Sovjetunie superieur op WK Lisse laat winstkansen tegen Kimbria schieten Luba maakt indruk met zege op Zeemacht Korfbalteam walst over zwakke Belgen Waddinxveen ontvangt Lisse Grasshoppers stunt voor eigen publiek Zeventien medailles voor Russische turners en turnsters De Danaiden komen kracht te kort: 5-7 Bakker bij laatste zestien MAANDAG 23 OKTOBER 1989 SPORT PAGINA 19 LISSE/LEIDEN - Terwijl de seconden op de klok langzaam wegtikten ging Lisse-center Joost van Sambeek omhoog voor een laatste schot. De Voorhouter stond echter in een slechte positie en had de resterende tijd moeten gebruiken om dichter naar de basket toe te komen, of beter nog, om de bal af te geven aan een meegekomen ploeggenoot. Nu ging het schot hopeloos mis en kreeg koploper Kimbria een verlenging in de schoot geworpen. Daarin sloegen de Limburgers keihard toe: 100-111. In de promotiedivisie handhaafde Luba het ongeslagen thuisrecord tegen Zeemacht: 89-77. ontsnappingen te zorgen (75-59). De damse Enk een dramatische start Noordhollanders werden r het beuken van de Leidenaars, die de gehandicapte roodwitte ploeg, geen kind hadden aan de slecht en einig aangespeelde Simon Bruijn. die slechts met zeven spelers o__ru de Maasstad afreisde, zich niet meer Uitblinker lïen de Jong (13 pnt,"l4 kunnen herstellen. Het verschil liep reb) heeft het althans wel moeilijker gehad tegen de van AS- VU overgekomen 36-jarige vete- Lisse had zaterdag zuiniger met de Huybens (24 pnt, 9 rebounds) kansen om moeten springen om Kimbria te verslaan. De ploeg van coach Jos Wolfs lijkt door de terug keer uit Weert van Jos Bams en Ro ger de la Haye eindelijk de juiste formule gevonden te hebben om aan het einde van de rit met succes de overstap naar de promotiedivisie te maken. Jarenlang heeft Kimbria de boot steeds op het nippertje ge mist. Twee seizoenen geleden zelfs op de laatste speeldag, toen Ele- mentum met de titel ging strijken. Vorig seizoen kwam de terugslag en konden de Maastrichtenaren zich ternauwernood handhaven in de eerste divisie B. Wolfs, zelf nog actief inde eredivi- nauwde momenten opleverde. sie als spelmaker van debutant Zeemacht kon echter ook toen geen Eindhoven, heeft in de zomer orde vuist maken en kwam er met de uit- op zaken gesteld met als resultaat dat Kimbria nu na vijf wedstrijden ongeslagen aan kop gaat. In Lisse Leiderdorp kende in de Rotter- tegen RZ: 26-2. Van die klap heeft Voor Luba werd het dan ook, on danks het soms chaotische spel beeld, een 'heerlijk' avondje. de eerste helft op tot 28 punten, maar bij rust had Leiderdorp de schroom van zich af geworpen en was er sprake van enig herstel: 48- 32. Tot driemaal toe werd daarna de marge teruggebracht tot twaalf punten, maar even zovele malen Alle oy kon RZ het gevaar bezweren. „Als spelers kwamen aan bod, hetgeen je dichterbij komt wordt het nog de slotfase tegen de press wedstrijd," verzuchtte Leider- Zeemacht nog wel een aanta^be- dorp.coach Bert Samson. Nu zege- 0"°r vierde RZ alsnog met ruime cijfers: In de rayoncompetitie verloor MSV met 93-55 van New Stars. Blitz verraste tegen het ambitieuze Wad- HANS JACOBS eindelijke 89-77 nederlaag nog goed vanaf. Luba houdt, mede door het «i» V.OXC v.». cd. ,w au., x.x X...OOV. verrassend zware verlies van koplo- kregen de Limburgers het echter per Gunco tegen Akrides, zicht op dinxveen Flyers. 