Novo schuift Allides met gemak op zij Vlietwijk troeft Victor Sio 3 af Zwemmers LZ voorop bij jubileumwedstrijden lering Gouwe-Rijnstreek Tweede plaats dammers Rijnsburg Alleen Yeluwe verder MAANDAG 30 OKTOBER 1989 LEIDEN Leython verraste met een 3-0 nederlaag in en tegen Vo- lendam, al had er met wat geluk meer ingezeten. De i Novo Novo wonnen wel, zij verpletter den Allides met 0-3. Bij de vrou wen herstelde Gemini zich goed; na een 2-0 achterstand ging de ploeg steeds beter draaien en won alsnog met 2-3. Volendam en Leython werkten een goede wedstrijd af, spannend van het begin tot het eind. Sterke momenten werden afgewisseld met zwakke. Leython ging van start zoals men de afgelopen we ken gewend was. Een goede pass en een gevarieerde aanval brach ten de score op 4-12. Toen stokte het ritme en Volendam kroop puntje voor puntje dichterbij. Leython ging steeds verkrampter spelen en verloor uiteindelijk nog de set met 15-13. In de tweede set bleven de ploe gen dicht bij elkaar en pas op het eind konden de Leiderdorpers weglopen naar 11-13. Maar weer kon het team niet doordrukken, voornamelijk door slordigheden. Weer was de stand 15-13. De thuisploeg kreeg toen vleugels en nam een grote voorsprong. Ley thon kwam nog wel terug tot 13- 11, vooral door uitstekend aan- valswerk van Rik Uiterwijk, maar twee ongelukkige situaties bete kenden 15-11 en een 3-0 verlies. Novo speelde uit bij Allides een uitstekende wedstrijd. Vooral tactisch was de ploeg sterk op dreef. Terwijl Kees Ouwehand vaak het blok wegtrok kon Ton van Wijk scoren. Elke bal die di rect aan hem werd gegeven bete kende een punt. Door zijn sterke optreden sleurde hij zijn ploegge noten mee en Allides kwam daar door niet in zijn spel. Met 10-15,8- 15 én 12-15 werd een verdiende 0- 3 overwinning behaald. In de promotieklasse maakte Graficon/Donar een misstap. Het verloor wat ongelukkig van VOY. De eerste set, die liefst 35 minuten duurde, ging gelijk op. Donar kwam op 13-11, maar vier ongelukkige scheidsrechterlijke beslissingen gaven de winst aan VOY (13-15). Dit werkte in de tweede set nog lang door en Do- nar werd weggetikt met 6-15. In de volgende periode hervond men zich en ondanks het uitval len van Fred Wessels (rugblessu re) won Donar ruim met 15-4. Op 7-7 in de vierde set sloeg het nood lot toe. Cees de Bock ging door zijn enkel, waardoor Wessels noodgedwongen weer het veld in moest. Donar scoorde niet meer en verloor derhalve met 7-15 en 1- 3. Leython 3 trof het niet. Koplo per IJsselvogels verkeerde in een sublieme vorm en liet de ploeg niet in zijn spel komen. Boven dien bleken inzet en enthousias me niet zo groot bii de Leiderdor pers (15-8). Ook in de tweede pe riode ging het niet beter en door onzuivere passing werd het nu 15- 9 voor IJsselvogels. Toen pas kreeg Leython de geest en onder aanvoering van Rogier van Schalkwijk die op links alles in sloeg, liep Leython weg. Maar ook hij kon niet in zijn eentje de wedstrijd winnen en IJsselvogels kwam terug. Met 15-13 eindigde de derde set en de wedstrijd: 3-0. VCS won de eerste set vrij ge makkelijk van Punch (15-6) maar raakte daarna het spoor enigszins bijster vooral door de wissels die de coach aanbracht. Deze wissels verstoorden het ritme dermate dat Punch met 13-15 gelijk kon maken. In de derde set herstelde VCS zich weer en won wederom ruim met 15-10. Weer werd er ge wisseld en weer pakte het ver keerd uit (15-17). In de beslissen de viifde set zette de thuisploeg de boel weer naar zijn hand: 15-10 en een 3-2 zege. LUSV raakte verder achterop. Tegenstander Agon (Boskoop) raakt na een zwakke competitie start steeds beter op dreef en ver sloeg de studenten gedecideerd: 3-0. Novo 2 kon de