Wassenaarse WD wil Katwijkseweg knijpen 'Meer aandacht voor motivatie politieman Sluipverkeer bestrijden na aanleg S4 1& Lokale omroep wil Voorschoten 24 uur per dag radio geven "«^111 Wassenaars Sportfondsenbad zet in 1988 verlies om in winst Burgemeester Leiderdorp wil districtskantoor niet verliezen BRIEVEN ONDER NUMMER: POSTBUS 993 PAGINA 14 DINSDAG 24 OKTOBER 198sl WASSENAAR - De grote Was senaarse WD-fractie wil de doorgaande Katwijkseweg 'flink knijpen' zodra de S4 rond Valkenburg klaar is. Sluipver keer moet door extra verkeers lichten en andere maatregelen gedwongen worden de S4 te ne men en niet langer door Wasse naar-dorp te rijden. De maatre gelen zouden het meeste effect sorteren wanneer ze 'zo dicht mogelijk in de buurt van het vliegveld Valkenburg worden getroffen'. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad. De reacties op het plan varieerden van afhoudend (CDA) tot afwijzend (PvdA en D66). Het CDA wil pas gisteravond fijntjes op dat de Katwijkseweg een provincia le weg is. Voordat daar aan gesleu- Versmallingen De discussie over het 'knijpen' teld kan worden, moet de gemeente de Katwijkseweg ontstond bij het eerst met de provincie overleggen. bespreken van versmallingen in de WD-leider Ch.B. Aptroot juichte Oostdorperweg, een schakel in de op sluiproute Van Zuylen van Nijevelt- zit- straat-Kokshornlaan-Katwijk- ten met wie je kunt praten'. PvdA- seweg, en de Van Cranenburchlaan. leider H.J. Goulooze nuanceerde dat enigzins: "Je kunt met de pro- Deze Van Cranenburchlaan loopt praten, zoals je ook met het parallel aan de Van Zuylen ïNy- Rijk kunt praten. En we zien wat eveltstraat en verbindt de noord- het oplevert: niente. Waar we het westelijke sluiproute Kokshorn- over moeten hebben zijn maatrege- laan-Oostdorperweg met de zuide- len die we zélf in de hand hebben en lijke as Van Duivenvoordelaan-Van we dienen ons niet te veel te laten Oldenbameveldtweg-Prinsenweg. afleiden door zaken van buitenaf'. De versmallingen in de Oostdor perweg, die als proef zijn aangelegd, moeten van B en W een definitief Volgens burgemeester P.H. Schoute lijkt de provincie niet ge negen aan de Katwijkseweg te sleu telen. Of hij die opvatting wil be strijden, bleef onduidelijk: "Ik ben r knijpen praten als de S4 klaar 31 tot zovéél bereid". 'Rijnland' gaat in de tegenaanval gen te komen: bij het benzinesta tion en bij huisnummer 129 - mid- Io den tussen de verkeerslichten. Bij minder sïuipve'rkëer te verwerken 'krijgen. de versmallingen blijft in het mid- Raad Wassenaar laat geld vloeien naar armen in Rio Volgens de acht tegenstemmende fietsstrook. Waren de maatregelen WD-raadsleden en insprekende in de Oostdorperweg niet omstre- bewoners van de Van Zuylen van den, de 12.000 gulden kostende aan- Nijevelstraat moet de verkeersover- passingen aan de Van Cranen- last niet in het dorp maar aan de ge- burchlaan verdeelden de gemeente- meentegrenzen worden tegenge- raad gisteravond. gaan. Alleen op die verkeer uit het dorp worden ge- de weerd en kiest het niet, als de ene route geknepen is, voor een andere gevraagd bij het Commissarisaat en als automobilisten tóch voor de Media. 'Omroep Rijnland dere route kiezen, zouden behartigt onvoldoende de belangen de gemeente Voorschoten', zo J ^ix, 'Één uur zendtijd in de week is voor Voorschoten veel te weinig'. Hij verwacht 24 uur per dag informatieve en muziekprogram ma's te kunnen uitzenden. 