Duinbehoud wil meer groen bij nieuwe wijk 'College Lisse heeft de trein gemist' Fusieplan ziekenhuizen ondertekend Inspraak voor Noordwijkers Anders geen overleg met gemeente Katwijk GGD Alphen legt accent op het milieu Paddenpoel kan mogelijk 'trek' in Noordwijks duingebied voorkomen EERSTE HUWELIJK Geen voorrang ALPHEN AAN DEN RIJN - Pieter de Hondt (38) en Amke de Vries (27) waren gistermiddag de eerste Alphena- ren die in de grote zaal van het cursus- en vergadercentrum Rijnstroom in het huwelijk traden. Het pand in het park Rijnstroom is daarmee officieel gemeentehuis geworden gedurende de verbouwing van de trouwzaal in het oude raadhuis. De gemeente Alphen heeft bij het CI&AC (Cursus Instituut en Advies Centrum) ruimte gehuurd om de trouwe rijen op donderdag, vrijdag en zaterdag onder te brengen in het van binnen geheel gemoderniseerde pand. In het gebouw wordt voornamelijk ruimte geboden om cursussen en vergaderingen te houden. De huwelijken hebben in een iets andere sfeer plaats dan gewoon is voor Alphen. Vóór en na de plechtigheden wordt het nieuwe echtpaar met aanhang een gratis kopje koffie aangeboden in het restaurant. (foto Ben de Bruyn) Oplossing financieel tekort Rijnoord ALPHEN AAN DEN RIJN - De be sturen van het Alphense Zieken huis Rijnoord en het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp (EZL) hebben gisteravond het definitieve fusieplan ondertekend. Hierdoor is de fusie volgens voorzitter A. Bernt- sen van het Rijnoord-bestuur op 1 januari 'zo goed als bezegeld'. Be langrijke voorwaarde hiertoe was de goedkeuring van de Raad van Toezicht van Rijnoord. Ook de raad heeft het voorstel gisteravond zon der enig bezwaar getekend. Voor het finanaciële tekort van Rijnoord is een oplossing gevonden. Devereiste goedkeuring van dit adviesorgaan is in de statuten van Rijnoord vastgelegd. Was de raad gisteravond niet akkoord gegaan NOORDWIJK - Bij het treffen van eventuele strengere maatre gelen om de overlast in het uit gaanscentrum terug te dringen, 'spelen de ervaringen van de be woners van de kern van Noord- wijk aan Zee een belangrijke rol. Als zfi kunnen aantonen dat de hinder van discogangers in de af gelopen periode niet of nauwe lijks is verminderd, zal worden bekeken op welke onderdelen het beleid van gemeente en politie moet worden bijgesteld. De be woners komen volgende week dinsdag in gebouw Het Trefpunt bijeen om de problematiek van de overlast te bespreken. Verder zullen ook de uitkom sten van het Project preventieve recreatiecriminaliteit van invloed zijn op mogelijke nieuwe maatre gelen, zo hield burgemeester J.M. Hoffmann van Noord wijk de ge meenteraad gisteravond voor tij dens behandeling van de begro ting voor 1990. Het college van burgemeester en wethouders van de badplaats kreeg de nodige kritiek op de stel ling dat de overlast in het uit gaanscentrum 'in zijn algemeen heid lijkt af te nemen'. Geen en kele partfi kon zich in die uit spraak vinden. De PvdA en Noordwijks Be lang wezen er gisteravond nog eens op dat de sluitingstijden van de horeca moeten worden ver ruimd omdat daarmee wordt voorkomen dat een grote groep mensen tegelijkertijd op straat wordt gezet. met het fusieplan, dan had het stich tingsbestuur zich daarbij moeten neerleggen. De raad is een overkoe pelend orgaan boven het zieken huisbestuur en benoemt de leden in het bestuur. Nu de fusie in kannen en kruiken is (de nieuwe stichtings akte wordt binnen een maand gede poneerd in het stichtingsregister van de Kamer van Koophandel) is het orgaan overbodig geworden. Volgens algemeen directeur van de centrale directie voor beide zie kenhuizen, W. Rombout, is aan een andere belangrijke voorwaarde voor de fusie voldaan. Het betreft de financiële tekorten van Rijnoord. Rombout: "In het