Hagi geniet van aparte status Real Madrid rekent op publiek Schakers nog steeds zonder zege Pasjeswet aangenomen in Lagerhuis Een talent verdient meer voordelen dan iemand zonder talent' Kaartenfestival bij Hamburger SV WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 Jeroen Piket kwam tegen Popovic bij de WK schaken voor landenteams in hevige tijdnood en raakte daardoor het spoor bijster. <f°t0 Keystone) LUZERN (ANP) - Nederland heeft gisteren tijdens de wereldtitelstrijd schaken in Luzern geen afstand kunnen nemen van de laatste plaats. Na de vierde achtereenvol gende nederlaag deelt het nationale kwartet de negende plaats met Afri ka. Nederland ging kansloos ten on der tegen Joegoslavië: 1-3. Alleen Jan Timman en John van der Wiel pakten een halfje van hun tegen standers af, Jeroen Piket en Paul van der Sterren zetten het slechte optreden van de eerste dagen voort. De ploeg van de Sovjetunie schuift de een na de andere oppo nent terzijde. In de vierde ronde werden de Zwitsers, met ex-Rus Viktor Kortsjnoi, het slachtoffer. Voor aanvang van het toernooi gold Nederland als een van de kandida ten voor de tweede plaats. Die wordt echter bezet door Hongarije en Engeland. De schittering van de derde plaats tijdens de Olympiade en de triomf van Jan Timman op Jo nathan Speelman lijkt snel dof ge worden. Het zal een hele klus wor den de laatste plaats te ontlopen. Nederland blunderde en speelde te voorzichtig. Timmans remise met Ljubojevic kwam na 23 zetten tot stand. In de wetenschap dat beide grootmeesters elkaar in de komen de twee weken drie keer zullen ont moeten (in Delft twee keer en in Belgrado) viel er uit de Petrov-vari- MADRID (GPD) - John Toshack acht Real Madrid nog lang niet kansloos in de Europa Cup-return van vandaag tegen AC Milan. De Madrilenen beginnen de wedstrijd met een 2-0 achterstand en zullen dus minimaal drie doelpunten moe ten maken om tot de volgende ron de van de Europa Cup voor lands kampioenen door te dringen. Volgens Toshack denkt iedereen dat AC Milan over de betere papie ren beschikt, maar de trainer zelf heeft daar een andere mening over: „Per slot van rekening heeft AC Milan dit seizoen nogal wat wed strijden verloren en verkeert het elf tal van collega Sacchi in een ernsti ge crisis. Wij staan bovenaan in de Spaanse eerste divisie en hebben zaterdag nog vijf goals gescoord te gen een tegenstander die tot de sub top in Spanje behoort". Van Basten In een voor zijn doen opvallende openhartigheid tegenover de Spaanse pers meent Toshack dat Real Madrid maar een ding te doen staat: 'Aanvallen'. „Wij hebben geen keus. We moeten binnen vijf tien minuten een goal maken en zor gen dat Milan via Van Basten niet kan counteren. Ik wil het 'Ma- drileense publiek vragen als één man achter het elftal te gaan staan en de beroemde ambiance in het Santiago Bernabeu-stadion te cre ëren, die al vaker voor belangrijke overwinningen heeff gezorgd". Ook de spelers van Real geven zich nog een goede kans. Hugo San chez: „Dit is niet alleen een wed strijd van Real tegen Milan, maar van heel Spanje tegen Italië. En 'El LONDEN (Reuter) - Het Britse parlement heeft na heftige discus sies toch ingestemd met het wets ontwerp, dat voetbalvandalisme aan banden moet leggen en suppor ters in de toekomst verplicht een identiteitspas bij zich te hebben om een stadion binnen te komen. Het plan, dat stevig werd bekriti seerd door de voetbalbond, de clubs en de spelers en aanvankelijk ook op veel politieke weerstand stuitte, werd met 273 tegen 204 stemmen aangenomen. De „voetbal-toe- schouwerswet" moet