Regering wist van spionage in haven Afvalfraiide trekt 'harde' crimineel Onderhandelingen 'taai' Tandarts moet zijn imttejas uittrekken Bedrijf al sinds '72 dekmantel KGB 'Boeren verleid tot koop van stukken regenwond' BINNENLAND PAGINA 3 (vervolg van pagina 1) ROTTERDAM (ANP) - Het scheepvaartbedrijf Transworld Marine Agency (TWM) in Rotterdam heeft sinds zijn oprich ting in 1972 gefungeerd als dekmantel voor Russische spionnen, zo heeft het ministerie van binnenlandse zaken zaterdag bevestigd. Het bedrijf treedt in de Rotterdamse haven op als agent voor de schepen van de Russische staats- rederijen, die zijn verenigd in het bevrachtingskantoor Sov- fracht. AMSTERDAM (ANP) - Minister Nijpels (vrom) en minister Braks (landbouw en visserij) komen van daag met ambtenaren van verschil lende ministeries bijeen naar aan leiding van de bewering van milieu organisaties dat Nederlandse boe ren worden geworven voor de aan koop van stukken jungle in het Amazone-gebied in Brazilië. Dat zei een woordvoerster van Nijpels gisteravond. Als het waar is dat door dit wervingsproject 150.000 hectare bos met tropisch hardhout wordt gekapt, is dat strij dig met het Nederlands beleid dat van tropisch hardhout een selectief gebruik moet worden gemaakt, al dus de woordvoerster. Het ministe rie van vrom zelf heeft de afspraak gemaakt dat de rijksgebouwen dienst alleen tropisch hardhout ge bruikt als het niet anders kan. Het gaat om activiteiten van de emigratie-reisorganisatie 'Wij ko men' en de Nederlandse Manage ment Associatie, die volgens de milieuorganisaties Nederlandse boeren werven voor de aankoop van stukken jungle in het Amazone gebied in Brazilië. Het project maakt deel uit van een landbouw- kolonisatieprogramma. De milieuorganisaties, waaron der de Vereniging Milieudefensie het Wereld Natuur Fonds, gaan de zaak aanhangig maken bij de Tweede Kamer, zo verklaarden zij zaterdag. "Het lokken van Neder landse boeren om naar de Amazone te emigreren is volstrekt ontoelaat baar". aldus een woordvoerder van Milieudefensie. Volgens de organi saties "dragen boeren die naar de Amazone vertrekken bij aan de on dergang van het tropisch regen woud". Volgens een woordvoerder van de Nederlandse Management Asso ciatie gaat het in dit project niet om tropisch regenwoud. "Wij hebben ons uitvoerig laten voorlichten door landbouwdeskundigen, maar de stelling van de ontbossing van 150.000 hectare is pertinent onjuist. In de hele streek waar het hier om gaat is extensieve veeteelt de tradi tionele cultuur. Er lopen momen teel scharrelkoeien rond en die kun nen niet bestaan in een tropisch re genwoud. Als er een algemeen oor deel bestond dat dit project een eco logische bedreiging zou vormen, zouden wij niet meedoen", aldus de woordvoerder. De organisatoren zeggen op dit moment in onderhandeling te zijn met 180 gezinnen. Niet één van hen heeft definitief verklaard te zullen vertrekken. Transworld is eigendom van deze Russische staatsonderneming. De vertegenwoordigers van Sovfracht, die in Rotterdam kantoor hielden, waren agenten van de Russische in lichtingendienst KGB. De Binnen landse Veiligheidsdienst (BVD) was volgens de woordvoerder van het ministerie van meet af aan van de spionage-activiteiten op de hoogte. De ministers van binnen- en buitenlandse zaken in de kabinet ten Den Uyl, Van Agt en Lubbers werden door de BVD op de hoogte gehouden. Het was de KGB-agenten vooral te doen om informatie over de werk wijze van de Nederlandse inlichtin gendiensten. Zij wilden weten hoe de BVD de in Nederland verblijven- verhalen doen al de ronde sinds het de Russen controleert, hoe de Rot- bedrijf in Rotterdam gevestigd is. terdamse haven kan worden uitge- Karpensjenkov is er inderdaad door schakeld en waar de overslag van Binnenlandse Zaken uitgegooid. Amerikaanse legergoederen plaats- Hij zat een a twee keer per week bij