FC Groningen moet Koevermans missen Paraplu-gooier bij FC Utrecht Cijfers en feiten Vitesse verrassende subtopper Veendam tast zelfvertrouwen van SW aan Erwin Koeman maakt zijn rentree Joegoslaven besluiten met magere winst Liverpool lijkt weer hersteld Bayern München neemt de koppositie weer over Barcelona en Real zijn hoopvol gestemd ©VER =DE GRENZEN' PAGINA 14 MAANDAG 30 OKTOBER 1989 Meijer speelt tegen Partizan GRONINGEN (ANP) - Bezorgd en lichtelijk aangeslagen ziet Hans Westerhof uit naar de Europa Cup-uitwedstrijd van woens dag tegen Partizan Belgrado. De coach van FC Groningen had za terdag, na afloop van het povere duel tegen NEC (1-1), een goed en een slecht bericht over zijn belangrijke pionnen Meijer en Koever- mans, teloos naar het einde van de wed strijd. In de eerste helft ging het nog wel met de thuisclub. Debutant Grafton Holband, de vervanger van Meijer, kopte met een fraaie duik 1-0 achter NEC-doelman Wilfried Brookhuis. De Nijmegenaren bleven zelfs na de achterstand volharden in een spel letje waarby negen spelers zich rond het eigen strafschopgebied groepeerden. Libero Carlos Aalbers speelde de bal voortdurend in ach terwaartse richting. Trainer Leen Looyen veront schuldigde zich tegenover de pers voor het negatieve voetbal van zijn ploeg. Maar toen was het publiek al lang met een ontevreden gevoel op weg naar huis. „Wij hebben ieder puntje hard nodig", was de verkla ring van Looyen. Toch moet FC Groningen de hand geheel in eigen boezem ste ken. Tegen dit armetierig NEC had simpel gewonnen moeten worden. Maar goed dat bij Europa Cup-duels meestal andere wetten gelden. Wel licht dat Westerhof daar nog moed uit kan putten. Het goede nieuws was dat spits Hennie Meijer, die tegen NEC we gens rugklachten niet speelde, in Belgrado waarschijnlijk wel van de partij is. Voor Wim Koevermans ziet het er echter slecht uit. De lange centrumverdediger, die in de thuis wedstrijd tegen de Joegoslaven (4- 3) een belangrijke rol speelde, ging door zijn rug. In de rust werd hy vervangen, na afloop kon hij zijn sporttas niet eens dragen. „Het ziet er naar uit dat Wim niet kan spe- len", aldus de sombere Westerhof. De als spion aanwezige Partizan- trainer Ivan Golac kon zijn ogen niet geloven. In niets leek FC Gro ningen op de wilskrachtige ploeg uit het eerste Europese duel. Toen een schaamteloos verdedigend NEC in het begin van de tweede helft zowaar gelijk maakte, zakte Groningen ver weg. „Dat wij geen veerkracht hadden om terug te ko men, dat vind ik zorgelijk", aldus Westerhof. Aan de gelijkmaker van Patrick Kooien ging een stevige fout van Claus Boekweg vooraf. FC Groningen ploeterde daarop krach- Utrecht-aanvoerder Gijs Steinman overhandigt arbiter Van Vliet i niet daartoe was hij naar Twente-doelman De Koning geworpen. x paraplu. Weliswaar regende het, maar (foto ANP) EREDIVISIE Acht wedstrijden. Feyenoord-Den Haag, zonder publiek, volgt op woensdag 1 no vember. Aantal toeschouwers: 45.300. To taal na twaalf speeldagen: 836.907. Best bezochte wedstrijd: FC Utrecht - FC Twen te, 8000. Slechtst bezochte wedstrijd: BW Den Bosch - Roda JC. 2500. Rode kaart: geen. Na twaalf speeldagen: 7. Gele kaar ten: 11, na twaalf speeldagen: 214. Meeste gele kaarten: FC Utrecht - FC Twente 3. Aantal doelpunten: 24, na twaalf speelda gen: 300. Hoogste