RB drukt zich weer Katwijk nestelt zich in subtop en wint FC Lisse mazzelt Leiden is weer te tam Schlemielig verlies RCL Voorschoten schiet tekort MAANDAG 23 OKTOBER 1989 PAGINA 17 RIJNSBURG - Het wil dit sei zoen nog niet echt lukken met Ri.jnsburgse Boys. De wedstrijd tegen FC Lisse kon ermee door en tegen Roda Boys werd een helft verdienstelijk gevoetbald. Voor het overige bleef de ploeg van trainer Kurver onder de maat. Zo ook zaterdag tegen Sparta Nij- kerk, dat nog eens duidelijk maakte niet ten onrechte als voor laatste geklasseerd te zijn. Rijns- burgse Boys bracht er eveneens bitter weinig van terecht, al werd het door een doelpunt van Huug Aandewiel wel twee punten rij ker. "Slecht gespeeld, toch gewon nen", keek Kurver terug op het duel. dat in de LVB zeker niet misstaan zou hebben. "Er is veel te gemakzuchtig gespeeld. Eigen lijk kun je zoiets niet maken voor eigen publiek. Aan de andere kant vraag ik me af waarvoor Sparta Nijkerk hierheen is geko men. Die jongens hebben geen moment de intentie gehad een goal te maken. Wat niet weg neemt dat Rijnsburgse Boys ge woon puur slecht heeft gespeeld. Na die snelle goal van Aandewiel hebben we verzuimd door te drukken. En dan kun je wel zeg gen dat de wind het er niet een voudiger op maakte, maar dat is geen excuus. Het was slecht, heel slecht". En de opstelling van de Rijns- burgers beloofde nog wel zo veel. Mede vanwege het ontbreken van Wim Driebergen (geschorst), Hennie Koet (geblesseerd), Wim Hooymans (geopereerd aan hand), John de Kroon en Fred Ar royo (beiden mochten ritme op doen in het tweede) verscheen de thuisclub met vijf spitsen binnen de lijnen. Het aanvalstrio werd gevormd door Martin de Louw. Hans Zwaan en Leon Vonk. met daarachter op middenveldposi- ties Nico Oosterlee en Ron Carli. De laatste twee werden geassis teerd door Henk Heemskerk, die daarmee debuteerde als basisspe ler. Heemskerk De rossige Rijnsburger was ken nelijk nogal onder de indruk van dit feit, want door zenuwen over mand raakte hij geen bal. Kurver liet hem een uurtje aanmodderen en verving hem vervolgens door de niet geheel fitte Hooymans. Maar niet alleen Heemskerk faal de. Zeker zes van zijn ploeggeno ten bakten er zij het in mindere mate eveneens weinig van. Slechts laatste man Aandewiel en voorstopper Fred Bodaan haal den een ruime voldoende. Aande wiel was ook verantwoordelijk voor de enige goal van de wed strijd. In de vierde minuut liep hij vier Nijkerkers voorbij alsof ze er niet stonden. Hij besloot zijn solo met een slap schot, dat doelman Rob Hiensch evenwel vrije door gang verleende. Degenen die Noordwijk-Quick Boys hadden gelaten voor wat het was gingen er eens goed voor zit ten, overtuigd als ze waren toch de goede wedstrijd gekozen te hebben. Maar dat viel knap tegen. Sparta Nijkerk maakte al snel duidelijk een kwaliteitsarm team te zijn, dat al lang blij was als de nederlaag binnen de perken bleef. En Rijnsburgse Boys dacht dat de goaltjes ook zonder inspan ning wel zouden komen. Het ge volg was een slaapverwekkende vertoning, die wat het resterende deel van de eerste helft betreft net zo goed schriftelijk afgedaan had kunnen worden. De tweede helft, waarin Hilmar de Groot de plaats van Vonk zou overnemen, bood met drie reële scoringskansen wat meer amusement. Ze waren alle voor Rijnsburgse Boys en werden stuk voor stuk om zeep geholpen. Oosterlee kon nog aanvoeren dat verdediger Marco Brouwer zijn inzet van de doellijn had ge werkt. De Louw schoot echter vrij voor Hiensch naast en Hooy