Fraude met prijzen edicijnen bekeurd m Ook vlieggiganten vol angst in 'vrij' luchtruim w baad OF* 'Afstoten taken kost overheid geld' FOTO'S Hoogovens: internationale ondernemingsraad op til Liberalisering Europese luchtvaart zal van veel kleintjes één grote maken VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 ECONOMIE PAGINA 7 Groothandel en apothekers op de bon DEN HAAG (ANP) - Met een goed registratiesysteem kan worden na gegaan welke bedrijven en over heidsinstanties niet of nauwelijks Turkse, Marokkaanse, Surinaamse vrouwen en andere vrouwen uit minderheidsgroepen in dienst ne men. "Er is nog veel verborgen dis criminatie in onze samenleving. Zo lang je dat niet met cijfers aantoont, kun je moeilijk gerichte maatrege len nemen. Met zo'n registratiesys- (WD), Schimmel (D66) teem kun je laten zien, dat het je man hun ernst is en maak je je maatregelen ook zichtbaar". Bedrijf zonder zwarte vrouwen op zwarte lijst Dat was een voorstel van het CDA-kamerlid A. Doelman gisteren Doel- op onderwerpen die belangrijk zijn. Brouwer pleitte voor een verdere 'professionalisering' van de vrou wenlobby. Vrouwenorganisaties zouden veel meer dan nu gebeurt Het PvdA-kamerlid J. van Nieu- wenhoven vindt het niet noodzake lijk dat vrouwenorganisaties zich als een hecht front naar de politiek toe moeten opstellen. "We moeten niet voortdurend doen alsof we het altijd helemaal met elkaar eens zijn. Dan was er toch al lang een Vrou wenpartij in de Kamer geweest. Er is niet één vrouwenbelang, er zijn vele", aldus de sociaal-democrate. Schoonmakers steeds meer gediplomeerd UTRECHT (ANP) - Tegen drie groothandelaren in geneesmiddelen, een zogenaamde weiirai rugzakgroothandelaar en een aantal apothekers is proces-verbaal opgemaakt. Zij worden zwarte en migrantenvrouwen (met worden. Op die manier zou tijdig in- perd werd, was een vaststelling van ervan verdacht kortingen op geneesmiddelen niet aan de consument te hebben doorbere- een werkloosheid van meer dan 60 vloed op de politiek uitgeoefend zogenaamde streefpercentages: het i Den Haag op een forumbijeen- conferenties over speciale onder komst van de Nederlandse Vrou- werpen moeten beleggen die wenraad (NVR). De positie ling dat steeds vaker mannen actief worden in de zogenoemde vrou wenberoepen, terwijl vrouwen in de traditionele mannenberoepen niet aan de bak komen. Een ander idee dat op de bijeen- nabije toekomst politiek belangrijk komst van de Vrouwenraad geop- kend. Minister De Korte (economische za ken) heeft dit gisteren 'mede na mens staatssecretaris Dees (volks gezondheid) meegedeeld in ant woord. op schriftelijke vragen van het CDA-kamerlid Smits. De pro cessen-verbaal zijn opgemaakt we gens overtreding van de wet tarie ven gezondheidszorg (wtg) en van valsheid in geschrifte. Eén van de geverbaliseerden is de Coöperatieve Apothekersvereni ging OPG (Onderlinge Pharmaceu- tische Groothandel) in Utrecht die de leden-apothekers via rente op obligaties en aandelen, al naar ge lang de door hen afgenomen hoe veelheden, laat delen in de winst. De OPG heeft volgens de Economi sche Controle Dienst (ECD) boven dien een reserve van ongeveer 70 miljoen gulden opgebouwd waaruit uitkeringen worden gedaan aan apothekers die met werken stop pen. De ECD noemde dit in een in mei uitgebracht rapport als één van de constructies die zijn bedacht om de regel te omzeilen dat apothekers al leen de door hen werkelijk betaalde inkoopprijs in rekening mogen brengen bij hun klanten of de verze keraars. sument worden doorgege' gens de bewindslieden behoren daar ook de winsten toe die direct of indirect voörtvloeien uit inkoop transacties en die aan de apothekers worden uitgekeerd. OPG heeft een verbaal gekregen wegens het medeplegen van over treding van de wtg (het berekenen van niet wettelijk goedgekeurde of vastgestelde tarieven) en valsheid in geschrifte. Tegen twee andere