'Ongemerkt prettig uit de hand gelopen' Spaanse 'bon vivant' wint Nobelprijs voor literatuur KJJK-UIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 PAGINA 21 Landesbergen Big Band viert feest in Stadsgehoorzaal door Saskia Stoelinga LEIDEN - Clubhuis De Vliet. De trainingen op het er naast gelegen voetbalveld worden begeleid door inspirerende en dynamische jazz-muziek van de Frits Landesbergen Big Band. Elke dinsdag oefenen de 21 muzikanten in dit clubhuis aan de Vliet. Nu al twintig jaar lang. De leider van het eerste uur. Frits Landesbergen (57), noemt het een prettig uit de hand gelopen hobby die stand houdt omdat alle bandleden "verknocht zijn aan muziek". De Frits Landesbergen Big Band is opgericht in 1969. Een aantal gelijk gestemde muzikanten vond elkaar en achtte de tijd rijp om in Leiden big-bandmuziek te gaan spelen. Vijf van die zes 'oude rotten' maken nog steeds deel uit van die band. Voor de rest is er heel weinig verloop. De meerderheid is minstens tien jaar aar. het orkest verbonden. Frits Landesbergen, zelf vibrafonist - niet te verwarren met neef Frits Landesbergen jr. ook vibrafonist en inmiddels onderscheiden met de 'Wessel Ilcken-prijs' en de 'Pall Mali Swing Award' - heeft daarom het twintigjarig bestaan van de club uit geroepen tot een jubileum dat groots moet worden gevierd. "Mis schien is dit de laatste keer in deze samenstelling", zegt Landesbergen voorzichtig. "Nee, niet dat ik of de anderen plannen hebben om er mee op te houden, maar je weet nooit. De leeftijd stijgt". Dat feest van Landesbergen moet zaterdag in de stadsgehoorzaal een hoogtepunt in het bestaan van de band worden. De vijf saxen, de zes trompetten, de vier trombones, de piano, bas, gitaar, drum en vibra foon laten zowel oude jazzmuziek als swingende dansmuziek horen. Ook zijn er gerenommeerde gasten zoals Greetje Kauffeld, Frits Lan desbergen jr, gitarist Peter Niewerf en het kwartet Frits Katee uitgeno digd. Sterk De Big Band van Landesbergen is een eenheid. Volgens de maestro een unicum in de wereld van hob by-orkesten. Trompettist Peter van Zijp denkt dat de variatie aan de ene kant en de gemeenschappelijke noemer aan de andere kant daar veel mee te maken hebben. "De leeftijd schommelt tussen de 25 en de 60 jaar, de beroepen variëren van bouwvakker tot ingenieur, maar het muzikale niveau ligt daarentegen heel dicht bij elkaar. We hoeven nie mand in te ruilen voor een betere. MADRID De toekenning van de Nobelprijs voor de lite ratuur 1989 gisteren aan Ca- milo Jose Cela Turlock is voor iedereen als een verrassing gekomen, niet in het minst voor de winnaar zelfi' Een Zweeds televisie-team in Madrid, dat blijkbaar een tip had gekregen, wachtte hem gisterochtend op buiten zijn huis in Guadalajara, maar er was iets na enen een tele foontje uit Stockholm voor nodig om de flamboyante Spaanse veelschrijver ervan te overtuigen dat deze don derdag wel eens anders zou verlopen dan normaal. door Ruud de Wit Hoewel de Nobelprijswinnaar voor de litaratuur 1989 buiten Spanje niet echt bekend is, is hij in zijn ge boorteland een populaire persoon lijkheid. Een populariteit die hij niet alleen aan zijn schrijverij te danken heeft, maar meer nog aan zijn soms excentrieke levensstijl en zijn vele tv-optredens. Camilo Cela werd in 1916 in de Noordwestelijke Spaanse provincie Galicië geboren, in het gehucht Iria Flavia bij La Coruna. Zijn vader was een Spanjaard, zijn moeder had