78-64. bijzonder moeilijk. Onder leiding de drie promotieplaatsen, van Jörgen Goudswaard nam Lisse in de eerste helft een verdiende 19- 11 en 25-20 voorsprong. Lisse kon de verdediging echter niet sluitend krijgen. Wanneer er onder de basket ruimte gelaten werd scoorde De la Haye (21 pnt) met gemak en als de verdediging te ver terugviel konden Piet Wolfs (25) en Jos Bams (33) prijs schieten, aan de andere kant konden de Limbur gers ook geen grip krijgen op de oranjehemden. Wolfs bracht Kim bria halverwege de eerste helft voor het eerst langs Lisse (38-39) en daar na is er, tot groot genoegen van het publiek, tussen beide ploegen nau welijks licht geweest. Er werd aan de lopende band en in een hoog tempo gescoord. Bij voorkeur van afstand en het liefst vanachter de driepuntslijn. Lisse verloor al snel de lange mannen Huurman en Ruigrok met vijf fou ten, hetgeen de ploeg met name in de verlenging opbrak. Marcel Jans sen bracht Kimbria met een drie punter in de slotminuut aan de lei ding (87-89), maar een fraai en ge durfd wegdraaiend springschot van Theo Koomen zorgde 32 seconden voor tijd voor evenwicht. Kimbria kon rondspelen voor het eindschot, maar zag Lisse-schutter Peter van Zonneveld (18 pnt) de bal afpakken en Joost van Sambeek aanspelen. De van BVO overgekomen lange man was echter te gretig. In de verlenging sloeg Kimbria vervolgens keihard toe. Koomen hield zijn team tot 98-97 in de race, maar twee scores en een bonds van Jos Bams (98-102) bezegelden het lot van Lisse: 100-111. Onaantastbaar In de Vijf Meihal lijkt Luba Leiden onaantastbaar. Vorig seizoen wist DRONTEN Het Nederlands korfbalteam heeft gistermiddag in Dronten met 18-7 gewonnen van België. De ruime overwinning was vooral het gevolg van een bijzonder produktieve tweede helft, waarin het twaalftal van bondscoach Ben Crum voor een publiek van vijftienhonderd toeschouwers het verschil opvoerde van twee (6-4) tot elf doelpunten. Bijna was de 94e editie van de tradi- Antwerpen met 4-16, terwijl de ju- tionele 'derby der lage landen' de laatste geweest. Begin dit jaar was er sprake van dat de Belgische Korf- balbond op het veld volledig naar het twee-vakkenkorfbal zou over stappen. Omwille van de internatio nale contacten besloten de zuider buren echter alsnog het middenvak iren eumei disuut nei iniuueiivaK - handhaven. Ongeacht deze keuze der succes" lijkt de aansluiting met Nederland van^en van de r j inmiddels bijna verloren. Het schil in spelsterkte was ronduit ont hutsend en het verschil van tien printen was beslist niet geflatteerd. Een internationale bekercompe titie werd door Oranje-coach Crum gesuggereerd als mogelijke oplos sing voor de steeds groter worden de kloof. Ook zijn Belgische collega Daniel de Rudder hoopte op steun om de neergaande spiraal van te ruglopende ledentallen en presta- ties te onderbreken. De tijdelijke af wezigheid van routiniers als Vivia- ne Verbeeck, Leentje Mattheijsses, Duke Cornelissens en het stoppen van Frank Hardies mocht gisteren nog als excuus dienen, op langere termijn zijn de problemen nijpend. De Belgische beloftes, de jeugd tot en met 21 jaar, verloren zaterdag in LEIDEN Waddinxveen Flyers speelt de kwartfinale wedstrijd in het Luba basket- baltoernooi tegen Lisse voor ei gen publiek. Waddinxveen ont vangt de ploeg van Johan Kos ter "op zondag 19 november in sporthal 'De Sniep' (15.30 uur). De overige drie duels worden af gewerkt in de Leidse Vijf Mei hal. Op zondag 12 november komt Luba Leiden uit tegen Festo BW 2 (19.30 uur). Een week later staan de ontmoetin gen BVO Alphen - Oegstgeest (19.15 uur) en Hoofddorp - Lei derdorp (21.15 uur) op het pro gramma. KATWIJK De vrouwen van Grasshoppers hebben zaterdag avond voor sensatie gezorgd in de eredivisie. Voor eigen publiek wonnen de Katwijksen met 81-60 van het sterke Manudax Flash. Door de nederlaag van landskam pioen Den Helder bij Rotterdam- Zuid heeft Grasshoppers nu weer aansluiting met de nationale bas- ketbaltop. In de promotiedivisie liep Lisse tegen een nederlaag op bij mede-koploper Cheetah (59- 53). Vooraf had coach Han Wallaart zijn ploeg slechts beperkte winst kansen toebedacht tegen Flash. De Bossche formatie werd door de Lissenaar nog een maatje te groot gevonden voor Grasshop pers, dat aan het