nog worden goedgekeurd door het Hogerhuis. De verwachting is, dat de wet begin volgend jaar in werking treedt. „Hooliganism is de laatste jaren een lelijk litteken geweest op het aangezicht van het Engelse voet bal", zei regeringswoordvoerder Chris Patten tegen de parlementsle den. Zijn tegenstrever John Cun ningham verwiep namens opposi tiepartij Labour het wetsontwerp als ineffectief. „Het probleem ligt niet langer binnen de stadions. Het voetbalpasje weerhoudt mensen er niet van rotzooi te trappen in stads centra of op boten." De nieuwe wet verplicht de sup porters van alle 92 clubs in de En gelse league over een door de com puter afleesbaar identiteitskaartje te beschikken om door de controle- poortjes in de stadions te komen. Herrieschoppers raken hun kaartje kwijt en worden vervolgens de toe gang tot de stadions ontzegd. Colin Moynihan, de minister van sportzaken, heeft al gezegd, dat hij de Engelse clubs niet zal steunen bij pogingen opnieuw toegang te krij gen tot de Europese toernooi, zo lang het pasjessysteem niet is inge voerd. De Engelse verenigingen zijn sinds 1985 uitgesloten van alle Eu ropese bekertoernooi als "uitvloeisel van de ramp in het Heizel-stadion in Brussel. Sindsdien hebben de on- verbetelijke voetbalvandalen zich gericht op de wedstrijden van het Engelse team, dat niet is uitgesloten van internationale competitie. ant niet meer te verwachten. Als ge volg van voorzichtigheid aan beide kanten slaagde de Joegoslaaf er niet in een miniem voordeeltje uit te bui ten. Van der Wiel introduceerde op de vijfde zet een nieuwtje in het Frans, dat Nikolic noodzaakte tot een nauwgezette verdediging. Ondanks een pionnenmeerderheid op de da mesvleugel en een actiever stuk- kenspel voor de Nederlander hield Nikolic stand. Buitre' (de Gier); zoals Butragueno wordt genoemd, denkt dat de recen te wrijvingen binnen de selectie van Real ertoe hebben geleid, dat de eenheid weer is hersteld: „Ik ben er zeker dat we van Milan winnen. Het elftal'is minder dan dat waarvan we vorig jaar kansloos verloren. Ik denk ook, dat we dit jaar de Europa Cup gaan winnen". In de Spaanse media is de afgelo pen dagen ruimschoots teruggegre- peji naar een aantal gedenkwaardi ge ontmoetingen in het Santiago Bernabeu-stadion, waarbij forse uitnederlagen toch werden omgezet in overwinningen. In het seizoen 1979-1980 verloor Real met 2-0 uit tegen Glasgow Rangers, om thuis met 3-0 de halve Finale van de Euro- De geniale en eigenzinnige nummer 10 van Steaua Boekarest, vanavond in Eindhoven de tegenstander van PSV in het toernooi der landskam pioenen, geniet dezelfde privileges als de leden van de partijtop. Kreeft en kaviaar blijken voor de leden van het Politburo heel wat simpeler te verkrijgen dan een ordinair glas co la in het hotel waar PSV veertien dagen geleden in de Roemeense hoofdstad bivakkeerde. Rekenen In het voor Oosteuropese begrip pen toch tamelijk luxueuze Holiday Inn, waar Steaua maandagmiddag z'n intrek nam, knippert Hagi niet eens met z'n ogen. Hij beschouwt het als de normaalste zaak van de wereld dat hij tot de bevoorrechte klasse in de Roemeense samenle ving behoort en derhalve flink in de watten wordt gelegd. „Dat is toch heel gewoon. Waarom zou dat niet mogen? Een talent verdient meer voordelen dan iemand zonder ta lent. Ik neem aan dat het in Neder land niet anders is". Rekenen kan hij als de beste. Vooral naar zichzelf toe. „Ik moet nog twee examens doen, dan heb ik de titel van docto randus in de bedrijfseconomie bin- Ronduit verbaasd is Hagi slechts over de vrijheid die