re guliere groothandelaren is uitslui tend wegens het plegen van vals heid in geschrifte proces-verbaal opgemaakt. Een Limburgse rugzakgroothan delaar is geverbaliseerd voor het medeplegen van overtreding van de wtg en voor 'deelneming aan een or ganisatie die tot oogmerk heeft het plegen van misdrijven'. Ook deelne mende apothekers en aan hen geli eerde vennoten hebben een verbaal gekregen. Rugzakgroothandels, die uitsluitend in enkele goedlopende medicijnen doen, zijn de laatste tijd opgezet om apothekers de handels marge te laten incasseren. De ECD stelde in mei vast dat een deel van de groothandel apothekers kortingen en andere voordeeltjes geeft. Ook zijn aanzienlijke bedra- Alle bonussen en inkoopkortin- gen gereserveerd die in de nabije :n van de thema's die kunnen worden. Voorbeeld van percentage de orde kwam. Ver- zo'n onderwerp zijn allerlei moder- nenberoepen' werkt, zou voortplantingstechnieken, waar minst gelijk moeten zijn dat procent) w uitgebreid der gaven de vrouwelijke Kamerle- Tr-,1 uei gaven ae vrouwenjKe rvamerie- ne voortpiantingstecnnieKen, waar minst gelnJ oren den Van Nieuwenhoven (PvdA), de vrouwenbeweging volgens haar percentage voortgezet, gezien deze resultaten. Brouwer (Groen Links), Jorritsma kritisch tegenover moet staan. wenberoepen' werkt. gen (behalve de officieel toegestane van 4 procent) moeten 'Beurzen krijgen meer schokken te verwerken' BAD KISSINGEN (DPA) - Beleg gers moeten zich voorbereiden op een voortdurend op en neer gaan van de koersen op de effectenbeur zen. De oorzaak daarvan is het geld en wisselkoersbeleid van de wester se regeringen, zo heeft Rüdiger von Rosen, directeur van de vereniging van effectenbeurzen in de Bondsre publiek gisteren verklaard. Von Ro sen sprak op de jaarlijkse bijeen komst van het tijdschrift 'Het lange- termijnkrediet'. "De beurs alleen kan niet voor stabiele koersen zorgen", aldus von Rosen. Interventies van centrale banken en een rentebeleid dat is ge richt op stabiele wisselkoersen bie den geen zeker kompas waarop de belegger kan varen. Bovendien was de situatie in de Verenigde Staten onzeker door onder meer de crisis van de spaarbanken en de overne- mingsgolf gefinancierd door junk bonds. Zolang deze factoren voort bestaan duurt ook de onzekerheid op de beurzen voort, aldus von Ro sen. Het enige dat de beurzen in de ze situatie kunnen doen is zorgen voor 'doorzichtigheid en informa tie". Von Rosen: "Dat is in de Bondsrepubliek deze week goed gebeurd". Benzine Benzine wordt zaterdag twee cent per liter goedkoper. De meëst voor komende literprijzen aan de zelf- tankpomp worden dan 164 cent voor loodvrije super, 160 cent voor Euro loodvrij en 167 cent voor gelo de superbenzine. Estland In januari 1990 zal Estland een eigen munt, de koru, invoeren die gedeel telijk de roebel moet vervangen. In gezetenen van Estland zullen vanaf januari 1990 deels in de nieuwe munt worden uitbetaald. De koru kan tegen roebels worden ingewis seld tegen een zwevende wissel koers. toekomst aan apothekers zullen worden uitgekeerd. Op grond van de toen bekende gegevens schatte de ECD dat daarmee 90 tot 100 mil joen gulden is gemoeid .en dat de meeste apothekers de kortingen en voordelen in hun eigen zak steken in plaats van ze door te berekenen in de prijzen die zij voor de medicij nen vragen. Het onderzoek in de far- Joegoslaven doen halve werkdag niets BELGRADO (AFP) - Hoewel ook in Joegoslavië de werkdag officieel 8 uur duurt, levert een werknemer gemiddeld niet lan ger dan 3 uur en 7 minuten in spanning. Dit heeft de Joegosla vische econoom Stjepan Han gezegd tegenover het weekblad 'Interviju'. De voornaamste re den daarvan is volgens de econoom het zeer geringe sala ris dat wordt betaald. Het gemiddelde uurloon in Joegoslavië bedraagt zo'n twee gulden. Het inkomen van een fa brieksdirecteur is daarbij nau welijks het dubbele van wat