de Engelse nationaliteit. Op negenjari ge leeftijd vertrok hij met zijn ou ders naar Madrid, waar hij de mid delbare school doorliep en rechten, filosofie en medicijnen studeerde. Als soldaat vocht hij in de Spaanse burgeroorlog aan de kant van de na tionalisten van dictator Franco, die eveneens uit Galicië afkomstig was, maar Cela heeft nooit tot de ideolo gische aanhang van Franco be hoort. Hij vocht in de burgeroorlog zoals hij dat later zou verklaren "omdat Madrid in handen van Fran co was en hij voor dienst werd opge roepen". Na de burgeroorlog, waarin hij gewond raakte, legde hij zich geheel toe op de studie van het Castellaans, dat hij als geen ander beheerst, en begon hij te schrijven. Aanvanke lijk leverde dit hem weinig op en hij voorzag in die jaren in zijn onder houd als ambtenaar, stierenvechter, schilder en filmacteur. Het eerste li teraire werk van zijn hand, een bun del gedichten, dateert uit 1936, maar zijn echte debuut kwam in 1942 uit. Dit debuut, 'La familia de Pascual Duarte' wordt als een van de be langrijkste boeken uit de Spaanse literatuur beschouwd en legde de basis voor zijn verder literaire carri- Na WO II wierp Cela zich geheel op het schrijven. Zijn oeuvre telt een 100 honderdtal gedichtenbun dels, essays, toneelstukken, novel len, verhalen en andersoortige pu- blikaties, waaronder reisgidsen. Cela oogstte in de jaren vijftig en zestig lof door zijn kritische opstel ling tegenover dictator Franco. Ko ning Juan Carlos benoemde hem onmiddellijk na de dood van 'el ge- neralisimo' tot senator en als zoda nig leverde hij een bijdrage tot de totstandkoming van de huidige Spaanse grondwet van 1978. De populariteit van 'Don Camilo' Cela in Spanje is, enorm. Het is niet zo, dat heel Spanje zijn boekdn leest, maar hij heeft van zichzelf een dankbaar object gemaakt in de rod- ,del- en sensatiebladen, zonder daar bij zijn integriteit als literator te ver spelen. Zo reed hij eens in een Rolls Roy- De Spaanse schrijver Cela proost met zijn vriendin Marina, nadat be kend was geworden dat aan hem de Nobelprijs voor literatuur was toege kend. (foto EPA) ce het hele land door voor een reis gids en zorgde hij voor de nodige opschudding om zijn echtgenote na vele jaren te verlaten voor Maria Castano, een vrouw van nog geen veertig jaar, die hij zijn literaire rechterhand noemt. Ook zijn grove taalgebruik op de televisie, zijn be langstelling voor een goede slok, en zijn onverschrokken en weinig con ventionele uitspraken hebben bij gedragen tot zijn bekendheid in Spanje. Kenmerkend was zijn commen taar, direct nadat het bekendwor- den was dat hij de Nobelprijs had gewonnen: "Dat bedrag van 455.000 dollar kan ik goed gebruiken. Dan kan ik tenminste mijn schulden eens afbetalen". En: "Literatuur is als een tenniswedstrijd. Nu win ik tenminste eens een keer". Of: "Zo'n prijs komt altijd te laat. Als ik hem op mijn zestiende had gekregen, had ik wat met mijn leven kunnen doen. Nu ben ik te oud om het geld uit te geven". Maar de schijnbaar onverschilli ge, plaagzieke 'bon vivant', die ere doctor van vele binnen- en buiten landse universiteiten is, en wiens borstbeeld het plaatsje Padron op zijn vakantie-eiland Majorca siert, is zeker geen literaire charlatan, maar een van de grootste Spaanse schrij vers van deze eeuw. Ook het incasseringsvermogen is hoog. Wij zijn altijd één". Of zoals Landesbergen het simpel verklaart: "De harmonie in de band is uitste