'Hier door ontstaat een veel grotere be- Dat schrijft" SLOV-voorzitter trokkenheid van de luisteraars met avond, W.A. Fix aan de gemeenteraad de lokale omroep', van Voorschoten. Een groot aantel vrijwilligers zou al m de startblokken staan om in een 'professionele opnamestudio' programma's te maken. Sponsors en donateurs moeten voor de in komsten zorgen. Het programma beleid wordt bepaald door een raad, waarin verschillende maatschappe lijke en levensbeschouwelijke orga nisaties zijn vertegenwoordigd. Volgens voorstanders sluizen de snelheid van het vele toverkeer af, maakt het busverkeer route, andere ingrepen onmogelijk en zou de .overlast in andere straten niet of Volgens de burgemeester ligt de nauwelijks toenemen. De laan kan Van Cranenburghlaan al aardig op evenveel verkeer blijven verwerken de rand van Wassenaar: "Een verde- door Voorschoten zou een tweede weg stap moeten zijn. Verkeer uit de bol lenstreek kan dan via de provinciale S4 en de rijksweg 11-west de rijks- tussen het dorp weg Amsterdam-Ypenburg berei- burchlaan wordt geen obstakels ken. Nu heeft het de keus tussen de de weg gelegd, kan het drukke Rijksstraatweg en een reeks sluiproutes door Wassenaar-dorp, die her en der onaantrekelijk wor den gemaakt. WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond 10.000 gulden beschikbaar gesteld aan de plaatselijke Stichting Run for Rio. De stichting wil geld inza melen voor een opvangtehuis vooij de dakloze jeugd in Rio en Janeiro en is voortgekomen uit een inzame lingsactie van voetbalvereniging Blauw Zwart. Tot nu toe is 10.000 gulden bin-1 nen. De marathon van New Yorld moet begin volgende maand een soortgelijk bedrag opleveren aan sponsor- en donateursgelden. Vooij de bouw van een opvangtehuis zou, exclusief de grondkosten, 35.000 gulden nodig zijn. Het betekent dat1 de gemeente met een bijdrage van 10.000 gulden aardig helpt. Ze doet dat echter alleen omdat het initatiefj voldoet aan de vier criteria uit de notitie ontwikkelingssamenwer king uit 1987. Er is een brede, continue steun van de bevolking; het overgrotej deel van het benodigde bedrag wordt door particulier initiatief bij eengebracht, het project is gericht, op blijvende verbetering van de si tuatie van de armste bevolkings groepen en er zijn geen andere fi nanciers. De Wassenaarse inbreng blijft daardoor 'duidelijk herken baar'. Bovendien is direct contact mo gelijk met de uit Wassenaar afkom stige pater Gijsen. De man werkt in het nieuwe bedryventer- Ri0 de Janeiro, heeft op het terrein Hoge Klei, moet daardoor eerst Van de pastorie al een opvanghuis soort drempel over. Het verkeer gerealiseerd en is dè man achter het de Van Cranen- tweede opvanghuis. Zijn Wasse- naarse broer is bestuurslid van de stichting. VOORSCHOTEN - De Stich ting Lokale Omroep Voorscho ten (SLOV) wil dat de gemeente --- -- 7*-; - de representativiteitsverklaring i/inor Vn! van Omroep Rijnland niet ver lengt. Deze verklaring moet aan een zelfstandige Voorschotense lokale omroep worden gegeven. De nieuwe radio-omroep heeft middels al een zendmachtiging a rand is er bijna niet te vinden, ook tenzij u ingrijpt op de Katwijk- daar op snelheidsremmende maat- seweg of Kokshomlaan". De WD regelen kunnen stuiten. Zo komen bleek dat graag te willen, maar vol- er bredere druppels in de doorgaan- gens het CDA is kan de gemeente de Van Zuylen van Nijeveltstraat. pas praten over het terugdringen De gemeenteraad heeft dat in prin- van het verkeersaanbod als het ver- cipe besloten en op de tekentafels keer goed om Wassenaar kan wor- wordt daar hard aan gewerkt, bena- den heengeleid, drukte de burgemeester gister- De S4 is een eerste stap, de aanleg de omstreden rijksweg 11-west Naast het algemene bezwaar van de WD voegde zich de overtuiging dat sluizen voor een onrustig ver keersbeeld zorgen in de laan. Overi gens was de WD-fractie het er wel WASSENAAR - Het Wassenaarse Sportfondsenbad heeft in 1988 slechts mee eens dat er te hard wordt gere- 600 bezoekers meer getrokken dan in 1987. Toch sluit het bad 1988 af met resultaat dat 100.000 gulden beter is dan het jaar ervoor. Werd van tevo- rekening gehouden met een exploitatietekort van 50.000 gulden, het