de werkster krijgt, die zijn kantoor schoonmaakt. Naar de mening van Han is het daarom erg moei lijk een stijging van de produkti- viteit te verwachten. Zeker ook omdat in de Joego slavische fabrieken en bedrij ven één op de vier werknemers overbodig is. Professor Han denkt dat zijn landgenoten me de daardoor de kroon spannen in Europa wat verloren arbeids tijd betreft. Steun verpleging voor Franse actie PARIJS (GPD) - Nederlandse ver pleegsters komen dit weekeinde in drie autobussen en een nog onber kend aantal personenauto's naar Parijs om er met hun Franse en an dere Europese collega's te proteste-, ren tegen de misstanden in hun vak. De bijeenkomst is belegd door Franse verpleegsters, zaterdag op de Place de la Bastille. Een woordvoerster van de Neder landse verpleegsters verklaarde dat haar groep in alles met de Franse collega's solidair zal zijn. Het is al de derde keer dat een dergelijke inter nationale verpleegstersmanifesta tie in Parijs plaatsvindt. Het alge mene onbehagen in Frankrijk komt voort uit het gebrek aan verpleeg- UTRECHT (ANP) - Steeds meer werknemers in de schoonmaak- branche volgen een vakopleiding. deontwikke- Tien jaar geleden behaalden 16 mensen een diploma voor het suc cesvol doorlopen van een cursus, dit jaar zijn dat er 1750. In totaal zijn 7500 mensen opgeleid voor een functie in de schoonmaakbranche. Deze cijfers zijn vanmiddag in Utrecht bekendgemaakt tijdens de viering van het tienjarig bestaan van de Stichting Vakopleidingen Schoonmaakbedrijven en -diensten (SVS), waar 800 cursisten een diplo ma werd uitgereikt. Opleidingen zijn volgens de SVS onontbeerlijk vanwege het toenemend aantal spe cialismen, de milieuproblematiek en de eisen van de opdrachtgevers. In het schoonmaakbedrijf (119.000 werknemers, van wie 90 procent part-time werkt) is daarom een opleidings- en ontwikkelings fonds opgericht, dat opleidingen fi nanciert, onderzoeken laat uitvoe ren en initiatieven ondersteunt op het gebied van scholing en arbeids markt. Ook lopen er projecten in Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Dordrecht om langdurig werklozen te scholen. De voorzitter van de werkgevers organisatie OSB, drs. A. van Omme ren, klaagde tijdens de bijeenkomst over de slechte reputatie van het schoonmaakwerk. "Het grote pu bliek weet er niet veel van en denkt dat het eenvoudig werk is, dat meestal gedaan wordt door onge schoolden en buitenlanders", aldus Van Ommeren. Eerder deze maand kwam uit een onderzoek van de hulp. De opleidingscentra zijn half Leidse universiteit nog i leeg en verpleegsters stappen i saai uit het vak, problemen die o- rigens ook in Nederland spelen. dat de arbeidsomstandigheden en - voorwaarden in de schoonmaaksec- tor slecht zijn. Deze lichte, metalen tandwielen worden aan een laatste controle onderworpen in de Honeywell-fabriek in Min nesota. De tandwielen bevatten miljoenen kleine holtes doordat zij van een speciale soort poedervormig metaal worden gemaakt. In deze holtes komt een soort olie die voortdurend smering garandeert. Zij worden gebruikt in kleine motoren van verwarmings- en koelingssystemen. <f0to ap) IJMOND (GPD) Hoogovens- len van een internationale onderne- werknemers willen de krachten mingsraad. Voor het instellen van bundelen in binnen- en buitenland zo'n werknemersplatform is de me en inspraakmogelijkheden schep- dewerking van de raad van bestuur pen in het internationale beleid van van Hoogovens en de andere doch- concern. De centrale onderne- terondernemingen nodig. Het staal- mingsraad (cor) van Hoogovens concern heeft vestigingen in Neder- gaat onderzoeken of het mogelijk is land, Frankrijk, België, Zwitser een internationale centrale onder- land, Engeland en Westduitsland. nemingsraad van alle binnen- en Voor het concern werken ongeveer buitenlandse vestigingen van het 28.000 mensen, van wie 22.000 in staalbedrijf op te