PORT 'Dit is een weg zonder einde' Marianne Bult botst wéér met Kecskeméty SPOoTTV Noordwijk ontmaskert Quick Boys Nederlands profvoetbal achtervolgd door rampspoed .Thê. Scheidsrechter is de tijd kwijt Sovjetunie wellicht met meer teams naar Barcelona MAANDAG 23 OKTOBER 1989 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD Brokking verder als bondscoach volleybalteam AMSTELVEEN (GPD) - Onder druk van de spelers heeft Harrie Brokking besloten zijn taak als hoofdcoach van het Nederlands volleybalteam voort te zetten. De 34-jarige Amstelvener, bij wie de af- I gelopen dagen door de afwijzing van Marco Brouwers als diens assis tent de twijfels toenamen, heeft de komende week weliswaar nog een gesprek met NeVobo-voorzitter Piet de Bruin, maar in dat onder houd zal de bondscoach zijn positie als technisch leider niet (meer) aan de orde stellen. „Ik vind dit niet de juiste manier en het goede moment om te stop- pen", blikt hij terug op zijn bezin- ningsperiode. „Het team heeft zich het afgelopen weekeinde nog eens opnieuw unaniem achter mij opge steld. En ook de sponsor (Nationale Nederlanden, red.) heeft dat bij monde van Ber Visser nog eens ge daan. Die situatie maakt het voor mij persoonlijk heel moeilijk om nu te zeggen: krijg allemaal de hik maar. Ik heb alle teleurstellingen opzij gezet, en ga gewoon door. Al leen over de vraag hoe ik door moet gaan, dienen we nog te praten". Duidelijkheid In de bijeenkomst met de volleybal voorman, die gisteravond terug keerde van een verblijf uit Honga rije, wenst Brokking vooral duide lijkheid te krijgen over de invulling van het technisch team. „Ik ga er van uit dat Brouwers geen assistent I mag worden", benadrukt hij. „Ik wil voor de laatste keer met hem over deze kwestie praten. Niet om- i dat ik denk dat ik nog iets aan de zaak kan veranderen, maar om naar beide partijen toe helderheid te scheppen. Ik wil dat hij zich reali seert waarom ik een voorkeur had en nog heb voor Marco Brouwers. Van De Bruin wil ik weten waarom de bond hem niet kan accepteren. Daarnaast moet samen met tech nisch directeur Peter Murphy de toekomst van de technische staf op korte en lange termijn ter tafel ko men. Dat er in dat opzicht iets dient te gebeuren, lijkt me zonneklaar. Al was het alleen maar omdat het bege leidingsteam aangevuld moet wor den". De hoogste prioriteit ligt met het oo.g op de voorbereiding op het B- WK (en mogelijke kwalificatiewed strijden voor dat evenement) bij de aanstelling van een hulp-coach. Maar de mogelijkheden liggen niet voor het oprapen, zeker niet met de beperking, die de technische comis- sie (KENT) heeft aangebracht. Die houdt in dat Brokking zijn eigen as sistent kan kiezen, met de keiharde restrictie dat die man niet uit de hui dige spelersgroep mag komen. Balende Korbaeh vlucht naar tribune DOETINCHEM (GPD) - Fritz Kor- bach baarde gistermiddag het nodi ge opzien tijdens de eerste-divisie- wedstrijd De Graafschap-Go Ahead Eagles (4-1). De oefenmeester van de Deventer club ergerde zich in de 85e minuut zo aan het „geknoei" van scheidsrechter Dolstra uit Zwaagwesteinde, dat hij veld ver liet en vrijwillig plaats nam op de tribune. „Ik ben zelf maar weggelopen", vertelde een boze Korbaeh nader hand. „Met zo'n knoeier wil ik niets te maken hebben. Ik vond het een schandaal. Ik heb toch al een pleu ris hekel aan verliezen. Ja, en als je dan toch moet verliezen, dan wil ik wel van een ploeg verliezen en niet van een arbitraal trio". De woede van de oefenmeester gold vooral een strafschop, die de arbiter in de 55e minuut aan de thuisploeg gaf. Bij een 1-0 stand in het voordeel van Go Ahead Eagles wees Dolstra plotseling naar de stip, toen Graafschap-speler Henk van Stee in het strafschopgebied fraai viel na een correcte sliding van Ar no Hofstede. „Als zo'n bal op de stip gaat, dan springen bij mij de tranen in de ogen", aldus Korbaeh. De pe nalty vormde een breekpunt in de wedstrijd. Go