kend. Dat is ons sterke punt". Hoewel het zeker in de beginjaren nooit in de bedoeling heeft gelegen om veel in de weekeinde te spelen, is dat er zo langzamerhand toch in geslopen. "Ongemerkt is het prettig uit de hand gelopen", zegt Landes bergen. "Nu spelen we toch zeker wel zo'n vier keer per maand op gro te jazzfestivals, dansscholen of be langrijke partijen (Swingend Sche- veningen). Naar een groot orkest is erg veel vraag". Behalve Landesbergen is er nog een man die door de bandleden voortdurend wordt geprezen. Saxo fonist en repetitor Adri van Velsen. Hij heeft, volgens de kenners, de muziek de laatste jaren op een nog hoger niveau getild. Professioneel niveau wordt er zelfs gefluisterd. Landesbergen is niet de man om dat gelijk te bevestigen. "We kunnen al lemaal een goede soli draaien, zon der dat de discipline verslapt. We overspelen elkaar niet. Dat is het be langrijkste in een Big Band. En ja- .beroemdheden vinden het leuk om met ons te spelen. Misschien zegt dat wel wat". Warm De Big Band van Landesbergen is ondergebracht in een stichting. Dit betekent dat alle gelden die binnen komen weer uitgegeven worden aan het goede doel: instrumenten, muziek, kleding en reiskosten. Als de heren in zwarte broek, wit smo kingjasje en zwart strikje op een bij eenkomst de eerste tonen van een nummer van Duke Ellington of Glenn Miller inzetten, krijgt Lan desbergen die zelf ook veel stukken voor het orkest heeft gearrangeerd, telkens weer een warm gevoel van binnen. "Dat is toch schitterend. Mensen in feestkledij die voor de muzikale noot zorgen". Die muzikale noot is er zaterdag avond zeker in de Stadsgehoorzaal. Landesbergen is van plan er een heel mooi feest van te maken. Hij roept dan ook heel Leiden op om mee te luisteren en te dansen in sfe ren van weleer. Frits Landesbergen Big Band,. Greetje Kauffeld, Kwartet Frits Katee, Frits Landesbergen jr; aanvang 20.15 uur, Stadsgehoor zaal, Leiden. Hot House in Waag LEIDEN Hot House organiseert zaterdagavond in de Waag in Lei den een concert met het Luc Hout kamp trio en Available Jelly. Hout kamp, tenor, is vooral geïnteres seerd in de minder voor de hand lig gende geluidskanten van zijn in strument. Het trio verder bestaande uit Jan den Boer (bas) en Michael Vatcher (drum) houdt van eigenzin nige improvisaties. Het quartet Available Jelly legt zich toe op een aantrekkelijke mengeling van oude en nieuwe elementen uit de jazz en volksmuziek. Aanvang 21.00 uur. Freek de Jonge ongrijpbaar LEIDEN - Een 'megalomane oen' - het klinkt niet bepaald vlei end, maar toch werd Freek de Jonge deze week aldus betiteld in een ingezonden brief in De Volks krant. Het sloeg op zijn samen werking met Het Nationale To neel, waarbij Freek als publieks lokkertje zou fungeren voor de slecht bezochte voorstellingen van 'De Tijd en het Vertrek'. Maar het had eveneens te maken zijn samenwerking met het c merciële Véronique dat inmid dels met het uitzenden van zijn grote theaterprogramma's is be gonnen. Inderdaad, wie had dat een paar jaar geleden durven den ken? En alsof dat al niet genoeg stof had doen opwaaien, wa natuurlijk ook nog eens die rel rond zijn opmerking die hij als gastspreker tijdens de voetbal wedstrijd tegen Oostenrijk maak te. Is Freek van zijn voetstuk ge vallen? Voor zijn populariteit is het kennelijk niet nadelig ge weest, want in de Leidse schouw burg bleef gisteravond geen stoel onbezet. Freek de Jonge is name lijk alweer