vmt". nns op kantoor. Maar ze hebben mij dit jaar uitgewezen, nadat hij gepro beerd had een Nederlandse politie man om te kopen. Met het vertrek van Karpensjenk ov zijn de spionage-activiteiten bij Transworld voorzover bekend be ëindigd. Er is nog geen nieuwe ver tegenwoordiger van Sovfracht in Rotterdam aangesteld. Binnenland se Zaken wil niet bekend maken of er nog meer bedrijven in Nederland zijn, van waaruit KGB-agenten ope reren. Wel heeft men de indruk dat de KGB de laatste tijd in toenemen de mate actief is in Nederland. De Nederlandse directeur van Transworld, J. Th. van Zonneveld, bestempelt het spionage-verhaal als "de grootst mogelijke onzin". "Die r KGB-agenten die de afge- noojt verteld wat hij heeft fout ge lopen zeventien jaar achtereenvol- daan" gens vanuit Rotterdam hebben ge- Transworld is de grootste scheep- opereerd zijn A.S. Papyrm, V.N. Mi- agent in Rotterdam. Het bedrijf chailov, A.S. Sibirtsev en G.S. Kar- handelt jaarlijks 1200 Russische pensjenkov. De laatste werd in april schepen af, die de Rotterdamse ha- ven aandoen. Het bedrijf heeft on- -|%/r I langs het vijf hectare groot land- lVleiSie dOOr Storm goed Nieuw Rhodenrijs, even bui- ten Rotterdam, aangekocht. Het A751T1 niPr CTPkrM£l'7<:*ri landgoed gaat volgens Van Zonne- R ^C-UlctZiCll vëld dienst doen als ontspannings centrum voor Russische zeelieden. ROTTERDAM (GPD) De milieu- minelen op verschillende terreinen criminaliteit is de laatste twee jaar actief zijn. "Drugs, wapens en steeds beter georganiseerd geraakt, milieu vormen een bron van inkom- Uit onderzoek blijkt bovendien dat sten voor dezelfde criminelen", lieden uit andere criminele circuits licht Van der Meer toe. "Nederland toenemende belangstelling hebben voor de afvalproblematiek. De Centrale Recherche Informa tiedienst (CRI) bekijkt zelfs al wel ke branches binnen de 'afvalwe- reld' in aanmerking komen voor een misdaadanalyse. Eén branche wordt op dit moment al nader doorvoerhaven geworden voor allerlei louche zaken. "Sche pen wegsturen met chemisch afval en ze laten terugkomen met wa pens, dat kan een zeer lucratieve handel zijn. In hetzelfde blad zegt de voorma lige Rotterdamse offic:er van Justi- derzocht. Uit de voorlopige onder- tie, Mr. R.A.F. Gerding, sinds kort zoeksresultaten is gebleken dat aantal bedrijven binnen deze bran che personen in dienst heeft die alj 'vuurwapengevaarlijk staan. Volgens mevrouw Y. van der Meer, coördinatrice van het Cen- hoofd van de afdeling Opsporing het ministerie van justitie, dat georganiseerde criminaliteit boek op het gebied van milieu nauwelijks gegevens bekend zijn. Gerding: der "De politie heeft daarop in ieder ge- al nog geen zicht, want die richt IJMUIDEN (GPD) Een meisje g." wordt momenteel een ten. nispark en een overdekt zwembad 9 jaar uit Heeze is zaterdagmid dag tijdens een stevige zuid-wester storm van de Zuidpier in IJmuiden gewaaid. Een surfer, die het onge luk zag gebeuren, slaagde erin het t-v Ji ïianswunu wu nei ïauuguei. 3^denT^lar?Sgebruiken als vergaderruimte DORDRECHT - Een moeder strijkt de laatste plooitjes glad. vlak voordat haar dochter op moet t miss verkiezing die giusteren werd gehouden in Dordrecht. Aan het eind van de lege gang wacht een volle zaal. (foto ANP CDA en PvdA melden geen vooruitgang aangelegd en er zijn diverse i ten om te biljarten en televisie te kij ken. Transworld wil het landgoed ook reddingsboot Johanna Louisa bracht het kind veilig aan land. Omstreeks half vijf werd het meisje, dat zich met haar ouders op sjsch personeel Hp winHprierp nipr hpvnnH vprrast scheepsagenten en rederij-verte genwoordigers. Het is volgens Van Zonneveld niet de bedoeling Rus- j j sisch personeel aan te trekken. Het de winderige pier bevond, verrast centruPm wordt nu leid door een door baan de'tunnenkant va^^iet zover be havenhoofd in het water terecht- kend veert,en