voorbereidings- besluit van 2 mei hebben we des tijds afgesproken dat dat tekort moest worden gedekt. Dat was een opschortende voorwaarde van het EZL. Daarover wordt nog overleg gevoerd met de ziektekostenverze keraars maar we hebben de toezeg ging van de Alphense Stichting Steunfonds dat zij het tekort van ongeveer drie miljoen dekt". De Stichting Steunfonds is een orgaan dat is gericht op voortzetting van het Alphense ziekenhuis. Zij is jaren geleden door de gemeente in het leven geroepen om de exploita tietekorten van Rijnoord te dekken. Het geld waarover de stichting be schikt, ongeveer drie miljoen gul den, is dan ook afkomstig van de ge meente. Het eenmalige geldbedrag wordt door de gemeente als afkoop som gebruikt om het negatieve ver mogen te dekken. Hierdoor kan Rijnoord met een schone lei de fusie met het EZL aangaan. Half december spreekt de provin cie Zuid-Holland zich uit over de beddenreductie. De beide zieken huizen mogen op 1 januari in totaal 480 bedden hebben. Nu hebben ze samen 543 bedden. Volgens Rom bout is het advies van gedeputeerde W. Aalbers aan de staatssecretaris van het ministerie van WVC een for maliteit. "Bij het voorbereidingsbe- sluit van 2 mei waren Aalbers en staatssecretraris Dees aanwezig. Dat geeft aan hoe ze over de fusie denken. Ik voorzie dan ook geen problemen". De ondernemingsraden (OR) moeten over de consequenties van het plan voor het personeel, de reor ganisatie, nog adviseren. Na de fu sie gaan OR en medische staven waarschijnlijk op in één vertegen woordigend orgaan voor het perso neel. De vertegenwoordiger van dat orgaan mag dan ook aanwezig zijn bij bestuursbesprekingen. Omge keerd mag de directie aanwezig zijn bij vergaderingen van de OR/staf. LISSE De gemeenteraad van Lisse heeft zich gisteren bij de behandeling van de begroting neergelegd bij de komst van treinstations in Hillegom en Voorhout. Het ging met name de CDA- en de SGP/RPF/GPV- fractie aan het hart dat Lisse geen station krijgt. Beide frac ties verweten het college te wei nig te hebben ondernomen om een station binnen te halen. Onlangs al liet het college weten dat pleidooien voor heropening van een station in Lisse tevergeefs zijn. De zaak is allang beklonken. PvdA/P PR en WD legden zich daar al eer der bij neer, maar CDA en klein rechts eisten gisteravond ophelde ring. "Deheropening van het station in Lisse is niet zozeer een gepasseerd station zoals het college vaststelt, maar B en W hebben gewoon de trein gemist. Zou er misschien nog een trein komen?" vroeg J.S. Mal- jaars (SGP/RPF/GPV) zich af. "Het station is nu wel erg snel van tafel. Wethouder Fennema van Hillegom maakt het al helemaal moeilijk door overal te verkondigen dat Lisse af ziet van een eigen station. Het is leuk om met de buren rekening te houden, maar ik heb toch de indruk dat Lisse gewoon te weinig heeft ge daan in de richting van de NS. Dit is zeer teleurstellend voor Lissenaren. Valt er dan echt niets meer te bepra ten?" Ook C.A.M. Langeveld (CDA) heeft 'een onhaaglijk gevoel' over gehouden aan de station-perikelen. "Blijkbaar wonen we in Lisse niet alleen aan een niet heropend sta tion, maar zelfs aan een gepasseerd station. De hele procedure is zeer wazig verlopen. Wij hechten meer aan een goede bereikbaarheid zoals het Lissese station dan aan de krin gentheorie van de NS, waarin Hille gom beter scoort. Mocht het toch Hillegom worden, dan eisen wij een goede verbinding vanuit Lisse, zo wel met eigen vervoer als met de bus". Wethouder J. Meulemans merkte op 'dat het levensgevaarlijk is op een rijdende trein te springen'. Vol gens haar is al sinds de aanleg van de Schipholspoorlijn overleg ge voerd met de NS over de herope ning van stations aan de bestaande lijn Haarlem-Leiden. Ook in het sa menwerkingsorgaan