geblesseerde Kees van der Meent niet opstellen en had zijn ploeg voor het duel uit tegen Kalinko gecompleteerd met enige jeugdspelers. Winst zat er niet echt in, maar men maakte het erger door domme individue le fouten. Alleen Viggo Pedersen draaide erg goed, maar ook hij kon niet verhinderen dat na winst in de tweede set, Kalinko de vol gende twee sets weer won (15-13, 15-13) en de zege pakte met 3-1. Bij de vrouwen was Gemini de slag van vorige week kennelijk nog niet te boven. Bij Allides kwam de ploeg in twee slaapver wekkende sets zelfs met 2-0 ach ter (16-14 en 15-8) voor het team dank zij een grote dosis enthou siasme terugkrabbelde. Het aan tal persoonlijke fouten werd min der en men pepte elkaar zo op dat de derde op het nippertje kon worden gewonnen (14-16). Van dit resultaat ging zo veel uit dat het spel veel evenwichtiger werd. Met tweemaal 12-15 greep Gemini alsnog de winst maar belangrij ker was dat het geloof in eigen kunnen terug was. Leython keek al snel thuis te gen een achterstand aan tegen AV'40. Daarna ging het steeds be ter, maar het gat bleek niet meer te overbruggen (11-15). Leython werd hierna even weggespeeld. Vooral aanvallend was AV'40 een stuk sterker (4-15). In de derde set draaiden de Leiderdorpers veel beter, geïnspireerd door de ber gen werk verzettende invalster Christel Logeman. Leython kwam zelfs nog met 14-12 voor. AV'40 maakte het karwei echter af met 14-16. In de promotieklas boekte WVV zijn eerste zege. En die was hard nodig om het danig geslon ken moreel weer op te vijzelen. Het werd een attractieve strijd te gen Orion, waarbij in de eerste set nog een 0-6 achterstand wegge werkt moest worden. Die eerste sets waren ook het spannendst (15-13, 16-14). De derde set was daarna een makkie. Spelverdeel- ster José Purvis kon zich naar hartelust uitleven en Marijke van Amsterdam zorgde wel voor de afwerking (15-2): 3-0. Voor de competitie dacht men bij Novo nog dat het een heel moeilijk jaar zou worden gezien de vele mutaties. Tot nu toe draait het team echter uitstekend. Te gen ACCO/DOS 2 uit werd er weer hard gewerkt. De tegenstan der werd af en toe compleet weggeserveerd en de slechte spel- verdeling maakte het de Noord wij kse vrouwen wel erg gemak kelijk (7-15, 7-15 en 5-15). Gemini had het erg moeilijk bij SVC in Den Haag maar de weer vechtlustig ingestelde Voorscho tenaren wisten toch de balans in hun voordeel te doen doorslaan: 14-16, 15-5, 15-7, 13-15 en 14-16. Gemini 3 deed het iets beter, bij Tornado kwam de ploeg met geod verzorgd spel tevoorschijn. De pass was goed verzorgd zodat El- lie van Leeuwen en Ine Lavrijsen naar believen de aanval konden lanceren: 8-15. 8-15 en 6-15 LEIDEN - In de eerste klasse heeft .-Lisse opnieuw verloren. In de vier de speelweek waren de teams van - Merenwiek, Vlietwijk, en Leiden wel succesvol. In de eerste klasse kreeg Lisse het derde team van Zijderveld op be zoek. Na de mannenenkels stond de thuisclub al met 0-4 achter. In het eerste vrouwenenkelspel verklein de Jacqueline van Ravensberg de achterstand tot 1-4. Christine van Santen verloor nipt de tweede vrou wenenkel (11-12, 9-11). In het eerste mannendubbel waren Peter Velte- naar en Dennis Versteegh wel suc cesvol. Het tweede mannendubbel en het eerste gemengddubbel wer den door Zijderveld gewonnen. Dennis Versteegh en Hellen Broer- se wonnen tenslotte het tweede ge mengddubbel. Uitslag derhalve 3-8. In de tweede klasse speelde Vlietwijk in eigen huis tegen Vic tor Sio 3. Het team uit Leidschen- dam werd volledig afgetroefd. Al leen Sylvia Groeneveld liet een steek vallen voor Vlietwijk: 7-1. Leiden was te gast bij Metro 3. Na de enkelpartijen was de stand 2-2. Voor Leiden leverden Paul