een halve ton. w gisteren zeer tevreden over het resultaat en bleek akkoord met het voorstel om de bereid dit overschot in het onderhoudsfonds van het bad te storten. Het bocht Van Cranenbuchlaan/Oost- gaat om een eenmalige actie en zou nodig zijn omdat het bad het nodige te dorperweg-zuid door te laten lopen, wachten staat. Het CDA benadrukte dat het resultaat goed is, maar niet zo het noordelijke goed als het lijkt. Bij het berekenen van de exploitatietekorten zijn de ka de pitaalslasten niet meegerekend. de sluizen door kunnen fietsen. Sa- werd een overschot met de andere fracties ging ze De gemeenteraad Onderzoek naar bedrijfsongeval in Oegstgeest OEGSTGEEST - Een 26-jarige man uit Groesbeek is gisterochtend rond half twaalf gewond geraakt bij een bedrijfsongeval aan de Morsebel laan in de Oegstgeester nieuw bouwwijk Haaswijk. De man werkte in de bouw en viel bij het overstappen van een ladder op een steiger. Hij werd met letsel aan de borstkas overgebracht naar het Academisch ziekenhuis in Lei den. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar het ongeval. Nieuwe districtscommandant rijkspolitie Van Hulst geïnstalleerd Wakkere werkster en blaffende hond verjagen dieven LEIDERDORP - Een wakkere werkster en een blaffende hond hebben vannacht om half drie een inbraak in een woning aan het Leiderdorpse Essenpark voorkomen. Toen de dieven met een koevoet een rolluik probeer den te forceren maakte de hond des huizes flink kabaal. Daarop werd de enige, tijdelijke be woonster van het pand wakker. Toen zij het licht aandeed maak ten de dieven zich haastig uit de voeten. Afwachtend De gemeente Voorschoten reageert afwachtend op het initiatief. Voor lichter M. van Bruggen zegt eerst gesprekken te willen voeren met vertegenwoordigers van Omroep Rijnland en de nieuwe lokale om roep. De gemeenteraad zal zich daarna, in november, over de kwes tie buigen. Secretaris J. Kamphuis van Om roep Rijnland toont zich onaange naam verrast door de brief. Nadat kort geleden in Leiderdorp plannen voor een lokale omroep ten koste van Rijnland bekend werden ge maakt, dreigt het Voorschotense initiatief de streekomroep verder te onttakelen. Kamphuis verwacht echter niet dat de voor een zend machtiging benodigde representa tiviteitsverklaring snel van eigenaar zal veranderen: "De wet eist dat ie dere omroep een totaalprogramma brengt, en ik betwijfel of een nieu we organisatie daartoe in staat is". Rijnland gaat binnenkort in het tegenoffensief, zo kondigt de secre taris aan. Binnen 14 dagen zal het bestuur van Rijnland een brief stu ren aan alle 14 gemeenten waar de omroep wordt ontvangen. Daarin wordt onder andere een plan aange kondigd om het zendgebied in tweeën te delen, zodat er meer ruim te komt voor de verschillende ge meenten in het gebied. De reacties op deze brief moeten duidelijk ma ken welke toekomst de streekom roep heeft. Molkenboer bovenaan voorlopige kandidatenlijst PvdA Leiderdorp LEIDERDORP - De kandidatencommissie van de Leiderdorpse PvdA heeft fractievoorzitter V. Molkenboer bovenaan de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen gezet. Volgens de commissie komt de politi cus 'in het voorkomende geval in aanmerking voor het wethouderschap'. Hermans staat tweede op de lijst, mevrouw M. Holierhoek derde, B. Ver hoog vierde, mevrouw C. Langendorff vijfde, P. Bouman zesde en E. Snell zevende. Hermans is afdelingsvoorzitter, de nummers drie, vier en vijf zijn raadsleden. Verhoog kwam tussentijds in de raad en Holierhoek draait al bijna acht jaar mee als raadslid. Tijdens een ledenvergadering op 1 november wordt de definitieve kan didatenlijst opgesteld. De PvdA heeft in Leiderdorp vijf raadsleden en schenkt daarom 'bijzonder veel aandacht aan de eerste zeven kandidaten op de lijst'. De huidige