'Wanprestatie van de eerste orde FC Den Haag voelt zich beetgenomen Roda JC profiteert maar voor de helft Kunststukje van Leverkusen Napoli dient zich aan als troonopvolger Straft raining voor PSV na nederlaag tegen Vitesse Klaus Allofs neemt wraak WK-duels wellicht in bioscoop Everton neemt de leiding over van rivaal Liverpool Succes Aberdeen Real weer alleen aan kop ©VER =DE GRENZEN' Anderlecht loopt verder uit PAGINA 14 SPORT MAANDAG 23 OKTOBER 1989 EINDHOVEN (GPD) Eric Gerets ontbrak gistermorgen als enige PSV'er op de Herd- gang, het trainingscomplex van de landskampioen. De rest van de spelersgroep moest tij dens een straftraining bloeden voor de afgang tegen Vitesse (0-1). Trainer Guus Hiddink noemde het „een wanprestatie van de eerste orde. En dan druk ik mij nog zacht uit". Naast Van Aerle was de Belgische veteraan, die zich gisteren bij de nationale ploeg voegde, in de ogen van Hiddink de enige die een voldoende scoorde. Voor de rest had hij geen goed woord over. „Gerets wil er na dit seizoen nog een jaar aan vastknopen, maar zoals de ploeg vanavond speelde kunnen er nog wel vier bij". Hiddipk was da nig in z'n wiek geschoten. Hij voel de zich in de steek gelaten. Vooral door die spelers, die de laatste we ken via de media te pas en te onpas een basisplaats claimden. Zaterdag avond kregen ze de kans van hun le ven maar speldden ze zichzelf een brevet van onvermogen op, en speelden de technische staf daar mee de troefkaart in handen. Hid dink noemde het „een bittere erva ring. Het is wrang. En dat zeg ik niet om m'n gelijk te halen". Een goed verstaander heeft slechts een half woord nodig. Of schoon de trainer van PSV perti nent weigerde man en paard te noe men („Ik weet niet hoeveel zwarte Pieten er in het spel zitten") was het volstrekt duidelijk op wie hij doel de. Boerebach en Valckx voorop. Maar ook Koot, Gillhaus en Povlsen mochten zich de kritiek van Hid dink aantrekken. „De over m'n lijk mentaliteit, die heb ik vanavond ge mist. Je zou toch mqgen yorwach-, ten, dat op de instelling niets valt aan te merken. Maar er was geen strijd, geen wilskracht. Dat heeft me diep teleurgesteld". Vitesse profiteerde er slechts ten dele van. Met iets meer accuratesse en koelbloedigheid zou Van Breu- kelen niet een keer, maar tenminste drie keer zijn gepasseerd. Nu bleef de score beperkt tot het vroege doelpunt van Hans van Arum, nota- bene een neo-prof. Hij slalomde in DEN HAAG (ANP) - Trainer Ko Adriaanse noemde de KNVB giste ren de grootste tegenstander van zijn ploeg FC Den Haag. „Wij zijn voortdurend de dupe van allerlei besluiten in Zeist." Adriaanse was des duivels, omdat de commissie van beroep heeft be paald dat Feyenoord de eerstvol gende thuiswedstrijd, toevallig te gen FC Den Haag, zonder publiek moet spelen. „Dat is zeer nadelig voor ons. Feyenoord speelt beter zonder dan met publiek. FC Den Haag heeft juist zijn aanhang nodig. Zeker 6000 man zouden ons in de Kuip komen aanmoedigen." De supporters van FC Den Haag hebben inmiddels aangekondigd op 29 oktober toch naar Rotterdam te vertrekken om de wedstrijd te zien. Zij gaan proberen toch de Kuip binnen te dringen. In een pamflet, dat gisteren in het Zuider park voor de wedstrijd FC Den Haag - Fortuna werd verspreid, kondigden de supporters een vreedzame actie aan. Het bestuur van FC Den Haag neemt zijn aanhang serieus. Morgen wordt overlegd gevoerd met de sup porters. Ook wordt met de KNVB en de NOS onderhandeld