071-161488 071-143480 01720-73933 In het zicht, maar buiten bereik 000Ü1000 Faxnummers Leidsch Dagblad Kombinatie Leiderdorp wil kabel-tarief verlagen Begroting '90 Leiderdorp Twee jaar gevangenisstraf en tbs geeïst voor zware mishandeling in Oegstgeest REDAKTIE ADVERTENf IE-AFD. ALPHENS DAGBLAD ZATERDAG 28 OKTOBER 1989 REGIO LEIOEN PAGINA 13 DEN HAAG/OEGST- GEEST/RIJNSBURG - Om geld was het hem niet te doen en van poging tot doodslag zou evenmin sprake zijn. Een 24-ja- rige Rijnsburger wilde begin dit jaar een oud-collega 'gewoon' een flink pak slaag geven, om dat die hem zó had zwartge maakt bij zijn baas dat hij was ontslagen. De Rijnsburger wilde wraak nemen en wachtte in nachtelijke uren zijn slachtoffer op bij het huis van de werkgever in Oegstgeest. Nadat hij met een paal de eerste klappen had uitgedeeld, bleek hij niet zijn 1 gere collega Illegaal bouwen wordt duurder in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Mensen die pas een bouwvergunnirig aanvragen als de bouw al be gonnen is, worden harder ge straft in Zoeterwoude. Afhan kelijk van de hoogte van de bouwsom moeten ze tussen de 150 en 400 gulden betalen. Pro gressief Zoeterwoude vindt het een 'bijzonder belachelijk' voorstel, maar kon het niet te genhouden tijdens de raads vergadering PZ noemde het daar onbe grijpelijk dat mensen die een kippenhok of pergola bouwen meer kwijt aan de bouwver gunning dan aan materiaal kosten. PZ wil de grote geval len wèl flink aanpakken, maar kruimelgevallen onder de 50 gulden laten zitten. Dat zou betekenen dat wanneer de bouwkosten lager zijn dan 5.000 gulden, geen vergun- ningskosten verschuldigd zijn. Volgens burgemeester A.J.M. Houdijk begeven de illegale bouwers zich vrijwillig op het verkeerde pad: "We wijzen er vaak genoeg op dat mensen niet moeten bouwen zonder bouwvergunning. En als ze twijfelen moeten ze contact met ons opnemen". Het was zijn baas die goed weg kwam doordat hij de ergste slagen kon ontwijken en de ex-werknemer zijn pogingen bij de herkenning staakte. Tien maanden heeft de Rijnsbur ger inmiddels in voorlopige hechte nis doorgebracht en er zijn vijf rap porten over hem geschreven. Die hebbeiji duidelijk inzicht verschaft in de persoonlijke omstandigheden van de verdachte, wat de Haagse rechtbank er gisteren toe bracht hem niet langer te beschuldigen van de pogingen tot diefstal en doodslag, maar zware mishande ling. Twee jaar Officier van justitie Klopper achtte het feit nog altijd ernstig genoeg om twee jaar gevangenisstraf èn tbs met dwangverpleging te eisen, ook al gezien een reeks andere delicten die de verdachte heeft bekend. De man pleegde in de laatste maanden van 1988 onder meer verschillende brandstichtingen in zijn woon plaats, waarbij in één geval de scha de opliep tot 17.000 gulden. Ernstige sociale problemen lig gen ten grondslag aan het feit dat de Rijnsburger op het verkeerde pad is beland. Daarbij ging het van kwaad tot erger. Vorig jaar al belandde hij in een cel, waarna zijn advocaat op psychiatrische verpleging aan drong. Hulpverleningsinstanties vonden zijn geval niet ernstig ge noeg en de Rijnsburger werd vorig jaar november, in verband met het cellentekort, weer op vrije voeten werd gesteld. "Was dat maar nooit gebeurd", betreurde rechtbankpre sident Van Rossum gistermorgen hardop. Niet alleen de bedoelde afreke ning met zijn vroegere collega, ook andere misdrijven pleegde de Rijnsburger uit wraak. "Onmacht en het feit dat hij zich in de steek voelde gelaten, versterkten zijn minderwaardigheidsgevoel. Alleen psychiatrische hulp had kunnen helpen, maar die bleef uit. Niets mag snelle hulp nu nog in de weg staan", pleitte zijn advocaat voor een gevangenisstraf voor de duur j van het voorarrest, "zodat hij direct koop van hun dure wonin- UOOr Lom™ntbH™tkter™,SXn?n £en ?an ?e rand V3?