Telebingo wordt spetterende show' VPRO-tv moet twee directeuren krijgen Natalie Cole in Utrecht Zendtijdrrtihuten tussen nieuws en Ster blijven Alice Cooper naar Ahoy' INGEN VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 Carl Hiiybrechts presenteert KRO- quiz HILVERSUM (GPD) „Na het zien van zoveel ellende op de Filipijnen ben ik niet meer in staat om mijzelf gees telijke luxe toe te staan. Ik heb daar in Manilla een schuldgevoel gekregen over hoe de wereld in elkaar zit en heb voor mijzelf een gevoel gecreëerd dat mij zegt dat delen verplicht is. Ik hoop dat ik met de presentatie van 'Telebingo' dit gevoel kan overdragen op de kijkers thuis." Dit zei presentator Carl Huy- brechts onlangs op de persconfe rentie van de nieuwe KRO-quiz Telebingo die vanaf 20 november - twaalf maal - wekelijks te zien zal zijn. De quiz wordt vanuit verschillende lokaties gepresen teerd. Er zijn wekelijks prijzen te winnen met een totaal bedrag van een kwart miljoen. Huybrechts had het over de zwerfkinderen in de Derde We reld, het doel waar de opbrengst van 'Telebingo' naar toe gaat. Naar schatting zijn er op dit mo ment 50 tot 100 miljoen kinderen zonder dak boven hun hoofd die leven van prostitutie, diefstal, bedelen en met het uitvoeren van klusjes als het poetsen van schoenen, het wassen van auto's en het verkopen van kranten. Voor die kinderen worden wel hulpprojecten opgezet, maar de financiële middelen zijn over het algemeen niet toereikend. De Stichting 'Aktie Steun aan Straatkinderen' zocht 12 projec ten uit. Aad van den Heuvel ging met een camerateam bij die twaalf projecten op bezoek en maakte portretjes van drie minu ten. De portretjes zijn onderge bracht in een documentaire over zwerfkinderen die de KRO gratis heeft aangeboden aan de aange sloten landen van de EBU (Eu ropese Omroep Unie). Mediadi recteur Richard Schoonhoven: „We proberen op deze manier de andere aangesloten landen ook warm te laten lopen voor dit doel. Wie weet oogst de docu mentaire misschien wel hetzelf de effect als de BBC-documen- taire over de honger in Ethiopië. Het zou de zwerfkinderen er al leen maar meer mee helpen." 'Telebingo' is echter niet alleen ellende. Het moet een groots op gezet publieksgericht amuse- ments-programma worden met show, ballet. Bekende Nederlan ders en filmsterren. Een show die past in de traditie van Van den Ende, die in eerste instantie ook de produktie in handen kreeg van de KRO. Door zijn TV10-plannen werd de samen werking echter verbroken. De oorspronkelijke presentatie zou in handen van Henny Huisman zijn. Huybrechts daarover: „Henny Huisman is de Cruyff onder de presentatoren. Verge lijk mij met Wim Hofkens. Die is overal inzetbaar. Hij kan verde digen, hij misstaat niet op het middenveld, is inzetbaar in de aanval en scoort zo af en toe ook wel eens. Daarbij komt dat hij het voetballen in België heeft le ren spelen." René Stokvis werd aangetrok ken om Joop van den Ende te doen vergeten. De producent be looft een „spetterende show met veel nationaal en internationaal amusement". Hij kon natuurlijk niet beschikken over de sterren uit de Aalsmeerse amusements fabriek, maar vond toch nog be kende namen als Lee Towers, Freddy Fender, Benny Neyman, de Maastreechter Staar, Nana Mouskouri, BZN en de originele bezetting van de KRO-serie van weleer 'Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, mijnheer' met onder andere Rob de Nijs en Loeki Knol. De artiesten zullen in de verschillende uitzending de getallen trekken. Spel Want „hoewel we allemaal over tuigd zijn