PSV hem veer- Waarnemer FIFA naar Bukarest ZURICH (DPA) - De FIFA heeft gisteren een waarnemer naar Roemenië gestuurd om te onderzoeken of het beslissende WK-kwalificatieduel tegen De nemarken in groep 1 niet op woensdag 15 november in de avonduren kan worden afge werkt. De Roemenen hebben een voorkeur voor het stadion van Steaua, dat niet over een lichtinstallatie beschikt, 's Mid dags spelen betekent dat Neder land - Finland en Bondsrepu bliek Duitsland - Wales in groep 4 moeten worden vervroegd in' verband met de bezetting van de beste tweede plaats in de betref fende poule, die nog zicht geeft op WK-deelname. De beslissende kwalificatie wedstrijden in groep 3 moeten van de FIFA op dezelfde dag worden afgewerkt en tezelfder tijd (18.00 uur) beginnen. Het gaat om de duels Oostenrijk - DDR en Sovjetunie - Turkije. Dramatisch verliep de dag voor Piket en Van der Sterren. Tegen Popovic kwam Piket in hevige tijd nood. In vijf minuten moesten vijf tien zetten worden gedaan. De jon ge Nederlandse grootmeester raak te het spoor bijster: een volstrekt ongevaarlijke pion kreeg volledige vrijheid, waarna mat niet meer te verijdelen was. Er was een Siciliaan op het bord gekomen, waarin de Ne- pa Cup voor bekerwinnaars te be reiken. Vier jaar later leed Real te gen Inter Milan eveneens uit een 2-0 nederlaag en won thuis met 3-0, na dat eerder dat staaltje al was uitge haald tegen Rijeka (3-1 en 3-0). In het seizoen 1985-1986 werd het, op nieuw tegen Inter, 3-1 uit en 5-1 thuis en in 1986-1987 tegen en in Belgrado 4-2 en thuis 2-0. Ook put Real Madrid moed uit het feit, dat de wedstrijd van vanavond geleid wordt door de Fransman Vautrot, die al vijf maal eerder scheidsrechter was in een Europa Cup-wedstrijd van de 'Koninklijke'. Vier van die wedstrijden waren thuis en een uit. Real won al deze vijf wedstrijden. tien dagen geleden gunde in het Stadionul. „De laatste keer dat ik zo vrijuit mocht voetballen was bij de pupillen. Daar heb ik niets van be grepen. Te meer niet, omdat het nat te veld in mijn nadeel was. Op een droge grond kom ik veel beter uit dè voeten". Die fout zal trainer Guus Hiddink niet voor de tweede keer maken. „Wij moeten er voor zorgen dat de bron droog staat, of dat het water uit de bron de anderen niet kan bereiken", blikte de trainer van PSV maandagmiddag filosofisch vooruit. Geen amateur Gheorghe Hagi werd op 5 februari 1965 geboren in Constanza, een stadje aan de Zwarte Zee. Hij begon pas op z'n twaalfde te sporten. Zijn vader, een bouwvakker, schreef hem toen in als lid bij Lucea Farul, een club uit een voorstadje van Bu karest. Daar bleef hij tot z'n zestien de, waarna hij vanwege een studie economie overschrijving aanvroeg naar Sportul Studentesc. In de zo mer van 1986 trok Steaua hem aan als opvolger van Bölöni. Reeds als 18-jarige werd Hagi geselecteerd voor het Roemeense nationale elf tal, dat in 1984 deelnam aan het EK in Frankrijk. Net als Lacatus heeft Hagi bij de legerploeg de rang van kapitein, de rest van de ploeg is luitenant. De spelers van Steaua hebben echter nog nooit een kazerne van binnen gezien. In navolging van de Sov jetunie, waar Dinamo Kiev de aan stoot gaf tot betaald voetbal, voer den de Roemenen vorig seizoen de status van profvoetballer in. 