'Omroepbestel staat er hopeloos voor' Veronique trekt kleine 10 procent kijkers weg INGEN c Nena maakt come-back na tragische gebeurtenis De orka zou het schip kunnen hebben geadopteerd nadat hij van een groep zwaardwalvissen was afgedwaald die drie weken geleden in het gebied werd ge zien, aldus Mundal. De wel zeer merkwaardige lief de, die volgens de kapitein nie mand in gevaar brengt, trekt veel belangstelling. Schoolkinderen kopen extra kaartjes voor de 20 kilometer lange tocht door het fjord en aan wal wachten altijd nieuwsgierigen op de aankomst van het tweetal. Mickey Mouse In Russische stripboeken zullen binnenkort Mickey Mouse sfrips worden opgenomen. De Deense uitgeverij Guttenberghus, onder deel van het Walt Disney-concern dat de Mickey Mouse strips maakt, heeft met een Russische uitgeverij overeenstemming be reikt om de strip ook in de Sov jetunie uit te brengen. Tot nu toe stonden copyrightproblemen in Zes kinderen liggen met een matras van normale afmetingen op 's werelds grootste matras. De matras is gemaakt door de Franse beddenfabrikant Be- noist in Auverre-sur-Oise, een voorstad van Parijs. De matras is 13,20 meter lang en 8,70 meter breed en krijgt een plaatsje in de nieuwe editie van het Guin- ness-recordboek. (foto ap> Orka verliefd In de Noorse wateren is in de af gelopen week een buitengewone liefde ontstaan: een zwart-witte orka is niet meer weg te slaan van een eveneens zwart-witte veer boot en liefkoost het schip her haaldelijk. Volgens de kapitein van de veerboot B/F Voksa, Olav Mun dal, is niet geheel duidelijk wie nu verliefd werd op wie. De passa giers en de bemanning zijn net zo dol op de zwaardwalvis als het dier op het schip. Hij zei dat de orka nooit langer dan een paar uur van de veerboot weg blijft. Het vier meter lange roofdier schuurt regelmatig met zijn huid tegen de boot, botst er soms zachtjes en liefdevol tegen aan en spuit nieuwsgierige passa giers nat. de weg dat de 61 jaar oude muis ook bekendheid kreeg onder Russische stripliefhebbers. Weer UFO Een UFO groter dan de maan met vier enorme zoeklichten, zweefde dinsdag, niet waarneembaar op de militaire radar, op een hoogte van enige honderden kilometers over de Siberische stad Omsk om dan met een snelheid van mer dan 7.000 kilometer per uur weg te schieten. Dat zei majoor Vladi mir Loginov van het Sovjetleger, zaterdag in een vraaggesprek met het blad „Sotsialistitsjeskaja In- doestrija". Honderden mensen, onder wie piloten van een vliegveld in de buurt, zagen hetpbject ook, aldus Loginov, „maar onze radars kre gen het niet te pakken". Het ver haal van Loginov komt 12 dagen nadat een correspondent van het Sovjetpersbureau onder rijzende hilariteit in de buitenwereld over een UFO-manie in de Sovjetunie toegeeft dat hij zijn verhaal over een UFO met buitenaardse we zens heeft opgetekend uit de mond van kinderen van 12 tot 13 jaar. PAGINA 22 V Klaas Jan Hinclriks zegt Hilversum vaarwel 'MR.BOND' W MOSKOU E H&00ÊW W/3 mMüdK G6N X 00&PÏ CULXuWÖUXlSK E L L E N T I E DINSDAG 24 OKTOBER 1989 HILVERSUM (ANP) - De commerciële tele visiezender RTL Veronique heeft in de afge lopen drie weken een kleine 10 procent van de mensen die televisie kijken weggetrok ken van de zenders Nederland 1, 2 en 3. De afdeling kijk- en luisteronderzoek van de NOS heeft dat meegedeeld. Van alle mensen die s avonds tussen zes en twaalf uur naar de televisie hebben geke ken, keek in de afgelopen drie weken 73 procent naar één van de drie Nederlandse zenders. In dezelfde periode vorig jaar was dan 83 procent. Naar Veronique keek in de eerste week, nadat de zender op 2 oktober op de kabel kwam, 10 procent van de kij kers, de tweede week stemde 8 procent op het commerciële station af en de derde week 7 procent. Van alle Nederlanders keek de eerste week vanaf 2 oktober 2,6 procent ofwel 340.000 mensen tussen zes en twaalf uur s avonds naar Veronique. In de tweede week keek 2,1 procent (280.000 kijkers) en in de derde week 1,9 procent (250.000 kijkers). De Ontbijtshow stond gemiddeld bij 70.000 mensen aan (een half procent van alle Ne derlanders) en de „5-uur Show" werd ge volgd door 200.000 kijkers (1,5 procent). De ze cijfers varieerden nauwelijks per week. Volgens de NOS-kijk- en luisterdienst trekt Veronique de meeste mensen van de Nederlandse zenders weg na tien uur s avonds. De best bekeken programma's wa ren de uitzending van de wedstrijd Barcelo na-Real Madrid op zaterdag 7 oktober, die 860.000 kijkers trok, de show met Freek de Jonge op 9 oktober (730.000 kijkers) en het programma „Gaan met die banaan" met 700.000 kijkers. Ter vergelijking: Nederland 1 wordt ge middeld bekeken door 980.000 mensen, Ne derland 2 door 1,3 miljoen en Nederland 3 door 330.000. Een woordvoerster van Veronique zei ge lukkig te zijn met de kijkcijfers: „We zitten boven het schema