O Beveiliging kan inbrekers afschrikken Motorzagen risico voor lijf en leden Nog zes ploegen zonder nederlaag Onderhoud woning voor 85 procent dhz-karwei 'Adviesprijzen' misleiden consument Bax veegt de vloer aan met Hoogenboom T)U I VENTI L DINSDAG 24 OKTOBER 1989 Vijfentachtig procent van het woningonderhoud wordt ge daan door huiseigenaren zelf. Het aandeel van de zwarte klus jesman en de witte vakman is bijzonder klein als het gaat om verbeteringen in een huis. Per jaar geeft de huiseigenaar 6400 gulden uit aan woningonder houd. Dit blijkt uit het onderzoek 'Informele produktie in woning- onderhoud en verbetering in de koop- en huursector', dat is uit- gevoerd in opdracht van de Swoka, instituut voor consu mentenonderzoek. Bij de doe-het-zelf-activitei- Veel klussen, zoals bijvoorbeeld het aanbrengen vt de laag, wordt door de huiseigenaar zelf gedaan. n vochtopnemen- ten van huiseigenaren gaat het voornamelijk om arbeidsinten sieve werkzaamheden als schil deren, witten en behangen. Vaak wordt de eigenaar gehol- Jcel) pen door vrienden. Die hulp wordt veelal in natura of weder diensten terugbetaald. Dat le vert een huishouden de meeste besparing op. Kostbare spullen registreren of merken Bijna elke minuut van de dag (en nacht) wordt er in Nederland wel ergens ingebroken. De inbreker kan de meeste moderne woningen met eenvoudig gereedschap als een glassnijder, schroevedraaier of breekijzer tamelijk eenvoudig binnendringen. Soms zijn zelfs de hulpmiddelen overbodig omdat een in achteloosheid of nonchalance open gelaten raam of deur dit toelaat. samenstelling Raymond Peil Na een inbraak blijkt vaak dat de Veel doe-het-zelvers gebruiken om zich het leven gemakkelijk te ma ken gemotoriseerde zagen. Dat is te vens de verklaring van het feit dat het aantal ongelukken met cirkelza gen en kettingzagen flink is geste gen. De stichting Consument en Veiligheid heeft in twee jaar tijd 2400 ongevallen met alleen cirkelza gen geregistreerd. Dat een doe-het-zelver het leven laat als gevolg van een ongeval met een zaag is zeldzaam. Toch is het ge val bekend van een man wiens sjaal tussen de cirkelzaag terechtkwam en vervolgens door wurging om het leven kwam. In de meeste gevallen is het gevolg van een ongeluk met de cirkelzaag amputatie van één of meer vingers of een hand. Consument en Veiligheid is een onderzoek begonnen om vast te stellen aan welke veiligheidseisen cirkelzagen moeten voldoen. Er be staan al internationale eisen en nor men, maar omdat er nog steeds te veel ongelukken met cirkelzagen gebeuren, onderzoekt de stichting waardoor deze worden veroorzaakt. Duidelijk is wel dat in veel geval len de gebruiker is die de risico's veroorzaakt. Een rol spelen onder meer de onderhoudstoestand van de zaagmachine, voorzorgen voor de veiligheid, verlichting en over zichtelijkheid van de werkplek (los liggende troep). Voorts valt er waarschijnlijk aan de machines nog wel een en ander te verbeteren. Zo is van een aantal cirkelzagen bekend dat de beweeg bare beschermkap rond het zaag blad vrij snel defect raakt. Tot een ware bottensnipperaar kan de kettingzaag ontaarden bij on voorzichtig of onoordeelkundig ge bruik: de motorzaag fileert een been in een seconde Aanbevolen wordt goede werkkleding (waarin de zaag vastloopt), veiligheids(hand)schoe- nen, masker en gehoorbescher- ming. Een kettingvanger mag nooit ont breken: deze voorkomt dat de ket ting bij breuk in de gebruiker slaat. De handgrepen moeten zo gecon strueerd zijn dat de handen zo veel mogelijk door de machine zelf wor den beschermd. Automatische ket tingsmering verhoogt de veiligheid, alsmede een goede kettingspanner. Een 'Dodemansknop' zit er uiter aard op. Elektrische machines moe ten met dik en sterk snoer zijn uit gerust. Tijdens het zagen moet dit snoer voortdurende in de gaten worden gehouden. Hoewel een kettingzaag de in druk wekt overal doorheen te zagen kan hij vastslaan. In het meest on gunstige geval slaat de zaag terug in de richting van de gebruiker, in de hals of schouder. Als met de punt van de zaag wordt gewerkt is het ri sico van terugslaan nog groter. Veilig werken met de kettingzaag is_ desondanks mogelijk. Zorg voor een vlakke, stevige en opgeruimde ondergrond. Het te zagen hout moet goed vastzitten. Men moet zo zagen dat het doorbuigende hout de zaag niet afklemt. Niet duwen of wrik ken met de zaag en let goed op dat hout geen metaal of steen (grind in bielzen) bevat, laat iedereen uit de buurt blijven zodat de gebruiker niet schrikt en daardoor uitschiet. Veel winkeliers die elektrische beeld-, geluid- en huishoudelijke apparuur misleiden de consument door hun prijzen te vergelijken met 'adviesprijzen'. Het Instituut voor Consumentenonderzoek, Swoka, concludeert na een onderzoek dat 65 procent van de ondervraagde handelaren in elektrotechnische ap paratuur nooit een artikel tegen de adviesprijs verkoopt. Een kwart doet dat soms. Ruim veertig procent van de win keliers in elektrische apparatuur handelt in strijd met de gedragsco de van de Reclame Code Commis sie door misleidend adviesprijzen als vergelijkingsprijzen te gebrui ken in reclame-uitingen. Dat blijkt uit het rapport dat Swoka op basis van zijn onderzoek maakte. Het instituut vindt dat het per centage aanleiding geeft de ge dragscode eens nader te bekijken. Vooral ook omdat veel winkeliers de gedragsregels helemaal niet ken nen. Wanneer de gebrekkige nale ving van de code niet verbetert, denkt de Swoka dat overheidsin grijpen nodig zal zijn. Het meest voor de hand ligt dan een totaal ver bod op het vergelijken van aan- De Reclame Code Commissie hanteert in principe de aanbeveling dat het gebruik van adviesprijzen als vergelijkingsprijs in reclame voor deze branche misleidend is. Alleen wanneer een detaillist kan aantonen dat deze adviesprijs in veertig procent van de verkooppun ten ook daadwerkelijk wordt ge hanteerd, kan het oordeel anders uitvallen. Dat' is in de betreffende branche niet het geval, zo stelt het instituut. bestolene het gestolen goed onvol doende kan beschrijven of men weet niet precies wat er wordt ver mist. Het achterhalen van de gesto len spullen wordt daardoor en stuk moeilijker. Waardevolle bezittingen zijn echter eenvoudig te registreren. Bij de politie zijn daarvoor registra- tiekaarten verkrijgbaar, waarop merk, type en serienummer van het voorwerp moet worden vermeld. Voor sieraden, schilderijen en dergelijke is een foto en een goede omschrijving de beste registratie. Een goede taxatielij st is ook ge schikt. verder is het zinvol om waar devolle voorwerpen van een her kenningsteken te. voorzien, bijvoor beeld postcode en huisnummer. Dit kan men doen met behulp van een graveerpen of een uv-pen met spe ciale, onzichtbare inkt, die alleen onder een