De wording van een regeerakkoord Korpschef en burgemeester als kemphanen Medewerker van Ogorodnikov wellicht vermoord VRIJDAG 27 OKTOBER 198r DEN HAAG (GPD) - De onderhandelingen over de vorming van het derde kabinet-Lubbers duurden kort, maar waren zeker in het begin heftig. Het wegwerken van D66 uit de be sprekingen hield de gemoederen de eerste week bezig. Daar na volgden de perikelen rond de commerciële TV. Maar gro te hobbels als de euthanasie, de wet gelijke behandeling en de koppeling tussen lonen en uitkeringen werden vrij sim pel genomen. Een chronologisch overzicht van de informa tie-periode. Donderdag 7 september Daags na de verkiezingen gaat pre mier en CDA-fractievoorzitter Ruud Lubbers in de aanval. Lub bers vraagt maximale speelruimte: hij wil een pré-informateur, die uit zoekt welke kabinetten zoal moge lijk zijn. Vooral D66 moet nu maar eens laten weten, of deelname aan een coalitie met CDA en WD uitge sloten is. D66-leider Van Mierlo wei gert op die uitnodiging in te gaan. Kok en Voorhoeve zijn helder. De liberalen willen voortzetting van het CDA-WD-kabinet, als het niet anders kan aangevuld met D66. De PvdA streeft naar een centrum linkse (CDA-D66-PvdA) regering. Vrijdag 8 september Maandag 18 september Lubbers zet D66 schriftelijk onder druk. De Democraten mogen nog blijven, maar moeten dan de zetel verdeling 7-6-1 slikken. Bovendien moet worden afgezien van wetge ving op het gebied van de euthana sie. "Werkende weg" moet dan blij ken of er voldoende ruimte is voor D66. Dinsdag 19 september CDA en PvdA stemmen op hoofd punten in met de voorstellen van Lubbers. Het CDA werpt geen blok kade meer op tegen D66 deelname aan het kabinet, maar alleen wan neer de PvdA een ministerspost af staat. De PvdA gaat daar tot verras sing van velen mee akkoord, - PvdA-onderhandelaar Kok. man bij de besprekingen te werk gaan. De Vries wordt gemaand de fractie nauwer bij de onderhande lingen te betrekken. Lubbers zendt een 'praatstuk' naar de onderhandelaars. De nota is diep geheim: de onderhandelaars beloven geen kopieën te zullen ma ken. Maandag 2 oktober PvdA-leider Wim Kok is ontevre den over het 'praatstuk' van infor mateur Lubbers over het sociaal- economische en financiële beleid van het komend kabinet. Het 'praat stuk' biedt onvoldoende aankno pingspunten om de meningsver schillen tussen CDA en PvdA te overbruggen, zegt Kok als hij de Se naat verlaat. "Een typische maan dag". De koningin stelt Jan de Koning wil daarvoor wel compensatie in de i tot 'pré-informateur' met de me opdracht te onderzoeken "of er mogelijkheden zijn van de vorming van een kabinet dat mag rekenen op vruchtbare samenwerking met de Staten Generaal en aan welke wijze en volgorde van onderzoek van die mogelijkheden, mede gelet op de verkiezingsuitslag, de voorkeur moet worden gegeven". Op zijn eerste persconferentie zegt De Koning dat het hem gaat om "de politieke wil. De echte blokka des. Onderwerpen die niet be spreekbaar zijn". de zwaarte van de posten. Woensdag 20 september D66 noemt de formule 7-6-1 "zonder enige aanduiding van de kwaliteit omroepbestel wordt beschermd, meent dat de CDA-eis tenminste de helft van de ministerszetels te be zetten, onwrikbaar was. Bert de Vries toont zich "politiek blij" over het vertrek van D66, Kok aangesla gen. Het CDA wijst Brinkman aan als secondant-onderhandelaar; de PvdA Wóltgens. De echte onder handelingen kunnen beginnen. Woensdag 27 september Achtervolgd door de snelle ontwik kelingen rond TV-10 en RTL Véro- nique tekent zich een akkoord af periode komt de mediapolitiek. Het huidige delijk onderzoek Dinsdag 3 oktober De besprekingen over het 'praat stuk' hebben tot nu toe geen enkel concreet resultaat opgeleverd: "het was zo'n dagje waarop niets ge beurt. Niks negatiefs, er wordt ge woon gepraat", aldus een betrokke- Woensdag 4 oktober De afspraken over euthanasie blij ken