Leython-mannen met de week beter op dreef Katwijk opent met gelijkspel tegen SVH Opnieuw conflict bij jarige judobond DIOK zet Rotterdam aan de kant De Groot breekt oud kringrecord PAGINA 18 SPORT MAANDAG 23 OKTOBER 1989 MA LEIDEN Leython gaat met de week beter spelen. Dank zij een overwinning op Ren- tokil/ZVH 2 kwamen de Leiderdorpers vaster op de tweede plaats in de tweede divisie D. In de derde divisie deed Gemini goede zaken bij Inter Amicos (3-0) en boekte Leython 2 zijn eerste zege ten koste van Rentokil 3 (3-0). Alleen NOVO leed een nederlaag (1-3 bij Madjoe). De vrouwen van Leython en Gemini verloren beide met 3-0. Leython begon met een ijzersterke service tegen Rentokil 2 en liet geen spaan heel van de reputatie van de tegenstander (15-2). Ook in de vol gende sets liet Leython niets aan het toeval over. Uitstekend spel ver delen van Rob Mudde stuwde met name aanvaller Paul de Winter tot grote hoogten. Met de spaarzame te genaanvallen had het gesloten blok geen m oeite (15-11, 15-8). In de derde divisie G deed Gemi ni het voortreffelijk. Een goede pass zorgde er de gehele wedstrijd voor dat de aanvallers zich naar hartelust konden uitleven. Vooral Remco van Reijn, die vorig seizoen in het twee- was goed op dreef. Inter Amicos de rollen om 15-13 (3-1). Gemini kon daar weinig tegenover stellen moest eerst even (15-8, 15-4, 15-11). Het debuut van Leython 2 derde divisie krijgt steeds me stalte. Het spelverdelen van Broere was goed verzorgd er van Hal en Rob van de Bosch den er op los tegen Rentokil 3, hoe- alsnog binnen (3-2). wel die ploeg verschillende oud-er- t/rnuwpn divisiespelers in de gelederen heeft. v 1OUwen Alleen in de derde set was er even sprake van spanning (15-7,15-11,16- moerige hal en slechte verlichting in ae van Punch (9-15), maar toen dat een- er ge- maal was gebeurd, sloeg het gena- Hans deloos toe. De tweede set ging met i Don 16-14 verloren, maar daarna haalde Gemini met 15-2,15-13,15-12 de buit 14). NOVO trof het niet in de thuis wedstrijd tegen het sterke Madjoe, dat direct de eerste set voor zich Molenwiek maakte abrupt een ein de aan de opmerkelijke start van Gemini. In alle drie sets bleven de Voorschotensen tot 7-7 bij, maar zakten zij daarna weg. Molenwiek serveerde uitgekiend op de pene- opeiste (15-10). Opgezweept door trantpositie (rechtsachter). Gemini het fanatieke publiék kwam NOVO de team nauwelijks uit de verf terug. Het goede spel van Frank de had dat te laat in de gaten (7-15, 9- 15). Ook in de derde set speelde Ge- Vette legde de basis voor setwinst mini niet constant. Pas (15-11). De lange Madjoe-ploeg stellingsfout kreeg het bleek daarna niet meer af te blok ken: 15-12, 15-10. In de promotieklassen blijft Do- r het goed doen. In Bleiswijk geest, maar ook deze set ging verlo ren (8-15). Leython kwam tegen Libanon in Rotterdam niet aan een redelijk ning: 0-3. Tegen de nar werkte het 1-5 systeem van de thuisclub totaal niet. Donar had in Rolf Groen en George Hageman zijn beste spelers. In vijftig minuten was de strijd beslist: 9-15, 11-15, 5- 15. NOVO 2 speelde te mat om koplo per IJsselvogels te verontrusten. In de eerste twee sets was er nog wat spanning (12-15,15-11), maar daarna kon de excellerende Jan Voortman zijn mannen niet meer inspireren. De mengeling van routine en jeugd van IJsselvogels stond borg voor 10-15, 9-15 setwinst (1-3). LUSV mist Paul 't Lam (gekwets te kruisbanden) heel erg. Omdat ook Niels Hoogendoorn niet fit is betekent dit een extra handicap, die zich tegen VCS duidelijk openbaar de. Na de nipt verloren eerste set driemïnuten'ópend^D^derik ^stelde LUSV z.ch goed Renardel de score. Het was al snel (15'9»' m,aar. da™kree^s de du,del,jk da. RRC geen tegenspel SÜÏÏ kenden de_Leidenaars af met Span- aanvalsopbouw toe. Alleen in de eerste set (tot 5-5) zat er meer in. Li banon had vooral een betere pass. Wat Gemini zaterdag ook probeer de, de vrouwen uit Voorschoten Leython kon slechts bogen op goed kracht had. Met name in de eerste naar hartelust niet speelsters op di spel van Orca Clement (9-15, 6-15, 6- en derde set was Gemini opper- verse posities en dreigde het fout te 15). machtig (15-3, 15-10, 15-5). Gezien gaan dan was een time-out of wissel In de promotieklassen deden de de setstanden (15-4, 16-14, 16-14) voldoende om de stand weer om te teams van Gemini het uitstekend, had Gemini 3 het een stuk moeilij- buigen. WW heeft het moeilijk in Gemini 2 liet het jeugdige Skania ker, maar dat was slechts schijn. Te- de promotieklasse. DVC bleek te de wedstrijd komen, dat gen Tonegido 5 (de nieüwe fusie sterk voor de Wassenaarse vrouwen i i wejnjg veer. combinatie) experimenteerde het (3-1). ROTTERDAM - DIOK heeft giste ren de uitwedstrijd tegen de Rotter damse Rugby Club met gemak ge wonnen. De meeste punten werden gescoord in de tweede helft. Na een ruststand van 3-22 werd de eind stand 3-82. The Bassets verloor in Amersfoort verdiend van Eemland met 31-19. kon bieden, al hielden ze de te- genscore in de eerste helft nog be trekkelijk laag. DIOK had in John Stadhouder een goede vervanger voor de prop Gideon van der Born, die op een lager niveau wil gaan spelen. Een andere nieuweling was Frans Kins, die het tempo van deze wedstrijd makkelijk kon volgen. Het waren de driekwarten van DIOK die de meeste tries maakten. De opstelling in de driekwartlijn was gewijzigd. Bert Wisse debuteer de als eerste center en maakte liefst vier tries, waaronder enkele hele mooie. Rob Kamp stond nu full back en dat gaf veel snelheid. Voor de vele internationals goede trainingswedstrijd. Negen DIOK-spelers gaan volgende week naar Madrid. Het Nederlands team speelt daar een toernooi in het ka der van de voorronde voor de we reldbeker. In de tweede helft maakte DIOK goed gebruik van de wind. De kicks van Mark Michielsen penetreerden diep in de Rotterdamse verdedi ging. De bal werd steeds goed ge wonnen door de Leidse voorwaart- sen, waarna de driekwarten het werk afmaakten. David John werd tweemaal gelanceerd en de Rotter dammers hadden het nakijken te gen de supersnelle winger uit Trini dad. Alle kansen werden benut zo dat de eindscore opliep tot 3-82. Wellicht had een verbetering van het eerder dit seizoen gevestigde re cord van 122 punten erin gezeten wanneer de scoringsdrang ook in de eerste helft tot uiting was gekomen. Bassets zit keer op keer met het zelfde probleem. De ploeg heeft het meeste balbezit maar doet daar ver volgens niets mee. Zo ook gisteren. Het Amersfoortse Eemland bleek op de beslissende momenten meer in huis te hebben. Hun driekwarten scoren makkelijk en laten iedere kans niet onbenut. De ruststand was nog dragelijk voor de Sassen- heimers 12-6. De toonaangevende spelers Ruud Vos. geschprst, en Ti- nus Harskamp, geblesseerd worden node gemist. Zij immers gaven dat extra stukje agressiviteit wat er nu (nog) niet is bij de Bassets. De Eem- landers waren feller in hun aanval len en de Sassenheimse verdedi gers stonden niet klaar met hun tackles. Het was terecht dat Eem land de wedstrijd naar zich toetrok. De eindstand was 31-19. PIETER CORVER door zijn blokkeren en aanvallen een plaag voor de studenten die met 10-15, 11-15 (1-3) het onderspit dol- Bij Leython 3 gaat het steeds be ter lopen. Tegen Haag 2 won het de eerste set met 15-6. Haag kwam te rug met 16-14, maar Leython voelde dat het aanvallend meer in zijn mars had 15-8. Even leek het nog mis te gaan, maar na 6-11 keerde Leython LEIDEN De kop is