om de wedstrijd in het lege stadion recht streeks op de televisie te brengen via de kabelnetten van de steden Rotterdam en Den Haag. Of de vele amateurclubs in de regio, dié op de zelfde tijd spelen, dit aanvaarden, werd gisteren in het Zuiderpark reeds betwijfeld. de achtste minuut doodgemoede reerd door de zwalkende verdedi ging van PSV en liet Van Breukelen met een droog schot kansloos. Pal daarvoor en erna kreeg Hilgers kan sen om van te watertanden. De aal- vlugge en onbevangen rechterspits, die anderhalfjaar geleden nog bij de amateur? van Hatert speelde, vorm de een constante bedreiging voor PSV. Heintze moest het in negen van de tien gevallen tegen hem af leggen. Aan de overkant deed La- tuheru nauwelijks voor de balvaste Hilgers onder. Ongedwongen De verfrissende en ongedwongen manier waarop de debutant uit Arn hem bij balbezit razendsnel de aan val zocht, sprak tot de verbeelding. Niet tot die van trainer Bert Jacobs. „Eigenjijk zou ik in alle staten moe ten zijn, maar dat ben ik niet. Ik heb een redelijke ploeg, die goed in de discipline kan spelen. Dat hebben we eerder al bewezen in de uitwed strijden tegen Den Haag, Sparta, Twente en MW". De sensationele winst verbaasde Jacobs ook geens zins. En dat was geen grootspraak. „Ik heb van dit PSV niet zo'n hoge pet op. Met spelers als Boerebach en. Valckx vind ik het, eerlijk ge zegd, een tamelijk overschatte ploeg". Woensdagmiddag voor de tv zag Jacobs PSV aan het werk tegen Steaua Boekarest. Toen al kreeg hij de indruk dat Vitesse niet op voor hand kansloos was. „De fout bij PSV ligt op het middenveld, niet zo zeer in de aanval. Voorheen stond daar Koeman, nu staat daar nie mand meer". Om het vertrek van Koeman naar Barcelona te compen seren, trok PSV deze zomer Boere bach aan. De voormalige werkne mer van Roda JC, die tot nu toe nog maar weinig speelminuten kreeg, kon de scepcis van Hiddink zater dagavond niet wegnemen en werd halverwege de tweede helft gewis- Jurrie Koolhof (l) en Arjan Vermeulen zijn ingenomen met de winst Vitesse bij PSV. seld. „Boerebach zal veel meer af moeten dwingen, hij zal meer initia tief moeten nemen. Hij laat nu te weinig zien wat hij in huis heeft", is Hiddink ronduit teleurgesteld over de ontwikkeling van de blonde Am sterdammer. Geslepen vos Hoe het wel moet demonstreerde Frans Thijssen, met z'n 37 jaar de oudste speler in de eredivisie, De geslepen vos kwam bij herhaling vanachter z'n verdediging vandaan, omdat hij volledig kon vertrouwen op Laamers, die Romario geen schijn van kans gaf, en Sturing, een kei van een verdediger. Op het mid denveld had Thijssen bovendien voortreffelijke secondanten in Eyer 1C x Van der Brom. Daarbij vergele- jyjet ANP) des te harder aan na de zeventien treffers in de laatste thuiswedstrij den tegen Sparta en MW. Het pleit voor Hiddink dat hij zich niet verschool achter het gemis van vier basisspelers (Kieft, Vanenburg, Lerby, Nielsen), zoals hij de sugges tie dat clubs na een Europa Cup-du- el per definitie punten verspelen (FC Köln, Bayern München) al even resoluut van de hand wees. Het pro bleem lag simpelweg in de opbouw.