'Non- amateur', zoals het officieel heet. Voor Oosteuropese begrippen heb ben de profvoetballers enorme pri vileges: een vast inkomen, premies, een auto van de zaak en een betaal de vakantie voor het hele gezin. Dit voorjaar kregen de spelers voor het bereiken van de Europa Cup I-fina- le een auto van Franse makelij. Hagi smacht desondanks naar de dag waarop hij Roemenië mag ver laten. „Ik ben benieuwd of mijn spel past in het westerse voetbal, al weet ik zeker dat ik slaag". De ambi tie mag dan groot zijn, de kans om dat te bewijzen krijgt hy voorlopig niet. De zakelijk leider van Steaua, Valentin Ceaucescu, de zoon van de Roemeense president, voelt, er niets voor het raspaardje nu al z'n kun sten te laten vertonen in West- of Zuid-Europa. Met z'n 24 jaar valt Hagi nog niet in de categorie 'versle ten vedetten'. „Ik weet dat Juven- tus en Fiorentina al eens hebben ge probeerd mij naar Italië te halen. derlander aanvankelijk goede kan sen leek te hebben. Van der Sterren kwam eveneens prettig uit de opening. Damljanovic offerde een kwaliteit, de Nederlan der liet zich niet van de wijs bren gen en gaf het stuk terug. Op de 34e zet blunderde de man uit Leiden. Hij gad een stuk weg en daarmee te vens de mogelijkheid om de laatste plaats alleen aan de vier Afrikaanse schakers over te laten. AC Milan arriveerde gisteren in de namiddag onder grote publieke be langstelling in Madrid met een di recte vlucht uit Milaan. Trainer Sac chi had zijn hele selectie meegeno men, inclusief Ruud Gullit, die ze ker niet zal spelen. Gullit verklaar de op de luchthaven Barajas, dat Milan aanvallend zal spelen: „An ders kunnen we niet". Volgens Sacchi zal de geblesseer de Frank Rijkaard toch in de basis op het veld verschijnen. Afhanke lijk van het verloop van het duel wordt beslist of hij de hele wed strijd speelt. Bij Real Madrid zijn Butragueno en Schuster, die beiden op de blessurelijst stonden, weer beschikbaar. Het kan mij echter niet zoveel sche len welke club het is, als het maar een topclub is". Acht miljoen Juventus had er maar liefst acht miljoen dollar voor over om de be gaafde technicus bij Steaua los te weken. PSV probeerde via Poly gram om de etnische Griek naar Eindhoven te halen. Maar zelfs in Roemenië is niet alles te koop, hoe dringend het land ook verlegen zit om harde valuta. Tenzij PSV (lees: Philips) eenzelfde grote commer ciële deal zou kunnen maken als in dertijd Juventus (Fiat) heeft gedaan met de komst van Boniek. Dat zou de Roemenen er mis schien toe kunnen bewegen met de hand over het hart te strijken en het contract te verscheuren. Hagi: „Mijn contract loopt nog vier jaar door. Als Steaua mij daaraan houdt, valt er niet te praten". Toch heeft hij de hoop nog niet helmaal opgege ven en blikt hij gulzig vooruit naar het WK in Italië. „Ik hoop dat wij het over twee weken tegen Dene marken redden. De WK is een uit stekende voetbaletalage om je in de kijker te spelen. Daar kan ik mij me ten met de beste spelers ter wereld". Twee weken geleden likte Hid dink z'n lippen af bij de galavoor stelling van de 'tweede Maradona'. Jan Heintze dacht daar iets anders over. De Deen hield een gebroken middenhandsbeentje over aan het tweede duel met de wat ouwelijk ogende Roemeen, toen die bovenop HAMBURG (DPA/ANP) - Ham burger SV-trainer Willy Reimann toonde gisteravond voor 17.300 toe schouwers over een gouden hand van wisselen te beschikken. Hij bracht na 65 minuten, toen Zarago- za nog altijd met veel intimidatie maar ook met succes de voorsprong van 1-0 van de eerste wedstrijd ver dedigde, Andreas Merkle binnen de lijnen. De vaak bekritiseerde aan valler bracht een 'gouden' hoofd mee het veld in. Drie minuten na zijn intrede zorgde hü met een kop bal voor de gelijkmaker en na acht minuten in de verlenging kopte hij HSV naar de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker. Het spijkerharde