dat we ons hadden ge dacht". Volgens haar is Veronique uitge gaan van een gemiddelde kijkdichtheid van 2 procent in het begin, die tegen het einde van het jaar moet oplopen naar 4 procent. Over de daling van de kijkdichtheid van 2,6 procent in de eerste week via 2,1 procent in de tweede week naar 1,9 procent in de derde week zei zij zich geen zorgen te ma ken: „Dat is normaal. In het begin is het iets nieuws, daarna zak je wat en moet je gaan opbouwen. Dat heeft tijd nodig. De kijker verandert zijn gedrag niet zo snel". MOSKOU Sean Connery, door sommigen betiteld als 'de enige echte James Bond', houdt zich momenteel in de Russische hoofdstad Moskou op. Daar wordt de film 'The Russian House' opgenomen, ge baseerd op het boek van John Le Carre. Actrice Michelle Pfeiffer, rechts op de voorgrond, doet eveneens aan de ongetwijfeld spannen de film mee. Overigens kan Connery het aloude 'Bojid-imago', hij speelde de geheim agent diverse malen op het witte doek, aardig van zich af schudden. Momenteel staat Connery namelijk hevig in de belangstel ling door zijn bijdrage aan de succesvolle Indiana Jones-rolprent waarin hij de vader van Harrison Ford speelt. (foto api gint een eigen produktiebedrijf en gaat zich richten op de inter nationale markt. Hij heeft ge noeg energie in Hilversum gesto ken, vindt hij. Het wordt tijd voor een leuke creatieve toe komst. Zijn inspanningen hebben niet veel uitgehaald in Hilversum. Zijn oogappel 'Panoramiek' heeft het leven moeten laten en Europa TV, de eerste Nederland se satellietzender, waarvan hij geestelijk vader was, is al weer bijna twee jaar ter ziele. Het afge lopen jaar stond Hindriks dus weer op de loonlijst bij de NOS, waar hij 'internationale betrek kingen' opzette. Hindriks: „De politiek heeft Europa TV om zeep geholpen en zal, als het zo doorgaat, het om roepbestel ook om zeep helpen. Als het bestel succesvol wil blij ven, moet de NOS de bepalende factor zijn die bovenop het nieuws wordt gezet en datzelfde nieuws van alle kanten gaat be lichten. Dat was vroeger ook de taak van de NOS ten tijde van Ca- rel Enkelaar (oud-voorzitter NOS tot 1985 - FvG). Sinds de po litiek het facilitair bedrijf heeft losgekoppeld en de NOS weer een eigendom van de omroep verenigingen heeft gemaakt, heeft de programmadienst van dg NOS het verdomde moeilijk. De omroepen roepen nu weer in koor dat ze het zelf wel zullen co veren en dat ze de NOS niet meer nodig hebben. Dat werkt ramp zalig." Saai Hindriks vindt het dan ook een onverstandige beslissing van de NOS om rubrieken als 'Panora miek' te laten vallen en samen te brengen in de dagelijkse rubriek NOS-Laat. „Het programma is gedwongen saai en dat is te mer ken, want het is niet best. Maar nogmaals, het wordt de NOS- programmadienst wel erg moei lijk gemaakt." Klaas Jan Hindriks: 'Ik heb ge noeg energie in Hilversum gesto ken...' (archieffoto) Hindriks heeft deze zomer de werkzaamheden voor de NOS af gerond. Verder is hij momenteel bezig met het maken van een re portageserie voor een Neder landse stichting. "En verder ben ik inmiddels een samenwerking aangegaan met een Amerikaanse en een Britse produktiemaat- schappij om te proberen buiten landse produkten op de Neder landse buis te krijgen. Dat loopt heel goed. Ik hoop dan ook vol gend jaar helemaal op eigen be nen te staan." RAM ALLAH De Amerikaanse acteur Ed Asner, die wereldfaam verwierf door zijn vertolking als Lou Grant in de gelijknamige tv-serie, heeft gisteren een bezoek gebracht aan een ziekenhuis in de door Israël bezette oever van de Jordaan. Hier praat hij met een Arabisch jongetje, dat gewond raakte door het oorlogsgeweld. (foto ap> Nena: terug in het showbizzwereldje... (foto pr> HILVERSUM Nena maakt na een jarenlange afwezigheid haar come-back. De Duitse zangeres, die met de gelijknamige groep wereldfaam verwierf met het nummer '99 Luftballons' heeft de draad weer opgepakt na een wel heel tragische gebeur tenis in haar leven: de dood van haar zoontje. Het jongetje kwam destijds zwaar gehandicapt ter wereld. Nena trok zich vervolgens uit het showbizzwereldje terug om dag en nacht bij hem te kunnen zijn. Maar haar baby stierf nog voordat hij een jaar oud was... De nu 28-jarige Nena stort zich nu weer op haar werk. Niet meer met een popgroep achter zich, maar als solo-artieste. Haar eerste plaat komt binnenkort uit onder de titel 'Wunder Gesche- he'n'. HILVERSUM - „Ik heb het omroepbestel er nog nooit zo hopeloos voor zien staan als op dit mo ment. En het is nooit in or de geweest. Vroeger, bij de NOS, hing een spreuk boven ons bureau die zei dat een goed programma geen lang leven beschoren is. Ik denk aan 'Monitor' en 'Scala'. Het laatste voorbeeld in deze is TV3." Klaas Jan Hindriks houdt het in Hilversum voor gezien. Hij be-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22