er voor de waterpoloërs af. Behalve in de hoofd- en eerste klasse bij de mannen kwamen alle teams voor de eerste maal in het seizoen '89- '90 in het water. In de tweede klasse opende WZK met een 10-8 zege en speelde Katwijk met 10- 10 gelijk tegen SVH. In de derde klasse won Sassenheim met 4-9 van DKD. Vivax was met 11-5 sterker dan Hieronymus. Katwijk kende een moeizame seizoenstart. Liefst zeventien per soonlijke fouten kregen de Zee- kanters tegen, waaronder drie strafworpen. Toch werd met 10- 10 gelijk gespeeld doordat vooral de verdediging tegen SVH bij een man minder goed in elkaar stak. Twee minuten voor tijd leek Kat wijk zelfs de zege te grijpen (10-9) maar veertig seconden voor tijd kon SVH middels een strafworp toch weer langszij komen. Top scorer was Ronald Heemrood met drie treffers. WZK debuteerde in de tweede klasse met een goede 10-8 over winning op MZPC. De ploeg staat dit seizoen onder leiding van Alijd Vervoorn, vermoedelijk de enige vrouwelijke coach op bondsniveau. MZPC bleef tot vlak voor tijd op gelijke hoogte (8- 8), maar in een tumultueuze slot fase konden de Wassenaarders de verdiende zege binnenhalen. Topscorer: Sjors van Rijn 4. In de derde klasse stond direct de streekderby DKD-Sassen- heim op de rol. In vorige edities ontliepen de ploegen elkaar meestal weinig. Dit keer bleek Sassenheim duidelijk de sterkste. De nieuwe coach Ruud Wormg- oor was dan ook kort in zijn com mentaar: „Een terechte ning voor Sassenheim. Ik had op dracht gegeven om zoveel moge lijk te zwemmen en zonder een vaste midvoor te spelen omdat wij het vooral van onze beweeg lijkheid moeten hebben. Vooral in de laatste twee perioden had DKD geen antwoord op ons spel." Leiderdorper Jan van der Brink moest bekennen dat zijn ploeg zaterdag de mindere was. "In de openingsfase ging alles nog naar wens. Met Enno Dreef weer in het doel was de verdedi ging niet het probleem maar als je bij 2-2 drie maal een achter elkaar een man meer situatie niet benut kom je natuurlijk van zelf in de moeilijkheden." Geen spanning dus in Leiderdorp. De goede press van Sassenheim leverde de ploeg van Ruud Wormgoor veel balbezit op. De 4-9 zege was het logische gevolg. Vivax degradeerde vorig jaar naar de derde klasse. Ondanks deze duikeling wisten de Oegst- geestenaren zich te versterken. Eddy Hoek (Katwijk) en Hans Trijsburg (Zijl/LGB) kwamen cie gelederen versterken. Frits Wel ling is de nieuwe coach. Mede door de komst van deze nieuwe lingen zijn de verwachtingen voor dit seizoen redelijk hoog ge spannen. De eerste en laatste pe rioden gaven een Vivax te zien wat deze verwachtingen waar kan maken. Daar tussen door werd wat aangerommeld volgens Frits Welling. Toch was dit ruim vol doende voor de 11-5 zege op Hieronymus. Topscorer: Eddy Hoek 4. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren met 2-4 van HPC. De door De Zijl gehanteerde zone verdediging haperde nog. HPC profiteerde dankbaar en sloeg zo de eerste deuk in de aspiraties van De Zijl. Goals: I. Veen en A. Schreuders: LEIDEN 'De binnenstad gaat plat voor Dwars door Lei den', was de leuze waarmee de organisatie de belangstelling voor de estafetteloop wat had aangewakkerd. De enige die zaterdagmiddag echter gesterkt ging was slotloper Bob de Graaff van V&LTC, die vlak voor de finish languit ging over het asfalt. Gedreven door de enorme wind was hij in de zin derende eindsprint in aanraking gekomen met Marcel de y Bruin van AV Holland, die als 'thuisloper' beter zicht had op de finish dan zijn Haagse tegenstander. «AC±LCIlI.llöoLCI o WADDINXVEEN - Christian de Groot van LZ 1886 was het afgelo pen weekeinde de meest sucsesvol- ie zwemmer tijdens de wedstrijden in de A-klasse van de kring Gouwe