mans werkte de bal, na de buiten- spelval fraai omzeild te hebben, vanuit een identieke positie over het Nijkerkse doel. Kort voor tijd creeerde warempel Sparta, overi gens met meer geluk dan wijs heid, nog een perspectiefrijke si tuatie. Het was uiteindelijk Dick Heemskerk die het rollertje van Ruud Schoordijk vlak voor de doellijn onschadelijk maakte. Het verstandige deel van het publiek was toen al op weg naar huis. CHRIS HARTMAN LEIDEN Wederom was een ge brek aan inzet debet aan het on nodige puntenverlies dat Leiden zaterdag leed. In de door een stormachtige wind getekende uit wedstrijd tegen Everstein ging Leiden de boot in. Voorlopig kan Leiden een plaats bij de top ver geten want met 7 uit 7 is het niet meer dan een middenmoter. Trai ner Hen Beerenfenger sluit met de huidige mentaliteit van zijn se lectie degradatievoetbal zelfs niet uit. Leiden, m de eerste helft op boksend tegen de harde wind. mocht zich technisch de beste noemen maar daar was dan ook alles mee gezegd. Kansen bleven zoals gewoonlijk de laatste tijd uit. Ook de thuisclub kwam niet tot gevaarlijke acties zodat het niet talrijk opgekomen publiek getuige was van een stierlijk ver velende ontmoeting. De wed strijd werd vlak voor rust nieuw leven ingeblazen door de wind. Een uittrap van Everstein-keeper Bas de Wever werd door de harde bries naar het andere doel gedra gen waar John Verschoor profi teerde van de aarzeling die verde diger Ruud Boot en de voor doel man Peter Seller ingevallen Se- bastiaan Jansen ten toon spreid den. Een scheidsrechterlijke dwaling zorgde ervoor dat Leiden nog voor rust op een 2-0 achter stand kwam. Scheidsrechter Takacs zag als enige man op het veld iets onreglementairs gebeu ren in het Leidse zestien-meterge- bied en legde de bal op de stip. John Adriaans schoot raak. Een kwartier voor tijd kreeg Steef Pattiapon na een scrimma ge de bal voor de voeten en scoor de tegen. Arjan Wilting was ver antwoordelijk voor een goede vrije trap vlak voor tijd. Zijn schot ging echter over. KATWIJK - "Een ballon, een ballon, een ballonnetje. Een ballon netje dat danst in de lucht", zong Toon Hermans ooit als beschrij ving van een zomers tafereeltje. Als hij afgelopen zaterdag toe schouwer zou zijn geweest bij het duel tussen Katwijk en Kozak ken Boys (3-2) had hij mogelijk hetzelfde gezongen. Want de bal vloog door de onstuimige wind op het onbeschutte sportpark De Krom als een leeglopende ballon in de rondte. Jos Smits (7) tikt voor Noordwijk 2-0 binnen na een hoekschop van Leonard van Utrecht. Quick Boys-keeper Tom van der Niet duikt vergeefs r, de bal Geheel links kijkt Hans van der Plas toe, naast hem Johan Jonker. (toto Loek zuyd Van goed voetbal kon derhalve geen sprake zijn, wel van een boei end schouwspel. Hoezeer de voet ballers ook gruwden van de hen voorgeschotelde omstandigdhe- den. de toeschouwers konden het gebodene wel waarderen. Vijf doel punten. waarvan er maar eén als 'normaal' viel te bestempelen, en een enorme hoeveelheid hachelijke momenten en missers waren de oogst van een tumultueus voetbal middagje. Katwijk prijkt nu met acht pun ten uit zeven wedstrijden in de sub top van de eerste klasse. Arie La gendijk: "Zo'n positie is natuurlijk mooi meegenomen, die punten heb ben we in elk geval, maar we kijken nog steeds niet naar boven. We mik ken op een middenmootpositie". Afgaande op het duel tegen de club uit Werkendam een reele in schatting van de mogelijkheden van zijn ploeg. Katwijk misstaat ze ker niet in de eerste klasse, maar