voor welk doel we be zig zijn", aldus Stokvis, wordt er hoe dan ook een spel gespeeld. Voor thuis en in de zaal. Tijdens de eerste helft van de uitzending worden 55 getallen getrokken voor de kijkers thuis die opge roepen worden hun loten te ko pen bij voorverkoopadressen (opgesierd met een poster waar op Huybrechts afgebeld staat). Daarna is de zaal aan de beurt. De uiteindelijke winnaar daar krijgt een auto. Vanaf maandag 23 oktober be gint een grote campagne met pa ginagrote advertenties in kran ten, spotjes op tv (ook de VARA en de NCRV steunen de actie met spots en informatie), 400 bussen in Nederland krijgen een Telebingo reclame opgeplakt, er wordt een huis aan huiskrant met een oplage van 1,2 miljoen in Nederland verspreid en elke week zullen in advertenties de winnende getallen bekend wor den gemaakt. Ook de KRO-radio zal veel aandacht besteden aan 'Telebingo'. Carl Huybbrechts: schuldgevoel. HILVERSUM (GPD) - De VPRO-televisie kan het beste twee directeuren aanstellen. De algemeen directeur tv wordt dan verantwoordelijk voor het alge hele beleid terwijl de program ma-directeur moet worden be last met het programmabeleid en de programmamering. Dat staat te lezen in een voorlo pige rapportage van het bureau Berenschot over de toekomstige organisatievorm van de VPRO- televisie. Het onderzoek werd uitgevoerd in opdracht van Roelof Kiers, directeur van de VPRO-televisie. Het doel er van was na te gaan hoe de huidige di- rekteur beter in de gelegenheid zou kunnen worden gesteld om zich voornamelijk bezig te hou den met het programmabeleid. Zodra de definitieve versie van het rapport gereed is, zo meldt de VPRO, zal die worden voorge legd aan de medewerkers van de televisiedienst, aan de onderne mingsraad en aan het bestuur van de omroep. Directe aanleiding voor het on derzoek was de onvrede bij het tv-personeel over het functione ren van de tv-directie. Uit een in terne enquête, zo bleek in april, was driekwart van de 92 tv-me- dewerkers bij de VPRO ontevre den over de wijze waarop de tv- dienst werkt. UTRECHT (GPD) - Natalie Co- Ie, dochter van de legendarische Nat King Cole, staat op donder dag 23 november op de planken van muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Natalie 'Miss you like crazy' is in Nederland in het kader van haar Europese tournee. Kaartjes zijn vanaf mor gen te koop bij de bekende voor verkoopadressen. BANGKOK De voormalige filmster Audrey Hepburn heeft een bezoek gebracht aan de krot tenwijken van Bangkok. Ze was een weekje in de hoofdstad van Thailand als goodwill-ambas- sadrice van Unicef, het Kinder fonds van de Verenigde Naties. Het kostte de Amerikaans-Neder landse actrice weinig moeite om de kinderen voor zich te winnen hoewel het jongetje links op de fo to (AP) de fotografen kennelijk niet helemaal vertrouwde. Cineldd bekroont Franse film AMSTERDAM (ANP) - Zowel de jongeren- als de volwassenju ry van het kinderfilm- en televi siefestival Cinekid heeft in Am sterdam de Franse film ,Na de oorlog' tot de beste van het festi val uitgeroepen. De film is gere gisseerd door Jean-Loup Hu- bert. De kinderjury vond de Deense film .Gouden Regen' van regisseur Sören Kragh-Jacobsen de beste. Met deze bekroningen sluit het festival dat een week heeft ge duurd. Ruim 16.000 mensen be zochten de manifestatie. Tot en met 22 oktober zijn de films van het festival nog te zien in Middel burg. Den Haag, Assen en Em- DEN HAAG (ANP) - De twee minuten zendtijd die op Radio 1 zijn gepro grammeerd tussen de uit zendingen van de radio nieuwsdienst