m 'Ik ga echt niet naast mijn schoenen lopen' Blad 'Der Spiegel' op Super Channel Voorlopig geen lokale tv in Amsterdam Zuid-Afrika verbiedt songs Tracy Chapman Vp* MISS WORLD-CIRCUS DRAAIT WEER 'Adres Maywood toert door Rusland Onbekend' krijgt tv-versie Bart de Graaff: 'Dat die Amerikanen B.O.O.S. zo hoog inschatten, dat is eigenlijk een reuzegrap... Bart B.O.O.S. de Graaff uit z'n bol over nominatie BUSSUM/HILLEGOM Bloemen en felicitaties blijven binnen stromen bij Rob de Boer produkties in Bussum. De nominatie voor een Emmy Award voor het kinderpro gramma B.O.O.S. met als presentator de Hillegommer Bart de Graaff, komt de mede werkers van De Boer produkties nog wat onwezenlijk voor. Bart de Graaff is er een dag na de nominatie nog helemaal stuk van. „In eerste instantie wilde ik het helemaal niet geloven. Ik werd gebeld door de eindredacteur van het programma, Jeroen van Baaren, en dacht dat hij een grapje maakte. Op zoiets reken je toch niet. Het is zo onwerkelijk dat Amerikanen onze show goed genoeg vinden voor de hoogtste televisie-onderscheiding ter we reld." Bart de Graaff verheugt zich nu al op de trip naar New York waar op 20 november de uitein delijke winnaar bekend wordt gemaakt. B.O.O.S moet het op nemen tegen de Storyteller van Jim Hensen en een Canadees programma. „Al winnen we niet. het is toch geweldig dat je daar als genomineerde in die zaal met bekendheden mag zitten. Dat maak je maar een keer in je leven mee. Bovendien ben ik nog nooit in New York geweest." De presentator van het Veronica- programma, dat nu ook op Su- perchannel wordt uitgezonden, vindt het eigenlijk een reuzegrap dat B.O.O.S. door de Amerika nen zo hoog wordt ingescha- t.„Het is best een heel leuk pro gramma, dat door veel kinderen wordt gewaardeerd, maar het is ook een heel leuk programma om te maken. Met weinig midde len en heel veel enthousiasme. Misschien dat dat he is wat is op gevallen; het plezier waarmee de show wordt gemaakt in Bus- door Frederike Contant Als B.O.O.S. nu daadwerkelijk een Emmy krijgt, is Bart de Graaff dan verloren voor Neder land? „Natuurlijk niet. Ik ga echt niet naast mijn schoenen lopen, tenslotte blijft het maar een beeldje en daar kun je echt niet van leven. Als we terugkomen, gaan we gewoon weer twintig nieuwe shows opnemen. Pas als ik vier keer achter elkaar zo'n prijs zou winnen, wordt ik mis schien verwaand." Droomwens Gaat met deze onderscheiding nu een droomwens in vervulling of heeft Bart nog meer noten op zijn zang? „Ja en nee. Ik wil het programma graag blijven doen, maar ik zou in de toekomst ook nog wel eens een talkshow wil len doen en misschien een gastrolletje in een Amerikaanse serie. Gewoon eens kijken hoe die Amerikanen nu werken. Dat is en droomwens." Vanavond (woensdag) is Bart de Graaff te gast bij Jan Lenfe- rink in RUR. „We willen het zo doen dat de kijker gaat meeleven en zelf allerlei herinneringen herkent. Of bij zichzelf denkt: goh, zat dat zo in el kaar," zegt Han van der Meer, die de programma's zal presenteren. In 'Adres Onbekend' bele ven luisteraars al 19 jaar zoektochten naar verloren gewaande familieleden of vroegere kennissen mee. Tijdens de rechtstreekse ra dio-uitzendingen kunnen luisteraars, die iets meer menen te weten over de ge zochte, opbellen. En in veel gevallen wordt de gezochte nog tijdens de uitzending opgespoord. „Dat kan je in 75 minuten tv natuurlijk niet zo doen. De makers van het radio programma hebben bijna de hele ochtend tot hun be schikking," zeggen de leden van de tv-ploeg, die 'Spoor loos' voorbereiden. Bij de tv zal wel aan het begin van de KRO-tv-avond, ruim voor de start van het programma, een oproep aan de kijkers worden gedaan. Gemeld zal dan worden wat of wie gezocht