PydA-wethouder komt niet voor op de lijst: hij heeft anderhalve week geleden besloten zich niet herkiesbaar te stellen. Van het bestuur had de kandidatencommissie te horen gekregen dat ne gentien mensen zich beschikbaar zouden stellen voor het lidmaatschap van de raad. Een telefonische ronde leerde dat slechts tien mensen met de commissie willen praten. Tijdens deze gesprekken trok één kandidaat zich terug. BERKEL/LEIDERDORP De nieuwe commandant van het district 's Gravenhage van het korps rijkspolitie, S.J. van Hulst (41), vindt dat de indivi duele politieman of -vrouw veel inbreng moet krijgen in plan nen om de organisatie van de politie in Nederland te verande ren. Plannen zijn volgens hem tot mislukken gedoemd, als niet terdege rekening wordt gehou den met de motivatie van de doorsnee politiemensen. "Van hen mag in deze tijd niet meer worden verwacht dat ze zich on der alle omstandigheden plichtsgetrouw en steeds paraat opstellen", aldus Van Hulst. Van Hulst werd gisteren officieel geïnstalleerd als de nieuwe com mandant van het grootste district van de rijkspolitie. Hij is officieel per 1 september in functie en dat feit werd gistermiddag bekrachtigd en beklonken. Een grote menigte politiemensen woonde de plechtig heid bij. De nieuwe commandant werd niet moe te benadrukken dat de kwaliteit van het politiewerk niet in de eerste plaats wordt gegaran deerd door een weldoordachte visie op het politiewerk of door een goe de organisatie, maar door het dage lijkse werk van de politieman of - vrouw. "Het opvangen van een ver keersslachtoffer, de tussenkomst bij een burenruzie, de arrestatie van een verdachte of het verbaliseren van een scholier; de uitkomst is on zeker", aldus Van Hulst. Samenvoeging "De kwaliteit van het werk wordt al- lereerst bepaald door de professio nal die dat verricht: de politieman of-vrouw. Dat is mijn uitgangspunt. Ik zet mij in voor een organisatie die kritisch is, waar politiemensen wer ken met een groot innerlijk bewust zijn. Dat schept ruimte voor creati viteit en flexibiliteit. Dan is ook de organisatie, de structuur waarbin nen je het politiewerk doet, plotse ling niet meer allesoverheersend". Van Hulst zei zich aangesproken te voelen door de gedachte om rijks- en gemeentepolitie samen te voe gen. Het regeerakkoord roept op dit punt echter veel vragen op bij de nieuwe commandant. Het is hem niet duidelijk wat er precies van de politie wordt verwacht en hij mist in het regeerakkoord dan ook een 'consistente visie' op de politie. Ook van de inspecteur-generaal W. Frackers, de hoogste baas van de rijkspolitie, kwam dergelijke kri tiek op het regeerakkoord. Zo is in zijn ogen niet goed omschreven hoe grensoverschrij dende criminaliteit, zowel nationaal, interregionaal als internationaal moet worden aange pakt. Ook leeft bij hem de vraag wie straks de eindverantwoording krijgt over het politiewerk. Wordt dat de burgemeester, de commissa ris der koningin of iemand anders? Voorts zette hij vraagtekens bij het voornemen om in vier jaar de'reor- ganisatie door te voeren. Die perio de is volgens hem te kort en brengt het risico met zich mee dat de poli tie haar eigenlijke werk voor een deël moet laten liggen. Dillema De Haagse procureur-generaal mr. A. Heijder adviseerde de nieuwe commandant zich niet te laten ver leiden tot een keuze tussen aanpak van bovenlokale criminaliteit of de gewone basispolitiezorg. "Het zal een van de minst gemakkelijke ta ken van het politiemanagement worden om steeds weer dit dilem ma te ontmaskeren als een valse keuze en het werk zo te organiseren dat het wordt afgestemd op de ge bleken behoeften", aldus Heijder. "Dat zal veel beweeglijkheid van de politie vergen". Hij besloot zijn toe spraak met de opmerking dat de po litie steeds minder over de vorm en steeds meer over