Rugbyers komen op hoger plan Staafgooier betuigt spijt van zijn daad Nieuwe vuurproef voor Jan Timman McEnroe loopt diamanten racket mis Van der Weel zwaar beboet Theo Snijders smeedt heeht team van rasechte amateurs Nederlander voorzitter FIM ZATERDAG-28 OKTOBER 1989 ■HüMk-U.I^J—muil AMSTERDAM (GPD) De 17-jarige Gerald M., die tijdens de wedstrijd Ajax-Austria Wien een ijzeren staaf heeft gegooid naar de keeper van Austria, heeft gisteren voor de tv spijt betuigd van zijn daad. Hij las een brief voor die hij aan het bestuur en de spe lers van Ajax heeft gestuurd. Afgelopen maandag kwam hij vrij na drie weken in een tuchtschool te hebben doorgebracht. Hij verklaar de daarna te zijn ondergedoken om dat hij en zijn familie zijn bedreigd. "Mijn enige gedachte was dat Ajax moest wihnen en ik wilde de club helpen. Ik heb niet over de gevolgen van mijn daad nagedacht", zei M. gisteravond in het TROS-program- ma Linda. "Ik kreeg de stang in mijn hand geduwd en heb gegooid. mee tot een volstrekt bestaansmini mum voor de komende dertig ja ren". De Haarlemse politie heeft met de spoorwegpolitie van Amsterdam voorzorgsmaatregelen getroffen om problemen te voorkomen rond en tijdens de voetbalwedstrijd Haar lem-Ajax. De Ajax-supporters worden mor gen om 13.31 uur op het station van Haarlem verwacht. Daar worden ze Maar niet met de bedoeling de kee- door de Mobiele Eenheid en Haar- per te raken. Aanvankelijk was ik lemse agenten naar het voetbalsta- blij, omdat ik iets te geks had ge- dion in Haarlem-Noord begeleid, daan, en ik werd toegejuicht. Maar Voor de' 'risico-wedstrijd' is extra ik had al gauw in de gaten dat het politiepersoneel ingezet. Ook is er helemaal verkeerd was", aldus de een draaiboek gemaakt. De fouille- jongen, die onherkenbaar in beeld ring bij het stadion wordt gedaan werd gebracht. Hij heeft deze week door beveiligingspersoneel, inge- LUZERN (GPD) Veel rust is grootmeester Jan Timman na zijn gedenkwaardige zege op Jonathan Speelman in het Londense Sadler's Wells Theatre niet gegund. Nog geen week na zijn terug keer uit de Britse hoofdstad stapt de nationale schaaktrots al weer in het vliegtuig voor een nieuwe vuurproef: het wereldkampioen schap voor landenploegen in Luzern. ook zijn school niet langer bezocht. De advocate van M., mevrouw mr. M. Hersman, zei in het program ma dat de maatschappij hem lyncht voor zijn daad. En als Ajax de scha de op de 17-jarige verhaalt, zou hij zwaarder worden gestraft dan in ons land met moordenaars gebeurt. Volgens de advocate doet de maat schappij precies hetzelfde als dat waar Ajax-voorzitter Van Praag zich zo kwaad over heeft gemaakt, namelijk het oordelen ANTWERPEN (ANP) John McEnroe loopt zijn diamanten racket, waarde één miljoen dollar, mis. De twee- trein naar Haarlem reist, omdat'de voudig titelverdediger werd gisteravond in de kwartfinales van het ECC-toemooi in Antwerpen uitgeschakeld. kaartverkoop pas een paar uur voor De Tsjechoslowaak Mecir verkeerde in het Antwerpse sportpaleis in blakende vorm: 1-6 6-1 6-1. Het diamanten de wedstrijd begint. racket gaat naar een speler, die het ECC-toernooi drie keer achtereen of vijf keer in totaal op zijn naam brengt. Tot F-siders moeten in hun suppor- dusverre