee de bibbers kreeg om uitgeschakeld van de vijf doelpunten voor de te worden, concentreert alles en ie- ploeg van de Nederlandse trainer dereen in Barcelona zich nu op de Arie Haan. De eindstand was al vijf emotionele, bijna politieke strijd minuten na de pauze e feit. Ontslagen Linder wacht op tonnen AMSTERDAM (ANP) - Op 16 no vember hoort Kurt Linder of hij inderdaAd nog geld van Ajax te goed heeft. Die dag doet mr. Vrakking, vice-president van de rechtbank in Amsterdam, uit spraak in het kort geding van de Westduitse trainer tegen de Am sterdamse club. Linders advocaat mr. Beishui zen vorderde gistermorgen voor de vice-president een nabetaling van een slordige 450.000 gulden. Begin 1988, kort na het ontslag van Johan Cruijff, nam Ajax con tact op met de in Bern wonende trainer. De club had een budget van een half miljoen gulden, Lin der eiste voor een contract van een jaar f. 350.000 gulden netto. Hij vroeg zo veel, omdat hij zijn werk in zijn kliniek voor fysiothe rapie tijdelijk zou moeten onder breken. Uiteindelijk kwam het tot een zogenaamde management-over- eenkomst voor een bedrag van 600.000 gulden. Na aftrek van vennootschapbelasting (42%) zou daar zo'n 380.000 gulden van over blijven. Hier was geen sprake van salaris maar van een dienstende claratie van een bedrijf. Dit bedrag zou, zonder verdere aftrek van loonbelasting en pre mieheffingen, worden overge maakt naar Linders Zwitserse kli niek. Mr. Beishuizen vertelde, dat Ajax met Johan Cruijff een derge lijke overeenkomst had. Linders bedrijf ontving van Ajax drie termijnen tot een totaal van 146.000 plus nog 30.000 gul den voor andere werkzaamheden voor het contract inging. Het eer ste elftal van Ajax verloor zo vaak onder Linders bewind, dat het be stuur hem na drie maanden ont sloeg. "Ajax beloofde de financiële verplichtingen te zullen nako men", aldus mr. Beishuizen, "maar sindsdien zijn alle betalin gen gestopt". Mr. Crul, de advocaat van Ajax, legde uit waarom Ajax niets meer betaalde. Er was sprake van een belastingkwestie. Het was moge lijk dat de inspecteur van belas tingen Ajax verplichtte belastin gen en premies te heffen. Over de zes ton zou dit bij de strengste na leving van de belastingrichtlijnen een heffing van zo'n 450.000 gul den betekenen. Bij een soepele toepassing een ton minder. "In het eerste geval heeft Linder ner gens meer recht op, want hij heeft al 176.000 gulden gehad". Mr. -Crul haalde de woorden van staatssecretaris Koning v financiën in de tweede kamer 1987 aan. Koning sprak zijn af schuw uit van speciaal opgerichte bv's om de belasting te ontdui ken. In het geval Linder was hier geen sprake van, omdat hij zijn Zwitserse kliniek reeds in 1978 opende. In de discussie tussen de advo caten werd mr. Vrakking duide lijk dat nog geen cent belasting was betaald. Ook geen vennoots- schapsbeèlasting. Kurt Linder zat zwijgend naast zijn advocaat, in de zaal luisterde Ajax' manager Arie van Eijden aandachtig. Geen van beiden werd iets gevraagd. met Real Madrid. Koeman ook: "Barcelona loopt in Spanje nu al ja ren achter Real aan. Dit seizoen moet die titel er komen. Komt-ie er niet, tja, dan eeehh...". Decepties Niet alleen sportieve decepties heb ben de positie van Cruijff, die het bestuur van Barcelona dwong tot investeringen van tientallen miljoe nen. ondermijnd. Zijn wil in Nou Camp is (nog) wet, bestuursleden worden als lastige vliegen uit de kleedkamer gezet en dat de relatie