wordt. AMSTERDAM (GPD) - Met ingang van vandaag zendt het commerciële station Super Channel iedere woensdagavond, om 20.30 uur, het actualiteitenmagazine 'Der Spiegel' uit. Het programma wordt geproduceerd door het gelijknamige Duitse weekblad. De uitzendingen zijn vooralsnog in het Duits maar worden vanaf januari 1990 simultaan in het Duits, Nederlands en Engels uitgezonden. Het magazine be vat actuele nieuwsitems en achtergrondreportages. AMSTERDAM (ANP) - Het zal niet lukken om Amster dam al per 1 januari te voor zien van professionele lokale televisie. Wel heeft een eerste verkenning uitgewezen dat het zinvol is door te gaan met de plannen, maar de uitvoe ring zal moeten wachten op i wijziging van de media wet. Dat is de uitkomst van een bespreking tussen de ge meente Amsterdam, Salto (de beheerder van het open ka naal op de Amsterdamse ka bel), TV10, VCI (de financier i TV10) en de produktie- maatschappijen Belbo en ID- TV. Uit een voorlopige commer ciële en programmatische verkenning is volgens een woordvoerder van de ge meente Amsterdam gebleken dat het zinvol is om door te gaan met de plannen en aan i definitieve opzet te gaan werken. Toen de gemeente Amster dam en TV10 overeenstem ming bereikten over toegang van de laatste tot de Amster damse kabel, is overeengeko- n dat de financier van TV10 zou meewerken aan de totstandkoming van profes sionele lokale televisie in Am sterdam. Tracy Chapman (foto AP) JOHANNESBURG (Rtr) - De Zuidafrikaanse staatsradio- en televisie zal twee liedjes van de zwarte Amerikaanse zangeres Tracy Chapman, die enorm populair is in het land, voor uitzending verbieden. De Zuidafrikaanse omroepmaatschappij SABC deelde gisteren mee dat het lied „Freedom now" en een andere, „Material world", „beter niet kunnen worden uitgezonden"..Er werden geen bijzonderheden gegeven. De songs mogen wel worden uitgevoerd voor onafhankelijke stations. De met prijzen gelauwerde zwarte protestzangeres is zeer populair in Zuidafrika, waar binnen enkele weken 90.000 exemplaren werden ver kocht van haar nieuwe elpee „Crossroads". Op die plaat staan de twee verboden composities, waarin armoede en rassendiscriminatie aan de kaak worden gesteld. •O HET PUUOT NOS 04EEN VCöR LEEUWARDEN - Caren en Alice Maywood gaan volgende week voor een omvangrijke tournee naar Rusland. Samen met een 25 man sterk Russisch orkest zullen de zingende zusjes in de periode van 7 tot en met 29 novem ber ruim twintig keer optreden in verschillende steden waaronder Moskou, Kiev, TalinnRiga en Leningrad. Op het repertoire staan klassieke stukken naast de eigen bekende hits als 'Mother how are you today' en 'Rio'. De platen van Maywood zijn al sinds 1985 te koop in Rusland. Het populaire duo probeerde dit jaar met Nederlandstalige liedjes de hitlijsten te bestormen. De singles 'Kom in m'n armen' en 'Hey, hey, hey' kwamen echter niet verder dan de 'tips'. Een Nederlandstalige cd is in TAIPEI De allermooiste van het heelal is nog niet uitverkoren, of haar opvolgster staat alweer te trappelen. Zo is in de stad Taipei in het verre Taiwan het Miss World-circus weer losgebarsten. De komende tijd zullen de missen zich weer in alle mogelijke bochten wringen om op te vallen, tot het moment dat de verkiezingen daar zijn. Hier haalt Miss Luxemburg, Chris Scott (links dus) alvast wat gekke capriolen uit. (foto afp> TOTAAL <5£EN HAAST MEE... HILVERSUM (GPD) De KRO gaat het programma 'Adres Onbekend', dat al 19 jaar via de radio wordt uit gezonden, een tv-vorm ge ven. De eerste aflevering van de tv-serie, die de naam 'Spoorloos' krijgt, is op vrij dagavond 2 februari te zien. Daarna gaan de uitzendin gen wekelijks 75 minuten duren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22