Rijnstreek. Hij kwalificeerde zich niet alleen op de 200 meter rugslag voor de Nationale Winterkampioen schappen (NWK) maar veroverde op de 100 meter rugslag ook een kringrecord De zwemcommissie van de kring Gouwe Rijnstreek zal toch vreemd hebben staan kijken toen er na de inschrijvingdatum geen deelne mers van de Zijl/LGB waren aange meld voor de wedstrijden van de A- klasse. Juist nu er door De Zijl en kele toppers zijn aangetrokken zou den de wedstrijden in de hoogste klasse van de kring een aantrekke lijk karakter kunnen krijgen. Sinds enkele jaren immers worden deze wedstrijden beheerst door LZ 1886 en voor deze vereniging zou het goed zijn eens wat meer tegenstand te moeten ervaren. De technische commissie van De Zijl, met aan het hoofd trainer Sie- verding, heeft echter besloten nog niet aan dergelijke wedstrijden deel te nemen omdat het trainingssche ma nog geen ruimte biedt om bui ten het technische gedeelte ook aan de conditie te gaan werken. Dus ging LZ ook na deze wed strijd met een tas vol ereplaatsen huiswaarts. Meest opvallende zwemmers waren Cristian de Groot en Bianca Hoeks. De Groot zwom een fantastische 100 meter rugslag en zag tot zijn grote vreugde dat het elf jaar oude kringrecord door hem verbeterd was. Zijn eindtijd was 1.03,8. Op de 200 meter rugslag be haalde hij met een tijd van 2.21,4 een startbewijs voor de NWK. In het overall-klassement, waarvan ook nog de 50 meter een onderdeel was, werd hij overtuigend winnaar. Den nis Schouten lijkt, na zijn blessure, weer op de goede weg te zijn. Hij1 werd op de zelfde afstanden als De Groot derde. Met name zijn tijd op de 100 meter was van goed gehalte, 1.08,6. Bianca Hoeks liet op de vlinder slagnummers een prima indruk achter. Met twee limieten voor de NWK veroverde zij meer dan zij vooraf gedacht had. De 100 meter legde zij afin 1.11,6, terwijl zij op de dubbele afstand een spannend ge vecht leverde met Marian van Hooft van De Gouwe om de eerste plaats en wat beide zwemmers uiteinde lijk eenzelfde tijd opleverde van 2.35,1. Nancy Kijk in de Vegte liet er bij de vrouwen onder zestien jaar geen twijfel over bestaan wie daar de sterkste was. Alle drie de afstanden wist zij winnend af te sluiten waar de 100 meter vlinderslag met goede tijd van 1.09,5. Alexander Willemse viel ook in de prijzen. In het eindklassement kwam hij op de tweede plaats. De 100 meter rugslag zijn sterkste afstand in 1.05,4. In de jongste leeftijd groepen wa ren Natasja Sierag bij de meisjes en Tom Onderwater bij de jongens de besten. Bart Vermeulen werd ach ter Onderwater verrassend derde. Fleur Bakker én Richard van Duy- venbode waren bij de twaalf-jarigen over twee afstanden de snelsten. NORA BAKKER i AV Holland (54) zich met NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka's van sportschool Mahorokan over wegen niet deel te nemen aan het toernooi om de Nederlandse kam pioenschappen, dat op 4 november in Nieuwegein wordt gehouden. Dat betekent dat de Nederlandse kampioenen Jan van Buren (tot 60 kg) en Anthonie Wurth (tot 78 kg) hun titel mogelijk niet verdedigen. De afvaardiging van de club uit Maassluis werd deelneming aan de titelstrijd van het district Zuid-Hol land geweigerd, omdat de judoka's niet tijdig waren ingeschreven. Tij dens de districtskampioenschap pen. gisteren in de Haagse sporthal Overbosch. kon kwalificatie voor de nationale titelstrijd worden afge dwongen. Mahorokan kan nu slechts met -de. automatisch geplaatste, prijs winnaars van het vorige Neder lands kampioenschap vertegen woordigd zijn. Twee andere Zuid hollandse verenigingen werden eveneens wegens overschrijding van de inschrijvingstermijn uitge sloten. Bij Mahorokan wordt er aan gedacht een juridisch raadsman in