tweede seizoen in de eredivisie bezig is. „Ik had het idee dat we aan hun niveau nog niet toe waren," stelde Wal- laart, die zaterdagavond aange naam werd verrast. Bij Grasshoppers liep alles op rolletjes. In de aanval was er evenwicht tussen de scores van afstand (Esther van den Bosch 20, Yvonne Plug 10) en de scores on der de basket, waar Margreet Vis- scher getuige haar 31 punten en 16 rebounds ongenaakbaar was. „De balans zat perfect in elkaar," vond ook Wallaart, die tevens vol lof was over de verdediging van zijn ploeg. Grasshoppers had alleen in de openingsminuten problemen met Flash (12-13), dat daarna lang zaam terrein moest prijs geven: 26-19. Bij rust was het verschil vergroot tot elf punten (46-35) en ook daarna wist het vlot scorende Grasshoppers van geen ophou den (58-42). Toen haperde de ma chine even en konden de Bossche vrouwen weer even hopen op een goed resultaat (62-55). Het uitval len van topscoorster Marja van Heivoort (26) luidde het einde in. Flash ontbrak het aan slagkracht, terwijl de thuisploeg nog lucht genoeg had om de teller pas bij 81-60 te doen stilzetten. Lisse kende tegen het even eens nog ongeslagen Cheetah hal verwege de eerste helft een fatale onproduktieve periode. De Nij meegse tegenstander gebruikte die om van 20-16 naar 36-16 en een 36-22 ruststand uit te lopen. Het pressende Lisse wist daarna wel druk uit te oefenen (47-28, 47-42), maar het gat kon niet meer ge dicht worden: 59-53. Coach Peter Lapidaire bleef laconiek onder de eerste nederlaag: „Het doet wel pijn, maar het is geen schande om van Cheetah te verliezen. In de thuiswedstrijd kunnen de rollen worden omgedraaid." MSV kampt nog altijd met per soneelsproblemen. Dat werkte door tegen Landslake Lions, dat gisteravond in Landsmeer ten koste van MSV de eerste winst binnenhaalde: 69-57 (41-28). STUTTGART (ANP) De Internationale Gymnastiek Federatie (FIG) heeft ooit eens overwogen de strijd om de wereldtitels turnen te verdelen in een A-en B-groep. Na het 25e alleen "Racing BeverwUk"met" de toernooi om de wereldkampioenschappen, dat gistermiddag in de met 7000 toeschouwers winstpunten naar huis te gaan en uitverkochte Schleyerhal in Stuttgart werd afgesloten, werpt de vraag zich op of de Sov- bleef Leiden dertien wedstrijden tetunje njet beter kan worden uitgesloten, ongeslagen. Die trend wordt dit s^«- J be- geleden in het sportpaleis Ahoy' de landenwedstrijd nog zonder winst, r gen fanatieke en luidruchtige pu bliek worden de tegenstanders een figurantenrol gedwongen. Zo gen gouden, verging het althans zaterdagavond bronzen. De r het ei- gen uitgebreide toernooi vrijwel volledig. De Sovjet-afvaardiging veroverde zeventien medailles, ne- zilveren en vier i andere landen het bezoekende Zeemacht, dat die in de prijzen vielen kwamen a .venals Virtus en Basketiers geen greep kon krijgen op het gespierde spel van Leiden. i totaal van 25 (8-7-10). Na de overwinningen in de lan- denwedstrijden en de individuele De Heldenaren hebben alleen wedstrijden door Igor Korobsjinski Rotterdam 26 tienen 22 bij de turn- werd meegen0men, verkeerd uit. sters en slechts vier bij de turners. Vooral voor sm die na het 0 Silivas kreeg er daarvan v.jL net zo- d v£m de ,eams eerste s(ond in Vee.1KalSa°L8S1f ?c°edn."