aan een nieuw solopro gramma begonnen, dat ditmaal de nuchtere titel 'De Volgende' heeft meegekregen. Het optreden van gisteravond was er één ii reeks van inspeelvoorstellingen alvorens in Carré te gaan staan. Dat is trouwens nog altijd het wonderlijke van Freek. Steeds opnieuw weet hij de banaalste grappen en de meest flauwe op merkingen in een geheel onder te brengen dat heel wat meer pre tenties heeft. Dan wil ie nog wel eens op de zweverige toer gaan. en is lang niet altijd meer te vol gen. Alleen vertaalt hij die zweve righeid (samen met zijn vrouw Hella) in prachtige toneelbeel den, waarvan dit programma ook weer een fraai staaltje laat zien. Terwijl de muziek van Labi Siffre ('So strong') door de luidsprekers schalt, zien we als slottafereel en kele kale bomen en vele aasgier achtige vogels tegen de achter grond van een fraaie luchtpartij. Wat dat allemaal betekent, is een ander verhaal. Freek blijft een grootmeester in het op onna volgbare wijze in elkaar zetten van verhaalelementen die door een zekere herhalingsstructuur een afgerond geheel lijken te vor men. Zijn grote kracht schuilt hierin, dat het publiek hem daar bij klakkeloos wil volgen. Moeite loos vliegt hij van zijn verhaal over een condoom met handjes naar een poëtische gedachte en van vel£ Erica Terpstra-moppen naar de actualiteit. Juist die theatrale overredings kracht van hem is fenomenaal en brengt je daardoor aan het twijfe len. Vorig jaar nog in 'De Goeroe De Dissident' verweet Freek zijn vroegere collega Bram Vermeulen, dat deze een spelpro- gramma voor Veronica presen teerde. Met die opmerking scoor de Freek veel bijval. Nu heeft die zelfde Freek zijn theaterprogram ma's notabene aan Véronique verkwanseld. 'Succes en de waar heid hebben weinig met elkaar van doen' - Freek de Jonge schrijft het zelf in het program maboekje bij 'De Volgende'. WIJNAND ZEILSTRA Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: 'Revolutionair geld, Frank rijk en Europa' t/m 21/1 '90; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 13-17 uür. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, 'Afghanistan, een nieuw begin', t/m 29/10; di t/m za 10-17 uur, zo 14-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden Rapenburg 28, 'Afghanistan eerï'neiuw begin', t/m 29/10; 'Deir Alla'. Nederlandse opgravingen in Jordaanse vallei, t/m 6/1in de Taffeh- zaal: 'Egypt on my mind', aquarellen en te keningen van Frans de Haas, t/m 21/1; di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, achtste tentoonstelling: 'Schilde rijen zoeken sponsors' en in de serie ten toonstellingen Verzameld en getoond: 'Een Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 17, speciale herfsttentoonstelling over voorhistorische dieren, t/m 22/10, ma t/m vr van 10-17 uur, 't Huys Benee Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. e Rijn 38, permanen- Het Achterhuis - N te expositie; Vijf ëe di. t/m za. 10-16 u Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Ateliers - Oude Rijn 89, beeldhouwer Frank Borst en schilders Robin Akkerman en Jean Marie Mersmans, elke eerste zondag van de maand- open ateliers, tel: 071-131044. Galerie 'Time is Art' Nieuwstraat 10; Grafische Werkplaats 'De Bange Duivel - Rijndijkstraat 4, op beide locaties werk di- 'Ode aan de hoogdruk' Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Lak Galerie - Cleveringaplaats 1, Henny Hartevelt, oermoederen en kindertekenin gen en