te schakelen Vuurwerk Het vuurwerk dat de Jubobond Ne derland zo graag op de tatami ziet, werd zaterdagond ontstokep op het parkeerterrein voor het bondscen- trum. Binnen, bij het feest ter gele genheid van het vijftig-jarig be staan, bleef het goeddeels donker. In plaats van het aanvankelijk voor ziene jubileumtoernooi moest de volle zaal genoegen nemen met twee interlands, die geen vonkje en thousiasme deden ontbranden. Nederland, nagenoeg in de sterk ste formatie, won het mannen-duel met de Bondsrepubliek met 3-3 (18- 17) en de ontmoeting met Belgische vrouwen met 3-2 (25-12). Beide te genstanders hadden geen deelne mers aan de recente wereldtitel strijd in Belgrado opgesteld. Het volle punt dat de vorige week falende Gunot Pocorni scoorde ten koste van Torsten Havekost bleek beslissend toen Hans Buiting in de slotpartij niet verder dan een onbe slist was gekomen. Van de West- duitse ploeg genoot alleen midden gewicht Hoffmann, oud-Europees jeugkampioen, enige reputatie. Het verschil met de bezoekende B-se- lectie bedroeg niettemin slechts één partijpunt. Carla van Gameren bracht de de zege door een fraaie ip- pon. Daarvoor had alleen Jesica Gal haar partij voortijdig beslist. Van het aangekondigde jubile umtoernooi moest enige maanden geleden worden afgezien. De geld schieter, goed voor een bijdrage van 100.000 gulden, kon niet worden ge garandeerd dat de kampioenen van Belgrado in actie zouden komen. Het publiek gaf, heel opmerkelijk bij judo, geen kik. Stille bewonde ring kan het niet geweest zijn. Hoogtepunt was echter de show van oud-kampioenen waarvoor Wim Ruska en een achttal dan-ko- ningen van iets minder formaat zich weer eens in het pak hesen. Anton Geesink had zich wegens verblijf in het buitenland afgemeld. Het Ne derlandse lid van het Internationale Olympisch Comité kon zich derhal ve ook niet in de parade der kam pioenen aan het front melden. Aan de ongelukkige samenloop van omstandigheden, die door een bete re markering van de finish had kun nen worden voorkomen, hield De Graaff een lichte hoofdwond over. Het publiek werd echter de sportie ve ontknoping onthouden, want toen De Graaff tegen het asfalt smakte was nog niet duidelijk of De Bruin zijn minieme voorsprong op de Haagse 400 meter-loper tot de laatste meter zou kunnen vasthou den. Hoewel De Graaff zelf ook teleur gesteld was over het abrupte einde van zijn etappe, overheerste bij hem de opluchting over de goede afloop. "Mijn tegenstander kon er in elk ge val niets aan doen", vond De Graaff. "Ik heb dan ook geen protest bij de jury ingediend. De organisatie had alleen beter moeten aangeven waar de finish was. Ik lette op een span doek aan de zijkant, maar het bleek dat we gewoon rechtdoor moesten lopen". De verwarring van De Graaff was begrijpelijk, want het finishdoek bij het Leidsch Dagblad was door de harde wind aan flarden geblazen. Omdat de weg maar gedeeltelijk was afgezet, konden de slotlopers zelfs in de eindsprint hun verstand niet op nul zetten. Pas toen het kalf verdronken was, dempte de organi satie met behulp van de politie de put, waardoor zich verder geen on gelukken voordeden. De valpartij aan de meet was het enige smetje op deze vernieuwde uitgave van de traditionele Dwars door Leiden, die AV Holland voor het eerst sinds 1985 weer organi seerde. In de wedstrijd overtrof Holland, dat zonder Jeroen Sunter, Jaap Dirkx, Arjan Rijnsburger, Wilmar Kortleever en Menno Jan sen niet in zijn sterkste opstelling kon uitkomen, zichzelf. Na een ge- lijkopgaande strijd met de sterkste ploeg van V&LTC, die voor de over winning naar Leiden was gekomen, liep outsider Peter van Proosdij hal verwege de 10x400 meter tot verba zing van velen weg van zijn Haagse