ultraviolette laipp is te le zen. Dit soort spullen kan men ko pen bij winkels waar sloten worden verkocht. Omstandigheden Verschillende omstandigheden be palen of een woning gevoelig is voor inbraken. Een bungalow of land huis is aantrekkelijker voor inbre kers dan een rijtjeshuis of een flat. De ligging en de (vermoedelijke) waarde van de inboedel dragen daaraan tevens bij, zo is ook te lezen in het boekje 'Inbraak: te voorko- - men?' van Quint Publikaties. Verder draagt een aantal zaken waar de bewoner meer zeggen schap over heeft ook bij aan verho ging van het risico op inbraken. Mo gelijkheden om op te klimmen zijn van belang: platte daken van schu ren, aangebouwde garages, pergo la's en regenpijpen, vooral bij een balkon of raam zijn aanlokkelijk voor het gilde. Een plat dak is slecht te beveiligen zonder hoge kosten. Is via een opklimmogelijkheid een balkondeur te bereiken dan moet deze net zo goed worden be veiligd als een buitendeur. En ook hetzelfde worden behandeld als een buitendeur: niet open laten staan bij afwezigheid. Dit geldt natuurlijk ook voor ramen en deuren die vanaf het balkon bereikbaar zijn. Donkere plekken achter muren, struikgewas'en dergelijke zijn een ideaal werkterrein voor een inbre ker. Extra verlichting kan hierbij een oplossing zijn. Wel moet wor den bedacht dat hét lichtpunt niet bereikbaar is voor ongewenste in dringers en het goed bestand is te gen vernieling. Het opklimmen via regenpijpen kan kan met tegengaan door rond de pijp een metalen beu- LEIDEN Bax heeft de opgaande lijn weer te pakken. Na het teleurstellende gelijkspel vorigs week tegen Alter Boys haalden de Voorhoutse zaalvoetballers gisteravond uit bij SC Hoogenboom: 2-8. Van der Plas heeft aanmerkelijk meer moeite met scoren. Tegen het stugge verdedigen van Drechtsteden bleven de Katwijkers het antwoord schuldig:» 1-2. In de landelijke competitie deed Snoekie verder goede zaken door De Maas in eigen huis met 3-4 te kloppen. Her mes DVS won met 6-2 van Alter Boys. teindelijk stilte voor de! Voorhout- Hoogenboom - Bax 2-8 Voor het eerst dit seizoen heeft Bax laten zien dat het kwaliteit in huis heeft. De scherpte was terug en dat resulteerde al direct in een 0-3 voorsprong tegen SC Hoogenboom. Jeffrey Foree en Hans van Leeuwen namen het voortouw en de werklust en het enthousiasme sloegen over. Hoogenboom kwam na de pauze nog wel terug tot 2-3, maar dat bleek IL[Q4fata[tagi(gi[| In de strijd dm de LD*bokaal voor top scorers heeft Richard Trompert (Kagia) zich naast Rick Abma (Voorschoten) op de tweede plaats genesteld. Rob Bink (Leiden) blijft op zaterdag onbedreigd Dank zij drie treffers tegen ROAC gaat hij nu met een totaal van negen doelpun ten aan de leiding, vóór Marcel Valk van UVS, die zijn totaal tot zeven uitbreidde. Richard Trompert (Kagia) Marcel van der Blom (RCL) Arno Filippo (Koudekerk) Rocky Pitti (TerLeede) Edward van der Putten (FC Lisse) Rick Curfs (Oegstgeest) Leon Laros (Haz. Boys) Coen Warnau (Haz. Boys) Jeroen Desar (Ter Leede) Ronald de Rijk (Kickers) Marcel Valk (UVS) Hans van Marwijk (Docos) Theo Aanbanen (VVSB) Stan Uljee (Foreholte) Pietervan Zoest (AlpB) Marcel van der Burg (Roodenburg) Edwin Verhoogt (Lugdunum) Harm de Vos (Lugdunum) Jos Alders (SJC) Marco de Ridder (SJC) Hans den Hartog (Altior) Carlo van Muiden (Kickers) Bas van Heek (Meerburg) Michel Mejri (LFC) Nico van Rijn (Foreholte) Rob Doelman (St B) John van Veen (SVLV) Steef Roodakkers (SVLV) doelpunten 'storm' (2-8). Rick van Dijk (3), Arthur van Orssagen (2), Hans van Leeuwen (2) en Mart Bax zorgden voor de sscores. Van der Plas - Drechtsteden 1-2 „De lol gaat er op die manier van af. Er komt ook niemand meer kij ken. Op deze manier gaat het niet langer. De jongens kunnen hun cre ativiteit niet kwijt. In de zaal moe ten doelpunten gescoord worden, maar dat is onmogelijk tegen ploe gen die de hele wedstrijd voor het doel gaan liggen. Er wordt niet meer gevoetbald," het oordeel van Van der Plas is duidelijk. Zijn ploeg ver loor gisteravond van Drechtsteden, dat alleen een treffer van Jaap van Duijn moest toestaan. Verder viel er, zoals gezegd, weinig te beleven. Uitslagen hoofdklasse: isse - RGC 3-4, Eigeman - Lugdunum 5-8, Cleijn Duin - Sloos Sport 3-5. Van As weer terug op de mat LEIDEN - Laurens van As heeft zich automatisch gekwalificeerd voor deelname aan de strijd om de nationale kampioenschappen judo die volgende maand in Nieuwegein worden gehouden. De Leidenaar deed dat door in Den Haag Zuidhol lands kampioen te worden in de klasse tot 71 kg. In de finale ver sloeg de 24-jarige Leidenaar Pelle Engel met een vol punt. Het was de eerste officiële wed strijd van de judoka sinds ruim een jaar. Hij raakte geblesseerd aan zijn meniscus waarna een operatieve in greep volgde. Schapers in tweede ronde ANTWERPEN (ANP) - De nieu we kunststofvloer in het Ant werpse Sportpaleis heeft voor Michiel Schapers geen gehei men meer. Gisteren op de eerste officiële dag van het ECC-toer- nooi speelde de lange Nederlan der alweer voor de vierde maal op de van Flushing Meadow af gekeken ondergrond. „Men zegt dat het even snel is, maar in werkelijkheid komen de ballen veel trager op", ver haalde de Rotterdammer zijn er varingen. Schapers won op nieuw; ditmaal met 6-4 3-6 6-1 van de Spanjaard Jordi Arrese. Waardoor hij er nog bij is als hal verwege de week de echte gro ten zoals Lendl en McEnroe zich onderwerpen aan de jaarlijkse Antwerpse knuffelkuur. De Nederlander voelt na een weinig succesvolle periode de vorm terugkomen. Toulouse en Bazel waren zwak. Vorige week in Wenen ging het beter. Hij ver sloeg er Ivanisevic en verloor op het nippertje van Korda. Dat had tot gevolg dat hij pas laat in Antwerpen verscheen om zich te kwalificeren voor het hoofd toernooi. Desondanks won hij achtereenvolgens van De- muynck, Strelba en Novacek. Alphenaar Captein in UEFA-jeugdteam ZEIST (ANP) - Alphenaar Mario Captein is opgenomen in de UEFA- jeugdselectie tot en met achttien jaar. De ex-voetballer van Alphense Boys, die op het jeugdinternaat van PSV verblijft, speelt op 25 oktober in Almelo tegen de Sovjetunie. Het duel op het terrein van Hera cles is de vierde wedstrijd van Ne derland in groep 2 van de kwalifica- tiestrijd voor het Europees kam pioenschap. Oranje heeft drie pun ten, de Sovjetunie zes. De selectie luidt: Beerens, Pors, Captein, Van de Gaag, De Jong en Faber (PSV), Victoria en Van de Plas (Feyenoord), Cruyff (Ajax), Pahlplatz (FC Twente), Mutsaers, Laros en van de Velden (Willem II), Roorda (FC Groningen), Vergoos- sen en Deckers (Fortuna Sittard). De \Touwen van de Leython reser ves hadden alleen in de eerste set problemen met Blok '77: 11-14. Vijf sterke services op rij van Sandra de Klerk bleken voor Blok echter te veel, 