- h6t Eric Jan Weterings meTtegenvalSrs en^StdSdSSk u bied Klinkenberg dachten OEGSTGEEST - Het nieuwe Oegstgeester wijkje 'Clinckenburgh' ligt on- Tussen deze plas en het wijkje is de gewraakte sloot zichtbaar die een direk- geveer in het midden van de foto, aan alle kanten omringd door water. Bo- te verbinding verspert. Links op de foto is het noordelijke gedeelte van ven de wijk ligt de Klinkenbergerpias, het toekomstige recreatiegebied. Haaswijk zichtbaar. (foto Frans Rombout) IQinkenbergerplas ontoegankelijk voor Haaswijkers en rijke buren OEGSTGEEST - Bij de aan- bewoners water en groen betrekken sluit een sloot de De president doet io november binnen handbereik te heb- toegang af tot het moois in uitspraak. ben. Nu ze hun woningen de omgeving. Ook 'gewone' Goedkoper abonnement met ingang van 1 januari 1990 LEIDERDORP - Het tarief voor een kabelaansluiting in Leider dorp gaat waarschijnlijk om laag. In de gisteravond door de gemeenteraad vastgestelde be groting voor 1990 is dit niet op genomen, maar wethouder G.H.J. Keijzers (PvdA) van fi nanciën kondigde wel aan hier over in december met een raadsvoorstel te komen. De ver laging zou dan per 1 januari vol gend jaar kunnen ingaan. Hoe veel goedkoper een kabelabon nement kan worden wilde Keij zers gisteravond nog niet zeg gen. Dat een verlaging van tarieven voor aansluiting op het centraal antenne systeeem (cai) niet in de begroting wordt voorgesteld heeft volgens Keijzers onder meer te maken met de geplande uitbreiding van het ka belnet naar dertig zenders. De wet houder wil afwachten wat de finan ciële gevolgen van deze investering zijn en daarna bepalen in hoeverre het tarief omlaag kan. De fractievoorzitter van het CDA, A. Roest, pleitte voor een verlaging met 12 gulden per jaar. De WD wil de veel verder gaan. Fractievoorzit ter W. Scheffer stelde een verlaging van minstens 20 gulden voor. Sportcomplex Het college is van haar teruggekomen om met het schot (op de begroting van 120.000 gulden Oegstgeestenaren kunnen dat bestemmingsplan, maar dje pro- moeilijk bij het groen ko men dat half achter het wijk je bij het oude tolhek ligt. De bewoners zijn dan ook hevig ontstemd over de handelwijze van de man die de sloot liet graven, pro jectontwikkelaar Korswagen. Het is de vraag of ze hem iets kunnen ma ken: de bouwer lijkt zich keurig aan alle procedures te houden en ont kent ten stelligste dat er iets on rechtmatigs zou zijn gebeurd. De doorgang vanuit het midden van het nieuwe woonwijkje naar de wandelroute rond de plas - ooit be kend als de put van Menten - blijkt al enige weken versperd door water. De alternatieve route aan de buiten kant van het wijkje blijkt evenmin bruikbaar, want daar versperren grote hekken de argeloze wandelaar de doorgang. Oegstgeestenaren die 'hun' groene gebied willen bereiken moeten nu een flink eind omlopen. Met de afsluiting van de wandelrou te vanuit Warmond is het wijkje in een geïsoleerde positie komen te liggen. Folder De folder die aspirant-bewoners van een woning