mist het creatieve vernuft, net dat beetje extra, om een gooi te doen naar één van de bovenste plaatsen. Zoals in de tweede helft tegen Ko zakken Boys bleek. De ploeg zocht het toen met de wind tegen in lange halen. Niet de slimste oplossing, want de meeste ballen kwamen even hard weer terug. "Het was de bedoeling om rustig op te bouwen van achter uit. via de flanken. Dat kwam er om de een of andere reden niet helemaal uit", meende Lagen dijk na afloop. Drang "We lieten ons te ver wegdrukken", wist Leon Meijs. "Het middenveld schoof bovendien te ver door naar voren en verzuimde de ballen op te halen. We hebben nog steeds een te grote drang om aan te vallen. Daar door onstond er nu een gat op het middenveld". Dat slechts viel te overbruggen met een lange bal naar Katwijk stond toen echter al. ver diend. op een 3-1-voorsprong. De ploeg had Kozakken Boys de eerste helft flink onder druk gezet. Doel punten konden dan ook niet uitblij ven, al was de manier waarop twee van de drie goals vielen op z'n zachtst gezegd uitermate gelukkig te noemen. Ook de openingstreffer van de bezoekers kon in die catego rie worden gerangschikt. Na een kwartier dwarrelde de bal uit een verre inworp van Philip den Haan (Lagendijk: "We wisten dat hij dat kon. het had dus nooit mogen ge beuren") voor het'doel. Omdat de Katwijk-achterhoede net even te lang wijfelde, kon Kees Koudstaal (ex-DS '79) op een gelukkige manier scoren. In eerste instantie leek hij de bal in eens op zijn slof te willen nemen. De bal beschreef op het laatste moment echter ineens een andere baan. waardoor hij via de knie en de borst van Koudstaal achter de verbouwe reerde Teun van Duyvenbode in het doel belandde: 0-1. LISSE Met hulp van tegenstan der en scheidsrechter boekte Lis se zaterdag een belangrijke zege tegen Vitesse Delft. Immers, de Delftenaren namen na een vroege 0-1 voorsprong zo'n afwachtende houding aan dat het Lisse in de wedstrijd hield, terwijl scheids rechter Van Egdom Lissê via een strafschop een grote kans bood om halverwege de tweede helft naast Vitesse te komen. Lisse be nutte de penalty en kwam vlak voor tijd op eigen kracht op 2-1. Vooraf werd Lisse - Vitesse Delft al als sleutelduel betiteld. Lisse zou bij een nederlaag in de gevarenzone terecht komen ter wijl Vitesse Delft slechts bij winst aansluiting bij de kopgroep zou vinden. Voordat het duel goed en wel begonnen was stonden de gasten al op 0-1. André Gronsveld rea geerde als enige alert op een vrije schop van René Slegtenhorst. Hij had de hoek voor het uitkiezen. Via de linkerpaal belandde Gronsvelds kopstoot achter de verbouwereerde Paul Veenboer. De vraag was hoe de jonge forma tie van Wim Eilander (de gemid- Drie minuten later was die achter stand al weer omgezet in een voor sprong. Eerst had Fred Eijsberg tot zijn verbazing doeltreffend uitge haald. Na een combinatie op links met Henri Pouw en Theo Scholte trok de kleine linksback de bal laag voor. Het leer stuiterde onder het li chaam van de vallende doelman Harry Kentenaar voor het doel, om daar vervolgens met behulp van de wind in te worden geblazen. Even later kreeg Marco van der Plas het ineens op zijn heupen, versloeg Koudstaal en Ronald Visser in de sprint en knalde hard raak: 2-1. Via de snelle Cees Spaan (Lagen dijk "Een kanjer") was Kozakken Boys in de eerste helft nog dichtbij de gelijkmaker. Op het beslissende moment werd de linkermiddenvel der echter door Pim Langeveld aan zijn arm teruggetrokken. Scheids rechter De Jong was deze actie ech ter ontgaan, waardoor de voor sprong van Katwijk in tact bleef. Door een wonderlijke treffer van Piet van Duyn werd die zelfs nog uitgebreid. Van der Plas tikte de bal door op de centrumspits, die echter kansloos leek in het gezelschap van Koudstaal en Visser. De wind deed toen een duit in het zakje en blies het leer over de vertwijfeld sprin gende verdedigers'heen. Kassa voor Van Duyn die alleen voor Kente naar geen fout maakte: 3-1. Hachelijk Na de hervatting beleefde Katwijk een hachelijk kwartiertje waarin het 'slechts' één tegengoal hoefde te incasseren. Zo werd een pegel van Bert Schouten met de grootst mo gelijke moeite door Van Duyvenbo de over de lat getikt. Even later was ook hij kansloos toen Arie van Bee- le veel te zacht terugspeelde. Schouten snelde lanjgs de goalie en hoede de bal slechts in te tikken. De bonkige spits keek nog eens even goed, legde in alle rust aan en mikte vervolgens voor een leeg doel knul lig naast. Kort daarop was het toch raak. In een duel met dezelfde Schouten kreeg Eijsberg de bal on gelukkig op zijn schouder: straf schop. Spaan schoot hieruit onbe rispelijk raak: 3-2. Dat in de score geen verandering meer kwam dankte Katwijk in niet onbelangrijke mate aan de onver moeibare Meijs, die het gat tussen de achterhoede en het middenveld, vaak in zijn eentje dichtte en en pas sant de spelmaker van Kozakken Boys. Den Haan, volledig uit dé wedstrijd speelde. En aan de storm die nog voor enkele bloedstoollen- de momenten zorgde voor het doel van Van Duyvenbode, zoals kort voor tijd nog eens bleek toen Koud staal een vrije trap van Den Haan maar voor het inkoppen had. De bal maakte door de wind vlak voor het hoofd van de verdediger echter de meest vreemde capriolen. De kop bal miste daardoor elke kracht en richting. HERMAN JOUSTRA delde leeftijd van het team dat za terdag in actie kwam bedroeg 22 jaar) deze klap zou opvangen. Maar Lisse bleek niet onder de indruk van de vroege achter stand. Er werd een veldoverwicht opgebouwd maar door te weinig creativiteit op het middenveld werden gevaarlijke aanvallende acties tot een minimum beperkt. Afstandschoten van Mark Ens. Gerard van Rooyen. Jan Broek huizen en Leon van der Zwet wa ren daarom de enige Lisser wa penfeiten in de eerste helft. De zeer snelle Jeffrey Lang zorgde namens de gasten herhaal delijk voor gevaar op de rechter flank maar zijn teamgenoten de den daar (te) weinig mee. Vlak voor de zijdewisseling kreeg Paul Riemens een uitgelezen moge lijkheid om Vitesse in een veilig ogende haven te loodsen. Op een steekpass van spits Ron Vermeu- NOORDWIJK - Noordwijk heeft Quick Boys onttroond en misschien ook wel ont maskerd. Na in de eerste zes competitieronden voorna melijk tegenstanders uit de onderste regionen te hebben afgetroefd, liepen de Katwij- kers tegen de eerste de beste topploeg tegen de lamp. Een uitgekookte Noord wijkse ploeg speelde de gedood verfde kampioenen van trai ner Melbi Raboen naar een kansloze 3-0 nederlaag. Noordwijk is voorlopig het slimste, maar ook het beste jongetje van de eerste klas. Dat laatste blijkt niet alleen uit de koppositie die de Noordwijkers za terdag overnamen van Quick Boys. Ook de cijfers spreken voor zich. De nieuwe lijstaanvoerder is als enige in de eerste klasse B nog ongesla gen. Bovendien scoorden de rood- witten de meeste doelpunten.