Sovjet-burgers door kwam. Twee surfers d,e zich in de de Nederiandse redering tot onge- buurt van de ongevalsplek ophiel- wenst pers00n veBrkla Brd In Bde den, slaagden erin zie °Ye meeste gevallen spioneerden zij óp meisje te ontfermen. Onder het toe- f elektronica en com ziend oog van de ouders en een _ut s groot aantal toeschouwers wist één y van hen zichzelf en het drenkelinge- tje in de woelige golven boven wa ter te houden. DEN HAAG (GPD) - CDA en PvdA zijn het zaterdag niet eens ge worden over aanscherping van de milieuplannen van het nieuwe cen trum-linkse kabinet. Vooral de door de PvdA gewenste verzwaring van een heffing op brandstoffen stuit op bezwaren bij CDA-onderhandelaar De Vries. Ook over andere onder werpen hebben Kok (PvdA) en De Vries zaterdag geen overeenstem ming bereikt. De trage voortgang in de onder handelingen betekent niet, zo bena drukte Kok, dat er nieuwe compli caties zijn: "Het is gewoon veel en taai". Het zal nog een aantal dagen duren voor CDA en PvdA op alle ADVERTENTIE Commissie Computerchaos FPO-vergadering van De gemeente Amsterdam loopt mo- gelijk 6 miljoen gulden subsidie van 24-10 uGQItlt OlTl 13.00 UUf de provincie Noord-Holland mis A doordat het computersysteem van l.p.V. 14.UU UUT GH OUUti de dienst openbare werken op tilt is iiitorliik tnt 18 f#nr geslagen. In de administratieve cha- IUI IO.OU UUT. os zijn gegevens over uitgaven voor bodemsanering zoekgeraakt, die de gemeente aan de provincie moet verstrekken. Runder-aids De Rijksuniversiteit Utrecht is een onderzoek begonnen naar een virus dat is gevonden bij Nederlandse koeien en dat verwant is met het aids-virus. Het zogenoemde biv-vi- rus werd in de Verenigde Staten ontdekt in bloedmonsters. Het vi rus heeft nog niet geleid tot ziekte bij de koeien. Volgens onderzoeker prof. Horzinek levert het virus geen gevaar op voor de volksgezondheid. De consument kan gerust rund- AMSTERDAM Zelf steIt ze het vlees blijven eten en melk blijven maken van een afspraak met de drinken tandarts altijd tot het laatste mo- Tiirlhntn ment uit' Een beetJe angstig is ze A1J u wel. Dat maakte het een stuk mak- De Explosieven Opruiming Dienst keiijker om zich te verplaatsen in de (EOD) heeft gisternacht in een dis- gevoelens van de ondervraagden, cotheek in Zaandam een geimpro- Maar de hoeveelheid mensen die in viseerde bom onschadelijk ge- plaats van een lichte nervositeit maakt. Het explosief was verstopt echt doodsangsten uitstaan voor in een lichtbak in het plafond van een bezoek aan de tandarts heeft het herentoilet. Onmiddellijk na de haar zeer verrast, zegt de psycho- bommelding werd de zaak ont- loog M. Stouthard. Morgen promo- ruimd en stonden de ongeveer dui- veert ze aan de Universiteit van Am- zend tot twaalfhonderd bezoekers sterdam op een proefschrift over de op straat. 'Angst voor de tandheelkundige be- T handeling'. Brug over Lek In punten op een lijn zitten. De nieu- FNV, die de aftrekpost wil handha- we, definitieve, tekst van het regeer- Ven, speelt een rol. akkoord kan informateur Lubbers CDA en PvdA willen allebei de op z'n vroegst woensdag publice- milieuparagraaf in het concepfire- ren. geerakkoord aanscherpen. De De gesprekken, die vanmorgen christen-democraten voelen er ech- worden voortgezet, spitsen zich toe ter weinig voor om nog meer geld op de milieu-uitgaven, de bezuini- uit te trekken voor bestrijding van gingen op defensie en de koppeling de milieu-vervuiling, omdat de fi- tussen lonen en uitkeringen. De me- nanciele speelruimte van het nieu- ningsverschillen zijn nog het we kabinet in de afspraken al hele- grootst op het gebied van de defen- maaj ,s opgesoupeerd. De PvdA sie-uitgaven. Kok en De Vries zijn vindt dat een heffing op brandstof- het inmiddels wel eens over de fen (C02-heffing) verzwaard moet hoofdlijnen van een nieuwe tekst worden. De extra opbrengst (150 