slaagde alleen Ivan Lendl (foto EPA), die Horst Skoff gisteren met 6-3,6-3 versloeg, er in het waardevolle tershuis boksen en op Spartaanse slagwapen te huurd door de HFC Haarlem. Een woordvoerder van de spoor wegpolitie in Amsterdam kon gis teravond nog niets zeggen over het verwachte aantal supporters dat per werken aan hun conditie. Zo raken ze agressie kwijt. Dat lukt niet met bier drinken, darten en bil- De Nederlandse delegatie telt vier grootmeesters; behalve Jan Tim man komen John van der Wiel. die rechtstreeks vanuit zijn vakantiebe stemming in Italië naar Zwitserland reist, Genna Sosonko en Jeroen Pi ket in actie. Kandidaat-groot- meester Paul van der Sterren en na tionaal kampioen Rini Kuyf com pleteren de ploeg, die als vanouds onder leiding staat van (non-play- ing) captain dr. ir. Frans Kuijpers. Het wereldkampioenschap voor landenploegen wordt voor de twee de maal gehouden, Nederland doet voor de eerste keer mee, wat te dan ken is aan de geweldige prestatie tij dens de Schaakolympiade in Salo- niki, vorig jaar november. Het Oran je-viertal zonder Timman! ein digde toen als derde, met evenveel punten als de nummer twee, Enge land, dat in de laatste ronde met 2-1 door het kwartet Van der Wiel, So sonko, Van der Sterren en Piket werd verslagen. Op grond van de zo genaamde 'weerstandspunten' moest Nederland desondanks ge noegen nemen met het brons en zonder de verdachte gehoord te jarten. hebben. Ook Ajax is door de UEFA gestraft voor het incident zonder sterdamse politieman IJz dat de club zijn zegje heeft mogen Weerd de nota "Vandalisme doen. "Het gaat hier om een jongen 17 jaar, die heeft gehandeld in opwelling. De supporters verkeren straf in een voetbalstadion in een staat i de bestrijding daarvan" geschreven. Het is een opvallend rapport over boksen, sociale controle, werk als rechtvaardigheid, n der Weerd is sinds 1963 in opwinding waardoor ze dingen dienst van de gemeentepolitie Am- in doen die ze anders beslist zou- sterdam, hij werkt nu bij het bureau vak staan 2000 verkeerstechnische zaken. Veel i elkaar op te zwepen. Gerald mag niet de schuld krijgen van alles leid wat er die avond is gebeurd en dat veel meer dan alleen het gooien v< die stang", aldus de verdedigster. Ze zei verder het mogelijk te ach- boksclub ten dat het Ajax lukt de Financiële geren met strop te verhalen op haar cliënt nog drie andere verdachten, die men. door de club schuldig worden ge vonden aan het staken van de Euro pa-Cupwedstrijd. "Dat is de groot ste en meest onrechtvaardige straf die deze jongens eventueel te wach ten staat. Ajax zou Gerald op die manier zo te pakken kunnen ne men, dat hij daardoor levenslang krijgt. Ajax veroordeelt hem daar- hij een harde militair. Opge- Roosendaal als commando. Sinds 1965 hoofdtrainer van de Am sterdamse Boks- en Ontspannings vereniging Ter Meulen, de grootste Nederland. Waar jon en criminele achter grond regelmatig over de vloer ko- Publiek mag nog naar MW kijken ZEIST (ANP) - MW is door de tuchtcommissie van de KNVB veroordeeld tot een voorwaarde lijke straf van het spelen van een duel zonder publiek. De club uit Maastricht moet 7500 gulden boe te betalen. Op 30 september, in de met 1-5 verloren wedstrijd tegen