in de Clincken burgh onder ogen kregen geeft een heel ander beeld. Bouwer Korswa gen tekent hierin een prachtig pad dat natuurliefhebbers uitnodigt om vanuit hun nieuwe woonstek het natuurgebied in te duiken. Om alle Oegstgeestenaren van het natuur gebied te laten meeprofiteren heeft ook de gemeente Oegstgeest zich cedure daarvoor loopt nog. Op de kaarten van het in januari 1987 reeds verschenen 'Bestemmings plan Voorhofpolder - le partiële herziening', is een verkavelings- schets opgenomen waarop wèl een verbinding werd aangegeven. Waar schijnlijk zal de gemeente Oegst geest pas in oktober 1990 definitief een nieuw bestemmingsplan vast stellen. Bewoners hebben nu het gevoel een kat in de zak gekocht te hebben, want het kan nog een hele tijd du ren voordat de ontwikkeling van het gebied is afgerond. Zolang de gemeente geen juridische middelen heeft Korswagen onder druk te zet ten, kunnen alleen individuele be woners de bouwer aansprakelijk stellen voor hun verminderde woongenot. De gemeente Oegst geest is niet van plan actie te onder nemen, omdat het volgens een woordvoerder hier 'een privaat rechtelijke kwestie betreft'. De inrichting van het recreatiege bied zou in de jaren 1991-92 voltooid moeten zijn. Dit tijdschema zal waarschijnlijk niet gehaald worden, omdat de gemeente Oegstgeest en de bouwer het over een aantal zaken nog niet eens zijn. Zo wil de bouwer nog vier tot vijf bouwlocaties extra rond de plas in handen krijgen. Eén van die locaties is het stuk grond waarover de nu weggegraven ver binding naar het natuurgebied liep. Het toekomstige recreatiegebied Klinkenberg ligt gedeeltelijk op ge bied van de gemeenten Sassenheim Warmond. Ook hier verloopt de bij het ontwikkelen van de plannen ontwikkeling van het gebied niet Wethouder J. Den Boeft (midden) was niet erg'onder de indruk van de afvalzakken met vochtplekken die hij gis teren in de raadzaal kreeg van C. Bos (PPR/PSP). Wethouder G. Keijzers (rechts) kijkt toe. (foto Eiien Martens) WD en PvdA, het jaar de financiële huishouding ken overhandigde Cees Bos zich, na vragen va te zeggen dat dit schien wat te voorbarig was van het college. "De 120.000 gulden hoeven niet per se besteed te worden aan De Does", zei Keijzers. Volgens Huigen is er geen sprake van een 'enorme misrekening', extra tekort zoals de PvdA stelde. De welzijns- _.j sportcomplex De Does aan te wethouder noemde een paar moge- vullen. De stookkosten voor het lijke oorzaken voor de tegenvaller. De eerste maanden dat het zwem bad open was moest extra worden gestookt om het bad op te warmen en er zijn reparaties geweest waar voor het zwembassin geleegd moest worden en opnieuw gevuld. Ze be loofde de raad om aan het eind van (PPR/PSP) twee gebruikte plaren met vochtplekken aan wet- houder Den Boeft. Keukenafval Mevrouw C.H. Langendorff Wethouder J. den Boeft (CDA) blijft (PvdA) had geen goed woord erbij dat de proef met het geschei- den ophalen van organisch afval in de wijk Voorhof ongewijzigd moet gin* me de k?el uit te hangen. Er doorgaan. PPR/PSP en D66 spra- wordt jarenlang gepraat gebouw zijn in de eerste twee kwartalen van dit jaar veel duurder uitgevallen dan was ver wacht. De Does heeft daardoor een extra tekort van 1,5 ton. Wethouder Keijzers, en wethou- i C.A. Huigen haastten ken over een "dreigende misluk king" omdat de papieren zakken die voor het ophalen van keukenaf val worden gebruikt snel gaan lek ken. Veel