Kooij- man en Suzanne Dieudonne de punten. De vier dubbels werden al len door Leiden gewonnen: 2-6. Lei den 1 heeft nu vier punten uit vier wedstrijden, waarmee het een posi tie in de middenmoot inneemt. In de derde klasse speelde Me renwiek in Amstelveen tegen Mar- tinus. Zowel Rob Burgeijon als Edwin Both wonnen respectieve lijk de eerste en tweede mannenen- kel in drie sets. Na verlies in beide vrouwenenkels was de tussenstand 2-2. Ilse Spierings en Sambrina Leemans verloren daarna ook het vrouwendubbel. De thuisploeg ver loor echter beide gemengddubbels, zodat Merenwiek de vierde wed strijd op rij toch winnend kon af fluiten: 3-5. Lisse 2 heeft in de uitwedstrijd te gen Flair 2 opnieuw verloren: 1-7. Willem van Griethuyzen: "Het team is nog niet op elkaar ingespeeld". In de vierde klasse speelde Spotvo gels uit tegen Nieuw Vennep. De -leiderdorpers kwamen makkelijk aan hun punten. Het eerste manne- nenkel moest door Nieuw-Vennip vanwege een rugblessure van de eerste speler opgegeven worden. Daardoor konden ook het mannen dubbel en het eerste gemengddub bel niet gespeeld worden. Dit lever- de Spotvogels een 3-5 overwinning op. Merenwiek 2 ontving gisteren het vijfde team van Victor Sio. In de enkelpartijen hielden beide teams elkaar in evenwicht. Voor Meren- Centraal verliest JjEIDEN - In de eerste divisie van de landelijke competitie drieban den heeft Centraal uit Oegstgeest opnieuw de punten aan de tegen stander moeten laten. Zaterdag was het reserveteam van Vreeburg uit Bloemendaal te sterk: 6-2. Alleen kopman Hein Jan Salman -wist in Bloemendaal tot winst te ko men. Hij versloeg Bas Bonnema met 40-31. Salmans teamgenoten Nico de Ridder, Jan Toolenaar en invaller Wil L'Ecluse konden dat voorbeeld niet volgen en verloren. wiek waren Peter Tengeler (15-10, 14-17, 15-10), en Elsbeth Zwager man (11-4, 11-3) succesvol. Willem Baart en Bert van Eijk verloren het mannendubbel, Saskia de Mos met Elsbeth Zwagerman wonnen het vrouwendubbel. Doordat de thuis ploeg zowel het eerste als het twee de gemengddubbel won, was de eindstand 5-3. Merenwiek 2 heeft door deze overwinning de tweede plaats overgenomen van Victor Sio In de eerste mannenenkel moest Veglo-speler Frits Eulderink na drie sets zijn meerdere erkennen in veteraan Jan Slingerland van Lei den 2. Luuk Willems verloor even eens het tweede mannenenkel van Jan Slats. Annelies Smit haalde door winst in de eerste vrouwenen kel het eerste punt voor Veglo bin nen. Hierna won de thuisploeg slechts nog het mannendubbel en het tweede gemengddubbel: 3-5. In Haarlem voorkwam de Pluim bal het eerste competitiesucces voor Lisse 3. Sander Massaar en Li- sette van Schie wonnen hun enkel partij. Winst in het tweede ge mengddubbel door Robert Ded- ding en Lisette van Schie bracht de eindstand op 5-3. Na Verlies in de eerste twee speelweken heeft Me renwiek 3 weer een punt binnen. In de uitwedstrijd tegen PIP (Berkel en Rodenrijs) kwamen Ad van der Brand, en Paul Roelandse in de mannenenkels net te kort. De twee de vrouwenenkel werd in het voor deel van Merenwiek beslecht. Het team uit Leiden kwam sterk terug in het mannen- en vrouwendubbel. Na winst in het eerste gemengddub bel werd de stand zelfs 3-4. In de laatste partij echter, kwam PIP weer op gelijke hoogte: 4-4. Vlietwijk 2 heeft ook de vierde competitiewedstrijd gewonnen. Ondanks afwezigheid van Rik Pi- laat en Sonja Groeneveld werd Flair 2 met 7-1 verslagen. Ivan Lendl koestert het met 1617 diamanten ingelegde gou den racket, on derdeel van de eerste prijs in het Antwerpse ECC-toernooi. NIEUWKOOP - De jongste zwem mers uit de Leidse regio gingen za terdag in Nieuwkoop het bad in voor de tweede voorronde van de