voor de paragraaf over de koppe- miljoen) zou gestoken kunnen wor- ling, waarbij de politieke afspraken ongewijzigd blijven. In kringen rond de onderhande laars wordt benadrukt dat dat geen 'deel-akkoord' is: de meningsver schillen blijven officieel nog even "boven de markt hangen", om dan in een klap allemaal opgelost te worden. "Dan moet bekeken wor den of iedereen genoeg heeft gekre gen en ingeleverd", heet het. Zaterdag is vooral gesproken over de handhaving van de finan ciële discipline binnen het kabinet en over onderwijs, afschaffing van het reiskostenforfait en de milieu vervuiling. Een probleem bij de af schaffing van het reiskostenforfait (de fiscale aftrekbaarheid van woon-werkverkeer) is dat er een wetswijziging voor nodig is. De on derhandelaars betwijfelen of dat voor het einde van het jaar nog lukt. Ook de kritiek van de vakcentrale gesprek met het vakblad Handha- ken en milieucriminaliteit vallen ving, is milieucriminaliteit volwas- buiten het zicht van de politie". sen geworden. "We hebben tegen- woordig te maken met harde, geor ganiseerde jongens. Er valt voor hen gewoon te veel geld te verdie nen om het milieu als werkterrein te laten liggen". Volgens Van der Meer is er een groep ontstaan die zich min of meer bedrijfsmatig op deze activiteiten toelegt. Vaak gaat het daarbij om bedrijven die al legaal in de.afval branche zitten en bezwijken voor de verleiding van het vele geld dat valt te verdienen door milieu-onverant woordelijk handelen. Van der Meer vertelt dat de milieucriminelen vaak de beschik king hebben over een eigen stort plaats in binnen- of buitenland, stortplaatsen waar alleen zij terecht kunnen. In zulke gevallen zijn de plaatselijke beheerders vaak omge kocht of delen zij in de winst. Het gaat daarbij veelal om stortplaatsen waar slechts een beperkte categorie afval (bijvoorbeeld huisvuil) mag worden gestort. "Door er chemisch afval toe te laten zijn grote winsten te behalen", zegt Van der Meer. Uit tips die bij het Informatiepunt Milieudelicten binnenkomen en door onderzoeken van andere delic ten blijkt ook steeds vaker dat cri- Uitgevers wilden TV 10 overnemen DEN HAAG (GPD) Informateur Lubbers en PvdA-leider Kok heb ben anderhalve week geleden geweigerd met de uitgevers VNU en El sevier te praten over redding van de commerciële omroep TV 10. De twee uitgevers waren bereid circa 100 miljoen op tafel te leggen om sa men met de TROS het produktiebedrijf van Joop van den Ende over eind te houden. Zo zou moeten worden voorkomen dat alle commer ciële tv in Nederland door buitenlanders wordt verzorgd, en zo de re clame-opbrengsten naar het buitenland wegvloeien. Voorwaarde was dat Lubbers en Kok beloofden zich hard te maken voor een zendver gunning voor TV 10. Volgens een woordvoerder van de informateur vroegen de bedrijven harde garanties, die politici ten tijde van een ka- binetssformatie niet kunnen geven. In kringen rond de onderhande laars wordt het verzoek van de twee bedrijven dan ook afgedaan als een 'onzinvraag'. TV 10 ging vorige week na het afketsen van de reddings poging van de uitgevers in zee met het Amerikaanse televisiestation NBC, het Zweedse concern Esselte en het Franse TF1. Psychologe: patiënten zijn soms waanzinnig bang de snelweg Amsterdam-Den .Hnnr zr»K I AO\ jirnrHt Ho T .oir Kil Bosch (A2) wordt over dé Lek bij Vianen een tweede brug gebouwd, SclSkia 00116171311 die een eind moet maken aan de fi- les op dit traject. Met de bouw van de nieuwe brug wordt waarschijn- Stouthard, die werkt bij het Aca- lijk in 1992 begonnen. Vier jaar later demisch Centrum voor Tandheel- moet het karwei klaar zijn. kunde in Amsterdam (ACTA), heeft i vier jaar gestoken in een onderzoek Dooagescnoten naar de emoties die tandheelkundi- Een 58-jarige man uit Drunen heeft ge behandelingen bij mensen te- bij de politie bekend dat hij gister- weeg kunnen