- „De afspraak was om via de rechter kant de aanval te zoeken", verwees Hiddink naar het doelpuntenfesti- val een week eerder tegen MW. Vooral dank zij Lerby hield de ploeg zich toen wel aan die op dracht. Nu kwam Van Aerle in de rol van spelverdeler terecht. Met al le rampzalige gevolgen vandien. tweede thuisnederlaag Tl? hleJ ïSy VOlle<?.!g a?Je i?on- drie gele kaarten (Boerebach, Van nL h gev,oe' 'k„ j1aT Aerle, Van Breukelen) werden de Doijee, de assistent van Hiddink zwakke plekken bij PSV voor de meewarig terug dat we nog wel tweede kFeer binnen Vlcr dagen ge. een half uur hadden kunnen voet- nadeloos bloot gelegd ballen zonder te scoren Dat kwam FRED SOCHACKI EREDIVISIE Negen wedstrijden. Aantal toeschouwers: 85.250. Totaal na elf speeldagen: 791.607 Best bezochte wedstrijd: PSV - Vitesse 24.500. Slechtst bezochte wedstrijden: NEC - Haarlem, Sparta - FC Utrecht en MW - RKC: 3500. Rode kaart geen. Na elf speeldagen: 7. Gele kaarten: 25. na elf speeldagen: 203. Meeste gele kaarten: Sparta - FC Utrecht 5. Aantal doelpunten: 20, na elf speeldagen: 276. Hoogste uit slag: FC Den Haag Fortuna 4-1 Eerste treffer: Van Arum (Vitesse) 8e. Topscorer van de dag: Hoekman, Van der Laan (bei den FC Den Haag), Janssen (NEC) 2. Top scorer na elf speeldagen: Kieft (PSV) 10. Bijzonderheden: Bomincident bij Ajax - Feyenoord met veertien gewonden. FC Twente scoort voor het eerste na vijf duels, 200e wedstrijd in betaald voetbal van Boe rebach (PSV). EERSTE DIVISIE Negen wedstrijden, PEC Zwolle vrij. Toe schouwers: 21.662. Totaal na elf speelda gen: 344.407. Best bezochte wedstrijd: VVV - Emmen 3862 Slechtst bezochte wedslri|d- Excelsior - AZ 1200. Rode kaar tend - Pelleboer en Schenning (beiden Go Ahead Eagle?). Na elf speeldagen: 13. Ge- 20. i elf 204. Meeste gele kaarten: DS'79 - SVV 4. Aantal doelpunten: 38, na elf speeldagen: 335. Hoogste uitslag- Heerenveen Eindhoven 3-4 en VVV - Emmen 5-2. Eerste treffer: Boere (VVV) 4e minuut. Topscorer van de dag Vink (Wagemngen). Van Aerts (Eind hoven), Angel (Heerenveen). Boere (VW), Peters (VW). Van Delden (NAC). Leeuwe rik (De Graafschap). Johan Molenaar (RBC) 2. Topscorer na elf speeldagen: Van Velzen (SW) 12. Bijzonderheden: Mase- field (Telstar) breekt in het duel met NAC ziin kuitbeen. Go Ahead Eagles-trainer Kor- bach gaat tijdens de wedstrijd tegen De Graafschap "vrijwillig" naar de tribune. KERKRADE (ANP) - Roda JC pro fiteerde slechts gedeeltelijk van de faalbeurt van titelhouder PSV. Op Kaalheide kwam de ploeg van trai ner Reker tegen FC Groningen, dat geen last van naweeën bleek te heb ben van de inspanningen in het sen sationele Europa-Cupduel (4-3) met Partizan Belgrado, niet verder dan 1-1. De doelpunten kwamen op naam van Meijer (Groningen) en Groe nendijk. De magere remise was voor de Limburgers wel voldoende om de koppositie in de eredivisie te heroveren. In de subtop leden RKC en Fortu na dure nederlagen. De Waalwij- kers werden zaterdagavond in Maastricht het slachtoffer van de dadendrang van MW, dat voor ei gen publiek iets had goed te maken na een serie ontluisterende resulta ten (1-8 tegen PSV, 1-5 tegen Vitesse en voor de beker uitgeschakeld door FC Wageningen). Het werd door toedoen van Driessen, invaller Lanckohr en Van Berge -Henegou wen (strafschop) 3-0 in de Geusselt. Fortuna vergiste zich danig in de aanvalskracht van FC Den Haag. Met een royale en geenszins geflat teerde nederlaag (1-4) reisde de ploeg van trainer Berger terug naar Sittard. FC Utrecht boekte de tweede overwinning in een uitwedstrijd. In Rotterdam werd Sparta met minie me cijfers (1-0) verslagen. Spits Moore ontpopte zich op het Kasteel als matchwinner, Libregts miste van de strafschopstip de kans op Sparta's gelijkmaker. BW Den Bosch blijft door een qpgelukkige nederlaag (0-1) tegen] Willem II als laatste geklasseerd. In een puur degradatiegevecht bleef NEC Haarlem met 3-1 de baas. Rou tinier en topscorer Janssen had met twee treffers een groot aandeel in del overwinning. Lok maakte voor NEC het openingsdoelpunt. Dik- staal deed bij een 0-2 achterstand; voor Haarlem iets terug. Eerste divisie Het tiende slachtoffer van SW was DS '79, dat op eigen veld met 0- 3 verloor. Heerenveen, de winnaar van de eerste periode, volhardde in zijn terugval. Na de nederlaag op ei gen veld tegen Eindhoven, is het Friese puntentotaal uit de laatste zes wedstrijden precies één. Alleen NAC bleef nog enigszins in de pas met SW door de overwin ning van 2-1 bij Telstar. Van de an dere verenigingen die een score van meer dan vijftig procent hadden, won alleen VW. 5-2 tegen MW. Heracles werd door RBC onderuit gehaald (0-4), Veendam en Excel-1 sior verloren thuis van respectieve lijk Cambuur en AZ. PARIJS (AFP) - Bordeaux heeft het topduel in de Franse competi tie tegen Marseille met overtui gende cijfers gewonnen, 3-0. In ternational Ferreri (2) en Allofs maakten de doelpunten. Vooral voor de oud-Westduitse interna tional was de wraak zoet. Hij werd vorig seizoen, tegen zijn zin, bij de Franse kampioen en beker winnaar Marseille op de transfer- lijst geplaats. Tien minuten voor het einde maakte hij zaterdag avond de derde treffer. Zijn ex-landgenoot Karl-Heinz Förster verging het minder goed. De verdediger van Marseille, die 24 uur voor de wedstrijd de Fran se nationaliteit had gekregen en zijn club daarmee in de gelegen heid stelde met alle vier buiten landers te spelgn, was de oorzaak van de eerste 'tegentreffer van Marseille. Hij vloerde dé Neder lander Piet den Boer in het straf schopgebied. Van elf meter maakte Ferreri na zeven minuten geen fout. Een overtreding van doelman Huard tegen AUofs leidde de tweede strafschop van Bordeaux in, die dpor Ferreri werd gemist- De- international van Frankrijk maakte zijn fout goed, door in de 58e minuut met een volley voor 2- 0 te zorgen. Er waren 40.000 toe schouwers in Bordeaux. Het verschil tussen beide teams op de ranglijst is nu vier punten, in het voordeel van Bordeaux, plaats, net achter Sochaux. St. Etienne handhaafde zich in de middenmoot door Metz te ver slaan, 4-3. Oud-Ajacied Witschge scoorde niet. ROME (SID) - De Italiaanse filmproducent Alfredo Bini wil de wed strijden om de wereldtitel voetbal op grote schermen laten uitzenden in de bioscopen. Zijn plan is bedoeld voor mensen die niet naar het sta dion willen of kunnen gaan. Bini rekent op een sfeervol gebeuren in de filmzalen. Misschien niet vergelijkbaar met de atmosfeer in de stadions, maar beter dan die in de huiskamers. Bini, producent van een aantal Pasolini-films, geldt als een man met revolutionaire ideeën. Zijn voornemen is, popconcerten, opera's en voetbalwedstrijden rechtstreeks of met enige vertraging uit te zenden in 48 over Italië verspreide.bioscopen. De wereldtitelstrijd voetbal j komt voor Nm qp hot juiste moment. Van Basten blijft Van Basten heeft ontkend als zou een transfer naar Juventus op handen zijn. Gisteren had het dagblad La Repubblica dit nieuws in een opmerkelijk arti kel bekendgemaakt. Juventus zou Van Basten een aantrekke lijke aanbieding hebben ge daan, op voorwaarde dat de spe ler z'n contract met AC Milan niet heeft verlengd. MUNCHEN (DPA/SID) - Bayer Leverkusen heeft in de Bundesliga in dubbel opzicht een kunstukje uitgehaald. De