!' d:e ?lch het individuele klassement. Door niet bij de beste 36 wist te Plaatsen de nieuwe kan Qok njet meer maar door velen beschouwd wordt gesproken wsorden van de acht. als een toekomstig wereldkampioe- VQOr de turnsters. ne „Topscoorster was Bogmskaja stSttgart kende nog een nieuwe m/UexandereAlexandrov de 39 iari regel: de 'andenploegen werden in vlo de verplichte oefenstof gesplitst. i de eerste helft' a Svetlana Boginskaja, leverden mogen ruiken. De 16-10 achterstand de tien toestelfinales i werd omgezet in een 23-25 sprong, maar de vreugde i het afgelo- is zes eerste lamen de ti- trainer van de Russische wen-selectie, beloofde toen hij na de Spelen van Seoul het bevel over nam, de turnsters weer vrouwelijk te laten turnen. Hij is daarin ge korte duur. Erik Paul telhouders meerkamp er ieder nog slaagd. De turndwergen, 2 de n Weeren (25 punten tegen 59%) i Peter Kemp schoten Leiden in turnde het beste op de vloer luttele minuten naar een beslissen- ginskaja zag haar geraffinineerde de 36-28 voorsprong. Die marge feite niet meer in gevaar geweest. Na de rust (48-37) probeerde Zeem acht het nog wel (50-44, 65-59), maar steeds weer wisten Van Weeren en Snookertoernooi voor Peter Moen LEIDEN - Peter Moen uit Leiden heeft gisteren de derde ronde om de Rijnlandbokaal gewonnen. De snookerspeler versloeg in de finale in het Jumbo Snooker Centre te Warmond zijn plaatsgenoot Bart Kamminga met 3 frames tegen 2. De beslissing in de laatste frame viel pas op de zwarte bal. Aanvankelijk had Kamminga in de eindstrijd zelfs een 2-0-voorsprong genomen. Moen had in de halve finale Be- verwijker Erik Beentjes, vorige keer finalist, met moeite verslagen: 2-1. Ook hier moest de zwarte bal uiteindelijk de beslissing brengen in de partij. In de andere halve eindstrijd won Moen van Walter Scheltens uit Leiden, hun rekening. Korobsjinki wereldkampioenen Olga Bitsjerova en Elena Davidova in het verleden de exponenten waren, zijn verdwe nen. Alexandrovs turnsters zijn vrouwen, zij het nog zeer jonge die kr'jjgen. Nadat' vloeroefening, evenals de Roe meense Daniela Silivas, gewaar deerd met een tien. turntechnisch maar ook op het bied van ballet en acrobatiek voor treffelijk geschoold zijn. Het kwam zeer duidelijk uit op de vloer en de balk. Niet alleen op dat gebied maar ook qua compositie van de oefenin gen zijn de Sovjet-turnsters de con currentie ver vooruit. Roemenië Ongelukkig Daniela Silivas moet zich in de Schleyerhal, waar zij de afgelopen drie jaar dë strijd om de hoog ge waardeerde DTB-beker won, de on gelukkigste turnster hebben ge voeld. De 19-jarige Roemeense heeft na haar enige Europese kam pioenschap meerkamp in 1987, nota bene in Moskou, nooit meer in een groot titeltoernooi de meerkamp komst ongetwijfeld de trend gewonnen. Twee jaar geleden in „vrouwelijke" turnster moeten vol Rotterdam was Silivas de grote fa- gen voriete maar moest zij door een val te missen. Voor de Roemeensen van de balk haar landgenote Aurelia pakte de nieuwe regel dat naar de Dobre, die in Stuttgart niet de beste meerkampfinales niet meer het ge- 36 haalde (val van de brug) laten Daardoor kon pas na drie dagen landenklassement worden opge maakt. Anneke Kelder, de Neder landse secretaresse van het tech nisch comit'e vrouwen van de FIG had al haar bedenkingen tegen deze op het congres in Seoul, door Italië ingediende wijziging. „In Stuttgart is gebleken dat dit niet de oplossing objectievere beoordeling leden van een ploeg aan het werk waren geweest, is er nog nooit zo hard aan de pun ten getrokken als hier. Het zou goed zijn als deze regel weer wordt afge schaft." 2-1. Voor een grote verrassing tijdens dit toernooi zorgde Edo Jansen door het 13-jarige talent Pascal van Westerop al in de eerste ronde uit te schakelen. Lang duurde zijn vreug de over deze overwinning echter niet. Hij moest op zijn beurt in de volgende ronde zijn meerdere er kennen in Kamminga. De verliezersronde, het troost- toernooi voor spelers die al na één wedstrijd uit het hoofdtoernooi lig gen, werd een prooi voor Leidenaar Mark Dencker. Hij versloeg plaats genoot Daan Hoekstra. De hoogste break van gisteren kwam op naam van Beentjes. Hij maakte een serie van 25 punten. voorgaan. Vorig jaar in Seoul was de immer nors kijkende Russin Sjoesjoenova te sterk in de Olympische acht- kamp. Leverde in de Zuidkoreaan- se hoofdstad de