Vitesse, gooiden supporters vuurwerk op het veld. De scheidsrechter moest het treffen tijdelijk onderbreken. De proef tijd voor MW is een jaar. Co Adriaanse, trainer van FC Den Haag, dient zich tot 1 juli 1990 rustig te houden op de bank. Adriaanse kwam op 15 oktober, tijdens FC Utrecht - FC Den Haag (2-1), zonder toestemming op het veld. Hij protesteerde' tegen de openingstreffer van Erik Willaar- ts, die volgens hem buitenspel stond. Adriaanse moet 500 gulden boete neertellen. Als hij voor 1 ju li over de schreef gaat, buigt de tuchtcommissie zich over een schorsing. De straffen zijn: MW: een wed strijd voorwaardelijk zonder pu bliek, 7500 gulden boete. Proef tijd een jaar. Co Adriaanse: 500 gulden boete, schorsing bij slecht gedrag voor 1 juli 1990. Vier duels: Schenning en Pelleboer (Go Ahead Eagles), 150 gulden boete. Een duel: Mulder (Feye- noord), Van der Zwan (DS'79), Schrijvers (NAC), Van Eek (PEC Zwolle) en Söllner (Veendam). ALKMAAR (GPD) - Leen van der Weel is gisteren door de Alk- maarse politierechter Geleynse veroordeeld tot een geldboete van duizend gulden. De DS-spe- ler had op 3 december van het vo rig jaar een handgemeen met Werner Kooistra tijdens de tu multueus verlopen wedstrijd AZ- DS. De Alkmaarse doelman liep hierbij een hersenschudding op. Officier van justitie mr. Jo- sephus Jitta had een maand on voorwaardelijke gevangenisstraf geëist wegens mishandeling, li chamelijk letsel tot gevolg heb bend. De verdediger was het hier duidelijk niet mee eens. In zijn pleidooi wees hij op het eigen tuchtrecht van de KNVB. Politierechter Geleynse mi de, gezien het blanco strafregister van Van der Weel, dat duizend gulden boete voldoende was. Van der Weel was door de tuchtcom missie van de KNVB in eerste in stantie tot acht wedstrijden schorsing veroordeeld,maar werd in hoger beroep vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De tuchtcommissie zou het bewijs (tv-beelden) op onrechtmatige wijze hebben verkregen. Dekker Squash gunt LSRC geen enkel punt WARMOND In de vierde week van de squash competitie hebben Dekker Squash nen. Zijn die er dan nog? Natuurlijk zijn ze er nog, al moetje ze tegenwoordig dan met een lampje zoeken. Bedoeld wordt uiteraard niet het le- stuurscollege. "Ik zocht de weg van ger van recreatiesporters dat in de de geleidelijkheid, het planmatig vrije tijd rent, springt, schopt, gooit bouwen aan een nieuw team dat een heel ander soort rugby moest spe len dan we in het verleden waren van het Nederlands rug- gewend. Dat betekent investeren en ploeg spelers die onder ook durven te verliezen. Zij wilden de bijzonder fanatieke meteen winnen, net als vroeger, ambitieuze coach Theo Snijders toen de bal maar omhoog werd ge- sinds een jaar of drie druk doende i: om het imago van deze tak van sport in Nederland flink op te vijze- schopt en iedereen er vervolgens met volle inzet achteraan rende. Maar ik heb hele andere opvattin- LEIDEN (GPD) In een tijd dat een beetje proftennisser instant-miljonair wordt, een subtopper uit het golfwereldje een vermogen verdient en een aankomend voetbaltalent praat over tonnen geld alsof hij Gullit zelf is, zou je bijna vergeten dat ze nog bestaan. De rasechte amateurs, dege- de eerste divisie