Ahead was het spoor hierna volledig bijster en verloor met 4-1. De Graafschap-Go Ahead Eagles was een Zeer bewogen duel. Scheidsrechter Dolstra deelde twee (terechte) rode kaarten uit, gaf vier spelers geel en wees drie keer naar de stip. Henri Pelleboer (31e mi nuut) en Mark Schenning (80e mi nuut) van Go Ahead Eagles kregen rood voor natrappen. Winst Foreholte in Europa Cup bijzaak LEIDEN - Hoewel de handbalsters van Foreholte zaterdag de Europa Cup-wedstrijd te gen Wakefield Metros met 15-12 wonnen, was het sportieve gedeelte weer eens bijzaak in de Voorhoutse gelederen. Niet de winst in het EC-debuut stond centraal, maar een knette rende ruzie tussen coach Jan Kecskeméthy en sterspeelster Marianne Bult hield de ge moederen bezig. Noordwijk viert feest na de derde treffer in de streekderby met Quick Boys. Fred Luesken vormt het middelpunt van de Noordwijkse vreugde. Links onttrekt Johan Jonker zich aan het feestgewoel" (foto Loek Zuyderduin) Bult bleef in Engeland aan de kant en Kecskeméthy liet gisteren weten dat hij haar voorlopig niet meer no dig heeft. Hij verwijt haar 'ongedis ciplineerd gedrag'. Pas als ze haar excuses maakt, kan ze terugkeren in de selectie. Het conflict tussen de twee be reikte in Wakefield haar hoogte punt. Kecskeméthy weigerde Bult op te stellen voor het duel in de eer ste ronde van de Europa Cup II. De oorzaak was het feit dat Bult apart afreisde naar Engeland. Ze belde haar coach donderdagochtend met de mededeling dat ze met de auto zou gaan, omdat ze last had van vliegangst. Kecskeméthy was het daar niet mee eens. "Ik heb haar ge zegd dat als ze met de auto zou gaan dat ze dan zou gaan om te kijken en niet om te spelen". Volgens Kecskeméthy was de 'vliegangst' een drogreden. "We hebben maanden geleden al voor gesteld om met de boot te gaan. Er waren meer meiden die angst had den voor het vliegtuig. Toch wilde iedereen uiteindelijk vliegen. Dan vind ik het geen stijl als Bult een paar dagen voor de reis opeens met de auto wil. De tickets waren gere geld. Alles was rond en dan komt ze zomaar met die mededeling. Als ze nou eerst had overlegd, maar nee ze meldde het gewoon even alsof het de gewoonste zaak van de wereld NOORDWIJK - Quick Boys mag dan in het nog seizoen verrassend sterk voor de dag komen, Noord wijk schiet nog net even iets harder uit de startblok ken. Voor bijna 3000 toeschouwers op een sfeervol Duinwetering maakten de Noordwijkers zaterdag kor te metten met de Katwijkers: 3-0. Via doelpunten van Leonard van Utrecht en Jos Smits (ruststand 2-0) en Fred Luesken nam de ploeg van John Eelman de eer ste plaats over van Quick Boys in de zaterdageerste- klasse B. Ook de titel van de eerste periode lonkt nu met nog twee wedstrijden te gaan. Noordwijk heeft twee punten voorsprong op de naaste concurrenten Rijnsburgse Boys en Quick Boys. "Op elk voetbalveld waar ik kom, hoor ik de mensen roepen dat Quick Boys kampioen wordt. Dat is na tuurlijk een perfecte wedstrijdvoorbereiding voor de jongens geweest", aldus een gelukkige Eelman na de derby, die redelijk boeide. Nu is zijn eigen ploeg opeens de te kloppen ploeg. Eelman: "Ja, nu zitten we zeifin dat schuitje. Maar had ik dan voor één punt moeten spelen om Quick Boys koploper te laten blijven?" Zijn collega Melbi Raboen van Quick Boys wilde niets af doen aan de volgens hem 'terechte 3-0'. "Het is alleen sneu dat wij de wedstrijd voortdurend moesten maken en dat ook hebben gedaan. We konden niet sco ren en Noordwijk deed dat op de goede momenten wel. Vanaf de derde minuut (1-0 door Leonard van Utrecht, red.) liepen we eigenlijk achter de feiten aan". Raboen roemt de sfeer die zaterdags rond de derby's heerst. Alleen sportief zitten de streekontmoetingen hem waarschijnlijk niet lekker. Binnen acht dagen kreeg zijn ploeg twee streekgenoten als tegenstander (Katwijk en Noordwijk) en het resultaat was één scha mel punt. Zaterdag komt het stugge FC