Ik ga niet half naakt op het podium staan' Andrévan Duin viert 25-iarig artiesteni iul bi leum 'Centerfold' wordt 'The Back Lot' Publiek Lanting getroost met vrijkaartjes INGEN omrit. HOP MM IK MtVATMOOR- dWAl NOU JA NET NAN ALT UP NO O ER65N ~yy OKTOBER 1989 URUGUAY De Britse prinses Sarah, een slordige vijf maanden zwanger van nummer twee, ge niet nog even van haar betrekkelijke rust voordat de baby arriveert. In niet al te flatterende kledij werd ze gisteren gefotografeerd tijdens een boottochtje, helemaal in Uruguay. Wie de dame rechts moge zijn, is niet bekend. (foto ap> HILVERSUM - De zange ressen Rowan Moore en Laura Fygi zijn uit een diep dal geklommen. Samen met Sandra Noach vormden zij de 'meidengroep' Center fold, totdat Sandra vorig jaar op wel zeer tragische wijze om het leven kwam. Ze pleegde zelfmoord op een snelweg. Rowan en Laura hadden toen geen zin meer om 'Cen terfold' samen voort te zet ten. Ze lasten een (adem- )pauze in. Maar de dames staan nu, een jaar later, weer te springen om terug te ke ren naar showbizzland. Ze hebben samen met vijf mu zikanten een nieuwe groep gevormd, 'The Back Lot'. Nog deze maand verschijnt hun eerste single, getiteld 'Tower of Love', als voor proefje op een nog titelloze mini-lp/cd die begin volgen de maand wordt verwacht. Ook wordt er gesleuteld aan een live-show. Maggie MacNeal wil opvallen met goede liedjes BUSSUM Maggie MacNeal begint aan haar derde car rière als zangeres. Haar eerste Nederlandstalige solo-al bum „Leuk voor later", ligt nu een paar dagen in de pla tenwinkels. Samen met haar man Frans Smit schreef en vertaalde ze vrijwel alle teksten. Bovendien heeft het echtpaar Smit de plaat zelf gearrangeerd en geprodu ceerd. „En als het niets wordt is het altijd nog leuk voor later", dachten ze. Maggie heeft sinds die rumoeri ge tijd geen enkel contact meer met de zanger. „Ik was daarna bijzonder teleurgesteld in men sen. Aan de andere kant voelde ik me zo opgelucht, het was als een soort bevrijding van: hè, hè, nu mag ik zelf'. „Ons eigen kindje", noemt de londe zangeres het trots, die ove rigens vijf jaar geleden moeder werd van een dochter. Ze ziet er aantrekkelijk uit: slank, goed ge kleed en vol zelfvertrouwen. Over haar eerste, eigen Neder landstalige elpee zegt ze: „Het is een mixage geworden van de muziek van Rob de Nijs, Frank Boeijen en Bennie Nijman. Ik ben de eerste popzangeres die dit J o J AALSMEER (GPD) 'The show must go on'. Dat oude gezegde ging gis teravond zeker op in de studio's van Joop van den Ende. De sombere ge zichten van de medewerkers van TV 10 en Van den Ende productions klaarden gisteravond helemaal op toen Nederlands meest succesvolle volkskomiek André van Duin in Aalsmeer zijn 25-jarig jubileum vier de. door Frederike Contant Het werd een verrassingsshow voor Van Duin, die alle feeste lijkheden soms wat gelaten over zich heen liet komen. Van Duin liet zich door een groot aantal prominenten uit de showbusines feliciteren en genoot van de show die rond zijn persoon was voorbereid. Zichtbaar blij was Van Duin met de Award van zijn platen maatschappij. Een beeldje met vijf muzieknoten waarin dia manten waren verwerkt. Elke diamant staat voor 250.000 ver kochten platen. Ook verrast toonde de komiek zich met de onderscheiding van de Neder landse schouwburgdirecteuren. Speciaal voor deze gelegenheid hebben de directeuren de Gou den Theaterkaartje in het leven geroepen. De directeur van Carré overhandigde Van Duin de bij zondere onderscheiding. Cynisch Ruim zevenhonderd genodigden waren getuige van een wervelen