brengen, nacht zijn 52-jarige echtgenote in Zeker een kwart van de Neder- haar slaap heeft doodgeschoten. Als landse bevolking is altijd bang voor motief voor zijn daad gaf hij op dat ingrepen aan het gebit, zo is uitreer- er relatieproblemen waren, aldus de der onderzoek gebleken. Een milde politie. vorm van angst, dacht Stouthard. Niets bleek minder waar. "Veel Kunstoeurs mensen bleken echt waanzinnig De nationale kunst- en antiekbeurs bang te zijn". Pan Amsterdam'89 is gisteren afge- De oorzaken? In 75 procent van sloten met een record-omzet van 40 de gevallen is het angst die al is ge- miljoen gulden. Kunstwerken van boren in de kindertijd, zegt Stout- onder anderen Karei Appel, Carel hard. "Je weet wel hoe dat gaat. De Willink en Jan Sluyters werden ver- schooltandarts komt langs en in kocht voor bedragen tussen een zo'n klas gaan de kinderen elkaar kwart en twee miljoen gulden. enorm zitten opjutten. Een soort hysterie opbouwen. Het nare is dat er altijd één of twee tussen zitten die er echt doodsbang van worden." Als ze daar op latere leeftijd nog eens een slechte ervaring bovenop krijgen is het helemaal gebeurd met de gemoedsrust, aldus Stouthard. De angstigste groep is de catego rie 26- tot 35-jarigen. Het minst bang zijn de mensen van tussen de 16 en 25 jaar oud. "De eerste generatie die opgroeide met fluoride tandpasta", aldus Stouthard. "Die hebben rede lijk gave gebitten en minder erva ring met tandheelkundige behande lingen." Daaruit zou je kunnen conclude ren dat de angst onder de bevolking met de jaren steeds minder zal wor den, maar vooralsnog is daar geen sprake van. "Momenteel nemen de bange gevoelens onder de bevol king nog steeds toe". Vrouwen zijn banger dan man nen. Althans, dat blijkt uit het on derzoek. Stouthard plaatst daar toch kanttekeningen bij. "Het kan best zijn dat ze hoger scoren omdat ze makkelijker toegeven dan man nen dat ze angstig zijn." Volgens Stouthard zijn de bange mensen niet per se degenen die een slechte ervaring hebben gehad. Waar zijn tandartspatiënten dan precies bevreesd voor? Stouthard: "Angst dat ze als een klein kind op hun donder krijgen wegens een slecht onderhouden gebit. Of het onbekende, het afhankelijke. Je ligt in die stoel, je kunt er niet uit en je anticipeert constant op wat er zou kunnen gebeuren. De meeste angst bestaat voor een als 'pijnlijk' be kend staande zenuwbehandeling. Stouthard: Mensen onthouden niet zozeer wat wel de verwachting die ze hadden, de angstige fantasieën. af. "Ook als je grondig verdoofd horen ook degenen die last hebben bent voel je i alles. Trekken, du- wringen. Naarmate je meer fer zijn geweest voorbereid bent op grote pijn, vaar je bepaalde handelingen eer der als pijn. Achteraf onthouden mensen ook niet zozeer wat er wer kelijk gebeurde, als wel de wachting die fantasieën". hadden, de angstige handelen' In de opleiding Seksueel geweld steed aan het omgaan met 'moeilij ke' patiënten. Stouthard: "Daar kwam een einde aan door de invoe ring van de twee fasenstructuur en de bezuinigingen. Dan is psycholo gie toch een van de eerste dingen die sneuvelt want het is in de eerste plaats een vaktechnische oplei ding". Jammer, vindt Stouthard, omdat nieuwe tandartsen er pas in de be roepspraktijk achter komen hoe be langrijk het is. Voor de tandarts is het volgens Stouthard vaak verre van aantrekkelijk om veel bange pa- tienten in de praktijk te hebben. "De behandeling kost veel meer tijd omdat je mensen op hun gemak moet stellen. En tandartsen worden betaald per verrichting, niet per Ziekenfondsen en verzekeraars zouden dan ook andere regels moe ten hanteren voor deze categorie pa- tienten, meent ze. Vooral de parti culiere verzekeraars blijken daar weinig voor te voelen. "Onverstan- werkelijk gebeurde, cis nu?' de pr0™vend|- "Het is .Np ook in hun eigen belang. Sommige r' mensen die niet naar de