met de machtige pers al wekenlang op springen staat, zegt hem niks. De vijfde kolonne marcheert echter op in Catalonië en het doelwit is die ei genwijze Hollandse trainer die lak heeft aan alles en iedereen. En juist dat zal zich, als de race met Real Ma drid wordt verloren, tegen hem gaan keren. Een taktische blunder maakte de stoel van Cruijff er gisteren niet ste viger op. Cruijff haalde, bij een 2-0 BELGRADO (GPD) - FC Groningen gaat een poging wagen Milko Djurovski naar het Oosterpark te lokken. Daar valt begrip voor op te brengen. Want vooral dank zij de briljan te technicus knikkerde Partizan het gisteren te zwak tegenstribbelende FC Groningen uit het Europa Cup Il-toernooi. Dankzij de 3-1 zege in Belgrado poetste de Joegoslavische club de 4-3 nederlaag van veertien dagen eerder weg. Dijk, Reactie van trainer Hans Wester- Meijer de bal vrij voor keeper hof:" "Over twee wedstrijden geno- Omerovic echter voorlangs. Het Claus Boek weg men waren wij de betere ploeg, was niet de enige mogelijkheid v maar de goals geven nu eenmaal de de Groningers. Ten Caat kopte 1 doorslag en daaruit blijkt tóch de dichtbij in de handen klasse van hun spitsen". Lees: de en Roossien knalde klasse van Djurovski. Met Renze de Vries nog aan het bewind was de vedette van Partizan geen munt uit slaan. De zwakke Ey- zorgen. Na wat klutswerk belandde keikamp liet zich eenvoudig aftroe- de bal voor de voeten van Ten Caat, binnenkort misschien wel als vervroegd Sinkerklaascadeau on der de Martinitoren neergelegd. Zoals de vroegere 'Godfather' van de Groningers eerder Fandi als een tropische verrassing uit een Singaporees oerwoud plukte. En ook plotseling met de oude en versleten Johan Neeskens op de proppen kwam. Maar tegenwoordig waait denvelders Jos Roossien en Theo ten Caat treft minder blaam. Maar i Omerovic zij waren met hun vieren uiteraard ook niet in staat FC Groningen op Hoewel de Joegoslavische defen- de been te houden. Al leken de sie vooral bestond uit paniekzaaiers noorderlingen tien minuten voor kon FC Groningen daar lange tijd tijd toch nog voor een stunt te gaan i door de in Groningen geschors- die onmiddellijk uithaalde. Omero- te Petric. En Meijer, die geen hinder had ondervonden van zijn rugbles sure, was ook bepaald niet doen. Te veel Groningers waren giste- Jan van Dijk (links) tussenstand, aanvaller Salninas naar de kant en bracht de even oude als versleten vos Alexanco binnen de lijnen. Salinas, overtuigend mar cherend en fabrikant van de eerste goal, boos, publiek in verwarring, Anderlecht, op dat moment rijp voor de sloop, blij. "Dat is typisch Johan hè", wist Aad de Mos, wiens vreugdedansje na afloop vooral de lachlust opwekte. "Cruijff is niet te vreden met één goal van een speler. Die wil meer. die wil perfectie". Terwijl Salinas zich temidden van tientallen journalisten op stond te winden, deed Cruijff de zaak af door van "een taktische wissel" te spreken. En natuurlijk was hij "zeer tevreden". Cruijff: ,,Over de inzet zeker. De ploeg heeft vandaag alles gegeven. Ik heb geen klagen. Met iets meer geluk hadden we hier ge woon met 3-0 gewonnen". Aap Dat laatste klopte. Anderlecht zette de regerende Europese bekerkam pioen in de eerste helft herhaalde lijk voor aap en hield, zoals De Mos uitdagend voorspeld had, de zenu wen in bedwang. Het missen van een serie alleraardigste kansen (Vanderlinden tweemaal en Degry- se) gaf Barcelona hoop. Na de pauze waren de