Speedo-finale. Gisteren waren er ju bileumwedstrijden in het Leidse zwembad De Zijl ter gelegenheid van het zestig-jarig bestaan van de kring Gouwe-Rijnstreek. Bij deze sprintwedstrijden waren acht van de elf hoofdprijzen voor zwemmers De jubilerende kring Gouwe-Rijn streek hield voor de snelste zwem mers uit de kring wedstrijden over 50 meter. Elke deelnemer kwam uit op drie slagen, waarvan de plaats per onderdeel punten, opleverde. De zwemmer die over die drie af standen de meeste punten had ver gaard was winnaar. Antoine van Weerde bij de mannen en Geralda Boekwijt bij de vrouwen wisten ie der hun drie onderdelen te winnen en zodoende de eerste prijs te ver overen. Ook Nancy Kijk in de Vegte bij de vrouwen onder zestien jaar en Natasja Sierag bij de tién-jarigen tikten drie maal als eerste aan. Christian de Groot (LZ) werd bij de jongens onder veertien jaar win naar, terwijl zijn jongere clubgeno ten Richard van Duyvenbode (12 jaar) en Tom Onderwater (10 jaar) dit voorbeeld volgden. Fleur Bak ker eindigde samen met haar oppo- nente Wiïma van 't Huilenaar van De Gouwe op een gedeelde eerste plaats. Tijdens de tweede ronde voor de Speedo-finale in Nieuwkoop, waar voor de snelste zestien deelnemers van het land zich plaatsen, deden Leidse zwemmers weer goede za ken. Simone van Duyvenbode (LZ) won knap de 100 meter schoolslag bij de meisjes in een tijd van 1.47,1. Marieke de Jongh (Vivax) werd hier derde in 1.48.9. Jeroen de Keyzer liet zien dat hij de snelste was bii de ANTWERPEN (ANP) - Principes zijn goed, maar als het er op aan komt, zijn dol lars beter. Althans voor zo ver het Ivan Lendl betreft. Voor de 29-jarige Tsjechos- lowaak blijkt het leukste van de verleiding nog altijd er aan toe te geven. Gisteren verwierf hij - voor de vijfde maal alweer - het recht als eerste in de rijk gevulde pot van het Ant werpse EEG- of ECC-toernooi te grabbelen. Door winst op Mecir (6-2 6-2 1-6 6-4) pakte hij er 230.000 dollar uit. Bovendien verwierf hij het uit zicht volgend jaar een tweede exemplaar naast het drie jaar gele den veroverde gouden racket in zijn safe in Greenwich, Connecticut te mogen zetten. Sinds Lendl de eerste plaats op de wereldranglijst heeft heroverd, is er in zijn leven nog slechts twee - tot dusverre onvervulde - doelen over gebleven: het Amerikaans paspoort en het win nen van Wimbledon. Dat Ameri kaans paspoort kan hij in april 1992 - driejaar na zijn huwelijk - afhalen. „Dat is overigens niet' de reden waarom ik' ben getrouwd", ver trouwde hij de pers toe. „Toch is het vreemd. Ik moet drie jaar wachten, terwijl Samantha wanneer zij dat wil van de ene dag op de andere Tsjechische kan worden". Voor zijn Wimbledon-ambities wil Lendl volgend jaar best alle graveltoernooien mijden. Maar er moet wel iets over blijven om de kost te verdienen. Zoals een weekje Antwerpen, of een weekje Parijs. Revanche Het voorveld mijdend alsof hij geen enkele Wimbledon-aspiratie koestert, won hij achtereenvolgens van Michael Chang en in de finale van Miroslav Mecir. „Het zijn jullie persmensen, die mij revanche-ge- dachten toedichten", verwierp hij landelijke tweede klasse achter Hoorn de tweede plaats bereikt. In Schiedam werd van Schiedam 2 met 12-8 gewonnen. Aanvankelijk leek RDC op een royale overwinning af te stevenen. Jan Schijf, Ton Noort, Cor en Eric van Dusseldorp brachten RDC via overwin ningen op een 8-0 voorsprong. Daarop besloten Arno -Kooloos en Cees van den Bosch strategisch hun voor deliger standen remise te houden. Het verwachte be slissende winstpunt bleef echter uit. Rinus Kromhout en Albert Huisman verloren achter elkaar. Toen daar op Dik van Dijk, dit najaar uitkomend in de wereld kampioenschappen voor junioren in