achtkamp nog zil ver op, in Stuttgart stond Silivas na de keuzevierkamp met lege handen na een val van de evenwichtsbalk, met die haar op de twaalfde plaats deed belanden. Na de bittere teleurstelling van vrijdagavond kwam Silivas zater dag en zondag als herboren terug. Zij won de toestelfinales brug (pro longatie van de titel en nu gedeeld met de Chinese Fan), balk en vloer (prolongatie), het onderdeel waarop zij de eer moest delen met Bogins kaja, die haar in mei in Brussel bij de Europese titelstrijd in de vier kamp ook was voorgebleven. Met drie titels herhaalde Silivas haar prestatie van Seoul waar zij ook drie maal goud veroverde in de onder deel-finales. In Stuttgart vielen net als twee jaar Jury Beoordelingssporten zijn altijd sub jectief. De sport heeft ermee leren leven. Zaterdagmiddag werd echter een ongelooflijk staaltje van subjec tiviteit geleverd. De Westduitser Andreas Aguilar kreeg de wereldti- tel aan de ringen door de jury ge- de aansluiting niet definitief schonken. De 27-jarige grafische student, die als laatste turner aan de beurt was, turnde een uitstekende oefe ning maar drukte een handstand niet volledig uit, een fout die op dit niveau „onvergeeflijk" is en een zucht van teleurstelling door de hal deed gaan. Bovendien turnde Aguilar een minder moeilijke af gang dan het merendeel van zijn concurrenten. Toch ging hij met zijn score van 9,875 punten zijn Oostduitse voornaam-genoot Wec- ker voorbij. Wecker had de bui al zien hangen. Nadat hij zeker vijf minuten op zijn waardering van een schitterende, vol krachtelementen, oefening had moeten wachten, volgde de Oost duitser bijna een half uur lang ge spannen het gebeuren. Zijn bange vermoedens en niet aleen die van hem, dat de organiserende Bonds republiek ook een wereldkampioen moest krijgen, kwamen uit. Vijftien jaar nadat Eberhard Gienger in Var na de oefening aan het rek had ge wonnen, had de BRD weer een we- Na vijftien jaar heeft Westduits- reldkampioen. land met Andreas Anguüar weer Knrnhqiinlrqi een (omstreden) gouden medaille- AVUiuuojixirvoi dpa) Bij de turners, waar de Russen on- i met 8-1 het onderspit dolve Het was enigszins teleurstellend dat Oranje voor rust niet beter van deze Belgische bloedarmoede profi teerde. Na een veelbelovende start. 3-1 na acht minuten, bleef het derde valsvak bijna een kwartier 2 de Oranje-vrouwen kon er soms wel minutenlang worden aangevallen, maar aan het schot ontbrak nog de zuiverheid. In de slotfase van de eerste helft leek Bel gië zelfs in staat tot serieus verzet, toen Werner De Vogelaere en Dirk Peeters de stand op 6-4 brachten. Na de hervatting bleek al weer snel hoe verhoudingen werkelijk la gen. Met uitblinkers Hans Heems kerk en Ron Steenbergen in de hoofdrollen, beiden scoorden vier maal, liep Oranje moeiteloos weg naar een 18-7 overwinning. Een veelzeggend verschil, dat ook vele korfbalbestuurders deed vrezen voor het toch al magere internatio nale imago van hun sport. BRAM VAN GENT LEIDEN In de korfbalcompetitie behoefden alleen De Danaïden en Zuiderkwartier het afgelopen weekeinde in actie te komen. Beide ploegen slaagden er niet in hun in haalwedstrijd winnend af te sluiten. De Danaïden verloor met 7-5 van De Bermen en Zuiderkwartier ging met 11-9 tegen Phoenix ten onder. „We waren niet optimaal bezig", concludeerde De Danaïden-speler Eric Kromhout na het 7-5 verlies te gen De Bermen. „We konden- niet van de tweede naar de derde of vier de versnelling overschakelen". Na tien seconden nam de thuisploeg al de leiding en de coachloze Leidse ploeg, voorlopig begeleid door oud- eersteling Hans van der Leek, moest feitelijk gedurende de hele wedstrijd tegen een achterstand op boksen. Joke van Nood, invalster voor Nelleke de Bruyn, en Heiko Locher beperkten de nadelige mar ge voor rust tot één punt (3-2). Na de spelhervatting bracht Mar cel Keyzer de stand in evenwicht. Dit genoegen was slechts van korte duur. De Bermen scoorde in korte tijd twee maal en forceerde zo een vroegtijdige beslissing. Erwin Kromhout zorgde door een fraaie doorloopbal nog voor de aanslui ting. Het antwoord van de formatie uit Capelle aan den IJssel liet echter opnieuw niet lang op zich wachten. Een dubbele wissel aan Leidse kant gaf De Danaïden even extra stoot kracht, maar meer dan een treffer van Marcel Keyzer leverde dat niet op. Zuiderkwartier leed tegen Phoe nix de derde nederlaag op rij: 11-9. Het twaalftal van Ko Paeper is na de florissante start het spoor enigszins bijster. Het streven naar het kam pioenschap is door deze misstap ze ker in gevaar gekomen. „We hebben een chronisch gebrek aan zelfver trouwen. Verder werden alle duels onder de korf verloren", zo analy seerde Paeper het verlies. Een gewijzigde opstelling mocht Zuiderkwartier gisteren niet baten. Al na een kwartier waren de blauw gelen op een 5-1 achterstand gezet. Tot vijftien minuten na de korfwis- seling (rust 7-4) waren de Leide naars nog in de race. Phoenix stoomde na 8-6 echter door naar 11- 6 en de strijd was beslist. Michael Mertens, Aldo Spadon en Theo van Leeuwen scoorden allen twee maal. JETSKE GOUDSMIT Kogelstoter Beyer werkt aan rentree OOST-BERLIJN (ADN) - De Oost duitse kogelstoter Udo Beyer werkt aan een terugkeer op het hoogste ni veau. Dat vertelt de 34-jarige atleet uit Potsdam in een vraaggesprek met het blad Deutsches Sportecho. Beyer was Olympisch kampioen in 1976 en werd in Seoul vierde op zijn specialiteit. Eerder dit jaar stop te hij met het bedrijven van top sport. In samenspraak met zijn voormalige trainer Lothar Hille- brand heeft hij nu besloten weer op niveau te willen presteren. Voorlo pig richt hij zich op de Europese ti telstrijd van komende zomer. „Ik wil niet alleen maar meedoen", mo tiveerde Beyer zijn ambities. der leiding van hun ijskoude coach Leondid Arkajev ook de toon zet ten, veroverde de Sovjetunie drie van de zes titels in de toestelfinales. Naast allroundkampioen Korobsj inski (vloer) waren dat Valentin Mo- gilni (voltige) en Olympisch kam pioen Vladimir Artemov, die op brug zijn wereldtitel prolongeerde maar de eer moest delen met de Chi nees Jing Li. Mogilni was „perfect" bij zijn voltigeren in de keuzestof. Zowel in de landenwedstrijd, de in dividuele wedstrijd als de toestelfi nale kreeg de Rus, tweede in meer kamp, een tien. De vierde tien bij de mannen ging naar Korobsjinski voor zijn sprong in de zeskamp. Sterk was het optreden van Chi na, dat in de toestelfinales drie maal zegevierde door Di Fan (brug onge lijk), Jing Li (brug) en Chunyang Li (rek). POZNAN (ANP) Gerard Bakker is bij de Open Poolse tafeltennis kampioenschappen in Poznan doorgedrongen tot de laatste zestien. Hij won in de individuele titelstrijd achtereenvolgens met 18-21 21-16 21-19 21-9 van de Pool Kucharski (nummer zes op de Europese rang lijst) en met 16-21 21-15 21-11 21-19 van diens landgenoot Mojszcynskai. In de achtste finales verloor hij met 21-23 14-21 15-21 van de Zweed Pe ter Karlsson. Paul De Vrind verloor in de eerste ronde met 3-2 van de Oostenrijker Soeijer. Tevoren had de vervanger van Paul Haldan in de landenwed- strijden indruk gemaakt met een overwinning op de Europese topt- waalfspeler Jean Philippe Gatien: 21-17 14-21 21-19. De wedstrijd tegen Frankrijk ging overigens met 3-1 verloren. Bakker leed nederlagen te gen Marmurek (22-24 12-21) en Gatien (19-21 19-21) en ook in het dub belspel was er geen winst: 17-21 19-21. Bij de individuele wedstrijden werd het Nederlands tweetal in de tweede ronde van het dubbelspel met 21-19 17-21 15-21 uitgeschakeld door de Zweden Liendh/Persson.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19