duidelijk gemaakt nen dus die nog geld meebrengen om hun hobby te beoefe- dat zij éigenlijk te sterk zijn voor de- ze klasse. LSRC kreeg met 4-0 geen been aan de grond. Alleen Jana van Duyn kon in de vierde wedstrijd tegenstand van be tekenis bieden tegen Vivian Aal- ders. Laatstgenoemde moest even slikken toen Van Duyn de ei-rste ga me won met 9-4. De nummer vier van LSRC, die door haar vierde plaats in de C nationale kampioen schappen op de nationale ranglijst is geklommen naar de 176de plaats, speelde een bekeken wedstrijd te gen Aalders, die 100 plaatsen boven haar staat. De dropshots van de Leidse ontregelden Aalders' gelief koosde snelle spel en dwongen haar tot loopwerk dat haat minder ligt. Toch won zij de drie volgende ga mes: 9-6, 9-7 en 9-2. Van Duyns teamgenoten, Claire Freling, Karin Zwiers en Kitty Klaassen waren kansloos tegen res pectievelijk Liz Weare (9-0, 9-2, 9-1), Mary Gillies (9-2,9-1,9-1) en Jacque line Tiebert (9-5, 9-5, 9-3). De mannen van Dekker Squash hadden in de eerste divisie weinig in de melk te brokkelen. Allard van der Weerden kon tegen Carl Wal- drom van Dicky Squash 2, de kam pioenskandidaat, één game pak ken: 9-6, 2-9, 7-9 en 5-9. Brian Wit- herden verloor van Heskes, 2-9, 5-9, 5-9, Grahaem Smith van Maurice Wolters met 3-9,4-9 en 3-9 en Brielle van der Poel mocht de derde game incasseren voor zijn harde werken (1-9, 2-9, 10-8, 5-9). In de derde divisie hadden de mannen van Casino zonder de steun van Ibboel Ansink, die vijf weken lang niet beschikbaar is voor de Noordwijkers door een stage in Spanje, geen enkel probleem met Sluipers uit Reeuwijk: 3-1. De man nen van LSRC boekten, eveneens in de derde divisie, hun eerste over winning op Rhijenhof: 3-1. Ruud de Maagd tekende voor de beste wed strijd van de avond. i dit niet eenvoudige karwei be gon, is dat te doen door het leveren TDp^-., ifofip van aansprekende prestaties op in- -ïVCpULdu.e ternationaal niveau. De Hagenaar Op basis lijkt inmiddels hard op weg doel te bereiken. zijn grote kennis van het internationale rugby en zijn re putatie als een prima clubcoach (in Want door overwinningen op ach- het verleden bij HRC en tegenwoor- tereenvolgens Westduitsland, Por- dig bij het Leidse DIOK waarmee tugai en Zweden is Oranje inmid- hij vorig jaar landskampioen werd), dels doorgedrongen tot de halve fi- kreeg Snijders uiteindelijk het nale van het kwalificatietoernooi voordeel van de twijfel. Hij mocht om de wereldbeker. Met Spanje, zijn werk afmaken. Op zijn beurt be- België en Polen moet Nederland de loonde de rechtlijnig denkende Ha- komende week in Madrid uitvech- genaar dat vertrouwen met de reeks ten welke twee landen zich bij Italië overwinningen die zelfs internatio- Roemenië scharen poule. De nummers plaatsen zich voor de strijd World Cup die in 1991 in Engeland wordt gehouden: Nul de finale- naai verbazing wekte, maar die, twee nogmaals, voor hem niet uit de m de lucht kwam vallen. "Ik geloofde meet af aan in dat concept. Vas- nensen op een vqste plaats en spelen volgens een vast systeem", vat hij dat denken op de wat langere de bondscoach zelf. Toen Snijders de geschikte spelers daarvoor te samen met zijn assistent Piet Paul vinden en om die vijftien vervol- Clubcoach