formatie, vorig seizoen tijdelijke getraind door Rinus Michels, won voor het eerst sinds driejaar in München van Bayern, 1-0. Leverkusen nam bovendien de koppositie over. De for matie stond eveneens drie seizoenen niet meer op de eerste plaats. Het was niet de enige verrassing in nadert de subtop na de winst bij de Bundesliga. Naast Bayern Mün- Uerdingen, 1-0. VoorHSV geldt het- chen verloor ook FC Köln. De ploeg zelfde, na de 2-0 zege tegen Hom van trainer Daum schoot op eigen burg. veld te kort tegen debutant Fortuna De Pool Lesniak was de meest be- Düsseldorf, 1-3. Met de topploegen sproken man van het voetbalweek- uit het noorden ging het daarente- einde in de bundesliga. Hij maakte gen beter. Werder Bremen, dat het enige doelpunt in de topper woensdag Ajax' kwelgeest Austria Bayern München - Leverkusen. Na Wien met 5-0 van de mat speelde, 15 minuten tekende hij voor zijn LONDEN (RTR) - Liverpool heeft de positie aan de kop van de league afgestaan aan stadgenoot Everton. De ploeg van manager Dalglish leed zijn eerste nederlaag. Bij Southampton werd het 1-4. Everton profiteer de door op eigen veld kampioen Arsenal te vloeren, 3-0. Liverpool was niet de enige ploeg die in de hoogste Engelse voetbal klasse nog ongeslagen was. Norwich, verrassend hoog geklasseerd, had tot zaterdag dezelfde status. Ook daarmee werd afgerekend. Luton was een maatje te groot voor de subtopper, 4-1. Aanvaller Wallace van Southampton maakte twee doelpunten tegen Liverpool. Rideout en Le Tissier scoorden eveneens voor de thuisclub. Wat de nummer twee van vorig jaar hier tegenover stelde, was mini maal. Slechts international Beardsley scoorde, van elf meter. Op dat moment stond Liverpool met 0-3 al jn verloren positie. Ademnood Arsenal, dat Liverpool vorig seizoen in de laatste seconden van de com petitie de titel afhandig maakte, kwam bij Everton in ademnood door toedoen van Nevin. De oud-speler van Chelsea was er met twee doel punten mede verantwoordelijk voor dat de kampioen van 1987 terug keerde aan de top van de ranglijst. Het derde doelpunt van Liverpools „tweede" club kwam op naam van McDonald. Sheedy en Whiteside blonken voor de thuisclub uit op Goodison Park. Lineker speelde een belangrijke rol in de vierde achtereenvolgende overwinning van Tottenham Hotspur. De international, door Cruijff weggestuurd bij Barcelona, maakte twee doelpunten tegen nummer laatst Sheffield Wednesday. Lineker scoorde tot nu toe zeven keer in vijf league-wedstrijden- Het werd uiteindelijk 3-0, aangezien invaller Moran ook nog een keer raak schoot. GLASGOW (ANP) - Aberdeen heeft zich gisteren in ieder geval verze kerd van een nationaal succes. De club van de Nederlandse doelman Theo Snelders (oud-FC Twente) won zondag in Glasgow de Schotse league-beker. In de finale versloeg Aberdeen na verlenging Glasgow Rangers met 2-1. Paul Mason scoor de twee keer- vierde doelpunt van het seizoen. Ook in het verdere verloop van de eerste helft kreeg Leverkusen enke le goede mogelijkheden. Voor de ogen van bondstrainer Becken- bauer viel de thuisclub na rust furi eus aan. Zonder resultaat. De overwinning van Leverkusen, getraind door Jürgen Gelsdorf, werd het succes van de taktiek ge noemd. De verdediging van de ploeg, tot nu toe slechts acht keer gepasseerd, bleef in het Olympia- stadion glansrijk overeind. Doel man Vollborn blonk uit, het centra le duo Hörster/Reinhardt bleef fout loos. Bayerns Schotse aanvaller Mclnally