Spaanse team was op dat moment ail tot een ne gental gereduceerd. De Belgische arbiter Constantin, die ook nog ze ven keer geel trok, stuurde in de Beuker(s) Het boekingssysteem van de KN VB laat niets aan duidelijkheid te wensen over. Drie officiële waar schuwingen binnen één seizoen hebben onherroepelijk een wed strijd brommen tot gevolg. Melrik Beukers, spits van zaterdageer steklasser Spakenburg, werd in de lopende competitie tegen Mar ken, IJsselmeervogels en FC Lis- se bekeurd. Volgens de regels zou Beukers een wedstrijd schorsing aan zijn broek moeten krijgen. Normaal gesproken wordt die straf op de woensdag volgend na het derde vergrijp uitgesproken. Spakenburg-FC Lisse werd op 30 september gespeeld, maar Beu kers vernam maar niets uit Zeist. Vanzelfsprekend stuurde trainer Henk Hofstee zijn enfant terrible de wei in. Wat niet weet, wat niet deert. Omdat de schorsing maar uit bleef, deed in Spakenburg het ge rucht de ronde dat Melrik Beu kers in één van de voornoemde duels een verkeerde naam aan de scheids had doorgegeven. Niet hij, maar zijn broer Ard, zo be weerden boze tongen, was in het boekje verdwenen. Persoonsver wisseling dus, een ze^cer in de voetballerij ingeburgerd feno meen. In de bestuurskamer zou vader Rikkert, de voorzitter van Spakenburg, de kwestie verder hebben 'geritseld'. Navraag leerde dat dat zeker niét het geval was geweest. De naam van Melrik Beukers werd wel degelijk genoteerd op het drietal wedstrijdformulieren. Maar waarom bleef de straf dan achterwege? Een week vertra ging is tot daar aan toe, maar afge lopen zaterdag (28 oktober) mocht Beukers nog opdraven in het duel met Rijnsburgse Boys. Een telefoontje naar Zeist dan maar. Na een half uurtje doorspit ten van de administratie komt KNVB-employé Van de Broek tot een verbijsterende conclusie: "Ehhhh, er is hier een foutje ge maakt. Melrik Beukers heeft in derdaad drie boekingen achter zijn naam staan, alleen zijn ze niet allemaal ingevoerd in de computer. Die heeft er slechts twee geregistreerd. Geen storing, maar een menselijke fout. Dat is dus de reden dat Beukers niets van een schorsing heeft gehoord". z'n hand ging staan. „Daar weet ik niets van. Heintze moet dat ge droomd hebben. Zoiets zou ik nooit doen". De trappende beweging die Hagi een paar weken geleden maak te in de beladen derby tegen Dina mo Bukarest (3-0 verlies) ontkent hij daarentegen niet. Hij werd uit tweede helft Higuera en Pablo voor tijdig naar de kleedkamer. Maar ook tegen negen man, hadden de West duitsers het moeilijk. „Het was net zo zwaar, als we ver wacht hadden", zei routinier Dit- mar Jakobs, die vijf weken nadat hij met de rug in een nethaak was ge vallen zich nog steeds op de tribune zat te verbijten. „Die Spanjaarden grendelden heel secuur de weg naar het doel af en vertraagden het spel waar mogelijk. En als er al eens ge vaar dreigde, aarzelden ze niet aan de noodrem te trekken." Een andere Noordduitse club, Werder Bremen, had totaal geen moeite de volgende ronde te berei ken. De eclatante zege (5-0) op Austria Wien, in de eerste ronde met behulp van de Amsterdamse sta- vengooier de baas over Ajax, op ei gen terrein stond daar al garant voor. In Wenen kwamen gister- Die kan hij dus wel tegemoet "Ja, natuurlijk. Het telegram gaat vanmiddag (maandag, red) nog de deur uit. Ik ben zo eerlijk om te bekennen dat de fout na uw telefoontje boven water is geko men. Bij deze bedankt, alleen vraag ik me af of Spakenburg er zo gelukkig mee is". Dat zal wel niet, maar aan de an dere kant is het onrechtvaardig dat Beukers ongestraft