Theo Snijders op het veld hij vorig jaar landskampioen werd. val is. Want ook dat is uniek, ik ben dat is toch ideaal, dat levert pas echt schoeid. Wat dat betreft gaat het e Dat houdt i nul", vat hij dat kort en krachtig men. Want er was op dat moment support, werken als nauwelijks sprake van beleid, er Stukje bij beetje ij was geen visie en ook geen geld. Het bracht' ledenaantal van de kleine bond sta- veel beweging, veel collectief, er inge- Bij zijn club DIOK lukte datzelf- die .drie jaar nog nooit met mijn rendement op. Maar daar 1 ploeg op een trip als deze geweest, woon geen geld voor. Alles is op Acht dagen niets anders dan rugby, puur amateuristische leest ge- i het buitenland wel ietsje anders toe". AD VAN KAAM ging het zilver naar de Engelsen. Dat de Sovjetunie het goud greep, behoeft nauwelijks vermelding. Confrontatie Er is niet veel fantasie voor nodig om te voorspellen dat de Russen, die vier jaar geleden ook de wereld titel behaalden, opnieuw de eerste plaats voor zich zullen opeisen. Ze hebben daar wereldkampioen Gary Kasparov niet voor nodig. Het be schikbare zestal, inclusief reserves, staat daar borg voor: Karpov, Ivantsjoek, Salov. Beljavski, Ehl- vest en Vaganian. Met meer dan ge wone aandacht wordt uitgezien naar de confrontatie tussen Neder land en de Sovjetunie. Timman zal hooguit vijf (van de negen) ronden in actie komen, maar hij heeft aan gekondigd juist tegen Karpov, vol gendjaar maart zijn tegenstander in de finale van het kandidatentoer nooi, te willen spelen. Of Karpov er net zo over denkt, is niet bekend. In Luzern strijden tien landen om de prijzen: de Sovjetunie, Enge land, Nederland, Hongarije, Joego slavië, het organiserende Zwitser land (met Viktor Kortsjnoj), de Ver enigde Staten, Cuba, China en een Afrikaanse team. In de strijd om de tweede plaats achter de Sovjets zal ongetwijfeld Engeland weer hoge ogen gooien: de Britten treden aan met onder anderen Speelman, Short, Nunn en Chandler. Naast de Engelsen behoren ook de Hongaren, Joegoslaven en Ame rikanen tot de kanshebbers voor het zilver. China geldt als een gevaarlij ke outsider. En Nederland? "Qua rating", zegt teamleider Frans Kuij pers, "zitten we tegen de top aan. We hebben voor het eerst een team, waarin alle spelers meer dan 2500 Elo-punten hebben, met Timman natuurlijk als absolute koploper (2635, op de 1 juli jl. gepubliceerde lijst, red.). Toch zeg ik: een vierde plek zou al een prachtige prestatie zijn. Die gedeelde tweede plaats in Saloniki was een fenomenaal suc ces, dat niet één, twee, drie te evena- Morgenmiddag vinden in het Kursaal Casino in Luzern de officië le opening en loting plaats, gevolgd door de eerste ronde. De negende en laatste ronde is op dinsdag 7 no vember. Volleyballers loten Finland DEN HAAG (ANP) - Het Neder landse mannen volleybalteam speelt twee wedstrijden tegen Fin land, voor een plaats in het eind- toernooi om het B-wereldkam pioenschap. Dat evenement wordt van 13 tot 22 april 1990 gehouden in Japan. Ook de vrouwen, die van 3 tot 13 mei in Spanje om de B-wereldtitel strijden, ontmoeten Finland twee maal. De data van de wedstrijden zijn nog niet bekend. De mannenploeg van coach Har- rie Brokking mag tevreden zijn met Finland