kreeg geen kans. Lever kusen verloor dit seizoen pas één keer. Bayern leed zijn derde neder laag. Vleugels De tweede nederlaag van Köln was zo mogelijk nog verrassender. De ploeg verloor in eigen huis uitgere kend van debutant Fortuna Düs- seldorf, dat pas twee keer eerder won. Köln, dat in international Litt- barski zijn beste speler had, kwam door Sturm nog wel op voorsprong. De gelijkmaker van Walz, dertien minuten voor tijd, gaf Düsseldorf vleugels. Door treffers van Fuchs en opnieuw Walz eindigde het duel sensationeel, 1-3. Stuttgart hield contact met de kopgroep. De ploeg van Arie Haan, vorige week verpletterd door Wer der Bremen (6-1), herstelde zich te gen Borussia Dortmund. Het werd 3-1. Voor Stuttgart scoorden Hotic, Buchwald en Olaf Schmaler, voor Dortmund de Schot McLeod. Matchwinner bij Uerdingen - Wer der Bremen (0-1) was Riedle. De kleine aanvaller maakte kort na rust het enige doelpunt. MADRID (GPD) - Real Madrid is gisteren na een moeizame 1-2 over winning op stadgenoot Rayo Valle- cano met 12 punten alleen op kop gekomen in de strijd om de Spaanse titel. Sevilla (2-1) bij Malaga en Atletico Madrid (0-1) thuis tegen Osasuna verloren verrassend en blijven op tien punten staan. Qok Barcelona slaagde er op de achtste dag van de competitie niet in om een uitwed strijd te winnen. Ondanks een 2-0 voorsprong bij Real Sociedad moest het team van Cruijff uiteinde lijk blij zijn met een 2-2 gelijkspel. De wedstrijd van de dag was die tussen Real Madrid en de beschei den debutant Rayo Vallecano. Real liep in de eerste helft vlot uit naar 2- 0 door doelpunten van Hugo San chez en Hierro, maar slaagde er niet in de minst draagkrachtige van de drie Madrileense topclubs van het veld te spelen. Vorige week was dat Rayo Vallecano wel overkomen te gen Barcelona, toen het in het Camp Nou-stadion 7-1 werd.. In de tweede helft lieten de spe lers van Real opnieuw zien dat ze Typerend beeld uit Bayern Miinchen-Bayer Leverkusen. Fisher (re) is buiten het eigen Santiago Bernar- Pliigler de baas in de strijd om de bal. Leverkusen won verrassend bij de beu-stadion moeizaam tot doelpun- (ex)koploper. ten maken. Het werd zelfs nog even (foto epa) spannend in het knusse en uitver- kochte stadion van Rayo Vallecano, toen Sotilo tegenscoorde, maar ver der dan die goal liet Real het niet ko men. Duidelijk in het spel van de Spaanse landskampioen was het gemis van Schuster en Butragueno. Schuster raakte afgelopen woens dag tegen AC Milan geblesseerd en het is onzeker of hij de return op 1 november in Madrid kan meema ken. Butragueno, die woensdag in Milaan langs de kant bleef, zal waar schijnlijk dan wel weer van de partij zijn. Barcelona speelde reeds zaterdag bij Real Sociedad. In de vierde mi- nuut al opende Ronald Koeman de score, zijn zevende doelpunt in deze competitie. Het was wel het eerste, dat hij niet door een penalty maak- te. Toen een half uur later Valverde voor 2-0 zorgde, leek de wedstrijd beslist. Maar een ontketend Real Sociedad maakte via de recente Britse aankoop Aldrige nog vlak voor rust een aansluitende treffer. In de tweede helft liet Barcelona zich steeds verder wegdrukken, maar Real Sociedad kwam op een gelukkige wijze aan de gelijkmaker. Tot veler verbazing zag de scheids- 1 rechter in een handgebaar van kee per Zubizarreta tegen Aldrige een strafschop. De oud-speler van Li verpool benutte de penalty zelf MILAAN (GPD) - Napoli heeft slecht weg, waarna Alemao