zijn gang kan gaan op de velden vanwege administratieve missers in Zeist. De heethoofd liep zaterdag overi gens tegen zijn vierde boeking aan, dit tot grote ergernis van Pa Rikkert. Die adviseerde trainer Hofstee luidkeels zijn oogappel- Rob de Bakker. (archieffoto) tje maar te wisselen. Wat overi gens niet gebeurde, want Spaken burg had reeds twee reserves in gezet. De komende twee duels moet de rivaal van IJsselmeervogels het stellen zonder het opgewon den standje. Daarmee komt Spa kenburg er nog goed vanaf, want voor hetzelfde geld had de uitslui ting in de vriendschappelijke wedstrijd Quick Boys-Neder lands amateurelftal verstrekken de gevolgen gehad. Spakenburg, zo besloot de tuchtcommissie, hoeft niet te boeten voor de zon den van Melrik in Katwijk. Wel hoeft hij voorlopig niet meer op een uitnodiging voor een verte genwoordigend elftal van de KN VB te rekenen. het veld gestuurd en voor onbepaal de tijd geschorst. Die schorsing werd echter meteen ongedaan ge maakt toen een week later PSV als tegenstander uit de koker tevoor schijn kwam. Die ingeving was net zo briljant als die van de balvirtuoos zelf. ALBERT GEESING avond maar 2500 toeschouwers op dagen. Zij zagen hun club met 2-0 winnen door treffers van Hasen- hüttl. „Een dik verdiende overwin ning", zei Bremen-trainer Rehhagel laconiek, „maar niet genoeg." Auxerre, dat ook met een voor sprong van 5-0 aan de return tegen de Finse vertegenwoordiger Rova- niemi begon, deed het op eigen bo dem nog eens dunnetjes over. De Franse aanhang hoopt na de snelle openingstreffer van de Belgische international Enzo Scifo (derde mi nuut door een strafschop) op dub bele cyfers. Daarin stelde Auxerre teleur. Slechts Dutuel en Barras hadden na rust nog succes. FC Luik plaatste zich ten koste van het Schotse Hibernians voor de volgende ronde. In de verlenging scoorde De Sart en dat doorbrak na 194 minuten de doelpuntloze pat stelling tussen beide teams: 1-0. Risico De vrouwen van het Katwijkse Grasshoppers en Festo Voorburg mogen elkaar graag in de haren vliegen. Dat bewezen de heetge bakerde basketbaltantes het afge lopen weekeinde weer in sporthal De Vliegermolen in Voorburg waar de thuisclub met 65-50 won. Als de agenda het treffen tussen de Katwijkers en Voorburgers aankondigt, weten de insiders vaak genoeg. De arbiters evenwel niet, zo bleek tijdens het treffen. De he ren De Bakker en De Jager leken zich niet bepaald bewust van de ongezonde rivaliteit tussen beide ploegen die aan het eind van vo rig seizoen ook al vechtend onder de basket doorrolden. Het gevolg was weer een hard duel dat in plaats van met een sisser afliep met een knokpartijtje tussen twee speelsters. Marja van Duyn (Grasshoppers) en Dorothy Berg- hahn konden daarom vroegtijdig naar de kleedkamers. Het zijn natuurlijk nog altijd de sportlieden zélf die met elkaar op de vuist gaan. Maar volgens de coaches van beide ploegen - Han Wallaart van Grasshoppers en La ce Strong van Voorburg, die ove rigens ook de mannen van Grasshoppers traint - waren de arbiters veel te lankmoedig waar door het allemaal uit de hand liep. Ze hadden de 'risicowedstrijd' niet op de juiste waarde geschat. Dat laatste mag vooral arbiter Rob de Bakker zichzelf verwijten. Als veiligheidsfunctionaris van de KNVB heeft hij zowat acht uur per dag met het fenomeen 'risico- wedstrijd' te maken. Veel meer wedstrijden worden er immers amper nog gespeeld in het betaal de voetbal. Zijn broodwinning als 'veilig heidsman' en vrije-tijdsbesteding als basketbalarbiter wenst De Bakker blijkbaar duidelijk te scheiden. Als