14-16. Daarna werd het simpel 6-15 en 7-15 voor Leython. Liusna liet zich bijna in slaap sus sen door Salvo dat in de eerste en tweede set geen verweer had tegen de aanval van het Lisser zestal en door de slechte Rass zelf vrijwel niet aan aanvallen toekwam, 6-15, 5-15. In de derde set werd het door fouten van Salvo tenslotte toch simpel 12- 15 voor Liusna. RW won met 3-1 van InUpGo, dat eigenlijk helemaal niet slechter volleybalde dan RW en aanvallend zelfs wat meer in de mars had. RW was defensief echter zeer solide en gaf geen punten weg. Daar ging InUpGo op onderuit, 15-12, 15-4, 5- 15 en 15-5. VCS maakte tegen Leython 4 in de eerste set de dienst uit, 15-5. Wis seling van speelsters en posities in het team ondermijnden het ritme, 7- 15. VCS kon in de derde set setver- lies ternauwernood voorkomen 15- 13. De sterke service legde de basis voor een overtuigende 15-3 winst van de vierde set. VCO werd door de aanval van S '70 volledig overspoeld en maakte bovendien veel onnodige fouten, 15-11. 15-10 en 15-11 voor S '70. LUSW speelde een sterke wed strijd tegen Leython 3,15-8,15-11,4- 15 en 15-5. De lange aanvalsters van LUSV gaven in deze wedstrijd de doorslag terwijl ook het blok van LUSV een onoverkomelijk obsta kel bleek voor Leython. Mannen Aspasia hield de koppositie bij de mannen met een 3-0 winst tegen een verzwakt Ridderveld 2 gemakkelijk vast, 15-4,15-4 en 15-7. De drie inval lers bij Ridderveld bleken wat de pass betreft nog tekort te schieten op eerste klasse niveau en dat legde de Ridderveld-aanval eigenlijk plat. RW maakte het zich tegen Aar- landerveen onnodig moeilijk. De concentratie liet na winst van de eerste set, 15-3 te wensen en dat le verde een 10-13 achterstand op die echter nog kon worden omgebogen 1 met scherpe punten aan te bren gen. Aan speciale apparatuur en sloten voor inbraakbeveiling kan men wel net zo veel geld uitgeven als men wil. De Consumentenbond conclu deerde eerder dit jaar dat alleen gro te grendelsloten voor de voordeur bestand zijn tegen de vastberaden inbreker. Wel zijn er allerlei variaties denk baar om inbrekers af te schrikken. Zo kan verlichting of alarm rond het huis aanbrengen die reageren op beweging binnen een bepaalde af stand. Vooral de lampen zijn wel handig: de bewoner die thuiskomt heeft nut van het licht terwijl de in breker natuurlijk niet wil worden gezien. Dan is er ook de elektroni sche blaffer: deze reageert op gelui den in en rondom het huis met ge blaf. Dan bestaat er ook de 'safe-mate' die echter meer de persoonlijke vei ligheid dient. Onderdeel ervan is een zendertje met drukknop dat men om de hals draagt. Een draag bare alarmbel hoort erbij: die gaat af als op de knop van het zendertje wordt gedruk. Hoewel het boekje van Quint veel nuttige informatie bevat, gaat het te ver om het in deze rubriek aan te be velen. Het is namelijk verluchtigd met enige advertenties van beveili gingsbedrijven, waardoor de objec tiviteit van de consumenteninfor matie niet kan worden gegaran deerd. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Quint Publi katies, postbus 211, 3760 AE Soest. Het boekje kost 9,95 gulden. Een nuttig adres is dat van het Landelijk Bureau ter Voorkoming Misdrijven van de politie, postbus 20301, Den Haag. Regionale volleybalcompetitie LEIDEN - Op de standenlijst van de eerste klasse volleybal van het rayon Leiden is qua rangorde na de derde week van de competitie noch bij de vrouwen noch bij de mannen ver andering gekomen. Bij de vrouwen gaan Leython 2, Liusna en RW nog steeds aan kop zonder verlies en bij de mannen zijn dat Aspasia, RVV, SKC en VCO. naar winst, 16-14. De derde set gaf geen problemen. De gevarieerde aanval van RW opereerde nu nauwkeurig en liet geen kansen lig gen, 15-9. SKC - D AC 3 was een pittige wed strijd met goede tegenstand van DAC 3 in de eerste en tweede set, 15- 10,15-12. In de derde set was DAC 3 snel geveld, 15-5. VCO had het tegen de DAC reser ves veel moeilijker, 15-6,16-14,11-15 en 15-5. Het was een wedstrijd van twee aan elkaar gewaagde ploegen. VCO had een vastere en beter ge plaatste pass. En met de goed spe lende Jan Jaap Rochat als spelver deler kreeg de VCO aanval meer en betere kansen dan DAC. DAC gaf zich echter pas in de vierde set ge- Orion werkte zich uit de onderste regionen van de ranglijst door een 3- 0 winst tegen Gemini/Kangeroes 3, 15-9, 15-9, 15-9. Het betere collectief van Orion was beslissend in deze wedstrijd. Stand Vrouwen Eerste klasse: Leython 2, 3-6, Li usna, 3-6, RW, 3-6, VCS, 3-4, Inup- go, 3-3, S '70, 3-3, Blok '77,3-2, Ley thon 3,3-2, VCO, 3-2, Leython 4,3-0, Salvo, 3-0. Mannen Eerste klasse: Aspasia 3-6, RW 3- 6. SKC, 3-6, VCO, 3-6, Graficon 2. 2- 3, DAC 2. 3-2, DAC 3. 3-2, Orion, 3-2, Gemini/Kangeroes 3, 3-1, Leython 4, 2-0, Aarlanderveen, 3-0, Ridder veld 2, 3-0. Atletiekclub in Leiden opgericht LEIDEN Leiden heeft er een atle tiekvereniging bij. Gistermiddag werd bü notaris Jan Karstens de ac te gepasseerd die de oprichtings vergadering van de Leiden Road- runners Club van 12 oktober jl. rechtsgeldig maakt. De LRRC, die zich vooral op de wegatletiek gaat richten, heeft een bestuur dat voorlopig onder leiding staat van Tjeerd Scheffer. De vere niging is nog op zoek naar een ac commodatie. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.30 en 21.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Het komende weekeinde val len de eerste beslissingen voor de periodetitels in de KNVB. Zon dagvierdeklasser Kickers pakt de titel bij winst. Ter Leede, Lugdunum en Foreholte zijn van een andere club afhankelijk Fietscrosser Patrick Chen (Kat wijk) sloeg nu in het Noordhol landse Langedijk toe. Tweemaal greep hij de bloemen Veldrijder René Guyt werd in Tilburg twee de Jeffrey van As (Ajax Al) heeft twee wedstrijden uitslui ting aan zijn broek Vanavond bij Docos de uitgestelde wed strijd onder de 21 jaar tegen Lugdunum De Alphense water- poloers van AZC zitten in de pro blemen. Hun nieuwe sponsor Eagle Security is failliet Voet balclub VTL zoekt mensen voor de organisatie van de viering van het 60-jarig bestaan Zondag houdt de Leidse zwem- en polo club De Zijl/LGB de jaarlijkse Zijlloop. Start en finish aan de Pa- rimaribostraat bij het clubge bouw. Aanvang 11.00 uur De al gemene ledenvergadering van de Koninklijke Watersportvereni ging De Kaag is op zondag 10 no vember in de Kaagsociëteit Zwemwedstrijden in de regio: zondag 29 oktober in De Zijl in Leiden (15.00 uur), zaterdag U no vember in het 5 Meibad in Leiden (15.00 uur) en zondag 12 novem ber in De Wel in Nieuwkoop (17.00 uur) Met lede ogen kijken de Feyenoord-supporters naar de verrichtingen van hun tweede elf tal. Ook de zesde competitiewed strijd ging verloren. Haarlem 2 won met 3-1 FC Lisse speelde een nuttige