is hiterover ge sproken. Lisse is als halte nadruk kelijk bepleit, zeker gezien het grote aantal bezoekers voor de Keuken hof. De NS volstonden met de aan leg van een nieuw perron voor spe ciale Keukenhoftreinen, maar voor 'normaal' passagiersvervoer gaat de voorkeur uit naar Voorhout en Hil legom. Lisse staat helemaal onder aan de lijst. Dat naast Hillegom en Voorhout ook Lisse een station krijgt, is vol gens Meulemans dan ook uitgeslo ten. De NS openen niet twee sta tions vlak bij elkaar. Zeker nu de keus van de NS definitief is, heeft het volgens de wethouder geen en kele zin meer alsnog voor een sta tion te pleiten. Zij merkte tevens op dat het station Lisse wel twee kilo meter van het dorp Lisse ligt. Bo vendien vergt een station veel ruim te voor wegen, parkeerterreinen en een verdubbeling van de spoor baan. Sneltreinen moeten halver wege het traject Haarlem-Leiden namelijk de stoptrein kunnen inha len. Alhoewel de twee fracties nog bleven tegensputteren, maakte bur gemeester G.J. van der Kroft een eind aan de stationsdiscussie. "Lis se heeft alles gedaan om ook een station te krijgen, maar de keuze van de NS is definitief. We moeten accepteren dat een buurgemeente ook eens een hoogwaardige voor ziening krijgt". ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense Gemeentelijke Gezond heidsdienst (GGD) wil het milieu duidelijker naar voren brengen in haar beleid. Een nauwere samen- j werking met het gemeentebestuur van Alphen en een betere afstem ming op het beleid van andere in stellingen die in de Rijnstreek actief zijn op het gebied van volksgezond- j heid worden daarbij benadrukt. "De overlegsituaties met de kruisverenigingen, het Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs (CAD) en het RIAGG moeten nog intensiever worden omdat het erg I moeilijk is het beleid van de diverse instellingen in een zorggebied van tien gemeenten op elkaar af te stem men", aldus medewerker T. Coenen na afloop van de maandag gehou den vergadering van de bestuurs commissie van de GGD. In de bijeenkomst op het stads kantoor pleitte de GGD voor meer daadkracht in de beleidsvoering. Vooral omdat de personele capaci teit van de gezondheidsdienst is uit gebreid kan meer tijd worden be steed aan de inhoudelijke kant van het beleid. Coenen: "De gemeente heeft een reeks thema's genoemd waar wij ons van harte bij aanslui ten. Het accent komt duidelijk te liggen op het milieu in brede zin". De GGD doelt daarmee op zowel het buitenklimaat als het binnenkli maat. Aandachtspunten zijn het ge bruik van bestrijdingsmiddelen en voor wat betreft-het binnenklimaat het gebruik van bouwmaterialen. Tevens gaat de GGD verder met het ouderenbeleid, het voedingsbeleid, het bevolkingsonderzoek naar kan ker en het alcoholpreventieproject. "Besloten is om bij het rijk een sub sidie aan te vragen om materialen aan te schaffen die we kunnen ge bruiken bij het geven van voorlich ting over alcohol op scholen", ver volgt Coenen. Man (25) krijgt daldift op been SASSENHEIM Een 25-jarige in woner van Emmeloord is gisteren gewond geraakt by een bedrijfson geval in Sassenheim. De man was bij een in aanbouw zijnde woning in Postwijk aan het werk met een zo genoemde daklift, waarbij hij de lift op zijn been kreeg. Volgens een woordvoerder van de politie wei gerde de rem of werkte de motor van de lift niet goed. Met een gekneusd been is de Em- meloorder overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. NOORDWIJK - In het Noordwijkse duingebied wordt mogelijk een zogenaamde paddenpoel gegra ven, waar de padden aan het begin van de lente hun ei eren kunnen afzetten. In de huidige situatie waarbij de dieren vanuit het duingebied naar de sloten in het Langeveld trekken, vindt jaarlijks een groot aantal padden de dood