als tegenstander. Andere paringen zijn bijvoorbeeld Joego slavië - Griekenland en Polen - Bondsrepubliek. Bondscoach Pang van de vrouwen hoeft ook niet te wanhopen met Finland als tegen stander. De beste drie van beide B-wereld kampioenschappen mogen mee doen aan de mondiale toernooien voor A-landen, in Brazilië (mannen) en China (vrouwen). Het deelnemersveld van de B- WK's (beide twaalf-landen) komt als volgt tot stand: Mannen, al ge plaatst: Japan (organisator), Alge rije, China, Zweden en Puerto Rico. Via uit- en thuiswedstrijd: Grieken land of Joegoslavië, Polen of Bondsrepubliek, DDR of Roeme nië, Nederland of Finland, Spanje of Hongarije. Via toernooi: twee van de vier landen Irak, Australië, Tai- peh en Samoa. Vrouwen, al geplaatst: Spanje (or ganisator), Mauritius, Australië, Roemenië, Verenigde Staten en Ve nezuela. Via uit- en thuiswedstrijd: Zwitserland of Frankrijk, Bondsre publiek of Hongarije, Tsjechoslo- wakije of Polen, Nederland of Fin land, Griekenland of Joegoslavië. Via toernooi: een van de drie landen Bolivia, Algerije en Samoa. vechtersbazen. dat zijn eerste pogingen c tot Bayeni laat naai- zege HAMBURG (DPA) Bayern Mün- chen heeft de moeilijke uitwed strijd tegen St Pauli met 2-0 gewon- de buitenwacht althans, bij: nen. Beide doelpunten vielen in de louter als een tijdverdrijf laatste tien minuten en kwamen op drink- naam van twee invallers, Struntz (81ste minuut) en Bender (88). Het duel werd met spanning en zorg tegemoet gezien. De Hamburg- se thuisclub afficheerde de wed strijd als de confrontatie tussen 'de waarop de bobo's in Hilversum arme club uit de arbeiderswijk' te gen 'de zwaar kapitalistische glamour-wereld van München'. Voor de wedstrijd kwam het op de Reeperbahn al tot een handgemeen ononderbroken ketting moest tussen beide supportersgroepen. Werder Bremen bracht.FC Kai- serslautern de zevende competitie- nederlaag toe (4-0). Bode maakte de eerste twee doelpunten, zijn ver vanger Sauer in de laatste tien mi nuten de laatste twee. redelijk talentvolle genera- "Logisch, want bij t de spelers van Oranje de bereidheid iets extra's te doen. Bijvoor- nog beeld in de afgelopen maanden bui- mor ten hun club om driemaal per week op de centrale training verschijnen. Kortom, Snijders begon met niets Voor rasechte amateurs, en dat zijn dan ook niet zo vreemd ze stuk voor stuk, betekent dat heel Lambert Staat t6r0cllt MAASTRICHT (ANP) - De Neder lander Jos Vaessen is gisteren in Maastricht voor een periode van drie jaar tot president van de FIM (Internationale Motorsport Federa tie) 'gekozen. De 48-jarige directeur van het CBR (Centraal Bureau Rij- wat. Dat is toch tamelijk uniek te- week vrij nemen, zelf geld meebren- baar doorging met het den van schakeltjes wat De kans dat het geheel gereno veerde Oranje, dat momenteel weer élan, zelfvertrouwen en mentaliteit den, na een jaar al weer op de uitstraalt, zich in Madrid kwalifi- schopstoel zat. "Ze begrepen totaal ceert voor de finale-poule schat BRUGGE (ANP) - De Belg Fran cois Lambert, sponsor van de suc cesvolle wielerploeg ADR, is voor de rechter gedaagd. De zaak staat voor maandag 30 oktober om 9.00 uur op de rol van het gerechtshof in Brugge. De aanklagers zijn de Ne derlandse