richten. Nederland. Drie Europese multinationals, In Nederland is de cor samenge- zoals het Franse computerbedrijf steld uit de gemeenschappelijke on- Honeywell Buil, beschikken al over dernemingsraden van de vijf divi- een dergelijke vertegenwoordiging sies van het concern, zoals Staal, van werknemers. De cor van Hoog- Aluminium, Technische Dienstver ovens heeft een werkplan ingesteld lening. Industriële Toelevering en om binnen drie jaar de mogelijkhe- Handel. Voor de cor, met als voor den te onderzoeken voor het instel- zitter Henk Mandos, werken uit 21 DEN HAAG (ANP) De privatiseringsopera ties van de afgelopen zeven jaren hebben de schatkist weinig opgeleverd maar hebben er wei toe geleid dat het overheidsapparaat resul- taatgerichter en doelmatiger is gaan werken. Dat betoogde secretaris-generaal H. Smits van het ministerie van verkeer en waterstaat giste ren tijdens een symposium over de werkwijze van het overheidsapparaat. Hij wees er op dat de privatisering van de Loodsdiensten weliswaar tot meerkosten heeft geleid, "maar we moeten ook kijken naar de be stuurlijke winst, in de kwaliteit van de dienst verlening en in de omvang van de departemen tale organisatie". De topambtenaar bepleitte een verdere in voering van onder meer contract management, zelfstandige bestuursorganen en pure uitbeste ding. "Bij de afweging of een bepaalde taak als overheidstaak moet worden uitgevoerd, welke mate van zelfstandigheid haalbaar is en welke rechtsvorm daarbij hoort, moeten niet bespa ringen of personeelsreductie, maar de kwaliteit van de individuele taakuitoefening uiteindelijk de doorslag geven". Minister F. Bolkestein van defensie vond dat het imago van de overheid als werkgever sterk moet worden verbeterd. Ambtenaren in dienst van het rijk kunnen zich volgens hem makke lijk meten met hun collega's in het bedrijfsle ven. "Ambtenaren staan soms voor meer ge compliceerde opgaven dan hun collega's uit het bedrijfsleven. Ze moeten rekening houden met meer belangen, daardoor moeilijker afwegin gen maken en kunnen niet altijd zaken op de meest doelmatige manier afhandelen". Bolkestein bepleitte krachtige steun voor een Mandos verwacht dat een inter nationale ondernemingsraad zich sterker kan maken bij de leiding van de Hoogovens Groep. "Als de werknemers uit alle Hoogovens- landen in hetzelfde overlegorgaan zitten, vergroot dat de mogelijkheid om druk op de Raad van Bestuur uit te kunnen oefenen. Eerst moeten peilen of deze wens ook bij de bestuursacademie voor hogere ambtenaren, een betere betaling van deze mensen en een roulatiesysteem voor topambtenaren waarbij benoeming op een departement pas kan plaats - vinden als zij eerst bij andere departementen dochterondernemingen in het bui- hebben gewerkt. Daarvoor is centrale sturing tenland leeft", nodig, een taak die toebehoort aan de minister in Nederland voorziet de wet op die daarbij weerstanden binnen zijn eigen de- de ondernemingsraden overigens partement zal ontmoeten". njet jn de mogelijkheden voor inter nationale ondernemingsraden. De Scheidend secretaris-generaal van defensie wet moet worden veranderd om een P. de Man bepleitte de invoering van een 'pool' dergelijk overlegorgaan wettelijke van topambtenaren die onder toezicht van de bevoegdheden te geven, minister-president moet worden geplaatst. "Voor benoemingen zal als regel uit die pool moeten worden geput". Een dergelijke pool be vordert de mobiliteit van die topambtenaren die volgens De Man niet langer dan zes tot acht jaar op dezelfde plek mogen zitten. BRUSSEL De afgeketste miljar den-overname van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij United Air lines was mede aanleiding voor de 'mini-krach' aan de New Yorkse beurs. Het bewijst het enorme be lang van de recente overnamegolf in de Amerikaanse luchtvaart. Hypotheekrente Na de recente verhogingen van de hypotheekrente door de banken