tandarts durven gaan, blijven net zo lang met een slecht onderhouden gebit rond lopen tot alles in het ziekenhuis on- fobieën of die ooit het slachtof- der volledige narcose moet worden seksueel _ge- getrokken. Wat denk je dat dat kost?" Afleiding tijdens de behandeling helpt, zo hebben veel tandartsen al ontdekt. De platenspeler en de rust gevende foto's op het plafond zijn in opmars. "Naar mijn idee moeten r___.toekomstige tandartsen nu ook nog hun witte jas tandartsen werd tot enkele jaren ge- uittrekken", meent Stouthard. "De leden - door middel van het vak psy- behandeling moet uit de medische weid, zo ontdekte Stouthard. "Dat laatste kan ik niet met cijfers onder bouwen, maar het is voorstelbaar. Je ligt in een zeer afhankelijke posi tie bij een man die je mond moet be- "Maar wat is pijn?", vraagt ze zich Tot de extreem bange mensen be- chologie - vrij veel aandacht be- sfeer worden gehaald". Personeel 'ziek' uit onvrede over rectrix Barlaeus AMSTERDAM (ANP) - Het Bar laeus Gymnasium in Amsterdam zit vanaf de komende week zonder ad ministratief personeel. De vier vrouwen op de afdeling hebben melden zich vandaag collectief ziek gemeld in verband met problemen tussen hen en de rectrix van de school, mevrouw C. de Vries Lentsch. De vier hebben dat desge vraagd bevestigd. De vrouwen, die tussen de zes en acht jaar in deeltijdfuncties op het Barlaeus werkzaam zijn, zeggen niet langer in staat te zijn om er met de rectrix een normale werkverhou ding op na te houden. De proble men tussen de rectrix en het perso neel van de school dateren al van vóór de benoeming van De Vries Lentsch. Tegen de zin van een groot deel van de docenten, het admini stratief personeel en de medezeg genschapsraad werd de vrouw be noemd tot schoolhoofd. Na haar aantreden verscherpte het conflict zich. De rectrix wordt verweten dat zij autoritair is en niet met mensen kan omgaan. Voor het gemeentebestuur was dat vóór de vakantie aanleiding om een deskundige in te schakelen die de problemen moet onderzoeken. De 'zieke' vrouwen hebben in de be middelingspoging echter geen en kel vertrouwen. Verpleger met bacterie mag niet aan de slag HEEMSTEDE (GPD) - Het Spaar- ne Ziekenhuis in Heemstede heeft een personeelslid voor onbepaalde tijd naar huis gestuurd omdat die drager is van een moeilijk bestrijd- bare bacterie. Zolang de bacterie niet kan worden bestreden, mag het personeelslid niet werken. De bacterie, de zogenaamde mr- sa-bacterie die tot nog toe resistent is gebleken voor antibiotica, open baarde zich vorige week bij een pa tient in het Spaarne Ziekenhuis. Het ziekenhuis stelde een tijdelijke opnamestop in op de afdeling, con troleerde het personeel dat met de patiënt in aanraking was geweest en isoleerde de patiënt. Een verpleeg kundige bleek drager van de bacte rie. Hij is nu met 'ziekteverlof. Het personeelslid is niet ziek maar de bacterie in zijn lichaam kan zieken wel infecteren. Zolang de bacterie niet kan worden bestreden, mag de verpleegkundige niet wer ken. De besmette patient loopt ove rigens geen gevaar, want de infectie die door de bacterie wordt veroor zaakt, is wel goed te behandelen. 'Verplicht in dienst nemen minderheden AMSTERDAM (ANP) - De gemeen te Amsterdam vindt dat er op lande lijk niveau afspraken moeten wor den gemaakt waardoor bedrijven kunnen worden verplicht om meer minderheden in dienst te nemen. Vooruitlopend daarop wil de ge meente zelf alvast maatregelen ne men door afspraken met bedrijven te maken of door bevoordeling van bedrijven die meer minderheden aannemen. Dat werd gisteren be kendgemaakt bij de terugkeer van een Amsterdamse delegatie na een bezoek aan de Canadese steden Toronto en Ottawa. De delegatie heeft daar de werking onderzocht van de Employment Equity Act die in Canada twee jaar geleden werd ingevoerd.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3