wielrenner Fred Rompel- berg en de Amerikaanse autocou- las Schmit op te volgen. De Zwitser Rick Vesco. Beiden eisen een Luigi Brenni trok zich recent terug vaardigheid) in Rijswijk kreeg 87 van de 90 stemmen. Twee leden stemden tegen de kandidatuur, één lid blanco. Tot twee jaar geleden was Vaes sen ruim een decennium algemeen secretaris van de KNMV (Koninklij ke Nederlandse Motorrijders Vere niging). Hij gaf die functie eind 1987 op toen hij in dienst trad van het CBR. Jos Vaessen is de tweede Neder lander die de hoogste post bij de FIM inneemt. Van 1959 tot 1966 was de legendarische Piet Nortier presi dent van de internationale federa tie. Vaessen was de enige kandidaat de 72-jarige Luxemburger Nico- BUITENLANDS VOETBAL BONDSREPUBLIEK: St Pauli - Bayern München 0-2, Werder Bremen - 1FC Kaiserslautem 4-0 FRANKRIJK: Marseille - Paris SG 2-1 BELGIË Bekerstrijd, eerste wedstrijd tweede ronde: FC Luik - KV Kortrijk 4-0 MASTERS Valderrama, stand na twee ronden: 1 Olazabal (Spa) 139 slagen (69-70). 2. Woos- i (GBr) 140 (71-69). 3 Rafferty (GBr) 141 (72- Envoy 0-66,18, 2. Frühmann (Oos) Grandeur 0- 66,96, 3. John Whitaker (GBr) M.lton 0-69,23, 4. Von Buchwaldt (BrD) Lausbub 0-70.99, 5. Markus Fuchs (Zwi) Shandor 0-71.24.6. Blaton (Bel) Con- ny 0-73.46 (BrD) (BrD) Entertainer 1384. 3. Balkenhol (BrD) Goldstern 1283,4 Menkova (Sov) Dikson 1376,5. Nathhorst (Zwe) Chirac 1341 BRIGHTON Vrouwen, 250.000 dollar, kwartfinales: Graf (BrD/1- Reinach (Zaf) 6-3 6-1Manuela Maleeva (Bul.2) - Lmdqvist (Zwe/6) 6-2, 6-2, Seles (Joe<3) - 69). Parry (Aus) 141 (73-68), 5 Faldo (GBr) 142 Mandhkova (Aus/5) 6-0, 6-1. Novotna (Tsj/4) - (74-68). 6 Clark (GBr) 132 (73-70). 7. Cooper Reggi (lta/8) 6-3, 6-1 FRANKFURT (GBr) 145 (76-69). Chapman (GBr) 145 (72-73). Mannen, 237.000 dolar, kwartfinales: Ni)Ssen McNulty (Zim) 145 (72-73), Carbonetli (Arg) 145 (Ned) - Jelen (BrD) 6-0. 2-6. 7-5. Curren (VSt) - i 54.000 dollar Ves- malen uitgelegd hoe het in elkaar ker van dat we aan het eind van die maker fungeerde tijdens Rompel stak", kijkt Snijders nu terug op die week qua spelopvatting zeker weer bergs aanvallen op het wereldsnel- onprettige confrontatie met het be- 50 procent verder zijn dan nu het ge- heidsrecord. toen bleek dat Vaessen, die zich op die met zijn racewagen als gang- verzoek van de West- en Oost- europese bonden kandidaat had ge steld, bijna unaniem gekozen zou worden. HINGTON Landen wedstrijd: 1 Verenigde Staten (Kursyns- ki. Sharffenberger. Welles en Patton) 0 strafpun- ten, 2. Groot-Brittannié (Steven Smith, Charles. Jona en Robert Smith) 20, 3. Nederland (Ehrens, Kommera, Nijhof en Zoer) 52,4,4. Canada 64. CSI STUTTGART Springrubriek op tijd: layendecker (VSt) 7-6 7-6. Korda (Tsj) - Stich (BrD) 6-4 6-4. Matuszewski (VSt) - Wöhrmann (BrD) 6-4,6-4 Dubbelspel, kwartfinales: Ivanise vic (Taroczy (Joe/Hon) - Korda/Smid (Tsj) 6-4.6-4, Aldrich/Visser (ZAf) - Ni|ssen/Bath (Ned/GBr) 6-3, 6-7, 7-6, Tawsat/Warder (VSt) - Davis/Wilkison (VSt) wo ANTWERPEN Mannen, 1,05 miljoen dollar, kwartfinales: Lendl (Tsj/1- Skoff (Oos) 6-3 6-3. Chang (VSt/4) - Mancini (Arg) 6-4 6-3. Mecir (Tsj) - McEnroe (Bra) Special (VSt/2) 1-6-6-1 6-1

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19