ingewikkelder te zijn dan ver moed werd: de komende kabinets- uitgebreid lan- CD A-onderhandelaars De Vi diapolitiek' van minister Brinkman Vrijdag 6 oktober (WVC). Deze legt zich 's middags CDA en PvdA staan op het punt ak- neer bij de komst van Véronique op koorden af te sluiten over de toe- de kabel. De bewindsman vindt het komst van het voortgezet onder- i die zetel" niet zonder vaardbaar. Over de euthanasie Van Mierlo dat uitblijven van wettelijke regeling de normatieve de revu. problemen in de praktijk vervolgingsbeleid niet vermindert. Zaterdag/Zondag 1 oktober commerciële zenders worden toela at ten als ze betalen. Ook andere 'im materiële' onderwerpen passeren siepraktijk van artsen. Het wordt door de twee partijen niet helemaal uitgesloten dat de resultaten var het onderzoek aanleiding zullen ge ven tot nieuwe wetgeving. Maar recht CDA en PvdA willen liever de ko mende vier jaar de 'status quo' de euthana- "onlogisch" en "onwaarschijnlijk" wijs, het beleid ten opzichte het 'ja-woord' voor Véronique Zuid-Afrika en andere 'immaterië- het Commissariaat voor de Me- le' punten. De onderhandelaars De dia te schorsen, nu de Raad van Sta- Vries (CDA) en Kok (PvdA) hebben te heeft bepaald dat Véronique te- vrijdag bij de besprekingen over de de kabel wordt verspreid, vorming van een nieuw kabinet zo veel vooruitgang geboekt, dat wei- Donderdag 5 oktober licht eind volgende week al e Lubbers neemt met het antwoord Rumoer in de media: Het CDA is handhaven, en de euthanasie niet Er tekent zich een doorbraak af over ste concept-regeerakkoord kan Zaterdag 9 september De Pvd A-partij raad in Amsterdam stelt zich uiterst terughoudend op. Intern WD-beraad leidt, aldus voorzitter Ginjaar, tot de conclusie ^zijri gezwicht D66 geen genoegen. Donderdag 21 september D66 haakt af. Van Mierlo spuugt niet bereid een nieuwe discussie te beginnen over de 'operatie-Oort', de grootscheepse belastingvereenvou diging en -verlaging. De PvdA ziet het "structurele proces echter wel kansen, zoek minstens twee jaar in beslag uit de fracties van CDA en PvdA De PvdA trekt tot die zijn het eens geworden over de tekst 'reparaties' dat de verkiezingsnederlaag te schrijven aan de onderlinge ver deeldheid. Ook heeft de WD niet goed over het voetlicht kunnen brengen waarom de kabinetscrisis nodig was. Maandag 11 september Lubbers kiest: eerste voorkeur is CDA-WD-D66, maar als de Demo craten dat blokkeren, gaat zijn tweede voorkeur uit naar een coali tie van CDA met PvdA. Van Mierlo valt buiten de boot van zo'n cen trum-links kabinet, als het aan Lub bers ligt. Euthanasie en de zetelver deling zijn de grote struikelblokken voor D66-deelname. De D66-leider reageert "hogelijk verbaasd". Kok doet er het zwijgen toe in afwach ting van de opstelling die D66 zal kiezen, en volgens Voorhoeve is het CDA slechts bezig met een zwarte- pietenspel. Woensdag 13 september 's Ochtends herhaalt fractieleider Lubbers omstandig zijn aversie te gen D66-deelname aan een cen trum-links kabinet. De argumenten zijn dezelfde, maar Lubbers zegt "taai" te zullen zijn in zijn opstel ling. 's Middags brengt Jan de Ko ning eindverslag uit. Hij adviseert benoeming van een "vooraanstaand persoon uit de kring van het CDA" tot informateur van een centrum links kabinet. De informateur moet zelf maar uitzoeken of D66 mee mag doen. Aan het einde van de middag benoemt de koningin Lubbers tot informateur. Vrijdag 15 september CDA'ers laten 'off the record' weten dat verder onderhandelen zinloos is, zolang D66 aan de onderhande lingstafel zit. Binnen het CDA wordt verwacht dat een kabinet met de PvdA wel mogelijk is, al heeft de strijd tussen Dolman (PvdA) en Deetman (CDA) om het Kamer- voorzitterschap de sfeer geen goed gedaan. van vernedering" dat hij van CDA- wege heeft moeten ondergaan. En vinden, passant verwijt hij de PvdA te snel Fractierumoer: de CDA-eisen, waardoor het