zijn staat Napoli alleen op kop met zich met een belangrijke 2-0-zege op landgenoot Careca in stelling voorsprong van drie punten op kampioen Inter aangediend als de bracht om te scoren. Enkele m troonopvolger van de blauw-zwarte ten later werd de jonge libero club. De Zuiditalianen braken pas Inter Verdelli uit het veld gestuurd punten en is nog ongeslagen. In de achtervolgers. De ploeg verspeelde negen wedstrijden slechts drie het laatste kwartier de stevige grove overtreding op Crippa. Milanese veste open dankzij zijn Napoli buitte de numerieke eigen veste werd AC Milan al met 3- 0 afgetroefd. „We zijn gewoon de Zuidamerikaanse trio Alemao-Ca- derheid uit met een snelle counter beste ploeg", zei Maradona na af- ,__a-Maradona. De met veel bom- in de 85ste minuut. Weer stond de loop barie aangekondigde topper stelde Braziliaan Alemao (de beste speler voetbaltechnisch teleur bij van de wedstrijd) aan de basis toevoegend, „dit wordt een prachtseizoen. We kunnen alles winnen". De overwinning van Napoli op In- de fijnproevers. In het veld stonden het doelpunt. Hij beëindigde een vijftien internationals, maar deson- lange rush met een fraaie voorzet op danks bleef het tempo laag en leek de onbewaakte Maradona die sim- het duel meer op een schaakwed- pel 2-0 scoorde, strijd. De nieuwe coach van Napoli Tot aan het laatste kwartier bleef Bigon gaf dat na afloop ook ruiter- de veldverhouding in evenwicht. lijk toe: „In dit soort wedstrijden is inter had weinig geluk bij doelpo- het haast onmogelijk te vragen om gingen van Klinsmann (op de paal) Aad de Mos Kortrijk ter had ook gevolgen loop van het duel AC Milan-AS Ro- ma. Toen Careca de score opende in Napels brak er in het San Siro-sta- dion een spontaan gejuich los. In Milaan leek een doelpuntloos ge lijkspel de meest logische uitslag tot op dat moment. Het gejuich ech ter inspireerde Baresi tot een snelle Milanese aanval. Uit een voorzet 1 van Evani kopte Marco van Basten j de bal in het Romeinse doel: 1-0. topvoetbal. De voorzichtigheid be lemmert het originele voetbal". Een zeldzaam hoogstandje Maradona leidde een kwartier voor het einde echter wel de openings- BRUSSEL (ANP) - Anderlecht geen hinder ondervonden van de slopende Europa-cupwedstrijd tegen Barcelona. In Brussel speelde de ploeg van i kansloze nederlaag: 3-0. Ruud Krol kan met afstandsschoten van Brehme. De KV Mechelen de scoringsdrift van de rivaal maar moeizaam volgen. De kampioen miste halverwege de eer- Belgische landskampioen speelde zaterdagavond tegen Lokeren een ste helft nog een strafschop nadat zwakke partij: 0-0. Mechelen, dat met international Rutjes op de bank be- gon, kijkt na tien speeldagen tegen een achterstand van twee punten aan. De topploegen treffen elkaar op 5 november in Mechelen. Krol liet Rutjes Berti door de Napolitaanse doel- Giuliani onderuit werd ge- treffer in. Bij de comervlag zette de haald. Napoli-goalie Walter Zenga zaterdagavond een uur op de bank vertoeven. De international weigerde Argentijn, met de rug naar het doel, de bal met een omhaal voor. De In- ter-verdedigers werkten het leer viel voor de pauze geblesseerd uit nadat hij zich verstapte. Poor de overwinning op Inter afloop op zijp verbanning in te gaan. Albert nam zijn plaats in. Verdedi gend schortte er bij de Mechelse ploeg weinig aan. De problemen lagen meer bij de aanvallers, die nauwelijks initiatieven ontplooiden-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14