uitslag: Haarlem - Ajax 0- 4. Eerste treffer: Van den Brom (Vitesse) 3e minuut. Topscorer van de dag: Van den Brom (Vitesse), Fischer (Ajax), Steur (Vo- lendam) allen 2. Topscorer na twaalf speel dagen: Kieft (PSV) 10. EERSTE DIVISIE Negen wedstrijden, VW vrij. Toeschou wers: 29.505. Totaal na dertien speeldagen: 373.912. Best bezochte wedstrijd: NAC Excelsior 7055 Slechtst bezochte wedstrijd: GA Eagles - RBC 1100. Rode kaarten: geen. Na dertien speeldagen: 13. Gele kaarten: 13, na dertien speeldagen: 217. Meeste gele kaarten: Emmen - Heerenveen 4. Aantal doelpunten: 29, na dertien speel dagen: 364. Hoogste uitslag: Emmen- Heerenveen 4-1 en Helmond Sporl-De Graafschap 3-2. Eerste treffer: Oostrom (Telstar) 2. minuut. Topscorer van de dag: De Jonge (Emmen) 3 Topscorer na dertien speeldagen: Van Velzen (SW) 13. Zweed zwemt in één dag 100 Ion LINKOPING (AFP) - De zeventien-! jarige Zweedse zwemmer Anders Forvass heeft in Linköping een ge slaagde aanval gedaan op het 24-1 uursrecord. Hij ging zaterdagmid dag te water en werd er een dag later na 101,9 kilometer te hebben afge legd weer uitgevist. Het oude we reldrecord stond met 96,7 kilometer op naam van de Australiër Evan Barry. Fischer zwemt snel in Aken AKEN - De Katwijkse Christian Fischer (HPC) heeft bij wedstrijden in Aken drie persoon- i lijke records gezwommen en tevens de limiet voor de NK gehaald. Op de 1500 meter vrij kwam hij tot 17.58.4, op de 200 meter rug tot 2.27.4 en op de 100 meter rugslag tot 1.08.0. UTRECHT (GPD) - FC Utrecht moet rekening houden met een boe te. Zes minuten voor het einde van de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) wierp een toeschouwer een pa raplu naar de Enschedese doelman Hans de Koning. Scheidsrechter Jef van Vliet zal het voorval rappor teren bij de tuchtcommissie. „Ik heb contact gehad met de doelman van Twente over het gebeurde en zal de KNVB op de hoogte brengen. FC Utrecht-bestuurslid Ted El- sendoorn, belast met veiligheidsza ken, gelooft niet in een strenge straf. „De Koning is niet geraakt, al mag je natuurlijk niet met projectielen gooien. Een domme en volkomen onnodige reactie van die toeschou wer, die waarschijnlijk vond dat De Koning te lang wachtte met het uit trappen van de bal". In Galgenwaard zat Rinus Mi- chels naast Bum Kum Cha op de tri bune. Het sectiebestuurslid techni sche zaken neemt de Zuidkoreaan deze week op sleeptouw als een soort stagiair. Cha, die ooit onder Michels speelde bij Bayer Lever- kusen, is assistent-bondscóach van zijn land. Zuidkorea plaatste zich onlangs voor de eindronde van het wereldkampioenschap in Italië. ARNHEM (ANP) - „We gaan Europa in", zong een deel van de Vitesse-aan- hang zondagmiddag na de overwinning van 2-0 op Willem II. Wellicht een beetje voorbarig, maar feit is dat de Arnhemse nieuwkomer in de eredivi sie na twaalf wedstrijden is terug te vinden op de vierde plaats. Na de glanzende zege van 1-0 bij PSV vorige week bleek trainer Bert Ja cobs er in geslaagd te zijn ook voor de wedstrijd tegen Willem II zijn spe lers scherp te krijgen. Met de snelle openingstreffer van Van den Brom na drie minuten als ruggesteuntje, speelde Vitesse opnieuw een puike wed strijd. Een kwartier voor tijd werd Willem II maakte Van den Brom uit een strafschop zijn en Vitesses tweede doelpunt. DEN