onmogelijk werd Oort moeten plaats- De Tweede-Ka- het CDA is ontevre- waarop de c beert uit te draaien onder de af- vensbeschouwelijke instellingen lijn tegen het CDA te trekken. Kok derhandelaars De Vries en Brink- spraak dat het wetsontwerp Kort hals Altes moet worden ingetrok ken. De Tweede Kamer steunt de 'me- werknemers alleen eisen Maandag 9 oktober Op sociaal/financieel-economisch terrein komen de partijen geen stap nader tot elkaar. Het CDA wenst in elk geval vast te houden aan 'Oort': de helft (twee miljard) terug gen stellen die voor de uitoefening draaien, zoals de PvdA wil, wordt van de functie, "gelet op de doelstel- keihard geweigerd. Het CDA wil ling" van belang zijn. wel op andere manieren wat voor de BREDA Het weigeren door de Bredase korpschef M. Strooper van een vergunning voor het jachtge weer van burgemeester F. Feij zou de oorsprong zijn geweest voor het langslepende conflict tussen beide heren. Waardoor uiteindelijk een compleet wanhopig en bijna onbe stuurbaar politiekorps beiden de wacht aanzegde. Het korps won. Korpschef en korpsbeheerder zet ten - gedwongen - een streep onder hun door Joop Hoek lijke kwaliteiten, die hij zeker heeft. Maar wel over zijn onbeholpen ak kefietjes bij zijn pogingen altijd de eerste viool te spelen. In het belang van de stad, zoals Feij altijd als mo tief opgaf. Het bekendst is wel het verhaal dat Feij weigerde de jaar lijkse Taptoe bij te wonen als hij niet naast prinses Margriet mocht zitten. Maar de volgens sommigen te du re inrichting van zijn werkkamer, het weigeren de hand te schudden van zijn opvolgster in de Eerste Ka mer, het zonder goede redenen niet tekenen van een convenant voor Zelfs al zou het verhaal over het jachtgeweer zijn verzonnen, het is een aardige illustratie van de sfeer waarin beide gezagsdragers met el kaar omgaan. Aan de ene kant een politiechef die de publiciteit schuwt. Een stille, zo op het eerste gezicht wat schuwe man, die buiten het bureau nauwelijks bekendheid geniet. Waarnemend korpschef W. van Bruggen is in de stad en omge ving bij het publiek bekender dan zijn baas. Geen slechte overigens. Een man van wie politieorganisa ties zeggen dat hij het goed deed als manager. Over de bourgondiër en ket tingroker Feij is al heel wat geschre ven. Niet zo zeer over zijn bestuur- een betere samenwerking tussen verschillende Brabantse politie korpsen, die zaken vulden ook de kolommen van de kranten. Feij heeft er nooit een geheim van ge maakt dat hij liever in zijn vorige standplaats Venlo was gebleven. Tijdens het carnaval dit jaar liep hij met zijn echtgenote - vermomd - mee in de Bredase stoet. In de hand een bord met de tekst 'Het paar waar Limburg trots op is'. Tweede viool Feij houdt er niet van de tweede viool te spelen. Anderhalf jaar lang bleef hij weg van vergaderingen van het stadsgewest, omdat hij geen voorzitter mocht zijn. Dominant was hij ook tegen zijn korpschef. De liberaal deed het liefst het werk van Strooper zelf en bemoeide zich met zaken waar hij geen verstand van heeft. Dat leidde tot een ernstig con flict. Het contact tussen burgemeester en korpschef verliep uiteindelijk al leen nog maar schriftelijk. Het Openbaar Ministerie heeft een paar keer ingegrepen om te zorgen dat uiteindelijk de criminaliteitsbestrij ding in de stad op een bepaald ni veau bleef. En vakbonden wierpen zich in de strijd om te zorgen dat Strooper meer zou mogen dan pre sentielijsten van zijn personeel aan een beschouwing onderwerpen. voor zaken die in eerste instantie toch een korpschef aangaan. Het is december 1987 als het con flict op straat ligt. Het korps weet niet meer wat het heeft aan Stroo per. Er is onduidelijkheid over ta ken en plichten. Wat mag Feij, wat moet Strooper? Tegen het midden van die maand zegt de korpsleiding toe bepaalde verbeteringen in te zullen voeren. Er zal meer leiding komen, het personeelsbeleid en