tegenstrever. Arjan de Haan en Koert Veldmaat verdedigden de voorsprong naar beste kunnen, maar bij het ingaan van het laatste stuk Witte Singel startten De Bruin en De Graaff zij aan zij. Hoewel de 'Hagenaar op de baan een iets sneller persoonlijk re cord op zijn naam heeft staan, gaf De Bruin hem geen duimbreed toe. Maar of hij zonder 'zwieper' ook als eerste zou zijn geëindigd, zal altijd een vraag blijven. Clubtenue Ver achter de winnaar (Holland bleef met een tijd van 8.59,9 minder dan tien seconden van het parcours- record af) vochten twee andere Leidse ploegen een onderlinge strijd uit. De eerste Batavenploeg van Bram Wassenaar maakte er zo'n potje van dat de 'tweede keus' van Lambert van der Berg de 10x400 meter aanmerkelijk sneller kon af leggen dan het keurkorps van de ex- bondscoach. Wassenaar moest vlak voor de gtart zelfs nog terug naar Voorschoten om zijn clubtenue te halen, omdat zijn ploeg op het laatste moment atleten te kort bleek te komen. Wassenaars inbreng mocht niet baten. Bij een eerdere wissel was het namelijk al misgegaan bij de Leidse roodhemden. Twee atleten, van wie er één geen clubkleding droeg, herkenden elkaar niet meteen, waardoor kostbare tijd ver loren ging. Nu kon de tweede Bata ven-ploeg, met een sterk acterende Fred Sluis, zich mengen in de strijd om de ereplaatsen. De mannen van Van der Berg liepen echter een hal ve seconde te langzaam om V&LTC 2 van de derde plaats af te houden. Bij de vrouwen viel van veel min der strijd te genieten. Achter het on aantastbare tiental van Olympia '48 uit Den Haag klasseerde de jonge Holland-ploeg zich (zonder Yvonne van Dorp) ruim vóór De Bataven als tweede. Bij de niet-atleten kwam UVS goed voor de dag. Met de aan voerder van het eerste elftal, Hans van Leeuwen, als solide slotloper, hield het keurkorps van Ruud de Groot de tri-atleten van Waterkeet op een behoorlijke afstand. De tijd die UVS op de klok bracht (9.50,2) deed niet eens zo veel onder voor die van de wedstrijdlopers van De Bataven 1... TIM BROUWER DE KONING Docos kansloos tegen Avanti LEIDEN De vrouwen van Docos waren in de tafeltenniscompetitie niet opgewassen tegen Avanti. De zusjes Bakker voerden in deze streekderby een waar schrikbe wind. Beiden wonnen driemaal en waren derhalve verantwoordelijk voor de 6-4 zege. Het dubbel en de winstpartijen van Marijn Olden, Tessa Brocker en Petra Buitelaar op de Hazerswoudse invalster lever den de vier Leidse punten op. De vrouwen van Scylla kwamen met Shot een 5-5 deling overeen. De afwezigheid van Sophia Vaalburg woog zwaar in deze wedstrijd. In valster Lieneke Sneller moest haar tegenstander driemaal feliciteren. Heidi de Haas (2), Judith Lepelaar (2) sloegen de punten bijeen. Ook het dubbel leverde winst op. De mannen van Docos versloe gen NMB met 6-4. Sacha van Wee- ren (2), invaller Walter Engelbert, Edward Hulst (2) sloegen de punten bijeen. De winst in het dubbel was uiteindelijk doorslaggevend. De mannen van Oegstgeest dol ven met 5-13 het onderspit. Verenig de Spaarbank uit het Groningse Harkstede had zaterdag de langste adem. Liefst 13 partijen werden in drieën gespeeld. Friso Reitsma (2), Herman van der Broek, Paul de Jong en Ron Schipaanboord ver zorgden de produktie. Lyle huwt in stilte LONDEN (DPA) - De Britse top- golfer Sandy Lyle is in Gibraltar in het geheim getrouwd met de 26-jarige Nederlandse fysiothe rapeute Jolande Huurman. Za terdag werd in Londen bekend, dat bij de vrijdag gehouden plechtigheid slechts twaalf fa milieleden en vrienden aanwe zig waren. Lyle en Huurman leerden el kaar twee jaar geleden kennen. Lyle trouwde voor de tweede keer. Van zijn eerste vrouw heeft hii twee zonen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18