de avond, waarin kosten noch moeite gespaard waren om An dré in het zonnetje te zetten. Op merkelijk was het aantal cyni sche grapjes dat werd gemaakt over de moeilijke positie waarin TV 10, het sterrennet waarvan ook Van Duin deel uit maakt, zich momenteel bevindt. Ron Brandsteder heette alle genodig den welkom en meldde dat hij bij de voordeur tevergeefs op minis ter Brinkman had gewacht. Rudi Carrell grapte dat hij via Parijs1 naar Nederland was gevlogen en daar Joop van den "Ende was te gengekomen. „Geen idee wat die man daar deed". Carrell doelde daarmee op de onderhandelin gen die Van den Ende nog steeds voert met de Franse le zender TF1. Joop van den Ende zelf vroeg zich af of Van Duin er wel zo goed aan had gedaan om minister president Lubbers zo te promoten in zijn Jaap Aap-shows. „Dank zij die reclame-spotjes voor Lub bers, worden we nu ook zo door hem geholpen," zo grapte Van den Ende als een boer met kies pijn. Lachen toch veel te lachen. Een kleine greep uit de gasten die Andr'e van Duin een hulde brachten. Corrie van Gorp, Simone Klein- sma, Willem Duys, Adele Bloe- mendaal. Frans van Dusschoten, Willy Walden, en natuurlijk de complete TROS directie. Van Duin is al achttien jaar onlosma kelijk met de TROS verbonden. Deze omroep zendt de jubileum show op tweede kerstdag uit. genre zingt". Maggie, die offi cieel Sjoukje Smit heet, denkt hiermee een gat in de krappe markt te hebben gevonden. MacNeal is nu 39 jaar en „meer volwassen geworden" zegt ze, „ik kan nu eindelijk mijn muzi kale ei kwijt. Ik ben zekerder van mezelf en hoef niet meer zo no dig. De concurrentie is zo hard geworden door de video-clips en alle mooie plaatjes. Alleen als je iets geks doet of half in je nakie op het podium gaat staan willen ze je nog hebben. Nou, ik ben niet van plan daar aan mee te doen. Overigens vind ik mezelf daarvoor ook iets te oud gewor den". Door Simone Stevens Stiekem hoopt Maggie op een Edison voor „Leuk voor later", die hoofdzakelijk autobiografi sche teksten bevat. „Een journa list die de elpee beluisterd had, noemde hem een Edison waard", zegt ze glunderend. Dat zou dan haar derde Edison worden, want al eerder ontving zij er een voor onder meer „How do you do", de hit die zij samen met Willem Duyn had. „Tja, al het goede be staat uit drie. Zo zou ik eigenlijk ook nog een keer mee moeten doen aan het Eurovisie Songfes tival. Maar dan niet dat geknut sel met al die voorrondes. Ik zou graag nog eens meedoen, mits ik vol overtuiging gevraagd word", zegt de zangeres die tweemaal door Nederland werd afgevaar digd en als een van de zeer weini ge Nederlanders erin slaagde, de derde en vijfde plaats te berei ken. Soepeitjes Na haar eerste solo-hit „When you're gone" in 1975, lukte het Maggie eindelijk het typetje van het duo Mouth MacNeal van zich af te schudden. Over de sa menwerking destijds met Mouth- Will_m Duyn praat ze ui terst nuchter en zakelijk: „Die korte en heftige periode heeft weliswaar de basis gelegd voor mijn carrière, maar het is zeker niet zo dat ik mijn bekendheid aan Willem te danken heb. Er André van Duin temidden van werd geld aan me verdiend, maar collega's en vrienden: links eigenlijk waren ze me liever Frans van Dusschoten, daar- kwijt dan rijk. Ik heb toen veel naast Jos Brink en rechts An- geleerd, maar vooral over hoe het dré's vriend Willem van der niet moet". De ontbinding van Pluym. (foto gpd) het duo verliep niet zo soepeitjes. Maggie MacNeal: 'Ik kan nu eindelijk mijn muzikale ei kwijt....' dot® cm DEN HELDER (GPD) De directie van de Helderse schouwburg