werksfeer zullen verbeterd worden. Het tij lijkt te keren. Feij verklaart zich akkoord en belooft Strooper meer bevoegdheden te zullen ge- F. Feij, oud-burgemeester. Bijna een jaar later kondigt de burgemeester een grote reorganisa tie aan van het korps. Dat lijkt ook nodig te zijn omdat van de beloofde verbeteringen weinig terecht is ge komen. Er wordt gemord, van hoog tot laag. Precies een jaar geleden verzoekt burgemeester Feij ineens om het ontslag van Strooper. Het bericht slaat in als een bom. De rela tie tussen beiden is voorgoed ver ziekt. Maar in februari van dit jaar trekt de eerste burger de ont slagaanvraag weer in. Onwerkbaar Er gloort hoop voor het herstel van de relatie. Een externe deskundige zal beiden weer on speaking terms moeten brengen. Maar de situatie bij de Bredase politie wordt steeds onwerkbaarder. Het gaat niet meer om het korpsbelang, maar om dat van Strooper en Feij. Daar moet aan gesleuteld wordep. Intussen viert de criminaliteit in de stad hoogtij. Breda blijkt een van de meest crimi nele steden van ons land te zijn. Met een matig oplossingspercentage. Het is eind augustus van dit jaar als het organisatie-adviesbureau AEF wordt ingeschakeld. Het lijkt de goede kant uit te gaan want Hans Andersson van het bureau kondigt aan dat in oktober het overleg tus sen Strooper en Feij zal worden her vat. Dat blijkt niet het geval te zijn. Een week voordat AEF het rapport zal presenteren vallen dienstcom missie en staf in een slotakkoord over beide gezagsdragers heen. De maat is vol. Feij en Strooper gaan heen. Dinsdag 10 oktober De Vries en Kok zijn het er in princi pe over eens dat in de periode tot 1994 de uitkeringen de lonen in de bedrijven moeten volgen. In het re geerakkoord worden de voorwaar den geformuleerd waaronder de koppeling kan doorgaan. Een 'grondregel' of 'hoofdregel' noemen Kok en De Vries deze afspraak. Woensdag 11 oktober De korting op bijstandsuitkeringen voor werkloze jongeren is van de baan. Ten behoeve van het milieu sterft het reiskostenforfait een zach te dood. Donderdag 12 oktober De PvdA is bereid een deel van haar financiële claims voor nieuw beleid te laten varen. "Het gaat niet alleen om geld, te meten in budgetten. Het gaat ook om de keuzes in het beleid. Die zijn van belang", aldus Kok. Met zijn stellingname maakte de PvdA-onderhandelaar meer ruimte om tot een vergelijk met het CDA te Jcomen. De eis van de PvdA om de groei van het defensie-budget de komende jaren te bevriezen, is door onderhandelaar Kok verlaten." Een snelle ombouw van de begroting voor 1990 kan niet". Vrijdag 13 oktober De onderhandelaars van CDA en PvdA, bereiken 's nachts op hoofd punten overeenstemming over het sociaal-economisch en financiële I beleid. Lubbers besteedt het week einde aan het schrijven van het con cept-regeerakkoord. Maandag 15 oktober Lubbers presenteert het concept. Hoofdpunten: het nieuwe kabinet van CDA en PvdA verwacht dat het aantal banen jaarlijks met 100.000 kan toenemen. De druk van belas tingen en sociale premies zal vol gend jaar licht stijgen, maar blijft over de gehele kabinetsperiode ge meten gelijk. Het financieringste kort van de overheid zal tot 1994 ge leidelijk worden verlaagd naar 3,25 procent. Uitkeringen en ambtena rensalarissen zullen in principe weer in de pas lopen met de loons verbeteringen in de bedrijven. Voor 'nieuw beleid' heeft het cen trum-linkse kabinet 5,4 miljard gul den beschikbaar. Dat wordt gesto ken in uiteenlopende zaken als kin deropvang, onderwijs, volksge zondheid, scholing en werkloos heidsbestrijding, ontwikkelings- 1 hulp, milieu en criminaliteitsbe strijding. Dinsdag 16 oktober De CDA-fractie gaat op hoofdlijnen akkoord met het concept. Een reeks amendementen wordt geformu leerd om de PvdA van aanscherpi- gen te weerhouden. Er zitten "geen buigen-of-barsten-voorstellen bij", benadrukt De Vries. Woensdag 17 oktober