van het ANP en de Ster-reclame blokken blijven gehand haafd. De Raad van State heeft vandaag het verzoek van de NOS om de lande lijke omroepen van die twee minuten te vrijwaren afgewezen en het Com missariaat voor de Media, dat de zendtijd toewijst, in het gelijk gesteld. Voor de landelijke omroepen zijn die blokjes van twee minu ten een doorn in het oog omdat zij vinden dat zo niet goed valt te programmeren op Radio 1, 'de i informatiezender. ROTTERDAM (GPD) - De meester in het absurdistische muzikale spektakel. Alice Coo per, zal tijcfens zijn Europese tournee ook Nederland aandoen In het kader van zijn 'Trash'-tour staat hij op woensdag 22 novem ber in Ahoy'. De voorverkoop be gint vandaag bij de bekende voorverkoopadressen. De blokjes zijn er in gezet om de twaalf regionale omroepen die ons land telt de gelegenheid te geven het ANP-nieuws te la ten volgen door regionaal nieuws. De landelijke omroepen zenden uit op de AM-zender en de regionale op de FM, maar een groot deel van de dag worden de uitzendingen van de landelijke omroep ook uitgezonden op de FM. omdat de regionale omroe- In de Amsterdamse dierentuin Artis werd gisteren voor de tweede maal in successie de Teddyberendag gehouden. Be zoekers die een teddybeer mee namen, het gaf niet welke for maat, konden tegen geredu ceerd tarief naar binnen. Vele honderden kinderen maakten in de herfstvakantie gebruik van dit aanbod. (fotoANP) Blad gered Private Eye, een satirisch Brits tijdschrift dat met een bankroet werd bedreigd vanwege een ex treem hoge eis tot schadevergoe ding, heeft in beroep gedaan ge kregen dat de eis aanmerkelijk wordt afgezwakt. De rechters oordeelden dat So- nia Sutcliffe, de vrouw van mas samoordenaar Peter Sutcliffe ali as de Yorkshire Ripper, recht heeft op slechts 25.000 pond scha devergoeding van het blad. Oor- spronkehjk had een juryrecht bank Private Eye gelast Sutcliffe 600.000 pond (twee miljoen gul den) te betalen omdat het blad had geschreven dat de vrouw, die gescheiden leefde van Sutcliffe, haar verhaal over de Ripper aan een krant had verkocht. Nadat Private Eye op 24 mei de record-boete kreeg opgelegd, ver klaarde hoofdredacteur Ian Hislop: „Als dit gerechtigheid is, ben ik een banaan". Donderdag zei hij dat de rechters „hebben be sloten dat ik geen banaan ben. Onze toekomst ziet er heel wat be ter uit dan tevoren". Uit vrees voor een bankroet had Private Eye zijn lezers opge roepen geld te geven om de vor dering te kunnen betalen. Wat er na betaling van de boete en even tuele kosten overblijft van de in gezamelde 94.000 pond, zei Hislop, zal worden verdeeld on der de nabestaanden van slacht offers van de Ripper. Amerikaanse vlag De Amerikaanse senaat is tegen een wijziging van de grondwet om de Amerikaanse vlag te be schermen. De senaat verwierp een voorstel hierover omdat het de vrijheid van meningsuiting zou beknotten. De stemming is een tegenslag voor president George Bush die voor de grondwetswijziging is. Bush beklemtoonde tijdens zijn verkiezingscampagne in 1988 de trouw aan de Amerikaanse vlag als een teken van patriottisme. Het Amerikaanse Hoogge rechtshof bepaalde afgelopen ju ni dat een demonstrant die in 1984 de Amerikaanse vlag in brand stak tijdens een Republi keinse nationale conventie in Dallas daartoe het recht had kjachtens de grondwettelijke vrijheid van meningsuiting. i/iT fPM ommiirn blijkt m V616N m peVffLKm OfTlMlSTlóM bfórmvim.;. ...MMMTCCHT m MKT m ViïT z\w m vt Tm- mum i6 mmervb mum hoof o?m\ikt F

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22