bij het oversteken van de Kapellebos- laan en de Vogelaarsdreef. Het graven van een paddenpoel is volgens de vereni ging voor natuur- en vogelbescherming Noordwijk waarschijnlijk een betere oplossing voor het in goede banen leiden van de paddentrek, dan het graven van sleuven onder de weg die door het duingebied loopt. Tot nog toe worden de dieren tijdens de trek overgezet door vrijwilligers van de vereniging, maar daarbij kan niet worden voorkomen dat toch een aantal door au to's wordt platgereden. Tijdens de trek steken vele duizenden padden de weg over. Bij het opstellen van een plan voor een veilige over steek is tot nog toe uitgegaan van het graven van sleu ven of het leggen van buizen onder het asfalt. Door de weg verder van een afscheiding te voorzien, zouden de padden moeten worden gedwongen via deze buizen naar de overkant te trekken. De gemeente Noordwijk was in principe bereid voor deze voorziening 10.000 gulden uit te trekken. In de komende periode zal nu volgens wethouder A.E. Admiraal worden onderzocht of het graven van een paddenpoel in de duinen niet een veel betere op lossing is. KATWIJK - De Stichting Duinbehoud is niet van plan in te gaan op het voorstel van de gemeente Katwijk om mee te praten over de inrich ting van de geplande groen strook tussen de duinen en de toekomstige woonwijk Zanderij-Westerbaan. De groenstrook is volgens woordvoerder Marcel Taal veel te smal om daar de ge wenste natuurlijke ontwik keling mogelijk te maken. De Stichting neemt zich voor desnoods tot aan de Kroon te vechten voor meer ruimte voor natuur bij de in richting van de Zanderij- -Westerbaan. "De groenstrook is veel te klein om een natuurlijke ontwikkeling van ook maar het geringste niveau te scheppen", aldus Taal. "De door de gemeente bedoelde groenstrook is niet meer dan een geluidswal. Een dergelijk smal zandlichaam, dat bo vendien nog door een drukke auto- 'Burgers moeten lastiger worden' ALKEMADE - De besluitvorming binnen het gemeentebestuur van Alkemade moet veel democrati scher worden. De gemeentelijke macht beperkt zich momenteel tot een klein kringetje van ingewijden. Dat is de mening van de PPR-frac- tie van de Alkemadese gemeente raad, de 'eenvrouwsfractie' van A. Spring in 't Veld-De Bruijn. Zij po neerde haar stelling tijdens de be grotingsbehandelingen. Volgens Spring in 't Veld houdt democratie in Alkemade niet meer in dan één keer per vier jaar stem men en verder liefst geen last ver oorzaken. Als bewijs voor haar stel ling noemde het enige vrouwelijke raadslid van Alkemade een aantal voorbeelden. Zo worden in ge meentelijke commissies geen onaf hankelijke burgers benoemd op ba sis van deskundigheid. "Die com missies blijven kweek- en afvoer- bakken voor gemeenteraadsleden". Volgens Spring in 't Veld kampen ook alle partijen met een tekort aan actieve leden. Zij maakt de grootste partij in de raad, het CDA, het ver wijt te weinig te luisteren naar ande re meningen en vindt de vrouwelij ke helft van de bevolking nog steeds slecht vertegenwoordigd. "Het functioneren van kleine raadsfracties wordt nog steeds no deloos bemoeilijkt door de weiger achtige houding van andere partij en om niet-raadsleden in commis sies zitting te laten nemen". Dit alles leidt er volgens de PPR toe dat het gemeentelijk beleid wordt bepaald door een 'handvol overigens welwillende mensen'. Po litiek wordt vaak pas leuk voor mensen als ze het idee hebben ge hoord te worden, serieus te worden genomen en invloed kunnen uitoe fenen, betoogde het raadslid. Bedrijf mag geen plastics fabriceren in landelijk gebied TER AAR - De fabricage van plas tic produkten door een bedrijf aan het Ter Aarse Oude Kerkpad 4b kan voorlopig niet beginnen. De raads commissie openbare werken vindt dat Emperor Plastics bv