HAAG (ANP) - Het zelfver trouwen van SW heeft zaterdag avond in de thuiswedstrijd tegen Veendam een flinke deuk opgelo pen. Voor 4500 toeschouwers verlo ren de Schiedammers met 1-2 van Veendam. De Noorderlingen had den nog iets goed te maken voor de pijnlijke afgang vorige week tegen Cambuur op de „Langeleegte". Het betekende de eerste neder laag van SW voor eigen publiek. Eerder had Heerenveen op eigen 1 terrein de formatie van oud-bonds- coach Advocaat verslagen. Door doelpunten van Huizingh en Van Buuren nam Veendam een voor sprong van 2-0. Topschutter Van Velzen verkleinde voor de thuis ploeg nog wel de achterstand, maar in het laatste kwartier kon de gelijk maker niet meer worden gefor ceerd. „Concurrent" NAC liep slechts één puntje op de gedoodverfde kampioen in. De op een periodetitel azende Bredase club bleef voor ruim 7000 toeschouwers tegen Ex celsior steken op 1-1. Drie minuten voor tijd zorgde verdediger Pronk voor evenwicht, nadat Van der Gyp al vroeg in de wedstrijd NAC op voorsprong had gebracht. Het eveneens hoog genoteerde Heracles pakte wel de volle buit. Neuberger blijft voorzitter DFB TRIER (DPA) - Hermann Neuber ger is zaterdag in Trier voor een pe riode van drie jaar opnieuw geko zen als voorzitter van de Westduitse voetbalbond (DFB). De 69-jarige Neuberger vervult de functie al 14 jaar. Hij werd met overweldigende meerderheid herkozen. Telstar nam door een doelpunt van de talentvolle Oostrom al na twee minuten afstand van de formatie uit Almelo. Nog voor de rust bogen Van Goozen (uit een strafschop) en Velten de stand in het voordeel van hun ploeg om. In de noordelijke derby tussen Emmen en Heerenveen was De Jonge uitstekend op dreef. Met drie doelpunten in de eerste helft had de spits van Emmen een groot aandeel in de royale zege (4-1) op de hevig kwakkelende kampioen van de eer ste periode. Een gave hattrick was het niet, omdat ploeggenoot Metz de tweede treffer produceerde. Pas na de rust deed Van Dijk namens Heerenveen iets terug. In de beladen wedstrijd (1-1) tus sen AZ en DS'79 (vorig jaar op 3 de cember liep het duel tussen beide clubs volledig uit de hand) vestigde Andrew Braaf de aandacht op zich. De verdediger van Surinaamse af komst bracht DS'79 na de rust op gelijke hoogte met AZ, dat in de eer ste helft door een doelpunt van Van Ham een voorsprong had genomen. Braaf is bijna twee jaar uit de rou latie geweest. Twee jaar geleden raakte de toenmalige speler van Ex celsior in het duel met MW volle dig over zijn toeren. Na een langdu rige verpleging in een psychiatri sche instelling probeerde Braaf bij DS'79 een nieuwe toekomst in het betaalde voetbal op te bouwen. De Rotterdammer speelde enige tijd in het tweede elftal, maar werd deze maand door trainer Drost naar de hoofdmacht overgeheveld in ver band met een blessure-epidemie. VOETBAL - VW heeft zaterdag in een vriendschappelijk duel met 3-1 gewonnen van de Belgische tweedeklasser Berchem Sport. DEN BOSCH (ANP) - Na 475 mi nuten kwam BW Den Bosch, de minst productieve ploeg van de eredivisie, weer eens aan scoren toe. Aan één doelpunt, het zesde pas in twaalf wedstrijden, had Den Bosch zaterdagavond in De Vliert voldoende om het ver bo ven zijn stand levende Roda JC een punt af te snoepen: 1-1. Voor de club uit Kerkrade, als koplo per naar Den Bosch