de inhoud van het politiewerk moet gaan praten. parketpolitie, de tactische recher- technische recherche, de medezeg- Tijdens de feestelijkheden traden che (bestrijdt zware criminaliteit), genschaps- en dienstcommissie, de vertegenwoordigers van allerlei on- het arrestatieteam, één van de bereden groep Wassenaar (met derdelen van het district op een lu- groepscommandanten, het politie- paard en al de zaal in), de regiocoör- dieke manier voor het voetlicht om sportwezen, de verkeersgroep, de dinator, reservisten, het observatie hun wensen kenbaar te maken. Zo administratie van de landgroepen, team (dat vertoonde een video van verschenen achtereenvolgens de de landgroep Noord wij kerhout, de het volgen van Van Hu)st in zijn au to), de meldkamer, personeelsza- De nieuwe districtscommandant Van Hulst (links) naast zijn voorganger Van de Ban. een systeem van managementdoor- lichting. In 1988 werd door hem ge durende een half jaar de functie van plaatsvervangend algemeen inspec teur waargenomen. De burgemeester van Leiderdorp, A.J.A.L. Bruggeman, wil het districts kantoor van de rijkspolitie binnen zijn gemeentegrenzen houden. Bij de hoofd installatie van de nieuwe districtscommandant sprak hij zich gisteren uit üniformeerde diensten op de alge- tegen plannen om het kantoor naar Delft te verplaatsen. ken, de surveillance hondenbege leiding en de dienst persoonsbevei liging. Van Hulst, geboren in Singapore, is gehuwd en heeft twee kinderen. Hij is eerst werkzaam geweest bij de gemeentepolitie Dordrecht en bij het district Dordrecht der rijkspoli tie. In 1980 werd hij benoemd tot 1 de afdeling toezicht ge- 3 inspectie in Den Haag. In de- Volgens sommige plannenmakers biedt Delft een uitgelezen kans om de ze functie was hij betrokken bij di- nieuwbouw van een bureau van de gemeentepolitie te combineren met een nieuw districtskantoor van de rijkspolitie. De burgemeester voelt daar len niets voor en pleitte er gisteren voor de nieuwe politieregio's te laten sluiten bij bestaande bestuuriijke.gebieden. Het districtskantoor tigd aan de Van der Valk Boumanweg. reorganisaties van onderde- n het korps. Vanaf 1986 was hij als hoofd van de stafafdeling in- geves- spectie verantwoordelijk voor de ontwikkeling en vervolmaking van Tanken op zijn Spaans langs A4 LEIDERDORP - Een auto met een Spaans nummerbord heeft gisteravond rond zeven uur zon der te betalen benzine getankt bij het Leiderdorpse station aan de rijksweg A4. Terwijl de pomphouder constateerde dat de kassa een bedrag van 43 gul den aangaf, spurtte de auto met onbekend gebleven kenteken weg in de richting van Amster dam. Wie de advertentiepagina's leest, komt ze regelmatig tegen: Adverten ties, waarin om privé-redenen geen naam, adres of telefoonnummer staat vermeld. In plaats daarvan worden dit soort advertenties afgesloten met een soeciaal nummer. Wilt u reageren, dan kan dat alleen maar door uw schriftelijke reactie in een gesloten enveloppe, met daarop in de linkerbo venhoek het in de advertentie vermelde nummer geschreven, naar de krant te sturen. De medewerkers van onze advertentie-afdeling weten pre cies welke naam en welk adres bij dat nummer horen en zorgen er voor dat uw brief ongeopend bij de adverteerder terecht komt. Om de privacy van onze lezers nóg beter te beschermen, hebben wij sinds kort een speciale postbus voor brieven onder nummer in gebruik. Hier door is het onmogelijk geworden, dat iemand per ongeluk uw brief open maakt! Wilt u er zeker van zijn dat alleen de adverteerder uw reactie onder ogen krijgt, stuur dan uw brieven onder nummer naar: Leidsch/Alphens Dagblad, Postbus 993, 2300 AZ Leiden. Postzegel niet vergeten! N.B.: Bij andere adressering kunnen wij privacy niet voor 100% garanderen!

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14