Lisse naar Nieuw Zuid. "Ik wens aan deze forse nederlaag niet veel conclu sies te verbinden. Tegen Katwijk hebben we tegen on ze natuur in gespeeld. Niet aanvallend, erg voorzichtig en aarzelend. Vandaag hebben we toch weer laten zien dat we het spel kunnen maken in een uitwedstrijd te gen een sterke tegenstander. Dat geeft vertrouwen". (zie verder sportpagina's) Satelliet-winst Jan Siemerink LEIDEN Tennisser Jan Siemerink heeft het derde toernooi van het Portugese satelliet-circuit gewonnen. In de finale in Lissabon versloeg hij de Portugees José Mario Silva in drie sets met 6-7, 6-3 en 6-4. De ui termate chauvinistische fans van Silva brachten Siemerink in de eerste set nog uit zijn evenwicht, waardoor hij een 4-2 voorsprong weer ver speelde, maar konden de ontketende Nederlander daarna niet meer stoppen. Masters Door dit resultaat plaatste de Rijnsburger zich, samen met onder ande re Richard Krajicek, voor de Masters die de volgende week worden af gewerkt. Tot nu toe heeft Siemerink (een halve finale, een eerste ronde en nu finale-winst) al elf ATP-punten verdiend en lijkt hij hard op weg naar zijn streefgetal van 25, het aantal dat nodig is om kwalificatie-wed strijden voor de Grand Slam-toernooien te mogen spelen. Bij de man nen-dubbel won hij met partner Jan Willem Lodder al een tweede maal en staat het duo zelfs op 17 ATP-punten. AMSTERDAM (GPD) - Ajax en het Nederlandse betaalde voetbal worden op de hielen gezeten door rampspoed. Het sportieve leed en het lamlendige gedoe van de grote drie verbleekt bij de recente gruweldaden op tribunes en het wachten is, zo lijkt het, op de eerste dode. De clubs, politie en veiligheidsfunctionarissen weten zich nauwelijks nog raad en de KNVB houdt haar hart vast voor het beslissende kwalificatieduel-duel tegen Finland op 15 november. Ajax sleept zich van de ene ramp naar de andere. De club leek vorig seizoen zijn portie wel te hebben ge had zwart geld-affaire, Linder ontslagen, bestuur opgestapt maar het blijkt allemaal nog veel er ger te kunnen, getuige de gestaakte wedstrijd tegen Austria Wien en de gisteren tegen Feyenoord ontplof fende fragmentatiebom. Ajax is óók wat dat betreft weer eens trendset ter in Nederland. „We zijn met het Nederlandse voetbal op een absoluut nulpunt aangekomen", verzuchtte Ajax-di- recteur Arie van Eijden gistermid dag. En zo is het ook. Vier pelotons ME'rs en honderden politie-agen- ten en veiligheidsfunctionarissen zijn niet is staat orde en veiligheid in een voetbalstadion te garande ren. Ontspoorde jongeren, het li chaam vaak vol drugs en drank, we ten steeds maar weer de gaatjes in de beveiliging te vinden. Een oplos sing is er niet, al zou het een stuk schelen als alle 'supporters' van be zoekende clubs in de toekomst wor den geweerd. De oplossing die Van Eijden in een emotionele bui aan droeg, een half jaar stoppen met voetballen, lijkt nauwelijks soelaas te bieden. Het aantal incidenten rijgt zich de laatste jaren in hoog tempo Ajax speelde, naar aanleiding ongeregeldheden tegen PSV, tegen Haarlem al eens in e.en leeg stadion en werd uit de Europa Cup geknik kerd. Feyenoord moet na de bestor ming tegen Fortuna in de Kuip het duel tegen FC Den Haag voor lege tribunes afwerken. De door de UE FA en de KNVB uitgedeelde straf fen zijn duidelijk, maar de remedie tegen het kwaad weet niemand. Nieuw stadion Ook het bestuur van Ajax niet. Uri Coronel, het bestuurslid dat zich onder meer met de bouw 1 nieuw stadion bezig houdt, sprak gisteren wat dat betreft klare taal. „Dit is een weg zonder einde. Er is geen stadion te bedenken waarin dit soort incidenten uitgesloten zijn". Van veel minder belang is dat het vaderlandse voetbal ook in sportief opzicht in het slop zit. PSV kwak kelt en Feyenoord is zo diep gezon ken dat het tegen Ajax geen mo ment serieus aan aanvallen denkt. Ajax, met zijn omhoog geschreven jongeren, is het modale niveau dit seizoen eveneens nog