afgereisd, het derde gelijke spel in successie. Gebrek aan schotvaardighèid stond een zege voor de thuisclub in de weg. In het laatste half uur lieten Van Duren (twee keer), Wil- lems en De Gier riante kansen on benut, terwijl Roda JC bofte dat Barendse tegen de lat kogelde. De Limburgse verdediging, waarin neo-international Fraser en links achter Trost herhaaldelijk in de fout gingen, hoefde alleen te zwichten voor de verrassende schuiver waarmee Van Duren in de vierde minuut na de rust de stand gelijk trok. In de zesde minuut van de eer- FC Den Bosch scoort weer eens ste helft ontsnapte Roda JC al aan een achterstand. Scheidsrechter Van Swieten liet een overtreding van Verhagen op Grim in het strafschopgebied onbestraft. De voorsprong, die Roda JC in de 24ste minuut veroverde, kon de Limburgers ook al niet inspire ren. Van de Luer kreeg de treffer op zijn naam, toen hij een indraai ende hoekschop van Groenen dijk met het hoofd verlengde. Zonder de geblesseerden Van Loen en Van der Waart ging van Roda JC's offensieve acties ver der nauwelijks enige dreiging uit. Nadat Fraser vlak voor de pauze een uitstekende kans op 2-0 onbe holpen had verprutst, sloeg hij in de tweede helft achterin aan het stuntelen. Den Bosch was niet bij machte daar meer uit te halen dan de gelijkmaker.- Twintig minuten voor het einde maakte Pierre Blattler zijn ren tree bij Roda, na twee operaties aan de achilleespees. Blattler, die enkele jaren geleden nog even deel uitmaakte van de voorlopige Oranje-selectie, speelde op 9 de cember van het vorig jaar zijn laatste competitiewedstrijd. Als invaller was hij meteen de gevaar lijkste Limburger. De wedstrijd werd in de 54ste minuut onderbroken wegens on- Sparta volgt al met belangstel ling de gebeurtenissen in de eer ste divisie. De Rotterdammers le den in Sittard een ongelukkige nederlaag. Een treffer van Hout man, na zestien minuten, bood uitzicht op twee broodnodige punten. Het werd er zelfs niet een. Een opleving aan Limburgse kant na de rust, met doelpunten van Duut en Sneekes (in de laatste minuut), brachten Sparta in de degradatiezone. Alleen Den Bosch en Haarlem doen het nog slechter. Boete voor Diego NAPELS (Reuter) - Diego Mara- dona heeft van de Italiaanse voetbalbond een boete van ruim 15.000 gulden gekregen. De Ar gentijnse speler van Napoli had zich na de wedstrijd van zijn club tegen AS Roma, op 8 okto ber, negatief uitgelaten over scheidsrechter Magni. In februari 1987 werd Marado- na, om een vergelijkbare reden, al eens een wedstrijd geschorst. PARIJS (AFP/Reuter) - Lijstaan voerder Bordeaux heeft zaterdag avond een punt laten liggen in Lyon, waar niet werd gescoord. Hierdoor werd de marge tussen Bordeaux en het achtervolgende Sochaux verkleind tot twee pun ten. Sochaux leefde zich uit tegen het laag geklasseerde Caen en won op eigen terrein met 5-0. Bij de rust was het al 4-0 door treffers van Croci (2), Laurey en Lada. Oudjani deed er dertien minuten voor tijd nog een schepje boven op. Olympique Marseille, dat ook Bordeaux laat puntje liggen aast op de nationale titel, kwam vrijdag al in actie. Toen kon het bezoekende Paris Saint-Germain maar ternauwernood worden ver slagen. Pas twee minuten voor het einde zorgde de Uruguayaan Francescoli voor de winnende treffer (2-1). Bij Saint Etienne kwam Rob Witschge