De Campagne heeft gisteren de bezoekers van de voorstelling van het Theater van de Lach na af loop vrijkaartjes voor een andere voorstelling toege zegd. „Vaste klanten lopen weg, dit kan niet", aldus di recteur J. Zeegers. In plaats van een klucht brengt het Theater van de Lach van John Lanting een programma rond de direc teur zelf, een 'grap en grol- revue', zoals die werd aan gekondigd. Op de reputatie van Lanting kwamen gister avond ongeveer 300 mensen af. De mix van onderbroe- kenlol, een liedje, een sketchje en iets wat op een grapje lijkt, sloeg niet echt aan. Velen liepen weg. Theaterdirecteur Zeegers geeft de bezoekers als troost tot 15 november gratis en tree bij een andere voorstel ling naar keuze. Om reclamefilms en -spots te maken tasten sommige bedrij ven diep in de beurs, dat was de zer dagen te zien het amuse mentspark De Efteling in Kaatheuvel. Daar werd een nieuw model auto in de grote python gemonteerd en ging een complete filmploeg aan het werk om opnamen te maken. (foto EPA) Duur theepotje Een kleine zilveren theepot is gis teren bij Christie's Amsterdam van eigenaar verwisseld voor 368.000 gulden. De theepot is om streeks 1924 ontworpen en ver vaardigd door de vooraanstaande Bauhausdocent Marianne Brandt. Volgens een woordvoer der van het veilinghuis is het waarschijnlijk het belangrijkste Bauhausontwerp. Ook voor Bauhausmeubelen werden hoge prijzen behaald. Een Barcelonastoel van Mies van der Rohe uit omstreeks 1931 werd verkocht voor 253.000 gulden en een vroege Wassilystoel van Breuer uit omstreeks 1926 bracht 149.500 gulden op. Het Victoria en Albert Museum in Londen betaalde een recordbe-. drag, 247.250 gulden, voor een ori- gineel voorbeeld van de tafellamp van glas en messing uit 1925 van Wilhelm Wagenfeld, die nog steeds in massa-produktie wordl gemaakt. Gebruikte zegels In Groot-Brittannië hebben op lichters miljoenen gebruikte postzegels schoongemaakt en op nieuw in omloop gebracht. Giste ren werd bekend dat de politie 17 arrestaties heeft verricht in ver band met deze zaak, waardoor de Britse Koninklijke Posterijen meer dan 30 miljoen gulden scha de hebben geleden. De postzegels werden oor spronkelijk verzameld voor lief dadigheidsinstellingen die hen doorverkochten aan groothande laren. De oplichters verwijderden de poststempels met chemische middelen en boden de zegels aan aan verzamelaars en kleine be drijven, die de -voorzover zij wis ten ongebruikte- zegels op hun brieven plakten. Toren van Pisa Voor het eerst is er een Italiaans politicus die zich het lot van de steeds schevere Toren van de Pi- sa aantrekt. In een werkbezoek aan Pisa vorige week noemde de Italiaanse minister van openbare werken Prandini de toestand van de toren „verontrustend". De mi nister riep het comité van weten schappers bijeen dat tot taak heeft het verzakken van de toren te bewaken en eiste uitgewerkte plannen voor het eind van volgen de week. De meest waarschijnlijke maat regel is een versteviging van de fundamenten en een ingreep in de zachte bodem waarop de 12de- eeuwse architect Bonanno Pisa- no de toren Heeft ontworpen. Intussen heeft de minister aan een groep technici de opdracht gegeven om elke verandering in de hellingshoek van de toren elektronisch te meten. Het grote probleem waarmee deze deskun digen worstelen, is dat men niet precies weet hoever hij nog mag overhellen voordat de wetten van de zwaartekracht de Toren van Pisa doen omvallen. het ammom Mtlïï ïtmmV MCFTttN NOU BEN K EEN MUS IN SC HAAN! ME /BOT!

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 28