mensen zouden niet meer aan de proef willen meedoen omdat de zakken daardoor gaan stinken. Om te bewijzen dat de zakken lek- voering van gescheiden ophalen van huisvuil. Nu gebeurt dat einde lijk en wat zie je dan: de partijen die er het meest voor gestreden hebben gaan het eerst zeuren. Als er alleen maar negatieve verhalen in de krant komen dan mislukt zo iets zeker. En het moet gewoon lukken". hard gemaakt voor dat pad. Bewo ners van de dichtbevolkte nieuw bouwwijk Haaswijk, aan de over kant van de Haarlemmertrekvaart, zijn voor hun groen mede aangewe zen op het recreatiegebied. Een nieuwe brug moet de verbinding •leggen. Woordvoerder Hollander van Re- crea b.v. (het bedrijf van Korswa gen) deelt mee dat 'het toekomstige recreatiegebied Klinkenbergerpias niet openbaar is, zolang er nog ge werkt wordt'. Volgens hem kan dan ook niemand enige aanspraak op het gebied maken. Pas tegen de tijd dat het recreatiegebied gereed is 'kan er gepraat worden over al dan niet vermeende bruggetjes en dam metjes'. Het in 1982 vastgestelde bestem mingsplan blinkt niet uit in duide lijkheid. Er wordt wel melding ge maakt van een verbinding tussen de woningen vanuit het hart van de Clinckenburgh naar het natuurge- WARMOND - Progressief War- bied, maar op de zogenaamde grote mond wd een woningmarktonder- kaart staa.t geen bruggetje of dam- zoek jn Warmond. Het onderzoek metje getekend. Deze kaart ïs juri- moet duidelijk maken welke typen disch bindend, zodat een wijziging woningen Warmondse woningzoe- ya? het bestemmingsplan noodza- kenden wensen en kan voorkomen kelijk is om bouwer Korswagen te dat de gemeente woningen bouwt kunnen dwingen de verbinding aan dje j^je^ sijjten zijn. Buurgemeen te leggen. te Sassenheim heeft inmiddels een Via het stedebouwkundig bureau dergelijk onderzoek gehouden, zonder problemen. Twee weken g leden klaagde een vertegenwoordi ger van Korswagen op een hoorzit ting van de gemeente Sassenheim over de beperkingen die die ge meente zou opleggen aan de ont wikkeling van recreatieve voorzie ningen. Afgelopen woensdag boog de commissie administratief rechtelij ke beschikkingen (arob) van de pro vincie zich over de bezwaren tegen de ontgrondingsvergunnning die Korswagen voor de Klinkenberger pias heeft gekregen. Een inwoner van Warmond heeft daar bezwaar tegen gemaakt. Over ongeveer zes weken zal de commissie uitspraak doen. Woningmarkt onderzoeken' Kuijper heeft Korswagen stel gedaan voor een herziening i Warmond hebben nog niet toegehapt. Conflict over woning nieuwe burgemeester van Warmond WARMOND - De Warmondse ge meenteraad wil dat woningstich ting Warmunda een vrije-sectorwo- ning met eenmalige bijdrage (pre mie-C) beschikbaar stelt voor de toekomstige burgemeester van Warmond. Het gaat om een hoek woning aan de Endepoellaan. De woning zal rond de 170.000 gulden kosten en zal volgend jaar worden opgeleverd. De woningstichting is niet tevre den over de gang van zaken en on derzoekt of ze onder de opdracht uit kan. Warmunda-voorzitter J.P.C. van Mameren: "De gemeente is te laat met haar verzoek. Pas op 3 ok tober werden wij benaderd terwijl het probleem toch al langer speelt. De stichting had toen al een adver tentie geplaatst voor de woningen". Loco-burgemeester C.E. Dalhui- sen, die woningbouw in haar porte feuille heeft, geeft hem op dat punt gelijk. "Dat komt door de drukte rond het vertrek van de burgemees ter. Daardoor is het