rollen omgedraaid en kwam de Brusselse equipe onder een imponerend spervuur te staan. Al na vijf minuten brak Salinas de ban en toen zeven minuten later Be- guiristain, gelanceerd door Koem an, 2-0 aantekende, hing een herha ling van de stunt van 1978 in de lucht. Toen, ook op Allerheiligen, maak te Barcelona een 3-0 achterstand goed. Ditmaal herstelde Anderlecht zich echter voorbeeldig. Nadat An dersen het gepresteerd had voor een leeg Spaans doel naast te schie ten en Nilis een vrije trap op de lat had zien belanden, dompelde Van derlinden het stadion in de ver- lennging met een kopbal in diepe rouw en kon De Mos langs de lijn aan zijn huppeldansje beginnen. Haagse Aadje moet zich tijdens zijn foxtrot hebben gerealiseerd dat zijn positie als kroonprins van het Europese trainerskorps, aanzienlijk versterkt is. Met KV Mechelen roof de De Mos eerder de Europa Cup 2 en de Belgische titel al weg, met An derlecht heeft hij hetzelfde pad in geslagen. In Brussel heeft hij het opbouwen echter kunnen over slaan. Anderlecht moet in staat geacht worden in de Europa Cup dit sei zoen, voor de eerste maal sinds 1983 (UEFA-Cup) weer eens zijn slag te slaan. De wijze waarop Barcelona in twee duels opzij werd gezet, was in ieder geval imponerend. En zoals het een goede coach betaamt, schoot het geluk De Mos op een cru ciaal moment na de tweede tref fer van Barcelona te hulp. Het succes, óók beschouwd als een revanche op Cruijff die hem vijf jaar geleden het werken bij Ajax on mogelijk maakte, deed De Mos goed. "Ik ben nu vier maanden be zig met Anderlecht en in de compe titie blijkt dat ik de goede weg ben ingeslagen. Vanavond hebben we nog eens twee stappen vooruit ge zet. We blijven op drie fronten strij den, heerlijk. Of deze ploeg dat kan volhouden? Absoluut. En ik hele maal". Gaat De Mos, zaterdag met An derlecht te gast bij KV Mechelen, een prettige herfst tegemoet, Cruijff krijgt onherroepelijk problemen. De gieren hebben zich boven Nou Camp verzameld. PAUL ONKENHOUT beste verdwijnen, 1-1. Vreugde de vorm waarin zij zich dit De Groninger vreugde was strohipelend door de Ne- te duur. Want nog geen vier derlandse competitie bewegen. De ten later kopte Milojevic een dere wind door de Groninger onervaren Harrie Sinkgraven ging zet van Stanojkovic hard raak. En in burcht. Renze de Vries is daaruit volledig ten onder. Ullrich Wilson de opwindende slotfase waarin Van door een zwart-geldaffaire verdre- knoeide er ook al flink op los. En Dijk de bal twee keer ven en is inmiddels van belasting- Marco Koorman T' fraude beschuldigd. Andere be- mans hadden stuurders maken de dienst uit en het geld schijnt in het Oosterpark weer wit te zijn. Toch wil FC Groningen een bod op Djurovski uitbrengen, liet het bestuurslid Eimers gisteren weten. De vedette van Parizan schijnt voor 1 miljoen gulden weg te mogen. Een veel te hoog bedrag Hans Westerhof, "maar de druk gisteren bleef' vuurwerk lange tijd werd daarna plotseling toch te achterwege. Het tempo lag tenmin- groot. Jammer, maar ik vind dat we ste twee versnellingen lager dan in kor- ons uitstekend hebben verweerd. Groningen en de combinaties leden ninu- We hebben te veel kansen gemist en veelal in een vroeg stadium schip voor- het in Groningen laten liggen. Het is breuk. De gevreesde hardheid bleef een beetje hetzelfde beeld als in de achterweg. Al trok de Westduitse competitie. Ook daarin zijn we vaak scheidsrechter Tritschler vijf keer de