weer tot scoren. Door zijn treffer in de 75e minuut hield de ploeg tenminste nog een punt over aan het duel in Montpellier: 3-3. Na 22 minuten stonden de be zoekers met 2-0 voor door toedoen van Tibeuf. Maar Xuereb en Perhaoui leidden de inhaalsra- ce van Montpellier, dat niettemin door Witschge weer achter kwam te staan. Vier minuten na de tref fer van de ex-Ajacied werd het weer gelijk door Xuereb. Het onderaanstaande Brest won verrassend bij Nice (1-0), dat nu met nog maar één punt meer voorlaatste is. MECHELEN (ANP) - Erwin Koeman heeft zaterdag zijn ren tree gemaakt by KV Mechelen. De international stond in de basis in de bekerwedstrijd tegen Se- raing. Ook Graeme Rutjes nam zijn vertrouwde plek weer in. De ploeg van Ruud Krol bereikte door de overwinning met 3-1 de laatste zestien. Tot de laatste zestien behoren tien eerste klassers, vier tweede en twee derde klassers (Hoeselt en Aarschot). Zes eerste klassers kwamen de tweede ronde niet door: Cercle Brugge, Beerschot, Club Brugge, Lierse SK, Racing Mechelen en KV Kortrijk. FC Antwerp en Charleroi waren al in de eerste ronde uitgeschakeld. Erwin Koeman stond twee maanden langs de kant door een liesblessure. Onderzoek bij Dr- .Martens had uitgewezen dat het kwetsuur alleen door rust gene zen kon worden. De Groninger miste daardoor de Europese be kerwedstrijden van zijn club én de interlandwedstrijden van Ne derland tegen Denemarken en Wales. MILAAN (GPD) - Diego Marado- na zal nog vaak terugdenken aan het afgelopen weekeinde. De Ar gentijnse sterspeler, die vandaag zijn 29ste veijaardag viert, moest een hoop tegenslagen verwerken, maar bleek toch koelbloedig ge noeg om zijn club Napoli met een ^strafschop aan een 1-1 gelijkspel bij Genoa te helpen. Vrijdagmiddag ontdekte de speler dat bij een bank overval in Napels voor 1,5 miljoen gulden aan bezittingen van hem was ontvreemd. Het betroffen voor namelijk juwelen en speciale prij zen die hij in zijn loopbaan had ge- ATHENE (Reuter) - Met een ma gere zege (2-1) op Cyprus heeft Joegoslavië zaterdag de kwalifi catieronde in groep 5 voor het eindtoernooi om de wereldtitel afgesloten. De Joegoslaven, die in de acht wedstrijden zes keer wonnen en twee keer gelijk speelden, waren al zeker van kwalificatie. De onbetwiste groepswinnaar trad tegen Cyprus met een oner varen team aan. De in het bui tenland spelende internationals werden met rust gelaten. Stanijkovic en Pancev brachten de twee Joegoslavische doel punten op hun naam. Voor Cy prus nam Pittas in de 38e mi nuut de gelijkmaker voor zyn rekening. De thuiswedstrijd van Cyprus werd op last van de tuchtcom missie van de FIFA in Athene gespeeld. Dit naar aanleiding van ongeregeldheden tijdens de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Schotland in Limassol in febru- „Ik was zeer gehecht aan de me dailles en prijzen die ik heb gekre gen voor mijn wereldkampioen schap in 1986. Ze waren een bekro ning voor jarenlange arbeid. Waar schijnlijk beseffen de dieven niet eens hoeveel waarde die medailles voor mij hebben. Geen enkele over winning in de toekomst kan me de ze prijzen teruggeven. Het is jam mer, maar als professional mag je je daar niet al te druk over maken", verklaarde de wereldkampioen za terdag, toen bleek dat er ook in zyn flat in Buenos Aires was ingebro ken. „Blijkbaar