huisvestings probleem ons door het hoofd ge schoten. Maar we hebben nu al ver schillende keren onze excuses aan geboden. Blijkbaar wil de woning stichting ze niet aannemen". Bij de Endepoellaan worden 14 woningen neergezet, 4 premie-A en 10 vrije-sectorwoningen. De stich ting kreeg 95 reacties van War mondse woningzoekenden op haar advertentie. Warmunda 'mocht' van het gemeentebestuur 13 kandidaten uitnodigen. Het gemeentebestuur eiste de veertiende woning op. Van Mameren is het daar niet mee eens: "Wij willen alle woningen zelf toe wijzen volgens de normen van de woonruimteverordening". Boven dien speelt mee dat de stichting het inkomen van een burgemeester, zo rond de 7.000 gulden per maand, te hoog vindt voor een woning van 170.000 gulden. Dalhuisen is het daar niet mee eens. "Het is een vrije-sectorwo- ning, er worden geen inkomens grenzen aan deze woning gesteld. Je moet bedenken dat een burge meester verplicht is om in de ge meente te wonen. Wij willen niet al leen elitaire kandidaten voor deze functie, maar ook mogelijkheden scheppen voor minder draagkrach- tigen". Overigens heeft de nieuwe burge meester straks de vrijheid om een andere woning te kiezen. De hoek woning wordt dan alsnog aan de volgende Warmondse kandidaat toegewezen. Open huis Het kinderdagverblijf 't Kinderhoekje aan de Ter Weerlaan 2 in Wassenaar houdt vandaag van elf tot twee uur open huis. Het kinderdagverblijf kan 12 kinderen herbergen en vangt wekelijks 40 peuters van zes weken tot vier jaar op. Optreden Harry Sacksioni treedt vanavond op in de Leiderdorpse Muzenhof. Tijdens het concert worden alle facetten van zijn werk belicht. Tijdens het optreden zal Sacksioni gebruik maken van een ge luidsmix en een visuele show. Aanvang 20.15 uur. Sitarconcert De wereldberoemde sitarspeler Pandit Balaram Pathak geeft vanavond een concert in het RITAM Instituut aan de Groot Haesebroekseweg 10 in Wasse naar. Pathak wordt begeleid door zijn zo nen Vinod en Ashok. Pathak gaf zijn eer ste optreden op 12-jarige leeftijd en werd hofmusicus bij de Maharaja van Cossim- Bazar. Inmiddels is hij 62 jaar oud en treedt hij overal in de wereld op. Het con cert begint om acht uur en is het laatste tijdens een Nederlandse tournee van de sitarspeler. Optreden Harry's Jazz and Blues Band treedt van avond op in de Wassenaarse Jazz Club. De groep heeft enkele concerten gege ven met Louis van Dijk en een plaat met deze pianist opgenomen. De avond be gint om 21.00 uur in het Dorpscentrum aan de Schoolstraat 8 in Wassenaar. Fancy-fair De Welfare-afdeling van het Rode Kruis n Voorschoten houdt vandaag en mor gen een fancy fair in Huize Emmaus in Zoeterwoude. Alle artikelen, van speel goedbeesten tot kledingstukken, zijn zelf gemaakt. Er is een rommelmarkt, een rad van avontuur, een verloting en een demonstratie zijden bloemen maken en kindergezichtjes schilderen. De fancy fair begint beide dagen om 13.30 uur. Orgelconcours De streekmuziekschool Rijnakkoord in Leiderdorp organiseert in november een orgelconcours op het Van Vulpen-orgel in de Scheppingskerk aan de Van Poel geestlaan. De wedstrijd is bestemd voor amatuers en wordt in verschillende leef tijdscategorieën gehouden. De voorron den zijn op dinsdag 21 en woensdag 22 november. De finale is op woensdag 29 november. Amateurs kunnen zich aan melden voor 1 november via telefoon nummer 894349.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13