de Sovjetunie, eveneens in verlies moest berusten, moest invaller Arie Schoneveld de beslissing brengen. Fraai wist de ze onder grote spanning zijn voordeel in winst om te zetten, waarop RDC met 12-8 verdiend aan het langste eind trok. Het Leidse LDG is in deze klasse in de gevarenzone terecht gekomen na een 8-12 verlies tegen Amstelland. Nadat Hein van Winkel LDG op een voorsprong had gebracht verloor Arend van Beelen. Voordelige stan den van Fred Ong, Jan Passchier en Harry Dekker wa ren onvoldoende voor de winst. Peter Bronstring, Ma rien Fraanje en Eric van Reenen verloren eveneens. Dat André van der Kwartel nog won kon de achter stand niet ongedaan maken. In de hoofdklasse van de Dambond Midden-Hol land zorgde het Katwijkse KDC voor een verrassing door een der koplopers te verslaan. Ondanks dat men met een drietal invallers aantrad werd het Hazers- woudse Samen Sterk met 9-7 verslagen. De basis hier voor werd gelegd door Arend van Beelen en Frans de Jonge, die vroegtijdig schyfwinst behaalden tegen respectievelijk Louis de Frankrijker en Jan Fase. Uit eindelijk werden beide partijen gewonnen. Samen Sterk kwam echter terug. Kees de Gelder zag Jan Pas schier in een listig uitgezette lokzet wandelen, terwijl Ton Stolwijk in het eindspel Jan Parlevliet overmees terde. Daarna ging het bijzonder voorspoedig met KDC. Marco Dulfer wist in tijdnood op miraculeuze wijze zijn verloren stand in remise om.te zetten. De winst werd veilig gesteld door Theo Zwetsloot, die een remise-weigering van Martien Out combinatief af strafte. Verrassend in deze klasse verlies van mede-koploper RDC 2 va het Goudse Damlust. Het zoeken naar de speellokatie van Damlust leverde zoveel problemen op, dat de wedstrijd met een tijdnadeel van drie kwar tier per speler werd ingegaan. Ondanks fraaie over winningen van Piet van Egmond en Casper Vroegop moesten Cees Glasbergen, Arie van Delft en Jan Jun- gerius buiten voor de royaal in de tijd verkerende te genstanders. elkè suggestie dat het harde slaan in de partij tegen de nog altijd 17-jari- ge Chang iets met de bittere ervarin gen bij de Open Franse kampioen schappen, toen hem een onder handse service werd voorgescho teld. Het was gewoon de beste tac tiek om zo snel, mogelijk te win- Chang werd met 6-2, 6-3 aan de kant gezet en gisteren verging het Miloslav Mecir niet veel beter: 6-2, 6-2, 1-6, 6-4 in een twee en een half uur durend slaapverwerkennend monotoon ritme van knallers en missers. Op verzoek van Lendl smoorde de scheidsrechter het hier en daar opklinkend gemor met een tientallen malen herhaald verzoek om stilte. „Er staat per slot van reke ning heel wat op het spel, vond Lendl. Wellicht doelde hij daarbij niet op het geld, maar op zijn repu tatie. Miloslav Mecir hield zich aan zijn gewoonte finale-optredens te ver knoeien. Vrijdagavond nog had hij met speels gemak John McEnroe de voet dwarsgezet op een manier, waartegen de Amerikaan geen en kel verweer had. Dat de Newyorker daarmee de kans door de neus werd geboord het met 1617 diamanten bezette gouden racket uit Antwer pen mee te nemen, was een bijkom stigheid, die McEnroe weinig zor gen baarde. „Ik was toch al van plan het ding te schenken aan de Hall of. Fame". Mecirs goede vorm hield echter niet lang stand. Zaterdagavond speelde zijn rug alweer op en giste ren leek hij aan het einde van de eer ste twee reeksen rijp voor capitula tie. Bij het wisselen van helft bleef hij onbeweeglijk staan, terwijl Lendl gebaarde, dat de stoel naast hem onbezet was. Uiteindelijk liep hij direct naar de overkant. „Ik rea liseerde me op dat moment dat mijn tactiek niet goed was", gaf Mecir na afloop een draai aan zijn merkwaar dig optreden. „Ik was