niet aan het Oude Kerkpad thuishoort. Het feit dat dit bedrijf geen 'exploitatieom- slagvergoeding' hoeft te betalen over het omliggende terrein schoot H. Egbers (Gemeentebelangen) in het verkeerde keelgat. Daarnaast blijkt de bedrijfsactiviteit niet in overeenstemming te zijn met het bestemmingsplan. Volgens dat plan heeft het perceel een agrarische be stemming. Dat de gemeente bereid is het plan aan te passen en de fabricage van plastic produkten op die plek zodoende te legaliseren, wekte vooral bij A. van Deudekom (PAK) weerzin op. "Het college is totaal verkeerd bezig om dit soort zaken steeds maar te legaliseren. Straks is er geen enkel motief meer om elders in het landelijk gebied dergelijke bedrijven te weigeren, stelde het raadslid. Van de raadscommissie had al leen CDA'er M. Kleyn vertrouwen in de plastics en in het college van B en W. Wethouder P. van Rijn (CDA) zegde toe op de zaak terug te ko men. Hij gaf toe dat het college heeft verzuimd advies in te winnen. weg wordt gescheiden van het duin gebied, leent zich niet voor natuur- bouw. Onze natuurlijke kennis is dan ook helemaal niet nodig om de groenstrook in te richten". Stichting Duinbehoud ziet het voorstel van de gemeente om mee te denken over de inrichting van de groenstrook als een bevestiging van haar overtuiging, dat er bij de ge meente Katwijk de wil ontbreekt om wijzigingen van belang in de huidige plannen aan te brengen. Immers, aan de grootte en de lig ging van de groenstrook wordt niet getornd. Die afwijzende houding bleek een maand geleden al, toen het alternatieve inrichtingsvoorstel voor de Zanderij-Westerbaan van de Stichting werd afgewezen in een commissievergadering. Dat voorstel was ingegeven door grote bezorgdheid over aantasting van het duingebied. De Stichting oppert daarin de suggestie om tus sen de woonwijk en de duinen een brede strook voor natuurbouw en recreatie te bestemmen. De nieuwe ontsluitingsweg zou daarbij tegen de wijk aan moeten liggen en niet langs de duinen moeten lopen. De bebouwing zou voor een groot deel moeten worden verplaatst naar de provinciale weg. Burgemeester en wethouders ga ven te kennen dat ze het initiatief van de Stichting wel waardeerden, maar dat het niet binnen de beleids uitgangspunten van de gemeente viel. Tegelijkertijd werd geïnfor meerd naar de mogelijkheid om de kennis van de Stichting te betrek ken bij de inrichting van de ge wraakte groenstrook, wat nu dan is afgewezen. Bekneld in machine NIEUW-VENNEP - Een 46-jarige Rotterdammer heeft gisteren ver- wonndingen aan zijn hand opgelo pen bij een bedrijfsongeval bij een landbouwwerktuigenfabriek aan de Hoofdweg-oostzijde in Nieuw- Vennep. De man raakte door nog onbeken de oorzaak bekneld in een zoge noemde omzetinrichting. Volgens de politie heeft de Rotterdammer vermoedelijk niet goed opgelet. Hij is overgebracht naar het Spaarne- ziekenhuis in Heemstede. De Stichting ziet zich gesteund in haar opvattingen doordat kortgele den veertig nieuwe donateurs uit Katwijk zich hebben aangemeld. Die gaven zich op na een folderactie onder bewoners in de aangrezende woonwijken van de Zanderij-Wes terbaan. Taal is ervan overtuigd, dat het initiatief van Duinbehoud op brede steun van de Katwijkse be volking kan rekenen. Een steun in de rug is voor hem ook de provincie Zuid-Holland. Die stelde 12.500 gulden beschik baar voor het opstellen van het al ternatieve inrichtingsplan. Daar naast kon Taal volgens hem volop gebruik maken van de kennis en de medewerking van ambtenaren ten provinciehuize. "Ik heb daar veel waardering gehoord en morele steun gekregen. Al heeft het provin ciebestuur zich er nog niet over uit gesproken, ik ben ervan overtuigd dat ons voorstel als een belangrijk advies wordt gezien. Aders was er niet zo'n hoog