gaan nu ook de levensverzekeraars met hun tarieven omhoog. Met in gang van maandag verhogen zij de rente met 0,2 procent waarmee de basisrente van hypotheken op 8,2 procent belandt. Asko Het Westduitse detailhandelscon cern Asko Deutsche Kaufhaus wijst beschuldigingen van het weekblad 'Stern' over oplichting van de hand. Het concern zal gerechtelijke stap pen ondernemen tegen het blad, zo heeft Asko gisteren bekendge maakt. In de Stern van deze week wordt beweerd dat Asko via schijn- transacties miljoenen marken in de boeken heeft opgevoerd die in wer kelijkheid niet zijn verdiend. Omroep-cao De deze zomer met zoveel moeite en stakingsdreigingen bevochten om roep-cao staat op springen. Onder de vakbondsleden is grote onrust ontstaan over het nieuwe Salarissys teem. Uit een berekening blijkt dat een kwart van alle werknemers ge durende de overgangsperiode van drie jaar er minder op vooruit gaan dan verwacht door Hans de Bruijn Overnames zoals in Amerika door miljardairs met teveel geld of beleg gers die een prestige-object zoeken, zullen in Europa niet gauw voorko men. Fusies en samenwerking zijn hier bittere noodzaak om straks te kunnen overleven. Deskundigen voorspellen dat in Europa in 2000 van de ongeveer vijf tien grote maatschappijen van nu, er nog maar een stuk of zeven over zijn. Alleen dergelijke 'mega-carri- ers' zullen straks de concurrentie op de wereldmarkt aankunnen. Zij opereren van de grote vliegvelden en brengen hun passagiers de hele wereld over. Daarnaast zal er een aantal kleine maatschappijen zijn, die zorgen voor de toevoer van pas sagiers van de kleinere (regionale) naar de grote (natiqnale) vliegvel den. In het zicht van 1992 doen de Eu ropese luchtvaartmaatschappijen daarom toenaderingspogingen tot elkaar. Links en rechts wordt naar partners gezocht. Niemand, op de allergrootsten na, durft alleen te blijven staan. '1992' is ook hier het - voor sommigen beangstigende - magische jaartal. De 'deregulering' die in de Vere- ADVERTENTIE «•otittAW en GEEN tijd VOod Zaterdagavond van 19 25uurtot hetlournaal op Nederland 2 'De Nieuwe Nationale Ideeënbus'. Een programma over innova ties in bedrijven die een succes werden Over ondernemers en f vóór ondernemers. En voor alle mensen die belang stellen in ytf ondernemend en innovatiel Nederland Eigenlijk gewoon 1 V\. voor iedereen. Wilt u meer informatie? Bel dan met het Innovatiecentrum, in uw regio. (Telefoon 070 560323). w U-, Innovatiecentra, omdat vernieuwen uitdaagt. nigde Staten sinds 1978 voor zo'n grondige sanering van de lucht vaart heeft gezorgd, moet in Europa namelijk nog van de grond komen. De Europese Commissie wil dat het vliegen in en vanuit de EG met Eu ropese maatschappijen medio vol gendjaar al is 'geliberaliseerd'. Vlie gen in Europa moet op de vrije Eu ropese markt van na 1992 ook echt vrij zijn. Als de Europese Commissie haar zin krijgt, worden alle vliegroutes in Europa in principe vrij, mag elke maatschappij overal passagiers op pikken en naar toe brengen en mo gen de luchtvaartmaatschappijen niet langer tariefafspraken maken. Wie wil moet een luchtvaartmaat schappij kunnen beginnen. Kartels worden bestreden. Vliegen moet makkelijker worden, de tarieven moeten omlaag. Dat betekent een harde concur rentiestrijd, waaruit slechts enkele maatschappijen als winnaar te voorschijn komen, zoals dat in de Verenigde Staten al eerder gebeur de. Welke 'mega-carriers' straks zul len overblijven, is gemakkelijk te voorspellen. British Airways, de grootste van Europa, Air France, Lufthansa, Alitalia en het Spaanse Iberia horen er zeker bij. Van de kleineren maken alleen KLM, SAS en Swissair een kans. Maar ook de groten voelen zich niet zeker. De concurrentieslag noopt ook hen tot samenwerking, vooral met kleinere maatschappij en, omdat die markten bestrijken die de groten in de loop van de tijd links hebben laten liggen. De