Sjef Oltheten, tekeningen/schilderij- Galerie 'Coup d'Art' - Nieuwe Rijn 27, schil derijen, foto's en grafiek van o.a. Wim Bak ker, Mirjam van Benthem, Fer Hakkaart en Ria Koot, t/m 11/11; wo, vr, za, 10-18 uur, do, 10-21 uur. Galerie Amber - Hooglandse Kerkgracht 8, Expositie Klein en Goed, Kleine schilderin gen, porcelein, prenten en textiel uit China en Japan, t/m 15/12. Fotogalerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1, portretten van Bas Keijzers, Jeannine Govears en Marjorie Niggebrugge, t/m 9/11 ma t/m za 10-22 uur, zo 12-22 uur. Alphen Parktheater - Raadhuisstraat 50, typogra- fiek van graficus Dick Berendes en werk van cursisten Expressie 70, t/m 4/11ma t/m vr 10-12 uur en 14-16 uur, ma t/m do 19.30- 21.30 uur. Leiderdorp Elisabeth Ziekenhuis (restaurant) - Simon Smitweg, olieverf en gouaches van Dorine Welter-Kools, t/m 29/10; dag 8-17.30 uur, zo 9-13.30 uur. Gemeentehuis - Statendaalder, keramiek van Elly Hettema en grafiek van Anneke Koek, t/m 2/11ma t/m vr 8-17 uur. Verpleeghuis 'Leythenrode' Hoogmadese- weg 55, zeefdrukken van Margreet Roden burg, t/m 23/11dag. 10-20 uur. i, tot eind okt. Lisse De Nachtgaal van Lisse - Heereweg 10, schilderijtjes (op vaak zeer klein paneeltjes) van Henny A. Rotteveel-Verstraat, t/m eind okt; dag. 8-23 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congrescenter - Langelaan 3, m de hal en twee hoofdgangen, Lidy van der Spek met textiele werkvormen, tot 8/12. Oegstgeest Restaurant De Beukenhof Terweeweg 2,- Herfsttentoonstelling: schilderijen, acryl, landschappen en stillevens van Heieen Na gel, t/m eind okt. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijnsburg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Louis Meys met landschappen en stillevens in olieverf, t/m 25/11, woe en do 13-17 uur, vr Galerie De Pomp - Dorpsstraat, Wil v.d. Wijngaard met keramiek-raku en Dick Bak huizen van den Brink met neo-symbolisme Vereniging Het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, Rudi Struik met reliefs, murals en sculpturen en Rineke van de Poll met kera miek, t/m 9/11; wo, do en zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw Raadhuislaan 22, 'Nederlands Keramiek 1880 - 1930', Ju gendstil en Art Deco, t/m 19/11; di t/m vr 10- Zoeterwoude Gerda van den Bosch - Weipoortseweg 3, Guus Sundermeijer met schilderijen, Tessa Braat met keramiek en Gerda van den Bosch met bronzen beelden, gedurende de herfst, wo t/m za 14-17,30 uur. Klassiek De flamenco-gitarist Huib Wilkes treedt maandagavond op in de Kapelzaal van het K&O-gebouw in Leiden. Hij zal zijn Spaans georienteerde programma zelf van toelich tingen voorzien. Aanvang 20.15 uur. denburg het Internationale Franz Liszt Pia noconcours van 1989 wpn, treedt woens dagavond op in de Stadsgehoorzaal m Lel den. De pianist zal de 33 Diabelli-variaties van Ludwig van Beethoven en de grote So nate van Franz Liszt spelen. Aanvang 20.15 De pianiste Nora Mulder neemt donderdag in de Kapelzaal aan de Oude Vest 45 in Lei den een lunchconcert voor haar rekening. Op het programma staan composities van Debussy en Chopin. Aanvang 12.45 uur. Het Nederlands Marimba Duo, bestaande uit Jan Willem van der Poll en Tom van der Loo, geven woensdagavond een voorstel ling in het Waaggebouw in Leiden. De twee Marimbasppelers zijn afkomstig uit Leiden. Op het programma staan composities van Paul Smadbeck, Rich O'Meara en Steve Reich. Aanvang 20.30 uur. Jazz