doel- beter, maar we kunnen het vaak een gele kaart, drie keer voor Joego- Wim Koever- lijn haalde, zorgde invaller Djurdje- niet afmaken". slaven (Milojevic, Jeftic, Djurovski) nauwelijks vic voor de 3-1 eindstand. en twee keer voor Groningers "Na die 1-1 dacht ik dat we er wa- Was de wedstrijd veertien dagen (Wilson en Koorman). De Joegosla- n", stelde de gedesillusioneerde geleden boeiend van begin tot eind, vische fans hielden zich niet voort durend koest. Zij wierpen in de tweede helft allerlei voorwerpen op het veld en zullen binnenkort wel weer bij de UEFA op het matje moe ten verschijnen. Voor FC Groningen rest voorlo pig weer de anonimiteit van de we kelijkse Nederlandse puntenstrijd. Hetgeen door René Eykelkamp na afloop het best onder woorden werd Loen* gebracht. "Nu staan we weer ge- £>e spits i elfde in de competitie" ROTTERDAM (GPD) - Mét pu bliek of zonder publiek, het maakt ovoor het huidige Feyenoord niets FC Gro- uit. De ploeg van Pim Verbeek blijft ningen, dat niet verder wil gaan dan er ongelooflijk op losknoeien en 600.000 gulden en hoopt dat de prijs moet na de 0- 2 nederlaag tegen FC zal zakken. Met 1 FC Kaiserslautern Den Haag echt onder ogen gaan n een aantal Franse clubs op het z»en dat zij tot de degradatiekandi- inketouw, lijkt de Groninger mis- daten behoort. Als je in eigen Kuip Den Haag wint in lege Kuip tot mislukken gedoemd. Maillot In Belgrado bleek gisteren opnieuw van tegenstanders van dit kaliber blijft verliezen is het niet alleen irre ëel, maar ook levensgevaarlijk om er op te vertrouwen dat de kente ring vanzelf zal komen. Pim Verbeek begrijpt dat het ver dat Partizan zonder Djurovski club is waarvan er dertien gaan in een dozijn. Bij de spectaculaire 4-3 in Groningen had de spits, die uit velend wordt bijgeloof voetbalt in een zwarte 'huilverhalen' over gebrek maillot, al twee keer toegeslagen, in agressie, gebrek aan strijdlust,-ge- de Joegoslavische hoofdstad bracht brek aan bezieling en gebrek aan hij zijn ploeg na een kwartier met 1- wilskracht te komen. 'De zesde ne- 0 aan de leiding. Doelman Patrick derlaag van dit seizoen schreef hij in Lodewijks ging bij de treffer niet eerste instantie dan ook alleen maar vrijuit. De huurling van PSV ver- toe aan het missen van de zeven a zuimde zijn kooi tijdig te verlaten, acht opgelegde kansen, maar toen Tergend langzaam rolde de bal over hij wat dieper op de zaak inging, de lijn, 1-0. kwam hij toch weer op zijn oude FC Groningen had daarvoor ver- stokpaardje terug. "Het is echt geen zuimd in een soortgelijke situatie onwil van de jongens, maar het zit toe te slaan. Door Claus Boekweg 'm in de karakters". Dat mag dan de diepte ingestuurd, stifte Hennie voor een belangrijk deel waar zijn, karakters verander je niet in een handomdraai en daarmee geeft Ver beek als het ware toe, dat Feye noord een hopeloos geval is. Dat Feyenoord zoveel kansen cre ëerde mag eerder kenmerkend wor den genoemd voor de kwetsbaar heid van de Haagse defensie dan onder de politiemannen al gauw de galgehumor de overhand. Met een 'blijven roeien, jongens' probeer den zij de Feyenoorders aan te spo- rust beslist door een doelpunt invaller Lindenaar. Toen Otto hoge bal van Lems voor het doel blessure, kopte, scoorde hij met het hoofd. Nadat Metgod met spierklachten tegen BW Den Bosch in het bovenbeen door Blinker was Bosch al langs de kant wegens vervangen, kwam er zowaar wat vermeende buikspierblessure, meer