(16) en hun verdediging is de minst gepas seerde (4). Noordwijk lijkt dus geen incidentele koploper. Trainer John Eelman zal daarom zijn taktische en vooral mentale wedstrijdvoorbereiding sinds zater- len liep Riemens met de bal aan de voeten het zestien meter ge bied in en had de hoek voor het uitkiezen. Zijn diagonale schot ging het doel voorbij. Met een donderspeech in de rust probeerde Eilander zijn man nen wat meer agressie in te pra ten. Eilander: "Ik ben normaal ge sproken in de rust nooit negatief want ik probeer zo lang mogelijk positieve kanten te zien. Maar mijn geduld was op. Na die snelle goal tegen hebben we niets meer laten zien. Dat kan natuurlijk niet" Gevaar Van Rooyen moest wijken voor Jan van der Salm. Jan Broekhui zen ging rechtsbuiten spelen. Wim Bouckaert (als rechterspits begonnen) zakte terug naar het middenveld en Rob Vermeulen moest voorin gevaar gaan stich- dag aanzienlijk moeten aanpassen. "Adel verplicht", realiseerde Eel man na de wedstrijd, zich meteen excuserend voor het verschrikkelij ke cliché. Komend weekeinde zakt hij met zijn spelers af naar Werken dam. Daar wacht hekkesluiter Ko zakken Boys, dat nog geen overwin ning boekte en tegen de kersverse leider plank gas zal geven. Van Utrecht Noordwijk heeft de gewijzigde ver houdingen voor een groot deel te danken aan Leonard van Utrecht. De getructe rechtsbuiten was niet alleen de man van de wedstrijd, hij was er ook verantwoordelijk voor dat de streekontmoeting een wed strijd wérd door heel snel na de af trap de score te openen. De tengere aanvaller bereidde in het verdere verloop van het aantrekkelijke duel de twee andere treffers voor. De recente verkiezing in het na tionale amateurelftal heeft Van Utrecht verbaasd, maar kennelijk ook gestimuleerd. Quick Boys-ver dediger Johan Jonker kwam daar te laat achter. Aarzelend ingrijpen van de Katwijker stelde de rechterspits van Noordwijk in staat om al in de derde minuut 1-0 aan te tekenen. Keeper Tom van der Niet kreeg zijn hand nog wel tegen de bal, maar die ten. Twintig minuten verstreken voordat deze veranderingen tot het gewenste spel leidden. Daar voor kreeg Vitesse andermaal een goede mogelijkheid om de voor sprong te verdubbelen. Vermeu len lanceerde Riemens die Van der Salm uitspeelde maar vervol gens vergat om ook Veenboer te passeren. De hierop volgende daden drang van Lisse bracht enkele scrimmages binnen 'de zestien' teweeg. Een kopbal van Broek huizen ging net voorlangs, een lob van Ens verdween over het doel en een afstandschot van Van der Zwet kon door keeper Hans Schot ternauwernood tot corner worden verwerkt. De afgeslagen hoekschop kwam bij Van der Salm terecht die binnen de be ruchte lijnen gestuit werd door Slegtenhorst. Leidsman Van Eg- dom zag er een strafschop in die plofte desondanks in de kruising. Massaal Quick Boys rukte vanaf dat mo ment massaal op in de richting van het doel van Noordwijk-keeper Dick Dortmundt. Maar veel uitge speelde kansen leverde dat niet op. De combinaties stierven vaak een vroege dood. In vergelijking met een week eerder hadden de Katwij- kers een vernieuwde linker- en rechtervleugel in aanvallend op zicht. Mart van der Plas speelde op links voor de gepasseerde Fred Kanbier en op rechts verving Mar cel Harteveld de aan zijn dijbeen ge blesseerde Leen van der Plas. De twee vleugelspitsen kregen geen poot aan de grond tegen hun bewa kers Cees Nulkes (op Harteveld) en Andries Wendt (op Van der Plas). In het centrum van de verdedi ging had Noordwijk zijn zaken ook .op orde met Ted van Berkel en Re né van Hensbergen. Slechts één keer gleed er een Katwijker door de hechte verdediging. Floor van Duyn werd perfect door het cen trum aangespeeld door Marco Dijk