Onvervalste jazz, compleet met vetkuiven, puntschoenen en een beetje Leidse kak. Dat brengt de Leidse jazzgroep 'Huub en z'n maatjes' op zaterdag in de Droomfabriek ,aan de Oude Singel in Leiden. Aanvang 21.30 uur. Pop Liefhebbers van snelle popsongs met kop en staart kunnen vrijdag- en zaterdagavond terecht bij het LVC aan de Breestraat 66 in Leiden, waar de Tröckener Kecks door hun dak hopen te gaan. Tijdens deze openings- act van het LVC (na een sluitings- en ver bouwingsperiode van twee en een halve maand) worden opnamen gemaakt voor de live-elpee van de Tröckener Kecks. Aan vang 22.00 uur. De Nederlandse liveband The Bob Color' brengt donderdag in het LVC-gebouw aan en 'Color-soui'. De Literatuur Karei van het Reve en Maarten Biesheuvel houden maandagavond een voordracht in het sociëteitsgebouw van de studentenver eniging SSR aan de Hogewoerd 108 in Lei den. Alle belangstellenden zijn welkom. Aanvang 20.00 uur. De studentenvereniging SSR houdt op don derdagavond aan de Hogewoerd 108 in Lei den een festival waar een tiental amateur- schrijvers optreden. De avond wordt beslo ten met d'ë cabaretvoorstelling 'Naar Nijme gen' van 'Amuseur'. Aanvang 20.00 uur. Leiden Leidse Schouwburg vr 20, 20.15 uur; première: The National Thai Dance troupe'. za 21, 20.15 uur; nieuw programma: The Magnificent 7 'Ride Again', di 24, wo 25, do 26, 20.15 uur; Cabaret- Show: 'Er wordt gestrooid', met Jos Brink, Frank Sanders, Lucie de Lange en Bas Groenenberg. LAK-theater vr 20, za 2120.30 uur; Dansgroep Krizstina de Chatel: 'Dualis'. zo 22, 15.00 uur; kindervoorstelling (6-12 jaar): 'Vreemde Eenden' door Kwie do 26, 20.30 uur; Toneelgroep Labbardaan in' Tweemaal Tsjechov: 'Het Aanzoek' en 'Het Jubileum'. Alphen aan den Rijn Parktheater Den Haag Appeltheater vr 20, za 21, wo 25, do 26, 19.30 uur; To neelgroep De Appef: 'Antonius en Cleo patra' van Shakespeare, mmv Geert de Jong, Eric Schneider en het hele Appelen semble. AT&T Danstheater vr 20, za 21, do 26, 20.15 uur; Nederlands Dans Theater: 'No More Play', Silent Cries' en 'Sechs Tanze' van Jiri Kylian en een nieuw ballet van Oad Naharin. ma 23, di 24, wo 25, 20.15 uur; Koninklijk Ballet van Vlaanderen: musical 'Evita'. Circustheater za 21. 20.15 uur; concert "Wall Street Crash'. zo 22,12,15 uur; Zondagsconcert: 'Close to the Classics', met Thérèse Steinmetz, Nico- lai Pirvu (panfluit), Anke Anderson (harp) en Trio Charles Prins, presentatie: Pim Jacobs, di 24, 20.15 uur; Koor- en Orgelavond mmv Caroline Kaart, Louis van Dijk, Jan van Weelden, The Chapel Singers e.a. wo 25, 20.15 uur; concert Amalia Rodri- ques. Diligentia vr 20, za 21, 20.15 uur; Cabaret Zak en As: 'De Nationaal Kampioen', zo 22, 14.30 uur; Fine Arts Kwartet: werken van Sjostakowitsj, Borodin en Schumann. i Mozart. ma 23. 20.15 uur; Pianorecitel Enrico Pace: werken van Beethoven en Liszt. Dr. Anton Philipszaal vr 20, 20.15 uur; Concertgebouworkest olv Riccardo Chailly, werken van Heppener, Schumann en Diepenbrock. ma 23, 20.15 uur; Nederlands Philharmo- nisch Kamerorkest olv Tobor Varga, mmv Olli Mustonen (piano), werken van Mozart en Hartmann. wo 25, 20.15 uur; Schonberg Ensemble en Nederlands Kamerkoor olv Reinbert de Leeuw, liederen van Stravinsky. Koninklijke Schouwburg vr 20, di 24. dc 26, 20.15 uur; Het Nationale Toneel: 'De tijd en het vertrek', za 21. zo 22, ma 23. wo 25, 20.15 uur, zo ook 14 00 uur; Het Nationale Toneel: Tus- Nederlands Congresgebouw