veel te aggres- sief. Lendl profiteerde van de vaart die ik maakte". Na die trage wissel veranderde er in elk geval in zoverre iets dat Mecir uitsluitend nog vertraagde. Het was alleen aan Lendl te danken dat hij de derde set kon grijpen. Aan het net maakte Lendl zo mogelijk nog meer fouten dan achterin. En in de vierde set was van de goede voorne mens van Mecir niets meer merk baar. Steffi Graf tilde gisteren haar to taal aan toernooizeges naar 43, maar gemakkelijk ging het in Brighton niet. Nadat de Tsjechoslowaakse Jana Novotna in de halve finales heftig had tegengesparteld, maakte de pas 15-jarige Joegoslavische Mo- nika Seles het leven van de West- duitse in de finale lang zuur. Tom Nijssen beleeft kennelijk elk jaar in de tweede helft van oktober zijn beste periode. Vorig jaar zege vierde de 25-jarige Limburger in Bergen en bereikte hij met de Brit Bates de finale van het dubbelspel in Frankfurt. Hij steeg daardoor van de 176e naar de 133e plaats op de wereldranglijst. Nu reikte Nijssen, al een tijdlang zwevend rond de 110e stek, tot de halve finales om daarin na één set strijd (6-7 1-6) ten onder te gaan tegen Korda. De Lim burger versloeg in de Westduitse stad achtereenvolgens de Australiër Woodforde, de Amerikaan Annaco- ne en de Westduitser Jelen. Hier door zal Nijssen ongetwijfeld de top honderd binnen stappen, waarmee Nederland voor het eerst vier verte genwoordigers in die groep heeft (Koevermans, Haarhuis, Schapers en Nijssen). Ook in de lente van dit jaar stond Nijssen een tijdje bij de beste honderd. Haarhuis slaagde er niet in zich voor het hoofdschema van het met 1,3 miljoen dollar gedoteerde 'su- pertoemooi' in het sportpaleis Ber- cy van Parijs te kwalificeren. Mi- chiel Schapers, die niet helemaal fit was, trok zich terug. DEN HAAG (ANP) De tweede ronde in de Europa-Cuptoernooien heeft voor de Nederlandse tafeltennisteams als scherprechter gefungeerd. Van de negen ploegen die het afgelopen weekeinde in actie kwamen, zegevier de alleen de landskampioen bij de mannen. De Veluwe versloeg de Finse titelhouder PTS Wega met 5-0. In het zelfde toernooi voor de vrouwen, stel de de vrouwenploeg van Megacles hevig teleur. Ondanks de inbreng van „huuriinge" Mirjam Kloppenburg werd met 4-5 verloren van Mladost Za greb. In het toernooi om de Europa-Cup II werden geen successen genoteerd. De vrouwenteams van Noordkop, Middelburg Zuid, Shot W, Amster- dam'78, Irene Tilburg en Hotak'68 werden alle uitgeschakeld, alsmede de mannenploeg van Shot W. In het team van Megacles werd de inbreng van Hong Chen node gemist. De Chinese speelster met penhoudergreep brak vorige week de middel vinger van haar speelhand. Haar vervangster, Patricia de Groot, weerde zich goed, hoewel ze nog niet volledig was hersteld van een slopende virus ziekte. In de laatste partij kwam de nummer twee van Nederland tegen Su- silo kracht te kort om het spannende duel in het voordeel van Megacles te beslissen. Kloppenburg, in de mannen-competitie spelend voor Scylla, begon zwak. De nationale kampioene vèrloor verrassend in twee sets van Susilo, maar herstelde zich later met overwinningen op Sikurova en de Joegosla vische titelhouder Fazlic. Susilo, in feite de derde speelster van Mladost, had met drie winstpartijen een groot aandeel in de benauwde overwinning van haar ploeg. De vrouwen van Docos verloren zaterdag volgens verwachting van Tem po team Amsterdam: 3-7. De winstpunten kwamen voor de drie vrouwen tegen Katja Buis. De Amsterdamse A Ai\ja de Koning bleven ongeslagen. jongens geboren 1980. De 100 meter schoplslag legde hij af in 1.46,7. Micha Prins (Zijl) behaalde twee ereplaatsen. Op de 100 meter vrije slag werd hij tweede in een prima