Ook de PvdA gaat, na drie dagen praten, akkoord. De socialisten ko men eveneens met een serie wijzi gingsvoorstellen, die voor een groot deel (defensie, koppeling) het spie gelbeeld zijn van die van het CDA. Ook de PvdA vindt het milieubeleid te vaag. "Ononderhandelbare strijd punten" hanteert de echter partij niet meer, verklaart Kok inschikke lijk. Woensdag 25 oktober Na dagen in alle beslotenheid te hebben onderhandeld, zijn Kok en De Vries het eens over de wijzigin gen in het concept-regeerakkoord. De veranderingen zijn marginaal. Donderdag 26 oktober De Tweede-Kamerfracties van CDA en PvdA gaan unaniem akkoord met het regeerakkoord. Kok stelt zich kandidaat voor de functie van vice-premier. Een medewerker van de rus- sisch-orthodoxe dissident Alexander Ogorodnikov is het afgelopen weekeinde onder verdachte omstandigheden in Moskou om het leven gekomen. Ogorodnikov zelf is intussen na zijn eerste bezoek aan het Wes ten door de douane op het vlieg veld van Moskou "volledig uit gekleed". Dit meldt de Christe lijke Stichting voor Hulp aan gewetensvervolgden (CSHG) in Andijk. Terugkerend van een concert werd de 34-jange Sergei Savtsjen- ko rond middernacht op het trot toir aangereden door een auto die met hoge snelheid reed. Hij over leed in de ambulance op weg naar het ziekenhuis. In zijn naaste om geving wordt ernstig rekening ge houden met een moordaanslag door de KGB. Het politie-onder- zoek heeft tot dusver nog geen re sultaten gehad. Savtsjenko, wetenschappelijk medewerker aan het natuurkun dig instituut van de Sovjet-acade mie van wetenschappen, was sinds vorig jaar medewerker van het door Ogorodnikov geredi geerde Bulletin van de christelij ke gemeenschap. Hij werkte bo vendien aan een fotoboek over russisch-orthodoxe kerkgebou wen die sinds de Russische Revo lutie zijn verwoest. Ook was hij betrokken bij de in augustus op gerichte Christendemocratische unie in de Sovjetunie. Toen Ogorodnikov dezer dagen zelf van een aantal spreekbeurten in het Westen in Moskou arriveer de, moest hij niet alleen zijn bijbel en gebedenboek afstaan, ook werden hem alle religieuze boe ken en geschenken alsmede al zijn aantekeningen afgenomen. De invoer van bijbels en religieu ze literatuur voor eigen gebruik is sinds afgelopen zomer officieel toegestaan. Ogorodnikov, die onder meer in Amsterdam op de Glasnost- conferentie sprak en op een dag van de CSHG, had reeds in het vliegtuig de indruk dat hij door twee mannen in de gaten werd ge houden. Deze heren hoefden op het Moskouse vliegveld Sjereme- tjevo niet door de douane. Ogorodnikov daarentegen werd apart genomen en vervolgens twee uur lang door vier agenten verhoord, zo vertelde hij de CS HG, die zijn belangen in hetWes- ten behartigt. Het cynische commentaar van Ogorodnikov op de vernederende behandeling: "Dit is glasnost in de praktijk". Ogorodnikov geeft sinds enkele jaren het Bulletin van de christelijke gemeenschap uit. Daarin worden nog steeds be staande misstanden in de verhou ding kerk—staat aan de kaak ge steld. Afgelopen zomer mocht Ogord- nikov alleen de persconferenties en niet de zittingen van het cen traal comité van de Wereldraad van Kerken in Moskou bijwonen. De Wereldraad accrediteerde bui tenlandse journalisten, de Rus- sisch-Orthodoxe Kerk de Russi sche. De autoriteiten in Moskou erkenen Ogordnikov niet als jour nalist. De dissident heeft ongeveer ne gen jaar in gevangenkampen doorgebracht. Syrische christenen Ondanks de hoop die het vre desakkoord heeft gewekt, leven de Libanese christenen nog steeds in grote angst. Zolang er Syrische troepen in het land zijn, kunnen de bombardementen ie der ogenblik opnieuw beginnen. Zo schetst pater Antoine Ge- mayel, directeur van het Katho liek informatiecentrum in Bei roet, de stemming onder de chris tenen in zijn land na het akkoord van Taif. De pater was even in Ne derland om de CSHG in Andijk te bedanken