hem wordt ge vraagd of hij zich niet anders had moeten instellen op Festo - Grasshoppers geeft hij niet thuis. Via zijn secretaresse laat hij we ten 'geen interviews' te geven. Een interview over de vrije tijdsbesteding van De Bakker leek ons ook een beetje te veel van het goede. We hadden alleen maar een vraag. Prost blijft kampioen na afwijzen protest PARIJS (Rtr/AFP) De Fransman Alain Prost blijft wereldkampioen bij de formule I-rijders. De commis sie van beroep van de internationale automobielfederatie FISA heeft gis teren het beroep van de Britse McLaren-stal tegen de diskwalifica tie van de Braziliaan Ayrton Senna bij de Grote Prijs van Japan verwor pen. Met alleen de Grand Prix van Australië op het circuit in Adelaide nog op de kalender is Prost onbe reikbaar voor zijn stalgenoot. Senna werd door de commissie niet alleen in het ongelijk gesteld inzake zijn diskwalificatie in Japan, de oud-we reldkampioen werd tevens voor zes maanden voorwaardelijk geschorst wegens gevaarlijk rijden. De Brazi liaan kreeg bovendien een boete van 200.000 gulden. FISA-voorzitter Jean-Marie Ba- lestre uitte stevige kritiek op Sen na's rijgedrag, dat de aanrijding met Prost veroorzaakte op het circuit van Suzuka. „Als groot coureur heb je het recht niet door zo'n stom on geluk het sportieve spektakel te be derven. Het was heel duidelijk - en de beelden van de race bewijzen het - dat een veel te hoge snelheid voor een bocht de aanrijding veroorzaak te", zei Balestre. Hij vertelde ook nog, dat de FISA het McLaren-team een berisping heeft gestuurd. De FISA-voorzitter wil voorstellen de helft van de boete die Senna werd opgelegd, ruim twee ton, te storten in een fonds voor de Franse coureur Philippe Streiff, die eerder dit jaar in Brazilië ernstig gewond raakte bij een crash. WOENSDAG 14.00-18.00 SKY: Tennis: open kam pioenschappen voor mannen in Parijs. 15-40-17 00 BBC 2 UK Indoor Bowls. 17.00-18.45 Ned 3 Studio Sport: met een rechtstreeks verslag van de wedstrijd Par- tizan Belgrado-FC Groningen. 17.00-18.30 BBC 2: UK Indoor Bowls. 18.00-19.00 SKY: Acrobatiek: Worldcup- wedstrijden in Riga. 10.00-19.45 RTL V: Rechtstreeks verslag van de Europa Cup-wedstn|d Barcelona- 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport. 19.21-21.15 Ned 3: Studio Sport: met een rechtstreeks verslag van de wedstrijd PSV-Steaua Boekarest. 20.00-22.00 SKY Tennis: Open kam pioenschappen voor mannen in Parijs. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond: met Europacupvoetbal. 22.00-00.00 SKY Voetbal: Europacup. 22.10-23.40 Did 2: Europa Cup-voetbal: tweede ronde returnwedstrijden. 22.30-23.10 RTL V: Match extra. 22.45-23 30 Ned 3: Studio Sport: met een uitgebreide samenvatting van Real Ma- dnd-AC Milan en Barcelona-Andertecht. 23.20-00 45 BBC 1 Sportsnight: Europa Cup-voetbal en UK Indoor Bowls. 00.00-01.00 SKY: Tennis. Open kam pioenschappen voor mannen in Parijs. DONDERDAG 10.00-12.00 SKY: Voetbal: Europa Cup. 11.03-12.35 Did 2: Europa Cup voetbal. 12.00-13.00 SKY: Trans World Sport. EINDHOVEN (GPD) Alleen het beste is goed genoeg voor hem. Dank zij twee 'gouden voeten' leidt Gheorghe Hagi in Bukarest een leven als een prins. In het soberste land van Oost-Europa, waar de lei op de zwarte markt het tienvoudige doet, en waar fruit een pure delicatesse is, toert de onbetwiste vedette van het Roemeense voetbal rond in een fonkel nieuwe Mercedes Benz. Geconfisqueerd, zo wil het verhaal, van een buitenlander, die in Roemenië is ontmaskerd als drugskoerier.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17