huizen. De QB-aanvoerder schoot evenwel tegen de benen van keeper Dortmundt op. Voor de rest moest Quick Boys het doen met afstands choten van Johan Jonker, Mart van der Plas en Floor van Duyn. Alle po gingen werden verijdeld door de foutloze spelende Dortmundt. koelbloedig door Edward van der Putten werd verzilverd. Vitesse-trainer Wil Kwast hoopte met het inzetten van Peter Wens- veen voor When Tung alsnog bei de punten'in de zak te kunnen ste ken. Deze hoop bleek ijdel want acht minuten voor tijd kreeg Lis se en zijn fanatieke aanhang een voorsprong. Een verre uittrap van Veenboer bereikte via de kluts Bouckaert die de bal behendig meenam en vanaf de rand van het strafschopgebied keeper Schot kansloos liet. Vitesse Delft had toen niet meer de veerkracht. Een dolgelukkige Eilander ver geleek na afloop deze wedstrijd met die van vorige week tegen ARC: "Hetzelfde wat Vitesse Delft hier overkomt, overkwam ons vorige week tegen ARC. Zo gaat het in het voetbal. De ene week verlies je ongelukkig en de volgende week pak je met een beetje mazzel wel beide punten. Maar goed, gezien de tweede helft vond ik het niet onverdiend. Ik zit nu op de lijn waar ik wil zitten, een punt per duel". JAN BROUWER DE KONING Ruim zes minuten voor de pauze kreeg Quick Boys de deksel op zijn neus. Uit een hoekschop van Van Utrecht tikte Jos Smits de bal sim pel tegen het net. Heel Katwijk pro testeerde bij arbiter Nulle, omdat Smits keeper Van der Niet zou heb ben gehinderd. De protestactie leek louter geboren uit frustratie. Smits deed niet veel meer dan zijn plicht en dat kon Van der Niet moeilijk zeggen. Hopeloos Een hopeloze achterstand dus voor de bezoekers die in het boekje van scheidsrechter Nulle wèl een ruime voorsprong wisten te bereiken. Maar liefst drie QB'ers werden na overtredingen op de bon geslin gerd. Floor van Duyn en Marco Dijkhuizen hielden het nog be schaafd. Johan Jonker zat met zijn aanslag op de doorgebroken Peter Ruygrok meer tegen het rood dan het geel aan. In de tweede helft schreef Nulle nog een Katwijker (Kees Haasnoot) en twee Noordwijkers op (Geert Jan Bakker en Rene van Hensbergen. Die tweede rondgang leverde onge veer hetzelfde spelbeeld op als de eerste. Een aanvallend Quick Boys en een op de counter loerend Noordwijk. Eer viel er niet te beha len voor de aandringende blauw- witten. Ook niet toen Fred Kanbier (voor Mart van der Plas) en Dennis Jan Mieras (voor Jaap van Duyn) als versterkingen kwamen opdraven. Kanbier bewees dat hij ten onrechte op de bank was gehouden en was nog het dichtst bij een doelpunt. Via een rug van een Noord wij k-verde- diger raakte hij na een solo de paal. Van Berkel was namens de thuis ploeg ook nog dicht bij een treffer, maar dan wel in eigen doel. Zijn 'schot' ging centimeters over het doel van de verbouwereerde Dort mundt. Een kwartier voor het einde ruk ten velen van de bijna 3000 toe schouwers al in, want de definitieve beslissing was toen gevallen. Geert Jan Bakker (hij kwam nooit los van QB-uitblinker Richard Hooger- vorst) stuurde op eigen helft Van Utrecht weg. In het strafschopge bied behield het Noordwijkse talent het overzicht en schoof de bal breed op Fred Luesken die bmnentikte: 3- 0. Een verdiende beloning ook voor Luesken die kon terugzien op een goede wedstrijd. Peter Ruygrok had na een actie van Bakker de 4-0 op zijn schoen, maar de Noordwij- ker vond het leed blijkbaar al groot genoeg voor de gasten. ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN Volkomen onverdiend keerde RCL zaterdagmiddag met lege handen huiswaarts. Tegenstan der Scheveningen verstevigde door de onterechte 1-0 zege haar leiders positie in de derde klasse B. Match winner was Fred van Dokkum die zes minuten voor tijd voor de enige treffer zorgde. Een nog niet volledig RCL trad de koploper gedisciplineerd tegemoet. Marcel Brasker schakelde de ge vaarlijke spitsspeler Ron de Jager volledig uit. Kansen waren er voor RCL. In de dertigste minuut had Cees Borst moeten scoren. Zijn in zet ging echter net naast. Twaalf mi nuten later werd de na lange tijd weer teruggekeerde rechterspits Siskin Capri in het strafschopge bied onderuitgehaald. Iedereen ver wachtte een strafschop. Scheids rechter Van Zijl wuifde dit geval evenwel achteloos weg. Na rust waren de kansen weer voor RCL. Achtereenvolgens geluk te het Borst. Marcel van der Blom en weer Capri niet om te scoren. Het pechduiveltje gooide voor RCL uit eindelijk ook nog roet in het eten. In de 84ste minuut onstond er een situ atie op de rand van het strafschop gebied van RCL waarbij de bal na enige spelersbenen beroerd te heb ben voor de voet van Borst terecht kwam. Diens ongelukkige inzet bracht de bal bij Van Dokkum te recht die meteen uithaalde. Op zijn schot was Ron Sinteur kansloos. Teleurgesteld speelde RCL de wed strijd uit. Na negentig minuten goed voetbal werd uiteindelijk op een schlemielige wijze verloren. Het deerde koploper Scheveningen nauwelijks. VOORSCHOTEN - Twee spelers bepaalden zaterdag de wedstrijd tussen Voorschoten en HBSS uit Schiedam Bij de gasten was het de altijd op scherp staande Faust van der Meer die twee maal wist te sco ren. Gastheer Voorschoten had in Hein de Graaff een gelijkwaardige speler, ook hij scoorde tweemaal Zo werd een 2-2 eindstand bereikt, waar de Schiedammers nog het meest gelukkig mee waren. In het eerste kwartier kwam Voorschoten wat moeilijk op gang. Er werd mat gevoetbald en er was een doelpunt van HBSS voor nodig om de spelers van de thuisploeg wakker te schudden. Na 23 minuten tekende spits van der Meer 0-1 aan. Voorschoten zette wat druk op de ketel en maakte ifi de dertigste mi nuut de gelijkmaker. De Graaff scoorde. Hierna werd HBSS over speeld door de Voorschotenaren. Doelpunten leverde deze belege ring echter niet op. Vlak voor rust kwam HBSS zelf op 1-2. Een snelle uitval en Van der Meer was er als de kippen bij om wederom te scoren. Na rust werd het duel nog aan trekkelijker en -spannender. Sub topper HBSS wilde graag de twee punten mee naar huis nemen en nam hierbij de nodige risico's. Na een uur werd de doorgebroken Rick Abma dan ook neergelegd. Dit le verde een strafschop op. Ruud Boendermaker liet echter dit kansje aan zijn neus voorbijgaan, hij miste. Een aanvallend Voorschoten had hierna genoeg kansen om alsnog de overwinning te bewerkstelligen. Meer dan de de gelijkmaker via de eerder genoemde De Graaff vlak voor tiid zat er echter niet in. Gari Kasparov klopt computer NEW YORK (AP) - Wereldkam pioen Gam Kasparov heeft gisteren in de New York Academy of Art de eerste van twee partijen tegen een schaakcomputer genaamd Deep Thought gewonnen. Deep Thought is de winnaar van het WK voor schaakcomputers 1989 dat in Edmonton. Canada, werd ge houden. Kasparov (26) werd tien jaar geleden grootmeester en ver overde de titel in 1985. Kasparov won de partij m 52 zet ten. De Sovjet-grootmeester ver klaarde voor de partij dat hij ver wachtte te winnen, tenzij hij een ernstige vergissing zou begaan.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17