hoort het bij de mondiale faam die je als topvoetbal- Ier automatisch krijgt". Maradona kreeg zaterdag ook van de Italiaan se bond te horen dat hij een boete krijgt van 15.000 gulden voor op merkingen tegen de leiding na het duel AS Roma-Napoli. Maradona is de afgelopen weken vooral in het nieuws geweest van wege zijn sprookjesachtige huwe lijk, dat over twee weken in de Ar gentijnse hoofdstad plaatsvindt. De kosten van de bruiloft zijn geschat op meer dan twee miljoen gulden. Toch maakte Maradona, als een van de weinige spelers van de Itali aanse koploper, gisteren een goede indruk. Napoli, zonder de Brazi liaan Careca, dreigde na de eerste helft tegen zijn eerste nederlaag in dit seizoen aan te lopen. De specta culair spelende promovendus Ge noa dicteerde, dank zij zijn drie spe lers uit Uruguay het spel. Perdomo hield Maradona gedurende de eer ste fase onder controle. Een combi natie van Aguilera en Ruben Paz werd in de 33ste minuut door de spits Fontolan afgerond. Op slag van rust werd de Braziliaan Ale- mao, vorige week nog de uitblinker in de topper tegen Inter, door scheidsrechter Lo Bello van het veld gaestuurd wegens natrappen tegen Aguilera. Napoli vocht zich ondanks de numerieke minderheid in de tweede helft knap weer naast Genoa. Een kwartier na rust benut te Maradona een door Caricola ver oorzaakte strafschop. AC Milan leed een pijnlijk verlies by Ascoli: 1-0. De kampioen van Eu ropa had zijn aandacht al verlegd naar het Europa-Cuptreffen met Real Madrid. Zonder Franco Baresi en Frank Rijkaard was de rood zwarte ploeg achterin zeer kwets baar. De uitblinkende spits Cvetko- vic stelde de Braziliaan Casagrande in de gelegenheid om vijf minuten voor de pauze koppend te scoren. LONDEN (Reuter) - Liverpool heeft zich door de nederlaag van vorige week tegen Southampton niet uit de koers naar het zoveelste lands kampioenschap laten slaan. De Reds namen gisteren de eerste plaats weer over van stadgenoot Everton door op Anfield Road met 1-0 van Tottenham Hotspur te Preetz (rechts) van Düsseldorf wint een luchtduel i wordt genomen door zijn ploeggenoot Loose (5) en c nen. ue ruim 36.000 kijkers bejubel- Jorginho en Kree (van links naar rechts). den John Barnes na 25 minuten als doelpuntenmaker. Bij slechts vier wedstrijden sloeg de balans door: ten gunste van Man chester United, Aston Villa, Wim bledon en Liverpool. Everton mocht zich zaterdag nog steeds lijst aanvoerder noemen dank zij het ge lijkspel tegen Norwich: 1-1. aar verder aan deel Leverkusen-spelers (foto EPA) HAMBURG (DPA) - In de Westduitse voetbalcompetitie heeft Bayern München de koppostie herovert. Concurrent Leverkusen liet in eigen huis tegen Fortuna Düsseldorf in een doelpuntrijke wedstrijd (3-3) een duur punt liggen. De titelhouder, die vrijdagavond met 2-0 bij St. Pauli won, voert daardoor op basis van een beter doelsaldo de ranglijst weer aan. Leverkusen had het puntverlies in het met 24.000 toeschouwers uitver kochte Ulrich Haberland-stadion volledig aan zichzelf te wijten. De voor malige club van Rinus Michels verspeelde in de slotfase een veilige voor sprong van 3-1. Negen minuten voor tijd nam Klotz namens de veerkrach tige bezoekers de gelijkmaker voor zijn rekening. FC Köln zegevierde moeizaam (3-2) over middenmoter Waldhof Mannheim. Met evenveel punten (21) als Bayern en Leverkusen bezet de club uit de Domstad nog altijd de derde plaats.' In de schaduw van het Westduitse „supertrio" blijven Eintracht Frank furt en VfB Stuttgart op een achterstand van twee punten goed volgen. De ploeg van trainer Arie Haan bleef in Nürnberg voor 37.000 toeschouwers, het hoogste aantal van de 15e speelronde, de plaatselijke FC met 2-0 de baas. De doelpunten kwamen op naam van Walter en Allgöwer. Eintracht Frankfurt rekende in een spannend duel af met FC Homburg. In de blessuretijd maakte Falkenmayer het winnende doelpunt, 3-2. In de onderste regionen staan de clubs eveneens dicht op elkaar. Karls- ruher SC, dat verrassend met 2-0 won van Hamburg SV, deed de achttien de en laatste plaats over aan St. Pauli en klom naar de veertiende positie. De sportieve crisis bij Borussia Mönchengladbach houdt nog altijd aan. De vijfvoudige landskampioen verloor op eigen terrein teleurstellend met 1-2 van VfL Bochum. De club van de Nederlanders Reekers en Plomp, die niet in actie kwam, steeg op de ranglijst van de zestiende naar de elfde plaats. In het rumoerige duel kregen acht spelers, van wie vijf van de thuis ploeg, de gele kaart. In de negen Bundesliga-wedstryden werd liefst dertig keer gescoord. Naast Boden en Sauer (Werder Bremen) troffen ook Dittmer (Homburg) en Schütz (Düsseldorf) tweemaal doel. MADRID (ANP) - Barcelona en Re- al Madrid hebben zaterdag in de Spaanse competitie by de achter- ban de hoop gewekt, dat de derde ronde in het Europese bekertoer nooi ondanks de nederlagen met 0-2 tegen respectievelijk Anderlecht en AC Milan haalbaar is. De ploeg van Johan Cruijff won voor 60.000 so- cios met 3-0 van het bescheiden maar vaak uitstekend spelende Te- nerife. Real verplichtte de aanhang aan zich door het als derde geklas seerde Sevilla met 5-2 opzij te zet ten. Barcelona, dat woensdag in de re turn tegen Anderlecht een met 120.000 toeschouwers volgepakt Nou Camp verwacht omdat er zater dag nog slechts 4000 kaarten over waren, bezat tegen Tenerife een voortdurend overwicht, maar spaarde zich desondanks toch. Hoe wel de bezoekende ploeg vooral de fensief een sterke indruk maakte, was de eerste Catalaanse treffer te danken aan een blunder van de ver dediging. Eusebio profiteerde in de 36e minuut. Na rust verhoogden Bakero en Begiristain de voorsprong tot 3-0. Ronald Koeman, die achterin enke le keren snelheid tekort kwam, zag zijn achtste seizoenstreffer uit een vrye trap verijdeld door de doelman van Tenerife. Diens collega Zubiza- reta voorkwam in blessuretijd met een nog fraaiere redding een tegen treffer. Real Madrid beëindigde de top per tegen Sevilla met tien man. Na dat er al twee wissels waren ge pleegd, raakte Martin Vazquez tien minuten voör tijd licht geblesseerd. Omdat de zege toen al vaststond werd de stuwende middenvelder voorzichtigheidshalve naar de kant gehaald. De overige mede met het oog op Europees voetbal vooruitgespeelde wedstrijden vielen vooral op door het gezwaai met kaarten. Bij Mallor- ca - Celta (2-0) werden drie man uit het veld gestuurd. De thuisploeg raakte Nadal vroegtijdig kwijt, na mens Celta sjokten Espinosa en Otero eerder dan vermoed naar de douche. Fraile (Zaragoza) en Cami- nero (Valladolid) kregen ook een ro de kaart.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14