tijd van 1.10,9. Op de 400 meter vrije slag realiseerde hij een tijd van 5.20.0, wat hem eveneens een twee de plaats opleverde. Clubgenote Alexandra Onderwater tikte bij de meisjes geboren in 1978 als derde aan op de 100 meter vrije slag in 1.13,8. Natasja Sierag (LZ) won de 200 meter wisselslag in een schitte rende tijd van 2.48,3, waarmee zij haar belagers op grote achterstand zwom. Rosan Bakker (LZ) liet de klokkken stilstaan op 3.09,3 waar mee zij tweede werd. Fatma Memis- oglu (Zijl) tikte als derde aan in 3.13.1. Tom Onderwater, die vanaf no vember voor LZ zal uitkomen, was de snelste bij de jongens op de 200 meter wisselslag met een tijd van 3.01,5, waarmee hij zijn toekomstig clubgenoot Stephan van Iterson ruim voorbleef. Van Iterson moest genoegen nemen met een derde plaats en een tijd van 3.07,0. Anne de Haas (LZ) was bij de elf-jarige meisjes, op de 100 meter rugslag net niet snel genoeg voor de hoogste plaats. Haar tijd van 1.30,2 beteken de een tweede prijs. Marlies Vink (Columbiaan) tikte als derde aan met een tijd van 1.30,9. Ingeborg Hoeks blijkt op de 50 meter afstand goed haar draai te vinden gezien haar tijd van 43,8 en de eerste plaats op de vlinderslag. NORA BAKKER Zieke Siemerink loopt eindzege in Lissabon mis LEIDEN - Tennisser Jan Sieme rink is in Lissabon niet verder geko men dan de halve finale. In de Mas ters van het Portugese satellietcir cuit gaf hij zijn partij tegen de Ame rikaan Faille op, nadat hij de eerste set had verloren. Siemerink was een dag eerder door een voedselvergifti ging getroffen en had maagkram pen gekregen. De Rijnsburger had 's ochtends in overleg met de trainer van de bond, de Australiër Nick Carr, besloten het een set te probe ren, maar gaf zich na een 4-6 verlies gewonnen. Door deze nederlaag liep hij als favoriet ook de eindoverwinning in de toernooienreeks mis. Nu eindig de Siemerink als derde en werd hij 18 ATP punten rijker. In het dub belspel verloor hij met partner Jan' Willem Lodder de finale tegen twee Tsjechen, wat de Nederlanders de tweede plaats in de eindklassering en 22 ATP-punten opleverde. Siemerink blijft het volgend sei zoen competitie spelen voor Am- stelpark, waarmee hij dit jaar in de eredivisie de tweede plaats behaal de. "Er zijn wel aanbiedingen van andere clubs geweest, maar hij had beloofd twee jaar te blijven. Boven dien heeft hij het er uitstekend naar zijn zin", zei zijn vader. Bij Unicum keert niemand van het eerste van vorig jaar terug. Het tweejarig contract met Chris Ver- meeren is al enige tijd geleden ont bonden. De Leidse hoofdklasser heeft voor de competitie voorlopig de beschikking over een groepje re gionale topspelers. Na 1 november (de uiterste overschrijvingsdatum) kan dat altijd nog aangevuld wor den met een sterke speler, die het afgelopen jaar geen competitie in Nederland heeft gespeeld, bijvoor beeld een buitenlander. Na Bionda Zonderop en Kees Jan Schuilen- burg (De Munnik), hebben inmid dels ook Erik Bakker (Dekker) en Marc Nagelkerken (TEAN) over schrijving naar de Leidse club aan gevraagd. Bij Unicum speelden al Masters-winnaar Martijn Krans, Ja- nine Jünger, Mirjam Siemerink en Marceline Spaan. In Enschede plaatste Zonderop zich voor de finales van het winter- B-circuit in maart. Na een gelijkspel (6-6 na een uur spelen) tegen oud-A- speler Henny Slotboom, won de Ripse zo ruim van Machteld Ploeg (10-3) dat ze poule-winnaar werd. Cindy Berkhout (Hillegom) won haar poule met overmacht (drie ze ges) en ook Schuilenburg en Bak ker plaatsten zich voor de Masters in BI. Mark Fleischeuer deed het zelfde in B2. Alleen Natalie van Lint bleef op een tweede plaats steken.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18