voor het toesturen van voedsel en hulpgoederen. Syrië wil Libanon annexeren, zegt Gemayel. Dat land grijpt al les aan om zich maar niet te hoe ven terugtrekken. Daarom is het ontbreken van een termijn, waar binnen de Syrische troepen zich moeten terugtrekken, het groot ste manco in het vredesakkoord. Volgens pater Gemayel is dit ook de reden waarom generaal Aoun zich niet achter het akkoord heeft geschaard. Hij heeft het echter ook niet volledig verworpen, zo voegt pater Gemayel er aan toe. Bovendien betwijfelen de Liba- nezen of de Arabische landen die zich garant hebben gesteld voor het terugtrekken van de Syrische troepen, hiertoe in staat zullen zijn. Al vaker bleken Arabische toezeggingen op dit terrein van weinig waarde. Volgens pater Gemayel zijn de christenen best bereid meer be voegdheden aan de moslims over te dragen. "Zo lang zij de Libane se identiteit niet verkwanselen, hebben wij daar geen enkele moeite mee". Maar de vrees be staat dat de moslims de christe nen de macht willen ontnemen om die dan meteen aan Syrië te geven. Tekort Vaticaan Het tekort van het Vaticaan in 1988 ter hoogte van ongeveer 90 miljoen gulden werd geheel ge dekt met de inkomsten van de Pieterspenning. Deze collecte on der alle rooms-katholieken ter wereld bracht in 1988 52,9 miljoen dollar (ruim 110 miljoen gulden) op. Dit heeft de raad voor finan ciële zaken van 15 kardinalen gis teren bekend gemaakt. Deze raad is door paus Johannes Paulus II benoemd voor het toezicht op de financiën van de RK Kerk. Tegenover 118 miljoen dollar uitgaven stonden vorig jaar 74,5 miljoen dollar inkomsten. Vooral door bezuinigingsmaatregelen is het tekort, dat in 1987 nog 20 mil joen dollar hoger was, aanzienlijk verminderd. Toch zijn de vooruitzichten nog niet florissant. Bezorgd toonden de kardinalen zich over de grote tekorten van de Osservatore Ro mano (5,3 miljoen dollar) en van Radio Vaticaan (15,6 miljoen dol lar). De Canadese kardinaal Carter vreest dat 1990 opnieuw een moeilijk jaar wordt. "De gelovi gen zullen denken: het Vaticaan is uit de rode cijfers, dus we kun nen wel wat minder geven. Maar zo is het niet". Vrijzinnigen De Vereniging van Vrijzinnige Hervormden wil met de Remon strantse Broederschap en de Ne derlandse Protestantenbond een gezamenlijk bureau oprichten. "Als we willen overleven, zullen we zakelijk moeten samenwer ken", zegt algemeen secretaris B. J. Gilhuis. Net als de Protestantenbond en de Remonstrantse Broederschap wordt de vereniging kleiner en grijzer. Het ledental schommelt nu rond de zesduizend. Met de sa menwerking wordt verhoging van de effectiviteit en verlaging van de kwetsbaarheid nage streefd. Het voorstel wordt vol gende maand door de algemene vergadering besproken. De vereniging voert al enige ja ren gesprekken met de Protestan tenbond en sinds enige tijd ook met de Remonstanten. Zelfs de zakelijke samenwerking ligt in bepaalde kringen van de vereni ging gevoelig, aldus Gilhuis. Er zijn vrijzinnigen die denken dat de drie organisaties binnen de kortste keren ook bestuurlijk op één lijn zitten, maar zo hard zal het volgens hem niet lopen. De RK Jongerengroep Lei den organiseert morgen om kwart voor acht een missieavond, waar o.a. mevrouw H. van Leeu wen verslag doet van een bezoek aan moeder Teresa. De avond vindt plaats in 'Het Bruggehoofd' (Steenschuur 11). Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Oud-Alblas B.J. van Vreeswijk Ridderkerk, te Wageningen J. Quist Hendrik-Ido-Ambacht, te Zoelen (part-time) M. Beitler kand. Utrecht; aangenomen naar Wassenaar A.M.A. Hellendoorn Hattem. Gereformeerde Kerken: aange nomen naar Burum mw. drs. I. Boersma-Prins kand. aldaar. Geref. Kerken vrijgemaakt: be dankt voor Kampen M.H. Slig- gers Amersfoort. Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Leerdam G.J. van Aalst Benthuizen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 2