meest besproken samenwer king staat op stapel tussen British Airways, KLM en Sabena. De eerste twee willen een belang van 20 pro cent in de Belgische Sabena World Airways. De Europese Commissie zal de samenwerking moeten goed keuren, want samenwerking be perkt de concurrentie en dat is in strijd met de EG-principes. British Airways heeft niet zozeer Sabena nodig, als wel Zaventem, de Brusselse luchthaven. Het Londen- se Heathrow is overvol, en BA moet dus wel uitwijken'. Zaventem ligt slechts drie kwartier vliegen verwij derd en heeft wel uitbreidingsmo gelijkheden. Door samenwerking met Sabena kan BA een aantal in tercontinentale vluchten uit België uitvoeren. Passagiers uit Groot- Brittannië worden met kleine toe stellen van vliegvelden vlakbij huis naar Brussel -gevlogen en stappen daar over op BA-toestellen. Hetzelf de verhaal gaat op voor Schiphol, dat dan ook een belangrijke concur rent aan het worden is voor het Lon- dense vliegveld. Elders men zit ook niet stil. Het Skandinavische SAS nam een be lang van 25 procent in het kleine British Midland. De snel gegroeide voormalige chartermaatschappij Air Europe nam belangen in kleine Skandinavische, Duitse en Spaanse maatschappijen. Opzienbarend is de samenwerking tussen Air Fran ce en Lufthansa, toch twee groten, die onlangs afspraken een aantal dingen samen te doen, zoals vlieg- tuigonderhoud en het samen ex ploiteren van lijnen. Ook Iberia zou daar aan mee willen doen. De kleine maatschappijen zien deze ontwikkelingen met lede ogen aan. Zij vrezen uit de markt gewerkt te worden door de grote jongens. Een aantal kleine nationale maat- schappijen van nu zal ooit worden 'gedegradeerd' tot aanvoer-maat- schappijen voor de grote luchtha vens. Maatschappijen als TAP (Por tugal), Air Lingus (Ierland) of Olympic lijken straks alleen te kun nen overleven als zij zich in de ar men werpen van groten als Iberia, British Airways of Lufthansa. Op de grote vliegvelden in Euro pa hebben de grote luchtvaartmaat schappijen het vrijwel alleen voor het zeggen. Het gaat daarbij om de slots, het aantal start-gelegenheden dat in feite bepaalt hoeveel vluch ten een maatschappij kan uitvoe ren. Als de groten die slots op de overvolle vliegvelden onder elkaar verdelen, valt er voor de kleinen niet tegenop te concurreren. Zij moeten zich dan wel beperken tot minder interessante bestemmin gen, of zich aan de groten uitleve- De vraag bij dit alles blijft of de luchtreiziger van al deze ontwikke lingen beter wordt. Het Amerikaan se voorbeeld geeft reden voor scep sis. Het vliegen daar is duurder, en door het wegvallen van allerlei af spraken ook chaotischer geworden. Als de Europese luchtvaartmaat schappijen al de handen ineen slaan voordat de liberalisering een feit is, heeft de Europese Commissie, die in het belang van die reiziger toeziet op vrije concurrentie, het nakeken. Zes landen in EG discrimineren vreemde vissers BRUSSEL (GPD) - De Eu ropese Commissie overweegt juridische stappen tegen zes EG-landen, die zich schuldig maken aan discriminatie van vissers uit andere landen op grond van hun nationaliteit. Het zijn België, Westduitsland, Frankrijk, Ierland, Spanje en Denemarken. De actie is een gevolg van een uitspraak van het Europees Hof van Justitie, dat vorige week Groot-Brittaniè veroordeelde wegens discriminatie van Spaanse vissers. De Britten mo gen daardoor geen Spaanse vis sers meer weren, die zich in En geland hebben gevestigd om van daar de Britse vangstquota mee op te vissen. Weigering op grond van nationaliteit is vol gens het Europees Hof niet toe gestaan. De Europese Commissie heeft de zes landen nu een brief ge stuurd waarin zij die landen op roept om een einde te maken aan de discriminatie. Fotoafd rukken. Keuze uit mat of glanzend. Groot formaat I0xt5cm| Standaard formaat 9 x 13 cm O»

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7