niet vaak ont stegen. Dat daarnaast nationale vertegen woordigende (jeugd)teams van Noorwegen en IJsland verliezen, zoals deze maand geschiedde, en het aantal clubs in de Europa Cup Het is niet de eerste keer dat Kecs keméthy botst met Bult. Toen 'Kees' jaren geleden bondscoach was van het nationale vrouwen- handbalteam zette hij haar ook bui ten het team om disciplinaire rede nen. Dat was op het moment dat het WK in Nederland voor de deur stond. Kecskeméthy: "Ze denkt dat ze bepaalde dingen kan maken, maar vergeet dat er discipline móet zijn als je in de top speelt. Als ze nou voor niets bij Foreholte zou spelen, maar ze krijgt nog een behoorlijke vergoeding. Dan moet je ook weten d3t er eisen aan je gesteld worden". Zonder Bult - die gisteren niet voor commentaar bereikbaar was - bracht Foreholte de Europa Cup wedstrijd tegen de Engelsen toch tot een goed einde. "Als de wed strijd tien minuten langer had ge duurd, waren we misschien nog on deruit gegaan. We stonden met 15-8 voor maar kwamen toch nog in de problemen", aldus de 56-jarige coach van de eredivisionist. Geen toestemming Foreholte miste behalve Bult ook de geblesseerde Christine Knigge en de twee nieuwe aanwinsten Ni cole Donners en Mirjam Collart die nog geen toestemming hebben voor EC-handbal vanwege de late over schrijving naar Voorhout. "Ik speelde met één opbouwer. Hopeloos. Het leek wel een ver edeld reserveteam", aldus Kecske méthy, die zich ook had gestoord aan de twee Belgische arbiters. "Volgens mij hadden die hun diplo ma ergens bij een loterij gewonnen. Zo slecht". Foreholte hield gedu rende de hele wedstrijd een voor sprong. De Engelsen scoorden bij na alle doelpunten uit strafworpen. Elly van Leeuwen was met zeven treffers de produktiefste speelster bij de Voorhouters. Claudia Witte- man scoorde drie keer. Conny van de Werf, Ingrit Witte, Leidy Vink, Ellen Warmerdam en Lonneke Cor- nelisz vonden ieder één keer het net. Zaterdag is de return in De Gaasbak in Voorhout. ROB VAN DER ZANDEN Waardig afscheid van Erik Breukink BARCELONA (ANP) - Erik Breu- kink heeft zijn povere seizoen toch een beetje glans kunnen geven. De 24-jarige wielrenner nam zondag waardig afscheid van de Panasonic- ploeg door de internationale klim- wedstrijd op de Monfjuich in Bar celona te winnen. Breukink won naast het Olym pisch stadion voor de Spelen van 1992 zowel de inviduele tijdrit als de rit in lijn. Hij liet beide keren de Spanjaard Lejarreta achter zich. RIJSWIJK - Scheidsrechter Niesthoven uit Gorinchem raakte vlak voor tijd hopeloos de draad kwijt in het duel tussen Rijswijk en Roodenburg (2-1). Met nog een paar minuten te spelen, vroeg een Rijswijk-speler aan de man in het zwart hoe lang hij de 2-1 voor sprong nog moest verdedigen. Nog dertien minuten, zo klonk het antwoord beslist. Dertien minutenDat kon dus niet in de ogen van de Rijswij- kers. Binnen t een rood aangelopen Chiel Jansen van Rijswijk langs de lijn weten dat het duel nooit en te nimmer zolang kon duren. De' spelers van de thuisclub stonden snel voor de neus van de arbiter en wilden tekst en uitleg over de hoeveelheid speeltijd. Goed. er waren wat blessurebehandelin gen geweest, maar langer dan een minuut of vijf kon de wedstrijd toch niet meer duren. Overleg dan maar met de grens rechters. De linesman van Rijs wijk vond één minuut doorspelen nog toelaatbaar. Het uurwerk van de man van Roodenburg, Siera. meende dat er nog veertien minuten te spelen waren. Daar sta je dan als scheidsrech ter. Onder begeleiding van de bei de aanvoerders zocht Niesthoven, bijgestaan door een KNVB-rap- porteur, in de kleedkamer naar een oplossing. Om 15.49 uur kwa men de partijen uiteindelijk tot een compromis: 'nog zes minuten spelen'. Te kort voor Roodenburg om het nadeel ongedaan te ma ken. ronde tot twee werd terugge bracht, kan als een teken wand worden beschouwd. Dank zij vier Nederlandse topspelers in dienst van AC Milan en