vuur in het spel van Feye noord en in de laatste twintig minu ten kreeg het zelfs een hele rits kan- John Van Loen voor vier weken uitgeschakeld KERKRADE (ANP) - John van weken uitgeschakeld. Roda JC is gisteren in het ziekenhuis van Geldrop geope reerd aan een liesbreuk. De reserve-international kreeg voor het eerst in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen last van de blessure. Afgelopen weekeinde bleef hij^tijdens het^ompetitieduel Den Dat FC Den Haag in de zevende het zinkende schip drijven- minuut de leiding kon nemen i Pim Verbeek had Brochard, iedere keer met voor de aanvallende kracht van de verdediger van nature, opdracht ge geven om Cor Lems op het midden veld te schaduwen en dat was niet 'zo'n logische zet, want Lems tekenend voor de instelling a Feyenoorders. Toen een Rotter damse aanval wegens buitenspel van Smolarek was afgefloten, ver gaten zeker zeven Feyenoorders dat het voetbalspel niet alleen uit aan vallen, maar ook uit verdedigen be- Rotterdammers, want Smolarek, Keur en Kiprich bleven stuk voor stuk ver onder de maat. Meer dan een uur ontbrak alle inspiratie. Alleen zo'n tachtig ME'ers zorg den voor enige stemming in de her metisch afgesloten en akelig lege vierde minuut de eerste doelrfjpe middencirkel ongehinderd op zich niet de meest aanvallende, maar de staat. Den Haag liep ongestoord meest verdedigende middenvelder door de rood-witte linies en toen Kuip, waarin het ges«.>*-eeuw van kans voor Feyenoord, maar hij faal de spelers en het getrap tegen de bal de en Lokhoff deed twee minuten heel hol klonken. Nadat zij hun mis- later hetzelfde. De Haagse verdedi- sie buiten het stadion hadden vol- ging was aan de linkerkant bepaald bracht, vermaakten ze zich eerst zwak. Kiprich liet Van Alphen her met de 'wave', maar daarna kreeg haaldelijk zijn hielen zien, maar als af zag komen raakte hij in paniek liep hij onoordeelkundig uit. Van der Laan wist niet hoe hij het had en kon de bal van bijna dertig meter in het doel plaatsen, 0—1. Het duel werd twintig minuten na de Swart, Afgelopen maandag tijdens een tweede onderzoek bleek dat hij een liesbreuk had. Van Loen verwacht De ontwaakte Keur kopte de dat hij op 1 december het competi- bal een paar keer goed door naar tieduel tegen Ajax in Kerkrade de vastgeroeste weer kan meespelen. De kwalifica tie-interland van het Nederlands zeep en Keur zelf kopte een keer te- elftal op 15 november tegen Finland gen de paal. Pim Verbeek wilde na afloop zo weinig mogelijk woorden vuilma ken over het nieuwe debacle. Hij keek alweer vooruit naar de wed strijd tegen Sparta, een derby die nu echt het karakter van een degrada tiewedstrijd krijgt^ De positie 1 Verbeek twijfeld weer ter discussie worden gesteld, ware het niet dat het be- tiefv stuur i VOETBAL - Achttien clubs in Nige ria, waar de Nederlandse trainer Clemens Westerhof als bondscoach fungeert, hebben zich bereid ver- bij Feyenoord onge- klaard toe te treden tot de wereld het betaalde voetbal. Op initia- H van de minister van sportzaken echt demissionair is. Na Graham-Douglas is een comité be lang aarzelen hebben de stichtings- zig met een onderzoek naar de haal- bestuurders toch hun zetels be- baarheid van het professionalisme, schikbaar gesteld. "Per 1 december Het is de bedoeling dat het volgen- benjk weg", aldus voorzitter Carlo de seizoen betaald voetbal in Nige ria wordt ingevoerd.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19