subsidiebedrag gege ven. Er wordt veel waarde aan ge hecht. Dat kun je van de gemeente Katwijk niet zeggen". SASSENHEIM - Een 25-jarige in woner van Lisse heeft gisteren een hersenschudding en een gebroken neus opgelopen bij een ongeval op de Van Pallandtlaan in Sassen heim. De Lisser kwam met zijn busje in botsing met een vrachtauto, die werd bestuurd door een 52-jarige in woner van Sassenheim. De bestuur der van het busje raakte daarbij bekneld. Hij werd door de brand weer uit zijn auto bevrijd. Volgens de politie verleende de in woner van Lisse geen voorrang aan de vrachtauto, toen hij vanaf de Van Pallandtlaan de oprit naar de A-44 (Amsterdam-Den Haag) wilde oprijden. Het slachtoffer is overge bracht naar het Diaconesssenzie- kenhuis in Leiden. Bij de op- en afrit van de A-44 aan de Van Pallandtlaan doen zich veel ongelukken voor. De gemeente Sas senheim heeft al vergeefs bij de de provincie aangedrongen op maat regelen. (foto Jan Holvast) WOENSDAG 25 OKTOBER Alphen rommelmarkt buurtcentrum Halfje Wit, Van Brakelstraat, aan vang 18.00 uur. actie-avond Volle Evangelie Gemeente voor verzending bij bels naar Rusland, aanvang 20.00 uur in gebouw De Ark, Prins Hen drikstraat. Leiden informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centaal Wonen, Gerestraat 20, tel: 121554. zangavond in de Marekerk, mmv Leids Kerkkoor olv Peter Dingemanse en solisten Tineke Frees en Andries Lagraauw, aan vang 20.00 uur. pianoconcert Enrico Pace, werk van Beethoven en Liszt, aanvang 20.15 uur in de Foyer van de Stadsgehoorzaal. cabaret-show: 'Er wordt ge strooid', met Jos Brink en Frank Sanders, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'De Plicht', door De Salon, aanvang 20.30 uur in dia-lezing Bergsport Vereniging over: Wan-» delen en klimmen in Groot-Brittan- niè'. aanvang 20.00 uur in de Mu- zenhof. zaalvoetbal, vanaf 18 jaar (sportkleding mee), 21.30-22.30 uur in Sjelter, Heemraadlaan. i hotel Het Witte Huis. DONDERDAG 26 OKTOBER Alphen informatieavond Kruisvereni ging Hart van Holland, voor ou ders met babies van nul tot twaalf maanden, Fazantstraat, aanvang 20.00 uur. lezing over expeditie naar Peru aanvang 20.00 uur, openbare bi bliotheek, Thorbeckestraat. donateursavond Wereld Na tuur Fonds in gebouw nabij, Lau- raplein, aanvang 20.00 uur. piano, van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. lezing: 'Macht, misdaad en kunst in Bourgondiö', door Eelco Bruinsma, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. cabaret-show: 'Er wordt ge strooid', met o.a. Jos Brink en Frank Sanders, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling door Toneelgroep Labbardaan: Tweemaal Tsjechov: 'Het aanzoek' en 'Het Jubileum', aanvang 20.30 uur in Leiderdorp lezing met demonstraties: Touch for Health', (systeem voor juiste balans van spieren) door drs. F.M. van Gestel, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. klaverjas- en sjoelavond Con Bravura, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw, Beukenschans. Oegstgeest fysiotherapeut, io.ju ioi i4.i4 uur en 14.15 tot 15.00 uur in zwembad Poelmeer. Wassenaar lezing met muziek Stichting Backershagen: 'Unico van Was senaar', spreker dr. R. Rasch, 20.00 uur in de aula Rijnlands Ly ceum, Backershagenlaan. VRIJDAG 27 OKTOBER Alphen optreden Ann Burton en Blos som Dearie, mmv Trio Rob Ager- beek en soxofonist Ruud Brink, 20.30 uur in het Parktheater. Leiden fancy fair en rommelmarkt in basisschool De Viersprong, Ti- morstraat, van 15.00 tot 18.00 klaverjassen in De Linde, He renstraat 64, aanvang 20.00 uur. dubbelconcert Stichting Orgel- stad Leiden, om 20.00 uur met Henk Jasperse in de Lutherse Kerk. om 21.00 uur met Hendrik Kooiker in de Hooglandse Kerk.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16