Barcelona, is de crisis, de bom tegen Cyprus buiten beschouwing gelaten, tot nu aan het Nederlands elftal voorbij gegaan. Na een tirade over ontspoorde jongeren die voetbaltribunes onvei lig maken, wilde Leo Beenhakker lang na afloop óók nog wel iets over de wedstrijd zeggen. Beschaamd over het lamlendige gedoe van zijn spelers die, gemiddeld, jaarlijks ge middeld een keer of vijf modaal plaats daarvan krijg je een verto- sterk optreden van Hiele, begaven ning voprgeschoteld waar je je als de voormalige grootmachten zich trainer dood voor schaamt". Beenhakker heeft veel vragen, maar antwoorden blijven dit sei zoen uit. De waarschuwingen van de oefenmeester aan het adres van zijn spelers blijken steeds weer aan dovemansoren besteed. De instel ling deugt van geen kant, jongeren armzalig niveau. De doel punten van Wouters en Smolarek mochten er zijn, maar konden niet voorkomen dat in vak P de bom barstte. In de macabere, explosieve sfeer onderstreepten beide ploegen de gehele tweede helft dat het be taalde voetbal in Nederland denken hun eigen wedstrijdje te doodlopende straat heeft ingesla- kunnen spelen en de sfeer in de spe lersgroep is zo langzamerhand pakken, haalde de Ajax-baas hard te snijden. Die scheuring binnen de zijn verwende ploeg. Ten selectie, grofweg gezegd een strijd gen. En aan het einde daarva dreigt een afgrond. PAUL ONKENHOUT MAANDAG 16.00-17.00 SKY: Tennis kampioenschappen voor 18.00-19.00 SKY: Tennis voor vrouwen in Ziirich. 18.50-19.20 RTL V: Match. 19.00-19.25 Ned 2: Sportpanorama. 19.00-21.00 SKY: NHL IJshockey: wed strijd van de week. 19.20-19.50 RTL V: Tennis Match: repor tage van het EEC Diamond Toernooi in Antwerpen. 20.00-22.00 BRT 2: ECC Tennistoernooi in Antwerpen. 21.00-22.00 SKY What a Week. 22.00-23.00 SKY: International Motor Sport. 23.00-00.00 SKY: Boksen: Hagler-Duran. 00.00-02.00 SKY: NHL IJshockey: wed strijd van de week. DINSDAG 10.00-11.00 SKY: International Motor Sport. 1.00-13.00 SKY: NHL IJshockey: wed strijd van de week. einde raad soms na de niet te prui men, verbleekte klassieker tegen Feyenoord (1-1). „Nee, dat niet. Ik geef het niet op, al schaam ik me hier vreselijk voor". Niet presteren Beenhakker stak vervolgens zijn collega Hiddink een hart onder de riem. „Dit is geen specifiek Ajax- probleem. Als Hiddink bij PSV een paar ouwe lullen 'ns een keer niet opstelt, gaat het mis. Hoe komt het toch dat in Nederland de jongeren ploeg er niets tussen jong en oud, maakt de taak van Beenhakker er niet gemakkelij ker op. Van Feyenoord werd Beenhak ker gisteren ook al niet vrolijk. Pim Verbeek, zielsgelukkig met het puntje, kreeg naderhand dan wel een bemoedigende dreun op de schouder, voor het spel van de Rot- PARIJS (AFP) - Volgens het Sovjetrussische informatie-bureau in Parijs, is de mogelijkheid niet geheel uitgesloten dat de Sovjetunie bij de zomer spelen van 1992 in Barcelona vertegenwoordigd zal zijn door meerdere ploegen. Sinds eind vorig jaar zijn de nationale Olympische Comité 'van de Balti- onlangs gevolgd door Georgié. terdammers had hij geen goed woord over. „Waarschijnlijk v het eerst in de geschiedenis Ajax-Feyenoord deed vandaag niet presteren? Verwend? Lui? Zoiets ja. Als je nou op zater- o dagavond hoort dat PSV met 1-0 speelballen, het was afgrijselijk. Be- richting leuke sche landen weer actief. Dat voorbeeld i wedstrijd van te maken. Tijdrek- Daar werd tijdens een bijeenkomst, waarbij vrijwel alle uit Georgié afkom- ken, blessures simuleren, terug- stige Olympische medaille-winnaars aanwezig waren, besloten tot de op heeft verloren, zou je als Ajax-spe- grijpelijk, Ier toch de hele nacht trappelend op vooral triest". eigen Olympisch Comité. De oud-wereldkampioene scha- afgrüselijk. En ken Natalja Gaprindasjvili werd tot voorzitter gekozen en Viktor Sanejev, drievoudig Olympisch kampioene honkstapspringen tot vice-voorzitter.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13