za 21, 20.15 uur; Richard Klyderman en Berdien Stenberg in concert. Amsterdam Carré dag. (beh. ma) 20.15 uur, zo ook 14.00 uur; musical 'Cabaret' met o.a, Willem Nijholt, Lia Dorana, Guus Verstraete sr, en Alexan dra van der Marken. Concertgebouw vr 20, 20,15 uur; Pittsburgh Symphony Or chestra olv Lorin Maazel, werk van Mahler, za 21, 15.00 uur; Schönberg Ensemble olv Reinbert de Leeuw, mmv Marja Bon (piano) en Janrfeke van der Meer (viool), za 21, 20.15 uur; Nederlands Philharmo- nisch Orkest olv Hartmut Haenchen mmv Olga Martinova, viool, Herre-Jan Stegenga, cello, werk van Brahms, zo 22, 14.15 uur; Nederlands Philharmo- nisch Kamerorkest olv Tibor Yarga mmv Olli Mustonen, piano, werk van Mozart, en Hart- zo 22, 20.15 uur: Louis Lortie, piano, werk van Liszt. Ravel, en Stravinsky, di 24, 20.15 uur: The Amsterdam Baroque Orchestra, Koor van de Nederlandse Bachvereniging olv Ton Koopman mmv Barbara Schlick, sopraan, Carolyn Watk- mson alt. Christoph Prégardien tenor, Harry van der Kamp bas, werk van Mozart, do 26, 20.15 uur: K.C.O.V. Excelsior, Natio naal Philharmonisch Orkest olv Thijs Kra mer mmv Hanneke Kaaschieter sopraan, Heins Meens tenor, Charles van Tassel bas, Ada van de Bent clavecimbel, werk van Haydn. C.C. Amstelveen vr. 20, 20.15 uur; Jasperina de Jong met i 21, 20.15 uur; Colors Amsterdam Dance Theatre 'Amsterdam from dawn till dusk', zo 22, 16.00 uur; Pia Beck 'Beck Image", mmv Tonny Nusser en Henk Haverhoek. di 24, 20.15 uur; A night at the Cottonclub met o.a. Madeline Bell, Ruth Jacot, Humpr- hey Campbell, Denise Jannah e.a. Muziektheater za 21di 24 t/m woe 25,20.15 uur: Het natio nale Ballet met 'Midzomernachtsdroom'. mmv Noordhollandsch Philharmonisch Or kest olv Edmond Saveniers, Ivo Jansen pia no, Studio Koor van Studio Amsterdam. Nieuwe de la Martheater vr. 20 t/m do 26, beh. ma, 20.15 uur; zo. al- leen'14.00 uur: 'Zondagskinderen' met John Kraaykamp, Simone Rooskens, Pieter Lutz, Ellesigne Kraaykamp, Babette Mulder en Klaas Hulst. Stadsschouwburg vr 20 t/m do 26, 20.15 uur, zo alleen 14.00 Toneelgroep Amsterdam met 'Los Zand' van Annie M.G. Schmidt, met Nettie Blan ken, Jaques Commandeur, Kitty Courbois, An Hasekamp, Kees Hulst, Sigrid Koetse, Hugo Koolschijn, Gijs de Lange en Dennis Rudge. Rotterdam De Doelen vr 20. 20.15 uur: concert St. Martin in the Field. za 21, 20.15 uur zo 22, 14.15 uur; Rotter dams Philharmonisch orkest olv Marcello Viotti mmv Christina Ortiz piano, werk van Aubert, Bizet, Albeniz e.a. zo 22,11.00 uur: Zondagochtenconcert met Louis van Dijk piano, en Frits Landesbergen mmv mannenkoor de Gouwezangers/Vox Jubilans. Luxor Theater vr 20, za 21di 24, woe 25, do 26, 20.15 uur; Paul van Vliet met 'Een gat in de lucht'. Rotterdamse Schouwburg za 2120.15 uur; Die gute frau von Sichuan, opera van Bertholt Brecht door Sichuan opera uit China. di 24, woe 25, 20.15 uur- No More Play door het Nederlands Danstheater mmv het Ne derlands Balletorkest. Theater Zuidplein vr 20, 20.15 uur, Der Opernbal, operette door het Stedelijk Symfonieorkest Gyor en het Deutsches Tournee theater Munchen. za 21. zo 22, 20.15 uur; 'Cocktailuur' met Mary Dresselhuys en Marloes Fluitsma. woe 25, do 26. 20.15 uur; As You Like It door New Triad Theatre Company-Londen. F rits Landesbergen Big Band aan het repeteren voor het jubileum morgen. 'De harmonie in de band is uitste- kend Henk Bouwm>o)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21