oefenwedstrijd tegen Telstar. De eerstedivisieclub won met 2-0 De Leidse voetbalclub ZLC roept haar leden op om dins dag 14 november te komen verga deren. Aanvang 20.30 uur Het opstellen van een ongerechtigde speler krijgt bü de Haagse voet balclub BTC een flinke staart. De gewonnen wedstrijden tegen DSO (3-2) en DWO (2-0) zijn door de KNVB ongeldig verklaard De nationale jeugdvoetbaldag in het PSV-stadion in Eindhoven wordt dit maal op zaterdag 26 mei 1990 gehouden Op het tweede veld van voetbalclub Noordwük staan nu ook dugouts Bü dezelf de club speelde doelman Dick Dortmundt zaterdag tegen Quick Boys zün 301ste wedstrijd. Een week eerder was hü al in het Grand Hotel Huis ter Duin door zün club gehuldigd. Ook werd nog even afscheid genomen van jeugddoelman Edwin van der Sar, die naar Ajax is vertrokken Op donderdag 26 oktober vindt op het circuit van Zandvoort de Samson Competition plaats. Uit de Leidse regio doen R. Herbrink (Koudekerk), M. van Rossem (Leiden) en P. van Tol (Sassen- heim) mee Ook op 26 oktober in Leiden een groot promotiefeest bü De Zijl/LGB. Er staan enkele zwem- en polowedstrüden en een presentatie op het programma. Aanvang 19.00 uur Bij Swift be gint op zaterdag 4 november het winterprogramma. Eerst staat er een driewekelüks cosscompetitie voor de 'liefhebbers' te wachten Voor de wielrenners Mark Varke- visser (Rijnsburg), Etienne Ver geer (Warmond) en Martij n Noor- dermeer (Alphen) kent het sei zoen geen grenzen. Met succes ac teren zij al enkele weken op de Alkmaarse wielerbaan Jeffrey Talan (ex-Katwijk) staat goed aangeschreven bü de FC Den Haag-supporters. Steeds als hü aan de bal is gaat het publiek op het puntje van de stoel zitten Tennisclub Zuid West vergadert op vrijdag 10 november. De heren Fielemon en Volwater stellen zich herkiesbaar voor hun huidi ge functie Niet alleen de regio- surfers Eric Groenewoud (Noord- wykerhout) en Olaf van Tol (Sas- senhelm) streden voor de World Cup. Ook Noordwüker Marcel Jansen behoorde in Schevenin- gen tot de deelnemers Motor coureur Henk Spaan trouwt op vrijdag 3 november met Marieke Prijs De wielerclub De Bollen streek uit Lisse is als 14e geëin digd in de landelijke promotie- competitie. Het Leidse Swift/Cas- ba kwam niet verder dan een 37ste plaats De voetbalclub Ter Leede is boos op de gemeente Sassenheim. B&W komt volgens Ter Leede haar afspraken niet na. Er heerst een grote veldennood onder de sportclubs Zoeter- woude heeft op 17 december weer een kerst halve marathon Van avond om 19.30 uur de voetbal wedstrijd Jong Bernardus-Jong UVS De Leidse speelster Bren- da van Straalen (LFC) zit bü de laatste 20 van Jong Oranje Woensdag speelt de Leidse voet balselectie onder 14 jaar bü LFC een voorronde om het Neder lands kampioenschap tegen een elftal van de Afdeling Den Haag. Aanvang 19.30 uur SVLV houdt dit jaar de n^jaars ledenvergade ring op dinsdag 28 november Gezocht, mensen die documenta tie kunnen leveren voor het jubi leumboek van de voetbalvere- ning Leiden (tel. 071-216027) Bü Meerburg geeft huisarts dr. Poot vanavond informatie over sport blessures. Iedereen is welkom op de accomodatie aan de Laan van Goede Heder (Zoeterwoude-Rijn- dük) De bekende voetballer Ted van Berkel is begonnen met ten- nislessen in de sporthal van de voetbalvereniging Noordwijk (ook voor jeugd)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19